Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22651) dombila válasza RtgLaci (#22635) üzenetére


dombila
senior tag

Köszi!
Nálam is tartalék, bár szoktam nyomogatni, de ha csak áll a fiókban, akkor ICS-vel (KonstaKang) 2 nap alatt lemerül, IA2 Reborn megy 6 napig. Ezek szerint a JB-n is tovább fog menni.

(#22652) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Feltettem a Kang-féle JB-t, jól működik tapasztalataim szerint a GB-nél gyorsabb.

Kérdésem az lenne, hogy a névjegyzéknél azt hogy tudom beállítani, hogy csak a telefonszámmal rendelkező bejegyzéseket jelenítse meg?

ROM csere előtt direkt csináltam egy mentést az SD-kártyára (90 névjegy), de ha azt beimportálom a JB-s névjegyzékbe, akkor ő 290 névjegyet importál be: olyan e-mail címeket is ahova 1 e-mailt írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22653) x1port


x1port
addikt

Sziasztok!

Van Swedish Snow-hoz egy olyan kiegészítő amitől színesek lesznek a beállítások menüpontban a betűk. (meg még pár dolog).

Viszont sajnos az akku ikon circle battery s lesz tőle.

Ki lehet ezt kerülni valahogy?
Mit kell kitörölnöm ebből a zip mappából hogy az akkut hagyja normál ikonban ?

" Na ezt jól megfogalmaztam Nektek............

(#22654) Torry


Torry
addikt

Voice search nálatok megy JB alatt?

(#22655) balpeter04 válasza balpeter04 (#22652) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Megoldottam. :W

[ Szerkesztve ]

(#22656) airwawes válasza Torry (#22654) üzenetére


airwawes
tag

megy ha magát az alkalmazást indítod el, és nem billzáron vagy widgeten keresztül.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22657) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22644) üzenetére


TommyY2
tag

Én például szeretném (hányas recovery-t tennél bele? pl. 5.5.0.4?).

Írtam én is korábban, hogy 2MB cache esetén állandóan piszkít valahová. Eddeig azt hittem, hogy a data partícióra, de fura módon a cache ürítésénél soha nem nőtt meg a data partíció a kiürített cache méretével (csak töredékével). Hát akkor valóban az sd-re piszkol, valamint az állandó írással gyorsabban tönkre is teszi azt.

Szóval érdekelne. Főleg, ha meg lehetne oldani, hogy a rom ne 10% szabad data hely alatt szóljon, hogy kevés a szabad hely (ilyenkor a telefon már nem használható semmire, még az sms-ek se jönnek le). Lehetne ez az érték pl. fixen 10MB?

Esetleg nem lehetne valahogy még jobban megnövelni a data partíció méretét (esetleg elvenni a boot és egyéb fenntartott helyekből)?

U.I.: Meg tudnád mondani, hogy pontosan mi a szerepe az ro.telephony.call_ring.delay=0 értéknek? Ez alapbeállításként 3000 volt, most feltettem 5000-re, mivel bejövő híváskor gyakran nem írta ki a hívó nevét, csak a telefonszámot. Először 0-val próbáltam, de úgy sem volt jó. 5000-rel eddig jó, de még tesztelem.

Előre is köszönöm a segítséget.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22658) airwawes


airwawes
tag

A mai nap: 1 óra zenehallgatással és egy kis netezéssel, és egész nap bekapcsolva van a mobil et, max cpusebesség pedig 800mhzn van, kő keményen 15%ot merült. Egész jó.

További eltérések ICShez képest: a wifi be és kikapcsolása teljesen normális, a 3d teljesítmény antutu szerint 40 pont al jobb, de játék terén (Or der and Chaos-al teszteltem) mintha gyengébb lenne.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22659) TommyY2 válasza Torry (#22646) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Csak kíváncsiságból megkérdezném, hogy nem kell jb alá valami Youtube_PlayShop gapps?

Mivel a cm-9 alá kellett. Ha itt is kell, honnan lehet letölteni, vagy jó hozzá a cm-9-é?

TommyY

(#22660) Torry válasza TommyY2 (#22659) üzenetére


Torry
addikt

Van hozzá gapps.

(#22661) TommyY2 válasza Torry (#22660) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi!

Ezen kívül gondoltam, ami tartalmazza a youtube és a play áruház appokat, melyek gondolom alapban nincsenek bent a rom-ban, ahogy a cm-9-ben sem voltak.

TommyY

(#22662) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22657) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már mondtam... :K

ro.telephony.call_ring.delay=0

Ez az az érték a csengés és a kijelző bekapcsolása között mekkora időt kell várni. MS-ban van megadva.

(#22663) Torry válasza TommyY2 (#22661) üzenetére


Torry
addikt

Ami még kell, azt letöltöd playből. Nincs külön.

(#22664) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22662) üzenetére


TommyY2
tag

OK!

Azt hittem, hogy a másik kettőből gondoltál az elsőre, mivel a próbálgatások sok során nem tapasztaltam semmiféle késleltetést. 5000-es értékkel is azonnal feléled.

