Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Sk8erPeter válasza akaido (#9296) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ki mondta, hogy az illetőnek Linuxa van?? :W

Sk8erPeter

(#9302) lúzer válasza Sk8erPeter (#9301) üzenetére


lúzer
veterán

gondolom csak a partíciónáló progi fut linux alatt, ahogy a boot pqm dos alól

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9303) akaido válasza Sk8erPeter (#9301) üzenetére


akaido
addikt

Az Ubuntu nem linux :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9304) akaido válasza lúzer (#9302) üzenetére


akaido
addikt

:R Live CD-s Linux

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9305) lúzer válasza akaido (#9304) üzenetére


lúzer
veterán

Igen, értelemszerű volt.
Nekem is van hasonló livecd-s tools, ki tudja??

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9306) Sdi válasza akaido (#9296) üzenetére


Sdi
addikt

Egész jó kis proginak tűnik :) . Azt hiszem kipróbálom :K .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#9307) harry3


harry3
őstag

Akkor ha az XP-t rakom először és utána az Ubuntut menni fog?

(#9308) @lbert


@lbert
tag

S.O.S

Olyan kérdéssel fordulnék a szakértőkhöz, hogy mi okozhat olyan mértékű lassulást a rendszeren, mikor a böngésző fut, hogy esetenként, akár két percet is várni kel, mire váltani tudok két alkalmazás között.
Tapasztalok olyan jelenséget is, ha egy másik ablakot aktivizálok, a rajta levő menüket úgy jeleníti meg, ahogy az egeret végig húzom rajtuk. Van, hogy fel sem épül teljesen az ablak, csak ha kisméretbe helyezem, és újra maximalizálom.
De lényeges lassulást észlelek akkor is, ha nem fut a böngésző.
Feladat kezelőben 30 alkalmazás fut.

Mi okoz ekkora káoszt a rendszerben, és/vagy hol tudom megnézni, mi okozhat futáshibát?

(#9309) Sk8erPeter válasza akaido (#9303) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor Te valamit keversz. harry3-nak volt Linux vs. XP problémája, de R nevű hozzászóló csak egy szimpla kérdést tett fel, idézem: "Utólag mivel érdemes partícionálni? PQmagic?".
Számomra ebből nem következik az, hogy R nevű tagnak Linuxa van. (Vagy kellene??) Te pedig a hozzászólásodban egy Linux alá tartozó particionáló programot ajánlottál.

Sk8erPeter

(#9310) Sk8erPeter válasza lúzer (#9203) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én a Foxit Reader-t ajánlanám PDF-nézegetésre. ;) Gyors, és jó. :K

Sk8erPeter

(#9311) @lbert válasza @lbert (#9308) üzenetére


@lbert
tag

Jó ideje a VistaMizer-rel sz*rakodok. Gyanítom, hogy az barmolja le az opot. De van akinek jól fut. Már harmadjára formáztam és telepítettem újra az xp-t, de mindig ez a vége. V.M. inst, op gatya. De ennyire letudja valami ölni az opot, hogy ilyen futás hibák legyenek, vagy esetleg vírus bujkál valahol?
Minden olyan későn reagál.
elegem van már az újratelepítésekből!
kérlek segítsetek!

(#9312) Sk8erPeter válasza @lbert (#9308) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbálkozhatsz töredezettségmentesítéssel, registry- és temporarymappa-tisztítással (ld. CCleaner), egy kis hely felszabadításával a rendszerpartíción, felesleges programok eltávolításával, stb.
Egyelőre több nem jut eszembe... ;)
Ezek sokat segítenek a dolgon - gondolom már elég régóta van feltelepítve ugyanaz az XP, format és újrahúzás nélkül, egy idő után eljön az ideje egy kis tisztogatásnak... Az ember hajlamos telerakni a gépet mindenféle lommal. (A magam nevében is beszélek. :P)

Szerk.: akkor ez utóbbi, miszerint régóta van fenn uaz az XP, nem igaz. Ezek szerint tehetséges vagy abban, hogy hogyan kell gyorsan tönkretenni az XP-det. ;]
A VistaMizer önmagában nem hinném, hogy ennyire lelassítaná a gépedet. Ez elvileg csak az XP kinézetét változtatja Vistásra.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9313) @lbert válasza Sk8erPeter (#9312) üzenetére


@lbert
tag

Köszönöm a segítséget!

Töredezettségmentesítés az lehet, hogy nagyon elkelne, mert sok dolgot töröltem, és sok dogot mentettem is.
A regi tisztogatásával az a bajom, hogy egyáltalán nem értek hozzá, hogy mihez szabad nyúlni, és mi micsoda. Van több reg tisztítóm is, mint pl Easy Cleaner, Reg Cleaner, Spybot, de nem tudom, milyen elvek alapján kell a hibás és szükségtelen bejegyzéseket eltávolítani.

