Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) dcsabesz


dcsabesz
tag

Üdv!

Xp guruk! Van egy kis gond az Xp-vel. Miután lefut a BIOS teszt és kiírja a rendszereszközöket nem lép tovább a betöltés. Volt egy rendszerleállás és azóta szívat.
A reinstallhoz nincs nagy kedvem. Talán akad egy humánusabb megoldás!?

(#8402) PazsitZ válasza dcsabesz (#8401) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mit ír ki?
Biosban látja a winyókat?
F8at nyomsz és csökkentett módban indítod?

Esetleg egy boot cd-vel indítasz és ellenőrzöd a winyót memoriát.

- http://pazsitz.hu -

(#8403) Rüszmő válasza metaldog (#8400) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Van olyan a BIOSban, hogy USB Keyboard Support? Ha igen akkor az legyen enabled.

(#8404) Jazz válasza Sk8erPeter (#8339) üzenetére


Jazz
veterán

Például mert a munkájához kell? :U Ezzel meg is dőlt minden elméleted, no komment. Stilisztikailag meg ne firtass, egyrészt indokolatlan a "támadásod" másrészt ha én nekiállok kritizálni... Harmadrészt bebuktad a nyelvtani felvágást mert létezik, ez egy képzett szó... De k.-ra nem ide tartozik. Ahogy ez az egész beszélgetés sem, és k.-ra nem értemi mire vagy felháborodva? Személyiségjogaidban lettél sértve? Netalántán magadra vettél innen bármit is? Nem akartam a lelkedbe gázolni...
"Én rosszul fejezem ki magam..." .te nem érted a mondanivalót, hiába hajtogatod. Továbbra sem. Kiragatsz szószerinti idézeteket, te mindent így értelmezel? Kb. megfogalmazod a saját szájad-ízed (költői szabadság, de kötözködj nyugodtan) szerint és újra elmondod kiforgatva, hát ennek sok értelme nincs.
De....hülye vagyok. Mit megyek bele ilyenekbe? :W Lazaság van! Mit kell itt ennyire komolyra venni egyáltalán, még ha vérig is sért, újra beemelem, mert ez az egész egy vicc!
"Ahogy egy nagyon jó barátom mondta: Megvette a csúcs karit, kérdeztem: "És, milyen? mesélj?" ő: "Semmi döbbenet. Ugyan az szar játék, csak 25+ fps-el :D" Lol, hogy ekkora port kavart, lassan már Flame-war-ba torkollunk. Megpróbálom töröltetni mod-al ez az egészet...
Legjobbakat!

free your mind

(#8405) Jazz válasza dcsabesz (#8401) üzenetére


Jazz
veterán

Rendszerhelyreállítást próblád meg csökkentettben. (utolsó működő állapotot visszarakja, de ezzel sok egyéb is veszhet...)

free your mind

(#8406) Chris_T válasza lúzer (#7937) üzenetére


Chris_T
tag

Kösz a segítséget, a második megoldással sikerült (ilyesmi trükközésen gondolkodtam elöször, csak mondom ugyse sikerülhet mert amint vissza lett volna másolva eredeti abban van benne valahol a fájl/bejegyzés az átírányítáról is, ami miatt nerm érne semmit az egész, de úgytünik ez mégse ott volt tárolva)

(#8407) palwolf


palwolf
tag

A következő problémám/kérdésem lenne.

Adva van egy eredeti magyar XP prof hun (tehát van telepitő cd) és a nagy kérdés hogy lehet-e ebböl angol nyelvü verziót/megjelenést varázsolni.

Próbáltam keresgélni itt a fórumon, de egyértelmű választ nem találtam. A MUI pack angolból csinál más nyelvű xp-t, de magyarból lehet ezáltal angol nyelvüt csinálni?
Vagy telepítéskor lehet esetleg megadni a más nyelvet?

(#8408) dcsabesz válasza PazsitZ (#8402) üzenetére


dcsabesz
tag

Hali!

Köszi a gyors válaszokat. De azért visszakérdeznék.

1: Boot cd-ről indítva hogyan tudom ellenőrizni a vinyót. Mondjuk, ha nem látná a vinyót, akkor sikítana, hogy nincs boot eszköz, de ezt nem teszi. Egyszerűen "elveszti a fonalat."

2:az usb keyboard support miért fontos, hogy enable legyen? PS2 a bill. Egyébként egy másik vinyóról bootol. De az Vista.

