Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) thomasvold válasza kois21 (#23799) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, Acef és Bzzz közös, szájbarágós leírásában minden le van írva.

Tessék: [link]

(#23802) keke69 válasza Acef (#23792) üzenetére


keke69
őstag

Ezen leírások alapján megcsináltam!Hol tudom megnézni,hogy valóban sikerült?
:R :R :R Köszönöm szépen a segítségedet! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23803) Acef válasza keke69 (#23802) üzenetére


Acef
addikt

Eszkoz nevjegye / kernel:

(#23804) zsolesz6 válasza garcia66 (#23763) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Vagy azt is csinálhatod, hogy az appokat is felsziknronizálod googlera, és ha a másik telón bejelentkezel ugyanazzal a google fiókkal, akkor automatikusan leszedi az appokat a play áruházból.

(#23805) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Kérdésem annyi lenne,hogy normális használat mellett az aksi idő mennyi? Mert nagyon nem youtubozok de előfordult közte 1-2 videó akadás de más esetben nem. Nektek a névjegyzék mennyi idő alatt jön be? Ha megnyitom el kell számolnom 5-ig és akkor hozza be teljesen. Gb-nél nálam pöpecre bejött.

Az aksi időre vonatkozólag annyit tudok mondani előző nap feltöltöttem és másnapra már lement 86%-ra
Wifi nem ment, energia takarékos mód etc.

(#23806) Keem1 válasza Csabi1984 (#23805) üzenetére


Keem1
addikt

14% egy nap alatt? Ne viccel, egyrészt ez nagyon jó, másrészt nulla használatot feltételez. Használd a telefont, ne pedig az akksin stresszelj. Vagy csak hétvégén vagy konnektor közelében? :U

(#23807) Gery1987 válasza Csabi1984 (#23805) üzenetére


Gery1987
őstag

A videó akadást én nem teszteltem még, de ahogy elnézem ideje lesz mert elég sokan panaszkodnak rá. Még GB-nél tettem fel egy AVI-t konvertálás nélkül...vitte, de akadt. JB-nél nem próbáltam ki.

A névjegyzék nálam is lassan jön be, ez vagy a JB hibája, vagy a TouchWiz-é. Nekem az Exdialer nemvű progit javasolták, kipróbáltam, az tényleg gyors.

Az akksi idő az mindig szubjektív. Ha nem használtad és úgy ment le energia takarékkal 86%-ra egész napos működéssel, az nagyjából reális. Nekem 2-3 nap az átlag kb. Attól függ mennyire gyilkolom szét.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#23808) Acef válasza Csabi1984 (#23805) üzenetére


Acef
addikt

- naponta kell tolteni, ez egy 4" amoled, fogadd el. Kb. 3-3.5 oranyi kijelzot bir.
- hasznald az exDialert (play-ról), memoriaban marad beallitassal, ez meg jobb mint amit GB-n tapasztaltal.

Akku: figyeld az alvast. Amennyiben sokkal tobb az ebrenlet, mint a kijelzo, akkor gaz van.

[ Szerkesztve ]

(#23809) Csabi1984 válasza Keem1 (#23806) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez aranyos volt :)) nem, van konnektor otthon :DDDDD

(#23810) Csabi1984 válasza Acef (#23808) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm. Majd akkor kipróbálom otthon :D

(#23811) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

A GB alap digitális órájának a widgetét valaki fel tudná tölteni?!
Sajnos Acef módosított Fmod130510_V7NoInkeff ROM-jában nem található meg…
Ilyen Digiclock widget féléket kipróbáltam, de volt hogy az óra nem frissítette magát :Y
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#23812) flash-


flash-
veterán

2.3.6 ra mehet közvetlen a 4.1 magyar független ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23813) Acef válasza Bzzz (#23811) üzenetére


Acef
addikt

Hi !
Egyszerűbb, ha tőlem kéred. :)
Melyikbe tegyem? És pontosan mit a dualt? vagy a simát? ráflasheled, dalvik+cache és ok.)

flash 2.3.6-ról: gyári vissza sd formázással, odin - független JB, megint gyari vissza, és ok.

[ Szerkesztve ]

(#23814) flash- válasza Acef (#23813) üzenetére


flash-
veterán

rendben köszi

rémlett valami olyan amikor megjelent a 4.1 majd a második,hogy aki a másodikra frissitette annak tégla lett a telefonból,de gondolom ez még csak azzal volt így az lq4 el...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23815) Acef válasza flash- (#23814) üzenetére


Acef
addikt

(A teglat az user csinalta. vagy P-re tette a simat, esetleg forditva)

gyari vissza +sd formáz, utana odin-JB, es megint gyari vissza. ez igy ok minden verziora. ( persze figyelve a P/NFC-re)

[ Szerkesztve ]

(#23816) kisember


kisember
csendes tag

Sziasztok
Új Advance tulajként üdvözlök itt mindenkit.
Ez a telefon eddig a legjobb az eddigiek között. :R
Igaz,hogy még csak most kezdem "belakni.....
A telefon független én T...noros vagyok.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:A szolgáltató a szerződésben azt írja,hogy az adat alapú hangtovábbítás tilos....Ez mit jelent? Szeretnék Skype-t használni ugyanis.Ilyenkor a szolgáltató mit csinál,letilt esetleg?
Vagy ennek nincs jelentősége mert nem ellenőrzi?

(#23817) kali válasza kisember (#23816) üzenetére


kali
legenda

szia,

bizonyos csomagokban akár korlátozhatják is adott forgalmat, nem írtál konkrétumot, de pontos adatok megadása mellett, kérdezz rá a telenor témában.

egyrészt nem minden volt részedről off, másrészt nem vagyok benne illetékes. :)

[ Szerkesztve ]

(#23818) kisember válasza kali (#23817) üzenetére


kisember
csendes tag

Köszi a gyors választ,és elnézést az offolásért.

(#23819) k850 válasza kisember (#23816) üzenetére


k850
addikt

Hát ez érdekes felvetés, nem láttam még ilyen szerződést, de akkor az MMS-ben küldött hang üzenet is tilos, videó telefonálás is tilos?
Szerintem nem gondolták át a szerződést rendesen, csak a saját profitjukkal vannak elfoglalva, egyszerűbb lett volna leírniuk, hogy melyik programot tiltják. De ez is nagyon aggályos, mi alapján! Ha van mobilinternet előfizetésed, nehogy már megmondják, hogy milyen programokat használj. A törvény konkrétan meghatározza a társadalomra veszélyes cselekményeket, nehogy már pl. a Viber alkalmazás használata veszélyes legyen.
Persze a szolgáltatónak valószínűleg kevesebb profitja lesz, így is gusztustalanul nagy árréssel dolgoznak!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23820) Blackmirror válasza k850 (#23819) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Voipot pl a vodafone is tiltja.(Az internet-alapú hangátvitelt (VoIP) a Matrix 5 csomaggal tudod használni-ez van az egyéb tudnivalókban az internetes tarifáknál.)Tehát csak bizonyos tarifákban elérhető elvileg.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#23821) kali válasza k850 (#23819) üzenetére


kali
legenda

ennyire nem egyszerű azért a dolog, simán lekorlátozhazják, az mms más téma, az nem számít bele a mobilinternetes adatkeretbe.
nem a társadalomra kell veszélyesnek lennie, bőven elég, ha a szolgáltató hálózatára az, még a vezetékes internet esetén is rögzítik a szerződéses feltételekbe, hogy extrém használat esetén korlátozhatják a forgalmat.
adott esetben az a lényeg, hogy alacsonyabb - árazású - mobilinternetes csomagokban ne az olcsóbb adatforgalmas hangátvitelt használja az előfizető, hanem a drágább normál telefonálást, és ha jogilag megteheti, akkor meg is teszi, hiszen ő szolgáltat, az előfizető pedig eldönti, hogy melyik csomag milyen feltételekkel felel meg számára, és arra fizet elő, vagy nem...
az előfizető szemszögéből nézve csúnya, hogy elveszik az olcsóbb telefonálás lehetőségét, a szolgáltató oldaláról viszont nem okés, hogy alacsonyabb díj ellenében, még az adathálózata is jobban van terhelve, szóval tesz ellene.
mindennek - legalább - két oldala van, mérlegelni kell.
megemlítem azt is, hogy régebben akár szoftveresen is tiltottak és/vagy kivettek adott jellegű funkciókat a szolgáltatós készülékek firmware verziójából, voltak belőle problémák, mára már kevésbé nyúlnak bele ilyen szempontból a szolgáltatók a firmware verzióikba, meg ugye semmiből sem tart lecserélni a szolgáltatós szoftvert a telefonokon, de vannak még jogi lehetőségek a korlátozásokra, nem mindig az előfizető dönti el, hogy mit kap, hanem a szolgáltató ad bizonyos szolgáltatásokat különböző árketegóriákban, és az előfizető eldöntheti, hogy melyik felel meg számára, vagy egyáltalán valóban megfelel neki valamelyik, vagy nem.
csak sima előfizető vagyok én is, nincs szolgáltatós érdekeltségem, és nyilván én is a lehető legtöbbet szeretném kapni a pénzemért, de a szolgáltatót is megértem valahol, én sem örülnék neki, ha az ellenoldal mondaná meg, hogy adott összeg ellenében mit kell adnom, pláne ha az aránytalanul több, mint az ellentételezés.

[ Szerkesztve ]

(#23822) k850 válasza Blackmirror (#23820) üzenetére


k850
addikt

Ahogy írtam is, nem láttam még ilyen szerződést, biztos van a T-nek is hasonló korlátozása, csak úgy általában az elvről beszéltem.
Sok minden tilos az interneten keresztül megvalósítani, zene és filmek illegális le és feltöltése stb. Egyenlőre még nálunk nem veszik túlzottan górcső alá.
Addig vigadjunk! :))

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23823) k850 válasza kali (#23821) üzenetére


k850
addikt

Nem vagyok szakértője a témának, de a szabad piacon az árak nagyon meghatározóak, amíg valaki olcsóbban tud mondjuk Viberrel csetelni, nem fogod rávenni a drágább SMS-re. Ez egy hasonlat, lehet, hogy nem a legjobb. Ha van internet előfizetésem egy adatkerettel, akkor ne mondja már meg a szolgáltató, hogy mire használjam fel. Tegye olcsóbbá a normál telefon díjakat, és senki nem fog internet kapcsolat révén telefonálni.
Nem tudok a szolgáltatóval azonosulni és nem is akarok, ugyan is én ügyfél vagyok, mások az érdekeim.
Természetesen mint átlagember megértem a törekvéseit, csak nem tartom etikusnak.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23824) zsolesz6 válasza kisember (#23816) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Ez max a mobilnetre vonatkozik sztem. Wifin nyugodtan skypolhatsz.

(#23825) Bzzz válasza Acef (#23813) üzenetére


Bzzz
senior tag

Nekem a sima is elég, nem tudom hogy valakinek van igénye esetleg a dualra... Hogy melyikbe kell, azt már az előző hozzászólásba megírtam! Köszi!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#23826) k850 válasza zsolesz6 (#23824) üzenetére


k850
addikt

Így van! :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23827) kisember válasza Blackmirror (#23820) üzenetére


kisember
csendes tag

Akkor ennek jobban utána kell néznem,mert nem olyan egyszerű mint én elgondoltam...... ;)

(#23828) Bzzz válasza Acef (#23815) üzenetére


Bzzz
senior tag

Vodás P-s készüléke volt és erre tette fel a simát én úgy emlékszem! Így lett letéglázva, de asszem 5000 Ft-ból megúszta.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#23829) zsolesz6 válasza kisember (#23827) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Én a helyedben nem foglalkoznék vele. Felraknám, használnám, aztán max ha észreveszik, és tényleg nincs megengedve náluk, akkor letiltják.

(#23830) Blackmirror válasza kisember (#23827) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Wifiről skypeolhatsz...
Én a T-mobilnál vagyok,de fogalmam sincs h van-e ilyen megkötés,én sem néztem utána.
De azért próbáld ki amit zsolesz ír.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#23831) kisember válasza zsolesz6 (#23829) üzenetére


kisember
csendes tag

Igazad van. :K Próba szerencse.... ;) Veszítenivalóm különösebb nincs.

(#23832) flash-


flash-
veterán

GB hez tudna valaki linkelni rootot?illetve hogy kell rootolni?
(átbogarásztam itt a forumot de a letöltési linkek már nem élnek)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23833) kali válasza k850 (#23823) üzenetére


kali
legenda

az etika és az üzletpolitika két különböző dolog, amíg a szolgáltató eldöntheti, hogy mit ad adott összeg ellenében, addig meg is fogja tenni, az előfizető pedig vagy igényt tart úgy adott szolgáltatásra, vagy nem, de ezért vannak különböző díjcsomagok, meg több szolgáltató.
a szolgáltató sem kötelezheti rá az előfizetőt, hogy a drágább díjcsomagot fizesse, ha számára az olcsóbb is elég, viszont az előfizető sem várhatja el, hogy az olcsóbb díjcsomagban is adott legyen az, ami a drágáb esetén, mert a szolgáltató sem köteles veszteségesen szolgáltatni.
a viber egy külön mise, én már csak az akkumulátoros fogyasztása miatt is kizárom a használatból, sokkal egyszerűbb és praktikusabb számomra az integrált gmail, gtalk, hangouts...stb.
nem azt határozza meg a szolgáltató, hogy milyen alkalmazásokat használhatsz, ilyet nem nagyon tehet, de ad egy adatforgalmat, és azt korlátozhatja, hogy milyen protokoll mehet, és milyen nem, ha valaki mindenre kiterjedő csaomagot akar, akkor azt esetlegesen csak a magasabb kategóriában érheti el.
olyan ez, mint az x összeg ellenében adott adatkeret, magasabb összegért több adatforgalom jár, illetve azt kevésbé is korlátozzák le.
az sms üzenetet már régen temetik, vélhetően kevesebb is megy át havonta a szolgáltatókon - érthető okokból - mint régebben, de nem tud kihalni, bizonyos területek elengedhetetlenül fontos, arról nem is beszélve, hogy vannak olyan területek, ahol van ugyan hálózat, de a gprs olyan lomha és akadozós, hogy inkább belép az ember a telefonon az sms írásba, és üzen úgy.

(#23834) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali!

Gondolom sokan kérdezik, de már rég nem olvastam ezt a topikot. Szal a kérdés, hogy kint van már a végleges JB és ha igen honnan lehet beszerezni?
Ami most van fent nekem akad. Főleg amikor bekapcsolom a wifi-t. Lehet másnak is csak nem veszi észre. Míg szinkronizál addig kb használhatatlan. Ugyan ez ha frissít valamit.
Pl engem már az is zavar, hogy kinyitom -> Névjegyek és várni kell kb 2 secet mire bejön. Mondjuk lehet másik teló után kéne néznem ha már ilyen problémáim vannak. :D

(#23835) kali válasza ThePoweR (#23834) üzenetére


kali
legenda

szia,

független, vagy valamelyik szolgáltatós kellene?

(#23836) k850 válasza kali (#23833) üzenetére


k850
addikt

Így van, ahogy mondod! :R
Viber és társai a ... hangouts bezárólag én se használom. Nincs rá szükségem, arról nem is beszélve, hogy energia és rendszer zabálók. Facebookot is csak ritkán a böngészőn keresztül.
:B

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23837) Jason19 válasza ThePoweR (#23834) üzenetére


Jason19
senior tag

Ha nem kell videórögzítés + wifi megosztás akkor próbáld ki a cm10.1-et..

(#23838) ThePoweR válasza kali (#23835) üzenetére


ThePoweR
senior tag

T-mobil függő a teló, de a T-s alkalmazások nem hiányoznak vagy muszáj azt felrakni és után kipusztítsam belőle?

(#23839) rup1u5 válasza Grillo (#23774) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Berendeltem én is kínából. Majd megjön amikor megjön.

