Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) mr.geeZ válasza Sas madár (#7698) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Igen, ez ugyanaz kb, mint a scandisk, sőt ez gyakorlatilag az a program, ami az XP indulása előtt fut le. Az adott betűjelű partíciót vizsgálhatod meg vele:
A fekete ablakba kell begépelni a parancsot igen. Check Disk -ből ered a neve.
tehát a D betűjelű partícióra a

chkdsk d:

-t kell beírni.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#7702) Sas madár válasza brd (#7699) üzenetére


Sas madár
őstag

Ok .Majdnem irtam mára enyi de ma már nem is tegnap van. :Y

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#7703) Sk8erPeter válasza icons (#7675) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már bocs, de nagy pancser lehet a haverod, ha nem tudja levenni a számítógép oldallapját, és megnézni az úgynevezett alaplapra rányomott/ráfestett feliratot/ráragasztott címkét, stb. hogy vajon milyen típusú az alaplap... :U
Miért nem mész inkább át, és segítesz neki? Mutasd meg azt is, hogyan kell bekapcsolni a számítógépet gumikesztyűben! (Nehogy megrázza az áram... ;])

Idézet a Wikipédiából: "A Kaliforniai Egyetem számítástudományi tanszéke (University of California, Berkeley) 1987-ben dolgozta ki a RAID rendszert, melynek első célkitűzései csupán a két vagy több merevlemez összekapcsolása oly módon, hogy az a számítógép számára az egy darab logikai meghajtónak látszódjon(RAID 0), majd ezt követően fejlesztések során 1-től 5-ig határoztak meg különböző szinteket (RAID levels), amelyek mind más és más elven valósítják meg az összekapcsolást, olyan szempontokat figyelembevéve mint a nagyobb kapacitás, nagyobb biztonság illetve nagyobb sebesség elérése."
Nálam az egyik olyan gépen is van RAID vezérlő az Eszközkezelőben, ami még sosem látott SATÁ-s eszközt... :K Szóval magyarul nem feltétlenül csak SATA-s vincsije lehet.

Sk8erPeter

(#7704) Sk8erPeter válasza KMT (#7622) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyszerűen nem értem, minek ragaszkodsz ezekhez a kapcsolókhoz??
Már korábban is írtam, hogy a /PAE kapcsoló akkor érdekes, ha 4 GB-nál több RAM-od van.
A /3gb kapcsolónak még talán van vmi értelme, de ha nem hoz pozitív változást, akkor minek használod?
Egyébként itt van egy olvasmány a /3gb kapcsolóról (erről az oldalról):
"/3GB
Ez a kapcsoló arra kényszeríti az x86 alapú rendszereket, hogy 3 GB virtuáliscím-tartományt foglaljanak le a programok, 1 GB virtuáliscím-tartományt pedig a kernel és a végrehajtható összetevők számára. Az ezen felüli memória-címtartomány kihasználásához a programokat ennek megfelelően kell tervezni. EA kapcsoló használatával a felhasználói üzemmódú programok a Windows által a számukra lefoglalt szokásos 2 GB helyett 3 GB memóriához tudnak hozzáférni. A kapcsoló a kernelmemória kiindulópontját 3 GB-ra módosítja. A Microsoft Exchange Server 2003 és a Microsoft Windows Server 2003 egyes konfigurációihoz szükség lehet erre a kapcsolóra."

Sk8erPeter

(#7705) Sk8erPeter válasza Andrewhouse (#7680) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elképzelhető az is, hogy egyszerűen tönkrement a mikrofon-bemenet a hangkártyádon.
Nekem is volt már hasonló problémám (igaz, régebbi géppel), amikor már végképp nem tudtam rájönni, mi a fene baja lehet a mikrofonnak, beraktam egy jó régi hangkártyát (PCI), és azzal tökéletesen működött.

A Windows saját Hangrögzítőjével lehet felvenni egyáltalán hangokat? (primitív, de a működés tesztelésére tökéletes progi)

A mikrofon tuti jó?

