Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#21651) Sulthekk válasza Hujikolp (#21650) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Akkor próbáld azt, hogy a beállítások - alkalmazások - összes fülön megkeresed a su-t, megnyomod, és akkor lesz ott valami olyasmi hogy beállítások törlése.

(#21652) Hujikolp válasza Sulthekk (#21651) üzenetére


Hujikolp
őstag

Sajnos ez sem hozott eredményt.

(#21653) Jamesch


Jamesch
tag

Hello

Gen1-es Balde-el dolgoznék, amin jelenleg egy jó régi 2.2-es alapú Kelzsoca ROM fut.
Factory resettel próbálkoznék első körben, de nem megy.
A problémám az hogy normál booton kívűl a telefon látszólag nem hajlandó másra. Factory reset is újraindítja, de csak a kis zöld emberke marad a képen utána. Vmi régi clockwork reco is van rajta, de nem tudok abba bootolni. Ha jól emlékszem vol-down-t lenyomva kell bekapcsolni. Mondjuk már kb minden gombot próbáltam, de marad a képernyőn a zöld android.
Normál működésével a telefonnak amugy nincs baj.

Amúgy milyen ROM-ot tudtok javasolni, ami magyar, stabil és műxik benne minden?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#21654) Groovebaby válasza kiralytom (#21640) üzenetére


Groovebaby
tag

a hangszórója annyira recsegett már, hogy nem is értettem mit mond az, akivel beszélek rajta.

Amoi N828

(#21655) kiralytom válasza Groovebaby (#21654) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nekem is van ilyen problémám, de egyelőre ha lentebb veszem a hangot, akkor türhető

(#21656) Sulthekk válasza Hujikolp (#21652) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Hmm... Hát ez érdekes.
Esetleg logot tudnál mutatni? (adb logcat)

(#21657) etitkar


etitkar
csendes tag

Hali! A Svédacél RLS 5 FULL romot használom minden ok csak valahogy a FB-t nem szereti 3G-ről wifiről hasít mit lehet tenni?

(#21659) Groovebaby válasza etitkar (#21657) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem ice armor-ról és nightlyról is ugyanezt csinálta, hogy wifiről megy a fész, de 3g-ről nem. Sőt, 3gről sokszor a facebook messenger se ment.
Trémobilos vagy?

Amoi N828

(#21660) etitkar válasza Groovebaby (#21659) üzenetére


etitkar
csendes tag

igen

(#21661) Groovebaby válasza etitkar (#21660) üzenetére


Groovebaby
tag

Mert kezdem azt megfigyelni hogy csak a trémobilosoknál van ilyen. Jópár oldallal korábban én is emiatt panaszkodtam és akik válaszolták, hogy ugyanez a gond, azok is mind ennél a szolgáltatónál voltak.
Persze lehet, hogy csak véletlen....

Amoi N828

(#21662) etitkar válasza Groovebaby (#21661) üzenetére


etitkar
csendes tag

szerintem a ingyenes tmobilos fb felé van valahol elásva a hiba.
De lehet hogy csak hülyeségeken gondolkozom.

(#21663) Groovebaby válasza etitkar (#21662) üzenetére


Groovebaby
tag

Én is hallottam, hogy van valami ingyenes facebook is...de én a klasszik Facebook for android alkalmazást használom erre a célra.

Amoi N828

(#21664) etitkar válasza Groovebaby (#21663) üzenetére


etitkar
csendes tag

én is használom de csak wifin megy kb 2 hónapja bolondult meg és azóta csak szenvedek vele.

(#21665) Hujikolp válasza Sulthekk (#21656) üzenetére


Hujikolp
őstag

Azt hogy is kell? A logcat apk-t tegyem fel? Indítsam el a logot, és a programokat?

(#21666) ^Clown válasza Groovebaby (#21663) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én Telenoros vagyok, egy ideig nálam is vacakolt a FB app (SS RLS 7), de mostanság megjavult.

(#21667) eLevente


eLevente
csendes tag

Sziasztok!

Fel szeretném rakni a CM7.2-t a telefonomra. Eddig egy módosított CM7 ROM volt rajta, aminek a leírásában ilyenek vannak: "Telenor, T-Mobile, Vodafone MMS működik, AGPS hozzáadva, Fényképezési és Videofelvételi hang törölve)

Ez most akkor azt jelenti, hogy ha felrakom a "gyári" CM7.2-t, akkor nem fog működni az SMS, AGPS és lesz fényképező hang? Ha igen, hogy lehetne ezeket megoldani, mert azért ezek elég zavaróak lennének...

