Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) littlelion21 válasza Steelmanus (#9647) üzenetére


littlelion21
addikt

A hangchipre nem gondoltam, de köszönöm a tippet, amint hazaértem kipróbálom. Jól gondolod, az alaplapim recsegőt használom.
A tuningra visszatérve 80-120fps között valóban nincs különbség, de 25 és 40 között van (ld. CoD). Az Nfs-el a Carbonra céloztam, ott mindent max.ra állítva érezhetően beröccent néha, míg 3,2-re húzva érezhetően folyamatosabb.

Sdi: ez a hiba konkrétan tegnap este jött elő, azelőtt is tuningoltam magasabb értékekkel, probléma nélkül, csak az utóbbi 2 hónapban /az A-Datával/ nem megy a tuning. A win elég régi, annyi szar progit raktam már szerencsétlenre, h lehet az fektette meg.

[ Szerkesztve ]

(#9652) Steelmanus válasza flurider (#9648) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sdi jol irta, igen engedelyezd oket,
-2-4-6-8 USB port engedélyezése
-High speed / fullspeed High speed
-usb legacy enable/disable Enable
-usb controller enable/disable Enable
Erdemes az alaplapi hatso front egyikebe bedugni,
mert az biztos hogy USB 2.0, ezt csak azert irom
mert nem irtal alaplap tipust, ha az egy mai korszeru
alaplap, mondjuk kb egy eves, akkor biztos hogy az
osszes USB port 2.0.

(#9653) Sdi válasza littlelion21 (#9651) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor lehet, hogy a rammok szarok / bár az Adata nem szokott az lenni /, vagy mint írtam, lehet hogy szimplán valamiért nem fér össze a lapoddal. Ha viszont teljesen új a jelenség / mint írtad tegnap esti /, akkor bizony lehet hardver elhalálozás is, de ezt pontosabban csak egy win újra húzás közben/után tudod meg.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#9654) littlelion21 válasza Sdi (#9653) üzenetére


littlelion21
addikt

A ramokat azért zártam ki helyből mert futott a memtest 1 órát, - bár tudom tovább kellene - egy ilyen súlyos hiba ami állandó újraindulást eredményez, előjött volna már ennyi idő alatt is.
Pár óra és kiderül, addig is imádkozok!
Ellenben vmi hardver összeférhetetlenség biztos van, az előző Corsairral ment a tuning /relatíve; 667-es memó egészen 685-ig bírta/, ezzel meg nem megy. Pontosabban: ram-szorzó 4szeres fsb 200-on, tehát 800-on megy. Fsb-t emelek 270-re, szorzót csökkentek 3ra, azaz a memó 780-on van /fesz adva fsb, mch, ram, cpu-nak/ és játékoknál kilép/lefagy/újraindul. És a memória a ludas, mert az orthos ram-tesztje hibázik, a cpu órákig megy. Viszont a memtest futott több ízben 8-9órát hiba nélkül.

(#9655) tototos válasza lúzer (#9509) üzenetére


tototos
őstag

Köszi de sajnos nem segített :( :( :(

(#9656) Steelmanus válasza littlelion21 (#9654) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak egy kerdes, a PCI sin frekvenciajat es feszultseget
tudod a BIOS-ban fixalni? Mert ha nem, akkor az ilyen FSB
feszultseg matatas plussz frekvencia allitgatas kihat a hangchipre
is termeszetesen negativ hatassal, foleg mert meg hutese sincs.

(#9657) chungee válasza Steelmanus (#9628) üzenetére


chungee
addikt

Igen, asszem Zone Alarm Sercurity Suite 7.0.408. telepítése után keletkezik a hiba.

(#9658) Steelmanus válasza chungee (#9657) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznalj helyette Comodo-t, en is ezt hasznalom tud magyarul
es az egyik legjobb a free progik kozul.
Ajanlom csak a 2.4-es verziot, a 3.0 meg beta, es az meg nem magyar.
Link:
Letoltesnel allitsd at magyarra a letoltest.

