Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22351) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22350) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudom, hogy van-e valami ilyesmi, sajnos az én kártyám már nem érte meg a tesztet... :O

(#22352) mickemoto


mickemoto
őstag

Az volna a kérdésem hogy hogyan tudok térkép szoftvert feltenni egy ZTE-kis gépre.A gép kártyafüggetlen, viszont teljesen új, nincs módosítva rajta semmi.(nem is értek hozzá mivel ez az első androidos telefonom,ezért ha lehet akkor szájbarágósan)
Elnézést ha rossz helyen érdeklődöm, de a ZTE-kis fórumán nincs nagy mozgás.
köszönöm

(#22353) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22351) üzenetére


TommyY2
tag

Ahogy irtam, először néha csak a telefonszám van kiírva, majd kis idő elteltével jelzi ki a nevet is. Tehát gyanítom, hogy nem sd gond lesz, mivel a telefonkönyvet gondolom nem azon tárolja.

TommyY

(#22354) Keeperv85 válasza mickemoto (#22352) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

@mickemoto:

Ez kizárólag attól függ melyik szoftvert.

@TommyY2:

Nálam nincs ilyen gond az ICS alatt. Igaz nem használok más által készített romot... :B

[ Szerkesztve ]

(#22355) mickemoto válasza Keeperv85 (#22354) üzenetére


mickemoto
őstag

Sajnos ebben sem vagyok járatos, valami használhatót navigációt ami elfut a hardveren rendesen.(nincs autós navigációm sem, ezért nem tudom mik vannak).
2.3.6-os a szoftver rajta,ARMv7-es a processzora,viszont csak 200MB ROM és 256MB RAM van benne plusz egy 8GB microSD kártya, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#22356) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22354) üzenetére


TommyY2
tag

Akkor mit használsz a Blade-en. Milyen ICS van még, ami legalább olyan praktikus, mint a cm-9?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22357) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22356) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A sajátom, ami szintén cm9, csak beállítgattam magamnak, ahogy nekem megfelel. Viszont frissítenem kéne, de nagyon nagy a repo és a forgalom korlátos netem szépen visszafogja a lehetőségeket....

@mickemoto:

Csak attól függ minden, mennyit akar rá áldozni az ember....

Van egy csomó. Sygic, Navigon... stb.. stb... Más és más árban és tudással.

[ Szerkesztve ]

(#22358) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22357) üzenetére


TommyY2
tag

Én nem tudom, hogy miből készülnek a romok, a tiéd is abból készült, mint a KonstaKANG-é? Van benne youtube video gyorsító és rádió?

El lehet érni valahol nyilvánosan, vagy csak magadnak készítetted?

Én nem tudom, mi az a repo?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22359) mickemoto válasza Keeperv85 (#22357) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor inkább úgy kérdezem, ha tudna valaki privátba valami linket amin leírják a dolog hogy-mikéntjét.

(#22360) apeelme válasza mickemoto (#22359) üzenetére


apeelme
addikt

Használ a google keresőt...neked nem telefon specifikus a problémád hanem az alapok hiányoznak az android rendszerről...ezt olvasgasd el...ne akarj egyből a közepébe ugrani... ;)

(#22361) mickemoto válasza apeelme (#22360) üzenetére


mickemoto
őstag

Azt hiszem igazad van, jobb ha az alapoknál kezdem. :R

(#22362) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22358) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mindkettő cm9-ből készül, tehát az alap azonos. Volt... ez előtt kb. egy hónappal. Mivel folyamatosan változik a forráskód (Tudjuk mi az? :B) így nekem is frissíteni kéne. Mivel ilyenkor szinkronizálódik a két gép tehát összeolvassa a kódokat a szerverrel (cm9 repo) és azzal , ami nálam van.

Ez kb 1-4GB adatforgalom. 8GB-os netcsomagom van... Nem szeretném...

Rádió nem lesz, mert nem megy az IO_CTL az audio driverben, amit OpenMax kódra írtak, ugyan ez elmondható a Youtuberól is, csak ott nincs egyáltalán OpenMax forrás.