3:rendszerhelyreállítást már próbáltam. Csökkentett módban sem bootol. BIOS tesztek alatt még van lemezművelet, mikor tovább akar lépni (betölteni a Win-t) csak áll és vár. Ctrl+Alt+Del és simán újraindul. Tehát nem olyan mintha lefagyna csak nem tudja, hogy mit tegyen! És csak gurigázik :) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#8409) Kernel válasza dcsabesz (#8408) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha másik vinyó bootol, akkor onnan (vagyis a Vistából) miért nem lehet lemezellenőrzést csinálni?

chkdsk /?

Gondolom, Vistában is működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8410) Kernel válasza t_ferenc (#8394) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán az lehet a félreértés oka, némelyek úgy képzelik, minden CD-hez tartozik egy saját sorozatszám. Viszont ebben az esetben minden lemezt külön kellene gyártani, úgyhogy ez nem így működik.

A lemezeket milliószámra egyformán préselik, persze nyilván többfélét is: Home, Prof, Corporate, SP verziók, angol, magyar stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8411) Kernel válasza kem (#8386) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erről a kártyaolvasós jelenségről olvastam már mástól is, én nem használok ilyet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8412) Rüszmő válasza Rüszmő (#8344) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

A megoldás a #8344es hozzászólásomra a megoldás a következő, hátha találkozik valaki hasonló problémával(a helyi felhasználók és csoportok nem elérhető):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}\1.0]
@="Active DS Type Library"

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}\1.0\0]

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}\1.0\0\win32]
@="C:\\WINDOWS\\System32\\activeds.tlb"

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}\1.0\FLAGS]
@="0"

[HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{97d25db0-0363-11cf-abc4-02608c9e7553}\1.0\HELPDIR]
@="C:\\WINDOWS\\system32"

Ezt egy .reg-be kimenteni majd hozzáadni a registryhez.

(#8413) Kernel válasza kem (#8385) üzenetére


Kernel
nagyúr

BIOS-ban valóban lehet A: és B: betűjelet cserélni, de azért ne feledjük, ott is csak az egyszerűség kedvéért, vagy hagyományos okokból szerepel így.

A betűjelet valójában az oprendszer osztja ki, legyen DOS, vagy Windows. Miután BIOS hívások alapján megállapítja, hogy melyik floppy van beállítva "első" és melyik "második" boot-eszköznek.

De a számítógépnek tulajdonképpen semmi köze a Microsofthoz, nem elválaszthatatlan tartozékai egymásnak. Nyilván -- egyebek mellett -- Linuxot is lehet rá tenni, ott pedig nincs A: és B: meghajtó, sőt betűjelek sincsenek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8414) dcsabesz válasza Kernel (#8409) üzenetére


dcsabesz
tag

A chkdsk /?-et még nem próbáltam, de mikor elindítottam a Vista-t lemezellemőrzést hajtott végre az XP-s partíción. Valószínű talált valami bejegyzést, hogy hibásan ált le az XP. Egyébként a lemezellenőrzés csak a lemez és file-ok hibáit javítja. De itt inkább valami olyan a probléma, hogy egy pontnál megáll a betöltés. Mintha elfogynának az utasítások. Szóval áll magában és nem csinál semmit. :O

(#8415) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Üdv. Kábelnetem van, tehát fix az IP-m. Vagyis jobbanmondva nem fix, mert pár hetenként mégis változik. Ez ugye IP automatikus lekérésénél van. De ha én beállítom, hogy "A következő IP cím használata" legyen, és megadom neki az adatokat, akkor ez ugye soha nem változik meg, föltéve ha persze beletúrnak? És akkor alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, esetleg első és másodlagos DNS kiszolgálót kell-e, hogy megváltoztassam? És ha kell, akkor mire kellene?

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#8416) Nordik


Nordik
őstag

Üdv!

Ccleanert használok az xp "karbantartására", és van benne egy olyan opció, hogy Hotfix Uninstallers. Namost én ezt bejelöltem, szépen le is futott minden.
Később gondolkodtam mit is jelenthet ez az opció. Megnéztem a telepített programoknál a frissítéseket, és csak néhányat mutat. :F
Új frissítést a Microsoft Update nemakar feltenni, viszont furcsa, hogy nem látom őket a telepített progiknál.
Akkor végülis nem törölte a frissítéseket a ccleaner? És nemkell félnem, hogy vmilyen frissítés hiányozna?
Vagy mire volt való ez az opció akkor? :U

(#8417) martonx válasza zvaragabor (#8415) üzenetére


martonx
veterán

He? Az ip-d vagy fix, vagy dinamikus. Ha dinamikus hiába adsz meg bármilyen ip-t. Max. azt éred el vele, hogy a kábelmodemhez sem tudsz kapcsolódni :))
A többihez meg ha nem értesz ne nyúlj! :DD

Én kérek elnézést!

