Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) jano_77


jano_77
nagyúr

amíg a 8.0 tesztet telepíti a gép, nem tudok játszani a 7.5-el!? :F

szerk.: (#14848) wanted5: használhatnád a Szerkesztés funkciót is néha!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#14852) ollie válasza jozefgucci1 (#14850) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de tény, hogy a játékban vannak szép számmal 48% winráta alatti játékosok is.

***

(#14853) remington2


remington2
senior tag

Én nem akarok beleszólni a nagy hitcsatába, de azok szerint, akik azt mondják, fizikailag lehetetlenség a szopóág-szkript, mert "mennyi mindent kell számolni, stb" azok tudják, hogy a wot szerverek real-time számolják a csúcsidőben 80-100 ezer player összes cuccát, többek között a láthatóságot is? Szvsz egyáltalán nem lehetetlen.

Én inkább vélem úgy, hogy van, mint hogy nincs. Néha szabályosan nem enged nyerni, akárki akármit csinál, ha kiszállok a tankból, és beugrok egy Ironman páncélba, se nyerünk. // Talán Hulkkal, de az se biztos . . .

Utána következő napon, ha - durva túlzással élve - csata közben kikapcsolom a gépet, kihúzom az egeret, vagy bekötött szemmel játszok, egér és billentyűzet nélkül, akkor is, bárhová lövök, fix a csatánkénti nagy sebzés, 2 kill, dőzsölés, hajajaj.

Még hogy véletlen . . . na persze :DDD

// Aztán végül csak beleszóltam. //

Ami a 8-as verziót illeti, kipróbáltam tegnap, nagyon tetszik. Jobb az ágyúk hangja, és nagyon király, hogy egy tanknak súlya van, a t50-es se megy többé, mint egy bolond macska a felhúzós egér után, érezni a súlyát. Jó a kezelőfelület, a részletes csata utáni infók, egyedül a tech tree van kicsit túlbonyolítva, de az is vállalható. Ami bánt, hogy még mindig túlságosan merevnek tűnik a legtöbb tank felfüggesztése: nagyon durva, könnyű-tankokkal végzett extrém manőverek kivételével ugyanúgy dobozként viselkedik, mint eddig. Pl. nem lehet a játékban még most se hernyótalp-effektet csinálni, ez engem nagyon bosszant. De hát ez van.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14854) jano_77


jano_77
nagyúr

nem lehet bejutni a teszt verzióba :( :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#14855) wanted5 válasza jozefgucci1 (#14850) üzenetére


wanted5
őstag

és akkor miért van több ezer csatát lejátszott, 41-42%os idióta a játékban?

(#14856) vbbb válasza wanted5 (#14855) üzenetére


vbbb
őstag

Na azok azok akik tényleg nem tudnak játszani, vagy nem érdekli őket komolyabb szinten a játék. :)

Más:

Már második napja nem játszom és még nincsenek elvonási tüneteim. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14857) wanted5 válasza vbbb (#14856) üzenetére


wanted5
őstag

"Direkt azért ilyen fiatalok ,mert ebből us kiderül hogy bármikor csinálnak akkor sem mozdulnak el a 49-51% os winratatol ,tehát van valami a manipulálásban. Ha figyelmesen olvasnal kiderült volna ez is ,mint ahogyan az is ,hogy a matematikus apuka csinál számítást."

de kedves jozefgucci1 szerint bármit csinálhatsz akkor is meglesz a 49-50%, akkor ezek a játékosok hogy kerülnek elő? csak úgy megtertették őket 40%-al?

[ Szerkesztve ]

(#14858) vbbb válasza wanted5 (#14857) üzenetére


vbbb
őstag

Ki lehet azt kerülni, kinyírod a csapattársakat vagy akadályozod őket. :)

Az M18 Hellcat-re miért nem lehet ventilátort hegeszteni??? :(( Most nézem, hogy félárasítás van, de hát nincs rája. Grrrrr....

