Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22551) szezso15 válasza #40993792 (#22550) üzenetére


szezso15
addikt

Jap, nálunk is van 2.6-os kernellel JB, gyönyörűen repeszt, tényleg lagmentes, Project Butter befigyel. :) Mondjuk én inkább a most készülő 3-as kernelen alapulót fogom használni, mégis inkább az való alá. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#22552) Komplikato válasza icemad (#22517) üzenetére


Komplikato
veterán

Érdekes, nekem anno W300i csinált ilyet, és az a fura, hogy rendes újraformázás után megint ment rendesen, tehát még nem is kártya volt hibás.

OFF: Kíváncsi lennék hányan tudják, hogy a térerő meg igen erősen függ a SIM kártyától, egy rosszabb minőségű vagy sérült, oxidált kártya sok hajhullást okozhat ám.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22553) Keeperv85 válasza Komplikato (#22552) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Kíváncsi lennék hányan tudják, hogy a térerő meg igen erősen függ a SIM kártyától, egy rosszabb minőségű vagy sérült, oxidált kártya sok hajhullást okozhat ám."

Kár volt offba tenni, mert ez egy olyan téma, ami már többször lefutott, de biztosítatlanak, hogy nem több, mint legenda.

A sim kártya állapota és a térerő köszönő viszonyban sincs egymással. Elég bináris a cucc: vagy megy és ki lehet olvasni a tartalmát vagy nem megy. Nincs átmeneti állapot.

(#22554) Komplikato válasza Keeperv85 (#22553) üzenetére


Komplikato
veterán

"A sim kártya állapota és a térerő köszönő viszonyban sincs egymással."

8 hónapig szívtam egy GSM teszt állomáson és biztosíthatlak róla, hogy de igen. Ráadásul nem csak én tapasztalatom, a technikusok és a mérnökök szerint is így van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22555) Keeperv85 válasza Komplikato (#22554) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A technikus és a mérnök is tévedhet. 3 évig javítottam telefonokat, beleérve a sim kezelő rendszert. Pontosan tudom hogy működik. Barátkozz össze a gondolattal: semmi köze a térerőhöz a kártya fizikai mivoltának. Csak egy egyszerű kóddal védett memória. A téretőt a GSM végfokok minősége befolyásolja. Kezdjük ott, hogy a térerő kiméréséhez nem is kell sim...

Az igaz, hogy a régi kártya elavult szoftvere miatt esetleg képtelen az új hálózati eszközt kihasználni a mobil, de ennek a kártya fizikális mivoltához lássuk be kevés köze van! Érthető a javulás, ha pl. valaki GSM képes kártyát vált le és hirtelen megjavul a térerőgond, akkor hajlamos azt hinni ez az új kártya miatt van. Pedig csak annyi változott, hogy az új szoftver látja az új hálózatot, még a régi makacsul a GSM-et követeli. :K

[ Szerkesztve ]

(#22556) króm_olló


króm_olló
csendes tag

Sziasztok

Miért kapom telepítéskor a következő hibaüzenetet? (cm-10-20120901-KonstaKANG-blade)
Gyári GEN2, wipe megvolt, akku fullon, MD5 cheksum rendben, Modaco oldalról szedtem le a romot.

[link]

Előre is köszönöm.

(#22557) Keeperv85 válasza króm_olló (#22556) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mostanában a srácra rájár a rúd... ez már nem az első. Én nem használom a romjait, de volt már akinek szintén sikerült ebbe belefutni...

(#22558) Sulthekk válasza #40993792 (#22550) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A zűdlencsés Döfiken pedig még Froyo kernellel megy... :D
Ez a szép Linuxban, akár modulokkal is hihetetlen változásokat lehet elérni benne. :)

króm_olló:
Én már használtam azt a romot, és simán ment minden (Kivéve videó, illetve kicsit bugos a panoráma)... Mekkora a /system-ed?

[ Szerkesztve ]

(#22559) króm_olló válasza Keeperv85 (#22557) üzenetére


króm_olló
csendes tag

Csak furcsa, hogy elseje óta kint van, és még nem megy.