A kamera poros de belül! Ezt hogyan lehetne kitisztítani?
Mondták, hogy vigyem ki személyesen Telemax-ba, budaörsre és akkor meg is várhatom míg kitisztítják de azok alapján amiket itt olvasok róluk félek a kezükbe adni. :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23840) kali válasza ThePoweR (#23838) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy mennyire félted a garit, mert eltérő firmware esetén változik a product code, bár visszatehető a szolgáltatós firmware, és visszaállítható az eredeti állapot.
t-mobile jelly bean itt; link
odin, előtte és utána visszaállítás gyári állapotra, a t-s alkalmazásokat eltávolíthatod, ha nincs rájuk szükséged.
független xeh itt; link
amennyiben nem magyar product code áll be alapban, úgy utólag módosítandó.

(#23841) Blackmirror válasza rup1u5 (#23839) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Én ilyet vettem,lehet h kicsit drágább mint külföldről de a vasárnapi rendeléssel kedden már csengetettek a küldeménnyel.
[link]

Miért a telemaxhoz kell vinned?

iPhone X@R, iPad Pro

(#23842) berboo


berboo
csendes tag

sziasztok miért lehet hogy a fehér olcsóbb ? estelg nem ugyana az az anyag vagy hogy avn ez majd 30 euró közte a külömbség

(#23843) kali válasza berboo (#23842) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehet, hogy ott kevésbé fogy, esetleg olcsóbban szerezték be, vagy fene tudja, de minőségben nem igazán van különbség, és sok helyen azonos az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#23844) Acef válasza Bzzz (#23825) üzenetére


Acef
addikt

Péntek reggel dobj egy pm-t emlékeztetőnek, és beleteszem.

flash:
GB?
Visszatértél?
Carline logout blogjában az infó + link.

(#23845) ThePoweR válasza kali (#23840) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#23846) Csabi1984 válasza kali (#23840) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mik a T-s alkalmazások?

(#23847) kali válasza Csabi1984 (#23846) üzenetére


kali
legenda

műsorújság, utasbiztosítás, origo, árfolyamok, hrs hotels, meg a fene tudja még mik vannak, némelyik még hasznos is, de több is felesleges sokak számára, így mindenki saját belátása szerint kezelje.

ThePoweR; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#23848) megyerikrisz


megyerikrisz
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. 5 napja hozta meg a futár a telót gyári t-mobile 4.1.2-vel. Elkezdtem belakni, előtte (ZTE Skate) szanaszét főzött romot használtam, gondoltam, adok egy esélyt a gyárinak az új telefonnal. Az eredmény brutális... a készülék a saját maga által felvett videókat több másodperces akadozással bírja csak lejátszani. Filmeket néha viszi rendesen, néha teljesen letérdel, úgy akadozik, hogy kell neki 2 perc, mire újra használni tudom. Ilyenkor a gombok érintését kb. 30 mp múlva érzékeli. Szerintem ez nevetséges. Levettem róla minden olyan progit (Facebook, stb... ), amiről itt a fórumon azt olvastam, hogy esetleg eheti a ramot, ezért akadhat. De nem, továbbra is szaggat. A videóknál pedig nem tudtam mintát felfedezni, hol vitte a 720p-t is, aztán egyszer beáll, onnan pedig a sima SD felbontású avit/mp4-et sem.

A kérdés az lenne, hogy elég lehet-e a FR, vagy húzzam újra? Ha pedig újra kell húzni, akkor mit javasoltok? Gyári JB vagy főzött? HA főzött, akkor melyik? Fontos lenne a multimédia(film, kamera, zene, stb...) és a stabil működés.

Köszi szépen a válaszokat!

(#23849) kali válasza megyerikrisz (#23848) üzenetére


kali
legenda

szia,

új telefon esetén is ajánlott belakás előtt a gyári állapot visszaállítása, még akkor is, ha papíron alapon áll.
nyomj egy teljes nullázást, utána teszteled a telefont, ha úgy minden okés - videó...stb -, már pedig miért ne lenne, akkor utána kitapasztalod, hogy melyik utólag telepített/módosított alkalmazás...stb tesz a rendszer alá, és tudsz tenni ellene.
amennyiben használsz memóriakártyát, úgy az is lehet a hiba forrása.

(#23850) megyerikrisz válasza kali (#23849) üzenetére


megyerikrisz
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

Annak lehet jelentősége, hogy a filmeket a beépített sd-re másolom és onnan játszom le, vagy a külső sd-ről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.