Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) falaci2002 válasza Kernel (#8600) üzenetére


falaci2002
tag

Úgy tűnik igazad volt!

Belenéztem én is a bios-ba, mielőtt a szoftverekhez nyúltam volna. Az usb-s billentyűzetnél és egérnél "OS" beállítás volt (gondolom, "Operation System"). Átállítottam "BIOS"-ra és azóta műkszik rendesen. Többször indítottam, kikapcsoltam és eddig ok.
Remélem így is marad!

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Laci

(#8602) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Háj!

Feltelepítettem egy gépre (WinXP Pro SP2) egy Canon lézernyomtatót de amikor nyomtatni próbálok feljön egy ablak: Adatvégrehajtás megakadályozása: A Windows megakadályozta hogy egy program végrehajtson blabla vmit.
Voltam a Rendszer->Speciális->Adatvégrehajtás fülön de mivel ez egy nyomtató nem tudom hol és mit kell engedélyezni.

Előre is köszi!

Romani ite domum.

(#8603) akaido válasza ZCoyote (#8602) üzenetére


akaido
addikt

[MS link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8604) joki19 válasza GD (#8529) üzenetére


joki19
tag

Azelőtt olvastam először a ghostolás fórumot, hogy ide beírtam. Én nem értek hozzá, gondoltam segitek, de úgylátom nem kell. :)

On: A probléma még él #8521 Tűzfal kikapcs már volt, talán nem birja a kettőt, a 32 mb memória?

25101823

(#8605) ZCoyote válasza akaido (#8603) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#8606) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni az alábbi kérdéseim valamelyikében. 3 különböző kérdést teszek fel egyszerre, hogy ne foglaljam a helyet feleslegesen.
Előre is köszi a válaszokat! :R

1.) Valaki tud olyan lehetőségről XP alatt, hogy egyes merevlemezeket (persze a rendszerlemez kivételével) "szoftveresen" le lehessen állítani működés közben?
Tehát hogy megszűnjön a tápellátása vagy a kommunikációs folyamat, és a merevlemezt le lehessen állítani, ha (már) nincs szükség rá, anélkül, hogy a gépet ki kellene kapcsolni, és ki kellene húzni a vinyó kábelét.

2.) Mire vonatkoznak az alábbi képen lévő hőmérsékleti adatok?
Egyik ezek közül a CPU - de vajon melyik? (Biztos, hogy nem az utolsó, mert az teljesen stabilan 48 fokot mutat.)

3.) Van egy ősrégi Primax Colorado Direct D600-as scannerem, ami sajnos a következő hibaüzenettel fogad: "Scanner cannot start scanning", és az ablak címe: "UI32.dll" .
Tehát az ui32.dll fájlra hivatkozva nem tudja elindítani a szkennelést. Hallatszik, ahogy nyöszörög, és el akar indulni, de egy bizonyos ponton megakad, és kiírja a hibaüzit.
Van valakinek ötlete?

Sk8erPeter

(#8607) Sk8erPeter válasza GD (#8525) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez mire jó? :F Ennél létezik jóval egyszerűbb megoldás is, ha különböző gépekre akarsz telepíteni egy XP-t, anélkül, hogy szenvedni kéne a driverek külön kiszedésével (az eredeti XP-ről), majd feltelepítésével. :U Ha kell, linket is adok, hogy hogyan kell megcsinálni.

Sk8erPeter

(#8608) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#8607) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre a linkre gondoltam: Hardvercsere - a Windows költöztetése új számítógépre. Remélem így könnyebb...

Sk8erPeter

(#8609) Sk8erPeter válasza joki19 (#8604) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi?? 32 MB memória?? Ez most micsoda akar lenni, a rendszerpartíción lévő szabad hely? :F Hát ha tényleg annyi, akkor örülj, hogy egyáltalán még megy az XP... Ha meg nem erre vonatkozik, akkor fogalmazz egy kicsit egyértelműbben.

