Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) stefi68


stefi68
addikt

Jó rég nem jártam erre...

Van egy UE40ES6100 tv-nk amit 2013-ban vettünk, akkor még 2+1 év Samsung garanciával.
Nincs vele semmi gond, azóta is jól működik.
Persze pár hét után már láttam, hogy a nagyobbat kellett volna megvenni.

Van egy pár hetes Telekomos tv eladó: 48H6400
Szabad ilyet megvenni? Nem műszaki szempontból értem. Gondolom aláírtak vele 2 év hűséget.
Attól még eladhatják? Ha én megveszem, származhat belőle később valamilyen kellemetlenségem?

Ez nem olyan mint a hűségre vett mobiltelefon, amit ugye letilthatnak, ha valaki szerződést bont.

Ha valaki ismeri a típust, megnézné, hogy az equalizer beállításainál lehet-e egyéni hangzásképet kreálni?
A Samu oldalán ugyanis az van, hogy: "Egyéni hangszín: Nem"

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#83102) yvsmad válasza stefi68 (#83101) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem az előfizetésre vonatkozik a hűségnyilatkozat, hogy nem mennek át más szolgáltatóhoz.
De kérheted a papírokat is róla, hogy mire írtak alá 2 évet.

(#83103) Flashget válasza marec1122 (#83100) üzenetére


Flashget
félisten

amennyiben meghaladja a 10kg-ot (készülék + talp súlya) vagy a kézipoggyász méretét tömegközlekedési eszközön, akkor a samsung szállítja el javítás céljából. Ha Bp-i vagy kimennek házhoz...nekem 32" volt a 10kg-ot sem érte el és ingyen kijöttek, ill később ők vitték el, de ehhez gyári garancia kell amit csak viszonteladótól vett tv mellé kapsz. Erről bővebben az összefoglalóban.

Realme GT Master Edition

(#83104) Flashget válasza stefi68 (#83101) üzenetére


Flashget
félisten

Szabad ilyet megvenni? Nem műszaki szempontból értem. Gondolom aláírtak vele 2 év hűséget.
Attól még eladhatják? Ha én megveszem, származhat belőle később valamilyen kellemetlenségem?

az eladásról írjatok papírt így ha garanciáztatni kell ne legyen gond a másik cím és név miatt.
Erről valahol olvastam is samsung oldalán...
A hűség pedig az előfizetésre van nem a tv-re...
Tudod mennyien vesznek áruhitelre dolgokat a nagyik nyugdíjas szelvényére? Tv, BD lejátszó, hűtő,mosógép,bútor stb. ;]

Realme GT Master Edition

(#83105) yvsmad válasza Flashget (#83104) üzenetére


yvsmad
őstag

Azért meg kell nézni, hogy ki adta a garanciát és a blokk v. számla névre szól-e.
Ha a Samu adta és nincs névre szóló számla róla, akkor minden további nélkül meg lehet venni.
Ha van számla, akkor kell a Flashget által említett adásvételi. Ha a T-Home vagy vele szerződésben álló partner adta a garit, akkor utána kell járni, hogy mi az érvényesítés feltétele.

[ Szerkesztve ]

(#83106) marec1122 válasza Flashget (#83103) üzenetére


marec1122
senior tag

az üzletet amiben vettem nem találom a listákban, viszont ha az eszközt beregisztráltam a samsung oldalon és megvan róla a nyomtatott példányom az gyári garancia nem? amúgy komáromi vagyok. tehát itt lehet kis gáz

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#83107) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83094) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#83108) krx21 válasza yvsmad (#83091) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát megfogtál... :N
Soha nem volt gondom az 50i-vel sem, a sony és a samsung tv-m is tökéletesen kezeli...

[ Szerkesztve ]

(#83109) Sárpac válasza blakey (#83099) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#83110) blakey válasza Sárpac (#83109) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, az állításod nem helytálló, azaz a 40H6400-as rossz panelt használ és emiatt utánhúz, mert ugye a hozzászólásaid többsége erről szól. Bármelyik tv-n produkálható a jelenség ezért ez a videó arra nem alkalmas. Ugyanezt el tudom játszani a Dune-vel is, mert ott is állítható a deinterlace. ;)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83111) Sárpac válasza blakey (#83110) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mond te olvasod amit írok? Ezt a tesztet utólag futtattam le mikor már másik 100x lejátszott anyagban beleértve a tv műsorokat is feltűnt. Arról nem is beszélve, hogy az az utánhúzás nem 1-2mm hanem 1.5-2cm!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#83112) blakey válasza Sárpac (#83111) üzenetére


