Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Csori72 válasza Win-T (#35950) üzenetére


Csori72
aktív tag

Acef blogjában ez is benne van :)

"Tippek.
A böngésző beállítása.
Az Fmod flashelése utáni indításkor a fentebb írt törlés: A rom felrakása után: beállítások - alkalmazáskezelő - jobbra mind - böngésző - adatok törlése és gyorsítótár ürítése.
Használatkor jobb az elrejtett statusbar, mert nagyobb a hasznos felület, és nem ég be a kijelző: böngésző - beállítások - labbs: mindkettőt bepipálni"

..:: 1+TTTTT ::..

(#35952) Acef válasza Win-T (#35950) üzenetére


Acef
addikt

Nyugodtan kérdezhetsz, erre való a fórum, de az biztos, hogy nem olvastad el teljesen a leírást :)

Fmod rom fejezetben:
"A rom felrakása után:-beállítások - alkalmazáskezelő - jobbra mind - böngésző - adatok törlése és gyorsítótár ürítése.-A beállítások fejezetben leírt beállítások."

Csori72 gyorsabb voltál :)

[ Szerkesztve ]

(#35953) Win-T válasza Acef (#35952) üzenetére


Win-T
senior tag

Meh... a gyorsítótár törlése megvolt, csak az adatok törlése maradt el. Aludni kéne lassan. Köszönöm, Csorinak is!

(#35954) Acef válasza Win-T (#35953) üzenetére


Acef
addikt

A beállításokat se hagyd ki!

Jó éjt!

(#35955) Csori72 válasza Acef (#35952) üzenetére


Csori72
aktív tag

1 órája jöttünk haza a "pici" kutyáimmal, olvasgatok, KáVézgatok, beszélek hülyeségeket :D

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#35956) zoli62


zoli62
addikt

Egy és negyedév után természetes, hogy a készenléti idő utolsó órájában a kapacitás 5-10 %-kal csökken?

(#35957) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A 9070P-men a ki/bekapcsoló gomb - amit használnék a telefon altatására - "mellesleg" hangerőszabályzást is csinál, tehát, van, hogy az helyett, hogy lezáródna a teló, és elmenne aludni, csak ad rá egy kis hangot. :DDD
Hogy lehet ezt a funkciót kikapcsolni? :F

zoli62: ha 1.25 évig :Y elment a teló egy töltéssel, akkor mindenképp :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35958) MrCsiT válasza MrCsiT (#35957) üzenetére


MrCsiT
addikt

..lemaradt :

- mi van akkor, ha lengyel, macedón, busman fw-t teszek fel? Honnan tudjam, hogy abban lesz-e magyar nyelv, vagy sem? Azért kérdezem, mert az az FW, amit a Kies volt kedves feltenni nekem a telóra, ahogy látom a vodás magyar, de Xda-n láttam újabb dátumú fw-ket (igaz, a verzió ugyanaz a 4.1.2 volt.), csak más régióval - érdemes ilyet feltenni bármiért?

- mi az, amitől még nem vesznek el az adatok a telefonról? pl. root-olást megcsináltam, megvannak, pipa. Kernelcsere is megy adatvesztés nélkül? Tényleg.. ha mentenék, akkor tudom valahogy egyben menteni a telepített összes appom adatát és a teló adatát - pl. Titaniummal? - és ez a mentés másik fw felhúzása után(aminél már ugye elveszne minden adat) tényleg helyre lehet állítani? (ez fontos, mert mondta a gyermekem,hogy úgy piszkáljam a telefont, hogy az
Empire defense II mentései még véletlenül se vesszenek el :DDD )
Gondolom, a root , kernelcsere, fw-csere trión túl más nincs, amit ki lehet cserélni a telón, vagy van?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35959) Gabesz87 válasza Csori72 (#35947) üzenetére


Gabesz87
veterán

Annyiban tévedsz, hogy nem 8.6, hanem 8.2 volt fent nekem, és igen, rátettem utána a 6.8-at. De ezt a random újraindítást amúgy ettől függetlenül csinálta régebben is, a gyári állapotban is.
Másrészt: én restore-t SOHA nem csináltam! Csak backup-ot (ebben most nem vagyok teljesen biztos, már nem emlékszem, de úgy rémlik, azt is még kernel csere előtt talán. Vagy nem :) ) Acef leírása alapján, a biztonság kedvéért, ha valamit elszúrnék.

(#35960) Acef válasza MrCsiT (#35958) üzenetére


Acef
addikt

Amit még érdemes cserélni, az a Kies-el felrakott JB (ez a egyik legfontosabb lépés)!
Ehhez a repartos GB-t kell felrakni (mindent töröl), majd odinnal tolj fel egy független JB-t. Mehet a busman is (csak nincs értelme), többnyire mind tud magyarul.

A játékon kívül mást nem érdemes menteni (Titaniummal szokták).

Teljes mentést csinálhatsz a cwm backup paranccsal, viszont ez visszaállításkor mindent visszarak (a hibákat is), ezért csak biztonsági mentésnek használd, pl. ha valamiért összeomlana a rendszer.

Tehát ha normálisan működő GT-I9070P-t szeretnél:
Titaniummal mentés (ext sd-re!) a játékról -> repartos GB -> Odin JB -> ROOT -> EFS mentés -> Cocore kernel -> Titaniummal vissza a játék -> beállítások fejezetben leírtak.

(#35961) Csori72 válasza Gabesz87 (#35959) üzenetére


Csori72
aktív tag

ha nem volt restore akkor úgyis tárgytalan :) nem néztem vissza, csak tegnap későn este valamiért a 8.6 ugrott be. az, h 6.8-ra cserélés előtt voltak random restartok nem csoda mert mások is panaszkodtak 8.x kernel mellett erre, és pl 8.0-al én is tapasztaltam.
a restore-ról pedig csak saját tapasztalatot írtam, ami esetleg megoldás lehetett volna ha te is használtad volna a korábbi kerneles backup-ot.
azonos kernellel még sose okozott problémát. mondjuk én úgy készítettem a backupot, h a telefon nagyon jó pillanatát igyekeztem elkapni és akkor backup. ha valami gáz van akkor újrapakolok mindent, és restore. minden a helyén és kész kb 20-30 perc alatt, viszont sok fejtöréstől kellemetlenségtől tud megóvni :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#35962) koszegii


koszegii
tag

Sziasztok!

Ha az Omni rom van fent a telón,hogyan lehet kicserélni a TWRP-t?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35963) Viktor0610 válasza koszegii (#35962) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annak, hogy milyen ROM van rajta, nincs sok köze hozzá.
Recoveryt a fájl formátumától függően vagy Odinnal teszel fel, vagy recoveryből. Én pl. így cseréltem le a CWM-alapú recoveryt TWRP-re.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#35964) [lAyCsI] válasza Gabesz87 (#35920) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez töltőre dugva kikapcs nálam is előfordult már párszor...

-= No way back from Here =-

(#35965) GAbre


GAbre
veterán

1 nap múlva visszairt,mégse hajlandó visszavenni.
Van vki Pécsen/pécs felé,aki ránéz,tud rá rakni fmod androidot!?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#35966) koszegii válasza GAbre (#35965) üzenetére


koszegii
tag

Írd le pü-ben a részleteket.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35967) Gery1987 válasza GAbre (#35965) üzenetére


Gery1987
őstag

Én szentlőrinci vagyok. Ha úgy alakul én is ránézhetek...dobj egy privátot nekem is minden részlettel.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#35968) petya2012


petya2012
őstag

üdv mindenkinek

azt szeretném kérdezni,hogy a JB-re van lehetőség flash player-t valahogy rávarázsolni??

köszi a segítséget

üdv

(#35969) koszegii válasza Viktor0610 (#35963) üzenetére


koszegii
tag

Mégiscsak van valami köze hozzá mert hiába cseréltem ki,bootloop lett a vége.Igaz a recovery kicserélődött,de nem indult el a rom.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35970) demars válasza petya2012 (#35968) üzenetére


demars
addikt

Van!
Írj Acefnek, hogy ossza meg a mappáját. Abban van!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35971) szabacsik


szabacsik
őstag

Repartos telenoros JB rom-hoz tudna valaki adni linket? Nem találom

/\____/\

(#35972) flash- válasza petya2012 (#35968) üzenetére


flash-
veterán

flash player galaxy s advance 4.1 re:
itt ami mellett a new version van irva zölddel válaszd

nem minden böngésző támogatja.
gyári az tuti hogy támogatja.De az is csak akkor ha a beállitások -speciális-pluginek engedélyezése be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35973) petya2012 válasza flash- (#35972) üzenetére


petya2012
őstag

szió

köszi szépen :)

(#35974) funk648 válasza FET-MEN (#35923) üzenetére


funk648
aktív tag

Értem, és aksi terén mi a helyzet?