Sk8erPeter

(#8610) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintetek az alábbi kép mi a francnak jelenik meg, ha a prohardver.hu szerepel a Megbízható helyek listáján? Ezt sose értettem... Mindig rákérdez, pedig ez pont a biztonságosként megjelölt helyek között van nálam. A Megbízható helyek között NEM szereplő oldalhivatkozásokra bezzeg nem kérdez rá... Ez hogy van???

Sk8erPeter

(#8611) 79balage válasza kymco (#35) üzenetére


79balage
csendes tag

Szia!

Én Moonman oldalán találtam erre a problémára megoldást:
[link]

(#8612) Sk8erPeter válasza 79balage (#8611) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Észrevetted, hogy majdnem egy évvel ezelőtti (2007-03-22 07:07:16) problémára válaszoltál? Remélhetőleg azóta megoldódott a probléma... ;)
De a szándék legalább jó volt. :K

Sk8erPeter

(#8613) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Xp-s gépen HDD lett cserélve újra lett minden húva. A régi HDD-n lévő XP-n volt jelszó és ezért nem tudom kiszedni a dokument and settings felhasználónevem alol a doksikat.
Azt tudom, hogy van ilyen program.
Erre lenne szükségem neve esetleg link hozá ha free hab a tortán.

Nomeg esetleg ha egy xp-s gépen elfelejtettem a jelszót hogyan tudom kiütni valami bootos lemezről?

[ Szerkesztve ]

(#8614) lúzer válasza ticzi01 (#8613) üzenetére


lúzer
veterán

Látod a mappát, jól értem a másik hdd-n?
Vedd saját tulajdonba.

ez meg talán
gparted-livecd-0.3.4-8.iso
keresd meg, nem tudom mi van rajta, egyszer azt olvastam valahol, van rajta admin törés

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8615) @lbert


@lbert
tag

Az a nyűgöm, hogy az egyébként auto runos xp setup cd pendriverről és kiírva másik cdre nem bootol.

Miként tudnám kiküszöbölni ezt a hibát?

(#8616) Boci_83


Boci_83
őstag

Hello all!
Nem tudom jó helyen járok-e de feltételezem hogy az XP beállításaimmal van valami gond. Az a lényege hogy játék közben, a vga-m nem melegszik túl, de mégis egy idő után, kb fél óra a leesik az fps em, mint amikor a vga meglassul, de utánna röktön be is fagy a kép, és néhány másodpercig semmit sem tudok csinálni, majd kilépek az asztalra alt+tab -al. Emmor ismét működik a gép, de mikor vissza megyek a játékba megint ugyan ez a szitu. Néhány másodpercig tudoik játszani, majd megint fps lag és megfagy. Vga hőmérséklete 70 C drivercserék megvoltak. Semmi különbség. Merre keressem a hibát??

**********

(#8617) adik


adik
őstag

hali Holgyek, Urak,
xp-men eltunt a nyelvi eszkoztar, es sehoganse tudom visszaallitani. Jobb gomb, eszkoztarak bepipa, meg is jelenik a helye, de ures. Hiaba pakolom akarhova a startmenut, meg valtoztatom a meretet, nem segit. Barmilyen otletet szivesen fogadok, mert nagyon nem gyere be a francia kiosztas...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8618) lúzer válasza adik (#8617) üzenetére


lúzer
veterán

itt nem lehet beállítani?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8619) lúzer válasza Boci_83 (#8616) üzenetére


lúzer
veterán

vedd vissza a kari órajelét, úgy mi van?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8620) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Dokument and Settings ottvan látom belépek látom alata a felhasználókat és mivel van jelszó ott nem enged be az adott konyvtárba ezáltal nem tudom az anyagaimat visszanyerni. Van erre valami kis progi csak nemtudom a nevét.

(#8621) lúzer válasza ticzi01 (#8620) üzenetére


lúzer
veterán

De most csak jelszóval védett, vagy titkosított?? :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8622) kraftxld válasza ticzi01 (#8620) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8623) lúzer válasza @lbert (#8615) üzenetére


lúzer
veterán

Gondolom fájlként másoltad, persze hogy nem jó.
Mentsd le a cd-t isoba és azt cipeld, és az iso-t kell újra kiírni.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8624) lúzer válasza kraftxld (#8622) üzenetére


lúzer
veterán

ja, ezt írtam a #8614-ben

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8625) carrot


carrot
tag

Sziasztok,

rátólhatom a vistára az SP3mat, vagy SP2-t? Nincs kedvem újrarakni az egészet...
Köszi, üdv!