blakey
titán

Olvasom és jókat mosolygok, mert nem általános az amit írsz. Rossz példánnyal (példányokkal) volt dolgod ha valóban úgy volt ahogy állítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83113) Sárpac válasza blakey (#83112) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert nem is általános, ezt is írtam. Bakker végén bementem többek közt az euronicsba is és ott ugyan ez a típus 40"-ban ugyan ezt produkálta. Majd megnéztük még más készülékeken samun is lgn is sonyn is és csak is kizárólag az ue40h6400 és h6200-on jött elő, a többin is volt 1-3mm a te álatlad is linkelt videó szerinti valóban a deinterlace hibából fakadóan némi utánhúzás, de pl. a sony kdl50w828 nulla semmi full éles szaggatásmentes képet produkált.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#83114) blakey válasza Sárpac (#83113) üzenetére


blakey
titán

Mert nem is általános, ezt is írtam

Akkor ezzel lezárhatjuk a témát, mert 1-2 nappal ezelőtt még nagyon szídtad és általánosítva a 40H6440-ra vonatkozott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83115) Sárpac válasza blakey (#83114) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkoriban többen is megnézték és a 40h kategóriában mindenkinek előjött a durva utánhúzás, se a 32, se 48 felfelé nem volt ilyen probléma, akkor általános vagy sem?
Egyébként ez a dolog már régen lejárt lemez, minek ástad elő nem is tudom! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#83116) blakey válasza Sárpac (#83115) üzenetére


blakey
titán

Egyébként ez a dolog már régen lejárt lemez, minek ástad elő nem is tudom! :)
Egyrészt folyamatosan előhozod, másrészt megigértem, hogy felteszek egy videót, ennyi, de engem nem zavar, mert nincs ilyen tv-m, részemről lezárva. Amúgy nem mindenkinél jött elő, erre is emlékszem. Ha előjönne, akkor a most vásárolt tv-ken is látnák normál tv-adás esetén is, de nem olvastam ilyet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83117) dokee78 válasza ΞΔGLΞ (#83107) üzenetére


dokee78
félisten

Van valami érdemleges változás amiért érdemes feltenni?
Ha nincs,akkor lehet kivárom míg frissül.

(#83118) dethroner válasza Ciccuka (#83067) üzenetére


dethroner
veterán

40-es méret körül keresgélsz?
Az alapos németek szerint íme ebben a méretben a tévék sorrendje. (a németeknél az 1 pont jelenti a legjobbat).

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83119) blakey válasza dethroner (#83118) üzenetére


blakey
titán

Ilyen régi tv-k szerepelnek a listába, mint az első oldalon? Vagy vannak idei modellek is?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83120) Tegla80 válasza blakey (#83119) üzenetére


Tegla80
addikt

En is azt nezem,h ezek az alapos nemetek ezt kb 3eve raktak fel...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#83121) yvsmad válasza dethroner (#83118) üzenetére


yvsmad
őstag

És a fele plazma...

(#83122) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83117) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem vettem észre semmi változást, a majd 900 megás rendszerben.
Ja de igen! A 2740--->2750 verzió lett! :DDD

-----------

Srácok!

Mindig meg akartam kérdezni, de elfelejtettem.
H6400...a menü mi a jó francért sötétedik és világosodik a tv adással együtt?
Valamit kell állítani, vagy ez is a samu marhasága?

A 65-ös tévém nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#83123) sandró60 válasza ΞΔGLΞ (#83122) üzenetére


sandró60
addikt

Az ECO-módot "babráld"Elképzelhető,hogy nálad be van kapcsolva.

(#83124) dokee78 válasza ΞΔGLΞ (#83122) üzenetére


dokee78
félisten

upgrade.msd a pendrivra és úgy frissítsem vagy maradjon a mappában?

(#83125) Ciccuka válasza dethroner (#83118) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez nem valami komoly sorrend. Különböző oldalak tesztjeiből (jellemzően 1-2 és más metódus szerint készült, elfogultság, gyári pénzelt esztek sincsenek kizárva) összerakni egy rangsort az oltári nagy baromság és hiteltelen. :U

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83126) dokee78 válasza Ciccuka (#83125) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem bármelyiket veszed tetszeni fog.
Mármint nem a listára gondolok.
Lassan kifutsz az időből és tényleg kifogy a H6200/H6400

(#83127) Ciccuka válasza dokee78 (#83126) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ma estig tart az MM-es LG TV akció is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83128) ΞΔGLΞ válasza sandró60 (#83123) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs bekapcsolva.