Még a Quallcom ki nem adja, addig nem is lesz. Valószínűsíthető megjelenés: soha... :U

(#22363) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22362) üzenetére


TommyY2
tag

Világos. Tehát, mielött KontaKANG kiad egy új rom-ot, frissít.

A te romod elérhető lesz valahol, miután frissítettél? Mert akkor használjunk hazait, főleg, ha ugyan olyan jó, vagy jobb.

Köszi, most el kell mennem.

TommyY

(#22364) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22363) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az enyém mostanában nem lesz frissítve a fent ismertetett okok miatt. :B

Ami kész van, az itt elérhető.

Az hogy jobb vagy rosszabb teljesen szubjektív. Én nem formálok más munkájáról véleményt, ha megengeded. :B

(#22365) barnam_ válasza Keeperv85 (#22324) üzenetére


barnam_
nagyúr

Aki szerint nem nagy cucc egy telefont darabjaira szedni és összerakni, el kellene küldeni ZEG-re... :DDD ;]

(#22366) Keeperv85 válasza barnam_ (#22365) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Oda már nem nagyon kell, mert állítólag megy el a RIM... :(

(#22367) maggi1886076 válasza barnam_ (#22365) üzenetére


maggi1886076
addikt

en zegen vagyok:D nekem nem kellene kuldenen:) igen a rim megy el.de ezt mar regota mondjak.de meg itt van.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22368) Keeperv85 válasza maggi1886076 (#22367) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem csak mondogatják, minden céget hazavágott eddig. Előtte is dolgoztam náluk, sehol nem marad meg. Ha a RIM-en vagy, akkor kérd át magad máshová, még nem késő...

(#22369) maggi1886076 válasza Keeperv85 (#22368) üzenetére


maggi1886076
addikt

nem a flexben vagyok.nagykanizsara jarok minden nap.ha gondolod atjohetsz romolni, nyugodtan hasznalhatod a netemet.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22370) Flagstaff


Flagstaff
tag

Sziasztok!

A Blade-et megörökölte az accony, valamivel több mint másfél év együttélés után leváltottam egy Huawei-re.
A következő kérdésem lenne: mivel az accony kicsivel nagyobb helyigényű (fácsébúk, etc) mint én voltam nem elég a gyári partícionálás és talán nem ártana lecserélni a nekem egyébként végig megfelelő gyári T-s Froyot. Tudtok ajánlani valami olyan ROM-ot ami egyben a gyárinál kevésbé helypazarló partíciókiosztással rendelkezik és kellően stabil mindennapi használatra (a stabilitás a legfontosabb és nem az hogy JB legyen meee az a menő manapság)? Moldáv 2.3.5 volt fenn egy időben nekem, de a GPS vevőt nem deaktiválta ha kiléptem a navigációból. Egyébként mindenben tökéletes lett volna kivéve a helypazarló partíciókiosztást.

(#22371) Keeperv85 válasza maggi1886076 (#22369) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Oh, kösz a nagylelkű ajánlatot, de pécsi vagyok és mivel kitett a Flex itthon vagyok. :R

(#22372) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22347) üzenetére


TommyY2
tag

A romod leírásánál láttam egy megjegyzést: "a lassú app indulások oka már megvan ICS alatt, elfogadásra vár a patch és nagyon úgy néz ki hogy be is kerül CM9-be"

Elképzelhető, hogy nem került még bele, mivel valóban lassan indulnak az alkalmazások. Lehet, hogy ez okozza a csengőhang problémámat? #22344 hozzászólás.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22373) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22372) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam már bele került... ;)

A hivatalos ágat nem követem, ugyanis képtelenség követni jelenleg...

Egyébként, nem. Nincs ahhoz köze.

[ Szerkesztve ]

(#22374) lac14548


lac14548
aktív tag

Hello,

Hogyan tudom kiszedni a ROM-ból a csengőhangokat?
(Ice Armor 2 Reborn...)

Eladnám a Blade-et, de a megszokott csengőhangokat lementeném előtte.

Ha érdekel valakit egy megkímélt Blade, keressen meg privátban.
Budapesten kipróbálható, megtekinthető. 18.000.- ért vihető minden gyári tartozékával.