Előre is kösz!

(#21668) Hujikolp válasza Sulthekk (#21656) üzenetére


Hujikolp
őstag

Hmm, nagyon érdekes.

Most visszajött a superuser root joga. Nade nem akárhogy! Próbálgattam ezt a adb logcatos dolgot, de nem mentem vele semmire. Emlékeztem, hogy kikapcsoltam az USB hibakeresést, és ezt volt a bűnös, hogy a superuser nem működött rendesen. Visszakapcsoltam, így már rendesen feljött a superuser kérelem, amikor elindítottam a programokat. Kikapcsoltam ismét az USB hibakeresést, és nem jött fel a kérelem. (A superuser kérelemben lévő superuser tevékenység nem válaszol) Visszakapcsolás után, megintcsak helyesen működött.

Az SU bináris frissítő is nagyjából frissít, a remounting /system as ro...-ra azt írja nem sikerül, de a többi lefutott.

-Valószínűleg bug.
-Mint a rádióban a jobb oldalon lévő állomáskereső sem működik, visszaugrik az elejére, de a bal oldali megy rendesen. (felfelé megtalálja a csatornákat, lefelé nem, visszaugrik az elejére.)
-És még egy: ha rezgőre van állítva a telefon, rádió hallgatás közben ha bejövő hívás van, a hangot nem némítja el. Csak rezeg. (volt már, hogy emiatt volt nem fogadott hívásom)

(#21669) Hujikolp válasza eLevente (#21667) üzenetére


Hujikolp
őstag

Üdv!
Nálam most a 7.2 van fent, a kamera hang kikapcsolható/bekapcsolható. SMS-t kapok (t-mobile) MMS-t sose próbáltam, nem is érdekel, szerintem felesleges pénzkidobás. De biztos be lehet állítani.
AGPS-t nem tudom, én ezt használom, ha frissítem a gps dolgát. GPS Status & Toolbox MobiWIA - EclipSim

(#21670) RockHaRD


RockHaRD
addikt

heloszia mindnekinek :) pár hónapja nem jártam itt. Annyit szeretnék kérdezni, hogy van-e valami újdonság rom téren?

Ice Armor 2 rebornt használok, az alap benne lévő kernellel. Van azóta esetleg újabb rom, amit érdemes kipróbálni?

:R

(#21671) apeelme válasza Groovebaby (#21663) üzenetére


apeelme
addikt

A Facebook android-os kliense nem sikerült valami jól, sok a panasz rá, és frissítésről frissítésre csak rosszabb lesz, szvsz is használhatatlan...
Helyette kipróbálhatjátok a Friendcaster, Seesmic, Flipster alternatívát, sokkal jobbak...persze mindegyiknél vmi kompromisszumot kell kötni...

(#21670) G^zC^mp€r: Persze van újabb...nigthly-k jöttek ki azóta és van már stable is...ezek módosítatlan szűz cm-ek, gapps nélkül...és vannak ICS próbálkozások is, sokak szerint napi szinten használható persze vannak részei amik nem működnek, és nem is fognak soha...ezek megismeréséhez elég csak visszaolvasnod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21672) t181 válasza apeelme (#21671) üzenetére


t181
senior tag

Én OperaMini-n az m.facebook.com-ot használom, hozzá pedig Facebook Messenger-t.
Így minden gyors, elérhető, szerintem kompromisszumok nélkül.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21673) Hujikolp


Hujikolp
őstag

AntTek app manager-rel próbálok alkalmazást fagyasztani, de ilyen hibát dob rá: Can not grant write acces on your system. Please check NAND unlocked on your phone.

Root jogok meg ilyenek vannak. Akkor ez mi?

