Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) hruodnand válasza Jazz (#7200) üzenetére


hruodnand
senior tag

Documents And Settings-en belül van biztos (talán local settings), nem hiszem, hogy a Registry-be írná a google a szavakat. :U

(#7202) hruodnand válasza --=Zolee=-- (#7197) üzenetére


hruodnand
senior tag

Rossz helyen keresed a választ.

(#7203) Kernel válasza hruodnand (#7202) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már megint a szokásos okosság, holott a sorozatszám cseréje a Microsoft által támogatott, a legalizálás jegyében.

Most megint keressem elő a Guglival a MS cikket, ahol le van írva a módja, még egy scriptet is ajánlanak hozzá?

Az ilyen értelmes gondolkodásról az jut eszembe, amikor még a kommunista korszakban bementem egy orvosi eszköz boltba, injekcióstűt vásárolni. Kicsit talán kábult, fáradt lehettem, az ostoba boltosnő letagadta, hogy lehet kapni. Biztos narkós a fiatalember, ne adjunk neki... Később jött a megvilágosodás korszaka: a tűt osztogatni kell, akár ingyen is, ne terjedjenek a betegségek...

(Részletkérdés, nekem a tű IC kiforrasztáshoz kellett, mivel egy elektronika szervizben dolgoztam akkoriban.)

Persze, ezen a fórumon SP integrált CD-t sem szabad készíteni, rögtön beszól valaki, holott az is MS cikkben leírt, támogatott eljárás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7204) hruodnand válasza Kernel (#7203) üzenetére


hruodnand
senior tag

Én meg azt bírom, hogy sok ember nem tud mit kezdeni magával és mindenkibe beleköt. Én ez alapján válaszoltam neki.
"...ezt megtenni! Kód olvasó és kód generátorom van..."

(#7205) Kernel válasza Jazz (#7200) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az alábbi linkről nem csak egy segédprogram tölthető le, hanem ismerteti a tárolás módját is:

http://www.nirsoft.net/utils/iehv.html

A társítás dologról továbbra is annyi fogalmam van, ahogy itt szépen leírták:

http://windowsxp.mvps.org/OpenWith.htm

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7206) Kernel válasza hruodnand (#7204) üzenetére


Kernel
nagyúr

És akkor innen kezdve szoftverrendőrségnek képzelted magad? Nevetséges/gyerekes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7207) hruodnand válasza Kernel (#7206) üzenetére


hruodnand
senior tag

Az a nevetséges, hogy nem képesek az emberek elolvasni rendesen egy szöveget. Utána meg pampognak... Mindegy...

(#7208) Kernel válasza hruodnand (#7207) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán szélesebb látókörben is lehetne gondolkodni...

Nem tudja rendesen frissíteni az oprendszerét, nagyobb eséllyel lesz a gép vírusok melegágya, spamterjesztő zombi. Mások meg szívhatnak miatta.

Másrészt alap dolog, ha nem tudok valamiben segíteni, inkább nem szólok semmit, persze ezen a fórumon mindig akadnak hozzád hasonló okostojások, többet is ignoráltam mostanában, de azért van egy határ is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7209) Jazz válasza hruodnand (#7201) üzenetére


Jazz
veterán

Átnéztem, meg Kernel link-jét is. Sajna az csak a web címes előzményekre vonatkozik.

Viszont érdekes: (Firefox-ot használok amúgy.) Nos, ha IE-ben törlöd előzményeket, akkor törlődik:
- web címek
- kiegészítések, mint bizonyos honlapokon a loginek, vagy keresőkbe beírt dolgok
- és a Start menü/Futtatás beírt parancsai.

Nos utóbbi már meg van (regedit), amit ugye Árnymester írt.
Már csak az első kettőt kéne megtalálni. Na mindegy, feladom, több időm már nincs erre. :(

free your mind

(#7210) hruodnand válasza Kernel (#7208) üzenetére


hruodnand
senior tag

És ezzel mi a probléma? Legyen a "vírusok melegágya", ha valaki illegális szoftvert használ, akkor benne van ez is a pakliban.

