Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) lúzer válasza R (#9400) üzenetére


lúzer
veterán

:W előző hsz, kiírni kiírná

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9402) R válasza lúzer (#9401) üzenetére


R
aktív tag

sorry,
de most már akkor is érdekel ez a cdburn-os paraméter, egy cd-t sem akarok elbazni:-D

[ Szerkesztve ]

(#9403) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy az mitől lehet, most már másodszor fordul, hogy a gépem minden előzmény nélkül olyat csinál, hogy lelövi a monitort. Elsötétül a kép, a a gép megy tovább, a monitoron is folyamatosan világit a led. Ha a gépen megnyomom a power gombot kikapcsol az egész gép. Most telepítettem újra az xp-t!
A konfigom a következő: AsRock P4VM800, Intel P4 2,4Ghz, 2*512 GB Samsung Ram, Samsung 200GB Sata HDD.
Előre is köszi a segítséget.

(#9404) Dillon válasza lúzer (#9395) üzenetére


Dillon
tag

Nem talált.... SP2-re nem akar felmászni :(

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9405) lúzer válasza Dillon (#9404) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9406) lúzer válasza papg79 (#9403) üzenetére


lúzer
veterán

energiagazdálkodás
monitor kikapcsolása soha

túl triviális, de hátha

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9407) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.

Alaplap+proci csere volt, a win újratelepítést látszólag sikerült megúsznom (az új alaplap első indításánál xp cd-ről bootolva az op.rendszer javítását választottam). Eddig minden tökéletesen működik is.
Viszont olyan gond azért mégiscsak van, hogy az XP frissítések a programok telepítése/törléséből eltűntek (ez még eddig normális is lenne, töltsem le őket újra ugyebár), és el is indul az automatikus frissítés (kezdené a Windows Installer 3.1-gyel), de amit letölt, nem hajlandó feltelepíteni, hibát észlel. Mind a 88 frissítésnél, akárhányszor próbálom.
Az XP-m jogtiszta.

Esetleg valakinek valami ötlet? :F

(#9408) lúzer válasza Csorbi (#9407) üzenetére


lúzer
veterán

Windows Installer 3.1
ha külön letöltöd akkor telepíthető?
lehet hogy fenn vannak a frissítések, csak a programok telepítése/törléséből tűntek el?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9409) Csorbi válasza lúzer (#9408) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, ha külön felteszem, akkor felmegy, sőt, utána ha jól néztem, akkor meg is jelenik a programok telepítése/törlésében.

A 88 db hátralévő listájában már nincs is benne a már kézzel feltelepített 3.1-es installer. Találtam egy 2008. február-ig kiadott frissítésekkel teli ISO fájl a MS oldalán, na ezt megpróbálom rátenni, hátha jó lesz!

(#9410) lúzer válasza Csorbi (#9409) üzenetére


lúzer
veterán

hivatalos ms?
dobhatnál egy linket, akár priviben

ja és vigyázz, oprendszernek megfelelő nyelv legyen

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9411) csövi válasza Steelmanus (#9146) üzenetére


csövi
tag

újra lefagytam, és sikerült leírni az értékeket csak nem tudok eligazodni a linken, mivel egy szót se tudok angolul :(

0x000000C2(0x00000007,0x00000CD4,0X0000002B,0X89987008)
remélem tudsz segíteni, előre is kösz :R

(#9412) bodazo


bodazo
tag

Sziasztok remélem tudtok segiteni,én is kékhalál problémával küzdök de nekem elöször BAD_POOL_HEADERROR volt most meg már IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibát dob.
Utána néztem az ms.-nél azt javasolták hogy töltsek le valami frisétést meg is tettem de nem változot semmi,drivert cseréltem a háló kártyáét de így sem valtozot semmi,ja és már a wint is ujra raktam.Már nagyon kész vagyok töle jó lenne valami ötlet.A gépem vadonat új kb két hete lett össze rakva azóta szivok mint állat.

(#9413) zserof


zserof
csendes tag

Sziasztok!
Ha valaki ismeri az XP "dumpchk.exe" fájlját akkor légyszi segíts abban, hogy miért nem indul el, csak felvillan az ablak. Vagy erről kell bootolni?

(#9414) Steelmanus válasza csövi (#9411) üzenetére


Steelmanus
addikt

A konfigodnal ugy van irva hogy a hangkari SBLive, a BIOS-ban
le van tiltva az alaplapi?