(#14859) Zadia


Zadia
senior tag

KV-1-el eléggé jó kört mentem ma.Boldog vagyok végre. :C (Már a játékba )

Győzelem!
Csata: Fjords 2012. szeptember 11. 18:39:27
Jármű: KV-1
Szerzett tapasztalat: 3 358 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 42 462
Csatában elért Achievement: Boelter Kitüntetés, Acélfal, Top Gun, Megszálló

[ Szerkesztve ]

(#14860) jozefgucci1 válasza vbbb (#14858) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mert nyitott a teteje ezért.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#14861) vbbb válasza jozefgucci1 (#14860) üzenetére


vbbb
őstag

Nyitott tetejű járműbe is lehet ventilátort rakni. A coupé-ban is van. :U
Ez hátrányos megkülönböztetés! :)

Hoppá! Az amx 105am-re például van ventilátor és nyitott!

[ Szerkesztve ]

(#14862) vhw válasza pws (#14833) üzenetére


vhw
addikt

Elnézést, én igyekszem érvelni, hasonlatokat hozni, vitázni. Mások pedig jönnek az "úgy érzem", "tutira ez van", "és akkor tegnap délelőtt miért buktam mégis mindent 15-0ra zsinórban" típusú hozzászólásokkal.
Napi átlag ~21 csatát játszok, ebből ha 1-2-nél figyel be ilyen totális vereség/győzelem oldaltól függően, van 2-3-4 amikor 15-5-re jön ki a vége, a többinél pedig igen változó, tehát meglehetősen ritka a lehengerlő győzelem vagy vereség. (ezért azzal érvelni, hogy gyakorlatilag minden csatában az van h 3 perc alatt tönkre van vágva a csapat és hiába élek, hiába vagyok pro, nem tudok nyerni - ez kissé túlzó, a csaták többsége nem ilyen)

De újfent csak, ha neked más a véleményed és tudsz mellette érvelni akkor kíváncsian hallgatom, ez a megmondom pár sorban a frankót dolog nem valami stílusos.

Feltettem fentebb pár kérdést, senki sem igyekszik megválaszolni, pedig egyszerűek;
- Mi alapján válogat a generátor? Látható, több ember is állítja, nem tapasztalja ennek a rendszernek a létét, aktivitását.
- Ha tök random válogat, akkor miért lehet ~50%-os win rátától lényegesen elmozdulni?
- Helyes/jogos a saját teljesítményünk miatt az "osztót" okolni?

(p.s.: programozó guru sem vagyok, a WG sem pénzel, pedig de örülnék pár millió free xp-nek, vagy kreditnek... de talán ha eleget hazudok állják a szavukat :B

Érdekes lenne kipróbálni acc cseréket, kinek mennyire mentené át a rendszer a "szopóágat" ha változik az acc mögött a player.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#14863) Scheffer válasza vhw (#14862) üzenetére


Scheffer
tag

Érdekes lenne kipróbálni acc cseréket, kinek mennyire mentené át a rendszer a "szopóágat" ha változik az acc mögött a player.

Biztos érdekes eredmények születnének. :)

(#14864) #35692544 válasza wanted5 (#14847) üzenetére


#35692544
törölt tag

szerinted ha tudtam volna menni valahová nem megyek be voltunk szorítva 3-an egy domb mögé annyian maradtunk :(

vhw: akkor nem egy szerveren játszunk nekem a csaták 70-80% 15-5 (15-2, 15-7) végződik

[ Szerkesztve ]

(#14865) pws válasza vhw (#14862) üzenetére


pws
aktív tag

Mivel a WG nem igazán publikál semmit ez ügyben, csak hit kérdése. Így mindenki a saját tapasztalatából indul ki.
Lehet, hogy igazad van, de lehet, hogy az összeesküvés elmélet gyártóinak van igaza. Attól, hogy 10en pro, 11en pedig kontra szavaznak itt a fórumon, mit is változtat?
Lényeg, hogy mindenki tartsa tiszteletben a másik szubjektív tapasztalatát.

Ha jól emlékszem, még a béta idején más volt a kliens-szerver struktúra. Több adat volt a kliens oldalon tárolva. Orosz barátaink nyomták is ezerrel a cheat-et. Ez a momentum akár paranoiássá is tehette a WG-t, mindenesetre nagyot variáltak a struktúrán.

[ Szerkesztve ]

(#14866) vhw válasza pws (#14865) üzenetére


vhw
addikt

Ha nem tartanám tiszteletben a másikat, a véleményét igyekezném meggyőzni? Nem azt tenném akkor, hogy n00b-ozok, bőszen verem a billentyűzetbe, hogy learn-to-play?

