Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122551) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hali!

Nem Samsung TV-függő, de az ilyen forgatható, dönthető, kihajtható fali konzolokról mi a véleményetek; elég stabilak? -> [link]

Még nem tudom milyen TV-m lesz, de súlyban ilyen 8-11 kg között vannak a modellek, amiket néztem.

Alapból egy 108 centis TV férne el kényelmesen azon a falon, de ha ilyen kihajtható, és elfér a villanykapcsoló mögötte akkor 123 cm-ig mehetnék. Hátha ezek az adatok is fontos válaszadáskor.

Köszi a véleményeket. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#122552) jovás válasza Darko_addict (#122551) üzenetére


jovás
aktív tag

Én egy ilyet vettem, vagyis már a másodikat, nagyon beváltak nálunk. Az elsőre 4 éve egy 40-est, a mostanira egy 55-ös TV-t raktunk.

[ Szerkesztve ]

(#122553) mpo válasza zolnagy (#122550) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem a Samsung oldalán a tévémet.
A termékismertető adatlap tartalmazza a készenléti fogyasztást is, mellette az energiacímke.
Az energiacímke az EU rendeletnek megfelelően, átlagfogyasztás és éves fogyasztás van.

Aminek meg kell felelnie egy most forgalomba hozott tévének:

[link]

Bizonyos esetekben más lehet a készenléti fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122554) noxon válasza mpo (#122540) üzenetére


noxon
őstag

Szia, ezt a Serviiot én nem talalom a tv-n az apps-nál.

Ez hogy lehet, nem minden tv-re elérhető?

Én is szeretném a pc tartalmát elérni a tv-n, hogy ne kelljen külön hdd-t vennem és ide oda dugdosni.

We live in a simulated world...

(#122555) general


general
addikt

sziasztok!

naiv kérdés, de ez a festményeket mutató APP csak a Frame tv-kre elérhető vagy egyéb Samsunggal is elő lehet fizetni? nekem nagyon bejön, kéne..:-D

(#122556) zolnagy válasza h65535 (#122549) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ma reggel is stabilan 14W-t mutatott a fogyasztásmérő.
De megcsináltam a tesztet. Egy 40W hagyományos izzót használtam.

Ezek az adatok jöttek ki:
csak az izzó: 39W [kép]
izzó + 40F6320: 39W [kép]
40F6320: 0W [kép]
izzó + 40M6402 rögtön a csatlakozás után: 60W [kép]
izzó + 40M6402 2s után: 53W [kép]
izzó + 40M6402 kb 2 perc után(aztán stabilan ezt tartja): 41-42W [kép]
40M6402 (izzót kihúztam): 14W [kép]

Ezzel a teszttel a standby fogyasztás már csak 2-3W az új TV-nél, ami persze elmarad a régi mérhetetlen alacsony standby fogyasztásától. Valószínűleg az új TV-nél több áramkör marad áram alatt, cserébe gyorsabban (azonnal) bekapcsol. A régi TV-nél kb 5s a bekapcsolási idő, cserébe valóban standby a stanby.

@mpo, köszönöm neked is. :R
megtaláltam az energiacímkét, ami szerint 0,5W a standby, ami az én méréseim szerint nem igaz.
Köszi az EU rendeletet is, majd átbogarászom, ha lesz rá egy kis időm.

[ Szerkesztve ]

(#122557) mpo válasza noxon (#122554) üzenetére


mpo
veterán

Az nem app, hanem a PC-re telepítendő program.
Innen tudod letölteni:
[link]

A beállításait elküldöm privátban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122558) ΞΔGLΞ válasza zolnagy (#122556) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezzel a teszttel a standby fogyasztás már csak 2-3W az új TV-nél,

Ez, kb az mutatja, hogy ez mérő egyszerűen nem tudja mutatni a helyes infót. Valami "komolyabbal" is lekelletne tesztelni. Azt gondolom, hogy ezek az új tévék egy olyan jelet is küld(het) a táppal, amitől konkrétan ezek a szerkentyűk meghülyülnek. Mert ugyanezt olvastam már LG-nél is, hogy anyázták a stand by miatti áramfelvételnél. Hasonlóan 14-18W értékeket írtak. Ami persze végül kiderült, hogy nem igaz. Egy külföldi fórumban olvastam véletlen...
A legjobb, ha azt csinálod amit én. Távos konnektorral éjszakára kilövöm teljesen, mert ugyan hadd én döntsem már el, hogy alvóba legyen, vagy teljesen leállítva.

