Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Sk8erPeter válasza xtmod (#7399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, ez valóban érdekes... ;]
bélanea, a telepítéseknél figyelj oda, hogy ne mindenhol a c: legyen megadva telepítési célként... :U

Sk8erPeter

(#7402) Zin


Zin
senior tag

blade editon 32-bit en latja a 4gbramot?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7403) putyusz1


putyusz1
csendes tag

Tud valaki segíteni?
AVG víruskereső telepítése közben KÉK halál.
Újra indítás után felugró ablakban a "vtsts.exe" fájlt keresi az XP, a system32 könyvtárban.
A start menűből eltűnt a számítógép kikapcsolása, és a futtatás sor.
Hogy tudom visszaállítani a kikapcsolást, és a futtatást?
A rendszer visszaállítás ki volt kapcsolva, ezért nem tudok régebbi verziót visszaállítani.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7404) pschio válasza Zin (#7402) üzenetére


pschio
őstag

semmilyen 32 bites nem fogja lekezelni a 4 giga ramod

ehhez mar 64 bit kell.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7405) ::Trunks:: válasza ali3m (#7398) üzenetére


::Trunks::
senior tag

2DVD íróm van. nincs baja ; )

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#7406) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Itt a kérdések-válaszok aránya olyan rossz,hogy én már nem is ronthatom tovább ,úgy hogy felteszek még egyet,hátha a "seed"elők meghallják."Túl mély rekurzió; a verem túlcsordult." hibajelentéssel néha újraindul a gépem.Az,hogy "rekurzió"most hallom először még hagyjám,de a többit sem tudom asszociálni a számításteknikával.Esetleg megoldés?(WinXP prof.SP2) :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7407) xtmod válasza putyusz1 (#7403) üzenetére


xtmod
senior tag

szerintem ne kínlódj az avg-vel annyira nem jó. :)

(#7408) martonx válasza putyusz1 (#7403) üzenetére


martonx
veterán

Ennek már lőttek. Re-install következik.

Én kérek elnézést!

(#7409) martonx válasza Hasaggymeg (#7406) üzenetére


martonx
veterán

a verem túlcsordult szöveg két dologra utalhat.

1. vírus
2. hardver hiba
3. driver hiba :DD

De inkább az első.

Én kérek elnézést!

(#7410) martonx válasza reset (#7396) üzenetére


martonx
veterán

mondjuk ezzel a programmal: [link]

remélem javítottam a kérdés-válasz arányokon.

Én kérek elnézést!

(#7411) Sk8erPeter válasza Hasaggymeg (#7406) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem olvastam el az alább linkelt Microsoft-oldalt a problémára, de talán ebből ki tudod deríteni, hogyan lehet megoldani a problémát:
How to Troubleshoot Windows Internal Stack Overflow Error Messages
"A stack overflow occurs when there is not enough space in memory to run the hardware interrupt routines. To resolve these behaviors, you can modify the "STACKS=" line in the Config.sys file, eliminate terminate-and-stay-resident program (TSRs), and eliminate hardware conflicts."
"Each program running has it's own stack somewhere in the computer's memory. But because there's so much else going on in memory, each stack is only allocated so much room. Hopefully each program will a) allocate enough room to begin with, and b) not have a bug that would cause it to keep putting things onto the stack without taking them off. If you put too much on the stack ... it overflows. What happens when you overflow a stack varies based on how the software is written." (Innen)

Sk8erPeter

(#7412) Sk8erPeter válasza martonx (#7409) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gyorsabb voltál :DDD Én meg elég lassú.

Sk8erPeter

(#7413) Sk8erPeter válasza martonx (#7408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért, másik gép segítségével nem irtható le az esetleges vírus? :F

Sk8erPeter

(#7414) ali3m válasza ::Trunks:: (#7405) üzenetére


ali3m
tag

Bios reset?

Ha jó a cd és az olvasó is, el is indul a telepítés de a hardveres résznél kifagy akkor csak valami hardver probléma lehet. Uj hardver van a gépbe? Sztem próbálj meg minden nélkülözhető dolgot kiszedni, maradjon csak ami feltétlen kell ( cd olvasó cpu vidkari ram 1 db vinyó stb) és nézd meg úgy . hátha...
ja és mindent tegyél alap beállításra ( tuning off)

[ Szerkesztve ]

Helyesírás ellenőrzés forever!

(#7415) jasonka


jasonka
aktív tag

Immár három hét hiábavaló rendszervisszaállítási kínlódás után "megadtam magam" - legyen új XP Prof telepítés... :O

Az egyik HDD 80 GB - rajta a működő WIN'98SE ( C meghajtó ), a másik FAT 32-vel 300 GB partícionálva kisebb darabokra, rajtuk adat semmi.
Vírus a rendszerben nincs.