Ugyanitt egy WDTV Live is eladó hasonló áron...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#22375) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22373) üzenetére


TommyY2
tag

Tudom, hogy nálad bekerült, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy KonstaKANG bele tette-e?

Tudja esetleg valaki?

TommyY

(#22376) rick009 válasza Keeperv85 (#22357) üzenetére


rick009
tag

és wlan? nem tudom merre lax, de ha szellembe kiugrasz megadom a wifim!

(#22377) creedszl válasza maggi1886076 (#22306) üzenetére


creedszl
aktív tag

felraktam de mióta fenn van döglött a net a telón és nem tudom működésre bírni.APN-ek beállítva és mégsincs semmi.Még a telenor is leküldte az sms-t hogy elküldték a megfelelő beállításokat.Adatok engedélyezése ki van pipálva...wtf?Értesítési sávon meg se jelenik a E/3G vagy valami...

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#22378) TommyY2 válasza TRob1 (#22287) üzenetére


TommyY2
tag

Nézegettem a programot, de nem látok benne olyat, hogy csak a felhasználói adatok és alkalmazások visszaállítása.

Esetleg a következő menüpont lenne az? "Hiányzó alkalmazások és mentett adatainak visszaállitasa". Csak most azért nulla, mivel még nem lett feltéve új rom, tehát nem hiányzik semmi az elmentett alkalmazások közül?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22379) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Elnézést, hogy bocsánatot kérek, lehet, hogy off. de
BLADE II -je van még valakinek rajtam kívül is?
Vagy csak simán mellényúltam vele? Semmi érdemlegeset nem találni róla, pedig létezik.

(#22380) Keeperv85 válasza Pist@bácsi (#22379) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Melyik Blade2?

Board számot tudsz mondani?

Nekem van P736E-m.

(#22381) sch_a


sch_a
addikt

Mostanában a blade-em hangszórója berezeg, alig lehet hallani amit a telefonban mondanak, hiába veszem lejjebb a hangerejét. A telefon 2010. decemberi. Gari vonatkozik még erre? Vagy próbáljam meg kitisztítani valahogy?

(#22382) SureStudio válasza sch_a (#22381) üzenetére


SureStudio
tag

Leejtetted vlmikor?
Lehet sérült, lehet csak ki kell tisztítani.
Először, (ha biztos vagy magadban) tisztítsd ki! :K
És ha nem jobb akkor vidd el megnézetni. :K

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#22383) sch_a válasza SureStudio (#22382) üzenetére


sch_a
addikt

Óóó hát szerencsétlen kapott már eleget. :) De mostanában azért nem esett nagyobbat. Egyáltalán hogy tisztítsam ki? Szétszedni nem akarom. Porszívó? :F

(#22384) SureStudio válasza sch_a (#22383) üzenetére


SureStudio
tag

Pórszívó? :P
Nee :))
Sajnos szétszedési tippet nem tudok adni.
De ha azt mondod sokat kapott, akkor érdemes elvinned szervizbe.
De ha nem akarod akkor nézz körbe ezzel foglakozó portálokon vagy a Mobilarénán.
Sajnos többet nem tudok segíteni, max csak annyit, hogy levehetnéd az előlapot meg a hátlapot és próbáld meg megtisztítani. PZS-vel vagy selyem kendővel vagy ha van pl autó porszívód KICSI FEJJEL akkor az is megteszi. ;)

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#22385) Pist@bácsi válasza Keeperv85 (#22380) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez a board szám nem sokat mond nem tudom hol nézzem
Build számot látok az GB_EUR_P735TV....

(#22386) maggi1886076 válasza sch_a (#22381) üzenetére


maggi1886076
addikt

szet ne szedd!rakd ra vissza a gyari szoftot es irany gariztatni.2 ev (1+1 ev) gari van ra! ha szetszeded eselyes, hogy nem fog mukodni az erintoje!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22387) Keeperv85 válasza Pist@bácsi (#22385) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem az a Racer (az?).

Az nem a Blade II.

A BladeII, mint olyan, így néz ki.

Blade II kódnéven fut még a Zte Crescent/San Francisco II és a Zte Vivacity/ Telenor Touch Plus/ Atlas 3.5W is.