(#122559) gyeniko válasza zolnagy (#122556) üzenetére


gyeniko
őstag

Azt hiszem, a menüben be tudod állítani, hogy a standby módban a hálózati kapcsolat aktív legyen, vagy sem. A manual-ok általában le írják, hogy a network-stby módban a készenléti fogyasztás nagyobb lehet. Nem lehet, hogy a TV-dnél engedélyezve van a network stby?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#122560) zolnagy válasza ΞΔGLΞ (#122558) üzenetére


zolnagy
őstag

Na igen, vmi nem kerek, ha önmagában 14w, összeadva meg 2-3. Megnézem a villanyórán látszik-e vmi, ha csak ez üzemel standbyban.
Távos konnektorom van, a gyerekek xbox360 tápját most is azzal kapcsolom le, mert az is nagy stanby fogyasztónak tűnik.

@gyeniko, köszi a tippet, este megnézem, bár nem emlékszem ilyenre a menüben.

(#122561) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Az alábbi készülékről mik a vélemények?
Ár értékben ez most jó választás?

Samsung UE55NU7102

:R

(#122562) mpo válasza zolnagy (#122560) üzenetére


mpo
veterán

Előbb nézd meg a rendeletet, mert a standby fogyasztás nem mindig 0,5W, de én csak átfutottam.
Kapcsolós elosztóm van, este lekapcsolom, a távos kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122563) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Ezek közül ki melyiket ajánlaná?

SAMSUNG 49NU7102
SAMSUNG 50NU7402
SAMSUNG 55MU6122
SAMSUNG 55NU7102
SAMSUNG UE50MU6102
SAMSUNG UE55MU6102

Illetve a nagyobb mérethez társulnak előnyök? Mert hallottam, hogy előfordul, hogy némelyik modellnél más panel van benne.

Köszönöm előre is !

PuMbA

Köszönöm, ez aztán a gyors válasz ! :R :R

Szerinted ezekhez képest a UE55MU7052 megéri a felárat? :F

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#122564) PuMbA válasza freelanced (#122563) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Az utolsó két számot nullára megváltoztatva beírod ezeket típusokat a keresőbe és amelyiknél IPS-t látsz, azt ne :) Illetve NU-t ne, ha a TV belső videó lejátszójával DTS hangot akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#122565) mpo válasza freelanced (#122563) üzenetére


mpo
veterán

Azt ugye tudod, hogy a tavalyi MU6000, az idén NU7000, vagyis 1000-rel nagyobb a szám.

Ha meg jobbat akarsz, akkor ennél UE55MU7052 itt a jobb és olcsóbb, ilyen van nekem is, 270-ért túl jó, nekem 340 volt. Csak siess, mert elfogy.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122566) kokokka válasza direwolf (#122544) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, ez jó tipp. Én is megtaláltam már egyszer ezt a funkciót, de feledésbe is merült azóta :)

(#122567) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#122558) üzenetére


kokokka
őstag

A kikapcsolás után nem megy azonnal mély alvásba. Kell neki 10-15 perc, akkor már igen. Ezt úgy lehet leellenőrizni, hogy ha kikapcsolás után beütöd a szervizmenü kódját, nem kapcsolja be azt, csak simán a TV-t. Várni kell vele 10-15 percet (nem mértem le pontosan) és ha ezután ütöd be a szerviz kódot, már a QLED felirat jelenik meg (nálam) és egyből belép a szervizmenübe. Eleinte én sem értettem miért nem lép be, de most már tudom.

