Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126501) univerzita válasza kokokka (#126500) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem se lesz. A Samsungnál biztos úgy gondolják hogy aki már ilyet tv-t vesz akkora vesz hozzá egy hang rendszert.

(#126502) kokokka válasza univerzita (#126501) üzenetére


kokokka
őstag

??? MI vaaaan? :) Az ambientnek semmi köze a hanghoz....

(#126503) univerzita válasza kokokka (#126502) üzenetére


univerzita
addikt

Elnézést,aszt hittem a DTS -re reagáltál. Már látom hogy a Ambient -re.

(#126504) Fr3eWar válasza matex (#126496) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lejátszás közben ellépkedsz a jobbra a fogaskerék ikonra, és ott lesznek a feliratok és hangsávok. Viszont ha DTS a másik hangsáv, akkor nem fogja az opciót se felsorolni, hogy hangsáv, mert nem lehet módosítani. Ha több AC3 van akkor lehet közöttük ott válogatni.

(#126505) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv van valakinek tapasztalata, hogy raktáron lévő készülék esetén a média markt, vagy extrém digital küldi gyorsabban a terméket (vidéki szállítás)?

(#126506) Callisto válasza Tomi8822 (#126505) üzenetére


Callisto
őstag

Best Buy. :D
Extreme Digitaltól rendeltem 65Q9FN-t. Pár napig változtatgatták a raktárba érkezés idejét pedig rendeléskor raktáron volt állítólag. Ekkor meguntam. Pénteken délután (16:20) rendeltem ugyanazt BB-től. Szombat reggel 8:00-kor hozta a futár. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126507) bbmt válasza Tomi8822 (#126505) üzenetére


bbmt
senior tag

Vasárnap rendeltem a MM-tól a 75Q6FN-t, szerdán itt volt.
Szolnok megye.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#126508) PuMbA válasza Fr3eWar (#126472) üzenetére


PuMbA
titán

Helyes. Valószínű, hogy azóta már javították a firmware-en, hogy ne legye annyira agresszív a dimming :) Elfogadhatatlan ennyi pénzért, hogy úgy működjön a dimming, de emiatt meg a nagyobb kontraszt ugrik, szóval így már az a kérdés, hogy mennyivel jobb, mint a Q8, mert másban annyira nincs különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#126509) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Bátyáméknak elromlott a Samsung 40F6500 (egy pixelsor elhalt benne, illetve van egy sötétebb sáv rajta.

A kérdésem, hogy ebben vajon milyen panle van? VA vagy IPS?
Nekem is van otthon egy pont ugyanilyen, de annak is olyan szép a feketéje, hogy gyanús, hogy nem IPS, hanem VA panel van benne, de neten sehogy sem lelek fel róla infót, kérdezek itt hátha van aki emlékszik rá, hogy mivel szerelték.

Köszönöm ha valaki tudna erről infót!
:R

(azért lenne fontos, mert kellene másik TV, és hasonló minőség, de nem tudom hirtelen, hogy VA panelest merjek-e nekik ajánlani (most visznek vissza egy olcsóbb kategóriás VA panelest, mert sehogy sem tetszik nekik a Samsung után), persze az nem 100Hz-es stb, de nem bírtam lebeszélni őket, hogy megvegyék, sehogy sem.

Nah éppenmost találtam egy avforumos tesztet, ahol 3200:1 kontrasztot említenek, akkor ez biza VA kell, hogy legyen...
Nem? :F

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#126510) Attila0 válasza Anonymus23 (#126509) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, va paneles ahogy az összes régebbi samsung is.

(#126511) 42861 válasza PuMbA (#126508) üzenetére


42861
senior tag

Igen, javította a Samu már jóideje. Pár hete megírtam már itt neked kommentben is, de valszeg nem vetted észre.

(#126512) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Sziasztok!

Samu ue55nu7023 kxxh működik USB-s egér-bill. kombóval?
A hivatalos oldalon csak a 7022-est találtam meg, és ott van USB HID Support. Gondolom a két készülék csak apróságokban tér el...

(#126513) PuMbA válasza 42861 (#126511) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, nem vettem észre :)

(#126514) Callisto válasza PuMbA (#126508) üzenetére


Callisto
őstag

Egyrészt nem romlott a kontrasztja semmit sem. Egyszerűen bugos volt az algortimus.
Másrészt a FALD-nak rengeteg más előnye van HDR-nél ugye nem kell magyarázni miért és általánosságban jobb a kép, a fekete és sötét részek.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126515) PuMbA válasza Callisto (#126514) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyrészt nem romlott a kontrasztja semmit sem. "

Ha arról a csillagos Star Wars bevezetőről beszélünk, ahol már nem kapcsolja ki a LED-eket a TV, akkor visszamegy 1:6000-re a kontraszt a kikapcsolt LED-ekkel mért 1:19.000 helyett, mint a Q8 esetén, ami szintén nem kapcsol ki LED-eket.

