Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125101) ΞΔGLΞ válasza Deck (#125100) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyre rosszabb a minőség, de azt legalább jó drágán adják.

(#125102) Deck válasza ΞΔGLΞ (#125101) üzenetére


Deck
titán

Ja.. Pedig tegnap tuti nem volt ott. És nem is volt piszkálva a tv kijelzője. Ennyi pénzért ez a minőség azért hagy némi kivánni valót maga után. Na meg a clouding is ugye. Kikapcsolva kijelzőnél majd meglesem ha akkor nincs semmi külsérelmi nyom akkor tuti a tv-vel van valami. Előtte lévő meg pixelhibás volt, ez már csere tv.

Azt hittem kiadok ennyi pénzt egy tv-ért és szuoer lesz minden. Ez van :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#125103) ΞΔGLΞ válasza Deck (#125102) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lehet mit tenni, de ez nem csak Samsung-ra igaz, az összes többi egyre ganébb minőséget tesz le az asztalra, mondjuk addig jó, amíg ezt a garancia időn belül jön ki...

(#125104) Deck válasza ΞΔGLΞ (#125103) üzenetére


Deck
titán

Igen, ez sajna ilyen. Na 1 óra múlva már lövöm a képet :)

PS5

(#125105) davz


davz
csendes tag

hello
NU7100-szerias TV-hez es egy cambridge erositohoz szeretnek egy valoban funkcionalis univerzalis taviranyitot. van valakinek tapasztalata elsosorban a gyari samsung tavokkal kapcsolatban?
erdemes beszerezni egy oneRemote-ot?
udv

(#125106) PuMbA válasza Deck (#125102) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes, hogy általában az olcsóbb, nép TV-kkel van kevesebb gond, pedig abból többet adnak el :)

[ Szerkesztve ]

(#125107) jackooo84 válasza PuMbA (#125106) üzenetére


jackooo84
tag

Valószínűleg azért mert az olcsóbb tévéknél nincs akkora fejlesztés évről évre mint egy nívósabb modellnél ezért kevesebb lehet a hiba százalék is ...gondolom én. :U

[ Szerkesztve ]

(#125108) mpo válasza PuMbA (#125106) üzenetére


mpo
veterán

"A komplex rendszerek többnyire szembeszállnak tulajdon funkciójukkal. "

ARTHUR BLOCH
Murphy törvénykönyve, avagy miért romlik el minden?

Ha érted, akkor már elavult.

(#125109) ΞΔGLΞ válasza Deck (#125104) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát ezzel adós maradtál, vagy közben szétverted a tévéd?

(#125110) warren29 válasza ΞΔGLΞ (#125026) üzenetére


warren29
tag

Pont ezért nem cserélném le a 65KS8000-emet semmire csak ha feljebb megyek majd akkor 88"-ra.
Nem is értem aki kiad 3-400ezret miért nem vesz egy 1-2 éves hibátlan KS8000-et használtan ahelyett, hogy új típust vesz az áruházban ami sok tekintetben elmarad egy ilyen tv-től.
Ebbe még beletett a Samsung apait anyait, semmi nem hiányzik belőle.
Designe-ra is veri a mai Qled-eket, vastagságra is.
A képminősége pedig...egyszerűen brutál.

[ Szerkesztve ]

(#125111) warren29 válasza KubanitoS (#125060) üzenetére


warren29
tag

Pedig tényleg nagyon durva a különbség.
Az 5 éves LG 55LW659S tévémet amikor 2 éve lecseréltem egy 65F9000 Samsungra azt mondtam soha egy másodpercig nem tudnám többé az LG képét nézni.
Egy fakó, színnélküli, borzalmasan felhős, feketemetes tv volt kontraszt nélkül.
Olyan volt az LG a Samsung-hoz képest mintha a Samsung elé behúztam volna egy függönyt, levettem volna a fényerőt és eltüntettem volna a színeket.