Szerk: az xp legyilkolásából azóta űzök sportot, mióta net van. Az előtt nem voltak ilyen gondok. Bár nem is sok mindenre használtam. Gyanítom le kéne szoknom arról, hogy minden sz*rt letöltök és feltelepítek.

[ Szerkesztve ]

(#9314) Konflikt


Konflikt
addikt

Problémám a következő:

Váltottam 2x1 GB ramról 2x2 GB-ra, de az XP nem ~3,8 GB-ot (128 MB-os VGA-m van) lát, hanem:

-2048 MBot akkor, ha a biosban a memory Remap feature disabled (ilyenkor boot-kor 4 GB-ot érzékel)

-3008 MBot akkor lát, ha a memory Remap feature enabled. (boot-kor is 3008 MBot lát)

Boot.ini-be a köv kapcsolók aktívak:

/PAE /3GB /nolowmem - igaz ezek nélkül is a helyzet ugyanaz.

Tehát hogy lehetne rábírni az xp-t arra, h min. ~3,8 GB-ot meg tudjon címezni?

mod: persze 32 bites xp-ről van szó. Ami amugy nlite-olt.
mod2: vagy 3 GB lenne a felső határ :F

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9315) #41133696


#41133696
törölt tag

Erre van valakinek tanácsa ?

(#9316) #41133696 válasza Konflikt (#9314) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 64 bites OS-ek látják a 4GB vagy a fölötti RAM menyiséget

(#9317) #41133696 válasza Konflikt (#9314) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt is olvasgathatsz, bár ott Vistaról írnak ;)

[ Szerkesztve ]

(#9318) Konflikt válasza #41133696 (#9316) üzenetére


Konflikt
addikt

32 bites OS pont 4 GB memóriát tud összesen megcímezni, amiben benn van a RAM, a videomemória, egyéb eszközök cache memóriája. Szval nem tudom mit akartál a kijelentéseddel.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9319) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok a The Club játékrol lenne szó
Most Uninstall álni akartam és ilyen befagyás szerű volt ezért leállitottam kitörölte a mappábol de a programok telepitése törlése ott maradt meg gondolom a C n is és nem engedi letörölni se feltenni na most mit csináljak hogy töröljem ki onnan???????
Regedit vagy melyikbe kellene menni?

Crypto

(#9320) Apollyon válasza Konflikt (#9318) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem azt akarta mondani hogy 32 bites XP-k max 3GB memóriát tudnak kezelni összesen, de hogy ha váltanál 64 bitesre akkor megoldódna a problémád.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9321) CJ3


CJ3
senior tag

Valaki pls segítsen:) Mert így nem tudom se leszedni se ujratelepíteni az elmpéletileg ott évő játékot..Ez az üzenet jelenik meg 1628: Failed to complete installation.....

Crypto

(#9322) Sk8erPeter válasza @lbert (#9313) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A defrag (töredezettségmentesítés) tényleg egész hasznos tud lenni. Csak legyen 15%-nyi szabad helyed az adott partíción. Szánd rá magad, nem vesztesz vele semmit.
A CCleaner progival nagy hülyeséget nem csinálhatsz, úgyhogy szerintem ne aggódj, mert nem fogja tönkretenni a rendszeredet.
Az Elemzés gombbal csak végigfuttat egy keresést, hogy mik a hibás bejegyzések, és ezelet végigskubizhatod, ha nagyon akarod, és lecsekkolhatod, hogy miket akar javítani/törölni a registryből. Amit nem szeretnél eltávolítani, onnan szedd ki a pipát. De nem lesz gond.
"Gyanítom le kéne szoknom arról, hogy minden sz*rt letöltök és feltelepítek." Ez így van. Nehéz megállni, de régen én is ezt csináltam, aztán rájöttem, hogy rohadtul nincs kedvem kéthavonta újratelepíteni az egész XP-t, úgyhogy inkább leszoktam a telepítgetésekről.
Amőgy állítólag a "mindent letöltök és telepítek" problémára megoldást jelenthet a Virtual PC használata, ami egy virtuális rendszert hoz létre.

Sk8erPeter

(#9323) Sk8erPeter válasza lúzer (#9240) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"mellesleg vicc, ms magyarország vállalkozó kedvűeknek ajánlja a 64 bitest"
Miért, a 64 bites rendszert ennyire nehéz kezelni? :Y Még nem adatott meg, hogy kipróbáljam. De kíváncsi lennék...