Na mindegy, de legalább igy kijelzi a hívő fél nevét. Bár nem értem, hogy előtte miért nem volt jó?

Köszi még egyszer.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22665) TommyY2 válasza Torry (#22663) üzenetére


TommyY2
tag

Az világos, de így alapból nincs play, ahonnan letölthetnék. Erre szolgált az említett csomag. Elképzelhető, hogy jó hozzá a cm-9-é is.

TommyY

(#22666) TRob1 válasza TommyY2 (#22665) üzenetére


TRob1
veterán

Azért kell a gapps csomag!!! gapps=google apps. A Play meg egy Google app :D

CM9hez se kellett semmi más, csak a Rom meg a gapps, és volt Played.
Itt is ugyanaz a helyzet.

¤ R'n'R ¤

(#22667) kmisi99


kmisi99
addikt

Hali! Tudnátok valami jó megbízható gyors romot ajánlani a blade re? Haverom telójára kell csak legyen jó sebessége és megbízható.

(#22668) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Blade-be milyen sebességű sd kártyát érdemes venni, amit ki is tud használni (class 1-10 ?)?
Kártya csere esetén mi a teendő? PC-n copyval átmásolok mindent a régi kártyáról az újra, vagy bonyolultabban kell megközelíteni a dolgot?

köszönöm!

(#22669) Keeperv85 válasza Williams (#22668) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Class 6-ost. Ha nincs ext partíciód, akkor lényegében ennyi, amit írtál is.

(#22670) xSide válasza x1port (#22653) üzenetére


xSide
őstag

Az origin ss7 rom zipből kiveszed a framework-res.apk-t és berakod a helyére...

(#22671) kmisi99


kmisi99
addikt

Senki nem tud semmi romot ami jó és gyors? :F

(#22672) L_YKing válasza kmisi99 (#22671) üzenetére


L_YKing
addikt

Ice armor reborn II ;)

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#22673) kmisi99 válasza L_YKing (#22672) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz! Nézegettem közben ICS romokat azok se tűnnek rossznak csak látom itt hogy ilyen 201mb os system partíció meg tpt helper. 1 éve nincs már bladem mi a fene ez? A tpt helper valami progi amivel átcsoportosíthatom a partíciókat? Ez mennyire kockázatos?

(#22674) L_YKing válasza kmisi99 (#22673) üzenetére


L_YKing
addikt

Inkább egy tapasztaltabb ember válaszát kéne meghallgatni....ezt nem igen értem:D

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#22675) Keeperv85 válasza kmisi99 (#22673) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Gyárilag 220MB-os a system, nem kell semmi TPT, ICS vagy JB pláne nem, mert nem derogál utánaolvasni, aztán jön a következő kör, hogy ez miért nem, az miért nem...

(#22676) Sulthekk válasza kmisi99 (#22673) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ha még nem használtál TPT-t, akkor ne foglalkozz vele, mert alapból 210-es a /system, arra pedig minden rámegy.

@Keeper:
220? :F

[ Szerkesztve ]

(#22677) Keeperv85 válasza Sulthekk (#22676) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mennyivel jobb, mikor nincsenek gombok és nem megy a TPT nélküle... ;]

(#22678) kmisi99 válasza Sulthekk (#22676) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát azt hiszem tpt vel volt gen kettesítve de a partíciók felosztása szerintem nem volt piszkálva mert továbbra is ilyen vacak 90mb hely van a programoknak.

(#22679) TommyY2 válasza TRob1 (#22666) üzenetére


TommyY2
tag

Én úgy emlékszem, hogy fel kellett tenni egy youtube-playshop app csomagot is, hogy bent legyenek az említett programok. Legalábbis én feltettem.

TommyY

(#22680) airwawes válasza kmisi99 (#22678) üzenetére


airwawes
tag

Akkor egyértelmű hogy gyári kiosztás.
Ajánom a JB ROM-okat, az ICS-t már el lehet felejteni, bőven megelőzi aksiidőben és teljesítményben a Konstakang féle 4.1.1
Amit tudni kell a JB és az ICS romokról amik armv6 architektúrán pörögnek:
Mivel a kedves qualcomm nem adja ki a drivereket nem működik a hardveres videólejátszás (egész pontosan megy, csak szaggat azaz élvezhetetlen) és a youtube HQ. És a wifi hotspot, de minden más megfelelően működik és külsőre és teljesítményben mindent ver.

Ha CM7re vágysz akkor Ice Armor 2-t ajánlom.
Ha pedig valami egyszerűre akkor Swedish Snow RLS7.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22681) kmisi99 válasza airwawes (#22680) üzenetére


kmisi99
addikt

Nagyon köszönöm a választ. Akkor meglesem azt a JB romot úgyis a sebesség a fő szempont a youtube nem olyan nagy baj.

Szóval akkor nekem annyi a dolgom hogy wipe olok és fellököm recoveryből ezt a romot semmi tpt?
Ja meg ugye nem baj az hogy csak kb 5 ös verziós a CWM? Mert láttam hogy van 6 os is.