"Másrészt a FALD-nak rengeteg más előnye"

De az előny több helyen viszont hátrány, mert ha van kikapcsolt és bekapcsolt LED is a panel területén, akkor a kettő határán homogenitási probléma lesz, hiszen az 1:19000-res kontraszt fog találkozni az 1:6000-ressel.

[ Szerkesztve ]

(#126516) PuMbA válasza PuMbA (#126515) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mintha az 1:6000 kontraszt nem lenne elég, nekem tökéletesen megfelelő, viszont a FALD mindenképp jár előnyökkel és hátrányokkal is, amik az RTINGS hozzá tartozó cikkben már leírtak és példákkal illusztrálnak:

"Light blooming around bright objects and into the darker space. You can see an example of that in the video above and on the left.
A trail of light following moving bright objects. See example above and to the right.
A loss of detail in dark areas.
Unintended portions of the screen being dimmed.
A fluctuating brightness of the screen."

szóval szerintem ebben tökéletesen igazuk van, hogy a FALD egyáltalán nem spanyol viasz, én sem szeretem, mert hiába ad sok jót, de ezzel együtt rosszat is tesz a képhez, tehát szubjektív a dolog megítélése: "Even the best local dimming introduces issues to the picture, so some people will much prefer to leave local dimming off when it is available."

[ Szerkesztve ]

(#126517) Partizan182 válasza PuMbA (#126516) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDRhez nem pálya a dimming kikapcsolása, akkor már 1000x inkább ezek a FALD hibák mint a 8 zónás edge led kínlódás.

(#126518) Callisto válasza PuMbA (#126516) üzenetére


Callisto
őstag

Hát ez így van, de szerencsére újabb firmwarerrel már javították ezeket.
Amúgy nem csak ki és bekapcolt állapotuk van, hanem fényerősséget állít. Szóval a csillagos példánál nem állja meg a helyét amit mondasz. Viszont tény, hogy nem lesz olyan nagy a kontrasz a csillagok és a sötét hátterük között. Ez nyilvánvaló.
A Q9FN-nél viszont most már nagyon jól működik a FALD. Az említett hátrányok nagyon ritkán tűnnek fel nálam. Teljesen sötétben nézve is. Volt nálam 65C8 is, amit 3 napot tesztelgettem. Tudom melyiknek mi az előnye és hátránya és mekkora különbség van világosban és sötétben köztük. Nekem a Q9FN (eddig :D) teljesen megfelel minden tartalomra (film, játék, sötét, világos, SDR, HDR).
Nos ettől még az OLED-et választottam volna, mert a pixel szintű kontraszt verhetetlen... ha nem égne be. Nálam 100% a beégés és inkább kissé rosszabb képminőség, mint a beégés.
Ha pedig jó HDR-t akarsz: FALD LED TV-nél.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126519) Fr3eWar válasza Callisto (#126506) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor végül csak kipróbáltad, (elállás lehetőséggel), aztán a végén lehet nem lesz elállás?
Mikor fizettem az MM-ben személyes átvétnél, még voltak kétségeim, hogy biztos megér-e ennyit egy TV nekem, aztán mára a látvány feledtette az árat meg azt az érzést :).

Most a hangrendszerrel vagyok így, a héten jön az erősítő, a Monitor Audio MASS 5.1 rendszer meg már egy hete itt pihen a nappaliba, bedobozolva, 2x2,5-es oehlbach kábeleket behúzását most fejeztem be. De tegnap este filmnézés közben is ott volt bennem, hogy azért nem is olyan rossz a beépített hangszóró :) Remélem a hangcuccal is úgy meg leszek elégedve mint a TV-vel.

(#126520) biosphere2


biosphere2
csendes tag

Sziasztok!

Vettünk egy Samsung UE43NU7402UXXH tv-t és be is üzemeltük viszont úgy tűnik, hogy valamiért nem jegyzi meg a csatorna beállításokat.
Ha egy idő után újra bekapcsoljuk újra keresteti a csatornákat, mintha nem lettek volna letárolva.
Kábel, szolgáltató rendben van, gyári beállítást, szoftver frissítést csináltunk rajta, de nem segített.

Találkozott már valaki ilyennel?
Vagy egyből szervíz és majd ők megnézik?

Köszönöm.

