Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122151) Bocsek válasza PuMbA (#122140) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Köszi... ennyi erővel a topic is tök fölösleges, mert ami nincs bent a használatijában, azt meg megtalálom google-el...

(#122152) #20221952 válasza PuMbA (#122142) üzenetére


#20221952
törölt tag

Minek, egyszerűbb, ha simán átteszi mkv formátumba néhány perc alatt.

(#122153) direwolf válasza #20221952 (#122152) üzenetére


direwolf
őstag

Az mkv egy konténer. Ettől még nem lesz átkódolva a video stream ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122154) oltyang


oltyang
újonc

Sziasztok,

40"-43" méretben (csak ez fér be) a 2018-as vagy a 2017-es modelleket ajánljátok inkább? És van best-buy típus képminőség szempontjából? TV adást ritkán nézünk, a filmeket pedig Synology NAS-ról játszanám le, így ha elérhető lenne a DS Video alkalmazás, az szuper lenne (mintha azt olvastam volna valahol, hogy az újabb sorozatokban nem mindenhol érhető el ez az app)...

(#122155) kokokka válasza kokokka (#122113) üzenetére


kokokka
őstag

Na akkor :) Közel két nap tesztelgetés és idegeskedés után, azt hiszem meg van a megoldás. Legelőször is leszögezném : a TV hibátlan, a kép szintén. Áramtalanítottam, reseteltem és gyári vissza állítottam minden egységet. A TV-n csináltam egy FR-t biztos ami biztos alapon. Aztán újra teszt. Szinte hihetetlen, de Eagle-nek igaza lett: mind a négy film (mkv) amit leszedtem valószínűleg rosszul lett kódolva, ezért (is) szoptam ennyit. Leszedtem ugyan azokat a filmeket még két három példányban máshonnan, és érdekes módon azok között megtaláltam ami jó. A TV mozgás beállításaival is sokat próbálkoztam, és az lett a végeredmény, hogy a két csúszkán beállított 3/3 vagy 4/4 teljesen jó eredményt produkál, tehát ez valóban igaz. A Film mód mozi fílinges (akárcsak a plazmán volt), a normál mód meg egyszerűen gyönyörű! A kiemeltet nem is állítgattam, mert az nagyon durván kisüti az ember szemét, szerintem nem nagyon fogom használni.A Ledes képtisztaságot mindenhol kikapcsoltam, de nem tudom, hogy van e olyan eset, amikor mégiscsak be kéne kapcsolni.
Ami viszont furcsa, hogy amikor a BD-ről játszottam le filmet, akkor sem volt jó, most meg mozgásmegjelenítésre azok a legszebbek. Persze nem 4K, de nagyon szép, folyamatos, akadás mentes mozgással lehet filmet nézni. Nem értem, mert most mindegy melyik DB-met teszem be, azok szinte hibátlanok!
Szóval köszönöm a segítséget, és a "bíztatást" : tényleg voltak olyan pillanatok, amikor azt hittem, hogy egy rakás sz@rért adtam ki ennyi pénzt. De nem, sőt, most azt gondolom, hogy megérte annyival többet kiadni érte, mint amennyi az első erre szánt összeg lett volna (max. 200-300 között) Jóval többe került, de tényleg tudom ajánlani azoknak, akik vásárlás előtt állnak és nagy méretben gondolkodnak.

Eagle : Az UHD BD lejátszód milyen? Úgy értem működésre, napi használatra. pl. milyen gyorsan tölt be egy UHD lemezt?

mpo : kicsit fellengzős volt a válaszod az info gombra, de nekem ez nem működik. Most is a DUNE-ről megy a Wonder woman, és hiába nyomom a "A középső kerek gombot" nem csinál semmit. De a DB lejátszásnál is ugyan ez a helyzet. Lehet, hogy valami el van állítva? Vagy csak akkor mutatja az infót, ha a TV-be dugott eszközről játszok le?

