Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#21701) t181 válasza #40993792 (#21699) üzenetére


t181
senior tag

Én arra jöttem rá, hogy nem a ROM-okkal van bajom, hanem úgy az egész telóval...
Csak kevés...Sok tesztet elolvasok, illetve videót megnézek, és itt nem kell egy HTC One X-re gondolni, most a Galaxy Ace II a szerelmem...Elérhető áron, egy bőven jó teló...
De elég, ha fater Defy-jét nyomkodom. Nemrég tettem vissza rá gyári 2.2.2-t, gondoltam, majd most legalább lassabb lesz, mint a Blade-em, de nem...
Arra akarok kilyukadni, hogy igazából nekem lassan mindegy milyen ROM van rajta, mert nem egymáshoz hasonlítom, hanem mindig valami jobb telóhoz(...szinte csak az van...)..

Na, kisírtam magam, a lényeg: kell egy Ace II. :DD

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21703) TommyY2 válasza t181 (#21701) üzenetére


TommyY2
tag

A Samsung telefonok mennyire buherálhatóak root-olás és rom frissítés szempontjából? Milyen a recovery menüje?

Nem ismerem annyira a telefonokat, de a Blade ClockWorkMode recovery-je nagyon tetszik (backup-, restore lehetőség, stb.).

A következő telefonomnak is valami hasonlóan praktikusat szeretnék, bár, ha egy telefont jól dobnak piacra (profi oprendszerrel (ICS, JB?)), nincs szükség buherációra. Ilyen lenne az iPhone?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#21704) donjohnson válasza TommyY2 (#21703) üzenetére


donjohnson
addikt

a clockworkmod recovery nem csak blade-re létezik. itt egy lista, ha megnézed, elég sok eszközt támogat: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21705) t181 válasza TommyY2 (#21703) üzenetére


t181
senior tag

Nagyon! :D
Az Ace II, még csak root-olva van, és elvileg van működő húzható kernel, de jó lesz.
Ezzel az árral szerintem best-buy. A telefon 2 hónapos, tehát nem csoda, ha nincs még hozzá custom ROM, recovery, de szerintem egy-két hónap és lesz.
Ugyanúgy CWM lesz rá, szerintem, tehát a recovery ugyanúgy fog kinézni, mint a Blade-nél.

Nem nagyon foglalkoztat az IPhone, de annyit, hogy arra is vannak custom rendszerek.

(#21702) Zsolt_72
Régebben olvastam egy tesztet, azt hiszem egy HTC-ről, amiben ARMv7-es 600MHz-es proci volt, és azért az is lazán odavert a Blade-nek. Hsz-be meg csodálkoztak, hogy miért.
Hát ezért. Nem is értem...még a WinMo-s telók jöttek ARMv6-os procikkal, a HD2-be pedig ARMv7-es van, és az is odaver a Blade-nek, tehát nem értem, hogy miért nem lehetett hanyagolni ezeket a procikat, illetve de...gondolom occóbb...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21706) apeelme válasza t181 (#21696) üzenetére


apeelme
addikt

Nem, nem csak képekről beszélünk ebben az esetben..bár már a fájl neve is beszélő, noMEDIA és nem noPICTURE...egyébként ha QuickPic-et használsz akkor a Hide opció használatakor a felugró ablak tartalmát ha elovastad volna akkor emlékeznél... :K ;)

Segíteni szokott egyébként egy Play-ből letöltött MediaScanner app, vagy egy szimpla reboot...a media scanner egy beépített android szolgáltatás ami bizonyos időközönként az média tartalmakat beolvassa és elérhetővé teszi az azt használó app-oknak...ezzel a MediaScanner app-al ezt az időközt tudod "megerőszakolni"... ;)

[ Szerkesztve ]

(#21707) t181 válasza apeelme (#21706) üzenetére


t181
senior tag

Igen, sejtettem, de nem voltam benne biztos, mert csak képeknél néztem meg anno, hogy valóban működik-e.
Mostanában felhasználói szinten sem nagyon használom a telót, mivel egész nap itthon vagyok, de majd ha elkezdődik az érettségi utáni képzés, biztos többet nyomkodom, és visszarázódom... :) :D

Most elgondolkodtam, megnéztem, és valóban van egy pop-up, ami figyelmeztet..és annak idején is láttam..

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21708) L_YKing


L_YKing
addikt

Be akarok lépni a recovery menübe és ezt irja FTM ezmi?