(#22388) creedszl


creedszl
aktív tag

valakinek van ötlete hogy lehetne kiszedni a cyanoden modokban a hátteret ha benn vagyok az alkalmazások közt?nagyon lassít...

Hulligaaan

(#22389) Pist@bácsi válasza Keeperv85 (#22387) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Blade II, mint a képen pont olyan, a menüben is a csomagoláson is meg pl bt.-n is Blade II ként azonosítja magát

(#22390) Keeperv85 válasza creedszl (#22388) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megpróbáltam lefordítani mit írtál, de nem biztos, hogy sikerült is... szóval:

Azt ahol az ikonok vannak? Az az app drawer menü. Mellékesen nincs háttere, sem a CM7 sem a CM9 alatt, szóval nem tudom mit akarsz kiszedni...

@Gab.68:

Sajnos nem hozta be egyik szolgáltató sem, így nem is igazán terjedt el. Meg kéne nézni hátha van rá MoDaCo-n vagy XDA-n valami rom. Bár ahogy elnézem erre semmi forrás nem elérhető... :(

[ Szerkesztve ]

(#22391) sch_a válasza maggi1886076 (#22386) üzenetére


sch_a
addikt

Eszem ágában sem volt szétszedni :) Akkor ezek szerint az a +1 év vonatkozik erre? Az első év teljes-körű meg vonatkozik az akksira és a többi tartozékra is? Erre lettem volna igazából kíváncsi :)

(#22392) maggi1886076 válasza sch_a (#22391) üzenetére


maggi1886076
addikt

igen.így van.de ne felejtsd a gyári szoftvert vissza rakni, különeben ugrik a gari!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22393) sch_a válasza maggi1886076 (#22392) üzenetére


sch_a
addikt

ezzel tisztában vagyok, köszönöm!

(#22394) Zol77 válasza sch_a (#22383) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nekem is előjött kb 2x a hangszóró recsegés,nem tudom miért akarja mindenki rögtön garizatni,meg szétszedni,annyit csináltam,hogy kifújattam kompresszorral,és már működött is.
Szerintem valami kis porszemcse,vagy kosz került a hangszóróa/ba ,mert én zsebben hordom mindig,és tok nélkül.
Eddig nekem 2x bevált,sőt amikor legutóbb csináltam a cégnél,észrevette az egyik kollégám,akinek szintén blade van,és szintén recsegett neki,azt is kifújattam levegővel ,az is jó lett rögtön.
Ebből kiindulva a porszívós ötlet se hülyeség szerintem..

(#22395) Keeperv85 válasza Zol77 (#22394) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A porszívó nem túl nyerő, mert kitépi a membránt... Nem tudom javasolni. Sűrített levegőt meg lehet nem túl egyszerű szerezni...

(#22396) sch_a


sch_a
addikt

Ja, most nekiestem porszívóval, de talán még rosszabb is lett.. Éppenséggel hozzá tudnék férni kompresszorhoz, de nem akarom tönkretenni.

(#22397) Zol77 válasza Keeperv85 (#22395) üzenetére


Zol77
aktív tag

A porszívót én se úgy gondoltam,hogy rácuppantani egy 2500W-osat :)
Szerintem ésszel megoldható az is.
(a miénknek szabályozható a szívóereje,levenném legkisebbre,meg azt is úgy tenném oda,hogy a telefon tetején a fél hangszóró rács szabad legyen,nem pedig totál telibe a közepére,hogy teljes erővel "bentről" szívjon)

A sűrített levegőt én is a cégtől "szereztem" be :)
A kompresszor valóban nem egy elterjedt háztartási kisgép :)

(#22398) Keeperv85 válasza Zol77 (#22397) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem volt ionizátorom, de hát tudod... válság van.. :(

(#22399) Pist@bácsi válasza Keeperv85 (#22390) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Enyhén szólva nem terjedt el :D
Mondjuk gyári rommal is jól hasít, de érdekeltek volna tapasztalatok.

(#22400) x1port


x1port
addikt

Hali !

Mitől lehet ,hogy nekem az összes cm9 rom-tól állandóan restartol a blade-em ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.