[ Szerkesztve ]

(#122156) mpo válasza kokokka (#122155) üzenetére


mpo
veterán

Ez jó hír, megnyugodtál, jó a tv, jó a kép.
Sétálj el a virágboltba és a Planet Earth II 4K HDR csokrot vedd meg.
Ha érdekelnek a részletek (nem mindenkit érdekel), akkor ülj közelebb és élvezd.

-----
Visszaolvastam amit írtam, nincs benne semmi fellengzős, a kézikönyvből másoltam be a szöveget.
A kézikönyv letöltését meg komolyan gondoltam, én is azokat használom minden eszközömhöz, nem a kapott könyvet, mert gyorsabban kereshetek benne.

Próbáld meg tv nézés közben a Kiválasztás gombot.
Pumba írta, hogy film lejátszáskor az elején kiírja az információkat.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122157) kokokka válasza mpo (#122156) üzenetére


kokokka
őstag

Az első évad megvan mér régről, de sajnos csak 720p-ben. Így is szép a képe, de hát tudjuk, hogy ez már nem az igazi :) De akkor most megnézem a kettest is
És igen, rohadtul érdekelnek a részletek...

(#122158) mpo válasza kokokka (#122157) üzenetére


mpo
veterán

Közben még írtam ...

Ha érted, akkor már elavult.

(#122159) kokokka válasza mpo (#122158) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor elnézést, kicsit úgy értettem. Most pont a virágboltban vagyok, de ránézek majd a kiválasztás funkcióra :)

(#122160) Statikus válasza PuMbA (#122144) üzenetére


Statikus
senior tag

Szeretnék kb. 100 iso-t, azon belül is isonként akár 2-3 60-70 perces videot konvertálni.

Más megoldást kérek.

Miért nem tudják az új smart tv-k az iso-t kezelni, miközben az 5-6 éves Samsungnak semmi gondja vele. Visszafele fejlődünk?

(#122161) #20221952 válasza Statikus (#122160) üzenetére


#20221952
törölt tag

Írtam, hogy mi a jó megoldás rá, de ezek szerint hiába...

(MakeMKV és azért arra készülj, hogy a BD/DVD feliratok nem fognak megjelenni, mert a tv lejátszója nem tudja azt olvasni)

És ami a fontos, ez nem kódolja újra az anyagot, így az átalakítás sebessége annyi, mintha egyik könyvtárból a másikba másolnál.

[ Szerkesztve ]

(#122162) Statikus válasza #20221952 (#122161) üzenetére


Statikus
senior tag

Nem hiába, de nem győzött meg, mivel azonnal megcáfolták, hogy nem lesz kódolva, csak belekerül a konténerbe.
Elég, ha konténerbe kerül és már kezeli is a tv?

(#122163) #20221952 válasza Statikus (#122162) üzenetére


#20221952
törölt tag

Naná, hogy elég.
Én is így csináltam meg néhány filmet, tegyek fel belőle Neked mintát?
De a feliratot nem fogja látni a tv lejátszója, erre készülj fel.

[ Szerkesztve ]

(#122164) #20221952 válasza #20221952 (#122163) üzenetére


#20221952
törölt tag

Tessék, itt is van egy rövid részlet, ez az iso => mkv, mindenféle kódolás nélkül, tehát mind a minőség, mind a méret azonos. A tv meg simán le fogja játszani, próbáld csak ki.

(#122165) Statikus válasza #20221952 (#122164) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni.

Kérdés, hogy a tv gyártók miért nem teszik bele az iso-t a programukba, pontosabban, miért vették ki?

(#122166) #20221952 válasza Statikus (#122165) üzenetére


#20221952
törölt tag

Szívesen.

Én nem is erőltetem a tv-k saját lejátszóját, jobb egy külső lejátszó.
Eddig bármilyen külső lejátszóm volt, az mind vitte az iso fájlokat, a mostanival az a bajom, hogy nem kezeli a 4K HDR anyagot, így majd modernebbet kell vennem, addig meg el vagyok a a tv saját lejátszójával.