(#9415) Csorbi válasza lúzer (#9410) üzenetére


Csorbi
addikt

Ehhh, hát ezt jól benéztem, mert CSAK a februári frissítések vannak ebben a több mint 2 gigás ISO-ban :((
Viszont a létező összes nyelven, meg minden Windows-hoz. A fene vinné el :(((

(#9416) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Adva vagyon egy laptop 400mhz-es amd-vel, 64mb rammal és xp-vel. Mondanom sem kell hogy borzalmasan lassú. Minden csiricsárét kikapcsoltam amit csak lehet hogy gyorsítsak a gépen de még így is nagyon lassú. Tanácsot szeretnék, hogy mit, hogyan butít6nék még lejebb, hogy a lehető leggyorsabb legyen a rendszer. A gép tulajdonképpen csak munkahelyi zenelejátszónak van használva, ugyhogy akár másik oprendszert is javasolhatnátok ami rendesen elfut ezen a konfigon és megfelel mp3-ak lejátszására.

:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9417) Steelmanus válasza bodazo (#9412) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha ellatogatsz a lapod support oldalara
Link:
es ott megkertesed a procid tipusat
Link:
akkor lathatod hogy januarban kiadtak egy BIOS frissitest, amit ajanlott
lenne elvegezni.
A support oldalon keress egy ilyet P5K Memory QVL ami leirja
hogy milyen memoriakat tamogat a lapod hiba nelkul, sajnos
a jelenleg hasznalt memoriad nincs benne.
Ez meg nagyon uj lap, uj chipkeszlettel igy sok a hiba is.
En a te helyedben leszednem a legfrissebb drivereket a support oldalrol
beleertve a BIOS-t is.
Esetleg tedd at a memoriakat, ne hasznald a dual modot.

(#9418) Dillon válasza lúzer (#9405) üzenetére


Dillon
tag

:R

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9419) Motaba78 válasza rup1u5 (#9416) üzenetére


Motaba78
őstag

lebutítás helyett szerintem egy kis ram megoldaná a problémádat, mert az vajmi kevés neki.

(#9420) rup1u5 válasza Motaba78 (#9419) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ha ramot akarnék vásárolgatni akkor nem ide írnék.
épkézláb megoldások érdekelnének.
mondjuk valamilyen liveCD-s linux vagy mittomén.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9421) Lenry


Lenry
félisten

hali!
meg tudja nekem valaki mondani, h a windows telepítő mi alapján osztja ki a betűjeleket telepítéskor? és hogy ezt telepítéskor át lehet-e állítani?
ugyanis, nagyon zavar, h telepítés előtt a rendszervinyó kivételével le kell húznom mindent, h ne össze-vissza legyen, illetve, h folyamatosan D-nek jelöli meg a rendszerpartíciót... tökéletesen megy, de a windows a C-n legyen... főleg, h a swapfile, boot.ini etc. a C-n vannak... és nem szeretem ha a windows több partíciót is összeszemetel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9422) Steelmanus válasza Lenry (#9421) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az alapjan ossza ki, hogy hany aktiv particot lat.
Ha csak egyet, mint amikor lehuzod a kabelt, akkor rendben fogja kiosztani.
Ha tobb aktiv particio van akkor eloszor azoknak fog kiosztani betut.
Sajnos az XP telepito/particionalo mar csak ilyen ezen nem tudsz valtoztatni.

(#9423) #54715584 válasza Lenry (#9421) üzenetére


#54715584
törölt tag

vezerlopult - felugyeleti eszkozok - szamitogep kezeles - lemezkezeles

(#9424) rup1u5 válasza #54715584 (#9423) üzenetére


rup1u5
nagyúr

így van!
vagy sajátgépen jobbklikk és lemezkezelés
aztán jobb klikk a kívánt partición és betüjelváltás.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9425) Lenry válasza #54715584 (#9423) üzenetére


Lenry
félisten

ezt én is tudom, de a rendszerpartíció betűjelét nem változtathatom meg... és én azt szeretném, h ne D hanem C legyen

mod: azért a biztonság kedvéért kipróbáltam:

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9426) rup1u5 válasza Lenry (#9425) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ja hát a rendszerpartició betüjelét csak reinstallal tudod megváltoztatni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9427) Motaba78 válasza rup1u5 (#9420) üzenetére


Motaba78
őstag

A Microsoft Windows XP Professional használatához a következőkre van szükség:

Javasolt legalább 300 MHz-es processzor használata; a minimális követelmény 233 MHz (egy- vagy kétprocesszoros rendszer);* Intel Pentium/Celeron processzorcsalád, AMD K6/Athlon/Duron processzorcsalád vagy ezekkel kompatibilis márka használata javasolt

Legalább 128 MB memória használata javasolt (64 MB a minimum, de ez korlátozó hatással lehet a teljesítményre és egyes szolgáltatásokra)

én csak neked akartam jót.......

info : [link]

[ Szerkesztve ]

(#9428) nemcso


nemcso
senior tag

A bejelentkezési képernyőn régebben ikonokkal választhatóak voltak a felhasználók, de jelenleg ez nem így műxik.
A vezérlőpult felhasználói fiókoknál, ha ezt szeretném ismételten beállítani, az XP jelzi, hogy ennek végrehajtásához előbb törőljen a netware ügyfélszolgáltatást.

