Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125601) PuMbA válasza warren29 (#125599) üzenetére


PuMbA
titán

"Fejlesztenek ezerrel"

Inkább optimalizálnak, hogy minél több legyen a profit, ugyanis a régi FullHD alsó-közép kategóriás Samsung TV-k jobbak voltak a képminőséget összességében nézve, mint a mai azonos kategóriájú 4K-sok. Okostelefon fronton is 3 éve ugyanazt adják el, fejlődés 0. Fejlesztés az autóiparban, számítástechnikában van, de az utóbbiban is ugye belassult a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#125602) warren29 válasza PuMbA (#125601) üzenetére


warren29
tag

Vannak területek ahol nagyon gyors a fellődés/fejlesztés vannak ahol lassabb de globálisan nézve jelentős.
Műszaki cikk alatt nemcsak a TV, telefon, háztartási elektronika iparra kell gondolni hanem a napelemektől kezdve a búvárszivattyún át akár a tetoválógépig mindenre.

(#125603) anorche1


anorche1
őstag

A ku6400am jelzett, hogy van uj firmware. Ilyenkor vegyes erzelmeim vannak. Orulok, hatha gyorsabb lesz tole a tv, stabilabb lesz a kapcsolata smart view appal, stb. De felek, hogy pl. kiveszik belole a youtube appot, vagy bizonyos video formatumok tamogatasat.
Changelog termeszetes nincs. Felrakhatom, tudja esetleg valaki, hogy mi valtozott?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#125604) PuMbA válasza anorche1 (#125603) üzenetére


PuMbA
titán

2 éves a TV, nem vesznek ki semmit :) Én már frissítettem. Majd mostantól 2 év múlva kezdhetsz kicsit "aggódni".

[ Szerkesztve ]

(#125605) petack


petack
csendes tag

Sziasztok!

Felültem én is a black friday vonatra és vettem egy Samsung UE55NU7402 tv-t, de amint a képen is látható, a sarkaiban elég zavaró a bevilágítás. Nem csak teljesen sötét képnél, hanem sötétebb filmeknél is.

Ez így normálisnak mondható? Van esély arra, hogy ha visszaküldöm, veszek egy ugyanilyet, az majd jobb lesz?
Vagy ez általános az edge led miatt?
Ha mindegyik ilyen, esetleg tudnátok másik, hasonló méretű/árú TV-t javasolni, amivel jobban járok?
Előre is köszi a segítséget!

(#125606) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#125596) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vidd vissza és vegyél egy normális TV-t egy normális gyártótól.

Az melyik? :DDD

(#125607) Deck válasza petack (#125605) üzenetére


Deck
titán

Rettenetes ahogy kinéz.

PS5

(#125608) PuMbA válasza petack (#125605) üzenetére


PuMbA
titán

Elég csúnya :)

(#125609) ΞΔGLΞ válasza petack (#125605) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nagyon messze a van a normálistól.
Talán kellene lépni egy szintet a 8052 irányába.

(#125610) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#125609) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre gondoltam...
NU8052, itt azért kevés az esély, hogy ilyen trágya panelt tegyenek bele...
Kérdés csak az, hogy tudsz-e rádobni legalább 100 ezret. :U

[ Szerkesztve ]

(#125611) lukypeti88 válasza ΞΔGLΞ (#125610) üzenetére


lukypeti88
újonc

Nem nagyon használtam még a fórumot, nem tudom jó helyre írom-e, de valaki megtudná mondani milyen tv-t vegyek videóvágáshoz???? KB 400 szeretnék rászánni, van sok ebben az árban király felbontásokkal,de nem tudom eldönteni melyik vegyem,ami tartós is és jó is, annyira nem ismerem a tv ket.

(#125612) DonAttilas válasza petack (#125605) üzenetére


DonAttilas
tag

Szia. Ugyanaz a tv-m van méretre is minden. Tegnap jött. Én ennyire csúnyát nem tapasztaltam.Szerintem nem a típussal van a baj hanem a paneleddel, van nyilván rajta ilyen de nem ennyire erőteljesen mint a te képeden szerintem cseréltesd mindenféleképpen.