Nekem sincs semmi kimutatásom, vagy publikált adatom.
Tapasztalatom, véleményem, meg a saját statisztikám van, ezek után a fenti a meggyőződésem.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#14867) forras2


forras2
őstag

Mi lett ezzel a VK3002DB-vel? :U 17-t lőttem, abból 3 talált. A 17-ből minimum 10-et 100 méteren belülről lőttem teljesen összeszűkült cél keresztel :N

(#14868) Fel


Fel
addikt

200. csata T34-gyel:

Victory!
Battle: Erlenberg 2012. szeptember 11. 20:46:39
Vehicle: T34
Experience received: 2 836 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 91 606
Battle Achievements: Steel Wall

Prémium nélküli. 5068 sebzés.
Kicsit idegesítő volt, mert az egyik top tankunk, egy 8.8cm-es JT mindenáron ki akarta vonni magát az akcióból.. Akkor indult meg az egyik oldalon előre, mikor már senki ellen nem volt ott. Majd mikor vissza kellett volna mászni védeni, akkor meg alik akart visszajönni.

(#14869) vbbb válasza forras2 (#14867) üzenetére


vbbb
őstag

Én eladtam amikor a Tigris-re váltottam, most visszavettem a Panther ág miatt. Háááát....korábban pattant róla minden, főleg szemből...most meg szitává lövi bármi. :)

Fel:

Prémium nélkül nem rossz!

[ Szerkesztve ]

(#14870) Dexter1024 válasza vhw (#14866) üzenetére


Dexter1024
csendes tag

Szerintem a S(zopó) faktor egy, az EFF-hez hasonló érték (de nem biztos, hogy hasonlóan is számítódik), ami a csata alatt módosítja a random faktort. Tehát mekkora eséllyel fogunk találni/sebezni, mekkora eséllyel fognak rólunk lepattanni, módosítja a látótávolságot, láthatóságot stb. Attól függően mennyire sikeresen játszunk, ez az érték nőni fog, vagy éppen csökkeni.
Talán már mindenki találkozott avval a jelenséggel (hívő, nem hívő egyaránt), hogy toptankként sikerült nagyon elbénáznia a csatát, ha máskor nem, még kezdő korában. Na, ilyenkor a következő csatában mindjárt a lista legalján találta magát, és igen nehéz volt onnan érvényesülni. Átlag játékosnak nem is sikerül, így a lista alját kibérli egy darabig. Az MM is figyelembe veszi az S faktort az összesorolásnál, hasonlóakat rak egy oldalra. Kész a szopóág.

Egyértelmű, hogy egy jó játékos, aki lista aljáról, hátrányos helyzetből is képes nagyot alkotni, így magasan tartja az S faktorát, jóformán nem ismeri ezt a jelenséget.

Természetesen néha-néha S faktortól függetlenül is rak mindenféle csatába, a random faktor miatt. Én úgy látom, hogy a gyorsan kipusztuló csapat nem csak agyhalottak gyülekezete, hanem furcsa módon, aki jól is csinálná a dolgát, az meg ’peches”, nem talál, lepattan, kicsit sebez, de kritikus találatokat kap, felgyullad stb.

Én tudom, hogy nem vagyok jó játékos. Van több accom is. Amelyiken az EFF-em, még az új számítás szerint is 1400, azon, ha mással nem is, tier 5-ig tudok élvezetes csatákat játszani, nem jellemző a szopóág. Erre azt mondják, hogy nagy dolog, valamit biztosan fejlődtem, így nem nagy cucc a kezdő amatőrök között szétcsapni (természetesen szerintem sem). De akkor fő accomon, ugyanazokkal a kis tankokkal játszva is meg csak szívok. Ezen csak 800 van…

Fő accomat (Badogember, EU) felajánlom tesztelésre. Nem kell csere, csak lerontanám.

PH! neutral

(#14871) Stauffenberg válasza Scheffer (#14849) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Számomra csak azért nem érthető, mert most konkrétan azt magyarázod, hogy te annyira béna vagy, hogy egyedül miattad veszít a csapat. Én csak nem gondoltam, hogy tényleg ennyire ócsárolod magad. De arra azért kíváncsi lennék, hogy mit teszel olyankor amikor másik 14 ember csapatjátékát tönkretéve vereségbe hajszolod őket.