(#122167) direwolf válasza Statikus (#122165) üzenetére


direwolf
őstag

Azért nem szeretik az isot támogatni, mert az nem média, hanem filesystem konténer. Tehát nem elég a codecet beletenni a rendszerbe, hanem még egy filesystem kezelést is. Ahol alapból adott a CD/DVD/BD fs (pl. egy médialejátszón) ott nem kell ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122168) PuMbA válasza #20221952 (#122166) üzenetére


PuMbA
titán

Az első mondat jól indul, de a vége a lejátszók ellen szól (újat kell venni) :D

[ Szerkesztve ]

(#122169) #20221952 válasza PuMbA (#122168) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ha egyszer nem kezeli a 4K HDR állományokat...

(#122170) Statikus válasza direwolf (#122167) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszönöm, ilyen magyarázatot vártam és így már értem is. :)

(#122171) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A monitorom és a tévém is FHD, mégis amikor egy kisebb ablakot áthúzok a tévére a monitorról, akkor majdnem kitölti a képernyőt. Ez mi miatt lehet? Olyan, mintha nem 1080p lenne a felbontás.
A TV egy UE49M5502. Bármi ötlet, tipp?

[ Szerkesztve ]

(#122172) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122155) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég gyorsan, 10 sec sincs. Lényegében egy okos tévé panel nélkül, de jóval minőségibb lejátszóval.
Nálam a tv-be csak egy 640GB HDD van rádugva, amire felvesz. Lejátszani mindent erről az UBD-ről szoktam, szebbek a filmek, nincs akadás, mert ugye a tv-nek, illetve cpu-nak evvel egyáltalán nem kell foglalkoznia, csak éppen hogy, itt csak megjelenítő.
De régebben mindig is azt írtuk, hogy HDD-ről lejátszáshoz illő venni valamit, amit arra (is) hegyeztek ki.
A tévé lejátszója sem rossz, de van különbség, láthatóan.
Sajnos az UBD K8500 viszont nagyon ronda konstrukció, de kiváló multimédia állomás. A filmek drágák, nem a lejátszó, mert az simán megéri azt a 100 ezer körüli árat a tudásáért, de min 10 ezer filmenként, az elég húzós.
Ebay-ről, viszont elég szépen gyarapodik 3-5 ezres darabárban a gyűjtemény.
Szóval ronda, nem kicsit és gagyinak is tűnik így, a ventijét is sokszor hallatja, ami kibsztt idegesítő, ha éppen csend vagy filmben, na nem nagyon, de hallható...Hol van ez a BD D6900 tervező bravúrtól, amire öröm ránézni kikapcsolt állapotban is.

6900
.

8500

[ Szerkesztve ]

(#122173) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#122172) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi az infót. Érdekes amit írsz, mert ha a dizájn alapján nézem, nekem a 6900-as tűnik komolyabbnak, pedig fele annyi az ára :) Egyébkánt TV-ről nem hajtok semmit, csak egy BDP-150 és egy Dune HD Pro 4K amiről etetem.

(#122174) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Tegnap végre sikerütl TV-t vettem, Q6FATM (2017-es) széria lett a választás 55"-ban.
Egyenlőre tegnap összedugtam kipróbáltam, baromi szép a képe ( Nu8052T volt még 55-ben 300k-ért amit néztem már csak) és nem bántam meg.
Eladó mondta 10 év gari van beégésre most Qled-re, majd megnézem mit kell reggelnema samsung oldalon ezért.

kérdésem az lenne, TV-hez, filmhez milyen beállításokat ajánlotok?
2018-as modellhez találtam csak meg eddig.

Lényegében a TV adásaim SD és jópár HD van.
Filmet sorozatot erősítőrőm nyomom + S912-es booxal (Coreelec) tehát 4k+HDR+Dolby Atmos megy szépen.

TV erősítőjét a One Connect box 4-es HDMI-be dugtam ARC miatt, hátha a TV-n lévő HD adásoknál -néha néha használjuk.

Ahogy néztem van több beállítási mód, de a Gaming módot nekem +AutomMotion_-t kell beállítani, ha nem játszom rajta?

Bocs az alap kérdésért de utoljára 4 éve vettem TV-t és ahhoz szinte hozzá sem kellett nyúlnom .