[ Szerkesztve ]

(#125613) KubanitoS válasza ΞΔGLΞ (#125610) üzenetére


KubanitoS
veterán

8002 és 8052 kötött szted mi a különbség?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#125614) DonAttilas válasza DonAttilas (#125612) üzenetére


DonAttilas
tag

(#125615) warren29 válasza ΞΔGLΞ (#125610) üzenetére


warren29
tag

Amúgy sztem ez a felhősödés dolog szinte csak minket fórumozókat zavar illetve akik értenek valamelyest a dologhoz.
A mezei userek többsége állítom vagy észre sem veszi, vagy ha igen azt sem tudja mi az és úgy van vele biztosan ez a normális, vagy le se sz**ja.
Egyébként rohadt zavaró pláne ha ilyen vagy ettől rosszabb mint az előző képen.

(#125616) ΞΔGLΞ válasza lukypeti88 (#125611) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem tudom, én vágáshoz monitort használok, abból is a 21:9 méretűt, mert jóval nagyobb így a munkaasztalom. Szerintem olyat keress, aminek kevés az input lag-ja, pl a QLED-ek. Q6, vagy Q7FN.

(#125617) ΞΔGLΞ válasza warren29 (#125615) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez így van, ott van mindjárt a szomszédom, olyan felhős este a tévéje, hogy csodálom, hogy nem esik még belőle az eső. Én nem említettem neki, hogy ez valami oltári zavaró, ő meg nagy ívben letojta, vagy észre sem veszi.

(#125618) ΞΔGLΞ válasza KubanitoS (#125613) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak a 8052-öt próbáltam, az teljesen rendben volt képminőségben. QLED és ez volt egymás alatt, azért vettem QLED-et, mert 4k hdr-ben egyszerűen szebb volt.

(#125619) warren29 válasza ΞΔGLΞ (#125617) üzenetére


warren29
tag

Gyanítom ugyanez a helyzet a pixelhibával is bár az azért csak szúrja a szemét sokaknak és talán arról jobban tudják, hogy hiba.
A gyártók akkor b***nának rá ha minden vásárló öntudatos és felvilágosult lenne a témában és vissza is vinné a szar tv-t.
Gyanítom az ágazat ha nem is menne csődbe de a nullszaldót örülnének ha megütné annyi a hibás, felhős, selejt panel.

(#125620) KubanitoS válasza ΞΔGLΞ (#125618) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most próbálok keresgélni, de részletes leírást nem találtam a különbségekről, az árukeresős összehasonlító meg nem sokat ér.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#125621) direwolf válasza petack (#125605) üzenetére


direwolf
őstag

Az enyém pont ilyen típus, és csak nagyon spéci körülmények között veszek észre néha a full feketén egy minimális foltot a bal alsó sarokban. Ez nagyon-nagyon szar, vidd vissza.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#125622) ΞΔGLΞ válasza KubanitoS (#125620) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha van eltérés egyáltalán, akkor BIT és HZ-ben (esetleg) jobb lehet a 8052, de talán még jobb panel is lehet benne, de komolyan nem tudom, még a DS sem dobja ki, csak 8000-ként.
A képe nagyon szép, tv adásoknál is.

8000 meg 8070 amit ismer...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#125623) KubanitoS válasza ΞΔGLΞ (#125622) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor viszont feltehetőleg ez valami kelet-európai piacra szént változat lehet. Legalábbis jobbat nem tudok...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#125624) KubanitoS válasza KubanitoS (#125623) üzenetére


KubanitoS
veterán

Írtam a Samsung Magyarországnak ezzel kapcsolatban, kíváncsi leszek mit válaszolnak. Túl sok jóban azért nem reménykedek. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#125625) mpo válasza KubanitoS (#125620) üzenetére


mpo
veterán

Ha ez segít:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#125626) ΞΔGLΞ válasza KubanitoS (#125624) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arra a válaszra kíváncsi leszek. :)

(#125627) mpo válasza ΞΔGLΞ (#125626) üzenetére


mpo
veterán

Ma nagyon kíváncsi vagy. :K
#125606-ban is szeretnéd megtudni melyik az a "normális gyártó".

Ha érted, akkor már elavult.

(#125628) PuMbA válasza DonAttilas (#125614) üzenetére


PuMbA
titán

Szemből fotózd, felülről vagy alulról már ilyen lesz a kép :)

(#125613) KubanitoS: Displayspecifications-on megnézed vagy az összefoglalót elolvasod: semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#125629) xyzz


xyzz
csendes tag

Sziasztok.
UE55NU8002TXXH erről a tv-ről mi a véleményetek?