(#7211) lúzer válasza littlelion21 (#7189) üzenetére


lúzer
veterán

futtatás: cmd

és írd be sfc /?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7212) Kernel válasza hruodnand (#7210) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán az a probléma, hogy nincs fogalmad a zombigépek okozta károkról a neten.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7213) Kernel válasza Jazz (#7209) üzenetére


Kernel
nagyúr

Login/pw a registryben van titkosítva, én megtaláltam már, hogy melyik kulcs alatt. Registry változásfigyelő programmal meg lehet állapítani, hol történnek változások, így sokmindent ki lehet deríteni.

De hiába is keresném elő megint, szerkeszteni nem lehet, másik oprendszerbe átmásolni sem lehet, úgy van lekódolva, hogy máshol nem működik.

A Cain nevű programmal ki lehet menteni a tárolt jelszavakat és az automatikus kiegészítéseket, talán szerkeszteni is, erre már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7214) lúzer válasza --=Zolee=-- (#7197) üzenetére


lúzer
veterán

például

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7215) lúzer válasza lúzer (#7214) üzenetére


lúzer
veterán

vagy gugliba: changexpkey

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7216) Kernel válasza Kernel (#7213) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közben majdnem elfelejtettem azt is, hogy az IE tárolt login/pw egyenkénti törlés klasszikus módja, hogy amikor legördül a lista, rávisszük az egérmutatót, kékre vált, megnyomjuk a Delete billentyűt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7217) lúzer válasza Jazz (#7209) üzenetére


lúzer
veterán

ha ez valakinek segít, ie-be írt címek:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs]

google meg talán sütibe menti?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7218) --=Zolee=-- válasza lúzer (#7215) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

KÖSZÖNÖM! :R

Elmenteménavásárba ;)

(#7219) HerrKand válasza Jarod1 (#7198) üzenetére


HerrKand
csendes tag

NTFS. Valaki aztmondta, hogy próbáljam meg más fájlrendszerrel, mondjuk valami linuxal, mert az mbr sérült...és ha sikerül, utána lehet újra vindózt. Ja, és úgy 40Gb, ez miért fontos egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#7220) lúzer válasza HerrKand (#7219) üzenetére


lúzer
veterán

akkor telepítő javítás parancssor - fixmbr és fixboot parancsok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7221) HerrKand válasza lúzer (#7220) üzenetére


HerrKand
csendes tag

Köszi, de ezek nem működtek.

(#7222) Bengamen válasza Karima (#7012) üzenetére


Bengamen
csendes tag

:B

[ Szerkesztve ]

(#7223) Gerisan


Gerisan
tag

Hello!olyan kérdésem lenne hogy most az egyik vinyómon van egy xp a másikon meg egy Vista de szeretnék megszabadulni a Vistától.Hogyan törölhetem le?gondolom nem lehet csak úgy total commanderbe kitörölni a Vistának a windows könyvtárát.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7224) Jazz válasza lúzer (#7217) üzenetére


Jazz
veterán

Firefox-ot használok. Megtaláltam azt is a Softweare mappában, de semmi, ott nincs ilyen sajna. Igazából ez is jó lenne. Se Doc Sett, se Local Sett., mindent végignéztem.

Kernel: jelszó nem érdekelne, csak az auto kiegészítés. Sok helyre emil cím...beírása kell, és ha egyszer rosszul írtam be, az ott marad. Ugyan így google. Freemail. Vagy XY kereső. Vagy XY programon belül a kereső. VAgy, vagy, vagy...

Ez már elég sok minden. Nagyon jó lenne ha ezeket is tudnám szerkeszteni.

free your mind

(#7225) Tosee válasza Gerisan (#7223) üzenetére


Tosee
őstag

Jól gondoltad total commanderből hiába törölnéd ki attól még bootoláskor választanod kellene, hogy melyik oprendszert akarod indítani...

Formázd le a vinyót amin a vista van, és utána bootolj XP telepítővel, majd válaszd a "Javítást"... és add ki a fixmbr, és fixboot parancsot. Ha ezt megcsinálta akkor már választás nélkül bootolnia kell az XP-nek.

De ha van valami fontos anyagod a vista-n akkor azt nem ártana formázás előtt mentened.