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#122175) PuMbA válasza stigma (#122174) üzenetére


PuMbA
titán

"Eladó mondta 10 év gari van beégésre most Qled-re"

Mivel nem ég be az LCD, ezért ez a kalap szamóca kategória :DDD Ezt állítsd be, de csak az első 4 képen lévőket, Háttérvilágítás értéke egyéni preferencia szerint. Ezt külön be kell állítanod HDR módban is (kivéve, hogy a a Háttérvilágításnak a maxmimumnak kell lennie HDR módban), illetve USB-s filmlejátszás esetén is. Auto Motion Plus csak TV adásra ajánlott főként, ott Egyedi 3/3-as beállítással, de ha filmekhez is kell S912 box-szal, akkor oda is ezt állítsd be.

[ Szerkesztve ]

(#122176) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#122175) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a beállítás egy nagy kalap szar (számomra biztosan). De ezt már kitárgyaltuk. :) Inkább állítsa be saját magának. Ez alapján legfeljebb leokádni tudtam volna a qled-et. Plusz engem teljesen hidegen hagy, hogy mozivásznon milyen fakó színek vannak.

(#122177) ΞΔGLΞ válasza stigma (#122174) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Másik topikban olvastam, hogy használtan vetted, biztosan csak 6 óra volt benne? Mert, ha tegyük fel, ezt a tv-t délután vetted meg, akkor ők valamikor reggel-délelőtt rakták ki.

(#122178) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122173) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 6900 komolyabb is, persze a maga kategóriájában. Csak éppen az még 3D, FHD. A 8500-on van egy kis usb takaró fedél, na azt első kinyitáskor letörtem. Persze ettől még vissza lehet pattintani, csak nem úgy áll meg, mint egy kinyitható kis ajtócska. Pedig nem feszítővassal ugrottam neki, csak ócska, filléres, gagyi megoldás az egész "kaszni". Ettől függetlenül a gépezet frankó egyelőre, még van rajta 1 év garancia.

(#122179) stigma válasza ΞΔGLΞ (#122177) üzenetére


stigma
addikt

Ez tuti hogy keveset ment, mert eddig dobozban állt.

A héten mikor benn voltam, vagy múlthét vasárnap 1 db bontatlan volt azt elvitték. Héten pár darabot kaptak amiből mindet megvették, és délelőtt bontották ki. 2 külön srácnál voltam, mikor vettema TV-t euronicsban mindkettő azt mondta.

Akitől vettem srácot, nagyon rendes volt, mert mutatta azt a Tv-t is mely már több ezer órát ment, kiállított utolsó darab, azt nem ajánlotta.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#122180) ΞΔGLΞ válasza stigma (#122179) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az tökmindegy az eladó mit zagyvál, a kérdés, hogy az üzemidőt is csekkoltad ténylegesen?
Ha igen, akkor ott kb 300 - 400 min-t kellett írnia.

[ Szerkesztve ]

(#122181) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#122176) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mozivászon egyébként, hanem valós világ :) Figyeld majd meg, hogy milyen színtelen tud lenni minden egy felhős napon, de nappal sem fogja színkavalkád elérni a szemed állandóan :) Múltkor épp Pesten a belvárosban járkáltam nappal és a napsütés szöge miatt pont minden tiszta "fakó" volt, ahogy mondanád.

[ Szerkesztve ]

(#122182) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#122181) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudom, de én itt nem is a színekre gondolok. Sőt nálam az 50/50 37-re le van véve. Majd az lesz, hogy bekalibráltatom és akkor kb ugyanolyan eredmény jön ki, mint a 6400-nál, ami az anno 20 ezer forintos kalibrálás után a közelébe nem volt, mint az ilyen oldalak infói. :)

Majd elválik....

[ Szerkesztve ]

(#122183) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy veszek egy Samsung UE49NU7102 készüléket. A beépített lejátszója ennek elbír a 4K HDR fájlokkal, ha ráküldöm pendrive-ra?

Egyébként ha van valakinek ilyen tv-je, szívesen olvasnék róla véleményt.