De én meg arról a felállásról beszélek amikor hiába próbálkozom, mert ha egyedül maradok 10 másikkal szemben akkor az esély a csata megfordítására roppant csekély. Ha kilőnek akkor általában bármilyen körülmények között az utolsó 2-3 túlélő között vagyok, pedig rush stílusban nyomulok, nem hátul gubbasztok.

Azt meg sehol sem állítottam, hogy a saját képességek ne segítenének hozzá a győzelemhez. Játszom már 1,5 éve, de eddig csak funoltam, az utóbbi 2-3 hónapban viszont igyekszem nagyon ésszel menni ás amikor egy csatában kilövök 3-4 vagy 5-6 velem egy szintű ellenfelet akkor tényleg érzem, hogy nagyban hozzátettem a győzelemhez (vagy éppen vereség esetén tudom, hogy nem rajtam múlt).

(#14872) bullseye


bullseye
addikt

nekem is kigrindelheti valaki lelkes a T10 TD-ket és medeket statisztikai céllal :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14873) Tüzi

páyla-töltés közben kidob ez a fos az asztalra, lépnék vissza, a töltés végén megáll a kép, és nem rak be csatába... a garázsba sem enged be, amíg vége nincs a csatának.
bugkupac...
persze mindezt azzal a tankkal, aminek a legtöbb a javítása... :D
fy.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14874) Tüzi válasza vbbb (#14869) üzenetére

várjál 8.0ig 3002DB-vel...
tier 7ben elég kemény cucc...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14875) L-e-f-i-e válasza Dexter1024 (#14870) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Sokan próbálnak tudományosan megmagyarázni hülyeségeket, de ez a szopóág paranoia elég unalmas.

Ilyen az ember, ha nem megy a játék, vagy épp nem úgy megy, a többiek is olyanok amilyenek, (elvégre 15 ember játszik egy oldalon amiben azért elég nagy a random faktor önnmagában is...) akkor hajlamos egyből másra fogni a dolgot, amit ha a hülye csapattársakra fogja még érthető, a játék fejlesztőit szidni alapból buta divat, de hogy már szópóág script-ről álmodnak egyesek nem kicsit nevetséges...kár, hogy a wg-től senki nem olvassa ezt a topicot, fetrengve borulnának egy -egy ilyen baromságtól... :)

=^-^=

(#14876) vbbb válasza Tüzi (#14873) üzenetére


vbbb
őstag

Nálam a kompatibilitási mód variálás segített....Vista sp2 meg ilyeneket próbáltam és most jó

(#14877) remington2 válasza Dexter1024 (#14870) üzenetére


remington2
senior tag

Szerintem nem ilyen bonyolult. Annyi, hogy az egyik csapat kap némi bónuszt. Hogy mi alapján, az jó kérdés, eff, stat, nem tudom.

Ez a kis bónusz pl. az, hogy minden lövésem talál és sebez is, nem 0 dmg hitek sorban, 5 lövésből 3, hanem max 5-ből 1. És ez lényegében - ha egy csapatnál megy - el is döntötte a versenyt. Aztán még lehet játszani a sebzéssel is, kombózva tuti a nyerés - vesztés.

Én úgy vélem, ennyi a nagy trükk, aztán hogy mi alapján sorsol, azt nem tudom. Lehet, hogy hullámoztat (szop-szop-szop-szop, stat csökken, --> jól megy, jól megy, jól megy --> stat nő ---> szop szop szop :DDD, jobbat nem tudok.