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7226) Jazz válasza Kernel (#7216) üzenetére


Jazz
veterán

Atya gatya! Ez működik FF alatt, és Google-ban is meg....remélem máshol is! :D

(amúgy az a figyelő program engem is érdeklene....)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7227) Gerisan válasza Tosee (#7225) üzenetére


Gerisan
tag

De ha mondjuk letörlöm TC-be a Vistát és utána csinálom ezt a fixmbr dolgot az nem jó?azért kérdem mert sok dolgom van azon a vinyón és msot nem nagyon tudom hova másolni őket

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7228) lúzer válasza Gerisan (#7227) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg az nem jó, hogy simán törölni a vistát, a boot.ini-ben meg átírni az időt 0-ra, meg az xp-t alapértelmzettnek?
vagy törölni a vista sort?

már ha egyáltalán boot.ini-s a vistás :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7229) Gerisan válasza lúzer (#7228) üzenetére


Gerisan
tag

próbáltam hogy a boot.ini-ből kitöröltem a vistás szöveget és most olyan mint volt de úgyan úgy választani kell.Igaz a Vistát nem töröltem még csak megpróbáltam átírni a boot.ini-t

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7230) HerrKand válasza Gerisan (#7229) üzenetére


HerrKand
csendes tag

bútojjá az xp cédével, hibajavítókonzolon fixmbr, szerintem úgy jaú lesz

(#7231) Gerisan válasza HerrKand (#7230) üzenetére


Gerisan
tag

de töröljem elötte a vistát?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7232) HerrKand válasza Gerisan (#7231) üzenetére


HerrKand
csendes tag

Szerintem először megpróbálhatod törlés nélkül is

(#7233) Kernel válasza Gerisan (#7231) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vista nem használja a boot.ini-t.

Fixmbr felesleges, mivel ugyanazt az x86 IBM PC szabvány szerinti MBR-kódot használja minden Windows (64 bit, EFI stb. most nem téma).

Fixboot szükséges, mivel a Vista módosítja az aktív partíció bootszektorát. A fixboot parancs viszont visszaírja az XP boot-kódot, ezáltal elérhető, hogy a Vista bootmenü eltűnjön, ismét az Ntldr töltődjön be, ami a boot.ini-t használja stb.

A Vista könyvtárai ettől függetlenül törölhetők előtte vagy utána, ez mindegy. Legfeljebb nem lesz egyszerű. Hiába vagy ugyanis rendszergazda az XP-ben, a Vista mappáinak tulajdonbavételével majd kicsit jobban el kell szórakozni, mint XP-nél az megszokott volt. De megoldható.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7234) HerrKand válasza Kernel (#7233) üzenetére


HerrKand
csendes tag

Áhá, linux- winhez jó volt a fixmbr, ezekszerint win-winhez fixboot, ma regeltem, máris okosodtam, kár hogy az én bajomra nem találtam megldást...
:D
:W

(#7235) Kernel válasza Jazz (#7226) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mint említettem, ez a törlési módszer az IE tárolt login/pw-re vonatkozik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7236) Gerisan válasza Kernel (#7233) üzenetére


Gerisan
tag

Értem.kipróbálom.nagyon köszi mindenkinek a HELP-t

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7237) Kernel válasza HerrKand (#7234) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fixmbr a szabványos MBR-kód visszaállításához szükséges.

Ha egy Linux rendszertöltő (Lilo, GRUB) az MBR-be van telepítve, vagyis módosította azt, kézenfekvő módon a fixmbr (vagy DOS fdisk /mbr) paranccsal lehet visszacsinálni az eredeti állapotot.

A fixboot viszont a partíció első szektorára (bootszektor) hat, méghozzá alapértelmezésben az aktív partícióra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7238) Gerisan


Gerisan
tag

Na sikerült.Most már az xp indul autómatikusan már csak a Vistát kéne valahogy leszedni.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7239) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, h a Samsung monitorom icc porfilját, hová kell betöltenem, mert 1-2 program hibaüzenetet ad a helytelen beállításra vonatkozólag? (A monitor kalibráló szolftverben nem találtam)

Előre is köszi, bocsi ha nem megfelelő a topic!