Köszönöm

(#122184) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#122182) üzenetére


#20221952
törölt tag

De kivel érdemes ezt elvégeztetni?

(#122185) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#122184) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

pl

De nekem aki csinálta, az most 25 ezret mondott. A lényeg, hogy jön műszerrel és az utolsó kis bisz baszt is belövi, de ez minden tévén változó. Ha jól emlékszem 1 órára jött és este 7-kor lett kész, de megérte...

TV – Monitor (projektor, LCD) műszeres kalibrálás, képbeállítás – Projektorok, tv készülékek ( LED, LCD, Plazma ) és monitorok képminőségének optimalizálása, kalibrálása. Saját professzionális mérőrendszerrel és kiértékelő számítógépes programmal, élethű képi megjelenítést a legaprólékosabban az ideális állapothoz tudjuk „hangolni”.

[ Szerkesztve ]

(#122186) mpo válasza #20221952 (#122184) üzenetére


mpo
veterán

Például vele:
[link]

Vagy te is próbálkozhatsz.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122187) AXisBOLD válasza direwolf (#122134) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

médialejátszásban sajnos már nem nagyon vagyok képben, ha nem tudja a DTS hangot, azt annyit jelent, hogy az ilyen hangformátummal ellátott pl. filmet nem fogja megszólaltatni? Ha igen ezzel én is együtt tudok élni :)

Tehát mind a kettőt (mivel belül ugyan az, ha jól értem) ajánlod?

UE55NU7442

UE55NU7402

Nézehettem az 55" Class NU8000 szériákat, de az már nagyon borsos áron van, azért még vadászok, hátha lesz egy akció valahol, a TV-t úgy is csak ~ősz végén veszem, de egyelőre favorit a fenti kettő! :K

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#122188) direwolf válasza AXisBOLD (#122187) üzenetére


direwolf
őstag

Én csak lelkes amatőr vagyok, távol álljon tőlem, hogy ajánljak másnak tv-ket. Az én korábbi tapasztalataim, ízlésem és felhasználói szokásaim alapján megfelelőnek tartom mindkettőt. Ha nem lennének oled tv-k (amiknek 5-10 éven belül most már csak lemegy az áruk emberi szintre, és akkor arra váltok), akkor nu8052-t vennék a korábban említett tulajdonságok miatt. Viszont egy fillért nem adnék pluszban a 7442-ér, mert lényegileg csak a színében különbözik.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122189) ΞΔGLΞ válasza direwolf (#122188) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

+1 a NU8052-re. Kíváncsi vagyok JOVÁS kolléga megvette-e? Talán igen és azért nem ír, mert elmerült teljesen a tv (be)állítás végeláthatatlan óceánjában! :DDD

(#122190) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#122185) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én is őt néztem, de - ha jól olvastam - akkor most ez 35 ezer forintba kerülne nekem...

(#122191) #20221952 válasza mpo (#122186) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszi.

(#122192) jovás válasza ΞΔGLΞ (#122189) üzenetére


jovás
aktív tag

Megvettem. :) Csak a régi TV-t levenni a konzolról, csavarok fejei elnyalódtak, szombat délután csavarokért rohangálni, majd inkább új konzolt vettem, a régi ment át a fiamékhoz a TV-vel együtt, na szóval a tegnapi nap szopás volt, de megérte! Gyönyörű a képe, gyorsan mentem a "virágboltba" kölcsönözni a Planet Earth II első részét. Baromi fáradt vagyok, ja meg hát ma a fiamak kellett felszerelni a TV-t a falra, azért csak most írok.