Néha szinte semmit se kell csinálni, és nyerünk, megvan a jó damage, legalább 2 kill, máskor meg semmi, vért pisálva se megy. Persze, lehet hogy az egész hülyeség.

szerk: egyébként most elsőnek simán, elsőre beengedett a tesztszerverre.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14878) Djuree


Djuree
félisten

első halonen :)
Győzelem!
Csata: Siegfried Line 2012. szeptember 11. 21:40:07
Jármű: T40
Szerzett tapasztalat: 1 107
Szerzett kredit: 15 582
Csatában elért Achievement: Halonen Kitüntetés, Kiváló soför jelvény: "I. osztály"

kilőttem 4db 6-os tankot a 4-esemmel.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14879) forras2 válasza vbbb (#14869) üzenetére


forras2
őstag

Én meg kifejlesztettem rajta a párducot, azt eladtam, most meg vissza vettem a tigris miatt :D De mintha régen pontosabb lett volna... meg ahogy írod, pattogósabb :U PzIV alap löveggel szemből 4× egymás után át lőtt :DDD

(#14880) vbbb válasza Djuree (#14878) üzenetére


vbbb
őstag

Full hp-ről? ;]

(#14881) Tüzi

5 kill, 14*200dmg vk3002-vel, és defeat...
nocomment.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14882) Djuree válasza vbbb (#14880) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem, de 1-et igen :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14883) Tüzi válasza forras2 (#14879) üzenetére

várd meg a 8.0-t mondom.
meg 3002DB-vel is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14884) forras2 válasza Tüzi (#14883) üzenetére


forras2
őstag

Miért is? :U Ott jobb lesz, vagy rosszabb? :U

(#14885) Enzolord


Enzolord
addikt

Tele a ... már a felbillenő pályával, football nyelven szólva..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#14886) Murder3 válasza L-e-f-i-e (#14875) üzenetére


Murder3
addikt

Miért olyan lehetetlen azt elképzelni, hogy van egy olyan script ami random módon lefelé/felfelé módosítja a dobásaidat?

Az meg egyenesen hülyeség, hogy random összejön magas tierekbe egy olyan csapat akik a legkezdőbb noob módjára viselkednek és hullanak el pár perc alatt.
A másik oldalon meg teljesen véletlen akkora minőségi különbség van, hogy a leming traineknek kapásból semmi esélye.

(#14887) vbbb


vbbb
őstag

Imádom, hogy a PzII nem tud velem mit kezdeni....pam...pam....pam...ennyi ;]

Győzelem!
Csata: Malinovka 2012. szeptember 11. 22:29:30
Jármű: PzKpfw 38H735 (f)
Szerzett tapasztalat: 1 680 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 9 534
Csatában elért Achievement: Acélfal, Szárnysegéd

(#14888) vhw válasza Murder3 (#14886) üzenetére


vhw
addikt

Ez a "script" a játék beépített +/-25%-a (penre&sebzésre, hozzájön a különböző ágyúk pontossága)
Ez az ami le-fel módosítja a dobásaidat. De hogy miért kell a módosított dobások még egyszer újra módosítani valami generátorral azt nem értem (Az persze magától értetődő, hogy mindenki ösztönösen gyengepontokra céloz sebészi pontosággal minden alkalommal, gondosan megvárva a beszűkült célkeresztet. Emberi hibának helye itt nincs! De aztán valahogy mégse jön be a találat...)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#14889) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez jó volt:

Victory!
Battle: Ruinberg 2012. szeptember 12. 1:02:13
Vehicle: KV-1S
Experience received: 2 127
Credits received: 49 432
Battle Achievements: Bölter's Medal, Top Gun, Sniper, Sharpshooter, Master Gunner

kill: 8, damage: 3187

***

(#14890) luke.


luke.
aktív tag

Akik játszanak a 8-as bétával azokhoz szól a kérdésem. Az új verzióban megoldották azt, hogy ha egy tier7 vagy 8-as tank mellé állsz egy kisebbel akkor az ne tudja kilőni a túllógó ágyúcsővel? Vagy azt, hogy a nagyobb tier-es tankok ágyúcsőve ne essen bele az előttük álló tankba hanem megálljon a tank tetejénél és így ne tudja kilőni ilyen úton?

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#14891) nyunyu válasza vhw (#14888) üzenetére


nyunyu
félisten

Ma sikerult T25/2-vel mozdulatlan celpontra negyet raloni, elso sebezte, aztan harom nem ment at. :Y
Valami T1HT vagy M6 volt, oldalrol a lanctalpa kozepet celoztam.

Pedig meg a tornyot sem mozgattam, csak reload, aztan tuz...