(#125112) ΞΔGLΞ válasza warren29 (#125110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na jó, de mi a garancia arra, hogy az 1-2 éves tévé nem döglik ki fél, 1 éven éven belül?
Nem lehet tudni, hogy volt használva, a tulaj meg mondhat akármit.

(#125113) warren29 válasza ΞΔGLΞ (#125112) üzenetére


warren29
tag

Ezért írtam, hogy hibátlant kell venni.
Szinte tudtam anyway, hogy vki ezzel a garanciadologgal fog előjönni.
Mo.-on az emberek ilyen garanciamániások ez egy ilyen beidegződés.
Pld.a Németek abszolút nem ilyenek.
Ott csak úgy dübörög az ebay és olyan tv-ket adnak el olyan áron pár évesen, hogy a magyarok a felét nem adnák érte mert "jajj arra nincs garancia".
SOHA nem vettem boltból semmilyen garanciás motyót hanem inkább ugyanannyi pénzért megvettem a tavalyi csúcsmodellt garancia nélkül ami kenterbeveri minden tekintetben azt amit a boltban veszel középkategória felső osztályban.
Azért a csúcsmodell kategóriát összerkaja minden gyártó, tv-ről lévén szó legjobb minőségű panel, legjobb elektronika, legjobb összeszerelés.(elvileg)
Ezt alapul véve ennyi rizikót be lehet vállalni szerintem.

A másik meg mindig megnézem honnan veszek egy ilyen felső kategóriás cuccot.
Én nagyon precíz és alapos ember vagyok aki különös gonddal vigyáz a cuccaira így pontosan ilyen embertől vásárolok CSAK. (karcmentes motyó, minden tartozékkal, doboz...stb)
Ezzel azért nagymértékben csökkenthető a rizikófaktor.

[ Szerkesztve ]

(#125114) Deck válasza ΞΔGLΞ (#125109) üzenetére


Deck
titán

Vettem képernyő tisztítót közben és letisztitottam a tv-t. Lejött szerencsére de nagyon izgultam miatta. Hajszálkarc van rajta vagy valami kis cucc de nem nagyon érdekel. Örülök hogy ez a nagy cucc eltűnt :D

PS5

(#125115) ΞΔGLΞ válasza warren29 (#125113) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, én az vagyok, ha kezd a garancia a végéhez járni, akkor (ha van lé), biztosan cserélek újra, de egyébként egyetértek...

(#125116) ΞΔGLΞ válasza Deck (#125114) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor ez mák volt, de azért képet csinálhattál volna előtte. :)

(#125117) warren29 válasza ΞΔGLΞ (#125116) üzenetére


warren29
tag

Erre én is kíváncsi lettem volna :)

(#125118) Deck válasza ΞΔGLΞ (#125116) üzenetére


Deck
titán

Hidd el próbáltam de egyszerűen nem látszott semmi a képen. Szar a telefonom na.. ;]

PS5

(#125119) ekkold válasza warren29 (#125113) üzenetére


ekkold
őstag

Ha megnézed a magyar apróhirdetési oldalakon a használt tv hirdetéseket, akkor kb. azt látod, hogy hulladékokat árulnak olcsón, amelyik meg még viszonylag jó, azt drágábban adják mint egy frissebb modell jelenlegi bolti ára - mert sokan úgy gondolják, hogy megvettem közel félmillióért, nem fogom 100....200 körüliért eladni, aztán meg csodálkozik, hogy senkinek se kell annyiért, illetve mindenki alkudni akar. Ha megemlíted, hogy a boltban garival, +áfával is olcsóbb, akkor meg, meg vannak sértődve. Lehet, hogy máshol könnyebb, de itt nagyon gyakori az ilyen mentalitás. Nemrég rendeltem meg én is egy új tv-t, de előtte azért körülnéztem a használt piacon... elég lesújtó.

Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

(#125120) MCPD


MCPD
csendes tag

Sziasztok,

az okos távirányító "belepofázós" funkciója működik magyarul, vagy álomvilágban élek? (csak mert a MM-ban egy LG-n simán csatornát váltott egy szimpla "ertéelklub" bekiabálásra.)
A másik kérdésem, hogy lehet rendezni a csatornákat, esetleg működik-e valamilyen offline szerkesztési lehetőség amit utólag fel tudok tölteni USB-n keresztül?

Bocs, még sosem volt Samsungom, okos távirányítóm meg főleg nem. Ha muszáj olvasnom, akkor olvasok, de szerintem ez nektek zsigerből megy. Köszönöm!

(#125121) mpo válasza MCPD (#125120) üzenetére


mpo
veterán

Csatornarendezés:
[link]

Muszáj olvasnod, töltsd le a kézikönyvét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#125122) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!
Lehet,korábban már volt erről téma.Szóval a DTS hangformátum hiánya "nagy" gond egy új Samu qe55q9f vásárlása esetén?
Köszönettel.

(#125123) PuMbA válasza vasimnbt (#125122) üzenetére


PuMbA
titán

Ha DTS filmet néznél a beépített lejátszójával, akkor igen. Egyébként a Q9 helyett ajánlott a Q8 vagy Q7, ugyanis a Q9-en sötét részleteket vesztesz el (jobb oldali a Q9) a kikapcsolhatatlan Local Dimming miatt :) Nem mindig a drágább cucc a jobb, sőt ahhoz képest elég sokszor nem.

[ Szerkesztve ]

(#125124) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Köszönöm!
Ha ez így van,akkor miért drágább,mivel tud többet a 9f a 8 vagy 7-es szériánál?

(#125125) ΞΔGLΞ válasza MCPD (#125120) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Magyarul nem működik az. Csak angol szavakkal, de azzal szinte minden.
Bár nyilván ez neked nem segítség.

(#125126) PuMbA válasza vasimnbt (#125124) üzenetére


PuMbA
titán

Q9F vagy Q9FN? :) Képminőségben kis különbség van, de menj el egy boltban és nézd meg őket. A legfelső, legdrágább kategória már inkább a gyártók pénzgyűjtéséről szól, hogy ki fog azért minél több pénzt fizetni, hogy elmondhassa, hogy neki bizony Q9 nevű TV-je van. Ez mindig is így volt. Ki vesz 40 millió Ft-ért hangfalat? Valaki igen...

[ Szerkesztve ]

(#125127) ΞΔGLΞ válasza ekkold (#125119) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, így van, egyik másik eladó nem tudom hol f..ba él, de olyan árakat talál ki a portékájára, ami kimeríti a nonszensz "beárazás" fogalmát.

(#125128) vasimnbt válasza PuMbA (#125126) üzenetére


vasimnbt
csendes tag

Q9FN

(#125129) PuMbA válasza vasimnbt (#125128) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ugyanarról beszélünk :) Q8FN-t vegyél maximum szerintem, mert ott nem tűnnek el sötét jeleneteknél például a csillagok, hogy a képen láttad. De ajánlom, hogy nézd meg boltban őket.

[ Szerkesztve ]

(#125130) Deck


Deck
titán

Hogy írjak egy kis pozitívat is. Az azonnali csere nagy plusz, a samsungot ellehet érni cseten és telefonon is, 2 év garancia. A kép valami brutális 4k hdr tartalom odabasz, imádom az ilyen városos, világ videókat sokat néztem már rajta. Filmnél az alsó és felső sáv fekete szemből semmi gond vele ahogy a cloudingal sem ha szemből nézem és van háttér világítás a tv mögött. Menü gyors, ps4 pro-s játékok fantasztikusan néznek ki rajta, input lag az egyik legalacsonyabb ezen a tv-n szóval játszani az egyik legjobb. Örülök, hogy a csatlakozók nem a tv-n vannak. 2 évig tuti ez marad aztán majd ha jön a ps5 meglátom mire váltok :D
Akit zavar a dts hiánya az vegyen xiaomi mi box 3-at vagy 4-et és nem lesz gond.
Negatívum számomra, hogy nagyon óvom mégis karcolodik.. De hogy mitől.. Foltmentesre alig lehet letörölni, szemből jó csak nézni közelről, játék módba ha van felirat akkor világosodik picit majd ha eltűnt visszasötétedik. Feketénél tűnik fel de feature ez nem hiba na.. ;]