(#35975) beccyboy válasza szabacsik (#35971) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Telenoros repartos nincsen. Tedd fel a független repartosat, és arra a telenorosat, ha nagyon akarod.

Caffeine addict.

(#35976) szabacsik válasza beccyboy (#35975) üzenetére


szabacsik
őstag

Nem akarom most csak legyen kéznél ha esetleg gariztatni kell. Köszi az infót

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#35977) Balathruin


Balathruin
veterán

Nemrég megjelent a Dualboot app-ja. Még nem próbáltam, és nem tudom mikor fogom, de most Fmodság van. :)

(#35978) FET-MEN válasza funk648 (#35974) üzenetére


FET-MEN
veterán

Az akkksim most rossz. De nem a rom hibája. Gyárin mégrosszabb volt.

Iphone 7

(#35979) Beren


Beren
tag

Nu, akkor most döntöttem úgy, hogy CM11 majd akkor, ha lesz hivatalos, amit Acef kolléga kezelésbe vesz. A tököm tele: megy a wifi, kikapcsolom, eszembe jut, hogy valamit még megnéznék, de újra bekapcsolni már nem tudom... Restart, semmi. Nem lehet minden ilyen alkalommal wipe-olni mindent, mert a wipe után meg húsz perc, amíg elindul. Szóval vissza a jól bevált, hibátlan és működő Fmodra...

[ Szerkesztve ]

(#35980) Acef válasza Beren (#35979) üzenetére


Acef
addikt

Több dolog miatt is kicsi az esélye:
1, sztem reménytelen a CM
2, mert rezeg a léc az Advance alatt.

(#35981) funk648 válasza Beren (#35979) üzenetére


funk648
aktív tag

Amúgy Te a Team Canjica -féle CM11-et használod nem? Vagy a Maclaw- félében is benne van ez a hiba? Mert ez eléggé idegesítő tud lenni.

(#35982) Pietrosz válasza Beren (#35979) üzenetére


Pietrosz
addikt

Van ám CM 10.1 meg 10.2 is, és ezek változatai, pl ez: [link] Már elég régóta használom, semmi baja, gyors, stabil, megvan benne az összes CM feature és még több is. Wifi néha gondolkozik kicsit bekapcsolásnál de eddig még mindig rendbe jött, nem kellett restart neki.

(#35983) Beren válasza Acef (#35980) üzenetére


Beren
tag

Bocsi, dühömben hülyeséget írtam, nem a CM11-re gondoltam, hanem a KitKatra...

(#35984) Beren válasza funk648 (#35981) üzenetére


Beren
tag

Ez most a Maclaw-féle, de a Canjica is ezt csinálta.

(#35985) Beren válasza Pietrosz (#35982) üzenetére


Beren
tag

Már legalább hatféle CM verzióval próbálkoztam, volt köztük 10.1, 10.2 és 11 is. Most utoljára a Maclaw-féle 11-el próbálkoztam. Ebben legalább néha elindul a wifi (a többiben meg se röccent), de ez igen kevés a boldogsághoz...

(#35986) palee69 válasza Acef (#35980) üzenetére


palee69
senior tag

Ezt,hogy érted "mert rezeg a léc az Advance alatt"?

[ Szerkesztve ]

(#35987) Piloss válasza Beren (#35983) üzenetére


Piloss
senior tag

Vagyis a CM11-re mert a CM11 a KitKatra épül

A WiFi bugra:

Elvileg ha bekapcsolod a bluetooth-t és utána a wifit is és ezután kikapcsolod a bluetooth-t, rendesen fog működni, persze ezt minden wifi bekapcsolásnál el kell játszani, de jobb megoldás nincs egyelőre

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#35988) Acef válasza palee69 (#35986) üzenetére


Acef
addikt

Már régóta tetszik egy másik Samsung telefon.
Már 1+ éve Advance-t használok, közeledik a váltás ideje :-)

[ Szerkesztve ]

(#35989) Balathruin válasza Acef (#35988) üzenetére


Balathruin
veterán

De ne szabadulj meg tőle! Fmod nélkül nincs gyári rendszer, gyári rendszer nélkül nincs 1 nap akku! A mostaniak is tökéletesek, de hátha kap 4.4-et.
Melyik Samu az?