(#22682) Keeperv85 válasza airwawes (#22680) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jó lenne ha nem beszélnél hülyeséget, ugyanis a kedves Quallcom kiadta a drivereket, mindent amit ők kiadhattak. Aki nem adja a drivereket az a Google, mégpedig az OpenMax csomagból hiányzik az ICS/JB integrity layer.

Ennek egyik vállalható következménye, hogy nem megy semmi, amihez hardveres videódekóder kell, egymásik hogy a panoráma fényképezés és a videófelvétel sem, egy harmadik, hogy az FM rádió sem, egy negyedik hogy a VoiP szolgáltatósok közül egyik sem, ami kép közvetítésére is alkalmas lenne.

(#22683) Torry válasza kmisi99 (#22681) üzenetére


Torry
addikt

Elég neki az 5-ös recovery.

(#22684) kmisi99 válasza Torry (#22683) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz!

(#22685) TRob1 válasza Keeperv85 (#22682) üzenetére


TRob1
veterán

Panoráma megy már egy ideje...
(Biztos máshogy van megoldva, de az a lényeg hogy megy - már akinek szüksége van rá)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#22686) p.viki94


p.viki94
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni, mondjuk aki már volt ilyen helyzetben. Betört a telefonom képernyője még garis, de nemtudom eldönteni melyik telenorba vigyem vissza h akadálytalanul kicseréljék. Helyileg mondjuk Budapest környéke lenne jó. Előre is kösz :)

(#22687) Keeperv85 válasza p.viki94 (#22686) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sehová, mert nem garanciális probléma. Többet kerül egy új panel, mint egy komplett teló, szóval az alkatrész lett.

(#22688) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Üdv az uraknak. Egyik osztálytársam régi laggos 2.1-ét kellene felfrissítsem. Így elsőre: Generáció ellenőrzés,-> clockworkmod. Nekem ha valami stabil és látványosan gyors (hiba nélküli) gingert linkelnétek azt megköszönném. :R

Iphone 7

(#22689) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Elfelejtettétek elmesélni nagy mesemódok, hogy a cm10 alatt egyáltalán nem megy a kamera. Az meg hogy gyorsabb lenne, mint a cm9 megint csak egy vicc. Hát semmivel. Egy kicsit sem. Ráadásul a programtöltések előtti bug is megvan benne.

@FET': [link]

(#22690) FET-MEN válasza Keeperv85 (#22689) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ice armor 2 3-madik kiadás? :D Az is bejövős. Haza érek átolvasok mindent aztán holnap frissítek. Köszi

Iphone 7

(#22691) airwawes válasza Keeperv85 (#22689) üzenetére


airwawes
tag

Nálam megy a kamera is, gyorsabb is a menü, stb. Valami nálad nem stimmel.
Bocs hogy elírtam, akkor a googlet szidom :)
Viszont a játékok terén tényleg gyengébb a teljesítmény, a játék megakad, mintha elfogynak a RAM ahova betöltődik a játék majd újra elindul. Nekem már az aksiidőért megérte.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22692) Keeperv85 válasza airwawes (#22691) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam minden stimmel, a kamera driver egy hulladék. Bajosan fog elindulni, ha még paraméterezve sem lett. Behozza a kameraképet, aztán ki is lép FC-vel. Kicsit sem gyorsabb, mint az ICS (legalábbis a sajátomnál nem), ellenben tele van fordítatlan programrészekkel. Ez így még egy f.s...

(#22693) airwawes válasza Keeperv85 (#22692) üzenetére


airwawes
tag

Számtalan újraindítás után bebugolt az én kamerám is, fehér volt az egész, de rendes bezárás után helyrejöttt. Vmi tényleg nem stimmel, de az aksiidő magáért beszél.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#22694) maross


maross
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22695) ptamas88 válasza Keeperv85 (#22692) üzenetére


ptamas88
tag

nem tudom melyik verziót próbáltad, de a kamera tökéletesen megy JB alatt, sőt már panoráma mód is működik: 1.9. changelog:
fixed panorama mode in legacy camera

egyedül a videórögzítés nem megy de mivel ICS alatt működött, gondolom megoldják ezt is

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

(#22696) Keeperv85 válasza ptamas88 (#22695) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az utolsót, ami a MoDaCo-n ki van téve. Nem megy a kamera. Behozza a képet, majd szépen ki is lép FC-vel.

Ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22697) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Gyári partíció kiosztást valaki meg tudná mondani nekem? Köszönöm!

Vagy fogalmazhatok úgy is, hogy CM7 alá milyen partíció kiosztást ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#22698) ptamas88 válasza Keeperv85 (#22696) üzenetére


ptamas88
tag

nekem tökéletesen megy most direkt újra kipróbáltam, igaz még csak a szeptember elsejei előző verzió van fent, de akkor nálad van a gond :)

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

(#22699) Keeperv85 válasza ptamas88 (#22698) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kb. az 5. data wipe után elindult, de ez akkor sem 100....

(#22700) balpeter04 válasza Keeperv85 (#22699) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nálam is hibátlanul megy a kamera, tegnap tettem fel a ROM-ot!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.