Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22751) Brain75 válasza Glatius (#22747) üzenetére


Brain75
senior tag

Ez a telefon a fiam telefonja.
A lányom egy wayteq librát használ és ugyan azok a szolgáltatások vannak bekapcsolva mind a két kártyán.
Igaz mobil net nincs mert akkor a gatyámat leneteznék.
De egyik előfizetéshez sincs a kettő közül mobilnet (3G) kapcsolva, mégis a librán mekapja a lányom az mms-t a fiam a blade-n pedig nem.

Erre varjatok gombot.

Csak egy sms-t kap arról hogy mms-t kapott és az mmsstudióban meg tudja nézni.

Mi lehet a gond ???

Köszönöm a sok segíteni akarónak, és remélem sikerül is megoldani a problémát.
Én már több mint 3 éve androidozok de ilyen problémám még nem volt.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22752) Keeperv85 válasza Brain75 (#22751) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Esetleg az MMS APN-eket meg kéne nézni. A működő teló beállításait kéne a másikra is átrakni. Hova tovább én megpróbálnám benne a másik kártyát is ;)

(#22753) Brain75 válasza Keeperv85 (#22752) üzenetére


Brain75
senior tag

A másik kártyát ki fogom próbálni ez jó ötlet.
Az APN beállításokat megnéztem és beállítottam a működő alapján de a szitu ugyan az lett.

A másik kártyával ki fogom próbálni a telefont de még suliban van a gyerek.

Délután 3 után meg tudom próbálni.

Jelzem a tapasztalatot.

Addig is várom a többi ötletet hogy mit lehet még tenni.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22754) trebrona válasza Brain75 (#22753) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mobil adat küldés-fogadást be kell kapcsolni, még ha nincs is előfizetve akkor is. Így az MMS-t le fogja tölteni.
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#22755) Brain75 válasza trebrona (#22754) üzenetére


Brain75
senior tag

Na mindjárt kipróbálom. Köszönöm.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22756) Brain75 válasza trebrona (#22754) üzenetére


Brain75
senior tag

Hello.

Sajnos ez sem segített.

Mindjárt kipróbálom a kártyacserés megoldást hátha akkor megy, de nem tudom mi lehet a probléma.

Már mindent kipróbáltam de nem akarja az igazságot és nem kapja meg az mms-t. Csak egy olyan dolog jön neki hogy a feladó egy 1-es és van egy melléklete amit viszont nem tud letölteni mivel nincs központilag engedélyezve a mobil adatkapcsolat.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22757) Brain75


Brain75
senior tag

Valkaki esetleg csinálna egy screeshotot egy telenoros APN beállításról ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22758) Brain75


Brain75
senior tag

Ha átrakom a kártyát a wayteq librába akkor minden frankón működik és átmegy az mms.

Mi a franc lehet ?

Ugyan azok a beállítások vannak mind két telefonon.

A wyteq librán szerintem ha jól emlékszem 2.3.5-ös gyári software van rootolva és kész.
A Blade-n pedig Ice Armor 2 Reborn van.

A blade-re nem jön meg az sms, a Librára pedig simán megjön.

Mit rontok el ??

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22759) trebrona válasza Brain75 (#22757) üzenetére


trebrona
nagyúr



továbbra is azt mondom, hogy kapcsold be a mobilnetet, és úgy nyomj az sms-ben lévő letöltésre.
Nálam is így működik. Nem azonnal fogja, van hogy kb 10 perc is kell neki.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#22760) Brain75 válasza trebrona (#22759) üzenetére


Brain75
senior tag

Köszönöm

Próbálom, most indul újra a telefon.

Be van kapcsolva a mobilnet.
Ha rányomok a letöltésre akkor azt írja ki hogy nem lehet most letölteni próbálja később.

Go launcher van a telefonon, de az sms kliens az az eredeti, nem a GO sms.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22761) Victoryus válasza Brain75 (#22760) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ilyen problémám nekem is volt, mikor nem volt helyesen megadva a Vodás vitamax beállítás. Ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni, letölteni nem fogja újra 100%. Legalábbis nekem nem töltötte le. Valahol leírtam ezt bővebben, vagy ide a fórumba, vagy személyes bejegyzésbe. Végül azt hiszem úgy tudtam megnézni, hogy lejárt az érvényességi ideje az mms-nek és küldtek egy linket amin meg lehetett nézni a Vodafone oldalán.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22762) Brain75 válasza Victoryus (#22761) üzenetére


Brain75
senior tag

Igen abban igazad van hogy másnap jön egy sms-hogy itt és itt tudod megnézni mms-t de itt az a probléma hogy jók a beállítások és mégsem jön le a telefonra az mms.

Már mindent próbáltam még sem !!!!