(#9659) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali újra raktam a xp-t minden működik csak a mobilracben a vinyó nem automatikusan érzékelnie kéne de nem máskor ha újra raktam a rendszert akkor magától felismerte de most nem. Nemtudom mit kell beállítani hogy lássa a vinyót a jumper jó helyen van de akkor sem.

(#9660) Teng


Teng
aktív tag

Hello nekem egy olyna porgram nevére lenne szükségem amivel korlátozni tudom a
számítógép használatának idejét és időszakát, kistesóim miatt kellene, egyik haverom használt már ilyet de sajna már nem emlékszik a nevére. Előre is köszi a segítséget...

(#9661) Manitou


Manitou
addikt

Akkor egy kérdés a gurukhoz:

Leszögezem, használtam a keresőt, de lehet nem elég alaposan :D

Szóval:
Másolni akartam fel egy pár file-t pendrive egyik mappájába a winyómról, de előtte törölni akartam az adott mappából egy filet és azt írja nem törölhető, mert írásvédett.
Megnézem mi van, hát az összes mappa ami a pendriveon van, írásvédett , aztán azt vettem észre, hogy a winyómon is, akármelyik mappát nézem akármelyik partíción azok is mind írásvédettek. Itt már kicsit vakartam a fejem. Valami szar van a palacsintában. A pendrivera már létrehoztam egy másik mappát és oda bemásoltam amit akartam, de a pendriveon létrehozott új mappa is alapból írásvédett
Jah és az a vicc, hogy hiába kapcsolom, ki a tulajdonságnál az írásvédettséget, megnézem újból és megint be van pipálva, és ezt csinálja a winyón is. Nem tudom megszüntetni az írásvédettséget. Hogy mi a túró történt fogalmam sincs.
Valahol "központilag" kéne kikapcsolni ezt szerintem, de nem tudom miként. :F

(#9662) chungee válasza Steelmanus (#9658) üzenetére


chungee
addikt

Nem baj! Sikerült az msconfigos módszerrel a dolog. Most simán megy mint forró kés a vajon. THX a segítséget. :R

(#9663) Sdi válasza Steelmanus (#9658) üzenetére


Sdi
addikt

Már nem béta a 3-as verzió, csak éppen még nem magyar.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#9664) Sdi válasza Manitou (#9661) üzenetére


Sdi
addikt

Ezt a progit próbáltad már ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#9665) Manitou válasza Sdi (#9664) üzenetére


Manitou
addikt

Mostmár igen. De nem segít :U :(
Ez egy két mappa esetén nem is lenne gond, viszont most az egész winyóm tartalmáról van szó. Az összes mappáról, mind írásvédett lett :W

(#9666) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

üdv mindenki...
gáááázvan!!! :W :W :W
adott 2 particio (win, adatok).
a napokban raktam ujra a win-t, viszont az adatok particion rejtett volt 1 pár file...
ujrarakás után nem férek ezekhez hozzá... és ami még furcsább, h be is zöldültek mintha titkositva lennének!!! márpedig én tuti h m titkositottam!!!! olvastam itt h ha nem lenne zöld, akkro saját tulajdonba vétel, de ez ugye nemsegit... meg aztis olvastam h ha zöld akkor buktam...
nah nemá... ez tuti?? sehogy nem lehet visszaszerezni? az sem probléma ha 2 hetet dolgozik rajta a gép, csak meglegyen!!! segitsetek lécci!!! minden megoldás érdekel!!! télleg minden!!!
esetleg ha vmi adatvisszaszedö progival végigszkenneltetném a vinyot... és kihoz millio file-t h ezt emg azt talált... akkor mit kell keressek, amivel esetleg vissza lehet állitani?? ha 1általán el lehet errefelé indulni...
komolyan MINDEN érdekel, kellenek azok a file-ok!!!!!

másik jo kérdés h mitöl lettek titkositottak... windoz magátol is titkosit?? ilyen létezik??