Ezért kösz. Nem tudsz esetleg működő JB-t? Csak kíváncsiságból raknám fel.

(#22560) Keeperv85 válasza króm_olló (#22559) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem foglalkoztam mostanában a Blade romokkal. Jó ideje a fiókban pihen a kis penge... :(

(#22561) króm_olló válasza Keeperv85 (#22560) üzenetére


króm_olló
csendes tag

Azért köszönöm

(#22562) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22546) üzenetére


TommyY2
tag

Mire gondoltál? mit kellene átírni a build.prop-ban?

Mind a gyorsabb app indulás, mind a hívószámkijelzés érdekében.

TommyY

(#22563) kiralytom válasza apeelme (#22295) üzenetére


kiralytom
aktív tag

visszajött a szervizből a készülék, most vissza kell varázsolnom rá a CM-et és aztán a rendszervisszaállítási pontot előhívni az sd kártyáról!

korábban ugye említettem, hogy 7.2.0ás CM volt rajta, erről készül a backup is.

most annyit kell tennem, hogy ezt a CM-et valahol megkeresem és feltelepítem, majd elindul a rendszer ( a kártyafüggő vodás megette ugye korábban a T-s kártyámat) és előhívom a backupot?

ezt a backupot csak a már említett oprendszerbe hívhatom elő, úgy értem ha másikat teszek fel, akkor az nem ismeri őt fel, igaz? (számomra ez a logikus)

[ Szerkesztve ]

(#22564) DJGABI válasza Keeperv85 (#22546) üzenetére


DJGABI
addikt

A gyenge HW-n nehezen segít pár build.prop tweak :DDD Be kell ismerni, ennyit tud a Blade, már tavaly is eljárt felette az idő, tessék 2.X-el használni vagy beletörődni a lassúcska ICS (neadjisten JB)-be.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#22565) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Megcsináltam ezt.

Leszedtem az TPT_update_pakk-ot, lecsekkoltam a MD5_ChecksumVerifier_3.6_master -progival, stimmel a zám.
Kiválasztottam a 128_2_310 partíciót, elindítottam a gyárilag szűz készüléket, majd rámentem a sysem update-re és végigment a csúszka. újraindult a készülék és világít a ZTE logó, semmi sem történik.

rom-ot kéne rátennem, de hogyan is? hisz az sd kártyához nem férek hozzá, hogy feltegyek rá egy romot

KEzd nagyon rossz érzésem lenni..

[ Szerkesztve ]

(#22566) kiralytom válasza kiralytom (#22565) üzenetére


kiralytom
aktív tag

közben véletlen találtam egy olyat, hogy indítás + hangerő lefelé és megtaláltam a backup restore-t. ezt meg is csináltam.most zöld robotkám van már csak, egyre jobb

Kezd az ideg széttépni. Jó volna ha valaki segítene, persze tudom, nem ültök állandóan a gép előtt, csak a bizonytalanság cseszi az embert.

[ Szerkesztve ]

(#22567) Keeperv85 válasza DJGABI (#22564) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem is azon van a hangsúly.

Ez a 3 érték sokat segít:

ro.telephony.call_ring.delay=0

ro.lge.proximity.delay=25
mot.proximity.delay=25

@kiralytom:

Most lementetted, meg visszaállítottad az üres rendszert. :C

>> mounts & storage >> mount SD.

Felmásolod a romot az SD-re. Innen már menni fog. Kivéve persze ha...

[ Szerkesztve ]

(#22568) kiralytom válasza Keeperv85 (#22567) üzenetére


kiralytom
aktív tag

volt egy másik rom amit a gyári visszaállítás miatt kellett az sd kártyáról feltennem. azt most feltettem tehát életképes. ezek szerint már csak a cm-et kell megkeresnem feltennem majd recoveryzni a korábban lementett beállításokat és minden a régi, jól gondolom?

