Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22251) energy4ever


energy4ever
addikt

Na már kezd elegem lenni...
CM7.2, CM9, CM10, Sweet Dreams 4-el sem megy a hangerő fel+menu+power... ugyanúgy bekapcsol a Blade!
Sweet Dreams 4-re mondják hogy a beállításokon belül van a update, nos a végén rámegyek hogy OK, és ugyanúgy újraindul!
Próbáltam hogy a Imgae/image.bin az eredeti T-s, illetve az átparticiózásos image.bin-el is próbáltam.

Erre a problémára van valami ötlet? Régebbi recovery-k el is próbálkoztam, illetve most feltettem a 6.0.0.7-t.

(#22252) ux1 válasza energy4ever (#22247) üzenetére


ux1
addikt

Ha nem a hivatalos exe-vel lett gen2-esítve, akkor nem megy a TPT...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22253) energy4ever válasza ux1 (#22252) üzenetére


energy4ever
addikt

És akkor most mit tudok csinálni?
Azzal lett Gen2-esítve ami egyből a CM7-et rakta fel(lehet hogy a CM7.2-t, már nem tudom).

(#22254) 89BDave89


89BDave89
tag

Hali!

Sokat olvasgattam, CM9 telepítésen gondolkodom (eddig IA2-m van), a CyanogenMod 9 - KonstaKANG (Android 4.0.4) félét szeretném felrakni, csak az a kérdésem, hogy mennyiben különbözik a telepítés az IceArmor telepítésétől?
Ugyan az a végigzongorázás, ugyanúgy recoverybe zongorázgatni kell, majd zipről telepíteni?
Ugye a gyári partíció kiosztás megfelel hozzá?
Kell e telepíteni új recoveryt? Az 5.5.0.4-es jó e? :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22255) energy4ever válasza 89BDave89 (#22254) üzenetére


energy4ever
addikt

Ajánlott, de nem kell új recovery. Igen, pont ugyanúgy kell telepíteni.

(#22256) bubi92 válasza 89BDave89 (#22254) üzenetére


bubi92
őstag

és mennyivel rosszabb az aksi merülés a régebbi romokhoz képest?

(#22257) 89BDave89 válasza bubi92 (#22256) üzenetére


89BDave89
tag

Úgy láttam hogy nem sokkal...
Vannak szélsőséges tapasztalatok, tehát volt akinek nagyon lehúzza, de szerintem azokat ki kell zárni, a többség azért elégedett, és nekem is voltak sajnos IA2 vel is olyan hogy 7 óra alatt lemerült, valszeg valami alkalmazás miatt, sose jöttem rá, mert ez ritkább eset vlt, máskor 2-3 napig is bírta, pedig volt GPS használat is 1 órácska össz kb, meg zenehallgatás töménytelen mennyiségben, és netezés is pár óra. (2-3)

De ha másnak más tapasztalata van, ossza meg, én valszeg hétvégén tesztelem, hogy mennyit bír.

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22258) energy4ever


energy4ever
addikt

Újrahúztam EXE-s módszerrel a Blade-t, kapott egy normális partíció kiosztást TPT-vel, feltettem a 6.0.0.7-es recovery-t. Ugyan úgy Status 7-el leáll az új CM10 telepítője... :O
Van valami ötlet esetleg?

(#22259) xSide válasza energy4ever (#22258) üzenetére


xSide
őstag

Az sd-n lévő zip md5 stimmel?
Ugyanazzal a zip-el próbáltad?
Töltsd le újra, ellenőrizd md5, rakd sd-re, ellenőrizd (usb) md5.
Ha minden ok próbáld újra!

(#22260) energy4ever válasza xSide (#22259) üzenetére


energy4ever
addikt

Amit írtál 3x újrapróbáltam már... :(
Még valami ötlet?

(#22261) xSide válasza energy4ever (#22260) üzenetére


xSide
őstag

Ja úgy, sd-n is ellenőrizted ezek szerint és te sem piszkáltál bele a zip-be...

(#22262) energy4ever válasza xSide (#22261) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem piszkáltam bele, és md5-öt ellenőriztem, még úgy is, hogy a zip már az SD-n volt.
3x töltöttem le...