------------

(#83124) dokee78

Kicsomagolod és az egész mappát másolod a pen-re.

(#83129) dokee78 válasza ΞΔGLΞ (#83128) üzenetére


dokee78
félisten

Inaktív a szoftverfrissítés.

(#83130) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83129) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az, hogy "Inaktív"?
Nem lehet kiválasztani, erre gondolsz? Általában bekapcsolás után kell neki egy perc, hogy választható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#83131) dethroner válasza blakey (#83119) üzenetére


dethroner
veterán

Természetesen vannak benne idei modellek is, de hát minőség alapján vannak sorbarendezve, tehát az újakat hátrébb j keresd :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83132) dethroner válasza Ciccuka (#83125) üzenetére


dethroner
veterán

Nem valami komoly sorrend? Hm, ezt kicsit bővebben fejtsd ki! Természetesen sose lehet kizárni hogy valamiféle manipuláció ne legyen a háttérben, de ezt kijelenti csak bizonyítékok alapján szabad. Ha picit jobb megfigyelő lennél, látnád hogy nem rangsorolva vannak, hanem értékelés alapján (elől azok amik 1-es, tehát a legjobb osztályzatot kapták és így tovább) vannak rendezve.
De ha te nem fogadod el az itteni tanácsokat és olyan teszteket sem, amik alapján itt a legtöbben simán véleményt formálnak egy-egy tévéről, akkor miért kérdezgetsz egyáltalán? Vedd azt ami a pénztárcádnak megfelelő és a boltban a legjobb infókat szerzed róla!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83133) donjohnson válasza dokee78 (#83129) üzenetére


donjohnson
addikt

firmware frissítés usb-ről:
youtube videó lépésről lépésre
pdf útmutató lépésről lépésre
menni fog?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#83134) dokee78 válasza donjohnson (#83133) üzenetére


dokee78
félisten

Mikor írta a kolléga már meg csináltam. :R

(#83135) dokee78


dokee78
félisten

SamsChannelEditorban ez a törlés?
Remove Encrypted?

(#83136) Flashget válasza dokee78 (#83135) üzenetére


Flashget
félisten

a pipát vedd ki az a törlés :)

Realme GT Master Edition

(#83137) dokee78 válasza Flashget (#83136) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi. :R
Van olyan amiből van "DATA" feliratú is,azt gondolom nem szabad törölni?

(#83138) yvsmad válasza dethroner (#83132) üzenetére


yvsmad
őstag

Aldis Medion LCD egy kategória a legjobb Pana plazmával... ez most komoly?
Ilyen rangsort én is írok bármikor. Bár lehet, hogy a Medion meg a Changhong soha nem jutna eszembe. :))

Itt van pl. a német Computerbild Magazinból a Bestenliste, ebben legalább nem 3-5-7 éves készülékek vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#83139) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, vettem egy Samsung UE55H6410-est. Szeretném összekötni a 20 éves minőségi hifimmel, mert annak lehet még mindig jobb a hangja.

Az egyetlen megoldás az AV kábel. Más bemenet nincs a hifin ugyanis. Össze is dugtam, 2 RCA ide, 2 RCA oda. A hifi Aux-ra állítva. Igen ám, de továbbra is a TV-ből jön a hang. A menüben semmilyen beállítási lehetőség nincs erre vonatkozóan. Szerintetek hogyan vegyem rá a TV-t, hogy a hifire dobja a hangot? :F

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#83140) yvsmad válasza Travelos (#83139) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévében a bementre kötötted a kábelt.
RCA kimenet nincs rajta, csak optikai és füles.
Egy külső DAC jó szolgálatot tehet.

[ Szerkesztve ]

(#83141) Travelos válasza yvsmad (#83140) üzenetére


Travelos
őstag

hoppá, ezt nem is figyeltem, ezt az égést :W

Szerinted ha egy olyan jack dugós kábelt bedugok a füles kimenetbe, aminek a másik vége 2 RCA, és ez csatlakozik a hifi bementbe, akkor jó lesz?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#83142) yvsmad válasza Travelos (#83141) üzenetére


yvsmad
őstag

Működhet a megoldás, csak figyelni kell a két hangerő összehangolására és a zaj minimalizálására.
De a füles kimenet nem túl nagy minőséget ad, ebből a szempontból jobb lenne az optikait használni.

