- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- <Lacy85>: Időmilliomosok előnyben - Játékfejlesztés #1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Win 10 LTSC: hülye vagyok?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cs(|)be
tag
Az hogy milyen progival készül a dolog az tökéletesen mind1. Tudok mutatni rengeteg képet ami überdurva és nem tudod megmondani hogy milyen progival készült. Szóval az baromság , hogy a lightwave pl szebben renderel mint a max, mert csak hozzáértés kérdése.
Jobb helyeken egyébként több tucat ember dolgozik együtt egy-egy projecten és mindenkinek megvan a jól meghatározható feladata. Vannak srácok akik csak azzal foglalkoznak, hogy papíron megtervezzék a jelenetet. Aztán vannak akik csak modelleznek, megint mások csak textúráznak, aztán a világítás , a render, az utómunka..stb..stb.. És természetesen ez nem jelenti azt hogy ugyanazzal a programmal modelleznek mint amivel világítanak.
Továbbá felejtsd el, hogy az a maya amit a lotr-ban használnak annak bármi köze is lenne ahhoz, amit megveszel a boltba, mert a power cuccokat, ott speci programozó arcok fejlesztik a progihoz, amiket talán pár év múlva majd egy későbbi relase-be beletesznek, vagy megjelenik pluginként.
Az , hogy melyik területre akarsz specializálódni, csak tőled függ. Nyílván, ha pl szabad kézzel nem tudsz jól rajzolni, ne akar mate painter lenni, de ettől még pl modellezhetsz nagyon jól.
A hardwer még a dolgok legkönyebb része, mivel a mai árak mellett , már ''nevetséges'' összegekért elég komoly számítási teljesítményhez lehet jutni. Jókat mosolygom amikor mondjátok hűű nekem egyszer eddig meg addig renderelt a gépem. A render időtartama és minősége nem függ egymástól. Továbbá egy egy jelentet layerenként, azaz rétegenként renderelnek le többnyire, azaz külön az árnyékot, a csillanást, a hátteret, a modelleket, akár a modell egyes részeit, hogy aztán az utómunka során olyanra finomítsák ahogy nekik tetszik. Pl a Max alapból támagoatja ezt a render layer dolgot.
Új hozzászólás Aktív témák
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6800 XT 16GB Garanciával!
- Asus DUAL-RTX5070-O12G nVidia 5070 12GB GDDR7 OC videokártya bontatlan dobozában eladó!
- GIGABYTE RTX 5080 16GB GDDR7 GAMING OC - Új, 3 év garancia - Eladó
- Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB Garanciával!
- Gigabyte Geforce GTX 1070 G1 Gaming 8GB Garanciával!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 256SSD I 14" QHD+ I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- HP EliteBook 450 Gen8 Intel Core i5-1135G7 Villám Akció! 30.09.2025-ig csak 120.000ft!
- HP EliteOne 800 G5 All-in-One 32GB 1000GB 23.8" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- Bomba ár! HP ProBook 450 G3 - i5-6G I 16GB I 128SSD I HDMI I 15,6" HD I Cam I W10 I Gar!
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest