Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122501) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122499) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Q6f-re, sőt mindegyikre jött...de a tv még nem látja...

aul, lentl a támogatásoknál, letöltéseknél tölthető, utána usb-ről lehet frissíteni...

[ Szerkesztve ]

(#122502) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#122500) üzenetére


kokokka
őstag

A Q6F-re is van 1440-es, de nem lehet rátenni a miénkre. Sajnos régiófüggő, Sok helyen megint bőven előrébb járnak mint itt :(

Na , látom közben még írtál hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#122503) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Nem tudom ki,hogy van vele de amikor kijön egy frissítés annyira izgatja a fantáziám,hogy végül is mi az újítás :)

(#122504) PuMbA válasza Csabi1984 (#122503) üzenetére


PuMbA
titán

Engem annyira nem, de kirakom pendrive-ra és frissítek :)

(#122505) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Mit gondoltok usb kábellel ami hosszabbítónak van bent arról is frissíthetek vagy jobban járok ha direktbe dugom be?

(#122506) kokokka


kokokka
őstag

Leszedtem, Pendrive-ra másoltam, kicsomagoltam. Azt írja a TV, hogy nincs új frissítés. Akkor most mi van?

(#122507) PuMbA válasza kokokka (#122506) üzenetére


PuMbA
titán

A TV-dnek megfelelőt töltötted le? FAT32-es fájlrendszerű a pendrive?

(#122508) kokokka válasza PuMbA (#122507) üzenetére


kokokka
őstag

Igen. Újabb próba jön :)

@ Anomália. Most elindult.

[ Szerkesztve ]

(#122509) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122502) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én már rég felraktam, valamit nem jól csinálsz...

(#122510) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#122507) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A fat 32-nek se sok köze van (már), jelen esetben egy 1.5 tb ntfs hdd-re dobtam rá, amin még 60 ezer másik dolog, mappa volt még és simán frissített. :)

(#122511) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#122509) üzenetére


kokokka
őstag

Nem én csesztem el. Lehet, hogy letöltés közben lett vele valami. Újra leszedtem, most elsőre felment. Semmi látványosat nem találok benne. Kíváncsi lennék rá, hogy van e benne érdemi tartalom, vagy csak a szánkat fogják be, hogy lám : foglalkozunk veletek.

(#122512) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122511) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

vagy csak a szánkat fogják be, hogy lám : foglalkozunk veletek.

Valószinűleg ez, de azért remélem, hogy a bug-okat is irtják belőle néha.

(#122513) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok Duna TV (közmédia) bővítette volna az elérhető hangsávjait?

Most a tűzijáték során kerestem optimális hangsávot és a DTS léte meglepett, ez nem volt eddig tudomásom szerint...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#122514) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Meglepően sokan panaszkodnak arra Samsung TV-k értékelésében, hogy a csatornalista nem, vagy csak korlátozottan szerkeszthető. Ez általános minden TV-nél, vagy csak a Samsungokra jellemző, esetleg azon belül is néhány modellre? Köszi. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#122515) PuMbA válasza Bogyi007 (#122513) üzenetére


PuMbA
titán

Az a beállítás nem a sugárzott, választható hangsávok (az az Adás menüben van, hangsávok néven vagy az egyik színes gombbal tudod előhozni a távirányítón), hanem meglepő módon, ami oda van írva, azaz a kimeneti formátum, amit a TV kiad :) A DTS Neo 2:5 pedig ugyanaz, mint a Dolby ProLogic II, tehát sztereóból konvertál természetesen rosszul egy 5.1 féleséget.

[ Szerkesztve ]

(#122516) ΞΔGLΞ válasza Bogyi007 (#122513) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A harmadik képen lévő, ha az eggyel feljebb lenne választható, nos az lenne a valódi DTS hang(sugárzás).
Ahogy, Pumba is írta, ez csak egy összetákolt valami, egyszerűen rossz hallgatni, mindig is az volt és az is marad, de hozzá kell tennem, hogy a H6400 tévén még ez is jóval szebben és (tér)hatásosabban tudott megszólalni egy "hozzáértő" erősítővel. Valahogy úgy lehetne jellemezni, hogy amíg a H6400-ban még külön álló és nagyon jó, addig az újakon valami ráhegesztett alaplapi gagyi hangkártya csücsül. Nem vágom ezt a folyamatos butulást, butítást, gagyisodást...

(#122517) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122511) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 82-es tévém gyorsabb, az 55-ös lassabb lett. Hurrá... szerintem kinéz egy factory reset.
Bár a nagyobb, az idei modell, de lehet mind a kettőnél meglépem a gyári visszaállítást, szerviz menün belül.
Az 55-ön muszáj. Tv csatorna váltásnál jóval tovább gondolkodik, viszont a netflix és társai meg szinte villámként töltődnek be.

(#122518) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122502) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre még akartam válaszolni, aztán elaludtam tegnap.
Szóval, nem biztos, sőt itt nem is kell rimánkodva várni egy-egy frissítést. Ha tehetném, a H6400-ra a legelső rendszert tenném vissza. Abban volt egy olyan, hogy műsorajánlóm, ha jól emlékszem. Ha nem, majd kijavítanak a többiek.
Az egy olyan frankón megcsinált ficsőr volt, hogy tényleg imádtam, erre jött egy update tv vásárlás után 2 héttel és bumm kiszedték.
Felhívtam a samut a k anyába küldtem mindenkit, pedig az ügyfél szolgálatos nem tehetett róla, végül felajánlották, hogy vehetek másik tévét. Mivel már akkor is tudtam, hogy még ezen tévék közül is kifogtam az egyik legkiválóbb panellal szereltet, ezért beletörődtem és inkább megtartottam. Utána letiltottam az automatikus frissítést, de mint kiderült ez semmit nem jelent. Ha a tv folyamatosan a netre kapcsolódik, előbb-utóbb észrevétlenül felfrissíti magát. Márpedig egy okos tv-t, miért kapcsolnál le a netről?

Mod:

Közben meg is találtam az erre vonatkozó bejegyzésem akkor...

Pl ebből a sokból, kettő: xD

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#122519) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#122517) üzenetére


kokokka
őstag

Én mér nyomtam FR-t amikor nem tetszett a megjelenített mozgás. A firmware maradt a már befrissített 1221, nem állt vissza arra, amivel vettem. Sajnos a számára már nem emlékszem, de nekem először automatikusan frissített.

(#122520) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Én egy változást találtam az előző firmware verzióhoz képest, mivel újratelepítettem (ez a szó nem igazán jó ide, de ez van) a tv-t, az pedig az, hogy korábban a Facebook-fiókkal is lehetett Samsung fiókot létrehozni, most pedig ez a lehetőség nincs (én mondjuk eddig sem használtam ezt a lehetőséget).

KissA1026

[ Szerkesztve ]

(#122521) mpo válasza ΞΔGLΞ (#122518) üzenetére


mpo
veterán

Itt a 1221-es, ha kell.
Persze nem tudom, hogy elfogadja-e a régebbit.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122522) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#122519) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha egyszer megvolt az update, azt utána már az is marad. FR csak az aktuális rendszert állítja vissza.

(#122523) ΞΔGLΞ válasza mpo (#122521) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudod visszaállítani, de én nem is akarom. Emiatt aztán jobb, ha előtte más teszteli az aktuális frissítést. visszaút nincsen.

(#122524) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#122518) üzenetére


#20221952
törölt tag

"Ha a tv folyamatosan a netre kapcsolódik, előbb-utóbb észrevétlenül felfrissíti magát."

Nem feltétlenül, ha tudjuk, hogy helyileg (például update.samsung.com) honnan megy a frissítés, akkor az a hely az útválasztóból (router) tiltható és soha nem fog frissülni.

(#122525) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#122524) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, csak ez különböző helyről jön. Szerinted... Mi ezt akkor nem tettük meg?
A samsung pont egy ilyen egyszerű tiltáson "csúszna" el? Ki van ez találva.

(#122526) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#122525) üzenetére


#20221952
törölt tag

Akkor mondok mást, minden tiltasz, csak azt engeded, ami kell (kivéve Internet, mert ott ugye minden kellene, hogy bejöjjön, az meg az előbbi okok miatt nem lehetséges) például YouTube, Netflix, stb). Így biztos, hogy nem frissítene.

(#122527) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#122526) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te most komolyan akarsz ezzel tökölni, meg tiltogatni?

(#122528) mpo válasza #20221952 (#122526) üzenetére


mpo
veterán

A Windowst, a programjaidat meg a mobilodat is véded minden frissítéstől?

Ha érted, akkor már elavult.

(#122529) #20221952 válasza mpo (#122528) üzenetére


#20221952
törölt tag

Most ez, hogy jön ide?

(#122530) mpo válasza #20221952 (#122529) üzenetére


mpo
veterán

Részletezted, mit kell tenni, hogy a tv ne frissítsen.
Azért kérdeztem, amit.
Miért kivétel a tv, ha frissítésről van szó?

Ha érted, akkor már elavult.

(#122531) #20221952 válasza mpo (#122530) üzenetére


#20221952
törölt tag

Teljesen félreérted amit írtam.
ΞΔGLΞ írta korábban, hogy "Ha a tv folyamatosan a netre kapcsolódik, előbb-utóbb észrevétlenül felfrissíti magát."

Én erre írtam, hogy ezt meg lehet akadályozni különböző módokon, ha erre van lehetőség és szándék.

Azért nem értem, hogy mi köze van ennek ahhoz, hogy én hogyan állok a különböző eszközök frissítéséhez?

Mindenki úgy frissít, vagy nem frissít, ahogy csak akar, de megoldható, hogy tv úgymond online legyen, miközben mégsem tud frissíteni.

(#122532) mpo válasza #20221952 (#122531) üzenetére


mpo
veterán

A frissítést nem ok nélkül adják ki, ezért célszerű a frissítés.
Nem is adok tanácsot, ennek a kikerülésére.

Akinek segíteni akartál, válaszolt is:
Te most komolyan akarsz ezzel tökölni, meg tiltogatni?

A múltkor valaki védekezésként hozta fel, amikor hibába futott:
Naprakész Windows 7-et használok. :Y

Ha érted, akkor már elavult.

(#122533) #20221952 válasza mpo (#122532) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én inkább azt mondanám, hogy ha nincs semmilyen gond sem, akkor nem feltétlenül szükséges a frissítés telepítése, főleg úgy, hogy azt mindenki a saját felelősségére telepíti. Arról nem is beszélve, hogy számtalan olyan eset volt, amikor az újabb frissítés több problémát is okozott, sőt olyan is volt nemrég, hogy használhatatlanná vált a frissített eszköz...

Szóval, csak óvatosan!

(azért az nem lenne rossz, ha azt is lehetne tudni, hogy az újabb frissítés mit tartalmaz)

(#122534) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#122533) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igazából itt az a gond, hogy nincs visszalépés. És ez a bunkóság. Ha egy update-től rosszabb lesz a rendszer FR ellenére is, nem lehet visszamenni az előzőre, csak rimánkodva várhatod, hogy a következőnél esetleg megjavul.
A másik, hogy nincs lista, se lófütty semmi, hogy annál az asztalnál, ahol ezzel foglalkoznak, mi a jó francot javítottak ki a "hozzáértők"- Nincs changelog, ennyi.
Mivel lényegében, apró (széria) módosításokkal ugyan az a tizenizé fut mindegyik tévén, ugye senki nem gondolja/ta komolyan, hogy típusonként fejlesztgetik rá az OS-t.
Ezért lehetséges, hogy valamelyik, vagy több típusnál is egy komolyabb bogár is felütheti fejét.
Hány típus van összesen? Szerintem maga a samsung se tudja már....

[ Szerkesztve ]

(#122535) mpo válasza ΞΔGLΞ (#122534) üzenetére


mpo
veterán

Jól látod.
Múltkor valaki a szervizmenüben látta a 3D-t, az új tévén.
Inkább nem nyúlnak hozzá a fejlesztők, ha működik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122536) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#122534) üzenetére


#20221952
törölt tag

Pontosan azért írtam azt, amit.
Nem tudod, hogy mi változott, nincs downgrade, így azért ez nem kockázatmentes.

(#122537) PuMbA válasza #20221952 (#122533) üzenetére


PuMbA
titán

"Arról nem is beszélve, hogy számtalan olyan eset volt, amikor az újabb frissítés több problémát is okozott, sőt olyan is volt nemrég, hogy használhatatlanná vált a frissített eszköz."

Ilyen nincs a gyári beállítások visszaállítása után. Ha mégis lenne, akkor azt kötelesek kijavítaniuk, mert hibát tettek a rendszerbe, ami eddig nem volt és lehet zargatni őket az ügyfélszolgálaton, hogy gyorsan csináljanak valamit, szóval nem kell félni semmitől :) Én folyamatosan rakom föl, ahogy megjelenik a frissítés a weblapon.

[ Szerkesztve ]

(#122538) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv,
Kb 3 hónapja vagyok tulajdonosa egy Samsung UE43MU6102- es készüléknek.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik valami FTP szerű applikáció vagy más
egyszerű megoldás esetleg, hogy USB- re dugott tárolóra Wi-Fi- n tudjak másolni?
:U

[ Szerkesztve ]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#122539) Attila0 válasza PuMbA (#122537) üzenetére


Attila0
őstag

Azzal mit kockáztatok ha nem frissítem a tévét?

(#122540) mpo válasza Tomy27 (#122538) üzenetére


mpo
veterán

Vad ötlet, szerintem nincs.
Ha routerre dugod a HDD-t, akkor egyszerűbb.
A PC-ben lévő HDD tartalmát meg eléred tv-ről a Serviio segítségével.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122541) #20221952 válasza PuMbA (#122537) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én egy szóval sem írtam,hogy az eset tv-vel volt kapcsolatban, pláne hogy a Samsung termékkel.

(#122542) mpo válasza #20221952 (#122541) üzenetére


mpo
veterán

Márpedig a tv-ről volt szó végig, ha nem is írtuk le minden mondatban.

főleg úgy, hogy azt mindenki a saját felelősségére telepíti.

