Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22051) djadji válasza Lenry (#22046) üzenetére


djadji
senior tag

Hát... nem.

http://djadji.fw.hu

(#22052) djadji válasza Keeperv85 (#22047) üzenetére


djadji
senior tag

Köszönöm, ez hasznos lesz. (bár utána kell néznem).
Szerinted érdemes vacakolnom vele? Úgy értem tudok a nem kívánatos programokkal (térkép, világóra, stb..) értelmes mennyiségű RAMot felszabadítani? HA mondjuk több lesz 2 MB-tal azzal nem sokra megyek....

http://djadji.fw.hu

(#22053) Keeperv85 válasza djadji (#22052) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Amit te akarsz törölni, az a system, ahová az alkalmazások teleülnek az meg a data. A systemen hiába csinálsz helyet, ha a data-n nem férsz el. Particionálsz, vagy nem használsz nem hivatalos programokat... más választásod nincs.

(#22054) bubi92 válasza w333 (#22034) üzenetére


bubi92
őstag

de msot rakom fel az újat, mert nem tudok mit kezdeni magammal. remélem hozza a szintet vagy még jobb lesz.

(#22055) bubi92 válasza bubi92 (#22054) üzenetére


bubi92
őstag

még annyit akartam kérdezni, hogy konstakang hogy áll az akksiidővel :F

(#22056) dsr válasza bubi92 (#22055) üzenetére


dsr
senior tag

Nekem a Konsta féle cm9 van fennt és az akksi időm nem változott, !szerintem!, vagy ha igenn akkor is csak nagyon minimálisat így is ugyan úgy töltőre vele este, ha reggel nem akarsz nullás aksival kelni.

(#22057) t181 válasza dsr (#22056) üzenetére


t181
senior tag

" ha reggel nem akarsz nullás aksival kelni."
Ez így nagyon nem igaz. Normál esetben 0-1-2%-ot merül.
Ha reggelre lemerül, azt valami (program) okozza.

Nekem is merül este, meg is van, hogy miért, de nem bírom megszüntetni a "problémát'...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22058) djadji válasza Keeperv85 (#22053) üzenetére


djadji
senior tag

Kösz.. érthető volt, világos.
Uccsó kérdés: kb 1000.000 féle ROM van a piacon és tudom ha visszaolvasnék megtudnám melyik milyen (megj: jópár hónapig követtem itt a fejleményeket, de nem jöttem rá melyik a jó)

Te mit javasolnál a BLADEhez? Megbízható, stabil, legyen rajta hely a programoknak. Kollégámnak valami 4.x van fent.. azt mondja jó, csak kevés a memóriája már ehhez...
Tanács, melyikkel próbálkozzak?

http://djadji.fw.hu

(#22059) Keeperv85 válasza djadji (#22058) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tanács: egyikkel sem. Próbálkozz felmérni a saját tudásod hozzá. Az alapján, hogy a romok leírásai közül, amiből most van kb. "legrosszabb" esetben 15 dv össze-vissza, az jön le, hogy nem igazán tudod miként kéne ennek nekilátni.

Helyed nem lesz több egy romcserétől, az éppen annyi marad mint előtte...

(#22060) w333 válasza bubi92 (#22033) üzenetére


w333
félisten

Nagyon jó ez az új Mokee os :C
Hihetetlenül gyors és stabil és hibátlan :K
Az akksi nagyon jó bírja kb 5 órája megállás nélkül nyúzom full wifi-vel, youtube, facebook, böngésző, stb és most vagyok 60% :C
Nagyon meggyőző sokkal jobb mint a Swedish Snow rls7 úgyhogy marad ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22061) t181 válasza w333 (#22060) üzenetére


t181
senior tag

Melyik új?
Ami modaco-on van? (08.08)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22062) w333 válasza t181 (#22061) üzenetére


w333
félisten

Igen ... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22063) t181 válasza w333 (#22062) üzenetére


t181
senior tag

Rendben, csak mert láttam, hogy mfunz.com-on van új, azt meg nem akarom.