Sk8erPeter

(#7706) KMT válasza Sk8erPeter (#7704) üzenetére


KMT
addikt

Mondom, az Adobe Premiere-nek nem elég a 2 GB memória. Azt szokta csinálni, hogy használ valamennyit a ram-ból, és elkezdi növelni a virtuális memóriát (a használat során). És ha ez eléri a ~1,5 GB-ot, akkor hirtelen kilép. (Marad még szabad virtuális memória.) Ha nem volt elmentve a munkám, akkor bukó.
Gondolom ezt azért teszi, mert nem kaphat több memóriát, pedig kellene neki. (Több féle premiere is ezt csinálja, nem programhiba)

Szóval ezért szeretném, hogy többet kaphasson 2 GB-nál egy felhasználói program.

(#7707) doxa


doxa
tag

sziasztok!
saját módosított xp telepítő lemezről van rendszerem, és most kellene olyan összetevő amit kivettem. 1szerű gyors megoldás? ha valaki segítene.... :R

(#7708) Sk8erPeter válasza KMT (#7706) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez érdekes. Hányas verziójú Adobe Premiere-ről van szó? Ha viszonylag új, akkor talán érthető, de nálunk pl. nővérem régen sokat használta az Adobe Premiere-t, és soha nem volt olyan gondja, hogy kilépjen a program, pedig abban a gépben csak 512 MB RAM volt!! (Ami ma már nevetségesnek számít... :() A gond csak olyan formában jelentkezett, hogy kegyetlenül belassult néha. Ettől függetlenül használható volt a progi.
Gondolom te már a CS verziók valamelyikét használhatod. De még akkor sem értem, mert a CS3 esetében is csak 1GB RAM a minimum feltétel.

Sk8erPeter

(#7709) mr.geeZ válasza doxa (#7707) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Neten összeszedegetni a fileokat, amiket kér a telepítés során, persze van pár amit csak fájlmegosztókról lehet leszedni, biztos találsz egykét embert, aki megosztja a windows könyvtárát és megvannak neki a fileok.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#7710) Sk8erPeter válasza doxa (#7707) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen összetevőre gondolsz?
Kiszedtél néhány fájlt a módosított CD-ről, és ezt szeretnéd visszakapni, vagy már feltelepített összetevőt szedtél ki?
Windows-összetevőket vissza tudsz tenni úgy is, hogy Vezérlőpult - Programok telepítése és törlése - Itt a "Windows-összetevők hozzáadása vagy eltávolítása" ikonra kattintasz. A megnyíló kis ablakban tudsz néhány dolgot telepíteni/törölni a pipák hozzáadásával/levételével. Néhány progi esetében kérheti az XP CD-t.

Sk8erPeter

(#7711) Sk8erPeter válasza mr.geeZ (#7709) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, így is lehet, ha a CD-n lévő fájlokról van szó.
Viszont Windows könyvtár megosztásáért a fájlmegosztó programoknál (mint pl. DC) kirúgás jár...
Egyenként leszedegetni a fájlokat meg jó móka lesz... ;]

Sk8erPeter

(#7712) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Az AfteFixProject-et nem lehet vhogy összefűzni az SP1-gyel? :F (Ahhoz hasonlóan, ahogy az SP2-t össze lehet fűzni, parancssoros megoldással.)

Sk8erPeter

(#7713) gabi133 válasza mr.geeZ (#7575) üzenetére


gabi133
aktív tag

Azt írták, hogy ők nem tiltanak semmilyen oldalt sem. Esetleg nézzem meg a tűzfalamat.
Ma kipróbáltam, hogy a tűzfalat és a NOD32-t is kikapcsoltam teljesen, de akkor sem volt jó. Az Internet Explorer által felajánlott lehetőségeket is végigpróbáltam, de az sem volt jó. Az a röhej, hogy havernak bejön, nekem meg nem pedig ugyanaz az OP rendszerünk van, és egyikünk sem nyúlt alapból a tűzfalhoz, és mindkettőnk használja a NOD32-t is. Annyiban különbözik, hogy neki más az internet szolgáltatója, és más a számítógép konfigurációja, aminek szerintem semmi köze a dologhoz.
Szóval még mindig arra várnék választ, hogy miért nem jön be nekem a www.data.hu?

És elnézést, hogy még mindig ezzel fárasztalak titeket, csak már nagyon érdekelne, hogy mi a hiba oka.