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21709) maggi1886076 válasza L_YKing (#21708) üzenetére


maggi1886076
addikt

ez a gyári recovery!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#21710) L_YKing válasza maggi1886076 (#21709) üzenetére


L_YKing
addikt

Tehát nem sikerült felrakni a másikat :D akkor ujra probálkozom!:D

2. Indítsunk egy parancssort: futtatás: cmd, vagy keressük ki a parancssort az alkalmazások közül(mit kell kikeresni?mert én beirom a a parncssorba a cmd-t és nem reagál.
3. Lépjünk vissza a könyvtárakban egészen a C:-ig (cd..)
4. Adjuk ki a következő parancsot: cd fastboot
5. A telefont kössük össze USB kábelen keresztül a PC-vel
6. Parancssorba írjuk vagy másoljuk be a következőt: adb reboot bootloader(ezt nem ismeri fel nekem miért?)

Parancssorba írjuk vagy másoljuk be a következőt: adb reboot bootloader(sikerült)
7. A készülék újraindul bootloader módban (kis zöld robot látható a kijelzőn)
8. Parancssorba írjuk vagy másoljuk be a következőt: fastboot-windows flash recovery recovery.img---NA EZ NEM SIKERÜL SEHOGY SEM :Y :F

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21711) Keeperv85 válasza L_YKing (#21710) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tán mert 0 tudással álltál neki? Tán mert még a parancssort sem tudod használni? Tán mert még a programot sem másoltad fel, amit használni akarsz. Javaslat: bármin is töröd a fejed: most felejtsd el, mielőtt nagyon súlyos baja lesz a készüléknek!

(#21712) L_YKing válasza Keeperv85 (#21711) üzenetére


L_YKing
addikt

De ugyanazt csináltam amit leirtak az Android Fans Fórumon! akkor miért nem megy? :F

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21713) Keeperv85 válasza L_YKing (#21712) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hol olvastál olyat ott, hogy írd be a parancssorba, hogy cmd?

"mit kell kikeresni?mert én beirom a a parncssorba a cmd-t és nem reagál"

Most rögtön bannolom, ha valaki ilyen marhaságokat írt...

(#21714) t181 válasza Keeperv85 (#21713) üzenetére


t181
senior tag

Én is beírtam, nekem sem csinált semmit. Mondjuk...Én nem is számítottam semmire. :DD
Fel lett dobva a napom. :D
Nem szép dolog a káröröm, de nagyon jó volt ilyet olvasni...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21715) L_YKing válasza Keeperv85 (#21713) üzenetére


L_YKing
addikt

Mint már leirtam Android fans forumon! :F

Legszebb öröm a káröröm!:DDD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21716) Keeperv85 válasza L_YKing (#21715) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Link? (Jó vicc, mert lehet én írtam.. magam nem tudom bannolni...)

(#21717) L_YKing válasza Keeperv85 (#21716) üzenetére


L_YKing
addikt

[tessék:D]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21718) szezso15 válasza Keeperv85 (#21716) üzenetére


szezso15
addikt

Nem kell BANolnod Zsocát, a koma erősen félreértette...;]

*Hajrá Loki!* i15+

(#21719) L_YKing válasza szezso15 (#21718) üzenetére


L_YKing
addikt

Mondom nem értek én ehhez már öreg vagyok hozzá :DDD
Elakadtam ott hogy irjuk be ezt:fastboot-windows flash recovery recovery.img---- mert erre azt írja hogy nem megfelelő parancs...

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21720) Keeperv85 válasza L_YKing (#21717) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

LOL... :DDD Nem bírom.. fáj az oldalam... valaki help pls! :DDD

"1. Másoljuk be a C: meghajtó gyökerébe azt a fastboot mappát, amelyikkel dolgozni szeretnénk
2. Indítsunk egy parancssort: futtatás: cmd, vagy keressük ki a parancssort az alkalmazások közül"

"Indítsunk egy parancssort: futtatás: cmd," == Írd be a futtatás mezőbe, hogy cmd. Sehol nem írta senki, hogy a parancssorba írd be.... vagy...

Másold a C-re a fastboot mappát, keresd meg az Intézőben (Tudod melyik az Intéző? :DDD)
Nyomd le a shift-et, jobb egérgomb katt. A felugró ablakban "Parancsablak nyitása itt"...

[ Szerkesztve ]

(#21721) L_YKing válasza L_YKing (#21719) üzenetére


L_YKing
addikt

OKOK megvan MESTER!
DE ennél tovább nem enged: irjuk be ezt:fastboot-windows flash recovery recovery.img---- mert erre azt írja hogy nem megfelelő parancs... a zűd robot már bejött ennél tovább nem enged.......sajnálom de picit öreg vagyok már ehhez....