(#7240) Kernel válasza dni (#7239) üzenetére


Kernel
nagyúr

Asztal, jobbklikk, tulajdonságok, Speciális, Színkezelés -- legalábbis én így szoktam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7241) Gerisan


Gerisan
tag

hogyan szedjlem le a Vistát?nagyon nem akar eltünni :)

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7242) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Be lehet állítani a Microsoft Office 2003 termékeknél (Word, Excel, stb.) is azt, amit a Tweak UI-ban be lehet állítani pl. a Mentésnél, hogy bal oldalt a "Hely" oszlopban milyen lehetőségek jelenjenek meg? Erre gondolok.
Tehát ne a "Legújabb dokumentumok", "Asztal", "Dokumentumok", stb. jelenjen meg, hanem lehessen egyéniesíteni.
A Tweak UI csak az olyan Windows ablakokra vonatkozik, mint pl. a saját fájlkezelője, IE, stb., de az Office-ra nem. :(
Bocs, hogy itt kérdeztem meg, remélem vmennyire témába illik... :B

Sk8erPeter

(#7243) Kernel válasza Gerisan (#7241) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt kezdődik:

http://support.microsoft.com/?kbid=308421

...és ez még semmi, mert a Biztonság fülnél van a Speciális gomb, utána ha jól emlékszem a Naplózás fülnél is kavarni kellett. De több dologgal próbálkoztam ezen a részen (másik fülön is), míg sikerült átvenni az uralmat, pontosan leírni nem tudom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7244) Gerisan válasza Kernel (#7243) üzenetére


Gerisan
tag

Köszi.remélem sikerül :)

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7245) dni válasza Kernel (#7240) üzenetére


dni
őstag

Köszi, ezt megtettem most. Arra van velami ötlet, h miért látja hibásnak a PS a profilt (ha egyáltalán azt használja amit beállítottam az előbbi módszerrel)? Ha fehér alapot töltök be egy új képhez, azt pl sárgás árnyalatú amonitoron.

(#7246) Gerisan


Gerisan
tag

így sem tudom törölni.bakter

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7247) Gerisan


Gerisan
tag

úgy tűnik sikerült csak még valamit be kellett jelölni amit az oldalon nem írtak

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#7248) Jazz válasza Kernel (#7235) üzenetére


Jazz
veterán

Mondom működik! Firefox alatt is! Érted? Működik! :) TEhát működik. Jó.

Amit mondtál az a reg figyelő program....az engem is érdekelne. Milyen porgi az?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7249) Kernel válasza Jazz (#7248) üzenetére


Kernel
nagyúr

OK, nem volt teljesen egyértelmű, másrészt én nem használok FF-ot (legfeljebb tartalékböngészőnek a portable változatot).

Total Uninstall 2.35 (last freeware version)

http://www.aplusfreeware.com/categories/util/uninst.html
http://www.321download.com/LastFreeware/page11.html

Van belőle újabb is, de az utolsó ingyenes verzió teljesen jó, sőt nekem jobban bejön, mint a későbbi shareware kiadások.

Eredetileg arra lett kitalálva, hogy amikor telepítünk egy akármilyen programot, megállapíthassuk, hogy milyen változások történnek a registryben és/vagy az általunk megfigyelni kívánt könyvtárakban. Vagy akár vissza is vonhassuk a történt változásokat (totális uninstall szó szerint).

De én inkább arra szoktam használni, hogy akármilyen Windows stb. beállítási változásokat kimutassak a regisryben. A programot elindítom, mintha telepíteni akarnék valamit, megadok egy bármilyen "Próba" nevet, készít egy pillanatfelvételt registryről.

Végzek valamilyen módosítást, tegyük fel átállítok egy pipát a Windows felületén, ami valamilyen okból épp érdekel.

Utána a Total uninstall készít egy másik pillanatfelvételt, a két állapotot összehasonlítja, majd előadja egy ábrán, hogy mi változott a registryben a két időpillanat között.

Szépséghibája a dolognak, hogy a registryben folyamatosan változik ez-az. Ettől függetlenül, némi rutin birtokában elég jól el lehet dönteni, hogy melyik az a kritikus beállítás, ami épp érdekes az adott esetben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7250) Kernel válasza Jazz (#7199) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én ezt a társítási programlistát pillanatok alatt kitakarítottam:

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\PROGRAM_NEVE\shell\open

A nem kívánt programnév alatt az open kulcsot töröltem. De tulajdonképpen az egészet is lehetne törölni, nekem legalábbis nem okozott gondot, legfeljebb vaktában másnak nem ajánlanám.

OpenWithAdd.exe programmal (is) könnyedén vissza tudok rakni a listába bármit.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.