(#22263) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Furcsa jelenség!
SS RLS6 alatt ha automatikus gsm/hdspa van beállítva akkor kisebb a telefon térereje, mint ha csak gsm lenne beállítva a telefon adatforgalomnál. Másnál is tapasztalható ez?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22264) 89BDave89


89BDave89
tag

Na elmondom mit műveltem... ha nagy f***ság volt, kérlek ne kövezzetek meg:

Volt egy recoverym (v 4.x.x.x), és akartam 5.5.0.4est, fogtam és terminal emulatorba:
su
aztán:
flash_image recovery /sdcard/1.img

az 1.img volt a recovery img fájlja
Szépen telepített is, kiírt pár ütközést, itt kezdtem el először félni
Újraindítottam, be is jött a recovery, és már 5.5.0.4es verziót ír.
Most akkor ez jó így, és ez egy működő képes recovery, vagy ez csak a látszat?

Választ előre is köszönöm.

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22265) TRob1 válasza 89BDave89 (#22264) üzenetére


TRob1
veterán

Azt nem tudom hogy ez most így oké-e, de miért nem tetted fel a Recovery-ből a zip-es változatot install zip from sd-ként? Pár hsz-szel lejjebb linkelték is. Sztem egyszerűbb lett volna (amit persze most is megléphetsz sztem)

¤ R'n'R ¤

(#22266) 89BDave89 válasza TRob1 (#22265) üzenetére


89BDave89
tag

Köszi!

Igazából csak próbálkoztam, és azt hiszem túl bátor voltam...
Még a keresőt is használtam, nem tudtam lehet e a recoveryt önmagából telepíteni. :)
De akkor most ezt megteszem. :)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22267) energy4ever válasza 89BDave89 (#22266) üzenetére


energy4ever
addikt

Én is így szoktam feltenni a recovery-t. Szerintem ezzel nincsen semmi gond.

Valakinek van valami ötlete a problémámra, hogy miért jelez status 7 hibát az új CM10?

(#22268) 89BDave89 válasza energy4ever (#22267) üzenetére


89BDave89
tag

Köszi a segítséget, már teszem felfele a ROMot elvileg, úgy tűnik eddig okés. :)
Csak nem találtam sehol ilyen leírást, azért féltem tőle hogy hülyeséget csinálok.

szerk:
Na műkszik :)
Zsííír
Kicsit sikerélményem van, mert majdnem egyedül sikerült romot feltennem :) A múltkor még volt segítségem, most már bátrabb voltam
Tesztelem a cm9est...a 10est majd tán később, az még túl nyers nem? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#22269) Majci válasza energy4ever (#22267) üzenetére


Majci
tag

Mekkora a system partíció? Lehet, hogy kicsi ?

Két fajta vélemény létezik: az ENYÉM és amit leszarok.

(#22270) energy4ever válasza Majci (#22269) üzenetére


energy4ever
addikt

136 System, 36 Chace, 267 Data, előtte meg alap Gen2-es volt, de azzal sem ment.

Esetleg más valami ötlet? Már 2 napja próbálkozok ezzel, de nem túl sok sikerrel sajnos.

(#22271) TommyY2 válasza TRob1 (#22265) üzenetére


TommyY2
tag

Nem tudom, hogy mi az oka, de nekem a recovery-böl felrakott recovery csak az ujrainditásig él. Én mindig a rom managerrel (play áruház) tettem fel a rom felrakása után. Jelenleg 5.02-es verzioju.

Igaz, hogy nem a linkben szereplöt probáltam feltenni, hanem egy másikat, annak a belseje egy kicsit másképp is néz ki.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22272) TRob1 válasza TommyY2 (#22271) üzenetére


TRob1
veterán

Én sem tudom mi az oka, de mindig is így frissítettem. Most is kipróbáltam - ideje volt már nyugdíjaznom a 4.0.1.5-öt :D -, és a szép kék/fekete 5.5.0.4 fogad akárhányszor indítom újra. :K
Rom Manager meg az első amit kikukázok minden romból mielőtt felrakom. :D

¤ R'n'R ¤

(#22273) TommyY2 válasza TRob1 (#22272) üzenetére


TommyY2
tag

Mivel az általam használt recovery belseje másképp néz ki, talán ezért?