[ Szerkesztve ]

(#122193) direwolf válasza ΞΔGLΞ (#122189) üzenetére


direwolf
őstag

Azért nem akkora óceán az egy LG után ;) :DD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122194) kokokka válasza stigma (#122174) üzenetére


kokokka
őstag

Csak egyet tudok érteni Eagle-lel! Nagyon jó az Rtings, de nem mindig van igaza! Nekem ugyan ez a 2017-es kiadás van, csak 65-ösben! Sok minden egyéni preferencia kérdése, de azt most mondom, hogy ha az Auto Motion-t kikapcsolod igen hamar ki fog folyni a szemed! Keress egy köztes állapotot a Motion Blur-rel, olyat ami Neked jó. Ha nullához közelítesz "akadni" fog a kép (értsd : nagyon nem lesz folyamatos szinte semmilyen mozgásod). Ha a 10-eshez akkor meg túl erős lesz a soap opera effekt! Nekem most 4/4 áll, így teljesen jó! Esetleg még annyit, hogy ha 30Hz-esnél nagyobb filmet játszol le, akkor a Motion Blur nem lesz hatással semmire, mert csak ez alattiakkal működik.

Ja igen! A Samsung 5 év pixelgaranciát ad a QLED TV-kre (nem beégésre, arra hiába is adna, mert ez nem OLED) de csak a Q6F feletti típusokra. Szóval erről lecsúsztunk. Egyébként nem kéne regelni sehova, az már megszűnt 'hála' az UNIO-nak, alapból járna hozzzá...

[ Szerkesztve ]

(#122195) PuMbA válasza kokokka (#122194) üzenetére


PuMbA
titán

" de azt most mondom, hogy ha az Auto Motion-t kikapcsolod igen hamar ki fog folyni a szemed!"

Ezek szerint a mozikban mindenkinek kifolyik a szeme, mert ott nincs Auto Motion Plus :) Az RTINGS-nek persze, hogy nincs igaza, hiszen nem veszi figyelembe a személyes preferenciákat. Egy kiinduló alap tud lenni, ami ha nem tetszik, akkor lehet tovább állítani.

[ Szerkesztve ]

(#122196) stigma válasza kokokka (#122194) üzenetére


stigma
addikt

Ok, köszi szépen, akkor nekiállok utánaolvasni mindennek, alvás úgysem egyszerű dolog nálam. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#122197) kokokka válasza PuMbA (#122195) üzenetére


kokokka
őstag

Ugye Te sem hiszed el, hogy ott nincs algoritmus erre, :) Arról nem is beszélve, hogy ott azért kicsit komolyabb technikával dobálóznak, mint Te vagy én...

[ Szerkesztve ]

(#122198) gyeniko válasza kokokka (#122197) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem hiszi, hanem TUDJA. Többen is így vagyunk ezzel.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#122199) junior19 válasza kokokka (#122194) üzenetére


junior19
senior tag

"Nagyon jó az Rtings, de nem mindig van igaza!"
Az Rtings-nek mindig igaza van, mert szabvány értékekhez kalibrálnak, hogy ami beérkezik jel a kijelzőbe, a lehetőség szerint az is jelenjen meg a kijelzőn.
Van akinek ez nem tetszik, de az még nem jelenti azt, hogy neki van igaza. Ezt nevezzük ízlésnek, erről pedig felesleges vitatkozni, s ajánlgatni is, mert másnak máshogy tetszik a megjelenített kép. De ez már ízlés, nem pedig az, amit a kijelzőnek valójában meg kellene jeleníteni.

codec project

(#122200) kokokka válasza junior19 (#122199) üzenetére


kokokka
őstag

Jó az Rtings. Ha te ragaszkodsz az ő beállításaikhoz, hát lelked rajta, használd. Az egész kép- és hangtechnika egyéni ízlés, szem és fül kérdése, miért kéne egyetlen oldalra hagyatkozni? Voltam olyan munkatársamnál, akinél olyan zöldes volt az LG alapbeállítás, hogy el sem hinnéd. Mikor belőttem neki hasonlóra amilyet én nézek itthon, csak húzta a száját. Pár nap múlva mindent visszaállított kb olyanra, mint amit előtte nézett. Pedig nem vagyok rosszul látó, se színvak se színtévesztő : mégsem volt jó neki az én beállításom. De van egy egyszerűbb megoldás is, ha csak a hardveres beállításokat nézzük : kérdezzük meg Eagle-t, hogy nála a műszeres kalibrálás után ugyan azok az eredmények jöttek-e ki a Q6F-el, mint az Rtings-nél. Nem beszéltem vele, de lefogadnám, hogy nem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.