10000 köszönet elöre is mindenkinek!!! :R :R :R

aki megoldja nekem kap vmi csokit v sört v amit akar... csak meglegyenek a cuccaim!!!

(#9667) Satrafuckar válasza Satrafuckar (#9666) üzenetére


Satrafuckar
tag

találtam 1 iet...:
Már és is találkoztam jónéhány hasonló balesettel.
Nálam mindig sikeres megoldás volt a Win98 vagy ME operációs rendszerrel telepített HD és az ntfs98ro program együttes használata.
Ha a boot winchester a W98 és az XP csak másodlagos, akkor XP boot nem fut le, ezért a titkosítás nem tud aktiválódni.
Az ntfs olvasó progi miatt látni fogod a W98 alatt az XP drive tartalmát, amit ezután filekezelővel valamelyik háttértárra átmenthetsz.
Fontos hogy a W98 alatt legyen installálva az ntfs98 program!

ez müködhet??

(#9668) 04ahgy válasza Steelmanus (#9615) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elnézést, de tudtommal a virtuális memória és a swap nagyon nem ugyanaz, még XP-nél sem...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9669) 04ahgy válasza Satrafuckar (#9667) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elvileg működhet. Nálam a Linuxos ntfs-3g minden gond nélkül belemegy jogosultság nélkül is a rendszergazda könyvtárba. Ha helyreraktam a kernelt (alaplapcsere volt, kernel panic... :( ), akkor megnézem neked egy titkosított mappával. Jó? Mert a titkosítást azt nem tudom. Ha megy, nem bonyolult egy pendrive-on futó kis összeállítás. De attól tartok, hogy az XP titkosítása fog felülkerekedni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9670) Satrafuckar válasza 04ahgy (#9669) üzenetére


Satrafuckar
tag

énis ettöl félek :((
de 1000 köszönet!!! :R

mod: most h monnod... van 1 pár linux live cd-m, megnézem majd azokkal is hátha...

[ Szerkesztve ]

(#9671) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

ennek lehet értelme?
An alternative method which may or may not be successful is to run some data recovery software on the partition where the data is/was stored. The logic I gain is the original (unencrypted) files are only deleted and replaced with the encrypted files. If you run the data recovery software you could restore the original files thus allowing access to your precious data.

(#9672) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

csak kicsusztam a MOD idöhatárbol...
ami még érdekes, van 1 mappa, abban pár file meg 1 mappa, és abban a mappában is file-ok...
és ami a 2. mappában vannak, ott miniatürök megjelennek a képeknél, de megnyitni már nem lehet..., az 1. mappában semmi...

:F :F :F

(#9673) littlelion21 válasza Steelmanus (#9656) üzenetére


littlelion21
addikt

Megoldódott a probléma, az Xp újrarakás megoldotta a dolgot, azóta is minden OK.
A PCI frekit tudom fixálni /Giga965/, ez nem lehetett probléma.

(#9674) lúzer válasza Satrafuckar (#9666) üzenetére


lúzer
veterán

Ennek annyi!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9675) martonx válasza Manitou (#9665) üzenetére


martonx
veterán

itt az idő újrarakni a windowsodat.

Én kérek elnézést!

(#9676) Sdi válasza Manitou (#9665) üzenetére


Sdi
addikt

Nem lehet, hogy valamilyen biztonsági progid hülyült meg, vagy pont valamilyen vírus jutott a gépedre ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#9677) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

A problémám a következő,van a gépben egxy 80GB-os Hitachi HDD 2 particióval.
Ha újrahúzom az xp-t a lemezkezelésnél azt írja ki,hogy "c"meghajtó rendszer "d"meghajtó rendszerintitás.
ezért állandóan formázom a teljes HDD-t.
Elég bosszantó valaki tud rá megoldást?