Ezt hol, és hogyan tehetem meg ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#9429) nemcso válasza nemcso (#9428) üzenetére


nemcso
senior tag

Ügyes felhasználó telepítette a novell klienst...ennyi.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#9430) rup1u5 válasza Motaba78 (#9427) üzenetére


rup1u5
nagyúr

igen. tudom. tisztában vagyok vele, hogy 128mb legalább kell xp-hez. nem tegnap kezdtem el gépekkel foglalkozni.
köszönöm az információt !
de nem ez érdekel.
mint írtam, tanácsokat várok, hogy hogyan lehet még karcsúsítani az xp-t, hogy minél kevesebb memóriát egyen. és bár offtopik de valamilyen linuxos megoldás is megfelelne, tehát ha valaki járatos linuxos vonalon, ne tartsa magában!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9431) Motaba78 válasza rup1u5 (#9430) üzenetére


Motaba78
őstag

rámész a http://www.nu2.nu/pebuilder/ nevu lapra es letoltod a pebuilder nevu progit magad is csinalhatsz a sajat windows xp lemezedrol egy usb-rol indithato valtozatot(olyan nyelvu lesz amilyen a lemezed, és az lesz benne amit szeretnél, ennél karcsúbbat nem hiszem hogy találsz, ennyit tudtam segiteni.

vagy marad az nlite program

[ Szerkesztve ]

(#9432) rup1u5 válasza Motaba78 (#9431) üzenetére


rup1u5
nagyúr

kösz! ez jól hangzik. lehet kipróbálom. ezen a kövület laptopon már az usb is csak akkor működik ha kedve van hozzá.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9433) lúzer válasza rup1u5 (#9432) üzenetére


lúzer
veterán

ÉN EZT NEM AJÁNLOM!
jó progi, de más céllal készült, inkább rendszermentőnek.
Annak tökéletes, de normál munkamenetre pff! felejtsd el

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9434) Motaba78 válasza rup1u5 (#9432) üzenetére


Motaba78
őstag

próba cseresznye, azt meg nem tudtam mennyire értesz a gépekhez, volt amikor megkaptam, hogy túl szájbarágos, volt amikor azt kaptam, hogy Ő ezzel nem jut sehova :((

(#9435) lúzer válasza rup1u5 (#9432) üzenetére


lúzer
veterán

W2000 esetleg?

vagy nlite-al karcsúsított xp, én csináltam egy igen karcsút, 160 mega a telepítőlemez
és sevices.msc-ben letiltani az összes folyamatot ami nem kell

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9436) rup1u5


rup1u5
nagyúr

most jut eszembe, hogy van otthon win98am :) lehet hogy azt fogom rátenni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9437) csövi válasza Steelmanus (#9414) üzenetére


csövi
tag

igen levan

(#9438) Lenry válasza rup1u5 (#9426) üzenetére


Lenry
félisten

épp ez a problémám, h nem tudom megváltoztatni... mindig D-nek osztja ki ezen a gépen, ezt a partíciót... és az volt az eredeti kérdésem, h rá lehet-e venni a windows telepítőjét, h ne D hanem C legyen az a partíció...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9439) lúzer válasza Lenry (#9438) üzenetére


lúzer
veterán

ne a második partícióra telepítsd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9440) Lenry válasza lúzer (#9439) üzenetére


Lenry
félisten

ez az első partíció...

ismer bárki olyan módszert aminek segítségével én tudom eldönteni, h mi legyen a betűjele a rendszerpartíciónak?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9441) brd válasza Lenry (#9440) üzenetére


brd
nagyúr

A betűjelkiosztás sorrendje: a C: az mindig az aktív partíció lesz. Ha nincs aktív partíció, akkor az elsődleges vezérlőn lévő HDD (tehát amelyikről bootolna) partíciós táblájában sorrendben elsőnek következő Primary partíciója lesz a C: (de telepítéskor ebből aktív is lesz egyébként). A következő betűjelek úgy jönnek sorban, hogy a háttértárolóvezérlő(kö)n sorrendben az összes Primary partíció, majd, ha elfogytak, akkor szintén az első HDD-től kezdve ugyanilyen sorrendben az Extended partíción lévő logikai meghajtók. Nálad a D: vagy azért lesz D:, mert az pl. egy Extended partíción lévő logikai meghajtó (ekkor egyáltalán nem lehet C:, mert ilyenről nem tud az XP indulni), vagy a most C:-nek jelölt partíció az aktív és ezt nem állítottad át. Tehát rakd át a most D:-nek jelölt partícióra az aktív flag-et és ha nem primary a típusa, akkor át is kell konvertáltatnod ilyenre.