(#122568) mpo válasza direwolf (#122544) üzenetére


mpo
veterán

Nem értek hozzá, de az ilyen megoldáshoz (erősítő kikapcsolás) nem HDMI kapcsolat kell?

Ha érted, akkor már elavult.

(#122569) kokokka válasza mpo (#122568) üzenetére


kokokka
őstag

De igen, csak HDMI-vel. Nekem be van állítva az erősítőmön a CEC, így működik, hogy ha kikapcsolom a TV-t kikapcsolja az erősítőt is. Az optikai kimeneten ez nem megy.

(#122570) direwolf válasza mpo (#122568) üzenetére


direwolf
őstag

Igazából nem tudom, hogy mit tud pontosan a smart remote. HDMI CEC-n vezérli az eszközöket, de egy univerzális táv infrán is tudhatja kapcsolni a beállított eszközt. Optikán nincs lehetőség ilyenre, viszont amikor beállította a TV a Yamaha erősítőt (automatikusan, ami szintén fura, de lehet, hogy van auto negotiation spdif-en, csak én nem tudok róla) a tesztnél simán kapcsolgatta ki-be. Szóval biztos van infrán is tanult funkciója.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122571) freelanced válasza PuMbA (#122564) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget !

Kicsit meg van kötve a kezem jelenleg mert jómagam is a telekomnál terveztem vásárolni, jelenleg arra van lehetőségem és onnan talán eddig a topikban olvasottak alapján is a MU7052 volt a legmeggyőzőbb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#122572) Tomy27 válasza mpo (#122540) üzenetére


Tomy27
tag

Hát igen, PC- ről megy, persze a Plex- el, de sima b/g/n- es a router, ami 300Mb/s- es,
így a nagyobb bitsebességű 4K- s tartalmak nem mennek stabilan, online átvitellel sajnos.
Bíztam benne hogy talán valami App- al esetleg hozzá lehetne férni Wi-Fi- n keresztül is
a meghajtóhoz, mint pl Box esetén Enigma2- es rendszer FTP-n, igaz az Linuxos rendszer.
Így akkor lehet hogy megpróbálom egy 5M- es USB hosszabbítóval, hirtelen jobbat nem tudok.

Másik kérdésem, mert ebben nem vagyok biztos.Ha a Box ami Full HD- s illetve a HDMI-n is
1080p/60Hz- n jön ki a jel.Akkor ha pl SD tartalmat nézek, akkor jól gondolom hogy kétszeri
felskálázáson esik át?Ha jól gondolom akkor elsőnek a Box skálázza fel FHD- ra a HDMI- n,
majd tovább a TV UHD- ra, mivel 4K- s a panel.De lehet rosszul gondolom, csak érdekelne.
:U

[ Szerkesztve ]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#122573) mpo válasza Tomy27 (#122572) üzenetére


mpo
veterán

Itt WIFI-re gondolsz?
4K- s tartalmak nem mennek stabilan, online átvitellel

Mielőtt félreérteném, a tv-re dugod a HDD-t USB-n.
Nem akarsz a tévéig elmenni kihúzni, a PC-be dugni és másolni, majd vissza a tv-be.
Helyette egy 5 m-es USB-vel a PC-ig elviszed a HDD-t és így könnyebben leválasztod és másolsz, majd visszadugod a tv-ből jövő USB kábelre.
Jól értettem?

Egyébként a router mit tud UTP-n? A 300 Mbit/s WIFI-n elég a 4K-nak, ha nincs zavaró tényező.