(#7714) KMT válasza Sk8erPeter (#7708) üzenetére


KMT
addikt

Ezt csinálja CS3-mal is, meg a pro 2.0-val is csinálta.
Valószínűleg azért, mert sok kis apró filet importálok, nem egy nagyot. De ezen nem tudok változtatni.

(#7715) doxa válasza Sk8erPeter (#7710) üzenetére


doxa
tag

a cd-ről szedtem ki, nem is települt... pl: rendszer-helyreállító szolgáltatás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7716) KMT válasza KMT (#7714) üzenetére


KMT
addikt

Közben tesztelgettem a premiere-t is, és úgy tűnik, hogy működik a /3gb.

Ha a /pae kapcsoló van bent, akkor max 1,2 gb vituálist és 0,8-0,9 GB fizikait használ (összesen picit több, mint 2gb), utána memóriahibára hivatkozva kilép. Ezek alapján a /pae tényleg hatástalan.

/3gb kapcsolóval összesen kb 3,1 GB-ot is el tud használni, viszont nem lép ki, csak szól, hogy ennyi volt, nincs több memória.

Úgyhogy végülis így jó. :R A hiba ezek szerint a memtest-ben van.
De a fene enné meg ezt a memória éhes premiere-t... semmi nem elég neki.

(#7717) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok az 1 darab winyómból szabad hely felhasználásával egy újabb partíciót létrehozni?
Konkrétabban, 40 es winyo xp vel és 16 giga hellyel. töredezettségmentesítés és win alól chkdsk megvolt. ( /f /r nélkül) Partition magic 8 al próbálkoztam, de semmi, illetve 27 es hibakóddal leáll. sikerült kiderítenem, hogy legalább 1 bad sector van a lemezen, és ezért lehet talán, hogy nem tudom megcsinálni. chkdsk felajánlja, hogy a következő alkalommal, amikor indul a gép végigtolja, de valamiért nem sikerül neki sem, illetve nem indul el. Hogyan tovább?

(#7718) Sk8erPeter válasza doxa (#7715) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez szívás, akkor szerintem a legegyszerűbb lenne megszerezned annak a CD-nek a normális, teljes változatát... :U Bár nem is értem, minek szedegetsz ki fájlokat a telepítő CD-ről, az a pár mappa/fájl nem fog sokat változtatni a dolgon, max. csökkenti a méretét a CD-nek, de ezzel együtt az eredményességét is. Nem mindegy, hogy mennyire van tele a telepítő CD? Nem kerül olyan sokba egy CD, hogy ezzel spórolj... :W

Sk8erPeter

(#7719) Sk8erPeter válasza KMT (#7716) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor legalább megvan a megoldás.
Egyébként mindegyik hasonló Adobe termék memóriaéhes, és kicsit magasra állítják mindig a mércét...
Pl. az Adobe Photoshop CS 3.0 már minimum (!) Pentium IV-essel, vagy duplamagos procival megy! Nagyon kemény.

Sk8erPeter

(#7720) Jazz


Jazz
veterán

Hali!

Van 2.5Gb ram a gépeben. A videó kari 256Mb-os. (WinXp 32bit, ugye max 4Gb címtart.)
► Érdemes bekapcsolnom a /3Gb kapcsolót?
► Jelenleg a "rendszer kezelje a lapozófile méretet" beállítás van a virtuális memóriára=>"Ajánlott:3800Mb, Lefoglalt:2600Mb" ← Hagyjam így, vagy állítsam manuálisra, és ha igen milyen értékre?
Thx :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7721) lúzer válasza Jazz (#7720) üzenetére


lúzer
veterán

érdemes fix méretre állítani, attól függ mit használsz
1 giga elég általában

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7722) KMT válasza Jazz (#7720) üzenetére


KMT
addikt

Ha használsz nagy memória igényű programot, vagy játékot, akkor érdemes bekapcsolni. Lásd a fent tárgyalt adobe-os példát. :)

És a virtuálist tényleg fix-en érdemes használni, így ugyan vesztesz valamennyi helyet, de ha kell a gépnek a virtuális mem, akkor nem azzal telik az idő, hogy a fájlokat rendezgesse a rendszer.