The only real valuable thing is intuition.

(#9442) Lenry válasza brd (#9441) üzenetére


Lenry
félisten

helyzet: két darab 40GB-s ATA vinyó, az egyik 10/30 arányban partícionálva, a másik egyben. a 10-en van a windows. amikor megvettem ezt a vinyót, akkor a windows telepítővel partícionáltam és formáztam. így keletkeztek a partíciók. akkor még C volt a 10-es. azóta akárhányszor rakom újra, D lesz.

viszont azt h aktív-e azt nem néztem, de meg fogom, hátha segít. köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9443) sysloser


sysloser
csendes tag

Egy 1992-es Atari TOS-hez ki tudna olyan emulátort ajánlani, ami fut XP-s környezetben? Tuti hogy ez nem fog összejönni. Ha mégis, 1 üveg pia...

(#9444) rup1u5 válasza Lenry (#9442) üzenetére


rup1u5
nagyúr

töröld mindkét particiót a az xp telepítőjében. ha ez megvan akkor indítsd újra a telepítőt és a particióválasztásnál mikor kéri hozz létre egy új 10 gigás particiót és hagyd hogy arra lefusson a telepítés. Így tuti hogy C lesz aminek Cnek kell lennie!
majd ha befejeződött a telepítés és bebootolt a win, akkor lemezkezelés és ott a fennmaradó 30gigát is formázd meg. és kész is.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9445) indianka


indianka
tag

Sziasztok

az lenne a problémám, hogy az alig kéthetes új gépemben egy furcsa hibára lettem figyelmes. Azt csinálta hogy bekapcsolás után, nem csináltam semmit, és elkezdett irtózatosan menni a proci. 90-100%-os kihasználtsággal, de úgy hogy még az egér is szaggatott. pedig nem ment semmi. megnéztem task managerben, és azt írta, hogy az rendszer üresjárata eszik 90%-ot, mégis 100%-on ment a cpu. emelllett meg persze érezhetőn dolgozott valamin vehemensen. megnéztem mindnent, kilőttem mindent ami lehetett volna (nod, daemon, firefox...), de semmi változás.
ez már többször előjött, de elég randomszerűen, nem tudom mi okozza. újraindítás után mindig megjavul.
két hete raktam össze, eddig nagyon szépen muuzsikált, nem vettem észre semmi hibát...
a gép:
C2D E6750
GIGABYTE P35-DS3
GEIL ULTRA 2X1GB 800 MHZ KIT
SAPPHIRE RADEON 2600XT
SAMSUNG 500GB
FSP ATX400PNF
WINXPSP2

(#9446) DroneZ^ válasza Lenry (#9425) üzenetére


DroneZ^
őstag

ó de szép, hogyan lehet MAC kinézetet csinálni XP-re? valami pack neve?

(#9447) bodazo válasza Steelmanus (#9417) üzenetére


bodazo
tag

Szia megnéztem a biost és amit te irtál az csak az hogy melyik biosttól támogatja a poceszoromat, memoriát meg ha olyat haszálnák amit csak a lap könyve ír akkor soha nem kellene belle raknom memot.De azért köszöm a seggiséget és hogy foglalkoztál vele, igaz a probléma nem oldodott meg de majd még küzdök. A lapom meg nem annyira új mert már legalább egy éves ez a lapka készlet.

(#9448) capafog23


capafog23
őstag

Az mitől van hogy a laptopomon (1.7Ghz intel celeron m, 256MB ram) néhány avi, wmv akadozik? crystal playert és ffdshow codec packot használok.

(#9449) Lenry válasza rup1u5 (#9444) üzenetére


Lenry
félisten

eredetileg is így készült... de lehet h ez is lesz :R

viszont úgy tűnik, h tényleg nem ismer senki olyan módszert, amivel befolyásolni lehet a windows telepítő meghajtóbetűjel-kiosztását (hú de hosszú szó)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9450) Lenry válasza DroneZ^ (#9446) üzenetére


Lenry
félisten

igen, egy pakk, a neve FlyakiteOSX, innen tudod letölteni, kb. 32 megabyte

bootscreentől kezdve, az ikonokon át, mindent lecserél, sőt még Dockot is kapsz
így fog kinézni az asztalod, ha kész (ez egy régi screenshot, csak ez már fel volt töltve Imageshackre)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.