(#22569) kiralytom válasza Keeperv85 (#22567) üzenetére


kiralytom
aktív tag

érdekes kétszer küldte el ugyanazt. sry

[ Szerkesztve ]

(#22570) Keeperv85 válasza kiralytom (#22568) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem. A korábbi beállítások a sírba szálltak a rommal ami rajta volt. A recovery mindent ment, a romot is. Ha ott vissza akarsz valamit tenni, akkor mindent visszatesz. Kivéve ha nem fér vissza, mert eredetileg pl. a system 220-as volt, mikor mentettél.

(#22571) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22567) üzenetére


TommyY2
tag

A ro.telephony.call_ring.delay=3000 értéken volt, a másik kettőt nem talàlom benne.

(#22572) sadii


sadii
csendes tag

sziasztok, most vettem mobilnetet és nem tudom hogy kell bekapcsolni a telefonon, a mobilhálózatra nekem folyton az van írva hogy csatlakozva, ha ki van kapcsolva, ha nem, így kérdezem hogy kell-e még valami állítani? T-mobile-tól vettem most gonetm csomagot.

(#22573) kiralytom válasza Keeperv85 (#22570) üzenetére


kiralytom
aktív tag

a mentés rajta van az sd kártyán clockworkmod/backup/2012-08-29-18.14.15

ő lenne az. már csak azt kellene megoldani, hogy varázsoljam ezt vissza

tehát ha végigpróbálom a partíciókat (mivel nem tudom a korábbi gazdája melyiket tette fel, csak azt hogy változtatott rajta) , majd recoveryt utána és egyszer csak megkapom totálba a régi rendszert szőröstől bőröstől?

[ Szerkesztve ]

(#22574) Keeperv85 válasza kiralytom (#22573) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyszerűbb ha megnézed mekkorák az img fájlok a mentésben. :K

(#22575) kiralytom válasza Keeperv85 (#22574) üzenetére


kiralytom
aktív tag

na nekem ez most nem világos. megnyitottam a biztonsági mentésem és látom is mi mekkora, de ebből mi kellene hogy kiderüljön számomra?

(#22576) Keeperv85 válasza kiralytom (#22575) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondjuk az, hogy a mentés egy 136-os systemen készült, hisz ekkora a fájl. :)

(#22577) kiralytom válasza Keeperv85 (#22576) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszi :) nem gondoltam bele, hogy a 135094 az valójában 136 mb.

miután felteszem a megfelelő TPT-t végigmegy az akció, majd recoverybe indítva backup & restoreba megyek és restore, kiválasztom a egyetlen mappát a már említett dátummal.

elkezdi majd a következőt kapom: system.img not found. Skipping restoro /data.
.android_secur-img not found- Skipping restore of /sdcard/.andorid_secure.
cache.img not found. SKipping restor of /chace. sd-ext.img not found. SKipping restore of /sd-ext.
Restore complete.

Vagyis semmit sem talál pedig ahogy a képen is mutattam a mentésem megvan!

esetleg nevezzem át a mentésemben a fájlokat? mert mindegyik ott van csak a végén egy kis név kiegészítéssel (ahogy a képen láthatod, összehasonlítva a fentebb írtakkal)

[ Szerkesztve ]

(#22578) TRob1 válasza DJGABI (#22564) üzenetére


TRob1
veterán

"Be kell ismerni, ennyit tud a Blade, már tavaly is eljárt felette az idő, tessék 2.X-el használni vagy beletörődni a lassúcska ICS (neadjisten JB)-be."

Ez tök jó poén, fel is írom vhová. Főleg hogy az ICS-vel gyorsabb a Penge mint az előző Romokkal. :DD

Jah, és kellene szólni annak a pár millió embernek akik még "butafónt" nyomatnak hogy már a 2 éves, de az ő kütyüjüknél jóval többet tudó "okostelefonok" felett is eljárt az idő, akkor ők mi a fenét akarnak/csinálnak a telefonjaikkal manapság? :U

¤ R'n'R ¤

(#22579) Keeperv85 válasza kiralytom (#22577) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez a mentés nyilván egy másik reco. verzió alatt készült, hisz látod: a fájlok neve után ott van hogy .yaffs. Na most vagy átnevezed őket és az md5 fájlt is átszerkeszted ehhez, vagy megkeresed azt a verziót.