A konvertálás valószínűleg úgy van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122574) Tomy27 válasza mpo (#122573) üzenetére


Tomy27
tag

Úgy ahogy írtad, egyenlőre 32GB- os USB3.1- es pendrive, nem szeretném folyton ki be húzogatni, főleg
mert a hozzáférésem az USB csatlakozáshoz is picit körülményes, a készülék elhelyezkedése miatt is.
Igen a WiFi- re gondoltam.Próbálgattam már, kb 20Mb/s bitsebességű videót még mondhatni akadás mentesen
lejátszott a TV a Plex- en, de egy normálisabb 4K eléri a 60Mb/s- ot is, ami már nyögve nyelősen megy nálam.
A router WiFi része 300Mb/s, a LAN csatlakozások csak 100Mb/s- os sebességűek rajta.Mivel ez a TV nem
tudja az ac WiFi szabványt, így nem is igazán akarom ez miatt, egyenlőre legalábbis, router- t cserélni még.

[ Szerkesztve ]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#122575) mpo válasza Tomy27 (#122574) üzenetére


mpo
veterán

Ezt tudja a tévéd:
[link]

Kipróbálnám az 5 GHz-es WIFI-n is meg kábellel is.
Barátom DIGI 100/100-as csomagjával, 100-as Tenda routerrel, 50MU6102-vel kábelen, laptopról (UTP) Serviioval nézi a 4K filmeket és a Youtube videókat.
Mennie kell nálad is.

A router vétel az előfizetésed függvénye (meg az elérhető csomagé).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122576) 1egaly


1egaly
aktív tag

Használ vki külső SSD meghajtót Samsung tvhez?

Úgy néz ki tönkre ment a kis Hdd ,már hangos is volt,kérdésem megéri-e beruházni egy SSdre,a tvm UE40MU6452.
Egyáltalán kezeli-e ,kösz a választ!

(#122577) mpo válasza 1egaly (#122576) üzenetére


mpo
veterán

Az ára miatt biztos nem, még ha kezelné is.
Az 1 TB-os HDD inkább jobb választás, a 2 TB-osról írták talán, hogy két 1 TB-os partíció kell a tv miatt, de ebben már nem vagyok biztos

Vagy a PC-be veszel egy jó nagy HDD-t és fölteszed a Serviio-t és nem kell a HDD-vel rohangálni a másoláskor. Én így használom.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122578) Tomy27 válasza mpo (#122575) üzenetére


Tomy27
tag

Olyan hosszú kábelem nincs ami a TV- ig elérne, így azt nem tudom megnézni, egyenlőre.
"A router vétel az előfizetésed függvénye (meg az elérhető csomagé)." Ha az internetes előfizetésre
gondoltál ezzel, akkor annak semmi köze, mert belső hálózaton megy ilyen esetben.Ha lenne, akkor
max. az SD csatornák ha mennének, mert itt vidéken ADSL van, ami jelenleg csak 10Mb/s sebességű.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#122579) mpo válasza Tomy27 (#122578) üzenetére


mpo
veterán

A Youtube-ot is írtam, az meg kívülről jön, a többi meg belül kering.
Itt a kábel, nem annyira drága:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122580) 1egaly válasza mpo (#122577) üzenetére


1egaly
aktív tag

A time shiftre használom,meg néha felveszek 1-2 meccset,vagy filmet.

Van dockom,a laptopról is tudok filmet lejátszani,az megoldott dolog....

(#122581) mpo válasza 1egaly (#122580) üzenetére


mpo
veterán

Akkor egy WD is jó, ha a régi nem volt zajos és nem zavart, akkor olyan rpm-es kellene.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122582) zolnagy válasza gyeniko (#122559) üzenetére


zolnagy
őstag

Megnéztem, de nem találtam ilyet. Nem lehet, hogy csak kábeles csatlakozásnál van ilyen lehetőség?

(#122583) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, most lehet nagyon élénk a fantáziám, de, ha játékkonzolt lehet tv-re kötni és játszani, akkor a pc-s játékot nem lehet valahogy a tv-n játszani?
Most itt nem arra gondolok, hogy hdmi-vel összekötve látom a windows-t mint forrást.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#122584) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
Van egy MU506102 Tv
valamin egy Yamaha RX V383 erősítő ugye a Tv nek van olyan okos funkciója,hogy összehozható más eszközökkel ez működik is annyira,hogy ha be van kapcsolva ez a Any Hdmi akkor van,hogy magától bekapcsol a TV és megy az adás :D

Minden eszköz közben ki van kapcsolva és mégis valami felébreszti.