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21722) Keeperv85 válasza L_YKing (#21721) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elnavigáltál a fastboot mappáig? Tehát a kis villogó bigyó előtt az elérési útban a fastboot mappád van?

Itt:

C:\>________:

(#21723) L_YKing válasza Keeperv85 (#21722) üzenetére


L_YKing
addikt

nem...... :F nem engedi navigálni..... :F Sajna ez a gagyi vista van rajta.....utálooom:@

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21724) L_YKing válasza L_YKing (#21723) üzenetére


L_YKing
addikt

egyszrüen nem enged semmit
bejön a zöld robot...és egyszerüen beirom a parncsot és azt irja hogy nem található..pedig a c-n van ez a fastboot mappa.....

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21725) Keeperv85 válasza L_YKing (#21723) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem a Vista-val van a probléma... Nincs annak semmi baja :U

Navigálni úgy lehet, hogy a cd.. paranccsal egy könyvtárat visszalép, a cd könyvtár neve pedig belép az adott könyvtár alá. Meghajtó váltás: C: vagy D: és a többi.

(#21726) L_YKing válasza Keeperv85 (#21725) üzenetére


L_YKing
addikt

akkor velem van....addig megy hogy beirom adb reboot bootloader
utána ugyanoda kell gondolom vagy is hát alá... ezt a szöveget....na ezt nem engedi
azt irja hogy nem megfelelő a parancsfájl... :F

beirjam hogy cd mint parancsfájl??mert arra nem reagál :Y

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21727) Keeperv85 válasza L_YKing (#21726) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Feladtam... valaki heeeeelllp.... :O

Ezt olvasd el inkább, hátha... [link]

cd.. (KÉT pont) >> vissza az előző könyvtárba
cd könyvtárad neve >> belépés a megadott könyvtárba

[ Szerkesztve ]

(#21728) L_YKing válasza L_YKing (#21726) üzenetére


L_YKing
addikt

-fájl az oda ne kell(elnézést lejárt a szerkesztőidő)

Egyszerüen nem reagál semmire a telefon...megcsináltam de SEMMI! :Y

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#21729) TommyY2


TommyY2
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy lehet-e, illetve hol lehet módosítani, hogy hány MB szabad adatterület alatt jelezze a ROM, hogy kevés a szabad hely (ilyenkor már nem is enged semmilyen frissítést feltelepíteni, de még az sms-ek se jönnek le).

A gyári 2.2-es ROM esetén ez 15MB volt, most a cm-9 KonstaKANG ROM esetén 30MB. Köze van esetleg hozzá a Cache méretének (2.2 esetén 37.5MB volt, most meg csak 2MB)?

Összesen 278MB Adat partícióm van, de rengeteg program nem helyezhető át SD-re (pl iGO 26MB, Térkép 18MB, Play áruház 9MB, Gmail 4.6MB, Dropbox 4.5MB, stb.), így nagyon kevés helyem maradt (pont 30MB, mivel ez alá nem enged a rendszer lemenni).

Próbáltam volna áthelyezni bizonyos app-okat a systemre, de nem olyan egyszerű, mivel ott más néven szerepelnek, mint a frissített változatuk.

Egyébként ha 512MB ROM van a telefonban, akkor hol a maradék: 160MB system + 2MB cache + 278MB data = 440MB. Nem lehet esetleg jobban átpartícionálni? A bizonyos emberek által készített TPT alkalmazások mind hasonlóan osszák fel a memóriát.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#21730) Keeperv85 válasza TommyY2 (#21729) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A warezt még mindig nem szeretik a moderátorok és én sem... szóval gyorsan szerkeszd ki onnan és nem láttam semmit.... :(((

(#21731) TommyY2 válasza Keeperv85 (#21730) üzenetére


TommyY2
tag

Bocs, ha valami rosszat írtam, de már nem tudom kiszerkeszteni.

Mi volt a probléma?

(#21732) Keeperv85 válasza TommyY2 (#21731) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A IGO.... nem nagyon szeretnéd megvárni még az illetékesek erre járnak és észreveszik...

(#21733) TommyY2 válasza Keeperv85 (#21732) üzenetére


TommyY2
tag

Elnézést még egyszer, nem gondoltam.

Mit tudok csinálni?

(#21734) Hosiminh


Hosiminh
tag

hali,régebben még volt itt a fórmon egy link ahol 1000ft környékén lehett bladehez szilikon tokot rendelni, valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni?