Arra még nem jöttem rá, hogy a ps4 alatt ha kapok egy trófeát pl és felugrik akkor a neve nem tisztán jelenik meg hanem mosott a szöveg. Alig lehet elolvasni. Nem értem miért.

Lényeg, hogy elégedett vagyok a tv-vel de tökéletesen tv ugye nincs. Így állok hozzá :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#125131) vasimnbt válasza vasimnbt (#125128) üzenetére


vasimnbt
csendes tag

Nos a QE55QFN típust néztem ki.Most 500-600 között kapható.Várom azt,bízom benne,hogy 23.-án lesz ebből még lejjebb.Akkor,ahogy írta,ehelyett a Q8 vagy Q7 lehetne a jobb választás?
Köszönettel.

(#125132) vasimnbt válasza vasimnbt (#125131) üzenetére


vasimnbt
csendes tag

Pontosan a kiválasztott: Samsung QE55Q9FN

(#125133) ΞΔGLΞ válasza vasimnbt (#125131) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem van Q8, aminél már elég szép képi különbségek vannak a javára, mármint a q6 és q7 típusokhoz mérve.
Viszont nem tudom, hogy q8 és q9 között van-e, ha van egyáltalán fejlődés a q9 javára. A q8-ban nincs connetct box a q9-ben már újra van...

(#125134) Gauguin válasza ΞΔGLΞ (#125133) üzenetére


Gauguin
tag

Szia!

Én is Q8-ra fogok utazni, és itt azt írja a Samu official, hogy van.

[link]

"One Connect

Mostantól minden eszközödet egy helyről tudod irányítani. A One Connect Box összegyűjti a csatlakozókat, a szinte észrevétlen optikai kábel pedig kommunikál az okos távirányítóval. Helyezd a One Connect Box-ot egy láthatatlan helyre, és máris szabadabban gazdálkodhatsz a térrel!"

Nem jót nézek?

[ Szerkesztve ]

(#125135) ΞΔGLΞ válasza Gauguin (#125134) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Nézd ezt meg és számold át, hogy megéri-e.. Én a nyáron vettem a Q8 tévét, akkor is volt BF és elég sokat nyertem az akcióval. Ingyen kiszállítják, rendes garanciával.
Lapozz alulra...

[link]

1500 dollár most, amit kinéztél...

[ Szerkesztve ]

(#125136) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#125135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez, kb 422 ezer...
435000 árukeresőn a legolcsóbb helyen. Hát én biztos, hogy magától a samutól venném...

(#125137) Gauguin válasza ΞΔGLΞ (#125135) üzenetére


Gauguin
tag

Hm. Köszi a linkeket, és tényleg nem ugyanaz a tévé.

A QE55Q8FNATXXH egy teljesen másik típus?
Itthon ez vásárolható meg a nagyobb boltokban.

(edigitalnal 380k,-)

[ Szerkesztve ]

(#125138) ΞΔGLΞ válasza Gauguin (#125137) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek szerint volt itt valami ráncfelvarrás, mert más a láb, de nem hinném, hogy bármi komolyabb eltérés lenne egyébként.

Viszont ez a legjobb ár, de nem kapható Talán egyelőre...

Jah látom közben írtad az edigi-t.