[ Szerkesztve ]

(#83143) Travelos válasza yvsmad (#83142) üzenetére


Travelos
őstag

köszönöm, de más lehetőség nincs, DAC-ba nem akarok beruházni, mert ez csak egy próba lenne

egyébként hogy érted, hogy 2 hangerő? A TV-ből is jönni fog hang?

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#83144) yvsmad válasza Travelos (#83143) üzenetére


yvsmad
őstag

A füles kimenet hangerejét és az erősítő hangerejét kell összehangolni.
De majd rájössz, ha oda kerül a sor.

[ Szerkesztve ]

(#83145) Travelos válasza yvsmad (#83144) üzenetére


Travelos
őstag

PC esetén lehetne a füles hangerejét állítani, de TV esetén nem nagyon szerintem, mert nincs hol.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#83146) kali válasza Travelos (#83145) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tv készüléken vagy a távirányítón ha állítod a hangerőt, akkor bedugott füles esetén azt állítja.
azt kell majd kitapasztalnod, hogy a fejhallgató jack kimenetén a fentiek szerint ne legyen túl magas, de túl alacsony sem a jelszint, arra gondolt yvsmad, mert ha a fülesre sok megy ki, akkor a hifi már alacsony hangerőn is torzíthat, ha meg túl keveset nyom és a hifi oldalán kell túlzásba erősíteni, az sem okés.

[ Szerkesztve ]

(#83147) yvsmad válasza Travelos (#83145) üzenetére


yvsmad
őstag

Mondjuk a tévé távirányítóján. :K

(#83148) ΞΔGLΞ válasza Travelos (#83145) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt írtad minőségi hifi...
Nyilván minél minőségibb hifi-t kötsz rá, annál szebben fog szólni, mint a beépített gyári hulladék hangszórók.
Bár ilyenkor megszűnik szinte minden hangbeállítási lehetőség, és valóban a füles jack kimenet tényleg nem egy minőségbajnok, de ha esetleg úgy kötöd össze, hogy a hifi elé (ha van rá lehetőség) bedobsz egy szintén minőségi Equalizer-t, akkor még tovább tudod javítani a hangzást. Mert ugye a tv-én ilyenkor ez a lehetőség is ki lesz "lőve", hogy ott bármilyen hangszínt állíthass.

Én így oldottam meg, végül egy nagy "vintage"Yamaha toronyra kötöttem a "kisebbik" 50 colos tv-t, amit sajnos mostanában már nem is használtam.
A vintage cuccokat meg használni kell, akkor soha nem romlik el.

(#83149) blakey válasza Travelos (#83143) üzenetére


blakey
titán

Nem kell minőségi DAC, ebayen lehet venni olcsón optikai-rca DAC-okat, jobb, mint a jack kimenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83150) Yocee


Yocee
aktív tag

Sziasztok!

Hasonló az én gondom is, és keresek rá megoldást. A Hétvégi MM akcióban azért a Samsung tv-k is olcsóbbak voltak, nem csak az LG-k, így egy 48h6200 hazajött velem. Optikai kimeneten nem tud hangerőt szabályozni, így vagy kikapcsolom a tv hangszórót, és a soundbar hangját állítgatom egy másik távirányítóval (más márka), vagy bekapcsolt hangszóró mellett valahova belövöm a soundbar hangját, hogy épp csak kiegészítse a tv-t, de lehet, hogy az már este túl hangos, így azt ki kell kapcsolni.
-Van a szerviz menüben valami mókolás, arra, hogy ezt a hangerőt is szabályozza a tv?
-Ha veszek egy olcsó Samsung soundbart, annak a hangerejét változtatna a tv távirányító, és vajon azonos mértékben, mint a tv hangját?
-Ha veszek egy drága vezeték nélküli Samsung soundbart, ami párosodik a tv-vel, akkor megoldódik ez a probléma maradéktalanul?

Más kérdés: Sehol nem találom, hogyan lehet kikapcsolni a menüben lépkedés hangjait. Botrány ahogy puppog a hangerő állításnál.

Harmadik probléma: Az okostelefonos funkciókat a Samsung Smart View 2.0-n keresztül valóban csak Samsung telefonokról lehet elérni? mert ezt eddig senki sem említette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.