(#21735) Keeperv85 válasza TommyY2 (#21733) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem mindent lehet kipakolni az SD-re. A tárhelyet csak átparticionálva lehet módosítani. Keress rá itt a topicban, szinte hetente szóba került a mikéntje.

(#21736) TommyY2 válasza Keeperv85 (#21735) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi a választ.

Már egypárszor átpartícionáltam, mindig kész TPT-s megoldást használtam, de egyik variációban sem jött ki az össz tárterület 512MB-ra.

Elképzelhető, hogy a maradék helyen van a recovery és a többi szükséges alkalmazás?

Esetleg meg lehetne próbálni a TPT Helpert?

TommyY

(#21737) Keeperv85 válasza TommyY2 (#21736) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jól mondod: a maradékon van a rendszer pl. Nyilván soha sem lesz szabad 512. Összesen van annyi. Felrakod rá a rendszert és a reco is foglal helyet. Ezen kívül még ott van az alacsonyszintü FW is.

(#21738) Simba86 válasza Keeperv85 (#21720) üzenetére


Simba86
senior tag

én szóltam már, h kéne egy BANán a srácnak a ...-ébe :D :DD

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#21739) eLevente válasza TommyY2 (#21695) üzenetére


eLevente
csendes tag

Kösz, hogy leírtad, nekem csak a .nomedia volt a hiba. Letöröltem, és azóta megint látja a csengőhangokat! Csak tudnám mi tette oda azt a .nomedia fájlt...

(#21740) TommyY2 válasza Keeperv85 (#21737) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi!

Most már világos.

Azt meg tudnád mondani, hogy lehet-e, illetve hol lehet módosítani, hogy hány MB szabad adatterület alatt jelezze a ROM, hogy kevés a szabad hely a data particion (ilyenkor már nem is enged semmilyen frissítést feltelepíteni, de még az sms-ek se jönnek le).

TommyY

(#21741) Keeperv85 válasza TommyY2 (#21740) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudod módosítani, hiába is keresném meg, de amúgy sajnos nem is tudom fejből. :B

(#21742) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Hogy tudok mp3at berakni főzött romon,mert eddig sehogy se találtam rá opciót!?

Köszönöm.

Avatar

(#21743) Sulthekk válasza Keeperv85 (#21727) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Látom nem unatkozol... :))

@barca:
Van rootod?

(#21744) apeelme válasza GAbre (#21742) üzenetére


apeelme
addikt

Mert nincs is rá külön opció...simán az SD megfelelő könyvtárába (olvass vissza) másolod, és reboot...

(#21745) GAbre válasza apeelme (#21744) üzenetére


GAbre
veterán

Bocsánat kicsit szétcsúsztam!Mp3at akarok csengőhangnak berakni!
De nem találom sehol se,hol lehet.
Sztem nem lehet.

Avatar

(#21746) apeelme válasza GAbre (#21745) üzenetére


apeelme
addikt

Azt veszem észre...én értem mit akarsz csak te nem olvasol...

1.hsz. idevonatkozó része:

"Hogyan tudok saját csengőhangot/SMS hangot betenni?
Az SD kártyán egy ilyen stuktúrát kell létrehozni:
/media/audio/alarms
/media/audio/ringtones
/media/audio/notifications
Vagy Marketből is leszedhető sok erre képes app, pl RingDroid."

(#21748) DJGABI


DJGABI
addikt

[link] A Maps oké, az frissült itt is, de a magyar Voice Search megy valakinél?

Amúgy a KonstaKANG frissítéssel ( 7.15 -> 08.08, mer hogy mennyi hűdesok változás történt a háttérben ) kapcsolatban csak negatív tapasztalataim vannak... Eddig tudott ilyet: link link ami kb jobb volt, mint a SS, CM7 vagy bármelyik eddigi rom. Most meg a frissítés óta valami állandóan felébresztgeti a telefont + használat nélkül bírja kb 1-2 napig... Folyamatosan merül. Mondjuk gondolom ugrottak a build.prop tweakek a frissítéssel együtt, lehet ezek között volt valami jó: [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#21749) Sulthekk válasza DJGABI (#21748) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Nálam megy a Voice Search. Mondjuk a rövid és a hosszú ó-val vannak gondok, tesztelésként az öcsém megkérdezte tőle hogy 'mennyi Róma lakossága?', erre a 'roma' lakosság Magyarországra vonatkozó adatait tartalmazó oldalakat vonultatott fel... :Y :(((

(#21750) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Na halihó!
Valakinek van eladó ZTE Blade, 18 ezer körül, szép állapotban? :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.