(#8626) kraftxld válasza carrot (#8625) üzenetére


kraftxld
nagyúr

He? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8627) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Csumek! Van egy óóóóóriási problémám. Tegnap újraraktam a Wénfost, és szokás szerint az egyik particiót meghagytam a nem törlendő adatoknak. Telepítés után viszont nem tudom egyszerűen elérni őket. A gyökérkönyvtárak látszanak, de nem tudom megynyitni őket semmivel sem. 0 K-snak látja őket, holott a partició kb 50G és 3G szabad helyet lát rajta. Tehát az adatok rajt vannak, csak nem lehet elérni őket semmivel sem: TC,cmd,RAR,recuva, mindennel próbálkoztam, de nem enged be semmivel sem. Ezen mappák némelyike rejtett ésvagy titkosított, de van amelyik nem és abba sem enged be. Ezt az üzenetet kapom. Próbáltam úgy is, hogy letörlöm, és recuvával visszaállítom, de törölni sem engedi, mert azt írja, hogy írásvédett. Próbáltam megváltoztatni az attribútumait, a nevét, semmit nem enged az OS, egyszerűen sehogy sem lehet hozzáférni a mappákhoz :W . Fontos adatok vannak rajta, jó volna ha valaki tudna segíteni visszanyerni őket! Help plz! :O

[ Szerkesztve ]

(#8628) doc válasza Steelmanus (#8599) üzenetére


doc
nagyúr

köszi, kipróbálom!

(#8629) VinoRosso válasza VinoRosso (#8627) üzenetére


VinoRosso
veterán

na javítottom a linket

[ Szerkesztve ]

(#8630) kraftxld válasza VinoRosso (#8627) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A környezetbarát (zöld-titkosított) file-okat buktad, a többit vedd saját tulajdonba, leírás pár hsz-el feljebb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8631) VinoRosso válasza kraftxld (#8630) üzenetére


VinoRosso
veterán

neee vassz, nem lehet valahogy kinyerni őket, esetleg ha elébootlnék az OSnek valahogy DOS-szal?

(#8632) kraftxld válasza VinoRosso (#8631) üzenetére


kraftxld
nagyúr

EFS alapismeretek? [link]

Ha volt az előző os-ről ghost vagy mentés a felhasználó és/vagy a recovery ügynök kulcsáról, akkor az elcomsoft efs recovery-vel vissza lehet bányászni, amúgy shift+del.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8633) Mecy_Lacee válasza carrot (#8625) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Nyugodtan!

Csak egy valamir árulj el: TE a jövőből jöttél? ;]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#8634) lúzer válasza kraftxld (#8632) üzenetére


lúzer
veterán

Na én ezért nem használnám soha a titkosítást!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8635) kraftxld válasza lúzer (#8634) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tartományban pl nem rossz központi recovery agent-el, ott lehet nyírni a helyi xp-ket, a domain recovery agent úgyis visszakapar bármit :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8636) lúzer válasza Mecy_Lacee (#8633) üzenetére


lúzer
veterán

Mé' rá lehet tolni, kipróbáltam!

Vista dvd asztalra
mellé: xpsp2 cd
és rátolod
van egy kritikus pont, ahol megakadhat, mikor összeér a két korong, ilyenkor manual tool-t javaslok.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8637) VinoRosso válasza kraftxld (#8632) üzenetére


VinoRosso
veterán

jó a link de nekem ez túl sok egyszerre, nincs időm átböngészni, valami rapid megoldás kéne. Nem tudnád tömören elmagyarázni? Nincs semilyen mentés az előző OSről( fogalmam sincs mik azok amiket írtál ) van egy registry backupom nemrégről, mikor kimostam a registryt, de nem használt, szal újraraktam a rendszert, de ez is valamelyik rejtett mappában van. Ez a progi freeware? Nem lehet valahogy átvésni a mappák bejegyzéseit töröltre, akkor recuvával vissza tudnék állítani pár fájlt.