Úgyhogy ez lesz. Meguntam az ICS-t... :D

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22064) bubi92 válasza t181 (#22063) üzenetére


bubi92
őstag

letölteném és kipróbálnám, de nem bírom:DDDD mire kell kattintani :F

szerk.: nem, nem, az újra gondoltam :K

[ Szerkesztve ]

(#22065) t181 válasza bubi92 (#22064) üzenetére


t181
senior tag

Íme ;)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22066) dsr válasza t181 (#22057) üzenetére


dsr
senior tag

Én nem arra gondoltam, hogy egy app beragad és szívja az aksit, hanem , hogy naponta kell tölteni ezzel a rommal is mivel estére úgy lemerül ha használja az ember , hogy reggelre az alig lesz pár százalék. De bocsi, ha félre érthető voltam :)

(#22067) t181 válasza dsr (#22066) üzenetére


t181
senior tag

Jah...Úgy értettem, hogy este lerakod, reggelre le van merülve.
Hát nekem májusban kellett állnia a sarat, érettségi időszakban.
Telefonálás, mobilnetezés, kis játék, és nagyon sok zene.
És bírta, pedig volt hajtva.

Szerk.:
No igen... minden nap volt töltve.
De hát..."okostelefon"...

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22068) djadji válasza Keeperv85 (#22059) üzenetére


djadji
senior tag

Hát.. nem számoltam össze a ROMokat valóban. De ha megengeded a véleményem közzétételét:
Azért mert nem tudom hogy hány ROM van? Épp azt írtam hogy nem ismerem őket.. ebben mi a meglepő? Csak az tudja feltenni aki megmondja az össz számot? Ezt kicsit elnagyolt értékítéletnek érzem.
de sebaj, majd kiszúrok egyet randomra és felteszem. Gondoltam hátha megspórolhatom a próbálgatást. De mindegy... majd akkor próbálkozom.

(de tényleg bosszant a dolog... Most KOMOLYAN azért mondtad azt virágnyelven, hogy "hülye vagy kisfiam, vegyél vonalas telefont...vagy legót, mert akkora tapló vagy, hogy még elmondani sem tudom neked, mennyire nem értesz hozzá" mert 1 milliót mondtam és nincs annyi? Miközben pont ezt írtam le, hogy nem ismerem őket? Hát.. lehet hogy meglep, de igazából nem PONT 1.000.000 darabra gondoltam... ).

Hát.. szóval... nem semmi...
Helyem nem lesz több, de ha jól olvastam tudom változtatni a memória elosztását. Vagy ezt is rosszul tudom? Bizonyára ezt is...

Majd igyekszem felmérni a tudásomat valóban... Meghúzom magam... Igaz néhány ROM cserét csináltam már (bár azon WINesek voltak) és van némi szakirányú végzettségen.. de majd felmérem a tudásomat..

UI:
Elnézést.. valószínűleg túl érzékeny vagyok a hőségben, de végtelenül fölháborodtam.

http://djadji.fw.hu

(#22069) Keeperv85 válasza djadji (#22068) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne háborogj, nem vagy te tenger. Nem mondtam hogy hülye vagy sehol! Azt mondtam, hogy felkészületlennek érezlek egyelőre a kérdéseid alapján még és úgy érzem egyelőre az alap dolgokkal kéne ismerkedned.

Kezdjük az elején:

"Milyen romot tegyek fel?"

Erre a kérdésre a legtöbben azt mondják, hogy "Amelyik neked tetszik,úgyis kipróbálod és kicseréled, ha nem jött be".

Azt már nem mondják, hogy "Ha nem fér el a romod a jelenlegi helyre, akkor megszívtad mint a torkosborz"

A rom, mint rendszer itt nem állítgatja a helyet. A memóriában van 3 fő, azaz kulcsfontosságú partíciós szektor, ami a romolás alatt használatban lesz.

Az első a system. Ide kerül a rendszered és a kernel bizonyos részei. (A kernel mag felíródik a boot szektorra, az initramfs a systemre)

A második a data, ahová az alkalmazásaid éppen nem férnek fel. Ez csak egy háttértároló, a működést nem igazán befolyásolja amúgy.

Az utolsó ami fontos lehet neked, az a cache.
Itt lakik a Dalvik és ez elég fontos rész, mert van olyan rom, ami nem szereti, ha ez alul van méretezve.

Nyilvánvalóan össze fogsz még futni a recovery-vel, mert ez kell a romok felrakásához. Ennek is van külön helye, de nem része a romnak legtöbbször. (Bele lehet tenni a telepítőbe, de nem szoktuk, kivéve a gyári romoknál)

Miután meggyőződtél arról, hogy a készülékeden milyen arányban helyezkednek el a partíciók (pl. Terminal lEmulator >> df parancs) van két választásod:

Vagy tudomásul veszed, hogy így vannak elosztva és nem piszkálod, vagy átrendezed őket.