XP telepítés indul ( SP2-es frissítéssel összefésült CD-ről ) csak az NTFS-es rendszert ajánlja fel. ("Hm...." "Üsse kő, csináld, DE CSAK az üres HDD-re !!!" )
XP NTFS-sel formázza az ÜRES HDD-t, megy a telepítés,
a végén bootoláskor : "Hiányzik a hal.dll - Telepítse újra ! "

De nem indul a másik HDD-n levő - előzőleg jól működő - WIN'98 SE sem !...

Namármost - kíváncsi kérdéseim:

1./ A telepítés elején mért csak az NTFS-es rendszert ajánlja fel az XP telepítője ( "gyors" ill. "normál" módon ) és mért nem fogadja el a FAT 32-t, mellyel "elő volt készítve" számára az üres, partícionált ( sorrendben 40 GB / 80 GB /166 GB ) merevlemez ?
( Erre telepítés elején azt írta ki : "C meghajtó FAT 32 ; D meghajtó ismeretlen 133 GB...")
2./ Mért nem tudja feltelepíteni magát az XP egy üres HDD-re, amikor minden "igényei szerint történt" - a telepítőlemez pedig egyszer írható CD, amiről korábban többször simán feltettem ?

És végül:

3./ Hogy merészel az XP hozzányúlni és belebarmulni a MÁSIK winchesteren lévő WIN'98SE-hez ???! :W
( Természetesen azt én is tudom, hogy a több rendszeres bootoláshoz egy-két fájlt meg kell változtatni a másik op. rendszerben is, nade az XP ezen túlmenően is átírt egy csomó fájlt a 98 rendszerében, úgyhogy amaz is csak "rátelepítéssel" indult el...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7416) brd válasza jasonka (#7415) üzenetére


brd
nagyúr

1. Pl. mert már akkor sérült/nem szabványos volt a partíciós tábla.
2. A bootolás közben lehet a bibi, valami nem oké a boot HDD-vel, vagy az aktív partícióval.
3. Kénytelen, ha az az aktív partíció, be kell magát jegyeznie oda. Pontosabban ennél kicsit bonyolultabb a dolog, ugyanis a Win98 bootsectorából csinál egy file-t és ő maga tesz fel a HDD-re egy "bootmanagert" és egy menüt, és később a Win98 is csak onnan indítható.

Lehetséges egyébként, hogy maga a gép működik hibásan, pl. memóriahiba, vagy a HDD-n átviteli hiba van, ezért néha, amikor kiír valamit a HDD-re, nem pont az kerül rá.

The only real valuable thing is intuition.

(#7417) xtmod válasza Sk8erPeter (#7401) üzenetére


xtmod
senior tag

lehet, hogy úgyjárt mint én. nekem is betelt elég szépen a vinyóm, de hamar rájöttem a turpisságra. a fraps-ben alapértelmezésben, arra a gombra volt beállítva a videofelvétel, amire 2 gémben is a mentett állás betöltése, a fraps meg szépszorgalmasan csinálta a felvételeket, tömörítetlen aviban, 4.90gb-os méretekben. :Y :))

(#7418) xtmod válasza jasonka (#7415) üzenetére


xtmod
senior tag

mivel lett összefésülve az xp az sp2-vel? csak nem az n-lite progival? csak azért mert az akkor működik jól, amikor ő jónak látja. ahogy az Úr útja, úgy az n-lite működése is kifürkészhetetlen. látszólag semmmi hibát nem ejt, de a végeredmény sok esetben, rosszul működő telepítő, alig, vagy hibásan feltelepülő oprendszer. 3-4 nap után megmagyarázhatatlanul teljesen összeomló rendszer. több példát is tudok. :((( nekem itt van külön partícióra mentve az sp2, és ha véletlenül újra kell rakni a rendszert, ami szerencsére nem soxor fordul elő, akkor van mindíg 5-6 percem, amig az is felmegy.

(#7419) jasonka válasza brd (#7416) üzenetére


jasonka
aktív tag

Kösz a válaszokat - DE : ( félre ne értsd ! természetesen nem " Veled vitatkozom" , hanem az "XP-vel" :D :D :D )

1. Az XP telepítése előtt a Paragon Partition Magic-cal "készítettem elő" neki a winchestert.
( partícionáltam FAT 32-vel, formáztam ) és a WIN98 "mindent látott" és hibátlannak látta.
2. A boot HDD-ről, C-ről a 98 SE simán elindul, ( ha hagyja az XP és nem barmulja össze...)
3. Hát ez az, hogy más esetekben csinál egy bootmanagert és megjelennek a választási lehetőségek a rendszerindításra : XP vagy 98 kiválasztható - de itt ezt sem csinálta...