(#21674) apeelme válasza Hujikolp (#21673) üzenetére


apeelme
addikt

A system partíciód nem írható...alapban csak olvasható...hiába van root.

teendő pl.: RootExplorer elindít, system mappába belép Mount R/W gombra tapi...majd kilép és az általad említett app-ot használod...ha akarod :U

(#21675) Hujikolp válasza apeelme (#21674) üzenetére


Hujikolp
őstag

Hiába állítgattam, sajnos nem sikerült, ugyan azt kaptam. Mindegy, akkor nem használom. :)

(#21676) Groovebaby válasza apeelme (#21671) üzenetére


Groovebaby
tag

Friendcaster-t használtam, és sokszor az sem működik 3gvel (mondjuk többször, mint az alap facebook alkalmazás)

Amoi N828

(#21677) Jamesch


Jamesch
tag

hello

ha nem tudok recovery módba bootolni, hogy lehet új ROM-ot rakni a telefonra
(csak normálisan hajlandó bebootolni akármit csinálok, de úgy működik)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#21678) Keeperv85 válasza Jamesch (#21677) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hogy próbáltál recovery módba lépni? :U

(#21679) Jamesch válasza Keeperv85 (#21678) üzenetére


Jamesch
tag

vol-down nyomvatartás bekapcs közben, meg minden egyéb gombbal is próbálkoztam

meg úgy is, hogy azt mondtam a telefonnak restartoljon recoverybe
mind2 esetben csak a zöld android figura maradt a képen és nem ment tovább

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#21680) junkpod


junkpod
nagyúr

hibàs. a stock szàmològép : 177,2 - 172,6 = 4,599999

Box's don't touch!

(#21681) eLevente


eLevente
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a CM 7.2-t, és egy furcsa dolgot tapasztalok: a /sdcard/media/audio/ringtones mappában vannak csengőhangjaim, eddig látta is őket, de most nem jelennek meg a listában.
Ugyanígy a notifications és alarms mappákban levőket se látja.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#21682) TRob1 válasza junkpod (#21680) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam 4,6-ot hoz ki. ;) (Jah, nálam ICS van fenn, azóta biztos fejlesztett a Google :DDD)

Gyanús vagy Te eleve hogy ezt számológéppel számolod. ;]

(#21681) eLevente:
Csak simán tedd az sdcard-ra a megfelelő mappákba media/audio nélkül (sdcard/Ringtones, ... stb).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#21683) eLevente válasza TRob1 (#21682) üzenetére


eLevente
csendes tag

Nem segített ez se sajnos. Ugyanúgy nem látja...
De nem is értem. Amikor feltettem a ROM-ot, először még úgy rémlik kiválaszottam a csengőhangom, és akkor lett gyanús a dolog, amikor hívtak, és nem úgy csengett. Azóta nem mutatja a kártyán levőket.

Esetleg van még ötletetek?

(#21684) t181 válasza eLevente (#21683) üzenetére


t181
senior tag

Nekem friss ROM-oknál fordul elő néha.
Nem foglalkozom vele, mikor minden mást beállítok(esetleg újra is indítottam), visszamegyek, és addigra szinte mindig látja.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21685) junkpod


junkpod
nagyúr

ez volt már? ZTE Grand x test

Box's don't touch!

(#21686) t181 válasza junkpod (#21685) üzenetére


t181
senior tag

Szerintem volt, annak idején, mikor a Mobilarena tesztelte.
De ugyanazok a bajaik, mint a Mobilarena-soknak...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21687) TRob1 válasza eLevente (#21683) üzenetére


TRob1
veterán

Gondolom újraindítás megvolt és az sem segített. :(

Sajna nincs más tippem, mert én már vagy 1 éve beleteszem mindig a Romba az általam használt csengőhangot/értesítést és eleve úgy rakom fel.

Ha belemásolod a system/media/audio mappába őket akkor tuti látja. Igaz, így meg nem az sd-n van - ha számít vmit -, hanem a systemen (már ha van még annyi helyed)

¤ R'n'R ¤

(#21688) eLevente válasza TRob1 (#21687) üzenetére


eLevente
csendes tag

Igen, minden megvolt már.
Gondoltam már én is arra, hogy system-re rakom, de lehet nincs is helyem ott, majd megnézem.
Meg akkoris zavarna, hogy nem működik, pedig kéne... :)

(#21689) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Sziasztok, most állok egy Blade vásárlása előtt, melyik rom a legoptimálisabb rá, legjobban használható, leggyorsabb stb :)
Erről az Adreno 200 teljesítmény növelésről mi a véleményetek, tényleg meglátszik játékoknál?