Te is a link-ben szereplöt tetted fel? Akkor én is kiprobálom.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22274) ingyom007


ingyom007
tag

Azt hogyan lehet ellenőrizni, hogy NCK-s törés okozott-e a telefonnak valami galibát, mobilnetes előfizetés nélkül?

(#22275) TRob1 válasza TommyY2 (#22273) üzenetére


TRob1
veterán

Azt, igen. Illetve gondolom, mert ugyanaz a neve. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#22276) energy4ever


energy4ever
addikt

Felraktam egy ilyen kiosztást: system: 220.0Mb data: 162.5Mb cache: 37.5Mb. Ugyan az a status 7 hiba megint az új CM10-nél. :(

(#22277) TommyY2 válasza TRob1 (#22275) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi. Már fel is tettem. Ahogy mondtam, az elözönek más a belseje. Az csak ideiglenesen müködött, de azonnal, ez meg csak ujrainditás után, de állando jelleggel.

TommyY

(#22278) Sulthekk válasza ingyom007 (#22274) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ez itten tilos, de az NCK amúgy is felesleges (Tehát ha megcsinálod is, csak hátrányod származhat belőle, mert előnye az 0).

(#22279) barnam_ válasza ingyom007 (#22274) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha elkezd érdekes hibákat produkálni, akkor lehet nem tett jót neki :)

(#22280) ingyom007 válasza barnam_ (#22279) üzenetére


ingyom007
tag

Hiba még nem fordult elő a hálózati elérés terén, csak mivel tervezek mobilinternet előfizetést kötni valahogy jó lenne megelőzni hogy megkötöm aztán mondhatom is le, mert képtelen működni.

(#22281) donjohnson válasza Speeedfire (#22263) üzenetére


donjohnson
addikt

a hsdpa (3g) lefedettség kisebb, mint a gsm (2g) és ezért látsz kevesebb térerőcsíkot olyankor, mert a 3g-t veszi előbbre, azt mutatja. ettől még a gsm lefedettség erősen ott van, csak nem azt mutatja felül automatikus módban.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#22282) TRob1


TRob1
veterán

Aki az új KonstaKANG-ot használja/próbálja: Van nektek kör akksikijelzés? Me' nekem nincs. :(

szerk: De van. Ha rejtettre állítom. :((

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#22283) barnam_ válasza ingyom007 (#22280) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Blade-t szeretnéd használni mobilnet megosztására?
Vannak erre jobb kütyük is, például a Vodafone-nál az un. zsebwifi cuccok.

(#22284) TommyY2 válasza TRob1 (#22282) üzenetére


TommyY2
tag

Valóban, tehát megszűnt az akku elrejtés opció.
A fő gond, hogy túl kicsik a számok a %-os kijelzésnél. Meg lehetne ezt növelni?

Egyébként mit gondolsz?
Szerinted lehet cm-10-re update-lni cm-9-röl , hogy minden beállitás megmaradjon?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22285) TRob1 válasza TommyY2 (#22284) üzenetére


TRob1
veterán

Mármint a telefon beállításai? Vagy az appoké? Előbbi nem javasolt (nem is igen oldható meg), utóbbi megoldható vmelyik backup appal (mindig is így csináltam már 2.2 óta)

¤ R'n'R ¤

(#22286) TommyY2 válasza TRob1 (#22285) üzenetére


TommyY2
tag

Amire gondoltam, hogy minden feltelepített program, gmail fiók megmaradjon, tehát ne kelljen mindent újratelepíteni.

Tehát, ha csak a cache-t wipe-olnám és úgy tennem fel a cm-10 rom-ot, vajon megmaradnának a feltelepített programok és beállítások?

Vagy pl. a Tinanium backuppal elmentett appokat állítsam vissza full wipe és a rom feltelepítése után?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22287) TRob1 válasza TommyY2 (#22286) üzenetére


TRob1
veterán

"Vagy pl. a Tinanium backuppal elmentett..." - Én ezt tenném. Illetve eleve ezt szoktam tenni ha más fajta Romot teszek fel (tehát nem egy "szériát" hogy úgy mondjam)

¤ R'n'R ¤

(#22288) energy4ever


energy4ever
addikt

Megoldódott a problémám, feltudtam rakni az új CM10-et.
Nem tudom mi volt a gond, 2 napig próbálkoztam vele, 2x leformáztam a memókarit, vagy hat féle recovery-t kipróbáltam, három féle partíció kiosztás is feltettem rá, de nem ment sehogy sem... Erre ma reggel megpróbáltam megint feltenni, és sikerült.