(#8418) lúzer válasza Nordik (#8416) üzenetére


lúzer
veterán

utólagos javítások letakarítása :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8419) Nordik válasza lúzer (#8418) üzenetére


Nordik
őstag

Ez nem túl bíztató :F De a microsoft update meg nem jelez új frissítéseket :( Mit tudok tenni?

(#8420) WZP


WZP
aktív tag

Hi! Meg tudnátok mondani hol és hogyan lehet megváltoztatni a Win töltés utáni "welcome" képernyőt arra amire akarom ?? kösz | szerk: mégvalami... nem tudok új ATI drivert feltenni CCC-vel mert telepítést követő restart után váltogat felbontást meg csíkozik aztán lehal az egész és köv restart után mintha fenn se lenne driver szaggatnak az ablakok. CSAK a display driver felmegy, ötlet ? (nem kifejezetten idevág de ha már ittvagyok... :U )

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8421) t_ferenc válasza Kernel (#8410) üzenetére


t_ferenc
őstag

oks nekem is ez volt a gondom, de szerencsére neked is hála és már tisztán látok :)

if you fall seven times, stand up eight

(#8422) zvaragabor válasza martonx (#8417) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Kábelnetem van, pár hetente(3-4) mégis más az IP-m. Most beállítottam "ipconfog /all" alapján a "Következő IP/DNS cím"-et a TCP/IP protokoll tulajdonságaiban, de az a nagy kérdés, hogy így fog-e megint változni a 3-4 hét leteltével. Gondolom nem, de nem tudom, ezért kérdezem. :)

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#8423) lúzer válasza Nordik (#8419) üzenetére


lúzer
veterán

Valszeg csak a bizt. másolatokat törli pl:
C:\WINDOWS\$NtUninstall***

Szóval no para, csak nem tudod uninstallálni a javításokat (szerintem)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8424) Kernel válasza zvaragabor (#8422) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én is voltam Csellós, a szolgáltató által osztott IP-címet nem lehet "kierőszakolni".

Szerencsétlen esetben címütközést is okozhatsz a hálón, bár valószínű, a szolgáltató úgy oldja meg, hogy ezt kizárják.

A kezdeti időkben még igen ritkán változott az IP-cím, akár egy évig sem. Ezért megtehettem, hogy a DHCP-szerver által adott címet megnéztem, beállítottam magamnak fixre. Ezzel annyit elértem, hogy bootnál nem kellett várni a szerver válaszára, vagy ha az épp gyengélkedett, sem volt gond.

De előbb-utóbb csak eljött a címváltozás ideje, olyankor reggel kapcsolom be a gépet és sehol semmi (net). A hibát keresve visszaállítom automatikusra, akkor látom, hogy megváltozott a cím. Tehát ez így működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8425) Kernel válasza WZP (#8420) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha erre gondolsz, át lehet írni:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8426) Nordik válasza lúzer (#8423) üzenetére


Nordik
őstag

Ilyen mappát nem találok, szóval valószínüleg ezt törölte.
Esetleg valahol nem tárolja ugyanígy a frissítéseket? Hogy megtudjam nézni mi van fent és mi nincs.

(#8427) zvaragabor válasza Kernel (#8424) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Értem. Köszi szépen.

És akkor azt már szolgáltató válogatja, hogy melyik mennyi ideig adja bérbe az IP-t? Pl egyik 1 hónapra adja, másik 1 évre. Mert ezzel az erővel akkor csak jóindulattal lehet nevezni fix IP-nek. :)

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#8428) Kernel válasza zvaragabor (#8427) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gondolom, nem is nevezi fix IP-címnek. Amit fix címnek neveznek, azért külön fizetni kell.

A szokásos (nem fix) kiosztásnál a szolgáltatón múlik, hogyan váltogatja, vagyis gazdálkodik a rendelkezésre álló címekkkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8429) zvaragabor válasza Kernel (#8428) üzenetére


zvaragabor
senior tag

De akkor pl egy ADSL-es net az úgy dinamikus, hogy kapcsolódás szinten kap újat és újat, a kábelnetes meg egy hosszabb időtratamig bérli ugye?