(#126521) Batib válasza biosphere2 (#126520) üzenetére


Batib
őstag

Csak tipp. Nincs véletlenül üzleti (bemutató) módban?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#126522) biosphere2 válasza Batib (#126521) üzenetére


biosphere2
csendes tag

Sajnos a legelső bekapcsolásnál nem voltam ott, ezt szerintem még nem néztük meg utána.
Utólag hol látom ezt?

(#126523) Callisto válasza Fr3eWar (#126519) üzenetére


Callisto
őstag

Egyértelműen az OLED-nek jobb a képe sötétben (fénynél már nem annyira nagy a különbség), de marad a Q9 minden FALD-os hátrányával együtt. Van olyan jó a képe beállítgatva és vann olyan jól implementálva a FALD vezérlése, hogy nincs az a nagy hiányérzetem az OLED után.
Na meg úgy gondolom a panel lottón is eléggé nyertem. Amúgy szerintem változtattak a panelen, mert enyém már novemberi gyártás és 04-es panel verzió, holott eddig 03-as volt a legújabb ismereteim szerint.
Amíg fejlődik az OLED technológia vagy jön jobb addig simán, örömmel használom. Ja és a TV hangszórón ledöbbentem. Én 7.1-es hangrendszert használok végfokokkal stb, de tegnap este lekpacsoltam az akkor halkan szóló hangrendszert és a TV átváltott saját hangszóróra. Majd elindítottam egy filmet, hogy megnézzem milyen és úgy jött oldalról, hátulról olyan hangtartományokban a hang, hogy hirtelen azt hittem visszakapcsoltam a hangcuccot. TV-től én ilyen hangot még nem hallottam (nem ide értve a saját soundbarral rendelkező TV-ket).

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126524) Batib válasza biosphere2 (#126522) üzenetére


Batib
őstag

Nem ismerem pontosan ennek a modellnek a menüjét. Nálam a menü - temékámogatás pontban kiírja.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#126525) Fr3eWar válasza Callisto (#126523) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az a Verison No? : 04 / QNQ9F
Model Code: QE65Q9FNATXXH
Made in Slovakia

Gyártási dátumot nem találtam

(#126526) biosphere2 válasza Batib (#126524) üzenetére


biosphere2
csendes tag

Megkeresem, köszönöm.

(#126527) Callisto válasza Fr3eWar (#126525) üzenetére


Callisto
őstag

Igen. A 04-es a panel verzióját jelenti.
Dátumot én sem találtam, csak a rajta lévő firmware alapján gondolom, hogy novemberi gyártás.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126528) kova1 válasza biosphere2 (#126520) üzenetére


kova1
csendes újonc

Szia,
"Beállítások-Adás-Automatikus hangolás beállításai-Készenléti automatikus hangolás" -t kell kikapcsolni.

(#126529) bbmt válasza Callisto (#126523) üzenetére


bbmt
senior tag

Én a Q6 hangján lepődtem meg. Szintén 7.1-et használok, de most ott tartok, hogy amikor este halkan nézem a filmet, akkor be sem kapcsolom az erősítőt.

A kanál a gyengék villája

(#126530) mpo válasza Fr3eWar (#126519) üzenetére


mpo
veterán

De tegnap este filmnézés közben is ott volt bennem, hogy azért nem is olyan rossz a beépített hangszóró

Ha beüzemeled a házimozit, mindjárt nem lesz olyan jó a tévé hangja. A center minél közelebb legyen a tv aljához.
Melyik erősítő és mediaplayer mellett döntöttél?

Ha érted, akkor már elavult.

(#126531) Fr3eWar válasza mpo (#126530) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Erősítő Denon X2500H lett, mediaplayer egyelőre a PC, mivel most még a nappaliban van a TV mellett 2 méterre. Ha megépül egyszer a ház, aminek január 16 lenne a határideje, de nyár vége előtt tuti nem költözhető (megbízható generálkivitelező...) akkor oda majd megnézem mi lesz az aktuális "bestbuy" mediaplayer, lesz-e jobb mint a Minix légegeres változata stb.

[ Szerkesztve ]

(#126532) mysuAF


mysuAF
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy UE55NU7023KXXH
4k filmet néznék pendriveról a TV USB csaitján keresztül. A kisméretű (2-3Gb) 4k videókat tökéletesen kezeli TV de az 50Gb körüli videókkal már baja van, szaggat, megakad.
A készülék nincs erre kitalálva vagy csak belenyúltam több rosszul elkészített videóba?
Esetleg én hagytam ki valami borzasztó alap dolgot?
(csak simán rámásoltam a filmet a pendrivera(Sandisk Ultra Fit 128gb 3.0 NTFS-re formázva))

Válaszotokat segítségeteket előre Köszönöm!