Ez sem igaz a Windowsnál és a Samsung tévénél sem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122543) #20221952 válasza mpo (#122542) üzenetére


#20221952
törölt tag

Oké, tudomásul veszem, hogy Te ezt így gondolod, én viszont fenntartom a korábban írtakat.

(#122544) direwolf


direwolf
őstag

Újabb funkciót találtam ami hasznos lehet (számomra legalábbis az) a NU7 szériánál amelyiknek kicsi "smart" távirányítója van.
Ha be van állítva a T-Home Cisco IPTV settopbox, a bekapcsolás megy egyszerűen, de a kikapcsolásra eddig nem találtam módot. Erre a megoldás a színes pöttyös gomb (egyéb funkciók), és itt egy OK-t nyomva a menüben az első ikon a kikapcsolás. Más STB-al nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőség.
És nem, ez sincs benne a "mindentudó" e-manualban... ahogy az sem, hogy lehetne az optikára kötött erősítőt ki-be kapcsolni miután sikeresen lement az univerzális távirányító beállító. Mert ott még simán megy, csak utána nincs rá semmi opció.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122545) zolnagy


zolnagy
őstag

Most vettem egy UE40M6402 TV-t. Nagyon frankó, szép a képe, gyors a menüje és végre viszi a FHD és 4K videokat is
DE kikapcsolt állapotban 14W-t fogyaszt!
Nem hiszem el, hogy vissza kell butítani az elektronikát. Az előd 40F6320 volt, aminél mérhetetlen volt kikapcsolt állapotban a fogyasztás, tehát tökéletes, itt meg...
Az első lapostévém egy LG3000 volt, ott volt ue, hogy 12W-t evett kikapcsolt állapotban. Be is rendszeresítettem egy kapcsolható dugaljat.
Most itt is ezt kel tennem?! :(((

(#122546) PuMbA válasza zolnagy (#122545) üzenetére


PuMbA
titán

Azért fogyaszt 14W-ot, mert nincs kikapcsolt állapot :) Észrevetted, hogy 1 pillanat alatt kapcsol be, ha megnyomod a bekapcsoló gombot és ha bedugsz egy pendrive-ot "kikapcsolt" állapotban, akkor a TV-t azonnal "bekapcsolva" jön az üzenet, hogy új eszköz csatlakoztatva? Na ez pont azért van, mert mindig működik. Szüleim F6100-a például 5 mp alatt kapcsol be, ott még nem volt ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#122547) Celtis válasza PuMbA (#122546) üzenetére


Celtis
veterán

Bocs, de ez szerecsenmosdatás. 2018-ban 14W-os készenléti fogyasztás nagyon hülyén hangzik. A PC-m is pillanatok alatt feláll standby-ból. A modern eszközök készenléti fogyasztása alacsony kell legyen. Ugyan a Samsung oldalán nincs ott mennyi a standby fogyasztás, de a displayspecification szerint 0,5W.

[ Szerkesztve ]

(#122548) PuMbA válasza Celtis (#122547) üzenetére


PuMbA
titán

Ha lehúzod a netről, akkor fogyaszthat kevesebbet. Azt kéne megnéznie :) Az is lehet, hogy kikapcsolás után 20 perccel megy le mély alvó módba.

[ Szerkesztve ]

(#122549) h65535 válasza zolnagy (#122545) üzenetére


h65535
tag

Tegyél be a mérőd dugaljába egy 3-as elosztót és a tv mellé tegyél be egy gyári 40 vagy 60Wattos hagyományos izzót, pl. egy asztali lámpát. Ha hozzá adódik a korábban mért 14Wattod, akkor mehetsz a Samsunghoz...
De szerintem a mérőd szívat, ugyanis nem 0,5W mérésre van kitalálva, hanem kicsit nagyobb teljesítményre.
Én is ezt tapasztaltam a plazmás korszakomban, de miután hozzáértők ezt a módszert elmondták megnyugodtam, hogy tényleg annyi a standby amit a gyártó megad, nem pedig amit a műszer mér.

[ Szerkesztve ]

(#122550) zolnagy válasza PuMbA (#122546) üzenetére


zolnagy
őstag

Én megvárnám azt az 5mp-t itt is, cserébe a csekély fogyasztásért standby alatt. Ne bekapcsoláskor legyen gyors, hanem működés közben. Most több, mint 1 órája ki van kapcsolva és még mindig 14 W... (kipróbálom reggelig)
Netre csak wifin van rákötve.
@h65535, köszi a tippet, holnap kipróbálom. A másik Samunál meg 0-t mutatott (mert 2-3 W-tól mér csak), de remélem igazad lesz, meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.