(#125630) ΞΔGLΞ válasza mpo (#125627) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem az összes gyártó egy pénzéhes f...szopó lett manapság, akik garancia időre gyártanak termékeket, vagy még azt sem bírják ki>>>ez a jobbik eset nekünk. A véleményem...gagyikat gyártanak minden szinten, de azt legalább jó drágán adják.

Kb így lehet jellemezni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125631) mpo válasza ΞΔGLΞ (#125630) üzenetére


mpo
veterán

Az idén áprilisban járt le a Hitachi Air-Exchanger légkondim 10 éves garanciája.
Ezt az Air-Exchanger-t már nem gyártják, ablaknyitogatással lehet helyettesíteni 40 fokban.
Van egy-két műszaki cikk, ami annyira gagyi, hogy tervezett elavulást sem kell beletervezni, mert nem bír ki annyit se. Néhány márkát kerülök.

Ha érted, akkor már elavult.

(#125632) petack


petack
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségetek!
Hát, akkor visszaküldöm, megnézek még egy ugyanilyet, ha az is hasonló lesz, akkor valószínűleg drágább kategóriában kell nézelődnöm... :/

(#125633) Kazasi válasza KubanitoS (#125613) üzenetére


Kazasi
tag

Elvileg csak kisebb dizájn eltérés van. Például a talpa ha nem tévedek.
[link]

(#125634) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#125630) üzenetére


PuMbA
titán

Én összerakhatom a kezem. Szüleim 4,5 éves F6100-as Samsungja és az én 2 éves KU6000-rem is tökéletes, semmi bevilágítási gond stb, bár mindkettőre 5 év garancia bővítés lett véve, szóval lehet, hogy megijedtek :) Benq PC monitorom is jó már ~3-4 éve, gépemben még semmi sem romlott el, hangfalaim jók, azok is ~3-4 évesek. Van egy olcsó 5k-s TP-Link routerem az is jó, meg egy olcsó 40k-s 2 éves Xiaomi telefonom. Több kütyüm nincs, mert minél több van az embernek, annál több vele a gond, szóval én direkt próbálom a technikai kitettségemet a minimálisra csökkenteni. Még sosem kellett visszaküldenem vagy gariztatni semmilyen technikai cuccot 8 év alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125635) mpo válasza PuMbA (#125634) üzenetére


mpo
veterán

Vegyél mosógépet és használd is, 5 év a kihordási ideje, ismerős a szerelő aki cserélte a Whirlpoolban a panelt 5 éves korában, ő mondta.
Persze lehetnek kivételek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#125636) DrenX


DrenX
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 65NU7102 Smart LED televíziót. A következő a bajom vele: bizonyos dolgok (csatorna logó, mécseredmény) kb 40-50 perc után "beleégnek" a képbe. Például , ha megnézek egy meccset a sport1-en, akkor utána a jobb felső sarokban ott marad a sport 1 logója(Halványan, mint egy szellemkép), ami látszik utána kb 1 óráig. Utána eltűnik. Érdekes, hogy csak bizonyos csatornáknál. Kikapcsolva nem marad benne.

Köszönöm előre is.

(#125637) hali13


hali13
tag

Sziasztok.

Vettem egy ilyen tv-t: Samsung UE55NU7022K. Nasról Plex használatával nézem a tévén a filmeket. Az előző LG tévém mindent normálisan lejátszott, van egy régebbi kisebb Samsung tévém, az is mindent gond nélkül lejátszik.

Ezzel a tévével azzal szembesültem, hogy az AVI fájloknál azt irja ki, hogy a szerver nem elég erős ahhoz, hogy a fájlokat lejátssza.

Esetleg valakinek tapasztalata, megoldása erre a problémára?

Köszönöm előre is.

Poco M4 Pro "Öregember nem gyorsvonat......"

(#125638) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: rendelkezik valaki közületek Samsung UE40H6200-es TV-vel és DLNA-n keresztül ér el Synology NAS-t? Simán megy?

Köszönöm!
Üdv!

YOLOska

(#125639) FollowTheORI válasza Funthomi (#125638) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Habár nincs ez kombinációm, de simán kell mennie ha jól van beállítva.