Vagy most 200 meterrol Grille telibe, nulla dmg.
Ennyire nem vagyok bena.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14892) luke. válasza nyunyu (#14891) üzenetére


luke.
aktív tag

T25/2 nekem is van, DE M18-al olyan 100 méterre lévő KV-1S hátsó felébe (a motorhoz) lőtem négyet. Ebből egy sebezte a másik három ki tudja hova lett... A századba hiába mondtam, hogy hát rálőtem 4x és nem sebeztem csak 1x... azt monták kizárt és én vagyok béna.
Hozzáteszem, hogy max 3 lővésbl megvan a KV-1S az M18-al, de volt olyan, hogy kettőből sikerült szintén a motornál hátul.

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#14893) forras2 válasza nyunyu (#14891) üzenetére


forras2
őstag

dehogynem ;]

(#14894) wanted5 válasza Murder3 (#14886) üzenetére


wanted5
őstag

hülyeség ez is, oké tegyük fel hogy van ilyen, mit befolyásol? dmg, talált-nem talált, pattan-nem pattan
de amikor már a 4. lövésed 0 dmg ugyanazon a tankon, ott már nem csak a játékban van a hiba, hanem benned is, érdekes módon több ezer csata alatt nem találkoztam ilyen sorozattal

ehhez a játékhoz igenis ész és tudás kell, egyszer valahol olvastam olyat a wg 3 játékáról hogy a WoWP akció, csak mész és lősz, a WoW?(warships) az masszív stratégia lesz, WoT meg pont a kettő között van, tehet nem kevés stratégiai tudás kell hozzá (nem arra gondolok mikor magyarázod a többinek h hova menjenek, az felesleges), ha még ehhez társul egy játékbéli tudás, akkor megszületik a mindenki által pro-nak nevezett player

a recept egyszerű mégis kevesen tudják kivitelezni, talán nem véletlen, és akiknek ez nem sikerül kezdenek el panaszkodni, mindenféle cheatet és scriptet látni, és szidni többek között a WG-t is

én nem mondom hogy a WG egy szent, vannak elég szemét dolgai, de 2012-ben a játékstúdiók között igenis kiemelkedik, a fejlesztésekkel, a hozzáállással, és sok egyéb dologgal

(#14895) forras2 válasza wanted5 (#14894) üzenetére


forras2
őstag

Én nem értek a lovakhoz, de sztem erről kár ódákat írni :U
Hogy kezdődik 1 csata? 30 játékos rányom a csatára, rendszer összesorsolja őket, kész. Te hiába vagy überbrutálhipermegaizé játékos, ha nincs kivel össze játszanod, akár ki is léphetsz a játékból, mert nem lesz értelme a körnek.
Leming vonat elindul jobbra, az ellennél balra.
Összetalálkozik a 2 köménymag, ledarálják egymást, és kész.
De ha Te meg elindulsz egyedül balra, összetalálkozol 3-4 játékossal, véged van.

Pont tegnap találkoztam össze WoT-ban 1 PH-s arccal. Nagyon szokta itt osztani az észt, mert Ő nagy WoT-os.
A játékban olyan banális faszságokat csinált, amit egy kezdő nem csinálna meg! :U
Tehát lényeg a lényeg, "legyen jó időnk" (ki mondta ezt?? ;] :P ), senki vagy a játékban, ha nincsen olyan gamer, akivel összedolgozhatsz.

(#14896) Napfénysüti válasza forras2 (#14895) üzenetére

Egyszer már kellene együtt játszanunk ha már multkor szóba került. ;)
Mikor szoktál fent lenni szerveren?

Més que un club!

(#14897) longwild válasza forras2 (#14895) üzenetére


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Azért én hiszek a célzott összesorsolásban...

Érveim:
Tételezzük fel, hogy programozóként kitalálod, hogy csinálsz egy über gamet (WOT). Ebből pénz is kell neked, mert ingyen ugye nem melózol...