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#22763) sch_a


sch_a
addikt

ZTE Arizonaról van szó.. Nem az enyém, de most én használom. Két napi használat után még mindig 100%-ot mutat... Már kétszer vissza vitték a T-hez, mert nem lehetett bekapcsolni. Azt mondták azért mert teljesen lemerült az akkumulátor. De hát ha egyszer nem mutatja hogy merülne?! Ha meg rádugom töltőre, kiírja hogy feltöltve. Azóta meg betörött a kijelzője is, most már hiába is vinném vissza. Gondolom megadta magát a töltésvezérlő. Már rég cserélniük kellett volna, nem? :F

(#22764) t181


t181
senior tag

Üdv!
Találtam valamit...[link]
Ez a fájl kikapcsolja a CPU renderelést.
Többen írják, hogy gyorsabb tőle a telefonjuk, és az aksiidő is nőhet.
Ez a fájl szerintem Blade-eseknek hasznos lehet, mivel az amúgy sem erős prociről vesz le terhet...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22765) Keeperv85 válasza sch_a (#22763) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Khm... [link] ;) Ezt mutasd meg egy T-s szervizesnek esetleg. Ez nem Arizona volt, de nekem is sikerült ilyet kifogni. Sajnos azóta elhalálozott a tesztkészülék, így nem tudom megmondani mitől van.

(#22767) ux1 válasza bubi92 (#22766) üzenetére


ux1
addikt

"(mikortól lehet venni a grandx-et tééénél?)"

Szerdától....

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22768) kelzsoca válasza bubi92 (#22766) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lényegében nem számít, hogy mikortól lehet venni Granx X IN(tel) verziós készüléket, mert arra a zárt bootloader miatt, kizárásos alapon marad a gyári szoftver :)

https://vertigostore.eu

(#22769) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Garanciális Blade csere után, az SD kártyát az új teló üresnek látja. A másik telóba működött gond nélkül. Formázni akarja, de ha rányomok, hogy darálja le, semmi nem történik. Az értesítési sávban " Az SD kártya üres, vagy nem támogatott fájlrendszert használ" üzenetet írja. Ötlet? Köszi előre is...

(#22770) maggi1886076 válasza ux1 (#22767) üzenetére


maggi1886076
addikt

ez a mágikus szerda:D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22771) Williams válasza Williams (#22769) üzenetére


Williams
aktív tag

Önjavulás történt. Most meg műxik, látja is, és megvan rajt minden...

(#22772) Thrawn válasza t181 (#22764) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt próbáltad már, működik?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22773) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy blade telót és az lenne a kérdésem ha csatiztatom usb-n gépre nem mutatja a pc. Ezt a telón hogy tudom beállítani ,hogy lássa az sd karit mint háttérteret?

üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#22774) morbias2


morbias2
aktív tag

Ja már megvan :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#22775) Keeperv85 válasza morbias2 (#22773) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Felül húzd lefelé az óra melletti területen az ujjad. Nyomd meg a kis gombot a képernyő alján. ;)

(#22776) t181 válasza Thrawn (#22772) üzenetére


t181
senior tag

Nem próbáltam.
Mostanában nem használom annyit, hogy tesztelni tudjam.
De lehet, hogy feldobom...
Egy NANDBackup nem árt.

Egyébként több pozitiv visszajelzést is olvastam, hátha jó valamire.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22777) morbias2 válasza Keeperv85 (#22775) üzenetére


morbias2
aktív tag

Köszi!

Pont mikor írtam utána találtam meg :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#22778) GrandS válasza kelzsoca (#22768) üzenetére


GrandS
senior tag

De nem lehet, hogy a "többlet" miatt nem is igen lesz rá szükség?

(#22779) Thrawn válasza t181 (#22776) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre kíváncsi vagyok működik-e. Ma már nem vacakolok vele, holnap nem lesz rá időm, de ki fogom próbálni én is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22780) ktmt válasza Thrawn (#22779) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én átneveztem a GLES file-t, és töröltem az android sort az egl.cfg file-ból, az ui nálam fürgébnek tűnik (go launcherrel), a programok indulása is gyorsabb, akkufogyasztásról értelemszerűen nem tudok mit mondani. Antutu bechmark enyhén csökkent, de ez lehet szórás.

(#22781) airwawes válasza ktmt (#22780) üzenetére


airwawes
tag

Én most JB alatt tesztelem. Az appok megnyitása és az UI méggyorsabb lett. :)

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22782) Thrawn válasza ktmt (#22780) üzenetére


Thrawn
félisten

Oké, tehát nincs bootloop, ez eddig jó jel. Már alig várom, hogy kipróbálhassam :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22783) t181 válasza Thrawn (#22782) üzenetére


t181
senior tag

Mokee OS-re feldobtam Én is, ahogy le volt írva.
Tényleg gyorsabbnak tűnik.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22784) TommyY2 válasza ktmt (#22780) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Le tudnád irni néhány sorban lépésről-lépésre, hogy pontosan mit is kell csinalni?

Köszönöm a segítségét.

TommyY

(#22785) t181 válasza TommyY2 (#22784) üzenetére


t181
senior tag

Semmi különöset nem kell csinálni...
Letöltöd a zip-et, kicsomagolod.
Telón elmész ide: system/lib/egl
Innen kitörlöd az egl.cfg fájlt, majd a zip-ben lévőt bemásolod.
Ezután kitörlöd ezt a fájlt: libGLES_android.so
Újraindítás, és kész.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22786) TommyY2 válasza t181 (#22785) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi!