Túlzás nélkül, kb 30x kiment Status 7 problémára telepítésnél, másik nap meg egyből felment rá. Na ez vajon mitől volt?

(#22290) kiralytom válasza Lenry (#21957) üzenetére


kiralytom
aktív tag

délután elkezdtem a gyári rendszerre való visszaállítást. eddig nem állok sehogyan sem.

itt barangolok , leszedtem a vodás tpt visszaállító csomagot, azonban az ott szereplő instrukciókkal nem tudok mit kezdeni.

bemásoltam az image könyvtárat az sd kártya gyökerébe de sehol nem tudom az image fájt feltelepíteni, legalábbis nem találok erre módot.
hangeről fel+menüre nem reagál bekapcsoláskor, a telefonban a Beállítások >>> Telefon adatok menüpont-ot nem találom szóval egyelőre itt elakadtam.

(#22291) Keeperv85 válasza kiralytom (#22290) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"a telefonban a Beállítások >>> Telefon adatok menüpont-ot nem találom szóval egyelőre itt elakadtam"

Menü (kis kocka középen, nem a menü gomb) >> Kis kék kör alakú ikon. EZ a beállítások. Legalsó menüpont....

(#22292) kiralytom válasza Keeperv85 (#22291) üzenetére


kiralytom
aktív tag

cyanogen mód 7.2.0 van és a zöld fogaskereket nyomkodtam eddig, ami gondolom ugyanennek a funkciónak felel meg. legalsóra görgetve A telefonról menüpontot kapom, ahol nem szerepel system update.

mellőzöm a flegmatikus pontozást

[ Szerkesztve ]

(#22293) energy4ever válasza kiralytom (#22292) üzenetére


energy4ever
addikt

CM-ben nincsen ilyen, rakjál fel egy másik Rom-ot, ha azzal sem megy akkor az EXE-s módszerrel csináld meg, nekem is így volt...

(#22294) kiralytom válasza energy4ever (#22293) üzenetére


kiralytom
aktív tag

még sosem csináltam ilyet se rá se vissza nem tettem oprendszert. fogalmam nincs ezekről bakker :S

(#22295) apeelme válasza kiralytom (#22292) üzenetére


apeelme
addikt

Szvsz olvasgasd még egy picit...ott van minden leírva csak értelmezd...ha mégsem akkor a hsz-ekben megtalálod a felmerült problémákra a választ...

"Ha van akkor is nyugodtan olvass tovább (alap gyári rendszerek, kiszivárgott 2.3-as romok támogatják ezt többnyire) ha viszont nincs (pl: CM alapú romok)..."

[ Szerkesztve ]

(#22296) kiralytom válasza apeelme (#22295) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Ez természetes csak apróbb félelmemnek adtam hangot.

(#22297) kiralytom válasza apeelme (#22295) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Job done. Holnap indul a szervizbe.

(#22298) apeelme válasza kiralytom (#22297) üzenetére


apeelme
addikt

:C ;)

(#22299) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

(#22300) TommyY2 válasza apeelme (#22295) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Csak érdekességképpen, a cm-9-ben van rendszerfrissítések menüpont, de ott azt írja ki, hogy "Az Ön által használt rendszer naprakész"

Van egy "Ellenőrzés most" gomb, de erre gondolom megnézi a honlapon, hogy van-e újabb rom feltéve?

Mit szólsz ehhez? Tehát TPT-s telepítéshez marad a Hang fel + Menü gomb a bekapcsoláskor (persze sok helyen írják, hoz az akkut ki kell venne, majd kis idő elteltével visszatenni előtte)?

U.I.: Egyébként van a családban egy Samsung Galaxy Ace telefon, az ennél a menüpontnál szépen leszedi az új romot (frissítéseket), majd újraindulva feltelepíti és minden beállítás megmarad.

TommyY

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.