Azt mondják úgy a legjobb, ha egy nem rendszer vinyó legelejére rakod a pagefilet, fix méretre (kezdeti és maximális méret uaz), valamint a biztonság kedvéért a rendszer partíción is hagysz egy kis page filet, mondjuk 2 MB kezdeti, 50 MB maximális mérettel. Ha ez nincs, akkor állítólag a win bizonyos esetekben magától csinál, de az nagyobb méretű lesz.
Ha van elég helyed, mehet a 2 GB is szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#7723) AmPeX válasza AmPeX (#7717) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Valaki erre?

(#7724) Somansky válasza lúzer (#7641) üzenetére


Somansky
aktív tag

Csak a frissités gomb. Profban minden benne van ami neked is.
Ugy tünik ahome nem lesz jo igy mappamegosztásra sem. Szarra sem jo.... :(

www.somansky.com

(#7725) lúzer válasza AmPeX (#7723) üzenetére


lúzer
veterán

eléggé haldoklós, talán másik progi
esetleg a hiren's boot cd válogatás

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7726) lúzer válasza Somansky (#7724) üzenetére


lúzer
veterán

hát ez gáz
megnézem majd otthon, az egyik gépen asszem home van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7727) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Hogyan kell profin feltelepíteni a win xp-t?
Milyen partíció milyen file rendszerrel stb.
Előre is kösz az útmutatást.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7728) Thrawn válasza piadex2 (#7727) üzenetére


Thrawn
félisten

Elsődleges partíció (más nem is lehet) és NTFS fájlrendszer.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7729) Jazz válasza KMT (#7722) üzenetére


Jazz
veterán

Hagyok én 1gigát is a rendszer vinyón ha kell, csak akkor gondolom azt használná, aztán csak ha az betelik akkor a másik vinyón lévőt.

Hogy mennyit hagyjak azért kérdeztem, mert van 2.5Gb gépben, 256Mb videókarin, akkor már csak 1.256Gb címezhető terület marad a virtuális ramnak. Ennél többet megadni feleseleges, mert csak max 4Gb-ot tud címezni alles zuzammen Win xp 32bit.

És természetesen használok nagy memóriaigényű progikat. Csak azokat. Win indulásnál megeszik 600Mb-ot, és igazából még 16Gb is kevés lenne....

free your mind

(#7730) piadex2 válasza Thrawn (#7728) üzenetére


piadex2
senior tag

Hehe...

Nem ilyre gondoltam, hanem, hogy külön partícióra a virtuális memóriát, annak, hogy gyorsabb legyen fat-ot. Szóval a finomságok érdekelnének.
De azért kösz a villámgyors reakciót.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7731) AmPeX válasza lúzer (#7725) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Tudnál linkelni erről? Nemnagyon szoktam ilyenekkel bíbelődni, így nem is igen értek hozzá. (persze nem vagyok hülye a témához, szóval ha érthetően elmagyarázzák meg tudom csinálni)

(#7732) KMT válasza Jazz (#7729) üzenetére


KMT
addikt

"Hagyok én 1gigát is a rendszer vinyón ha kell, csak akkor gondolom azt használná, aztán csak ha az betelik akkor a másik vinyón lévőt."

Igen, és evileg úgy picit lassabb, mintha másik vinyón lenne. És valószínűleg a rendszer vinyó elején, ahol a leggyorsabb a vinyó, már nincs szabad hely.

A 64 bites win meg lassan tényleg megkerülhetetlen lesz ezek miatt :(

(#7733) Gülümaci


Gülümaci
tag

Az egyik rokonomnak eredeti XP-t akarok telepíteni a gépére, de nem szeretném, ha bárki is megtudná a termékkulcsot.
Tud erre valaki valami megoldást?

(#7734) doxa válasza Sk8erPeter (#7718) üzenetére


doxa
tag

meg van az eredeti teljes CD is :)
de nem tóm hogyan rakjam fel róla...

(#7735) lúzer válasza Gülümaci (#7733) üzenetére


lúzer
veterán

Mármint hogy ő ne tudja meg?
nem tudod, hiába telepíted fel csendesen, utólag megnézi és kész

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7736) lúzer válasza doxa (#7734) üzenetére


lúzer
veterán

már leírták, az nem jó?
mit akarsz, ha nem titok?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7737) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Mégegyszer felteszem a kérdést:
Ti milyen trükköket vettek be az xp telepítésénél, hogy a gépetekből kihozzátok a maximumot?
Előre is kösz a hozzászólásokat!