[ Szerkesztve ]

(#125139) warren29 válasza ekkold (#125119) üzenetére


warren29
tag

Ez így van.
A magyar használtpiac lesújtó de nemcsak műszaki hanem pld. használtautó téren is.
Éppen ezért kell kivárni és lecsapni a jó vételre. (gyakrolatilag az újnál is ezt csináljuk a boltban várva egy egy jó akciót)
Én vadászni szoktam ezeket sokszor 2-3 vagy akár több hónapot is várva egy hibátlan darabra/jó vételre és ki merem jelenteni, hogy a várakozás minden esetben meghozza a gyümölcsét.

(#125140) Gauguin válasza ΞΔGLΞ (#125138) üzenetére


Gauguin
tag

Erről az olcsó árról a, ami nem kapható, eszembe jut a vicc az olcsó banánról.

Lesz egy utam a Samsung boltba, és kikérdezem, mert most picit zavar (az rtings-es tesztnél betudtam, hogy esetleg hozzánk egy másik láb/box kombóval jön ugyanaz a panel és technika, MM-ben pl. ez a 3-lábas verzió látható).

MM-ben is volt 380k a kupon napokon, voltaképp akkor döntöttem mellette (jó ár eléggé).

(#125141) d.beni válasza ΞΔGLΞ (#125135) üzenetére


d.beni
aktív tag

Magyarországra is szállítanak?
Itthon is lehet garanciáztatni?

(#125142) DonAttilas válasza ΞΔGLΞ (#125136) üzenetére


DonAttilas
tag

Szia. Nincs tipped miért nincs fent a 55NU7400-as típus a samsung oldalán? Meg nem tudod ha tőlük rendelnék én is áfát nem kell rá fizetni?

(#125143) mpo válasza Deck (#125130) üzenetére


mpo
veterán

A kép valami brutális 4k hdr tartalom odabasz, imádom az ilyen városos, világ videókat sokat néztem már rajta.

Nézd meg a tv kiírja-e, hogy HDR az ilyen videóknál, mert hiába írják oda YT-on, nem mind az.
Remélem az ajánlott távolságról nézed.

Akit zavar a dts hiánya az vegyen xiaomi mi box 3-at vagy 4-et és nem lesz gond.
Mi fogja megszólaltani a DTS-t?

Ha érted, akkor már elavult.

(#125144) d.beni válasza d.beni (#125141) üzenetére


d.beni
aktív tag

Most vettem észre hogy ez az oldal USA.
Szóval szerintem az Magyarországra nem is szállít, de ha mégis biztos nem ingyen. Plusz szerintem vámot is kell rá fizetni. De ha nem így van javitson ki valaki.

(#125145) ΞΔGLΞ válasza d.beni (#125144) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Engem még az oldalra sem enged belépni, és ennek az oldalnak nem usa-nak kellene lennie, hanem angol, vagy németnek, válaszható pénznemmel, szóval onnan ide nem szállítanak.az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#125146) ΞΔGLΞ válasza d.beni (#125144) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt valami átirányítási gebasz van, belépek uk, berakom a kosárba erre usa lesz,de Angliában nincs semmilyen akció, sőt Európába sem semmi. Ez csak usa-nak szól, de velük én nem is vagyok kapcsolatban, oda nem jó aa regisztráció, mégis az adatoknál minden stimmel.

Cöhh ..

(#125147) Deck válasza mpo (#125143) üzenetére


Deck
titán

Igen, kiírja. Persze onnan.
A hangfalam :D

Bár én elvagyok úgy, hogy pc-re kötöttem. ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#125148) MCPD válasza mpo (#125121) üzenetére


MCPD
csendes tag

Köszi, már be is állítottam.

(#125149) d.beni válasza ΞΔGLΞ (#125146) üzenetére


d.beni
aktív tag

Talán lesz itthon is valami jó akció fekete péntekre.

(#125150) ΞΔGLΞ válasza d.beni (#125149) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem annak már kint kellene lennie az oldalon, de legalább pár morzsa reklámnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.