(#21690) ktmt válasza Rukongai (#21689) üzenetére


ktmt
aktív tag

Először is üdv a PH-n!
Nem tudom, hogy milyen kondíciók tudod megvenni, de a Blade már nem egy mai vas, érdemes körülnézni az alternatívák között (a ZTE is új modellekel jelenik meg ősszel).
Az elérhető ROM-ok közötti teljesítménykülönbség szerintem marginális, én a CM nightly-t ajánlanám, itt van néhány alternatíva.
A játékok futtatásáról nem tudok nyilatkozni, nálam az Angry Birds/Cut the Rope páros minden gond nélkül futkározik, mással nem igen próbálkoztam. A fórumot olvasgatva az tűnt fel, hogy a Blade sok olyan játékot tud élvezhető módon futtatni, amit nem várnánk tőle, de csodák nincsenek. Ha konkrét játék érdekel, keress a fórumokban.

(#21691) GAbre


GAbre
veterán

Végre sikerült megoldanom a 4.0.4-es ics rommal a gondokat.
Próbáltam más romot is,de ott más volt a gond.
Ha gyorsaságra megyek,h jó legyen a rendszer sztetek érdemes Ice armort rakni?

Avatar

(#21693) TommyY2 válasza eLevente (#21681) üzenetére


TommyY2
tag

Sziasztok!

Akár hiszitek, akár nem, ma ugyan így jártam én is. Nem látja a csengőhangokat. Én már egy hónapja használom a cm-9 KonstaKANG ROM-ot, eddig minden OK volt, de ma reggelre meghülyült.

Még próbálom helyrehozni, esetleg valami fejlemény a hibaelhárításban?

TommyY

(#21694) TRob1 válasza #40993792 (#21692) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem nem.

¤ R'n'R ¤

(#21695) TommyY2 válasza TommyY2 (#21693) üzenetére


TommyY2
tag

Megoldottam a problémát.

Nekem a media/audio/ mappákban voltak a hangok. Az új cm-9 létrehozott könyvtárakat (alarms, ringtones, notifications) az SD gyökerébe is, ami nem volt baj, mivel nem játszott szerepet (eddig). Viszont egyik napról a másikra nem látta a csengőhangokat.

Fogtam, kitöröltem a gyökérből az üres könyvtárakat és újraindítás után ismét működik minden.

Érdekes jelenség, esetleg tudja valaki, hogy mi történt? Valamint érdekes jelenség, ha egyszer nem látja a csengőhangokat, miután a hiba elhárult, mindig újra kell állítgatni a csengőhang hozzárendeléseket.

U.I.: Valami alkalmazás észrevétlenül betett az SD gyökerébe egy .nomedia filet is, melyet ugyancsak ki kellett törölnöm (már kitöröltem a könyvtárak kitörlése előtt, de ez önmagában nem segített, csak a könyvtártörlés oldotta meg a problémát)

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#21696) t181 válasza TommyY2 (#21695) üzenetére


t181
senior tag

A .nomedia fájlt otthagyhatod.
Ez arra szolgál, hogy a képnézegető progik ne keressenek benne képet, tehát hiába van a mappába 1000 kép, a képnézegető szoftverek nem fogják látni.
Mondjuk a gyökérbe Én sem láttam...

Nem értem ezt a csengőhang problémát... Én Április körültől használok ICS-t, nekem is létrehozza ezeket a mappákat a gyökérbe, de nekem az audio/ringtones mappába vannak a csengőhangjaim.
Előfordult, hogy nem látta, de ez a probléma megszűnt, mire minden mást beállítottam(vagy újraindítottam)...(~5 perc)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21697) t181 válasza TRob1 (#21694) üzenetére


t181
senior tag

+1

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21698) TommyY2 válasza t181 (#21696) üzenetére


TommyY2
tag

A .nomedia file szerintem minden média file-re vonatkozik (zene, videó, kép), tehát, ha a gyökérbe lenne (nem tudom, hogy milyen program hozta létre ott?), a média lejátszók nem látnának az SD tartalmából semmit.

Egyébként ahogy írtam, sokáig nekem is jó volt minden, de mára meghülyült és csak a gyökérben lévő könyvtárak törlése után lett jó.

Ami nagyon bosszantó, hogy a csengőhang beállítások ilyenkor elvesznek és újra kell állítgatni őket.

TommyY

(#21700) t181 válasza TommyY2 (#21698) üzenetére


t181
senior tag

Nem, az almappákra nem vonatkozik.
Esetleg az audio/ringtones mappába nincs egy ilyen fájl?
Elrejthetted azt a mappát. Én Quicpic-et használok, abban van ilyen opció, hogy mappák elrejtése(pl. ikonok mappáit rejtem el), és ilyenkor rak be egy .nomedia fájlt.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.