(#122585) 42861 válasza noxon (#122583) üzenetére


42861
senior tag

Hát akkor mire gondolsz? A PC-t rákötöd a TV-re és mint monitort használod. Más életképes opcióról nem tudok.

(#122586) direwolf válasza noxon (#122583) üzenetére


direwolf
őstag

Steam Home Streaming
Van kliens az appok között

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122587) mpo válasza noxon (#122583) üzenetére


mpo
veterán

A PC-s játék alatt, Windows-ra írt játékot értesz, amit Tizen oprendszerű tévén szeretnél játszani.
Akkor Android telefonon is lehetne, nem?
A tv-re appokat lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122588) noxon válasza mpo (#122587) üzenetére


noxon
őstag

A serviio-ból jött a ötlet, hogy látom vele a tv-n a filmeket és,hogy a pc-n futott játékot láthatnám-e a tv-n, de lehet elborult ötlet :)

We live in a simulated world...

(#122589) noxon válasza direwolf (#122586) üzenetére


noxon
őstag

Ez a steames cucc is jó, csak ilyen játékokból nincs sok nekem :)

De ilyesmire gondoltam, csak bármilyen játékkal.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#122590) mpo válasza noxon (#122588) üzenetére


mpo
veterán

Előttem ketten is válaszoltak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122591) golyós válasza mpo (#122577) üzenetére


golyós
őstag

Erre a Serviio-ra nincs valami magyar leírás szerűség laikusok számára? 1 hónapja van " nagy tv-m" de pont a külső winyo hurcolása ami " kényelmetlen".

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#122592) direwolf válasza noxon (#122589) üzenetére


direwolf
őstag

A Steambe be tudsz regisztrálni nem Steames játékokat is. De ezekkel nem garantált a streaming működése.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122593) direwolf válasza golyós (#122591) üzenetére


direwolf
őstag

Telepítsd inkább a Kodit a pc-re, az is tud dlna-t, és legalább normálisan működik is :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122594) jani4454 válasza ΞΔGLΞ (#122558) üzenetére


jani4454
tag

+1

(#122595) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a TV.-ről?
Samsung UE49M5002
TV. adások és film nézésére, felvételére használnám.

(#122596) Batib válasza mokasirs (#122595) üzenetére


Batib
őstag

Tudtommal felvenni nem lehet vele. Nincs PVR funkció. Asszem 1 Amperes USB-je sincs, tehát a külső HDD csatlakoztatása lutri.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#122597) mpo válasza golyós (#122591) üzenetére


mpo
veterán

Elküldtem a beállításokat privátban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122598) mpo válasza direwolf (#122593) üzenetére


mpo
veterán

Eddig normálisan működött a Serviio, annál is akinek ajánlottam és használja, mennyivel tud többet a Kodi, ha csak PC-re akarom föltenni?
A digitalizált VHS kazetták DVD formátumban, ami nem megy simán a Serviio-ban.
Ajánlották az Universal Media Server-t, föltettem, de ahhoz tényleg nem találni segítséget még topikban sem, úgy néz ki, azt nem használják.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122599) mokasirs válasza Batib (#122596) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Köszönöm az infókat!
Esetleg tudsz ajánlani mást ami jó és tudja ezeket a funkciókat?
Az nem baj ha nagyobb méretű.

(#122600) PuMbA válasza mokasirs (#122599) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung UE50MU6102, de azt tudod, hogy ezeket a felvételeket nem tudod lejátszani, csak a TV-vel és ha TV-t cserélsz, akkor sem tudod lejátszani :) Vagy érdemes a szolgáltatód PVR funkcióját használni vagy neten fent van szinte minden műsör, szóval felesleges ilyenekkel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.