(#126533) Secretknight válasza mysuAF (#126532) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Szerintem kevès neki a 0.5A amit az usb tud.Èn külön áramforrásos 1 terrás vinyót használok,azzal hibátlan a 4K.

(#126534) PuMbA válasza Secretknight (#126533) üzenetére


PuMbA
titán

Az egyik USB port 1A-s :)

[ Szerkesztve ]

(#126535) Secretknight válasza PuMbA (#126534) üzenetére


Secretknight
aktív tag

2 van? Én mintha egy 0.5A-est láttam volna csak...

(#126536) PuMbA válasza Secretknight (#126535) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a KU6000-ren van egy HDD USB port és még oda is van írva, hogy 1A, a másik porthoz 0.5A van írva.

(#126537) mysuAF válasza PuMbA (#126536) üzenetére


mysuAF
csendes tag

Sajnos csak 1db 0,5 Amperes usb van.

(#126538) sandró60 válasza mysuAF (#126537) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor neked innen kell választani.[link]
Megoldódik a problémád :K
Azért elég érdekes,hogy ilyet tévét lehet kapni :F

[ Szerkesztve ]

(#126539) Zigi válasza sandró60 (#126538) üzenetére


Zigi
senior tag

Kétlem, hogy egy pendrivenak több kellene mint 0.5A.... és miért csak 4-5G után hal meg? utána fogy el az amper? :)

mysuAF szerintem próbálj meg egy másik filmet is mielőtt veszel egy hdd-t feleslegesen ;) Vagy esetleg formázd át exFAT-ra ntfs-ről a pen-t.

[ Szerkesztve ]

(#126540) Secretknight válasza Zigi (#126539) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Jaaaa,az alap hogy exfat a pendrive :)

(#126541) murphyke


murphyke
újonc

Sziasztok!

Esetleg valaki nem tudja miért törölték ki a youtube alkalmazást a UE40D6000 szériás tv-ből? Ugyan ebben az időben megszűnt működni a 3D funkció is nem észleli a szemüvegeket.... Samsung szervizel beszéltem azt mondták megszűnt a TV támogatása....
Kapott a TV egy teljes factory beállítást, de sajnos nem jött vissza se a youtube, se a 3D. A 3D lenne a fontosabb a többi külső perifériáról megoldható.

Esetleg valami régebbi firmware-t nem lehet vissza rakni?

Köszönöm előre is.

(#126542) Zigi válasza murphyke (#126541) üzenetére


Zigi
senior tag

Esetleg valaki nem tudja miért törölték ki a youtube alkalmazást a UE40D6000 szériás tv-ből?

Azért hogy vegyél új tv-t. Röviden ;) Az szokott lenni a válasz, hogy a tv-d hardvere már nem felel meg a youtube alkalmazás minimális követelményeinek. A 3D már nehezebb ügy arra nem tudom mi a magyarázat.

(#126543) ΞΔGLΞ válasza murphyke (#126541) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez új...
Ha 3D-t is hazavágják már, akkor ez az egyik legköcsögebb húzasa a Samsung-nak.

(#126544) #20221952 válasza Secretknight (#126540) üzenetére


#20221952
törölt tag

Az miért alap?
(Nekem úgy nem is kezeli a tv felvétel esetén)

(#126545) murphyke válasza ΞΔGLΞ (#126543) üzenetére


murphyke
újonc

Sajnos nekem is ez a véleményem, azért is gondoltam, hogy írok hátha valaki kijárta az utat hogy mi is ilyenkor a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#126546) Secretknight válasza #20221952 (#126544) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Mióta volt már problémám ntfs-re formázott pendrive-al (ne kérdezd mi,nem emlékszem),és éppen itt ajánlották hogy formázzam exfat-ra,azóta számomra alap hogy a tvhez használt pendrive-okat exfatra formázom,és nincs is semmi gond velük :)

(#126547) #20221952 válasza Secretknight (#126546) üzenetére


#20221952
törölt tag

Értem és rendben van, viszont megjegyzem, hogy az én Samsung tv-m esetén, csak az NTFS-re formázott pen drive használható, exFat nem.

(#126548) mpo


mpo
veterán

Jön a föltekerhető OLED.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#126549) Secretknight válasza #20221952 (#126547) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ez érdekes ,nekem exfat-ban most is ...és így jól működik.

(#126550) ΞΔGLΞ válasza murphyke (#126545) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy YT-t direkt tönkre vágják, az egyre gyakoribb, de a 3D-t is?
Hány éves a tv?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.