(#35990) palee69 válasza Acef (#35988) üzenetére


palee69
senior tag

Sejtettem :D

(#35991) Acef válasza Balathruin (#35989) üzenetére


Acef
addikt

S4 mini.
Nem biztos, 50-50%. Még gyűjtöm az infókat/lehetőségeket, mert egy-két dolog hiányzik a 4.2.2-ből.

(#35992) FET-MEN válasza Acef (#35991) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem sokkal lennél előrébb hidd el.

Iphone 7

(#35993) Balathruin válasza Acef (#35991) üzenetére


Balathruin
veterán

S4 mini.
1 mérettel nagyobb, erősebb és támogatottabb. Ára még biztos nem a legjobb, bár nem rossz ötlet. Nem Samu nem kell?
Amúgy igaz, ezen is minden elfut, pedig erősen kifutó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#35994) Acef válasza FET-MEN (#35992) üzenetére


Acef
addikt

Tudom, de nekem 1 év után már "viszket a tenyerem". :(((

Nem tud többet: sőt!! egy-két dologban kevesebbet, de már alakul az apk/rom.

Nincs bajom a samuval, ez lesz a hatodik androidos Samsungom.

Még nem biztos, vagy-vagy.

[ Szerkesztve ]

(#35995) Balathruin válasza Acef (#35994) üzenetére


Balathruin
veterán

Hatodik? :Y Nálunk a családban ez a 2. okosteló, de az előző katasztrofális volt (Pulse vagy miafene. Elég rövid idő után behaltak rajta alap apk-k, mint pl. a csomagtelepítő...), kb. 3 hónapig volt használva.
Amúgy szerintem ki kéne próbálnod mást is. Biztos van olyan nem Samu ami tökéletesen megfelelne az igényeidnek. Főleg most nem annyira jó Samu-ról Samura váltani, mert kívülről hatalmas munkájuk van a designereknek, meg mindenhol TW van.

(#35996) Acef válasza Balathruin (#35995) üzenetére


Acef
addikt

Nem a gond a külső, a belső meg alakítható (pont ezért samu), +van egy két kedvenc samu app, +a mini méretében (keskenyebb az Advance-nél!) ritka az ennyire ütős hardver (4,3", 1,5 G RAM, 2X1.7 GHz, Golass, LTE, ...)

Vége, sok lesz az off, +még nem 100% :(

(#35997) dvid91


dvid91
csendes tag

Sziasztok Segítséget szeretnék kérni s advance-ra új mod-ot rakni de nem tudom hogy kell skype-on nem tudna valaki lépésről lépésre segíteni mert ez a gyári nem jó kamera néha akad meg videó lejátszás. ? várom a jelentkezőket :)

(#35998) Csori72


Csori72
aktív tag

S4 minire én is gondoltam váltani, de már nem mozgat mert ha hamarabb nem is, a jézuska felrakja a boltok polcaira az S5 minit. bár még semmit nem tudni róla, de sztem a mostani S4 környékére lőhető kb, v talán kicsit alá.
nézegetek nem samukat is, azt konkrétan kínajit, és pont ezt: [link] nekem naon bejöős, és nem baromi 5" tepsi, csak 4,3" :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#35999) FET-MEN


FET-MEN
veterán

egérmozi mind ;]

Iphone 7

(#36000) Acef válasza dvid91 (#35997) üzenetére


Acef
addikt

dvid91
blogomban a leírás!

milyen a tel? NFC-s, P-S, vagy sima 9070?

-nem mindegy a vételár S4 <-> S5 széria
-nincs akkora erszényem, mint a kengurunak, és a fülem is sokkal kisebb, mint az elefánté :)
napi használatra kell (munkaeszköz is), ezért kell a használhatóbb méret. Nekem már a S2 sem jött be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.