(#22580) kiralytom válasza Keeperv85 (#22579) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Az md5 fájl átszerkesztése komoly dolog? Mit kellene azon és hogyan? Az átnevezés (végek levágása természetesen pár másodperces feladat lenne ; )

(#22581) Keeperv85 válasza kiralytom (#22580) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Benne van a fájlok neve, meg az md5 kódjuk. Semmi más. Ennyi lenne. :K

(#22582) kiralytom válasza Keeperv85 (#22581) üzenetére


kiralytom
aktív tag

privi ment

(#22583) sadii


sadii
csendes tag

miért nem jeleneik meg a felső bar-on a mobilhálózat ikon, amikor bekapcsolom?

(#22584) icemad válasza Thrawn (#22542) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Skypeból nekem a legújabb van fent playről, és megy rendesen. Az egyetlen hiba, hogy akkor rakja telefonhangszóróra a hangot, ha létrejön a hívás. Addig kihangosítva megy. Én hívás előtt lehalkítom, így lehet használni akár irodában is. Vibert még nem próbáltam így, valaki tesztelhetné.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#22585) króm_olló válasza Sulthekk (#22558) üzenetére


króm_olló
csendes tag

Most hirtelen nem tudom, de gyárilag GEN2-es a teló. Jelenleg a legújabb cm9-es konstakang van rajta, cm9-el használom már két hónapja kb.

(#22586) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22567) üzenetére


TommyY2
tag

A ro.telephony.call_ring.delay=3000 értéken volt, a másik kettőt nem találom benne.

Megmondanád, hogy hol találom a másik kettőt, és, hogy melyiknek mi a jelentősége?

Átírtam a 3000-et 0-ra. Hívásnál kis idő mulva (néhány sec) ki is jelzi a nevet, de továbbra sem a beállított csengőhangon szól. Mekkora érték a 3000, talán 3sec és mit jelent?

Elképzelhető, hogy ez a hibajelenség a záróképernyő miatt van. Ha jól làttam, ezt át is lehet szerkeszteni, legalábbis masikat betölteni és elmenteni. Esetleg hol lehet ilyet beszerezni (hátha ez a hiba forrása)?

TommyY

(#22587) TommyY2 válasza TRob1 (#22578) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Lenne esetleg valami ötleted a #22526-os hozzászólásommal kapcsolatban.

Neked is előfordul néha?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#22588) TRob1 válasza TommyY2 (#22587) üzenetére


TRob1
veterán

Én már jópár KonstaKANG óta nem veszem észre a "lassú app indulást" (kb. rákattintok és indítja, sztem egyáltalán nem volt gyorsabb egyik előző általam használt/próbált 60-80-100 romon sem). Vagy csak lehet hogy megszoktam? :D
Egyetlen egyszer találkoztam egy olyannal hogy csak a számot írta ki, a hozzá tartozó nevet nem (anyám volt, rá is kérdeztem hogy milyen számról hív? :DDD). Külön csengőhangokat meg nem szoktam beállítani, illetve a számomra teljesen felesleges zárképernyő is mindig ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#22589) TommyY2 válasza TRob1 (#22588) üzenetére


TommyY2
tag

A záróképernyő az jó, mivel ott a választás, hogy a telefon, vagy a kamera nyíljon meg, azon kívül nem csúfkodik ott a jelszót kérő képernyő.

Most éppen Keeperv85 ötletével próbálkozom. Remélem, sikerül megoldani a problémát.

TommyY

(#22590) TRob1 válasza TommyY2 (#22589) üzenetére


TRob1
veterán

A záróképernyő az nem jó, mert csak egy felesleges plusz "kör". És nem csúfkodik a jelszót kérő képernyő sem, mert miért használnék jelszót magamnak a saját telefonomon naponta 200szor? Megnyomom a bekapcsot és ott van a Home képernyő, ahonnan indítok amit akarok. Nekem ez egyszerűbb, praktikusabb, hasznosabb. De ugye kinek mi.

¤ R'n'R ¤

(#22591) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22586) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, az alapból 3s időt ad a telónak. A másik kettő alapban nincs benne, simán írd a végére. Azok a azt állítják a közelségérzékelő mekkora időközzel kapcsoljon ki-be.