Megpróbálom.

(#22787) TommyY2 válasza TommyY2 (#22786) üzenetére


TommyY2
tag

Emberek!

Csoda történt!

Valóban megszűnt a lassú app indulás, valamint sokkal gyorsabb a telefon működése is (pl. képek böngészés közben szinte azonnal megjeleníti a miniatűröket).

Ezen kívül még a youtube lejátszás is sokkal gyorsabb lett (nem azt mondom, hogy jó, de most néha egy kis időre elkapja a mozgást).

Azt nem értem, hogy a rom készítők miért nem gondolnak ilyen "apróságokra"?

U.I.: Egyre használhatóbb lesz ez a kis telefon. cm-9 KonstaKANG.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22788) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok!

Ahogy elnéztem mindenki rá van fagyva az ICS-re.
Én egy ismerősömnek szeretnék atomstabil, jól működő ROMot feltenni.
Ahogy elnéztem az IA2 és a Swedish RLS7-en kívül nem nagyon van új GB rom (na jó CM is)
Javítsatok ki ha tévedek, mert ezek év elejei ROM-ok már (kiv.CM).

(#22789) maggi1886076 válasza warezxts (#22788) üzenetére


maggi1886076
addikt

ha stabilat akarsz, akkor mindenkeppen ez a ketto kozul valassz!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22790) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Mokee romhoz linket tud valaki küldeni? :R Illetve telepítésnél van vlmi extra, vagy mehet föl cwm-ből wipok után? Most Ice armor ii van fenn.

(#22792) lsebestyen válasza #40993792 (#22791) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi, ezt meg is találtam, azt hittem van újabb is :) :R

(#22793) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. IA2-ről váltanék valami újabbra. Van olyan JB rom amiben az usb tethering működik? Esetleg a wifi tethering? Konstakang féle 4.1.1-et nézegetek, ahhoz milyen partíciókiosztás ajánlott?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#22794) xSide válasza TommyY2 (#22787) üzenetére


xSide
őstag

Halkan megsúgom a Swedish Snow-ban már régen így volt/van...
New adreno (changelog), melyben alapból nincs az itt emlitett 0 0 android az eql.cfg file-ban és az android.so sem a lib mappában!

itt van róla szó még: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#22795) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Már 1 éve vagyok Blade tulaj de még nem raktam rá a gyári rom-on kívül semmit. Új telefont jelenleg nem akarok vásárolni, de egy kis újdonságot szeretnék belecsempészni a mostaniba. A kérdésem az lenne, hogy milyen ROM-ot rakjak a telefonra? Van már rá JB vagy csak ICS? Ezek mennyire stabilak? Milyen mértékben gyorsulna a telefon? Sokat olvasgattam de ahány oldal annyi féle válasz így nem nagyon tudtam semmi konkrétumot leszűrni. :)

(#22796) cyberpunk90


cyberpunk90
csendes tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni, melyben egy rövid leírást szeretnék kapni arról, hogy miként tudnék alkalmazást beletenni egy coustom romba.?

(#22798) warezxts


warezxts
senior tag

A problémám a következő:
Idáig úgy tudtam tárhelyet kicsikarni, hogy volt egy ext2 (2G memókariból 256M), és S2E-vel megoldva, mondhatni kiterjesztettem a meglévő kb.300Megás RAM-ot.
Ugyanezt szerettem volna ismerősömnek, csak neki elég volt 128Mega ext2, és a következő történt:
A backupból (appmonster), minden szépen telepelült felfele, ám egyszer jött a csodálatos nincs elég tárhely üzenet. Megnézem és rengeteg tárhely van a telefon RAM és az SD kártyán is. ami viszont elfogyott az az ext2 128megája.
Most meg vagyok lőve, nem tudok telepíteni, sőt visszarakni sem a sima RAM-ba a progikat, hiába uninstalláltam az S2E-t is. Ott a rengeteg tárhely, de bármit telepítenék CSAK az ext2-be lenne hajlandó. Van valami megoldásotok? Előre is köszi!

(#22799) cyberpunk90 válasza #40993792 (#22797) üzenetére


cyberpunk90
csendes tag

Köszönöm! :)

(#22800) lemusz


lemusz
addikt

Üdv!

Zte Blade-em van 2.2-es firmware-vel. Kb másfél éves és most olyan problémák jöttek ki rajta, hogy:

- nem érzékeli ha forgatom döntöm, nem fordul vele a kép is...
- többen panaszkodnak hogy miközbe telefonálok alig hallani engem, holott már kb kiabálok a telefonba :S

Nem tudom ezeket be lehet-e valahol állítani, de most van egy kis szabad időm elvégeznék rajta egy olyan firmware cserét, ha adnátok egy részletes leírást és linket a legjobb/legújabb verzióhoz. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.