Mégegyszer kösz a válaszokat !

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7420) jasonka válasza xtmod (#7418) üzenetére


jasonka
aktív tag

No - akkor hadd tanuljak : :U

Amikor az XP telepítő CD-je elindul felajánlja, hogy "kéri-e a frissítéseket ?"
Ekkor kellene - akár egy másik CD-ről simán "ráereszteni" az SP2 frissítést ?

(Az összefésülést már nem emlékszem mivel csináltam, de biztos, hogy megvolt...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7421) lúzer válasza xtmod (#7418) üzenetére


lúzer
veterán

pedig jó az nlite, kifoghattál valami sz.rt

összefűzéshez nem kell, parancssorból befűzhető az sp2 és szinte mindegyik frissítés

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7422) lúzer válasza jasonka (#7420) üzenetére


lúzer
veterán

ez valami megbarmolt telepítő? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7423) jasonka válasza lúzer (#7422) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem - eredeti (-ről készült fizikai másolat... :D )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7424) lúzer válasza jasonka (#7420) üzenetére


lúzer
veterán

mintha úgy hallottam volna, hogy kb. 12 gigánál nagyobb fat32 partíció esetén tud hülyülni így a teepítő.
hogy igaz-e?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7425) lúzer válasza jasonka (#7423) üzenetére


lúzer
veterán

"kéri-e a frissítéseket ?"
emlékeim szerint ilyen nincs, csak más gyártótól származó driver

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7426) lúzer


lúzer
veterán

ezt találtam:
A Windows98 alapesetben csak az első Primer particióra hajlandó feltelepülni, ennek is a bootolható 8GB-os határon belül kell lennie.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7427) jasonka


jasonka
aktív tag

( Hangosan gondolkozom - az SP frissítést most hagyjuk...)

Feltelepül - a frissítés hiányában - NTFS-sel, ugyanakkor a bootoló HDD-n FAT 32 van - lehet, hogy a kettőt nem tudja összeegyeztetni ??? :F :F :F

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7428) jasonka válasza lúzer (#7426) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hát úgy is van: a 98 simán műxik ( miután rendbehoztam most is az alól írok ) :
A C meghajtón van ( a 98SE ), amelyik FAT 32-es és látja is mind a 80 GB-ot ( valójában a tiszta 74,5 GB-ot ) - tehát nem a 98-cal van a baj....
Csakhát "okulva a korábbi anomáliákból " most már külön HDD-re és így természetesen külön partícióra akarom tenni az XP-t. ( Korábban másfél évig működött így : két egyforma 40 GB-osból az elsőn volt a 98SE, a másikon az XP és semmi gond nem volt - csakhát decemberben összeszakadt a rendszer, és a HDD-ket amúgy is kinőttem...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7429) jasonka válasza lúzer (#7426) üzenetére


jasonka
aktív tag

(Ja nem, semmi...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7430) lúzer válasza jasonka (#7428) üzenetére


lúzer
veterán

ezt találtam:
Most, hogy a C vinyón/partición már ott a Win98, tegyük fel az XP-t is. Javasolt azt a partíciót (példánkban legyen D) az XP számára fenntartani, oda a Win98 alól semmit nem installálni és engedni, hogy az XP konvertálja át NTFS-re.
Indítsuk el a Win98-at, s tegyük be az XP CD-t. A Windows XP telepítése jóval egyszerűbb, mint a Windows 98-é. Épp csak azt kell eldöntenünk, hogy upgrade legyen, vagy installálja-e a meglévő operációs rendszer mellé. Most az utóbbit válasszuk és pipáljuk be azt is, hogy mi szeretnénk megmondani a telepítés útvonalát. Engedjük meg az XP-nek, hogy a D meghajtót formázza le NTFS file rendszert hozva létre. Válasszuk ki, hogy Magyarországon vagyunk, engedjük , hogy telepítse az összes kódlapot (legalább nem lesz vele gond, mikor belebotlunk az első kínai honlapba) és ezzel igazából a mi feladatunk itt véget is ért. (Már ami a telepítést illeti.)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7431) jasonka válasza lúzer (#7430) üzenetére


jasonka
aktív tag

Szóról szóra ez történt : mire végeredményként jött a "hiányzó hal.dll" kiírás, és a "telepítse újra" - emellett nem indult el egyik op. rendszer ( vagyis a korábban működő 98 sem...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7432) lúzer válasza jasonka (#7431) üzenetére


lúzer
veterán

azt hittem xp lemezről bootolsz
azért másoltam be a cikket, mert w98 alól írja
akkor ez nem jött be