(#8638) lúzer válasza VinoRosso (#8637) üzenetére


lúzer
veterán

elbuktad a titkosított fájlokat, ennyi.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8639) Mecy_Lacee válasza lúzer (#8636) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

:R
Bocs az offért!
Nekem nincs vista lemezem, de esküszöm ezt a módszert kipróbálom...

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#8640) adik válasza lúzer (#8618) üzenetére


adik
őstag

nekem ennek az ablaknak a beallitasainak a gombja halvannyal van irva, hogy nem is jelenhet meg.. arra valami otleted esetleg? ott lesz a kutya elasva, kosziaa

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8641) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hello!

Pár hete (egyik napról a másikra) nem lép be a gépem az MSN-re, illetve nem nyit meg https oldalakat, és az outlook sem hajlandó kommunikálni a gmail-es accountommal.

Vírusellenőrzés volt. Másik felhasználó készítés volt.

Az ISP-m a csoda-vodafone. Egyedül az UPC "megrendelem" oldala szolgált némi nyommal, mi szerint a titkosításom elavult (vagy ilyesmi), így nem nyitja meg nekem az oldalt.

ssl 2.0 van. ssl 3.0 van. tls 1.0 van. ie6 és FF 2.0 alatt is ugyanezt teszi. Egyik napon még működött minden, nem telepítettem/alakítottam semmi lényegest, utána már semmi.

Mi lehet az oka ennek? Mi a megoldás?

Előre is köszi!

(#8642) VinoRosso válasza lúzer (#8638) üzenetére


VinoRosso
veterán

vááá ez nem lehet bakker, valahogy azokat onnét ki kell gyógyítani :Y . Konkrétan mit jelent a titkosítás? A fájlok tartalmába csak nem piszkál bele az OS, gondolom csak a fájl elérést titkosítja, valami azacsony szintű eszközzel csak el lehet érni ami a vinyón van. Ha mást nem kiolvasom bájtonként valahogy :W .

(#8643) lúzer válasza adik (#8640) üzenetére


lúzer
veterán

egyáltalán milyen nyelvű a win?

de esetleg futtatás->gpedit.msc
felhasználó konfig..-felügyeleti sablonok-vezérlőpult-területi beállítások
és ....nyelvek korlátozása

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8644) lúzer válasza VinoRosso (#8642) üzenetére


lúzer
veterán

Törődj bele, ennyi.
De igen, belepiszkál a fájlba.

Ha valaki nem tudja elképzelni mi a titkosítás, gondoljon a tömörítésre!
Az elv ugyanaz, csak más a cél.
Ezért nem lehet egyszerre tömöríteni és titkosítani

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8645) kraftxld válasza VinoRosso (#8642) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor sem lehet. Mondom.. olvasd el a linkelt EFS leírást, amit a zöldítés előtt kellett volna.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8646) VinoRosso


VinoRosso
veterán

háááát ez kurva nagy szopás. Akkor sehogy se tom elolvasni, mert egy kulcs kéne a kikódoláshoz....áááá, minnyá kiugrok az ablakon. :Y

mod:

Esetleg létezhet valami hackerprogi a töréshez?

[ Szerkesztve ]

(#8647) kraftxld válasza VinoRosso (#8646) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elvileg létezhet, gyakorlatilag meg nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8648) lúzer válasza VinoRosso (#8646) üzenetére


lúzer
veterán

remélem a földszinten laksz ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8649) VinoRosso válasza lúzer (#8648) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem. A negyediken :O

(#8650) @lbert válasza lúzer (#8623) üzenetére


@lbert
tag

Elgondollásod helytálló!
Total Commander => copy. :U

És hogy tudom ISO-ba kimenteni?

Lemezre nem fontos kiírni, mert cerkárol is bootol a gép.
Azért írtam ki mert úgy próbáltam nérónan ügyködni.
AZ meg hogy mit nem reklámozom, mert nagyon eszement dolog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.