(#9678) lúzer válasza anri-ur (#9677) üzenetére


lúzer
veterán

rendszerintitás - ez mi? nincs elírva?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9679) anri-ur válasza lúzer (#9678) üzenetére


anri-ur
tag

Sajnos nincs,és ilyenkor a lemezkezelésben le sem tudom formázni a "d"meghajtót mert azt mondja,hogy rendszer most használja.

[ Szerkesztve ]

(#9680) lúzer válasza anri-ur (#9679) üzenetére


lúzer
veterán

formázod a meghajtót gondolom akkor megteheted mégegyszer

xp cd be, telepít
mikor a partíciókhoz ér töröld az összeset
hozz létre a töküres vinyón egy partícót, és arra a win
a maradékon meg majd a feltelepült win lemezkezelőjéből csinálj egy elsődleges partíciót

vista nem volt rajta próbából, gondolom

-----------
lehet hogy pagefile van a d-n, stb. használja a win vagy pl. a temp könyvtár

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9681) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok! Valaki segítsen egy olyan programra lenne szükségem ami figyeli vagy kiírja és logolja milyen programok futnak a gépen, elindulnak bezáródnak. Exe-fajlokat figyelje. Fontos lenne mert valami program 5percenként elindul és kikapcsol kb. 1milisecundum alatt történik ez és eközben lerak asztalra a windows. De a pőrogramot nemlátom csak a start ikon mellett meglatom 1 pillanatra hogy megjelenik az alkalmazas es eltunik. Köszi a helpet.

(#9682) lúzer válasza LYRI (#9681) üzenetére


lúzer
veterán

ütemezett feadatokba nem tette be magát valami?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#9683) LYRI válasza lúzer (#9682) üzenetére


LYRI
tag

nem ez valami driver bug valszeg a vga driveré, de mostanaban ha windowsban csinalja meglatom egy pillanatra hogy elindul valami valami dosos felületes ablakban. de télleg cska egy pillanatra hogy reagalni nemlehet ra. azért kéne látnom valami progival hogy milyen dolgok indulnak el ami leglogolja a nevet az exenek. 5percenkent ezt csinalja igy jaccani nemtudok mert mindig ledob asztalra a progi indulasa miatt.

(#9684) anri-ur válasza lúzer (#9680) üzenetére


anri-ur
tag

Éppen ezt csinálom minden alkalommal de elég körülményes állandóan 50GB-nak helyet találni,hogy tudjam formázni az egész HDD-t.Ezt szeretném kikerülni mert ugye ez nem igazán normális.Vista nem volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#9685) Steelmanus válasza LYRI (#9683) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt van egy progi.
Link:
Elobb szedd le a Process Logger-t,
majd hozza a Process Logger Analyzer-t.

(#9686) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Valaki leírná nekem, hogy pontosan mit csinál az fdisk /mbr parancs?
Meg milyen kapcsolót használjak ha több vinyó is van a gépben.
Szeretnék Linux GRUB-ot eltávolítani az egyik vinyómról,
és ez a master boot recordban van szerintem.

Köszi!

(#9687) Poctar válasza kem (#9686) üzenetére


Poctar
senior tag

Találtam neked egy oldalt, mely neked kell:
[link] ;)

(#9688) rii


rii
nagyúr

hello

XP-vel sehogy sem lehet a 4GBnál több RAMot elérhetôvé tenni?

havercsajnak be kellene tenni kb 8 GB-ot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9689) Poctar válasza rii (#9688) üzenetére


Poctar
senior tag

Ha jól tudom, akkor az Xp (32 bites) max 4GB RAM-ot képes kezelni.
A 64 Xp bites sztem kezelné, de ebben nem vagyok biztos.
A 64 bites Vista azonban már 100%-ban kezel 8Gb RAM-ot.

Remélem tudtam segíteni. ;)

Találtam egy idevágó Cikket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9690) LYRI válasza LYRI (#9683) üzenetére


LYRI
tag

Ezt az At1.job nevü cuccot az svchost.exe inditja el a windows mappából. Gondolom azt nemlenne jó törölni onnan.