Az utóbbi kicsit húzósabb művelet. Ehhez már nem árt tudni, hogy melyik generációba tartozik a készülék, gen1 vagy gen2.

Ettől függően lehet Windows alól particionálni, vagy TPT-vel. A kettő közti ég és föld a különbség, bár ezt a legtöbben nem kell hogy megértsék, hogy használni tudják őket.

Ha végeztél, valahogy fel kell juttatni az új rendszert a készülékre. A legszebb az egészben, hogy minden folyamatot össze lehet kapcsolni. Pl. a TPT tud rögtön méretezni és romolni is, az exe dettó...

Nem nagyon akarom ragozni a dolgot, mert így is wall of text, de ez a "milyen romot" kérdés mindig oda vezet, mint a "milyen nőt"

Van akinek vöröset nagy csöcsökkel, nekem jó lesz a barna is...

Egyébként én cm9-et használok, de ennek megvan a maga "varázsa", mert ami működik, az nagyon megy, de ami nem, az egyáltalán nem megy....

(#22070) bubi92


bubi92
őstag

a gyári partició felosztás mi? vagy hol tudom megnézni, hogy jelenleg mekkorák? (én nem mókoltam, de lehet, hogy előző tulaj igen és kíváncsi vagyok)

(#22071) Keeperv85 válasza bubi92 (#22070) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Éppen az előtted lévő hozzászólást kellett volna csupán elolvasnod, amiben pont leírtam, hogy:

Terminal Emulator >> df parancs.

Amúgy:

sytem: 220
data: 162.5
cache: 37.5
OEM: 21

Jogos a kérdés... "hol is van a többi hely?" Rád bízom a megoldást... ;)

(#22072) bubi92 válasza Keeperv85 (#22071) üzenetére


bubi92
őstag

megvan megvan, már írtam is modkerbe, hogy törölhető:D előbb írtam mint olvastam:((( bocsánat.

(#22073) Keeperv85 válasza bubi92 (#22072) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kellett volna a modkerbe menni ez miatt, nem volt ebben semmi probléma. Hetente kérdezték régebben, mostanában már kezdtem hiányolni... :DDD

(#22074) pch válasza w333 (#22060) üzenetére


pch
aktív tag

Melyik partíciókiosztást használod?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#22075) Hujikolp válasza RockHaRD (#22050) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nekem mind a 4 féle USB drivert sikeresen letöltötte. Melyik link halott? Kell keresni az a link helyére másikat, vagy szólni modiknak, hogy szedjék ki.

(#22076) w333 válasza pch (#22074) üzenetére


w333
félisten

Nincs semilyen particióm, teljes rendszer-re tettem fel :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22077) 89BDave89 válasza Keeperv85 (#22069) üzenetére


89BDave89
tag

Bocsi, ide egy kérdés:

Melyik cm9 romot használod?
és... Mindennapi használatra tetted fel, és 'elégedett' vagy, vagy csak tesztelgeted?

Tudom hogy a cm9 romok még egyáltalán nem tökéletesek, csak keresem a mindennapi használatra legalkalmasabbat. (ne indulgasson újra, és a telefonálások, és smsek, ne szakadjanak meg/tűnjenek el)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22078) ingyom007 válasza 89BDave89 (#22077) üzenetére


ingyom007
tag

Igaz nem engem kérdeztél de én az augusztus 8.-ai féle konstakangot használom. Sokat telefonáltam már vele de eddig még csak egyszer volt az hogy eltűnt a hívás akkor is 30%on volt az akksi. Minden más szépen fut dvix-et szoftveres gyorsítással ugyan úgy tudok nézni rajta igaz kicsit gyorsabban merül mint egy cm7 dehát a cm7eknél még az összevissza huzogatható feloldógomb is akad hát még a menüje, itt meg nem. Szerintem megéri feltenni aztán ha meg nem tetszik vissza backupolod a régit.

(#22079) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok!

A voice search-ra a Play azt írja ki nekem, hogy nem kompatibilis a ZTE Blade-vel... Ezt lehet valahogy ignorálni?

Box's don't touch!

(#22080) TRob1 válasza ingyom007 (#22078) üzenetére


TRob1
veterán

Én azért tettem vissza a 07.22-i verziót, mert az nem merül annyira mnt a 08.08.