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#8430) lúzer válasza Nordik (#8426) üzenetére


lúzer
veterán

asszem winupdate weblapján is van ilyen: eddigi frissítések...

vagy programok telepítése, törlése és frissítések megjelenítése checkboxba pipa

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8431) Nordik válasza lúzer (#8430) üzenetére


Nordik
őstag

Winupdate-n kiírja az összes frissítést, ott nem hiányzik semmi. A programok telepítésénél pedig csak néhányat. Ahogy ezt már írtam is. :(

(#8432) lúzer válasza Nordik (#8431) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem akkor rendben van, ne foglalkozz vele

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8433) Kernel válasza zvaragabor (#8429) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez a "bérlés" (vagy angol Windowsban "lease") ADSL-nél is van.

Én például ma kaptam egy címet, február 2.-ig érvényes. Vagyis, ha addig nem kapcsolnám ki a gépet, akkor kellene megújítást kérni az oprendszernek. A DHCP szerver beállításán múlik, mennyi időre adja ki a címet. Megújítást nyilván lehet hamarabb is kérni, de utána szintén a szerveren múlik, hogy újat ad, vagy nem.

Chellós régen voltam, akkoriban a bérleti idő lejártának nem volt köze a címcseréhez. Most már lehet, hogy így van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8434) martonx válasza zvaragabor (#8427) üzenetére


martonx
veterán

Ha ennyire zavar a dolog vegyél egy routert, és állítsd be benne a DDNS-t.
Vagy rakd fel a gépedre a myip.exe-t, esetleg a DNSer-t (ezt macerás konfigolni, de jobb, mint a myip).

Én kérek elnézést!

(#8435) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Itt is felteszem a kérdést:

Hozzám került egy oktatási célra készített virtuális hálózat (Office Communications Server 2007 anyag). Az egész 13 db gépből (vhd) áll, és sajna belépés után az összes azonnal aktiválást kér. Hogyan lehet ezt kiiktatni vagy 30 napra kiterjeszteni, hogy csak akkor kérje az aktiválást, ennyi idő bőven elég lenne a tananyaghoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8436) palwolf válasza palwolf (#8407) üzenetére


palwolf
tag

Valaki a #8407-re?

Lehet valahogy magyar xp-böl angolt varázsolni?

(#8437) Sk8erPeter válasza martonx (#8364) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Windows újrarakása tényleg sok mindent megold, de azért szerintem nem mindenre ezt kéne javasolni... :U (Legalábbis elég sok hozzászólásodban ennek a javaslatodnak adsz hangot.)

Sk8erPeter

(#8438) WZP válasza Kernel (#8425) üzenetére


WZP
aktív tag

Igen, kb erre gondoltam, kivéve, hogy a komplett kék hátteret amire az "üdvözüljük" van írva azt akarom vmi jpg-re átvariálni

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8439) Sk8erPeter válasza Jazz (#8404) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Először is: hátrább az agarakkal.
Másodszor: "Ezzel meg is dőlt minden elméleted" - nem tudom, ezt mire mondod, mert én nem állítottam fel semmilyen elméletet. :U Elméleteket az említett barátod gyártott, de lényegtelen (számomra).
Harmadszor: rohadtul nem vagyok felháborodva, egy kicsit túlzásba viszed a dolgot, ez az egész inkább már vicces. ;] Képzeld, abszolút nem tudtál felidegesíteni... :DDD
Negyedszer: kérlek próbáld már nekem bebizonyítani, hogy mióta létezik olyan szó a magyarban, hogy "játszasz"... Felvilágosítalak, egyes szám második személyben a "játszik" ige úgy hangzik, hogy "játszol".
"ha én nekiállok kritizálni" - kíváncsi lennék, milyen nyelvtani hibámba tudnál belekötni. :) Kicsit óvodásan reagáltál, már ne is haragudj. Most azon fogunk vitatkozni, hogy ki tud jobban magyarul, amikor folyamatosan követsz el helyesírási hibákat? (Pl. "kiragatsz", egybe-/különírási hibák, stb.)
De mindegy, inkább a nyelvtani vitáinkat priviben kéne megbeszélnünk, mert nagyon nem tartozik a témához, és szerintem másoknak igencsak a terhére van ez a beszélgetés.

U.i.: viszont kíváncsian várom az okfejtéseidet azzal kapcsolatban, hogy mióta létezik "játszasz" szó a magyar nyelvben, ez komolyan nem hagy nyugodni... :D ;]

U.i.2.: elnézést kérek a többiektől (Jazz nevében is) az OFF-ért. :R Számomra itt a kettőnk közötti téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8440) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Milyen ingyenes tuzfalat es virusirtot használtok ???