Illetve nem tudom mikori Synology cuccod van, de tehetsz rá Serviio-t, nekem az jobban bevált.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#125640) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Samsung tv-re jött az 1231 v,számú frissítés !
Ez mit tartalmaz,ill.érdemes egyáltalán frissíteni a tv-t ?
Sok helyütt olvastam hogy frissítés után gondok lettek a készülékkel.
előre is köszönöm a segítséget. :R :R :R

(#125641) warren29 válasza hjtz4t3wrseg (#125640) üzenetére


warren29
tag

Nekem már fent van de egyelőre nem vettem észre különbséget.(gondolom ha így van akkor javításokat tartalmazhat)

Ti egyébként FW frissítés után mindig csináltok egy gyári beáll. visszaáll.-t?
Én szoktam de csak rutinból.
Régebben mintha ez amolyan kötelező javaslat lett volna.
Van gyakorlati jelentősége tehát amiatt kell ez, hogy az új FW normálisan fusson vagy másért?

(#125642) -ZeeZee- válasza Funthomi (#125638) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem ilyen TV-m van, de a NAS Zyxel. DLNA megosztással le tudom játszani azokat a filmeket, amik megfelelő kódolásuak. (én x264- et használok virágboltból)

(#125643) warren29 válasza hjtz4t3wrseg (#125640) üzenetére


warren29
tag

Idáig egy apróságot észrevettem a 12.31-el.
A médialejátszóban a mappákat egy kicsit dizájnosabbá tették.

(#125644) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#125640) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos néha, igen muszáj az FR.. És az is igaz, hogy a frissítések többsége, inkább elcseszi az OS-t, mint jobb lenne tőle.

(#125645) PuMbA válasza hjtz4t3wrseg (#125640) üzenetére


PuMbA
titán

"Sok helyütt olvastam hogy frissítés után gondok lettek a készülékkel."

Azt viszont nem olvasod, hogy a többi 100 millió embernek meg semmi baja sincs velük :) Az internet becsapós.

"Ez mit tartalmaz,ill.érdemes egyáltalán frissíteni a tv-t ?"

Javításokat :DDD

(#125635) mpo: Lassan 4 éves lesz az Electrolux mosógép az albérletben.... Otthon szüleimnek is Electrolux van, meglátjuk meddig húzza :)

[ Szerkesztve ]

(#125646) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#125645) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annak sok milliónak köszönhetik, hogy a legtöbb csodájukat nem kellett lehúzni a klotyón és az alapoktól elkezdeni jó pár (sok gagyi) típus újratervezését.
Kevesen vagyunk mi fórumozók, kiknek minden xarság feltűnik. Azoknak a több milliónak meg még az orbitális hiba sem szúrja a szemét...
--------------

Javításokat, jah! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125647) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy Macbook Air-t kötöttem össze egy F6500-al HDMI-display port kábellel. (HDMI/DVI csatlakozóba). Gond nélkül látom is a laptop képét a TV-n. Viszont nem igazán folyamatos a kép. Nem durván, de azért észrevehetően darabos a kép, főleg focimeccs közben. Van esetleg valami beállítási lehetőség ami segítene orvosolni ezt? (Motion Plus-t végigpróbáltam. Minél nagyobbra tettem, annál rosszabb lett)
Vagy fogadjam el, hogy ez ilyen?

(#125648) PuMbA válasza galaxys80 (#125647) üzenetére


PuMbA
titán

Honnan nézel focimeccset? Mert ha netről, akkor az nem ugyanaz, mint a TV-n és 50 helyett csak 25 fps van, ami miatt darabosnak látod a képet. 1920x1080p 60Hz-en vagy? PC módba tedd a TV-t, az összefoglalóban le van írva, hogy hogy tudod ezt megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#125649) Funthomi válasza FollowTheORI (#125639) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Synology D218play-t tervezek venni (amire hivatalosan nincs Plex), annak használnám a saját médiaszerverét.

@-ZeeZee-: Köszi!

YOLOska

(#125650) hjtz4t3wrseg válasza PuMbA (#125645) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Olvasom azt is ,csak mint azt bizonyára tudod te is,hogy a "jó hír,az nem hír " !
És,hogy egy frissítés javításokat tartalmaz ? nem gondoltam volna! :DDD
kösz az építő jellegű hozzászólásodat !!! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.