Sk8erPeter

(#9324) Sk8erPeter válasza CJ3 (#9321) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Először is keresd meg a maradékait a programnak, és irtsd ki, amit tudsz.
A "Programok telepítése és törlése" ablakból pedig a regisztrácisó adatbázis szerkesztésével tudod kitörölni a programot.
Start-Futtatás-regedit. Utána HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Uninstall kulcsból töröld le azt a kulcsot, ami nem kell. Gondolom "The Club" vagy hasonló néven van. De lehet, hogy a kapcsos zárójeles kulcsok valamelyike alatt van. (Ha igen, úgy tudod kideríteni, ha rámész, és megnézed, mi van a DisplayName mögött.)

Sk8erPeter

(#9325) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Meg tudja mondani valaki, hogyan lehet elérhetővé tenni bizonyos programokat a Futtatásból?
Tehát ugyanúgy, ahogy pl. a "calc" parancsra elindul a Számológép, vagy a regeditre elindul az adatbázis-szerkesztő, ugyanúgy szeretnék egy általam kiválasztott programot elindítani a Futtatásból.
Hogyan tudnám ezt megtenni?
Előre is köszi! :R

Sk8erPeter

(#9326) Konflikt válasza Sk8erPeter (#9325) üzenetére


Konflikt
addikt

bemásolod a programot a windows root-ba, majd a program nevével indul futtatásból is.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9327) Konflikt válasza Konflikt (#9314) üzenetére


Konflikt
addikt

32 bites XP-vel 3008 MB a max. lsd. p5b lapok topic.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9328) chungee


chungee
addikt

HELP!
Amikor kilépne az a Win-t, hogy kikapcsoljon. A beállítások mentése képernyőnél lefagy, így nem tud a gép kikapcsolni. :(

(#9329) CJ3 válasza Sk8erPeter (#9324) üzenetére


CJ3
senior tag

Okés megnézem köszi :R

Crypto

(#9330) martonx válasza Sk8erPeter (#9325) üzenetére


martonx
veterán

vezérlőpult - rendszer - speciális fül - környezeti változók - rendszer változók.

Innentől kezdve már értelemszerű.

Én kérek elnézést!

(#9331) akaido válasza Sk8erPeter (#9309) üzenetére


akaido
addikt

Valszeg igen. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9332) akaido válasza harry3 (#9307) üzenetére


akaido
addikt

Így van! Így műxik, hogy az XP-t először, a Linux utána.
Nézd meg a pontos utasításokat a korábban melléklet linken. Pici angol tudás kell csak hozzá. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9333) akaido válasza Sdi (#9306) üzenetére


akaido
addikt

Ez a PartedMagic verzió már simán kezeli a SATA meghajtókat is! A QtParted és a GParted voltak az ősei.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9334) martonx válasza Sk8erPeter (#9323) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem egyáltalán nem rossz a 64 bites XP. Bár én visszaálltam róla 32 bitesre, mert amikor egy év után újraraktam, nem találtam meg a 64 bites telepítőt...

Mondjuk sok különbség nincs, csak épp a 64 bites érzésre gyorsabb (boot, általános windows használat, fájl másolás stb... során).

Viszont macerásabb hozzá 64 bites programokat, drivereket találni (persze nem lehetetlen, de ha veszel valamit a telepítő cd-ken, mindenből csak 32 bites van, 64 bitest úgy kell levadászni netről).

Kb. 10%-kal több memóriát használ, mint a 32 bites XP.

Plusz egy csomó kis hasznos rendszerbuheráló program nem fut 64 biten pl. ami nekem hiányzott a powertoys xp.

Én kérek elnézést!

(#9335) #41133696 válasza Konflikt (#9318) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az az elmélet, ha bővebben beleolvasol a másik topicba leírják egyértelműen, hogy mi a pontos helyzet. Amit mondasz 32 bites Linuxokra amúgy állja a helyét ;P

(#9336) #41133696 válasza Apollyon (#9320) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, és a Vista topicban is a 32 bites Vistaval kapcsolatban a másik topicban erről beszélnek, igazából talán azért, mert ott azt mondták többen is hogy ezzel is motiválni akarja az OS gyártó a 64 bites OS használatára az embereket, ami logikus is. 2008-ban már azért amikor szinte csak 64 bites CPU-kat kapni a boltokban újonnan, a 64 bites OS a trendi.