(#9691) LYRI válasza LYRI (#9690) üzenetére


LYRI
tag

De érdekes svchost exeknek nem a system32mappábol kéne futniuk? Ez a windows mappás svchost ez lehet a virus?

(#9692) Poctar válasza LYRI (#9691) üzenetére


Poctar
senior tag

Szerintem egy szép ki féreg belemászott a gépedbe.
Ez ilyenkor előfordul, hisz jön a tavasz és éledeznek a bogarak, férgek. :DDD

Szerintem futass le 1-2 féreg eltávolító programot.
Kicsit keresgéltem a neten és a következőket találtam:
[link]
[link]

Én ezeket használom féreg írtásra:
[link]
[link]

Ha nagy a gond, akkor érdemes a fenti írtókat csökkentett módban futtatni, egy vírus-írtó melett. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9693) jFox válasza rii (#9688) üzenetére


jFox
őstag

Szia!
64 bites XP tuti kezeli, csak a driver elátottsága elég gyér. (XP x64)
A sima (32bit) XP-nél fizikai korlátai vannak. Egyszerűen nem tud 4Gb-nál többet címezni, és ebben már benne van a swap-is.
Üdv
jFox

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9694) okibá


okibá
csendes tag

Szevasztok!
Lenne egy számomra bonyolult kérdés.
A laptopon , hogyan tudnám /ha lehet/ kikapcsolni az érintős egeret?
Külső egeret használok és amikor gépelek mindig hozzá érek a
laptopéhoz.

(#9695) LYRI válasza Poctar (#9692) üzenetére


LYRI
tag

Szia. Megoldottam kicsit máshogyan de havisszajön akkor lefuttatom ezeket. Analyzer progival lattam hogy nem a system32-es svchostokrol fut hanem a windows mappaban levovel. Szepen ki is irta a log hogy 6-7percenkent kevesebb mint egy masodperc munkat csinal egy kis lefutast. Ezutan process explorerrel lekilleltem az egesz proceduraagat ami csatlakozik ra majd töröltem a mappából mert igy mar nemmüködött. Remélem sikerült...

(#9696) Poctar válasza LYRI (#9695) üzenetére


Poctar
senior tag

Szerintem így már eltávolítotad a kis férget. ;)
Nekem már volt pár ilyenel dolgom és volt, hogy alig találtam meg a gépen a kis....

(#9697) Poctar válasza okibá (#9694) üzenetére


Poctar
senior tag

Szerintem itt van a te megoldásodra a válasz:

-Vezérlőpult\Egér\Device Settings\Disable internal pointing device when external USB pointing device is attached

Előfordul, hogy nem mindig itt tallható meg a touchpad kikcsapcsolása, hanem a saját programjában...

(#9698) Satrafuckar válasza lúzer (#9674) üzenetére


Satrafuckar
tag

nah nemá... ezt eccerüen nem hiszem el h m lehet feltörni...
mindent fellehet...

VAGY

adatvisszaszedö progival(getdataback) esetleg vmit ügyeskedni? régi win vinyot végignézetni vele, vhol tárolnia kell azt a titkosito kodot v mit... nem?
és akkor abbol vhogy kinyerni, és visszatitkositani azzal..
hmm??

és amugy az hogylehet h vannak miniatürök?? akkor ezexerint a win vhogy mégiscsak meg tudja nyitni magának, mert a miniatürt is vmiböl kell csinálni...

pliiz help!!!

(#9699) okibá válasza Poctar (#9697) üzenetére


okibá
csendes tag

Itt már próbáltam de csak a ps2-es külsőnek vannak a beállitásai.
Én a leptopon lévőt akarom kikapcsolni.

(#9700) martonx válasza Satrafuckar (#9666) üzenetére


martonx
veterán

Próbáld meg egy linux-os Live CD-vel, a linux hátha nem látja rejtettnek a file-jaidat.

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.