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7433) jasonka válasza lúzer (#7432) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hát ez az : nekem ezzel kapcsolatban már semmi se jön be... :O :O :O
- illetve minden (gond) bejön, ami korábban nem volt... :D :D :D

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7434) lúzer válasza jasonka (#7433) üzenetére


lúzer
veterán

és mire kell w98?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7435) brd válasza jasonka (#7431) üzenetére


brd
nagyúr

A hiányzó hal.dll arra utal, hogy nem az a partíció van a boot.ini-ben, mint ahol valójában az XP található.
Ennek több oka lehet, de (jelen esetben) leginkább az, hogy valamit rosszul ír át a telepítő a partíciók bejegyzései között (persze felételve, hogy a telepítés közben nem veszel ki és raksz be a gépbe HDD-t, ill. a BIOS-ban sem állítod át a bootsorrendet). Ennek viszont megint lehet az az oka, hogy előkészíted a partíciót a win-nek. Nos, ne tedd. Csinálj üres helyet neki, és majd ő oda települ (megadhatsz FAT32-es partíciótípust is a telepítőben). Az általad említett programot nem ismerem, ill. azt sem tudom, hogy te mit csinálsz vele pontosan, de könnyen lehet, hogy az XP-nek az nem "tetszik". ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7436) putyusz1 válasza martonx (#7408) üzenetére


putyusz1
csendes tag

Köszönöm, Én is erre gondoltam.
Csak azért próbálkoztam, hátha mégis tud valaki egyszerűbb megoldást, mert egy hete telepítettem újra az XP-t.
Azt is csak azért, mert több mint egy évig kifogástalanul működött, NOD32-vel együtt.
A NOD január 1óta nem volt hajlandó frissíteni magát, ezért leszedtem.
Emiatt próbáltam az AVG free-t.
Ezt a kis hibát leszámítva, a gép jól működik.

(#7437) Hasaggymeg válasza martonx (#7409) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

COMODO Firewall Pro+NOD32(rendesen frissít)+TrojanHunter Guard(2 utolsó hetente csökkmódban lefuttatva).Így is lehet vírus?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7438) xtmod válasza jasonka (#7420) üzenetére


xtmod
senior tag

nem. én utólag dobom rá. erre értettem, hogy van annyi időm amíg felmegy rá.

(#7439) xtmod válasza lúzer (#7421) üzenetére


xtmod
senior tag

nem csak velem esett meg ez a kis ;] malőr.

(#7440) lúzer válasza putyusz1 (#7436) üzenetére


lúzer
veterán

7336-ban írtam, hogy valszeg vírus

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7441) lúzer válasza xtmod (#7439) üzenetére


lúzer
veterán

akkor mázlista lennék? :DDD
nekem mondjuk muszáj volt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7442) lúzer válasza Hasaggymeg (#7437) üzenetére


lúzer
veterán

ha hivatalos a nod, és normálisan van beállítva azért kicsi az esélye

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7443) Hasaggymeg válasza Sk8erPeter (#7411) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Config.sys file,...........ezt hol találom?vagy hogy inkább.És :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7444) lúzer válasza Hasaggymeg (#7443) üzenetére


lúzer
veterán

az egy üres file, legalábbis nálam, a c gyökérben

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7445) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Az ezen a videón látható Eee PC-n futó WindowsXP-t meg tudná valaki mondani, hogy hogy lehetett olyan Vista stílusúra átalakítani ?

Másik dolog, hogy van valami viszonylag könnyebb módszer arra, hogy XP-t vagy Vista-t rá lehessen tenni (lekicsinyítve) USB pendrivera és bebootolni/feltelepíteni róla ? (van eredeti XP és Vista CD/DVD-m) Vagy az EULA ezt szigorúan tíltja ? Tudna valaki ebben segíteni? (vagy linket adni?)

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#7446) Zin


Zin
senior tag

64Bites Blade Edition letezik?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7447) lúzer válasza Darth_Revan (#7445) üzenetére


lúzer
veterán

például

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7448) kovasz


kovasz
senior tag

felmaszott az ie7 a gepemre. be lehet valahogy allitani hogy oylan kinezetu legyen mitn az ie6?

mert...

1. agyament a kinezete
2. agyamnet a favorit kezelese
3. agyament az egesz.
4. firefox koppintas, de pont a lenyeget nem sikerult..

vagy hasznaljak firefox-ot?

(#7449) martonx válasza kovasz (#7448) üzenetére


martonx
veterán

Használj Firefoxot.

Én kérek elnézést!

(#7450) martonx válasza Hasaggymeg (#7443) üzenetére


martonx
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy ez megoldja-e?

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.