¤ R'n'R ¤

(#22081) Torry válasza ingyom007 (#22078) üzenetére


Torry
addikt

Legutolsó JB is ugyanannyit tud mint a cm9 és jobban szeretem használni, még gyorsabb lett a teló.

(#22082) pch válasza w333 (#22076) üzenetére


pch
aktív tag

HIHI!

És partíció nélkül hogy működik a telefonod? :D
Ha nemtudod akkor valószínűleg az eredeti kiosztást használod.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#22083) Keeperv85 válasza 89BDave89 (#22077) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak "magamnak" építettem egyet, azt "tesztelgetem"....

(#22084) Lenry válasza Torry (#22081) üzenetére


Lenry
félisten

nálam a JB még az én rendkívül alacsony stabilitási tesztemnek sem felelt meg (értsd: újraindulás nélkül tud semmitcsinálni az asztalon, miközben Skyrimezek), így ment vissza az ICS.
a köv release újra próbálkozhat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22085) Jamesch


Jamesch
tag

Hello

Tudnátok ajánlani egy olyan ROM-ot ami tud(hat) magyarul, stabil és működik benne minden? Legalább 2.3-as jó lenne.
Gondolom ha GEN2-esítem TPT-vel a GEN1es Blade-emet akkor minden újabb ROM jó rá? Mindenesetre olyan kéne.

előre is kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#22086) Keeperv85 válasza Jamesch (#22085) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

CM 7.2

Ne TPT-vel gen2-esítsd mert utána gondok lehetnek vele!

(#22087) Hujikolp válasza junkpod (#22079) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ezt tedd fel innen: gapp-voicesearch-2-1-4-signed

Nálam működik :)

(#22088) maggi1886076 válasza Jamesch (#22085) üzenetére


maggi1886076
addikt

Ice Armor II. Reborn ez egy 2.3-as rom.stabilitással nincs gond!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22089) Jamesch válasza Keeperv85 (#22086) üzenetére


Jamesch
tag

Hogyan tudom másképp?
Recovery mode.ba nem tudok bootolni

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#22090) Keeperv85 válasza Jamesch (#22089) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jaj... hát mért nem tudsz? Mi van a recovery-vel? :U (Ez már rosszul kezdődik...)

(#22091) apeelme


apeelme
addikt

(#22092) shagy válasza apeelme (#22091) üzenetére


shagy
tag

csak az ára legyen jó... :C
amúgy tiszta g300, csak nyilván kisebb

- shagy

(#22093) Jamesch válasza Keeperv85 (#22090) üzenetére


Jamesch
tag

Egyszerűen csak megáll a telefon a zöld android logónál. Normálisan bebootol és működik is

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#22094) Keeperv85 válasza Jamesch (#22093) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tán nincs is recovery telepítve rá. Mi lenne ha esetleg megpróbálnád? :)

(#22095) Jamesch válasza Keeperv85 (#22094) üzenetére


Jamesch
tag

Nem vagyok full kretén :)

Custom ROM van rajta, amit én tettem rá CWM segítségével, amit frissítettem is minap ROM manageren keresztül. De gyári recovery amúgy is lenne rajta nem?

Olyan lehet hogy ROM Manager GEN2es CWMet rakott rá és az a baj? (mondjuk azelőtt is próbáltam és nem ment)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#22096) Keeperv85 válasza Jamesch (#22095) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már meg is mondtad mi a baj. Következtetés: ne használj Rom Managert...

(#22097) z00mhead válasza apeelme (#22091) üzenetére


z00mhead
tag

Ez egy vicc, amit a blade névvel művel a ZTE.

1 GHZ-es proci? Két év után (és elvileg 2 generációval később) ennyire futja?
Ha pl. a V970-et neveznék Blade III-nak, sokkal jobban örülnék, és az valóban ár-érték bajnok lehetne, egy 40-45 ezres kezdő árcédulával.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#22098) M3oH válasza z00mhead (#22097) üzenetére


M3oH
addikt

A MHz a procinal nem minden. Nem olyan rossz az, de egyertelmu, hogy a Bladet nem a felsokatagoriaba szanja a ZTE, hanem az also-kozepbe. Annyit is kell varni tole.

(#22099) ouzohuto válasza z00mhead (#22097) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Bizony!Ez a Blade III szánalom...

XiaomI RedmI Note|||

(#22100) airwawes válasza ouzohuto (#22099) üzenetére


airwawes
tag

Én Grand X-et várom de nagyon. :D

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.