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7738) Gülümaci válasza lúzer (#7735) üzenetére


Gülümaci
tag

Azt akarom, hogy hiába nézi meg Everestel, vagy bármivel, ne tuja meg, hogy mi a kulcs. Igazából nem vele van a baj, hanem azokkal, akiket odaenged a géphez...

(#7739) lúzer válasza AmPeX (#7731) üzenetére


lúzer
veterán

passz, egyszer megtaláltam, de ha megtalálom akkor persze
torrenten biztos megvan, nem tudom, úgy jó-e

privi ment

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7740) lúzer válasza Gülümaci (#7738) üzenetére


lúzer
veterán

áhhh reménytelen
már ha nincs annyira lekorlátozva, hogy semmi ne fusson, everest, aida, és még 100 féle progi
és még akkor is, lehet hogy ott van a registryben, csak kódolva, aki tudja kiolvassa, legfeljebb máshol megnézi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7741) lúzer válasza Gülümaci (#7738) üzenetére


lúzer
veterán

tedd fel, komplett frissítés és kódcsere!
fckgv-rhqq... -ra! ;]

hadd szopjon aki lopni akar

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7742) Gülümaci válasza lúzer (#7741) üzenetére


Gülümaci
tag

:DDD
FCKGV...... nem rossz! ez a Global licenc! :DDD
de akkor elesik a további frissítésektől.
Oszt, ha windóz ápdétre felsurran, akkor kapásból közlik vele, hogy "Ön valószínüleg a szoftverkalózkodás áldozata lett!"

[ Szerkesztve ]

(#7743) mr.cherub


mr.cherub
csendes tag

sziasztok!

megoldható az hogy egy pendriveról indítsak windowst vagy telepítsek?

(#7744) dany27


dany27
őstag

hi

egy igen érdekes hibám van meghalt a windóz vagy a fene tudja mi van valamikor csak addig jut el hogy windóws indítása valamikor eléri az asztalt és kék halál valamikor megmár boot után ahogy jönne az üdvözöljük az előtt de amikor eléri az asztalt akkor elkezd pöttyösödni a képernyö :S

Jo ok mondom berakok egy CD-ről indítható cuccot olyasmi mint a windóz (Mini PE edition, teli van mindenféle hasznos cuccal) nah hát az is betölt nyitnék vmit erre megakad minden de itt mondjuk nem indul újra kék halálal!

Húzva nincs a gép! Jah és még annyit amikor ez először elofodrult szóltak hogy nézzem meg azt látom hogy CMOS clear volt mert minden alapon volt még a dátum is minden :S
De a CMOS cleart csak képletesen értem mert senki nem hajtott rajt végre ilyent!

Előre is köszi!

(#7745) KMT válasza dany27 (#7744) üzenetére


KMT
addikt

Lehet, hogy memória hiba. Futtass memtest86-ot. (dos-os)

(#7746) dany27 válasza KMT (#7745) üzenetére


dany27
őstag

én is HW hibára gondolok.....

(#7747) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudnám azt hogy van nekem több hotfixem, kis javítócsomagjaim és egyszerre szereném őket feltelepíteni, vagyis egymásután induljanak vagy ilesmi megoldás kellene...nagyon fontos lenne

Üdv.

(#7748) Gülümaci válasza dany27 (#7744) üzenetére


Gülümaci
tag

Egy próbát megér az is, hogy megmozgatod a foglalatban a cuccokat (memória, video kari). Lehet, hogy csak kilazultak (mondjuk a sok rugdosástól :DDD )

Jaaaa! Sokkal szebbek, és magyarosabbak lennének a mondatok, ha az "m" betű mellett jobbra lévő gombot is használnád (csúnyán mondva vesszőnek hívjuk)

[ Szerkesztve ]

(#7749) fagy53 válasza dany27 (#7744) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha tudod próbáld ki egy másik VGA-val, vagy a tied vidd el másik gépbe, mert a pöttyös képernyő utalhat VGA hibára.

(#7750) lúzer válasza dany27 (#7744) üzenetére


lúzer
veterán

Nálam a vga kezdett haldokolni, akkor volt ilyen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.