A vírusoktól mennyire tud belassulni a net ???

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#8441) lúzer válasza AlyArkhon (#8440) üzenetére


lúzer
veterán

A vírusoktól mennyire tud belassulni a net ???

Ne már, ne ez legyen a szempont.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8442) ragazzo válasza AlyArkhon (#8440) üzenetére


ragazzo
őstag

Nagyon.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#8443) lúzer válasza AlyArkhon (#8440) üzenetére


lúzer
veterán

De én pl. tűzfal = win
vírusirtó = NOD32, nekem ingyenes

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8444) rumos14


rumos14
nagyúr

valamit elqrtam az Internet Explorer-rel (6), mert pár hete nem hajlandó flash (pl. youtube videókat megjeleníteni, hiába raktam fel újra a szükséges flash player-t. továbbá: nem hajlandó a "cél mentése más néven" parancsra reagálni, pár mp után hibaüzenet: nem tudja letölteni. sőt, a fájl->mentés másként parancsra sem tölti le az aktuális weboldalt. fogalmam sincs, mi történt, frissítettem IE7-re, ugyanez. Firefox persze megy gond nélkül. van vmi ötletetek?

(#8445) LvK


LvK
csendes tag

Sziasztok,

a következő problémával állunk szemben:

Egyik haveromnak nem tetszett, hogy a szobatársa állandóan bekapcsolgatja a laptopját, amikor nincs ott, szóval hoztunk létre egy felhasználói fiókot "Bmeg ne kapcsold be!" névvel (igen ilyen jó arcok vagyunk), viszont véletlenül rendszergazdai jogokat adtunk a felhasználónak. Ma reggel le akartuk törölni, de meglepve tapasztaltuk, hogy nem fog menni, mert nincs is ilyen lehetőség, hogy felhasználó törlése. Ha megnyitjuk a vezérlőpult felhasználók részét, két felhasználót ír ki, az egyik a rendszergazda, a másik pedig az általunk létrehozott felhasználó, rendszergazdai jogokkal. Ha rákattintunk, akkor arra sincs lehetőség, hogy megváltoztassuk mezei felhasználóra, és arra se, hogy kitöröljük. Amikor a gép elindul, akkor nincs bejelentkezési képernyő, hanem rögtön a rendszergazda fiókjával jelentkezik be. Ám a Start Menü->Kijelentkezés gombra kattintva ha kilépünk, akkor csak egy felhasználót ír ki, azt amit mi hoztunk létre. A rendszergazdát pedig nem.

Szóval ez most így nagyon összevisszának tűnik írásban, a való életben is az egyébként, és most a legkevésbé se tudjuk, hogy ezt hogyan tudnánk eltávolítani. Szerintetek?

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#8446) RpPRO


RpPRO
őstag

Egy XP sp2-es gepem nem indul, bios utan elszall es hianyolja a hal.dll-t a system32-bol. Please reinstall. Nna, ez nem akarodzik.

Persze gugli a baratom, masik gepre atrakom a vinyot, a hal.dll termeszetesen a helyen (nem hianyzik), azert en felulirom egy masik hal.dll-lel (hatha a fenti korrupt volt), hiba ugyanaz.

Probalkoztam cd-rol bootolni, majd F2, hogy helyreallitast csinaljunk, erre ker egy Windows automatikus helyreallitasi lemezt. Na ez mi? Nezem egy masik gepen, ami mukodik, system tools/ASR es nekem kell backupolni elore?? Vagy ezt hogy? :(

Mit lehet csinalni?

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#8447) lúzer válasza LvK (#8445) üzenetére


lúzer
veterán

control userpasswords2

a számítógép használatához jelszót kell megadni - pipa be
esetleg másik fülön ctrl+alt+del használata

újraindítás
belépés mint rendszergazda
törlés itt a felhasználót

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8448) lúzer válasza RpPRO (#8446) üzenetére


lúzer
veterán

nincs overclock?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8449) lúzer válasza lúzer (#8447) üzenetére


lúzer
veterán

Ha ez sem segít, regedit futtatásba:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\
Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"LogonType" bejegyzés értékét módosítsuk 0-ra, ha a klasszikus bejelentkezést szeretnénk használni

vagy:
ez logonnál mutatja rendszergazdit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\
SpecialAccounts\UserList]
azonosító: Administrator
típusa: REG_DWORD (DWORD Value)
értéke: 1

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8450) RpPRO válasza lúzer (#8448) üzenetére


RpPRO
őstag

a-a

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.