(#22592) stickyfinger válasza stickyfinger (#22497) üzenetére


stickyfinger
csendes tag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok a régi problémámmal. Azóta rájöttem, hogy valószínűleg a telefon GPRS része szarakodik tehát valószínűleg a cella-készenlét az ami nem hagyja elaludni a telefont és ezért kel fel az alsó hardveres gombokra. Na most egy kérdés. Miután kiköltöztünk külföldre barátnőm egy új Lebara-s sim kártyát vett. Azt mondja a merülést azóta vette észre mióta arra lecserélte a régi T-mobilos kártyáját (alapból a telefon egyébként telenoros). Próba szerencse visszaraktam a T-mobilos kártyát, akkor érdekes módon nem csinálta ezt a jelenséget, de viszont roaming szolgáltatásra kapcsolt. Ha viszont az én Lebara kártyámat raktam bele azzal ugyanúgy merült. Kérdés: lehetséges, hogy a sim kártya szoftvere befojásol valamit a telefon GPRS vételén, ami miatt zabálhatja az akksit. (Wifi, Bluetooth hiba kilőve leteszteltem.)

[icemad]: Kipróbáltam a memóriakártya kivételt de nem azzal volt a gond, azért köszönöm a segítségedet.

[ Szerkesztve ]

(#22593) Keeperv85 válasza stickyfinger (#22592) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Minden további nélkül lehetséges. Nem jó az a RIL az adott hálózatra, amit az a kártya használna. Ezen kívül, ha kóddal lett kiütve, akkor neked is azt tudom mondani, mint az off topicos kollégának: ennek ennyi volt. Visszazárni többet nem tudod, de rendesen nyitni sem. Ilyenkor van az, hogy az RF kezelő részek már nem működnek rendesen, vagy nincs is beállítva arra a hálózatra és innen nincs visszaút...

(#22594) stickyfinger válasza Keeperv85 (#22593) üzenetére


stickyfinger
csendes tag

Dehogy dehogy :D ROM cserével okosítottam a dolgot. Akkor ma bemegyek az itteni T-hez és kérek egy ingyenes SIM-et. Utána jelentkezem mire jutottam! Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#22595) DJGABI válasza TRob1 (#22578) üzenetére


DJGABI
addikt

Nyugodtan fel lehet írni. A sebességgel alapvetően nekem se volt sok problémám, lassú app megnyitás az oké, amúgy az UI tényleg pörgősebb (ami mondjuk alap, lévén ez volt az új verzió egyik fő újítása...).

Nem azt mondom hogy kötelező cserélni, alap dolgokra én is tök jól megvagyok vele, de azért nem egy SGS3... :DDD Amúgy meg mindenki azt csinál a telefonjával amit akar/tud :)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#22596) latis666


latis666
aktív tag

konstakang ics-n hogy tudnam elerni hogy letoltse az mms-t?

(#22597) TommyY2 válasza Keeperv85 (#22591) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi a választ, a másik kettőt beírom, bár azzal nem volt gondom ics alatt, csak előtte.

Mire ad neki időt? Mert próbáltam 0-ra írni, úgy sem volt jó, most 5000-en van, eddig jó.

Most akkor mi is a lényeg?

TommyY

(#22598) Keeperv85 válasza TommyY2 (#22597) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az utolsó kettő arra az időre vonatkozik, amit sötét képernyővel tölt el, miután elvetted a füledtől.

Amúgy visszakerültek a ZTE készülékek a T kínálatába. Biztos raktár takarítás van, nem fér be a Grand X.

(#22599) maggi1886076 válasza latis666 (#22596) üzenetére


maggi1886076
addikt

nekem mobilnettel toltotte le.be kellett kapcsolnom hozza.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#22600) apeelme válasza latis666 (#22596) üzenetére


apeelme
addikt

CM7-nél - és ezek szerint valószínűleg az újabbakon is - függetlenül attól hogy van-e érvényes mobilnet előfizetésed, be kell kapcsolni a mobilnet-et...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.