(#9337) #41133696 válasza martonx (#9334) üzenetére


#41133696
törölt tag

Márkás Hardwarekhez ad a gyártó általában 64 bites drivert ;)

(#9338) #41133696


#41133696
törölt tag

A következő lenne a kérdésem az itthoni két gépen futó két osnek a korlátozott fiókjának esetében (limited account), hogyan lehet beállítani, - (főleg 64 bites XP Professional-on), de 32 bites Home Premiumra is vonatkozik a kérdés - hogy pl a Battlefield 2, a Battlefield 2142, a RivaTuner, és a Speedfan, ugyanúgy induljon mint a rendszergazda fiókommal? Tehát nem arról van sz, hogy a helyi menüben klikk rá, és RUN AS ,mert az ismerős, hanem pl a Speedfan vagy a Rivatuner esetében, amik automatikusan a CPU és a GPU hőmérsékletét figyelik, és monitorozzák, a hűtést vezérlik, automatikusan megkapják a szükséges jogokat, hogy eltudják látni a feladatukat?

Erre senki nem tud válaszolni? :U

(#9339) Sk8erPeter válasza martonx (#9330) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nekem annyira nem értelemszerű... Igazából nem hinném, hogy itt kellene ezt beállítani.
Ha szerinted igen, akkor mégis hogyan?
Így néz ki a dolog nálam:

Sk8erPeter

(#9340) Sk8erPeter válasza martonx (#9334) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Asszem ennek fényében maradok a 32 bites XP-nél. Még ha pár százelékkal gyorsabb is a 64 bites. ;)

Sk8erPeter

(#9341) Sk8erPeter válasza Konflikt (#9326) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennél biztosan létezik kevésbé "drasztikus" megoldás is.
Egyébként a Windows saját programjai sem mind a root-könyvtárban találhatóak: ld. pl. a Számológép (calc.exe) a System32 mappában van. Meg még számos egyéb progi is.

Sk8erPeter

(#9342) Sk8erPeter válasza 04ahgy (#9207) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"9202, lúzer: Ejj-ejj! De csúnya az a "mappa" szó. Én sokkal szívesebben használom a "könyvtár" - aka. "directory" megszólítást a mélyen tisztelt katalógusok számára."

Miért, nem mindegy, hogy a "könyvtár", "directory" vagy éppen a "mappa" megnevezést használja??? :W A mappa szót maga a Windows is előszeretettel használja.

Sk8erPeter

(#9343) #54715584 válasza Sk8erPeter (#9342) üzenetére


#54715584
törölt tag

pl azert sem, mert amikor en 2 eve kint voltam tanulni a cegnel, es a kezembe adtak par szamlat, hogy tegyem be a folder-be, akkor hulyen neztem, hogy most mi van? hat folder az nem mappa a vindozba? :D
na ezert is mar csak nem mindegy :)

(#9344) lúzer


lúzer
veterán

Gyors segítség kéne, mert format C: lesz!

Kolléga gépe vírust kapott be.
Kórisme: tray-on két ikon, felváltva felugranak hogy spyware a gépen, valami szirszar weboldalra mennének.

Norton volt rajta elavult adatbázissal
Frissítettem, talált valamit, ugyanaz a a helyzet
Spybot-destroy felrakva, talált vagy 20-at leirtva, semmi
Nod fel csökkentett módban is - semmi

Process explorer semmit nem mutat, gyanús is, annyi a processz mint sima task managerben

Amúgy W2000. TIPPEK?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9345) shteer válasza lúzer (#9344) üzenetére


shteer
titán

megpróbálnék még 1-2 vírusírtót, spywareprogit de nem látok sok esélyt, egyszerűbb talán a reinstall..

..szerintem jónak tűnik

(#9346) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Hali!

Ha veszek egy laptopot, amin Vista van telepítve, de én XP profot szeretnék rá, hogy működik ez a downgrade? A mikroszoft magyarországgal kell kokettálni, hogy adjanak kulcsot az Xp-hez?
Azért már nem kell fizetnm, ugye, ha már van egy legális Vistám?

(#9347) AtHoS válasza Sk8erPeter (#9339) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Rendszerváltozók ablakban káthatod a PATH változót. Ez bizony a régi autoexeces megoldás. Na oda beszekeszted azokat a könyvtárakat, amiket szeretnéd, hogy bárhonnan parancssorból/futtatásból indítva az adott progit keresse a win.

read-only mode on the forum

(#9348) @lbert válasza Sk8erPeter (#9322) üzenetére


@lbert
tag

Köszönöm segítséged!

A Virtual PC-vel fel felkeltetted az érdeklődésemet. Miként lehet létre hozni ilyen virtuális renszert?

(#9349) AtHoS válasza @lbert (#9348) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szedd le innen és telepítsd fel.

Egy kis infó róla

read-only mode on the forum

(#9350) zsoi válasza [HUN]Tyson (#9346) üzenetére


zsoi
senior tag

Én úgy tudom, kell egy legális telepítő média is. (tehát venned kell egy legális XP-t. az más kérdés hogy honnan, mert tudtommal már nem kaptható=nem forgalmazzák)
de azért: MS ügyfélszolgálat

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.