Két lehetőséged van:
1. készítesz egy igazi szimulátort. Jönnek a gamerek, kitanulják a hit mezőket, a mapokat és játszogatnak egymás ellen. Lesznek a pro gamerek, akik oda-vissza ismernek minden lehetőséget. Ők megnyernek nagyon sok meccset, magasan kiemelkednek a mezőnyből, a többi pedig tápláléknak száll be egy-egy körbe... Aki pro gamer lett, nem fog aranyat venni, se prémiumot, mert ő pro. Minden helyzetben, minden mapon tudja, hogy mit kell tenni. A táplálékok pedig nem fognak aranyat venni, mert nem látják be, hogy ők a kevésbé jók. Helyette majd a "ez a game szar" fog elhangzani részükről.
Pláne, ha frissen regisztrált userként mindig kiesik 30sec alatt a prók miatt... Tier 2 környékén megszünteti az accountját, mert ez a game szar vagy jaajjj ezzel sokat kellene gamelnem, hogy jó legyek. Nincs időm stb stb.. Nem játszom inkább.

2. készítesz egy szimulátor szerűt. De úgy, hogy beleteszel olyan összesorsolási metódusokat, amik figyelembe veszik azt, hogy egy-egy gamer mennyire pro. Ha nagyon pro, akkor összerakja a táplálékokkal, (kb fele pro, fele táplálék), ellenük meg beoszt kicsit több prot és kevesebb táplálékot.
Ezzel lehet simítani a nagy WOT-os statisztikákban azokat a kiugró tüskéket, amiket a pro gamerek összehoznának (pl nyerési ráta stb).
Ezen esetben még figyelembe kell venni azt is, hogy a totál kezdő, épp most regisztrált usernek is lehet sikerélménye. Ha van sikerélménye, akkor tovább fog játszani. Ha tovább fog játszani, akkor van esély arra, hogy egyszer klánozni fog, vagy haverját is beszervezi, esetleg két haverjával megy esténként egy-egy kört egy kis aranyért stb... Vagy vesz prémiumot/arany lövedéket, mert úgy gondolja, hogy nem sokkal van lemaradva a pro gamerektől és megéri neki az a 2e Ft azért, hogy picit jobb eredményei legyenek.

Nos akkor a kérdés:
józan paraszti ésszel/programozói ésszel/közgazdász ésszel Ti milyen game készítésébe szállnátok be?
1. szimulátor kevés userrel?
2. majdnem szimulátor sok userrel?

Van az a pont, amikor már nem a játék élménye vagy a szakmai kihívás diktál hanem a PÉNZ.

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#14898) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Súgja meg nekem valaki, hogy IS-en hol a rákban lehet ammorackot lőni?
Ugyanis megvolt vele az első ammorackom. T34 egylövés....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#14899) BloodRay


BloodRay
veterán

Kezdek ráérezni erre a T49-re. Vicc, hogy mennyire jó a szintjén. :)
Remélem a maxos Hellcat is legalább hasonlóan jó lesz, mert akkor lesz két gyilkológép is a mókázásra.
Tegnap egyik körben meglett a 10 kill T49-el. Egyszerűen nem akartam elhinni mennyire retard a csapatom... Tier 4-6-os csata volt, ahol a 4-ből 3 heavy-nk a sarokban gubbasztott egy ház mögött(Murovanka) népes rajongótáborral és az istennek nem akartak megmozdulni. Már komolyan azt hittem, hogy sztrájkolnak, vagy valami kisegítő iskolás csoport rászabadult a játékra. Az volt a vicc, hogy mikor írtam nekik a csata vége fele(már kevés idő volt vissza), hogy legalább foglalni méltóztassanak ha már nekem nem segítenek, még nekik állt feljebb. Jól megkaptam, hogy fogjam már be és noob vagyok. :D Ha megtalálom a replayt délután felteszem, mert epic szerintem. :DDD

Ja és ez az a tank(T49), aminél jöhet bármilyen szopógenerátor(nem mintha lenne), akkor is lehet vele alkotni.
Mellesleg szerintem sincs semmiféle szopóág. Egyszerűen én, mi nem vagyunk elég jók sokszor ahhoz, hogy a random debilek gyenge játékát ellensúlyozzuk. És bizony igen, a random esélyekbe beletartozik az is, hogy 20x egymás után jókkal vagy épp rosszakkal kerüljön össze az ember...

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#14900) Djuree válasza forras2 (#14895) üzenetére


Djuree
félisten

egy esetben nem kell itt összedolgozni, ha top tank vagy. akkor egyedül általában 5-6 ellent is kiírtok egymagam, általában hozom így a csatát egyedül is. tegnap is volt rá nem egy példa. de így azért előnyöm van kicsit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.