Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Acef válasza sarkanyolo2 (#23241) üzenetére


Acef
addikt

Akár a Lengyel, vagy a Magyar függetlent is.

Figyelj! Nem nfc-s P-s a telefon? Mert akkor másik ROM kell!

[ Szerkesztve ]

(#23252) lehella válasza Imy (#23249) üzenetére


lehella
senior tag

És neked sem jelenik meg az állapotsávban az ébresztő ikon egy idő után?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23253) lehella válasza szivacs1987 (#23250) üzenetére


lehella
senior tag

Én ugyan betallóztam a gyári ébresztőnek a csengőhangot, de az azonnali gyorsteszt során azt is játszotta le, másnap reggel viszont csak nyekkent. Szerintem nem az elérési úton múlik, de mindenesetre bemásolom a Notifications mappába, hátha...

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23254) szivacs1987 válasza lehella (#23253) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

akkor nekem is lejátszotta, csak élesben nem

ui.: Az nem lehet a gond, hogy gondolom külső sd kártyáról tallóztad be, ahogy én is. És éjjel a teló energiatakarékosságból lekapcsolja a külső sd-t, így amikor ébresztene, akkor nem tudja elérni azonnal a filet?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#23255) lehella válasza szivacs1987 (#23254) üzenetére


lehella
senior tag

Nekem az ébresztő hang a Ringtones mappában van, most átmásoltam a Notificationsbe, ugyanúgy elérhető a dallam kiválasztó listában.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23256) lehella válasza szivacs1987 (#23254) üzenetére


lehella
senior tag

Nekem csak belső SD kártya van, extSD-t nem használok.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23257) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.

Készülök ilyen telefont venni.
S2 lett volna a kiszemelt, de sajnos azt már nem lehet kapni.
Ez a készülék mennyivel gyengébb, mint az S2?
Illetve mennyivel jobb, mint egy S plusz? (ez van most)

Olvastam teszteket, de találtam olyan oldalt, ahol az Adreno gpu-kat jobbnak hozzák ki, mint a Mali400MP-t.
:)

(#23258) takric


takric
tag

És ha én a gyári Good Morning dallamot használom, azt hol találom meg:?
A világ legidegesítőbb hangja, ezért is ez az ébresztőm.

(#23259) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom egy SGS Advance-en. Lehet, hogy hülye kérdés, de tud olyat a telefon, hogy rádugom laptopra és úgy funkcionál mint egy modem?
Illetve másik kérdés, a most vásárolt T-s Advance-ek milyen Androiddal jönnek ki?

Köszönöm a segítségeteket!

Csak egy maradhat!!

(#23260) alex devil válasza lehella (#23252) üzenetére


alex devil
senior tag

Helló, én is ezt használom. Nekem újraindítás után vagy ugye a teló bekapcsolásakor kell bekapcsolnom újra az ébresztőt is. Másképp nem szokott eltűnni az ikon.

S23

(#23261) Acef válasza wrox (#23257) üzenetére


Acef
addikt

Használat közben, nem statisztika:
nem sokkal gyengébb a SII-nél, minimális a különbség, ill. a megmegfelelő kegészítők telepítése után: jobb mint a stock SII.

[ Szerkesztve ]

(#23262) lehella válasza alex devil (#23260) üzenetére


lehella
senior tag

Az fura mert nekem egy idő után eltűnik, ennek ellenére ébreszt.
Most kipróbáltam az AlarmDroidot, neki az állapotsávban másfél óra után megmaradt az ikon, de a lezárt képernyőn szereplő jelzés eltűnt, jóó :D

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23263) wrox válasza Acef (#23261) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi.
Illetve már azt sem tudom, hogy mi az igazság a processzorok terén.
Olvastam olyat, hogy egyforma proci van mind a kettőben, csak az S2 1.2 ghz megy. Illetve a GPU is egyforma. Ez igaz?

"Ha hardverről van szó, kevésbé van sokszínűbb a Samsungnál. Noha önmaga is gyárt chipeket, telefonjaiban igencsak sokszínű a felhozatal. Az Advance egy (jelenleg) ritkább irány képviselője, ugyanis egy ST-Ericsson NovaThor U8500 dolgozik benne. Ezt például a Sony Xperia P, U és sola típusok használják, de házon belül az Ace 2-t és a projektorral felszerelt Beam-et is ez „élteti”. Itt kétmagos, magonként 1 GHz-en üzemelő Cortex-A9 processzor pörög benne, melyhez 768 MB RAM és egy Mali-400 MP grafikus gyorsító tartozik. "

Ezt hogy kell érteni?
Akkor most Cortex A9 vagy Novathor U8500? Vagy ez egy és ugyanaz?

(#23264) vazzz válasza lehella (#23262) üzenetére


vazzz
őstag

Legalább 3 éve használom az Alarmdroid-ot, még nem hagyott cserben soha, semmilyen rendszer alatt.

(#23265) pixelshader válasza Mcleod (#23259) üzenetére


pixelshader
tag

Helo, en most vettem egy tmobilost, gb-vel adjak de ha beviszed rakna ra uj jb-t. Netmegosztas is van rajta elvileg usb-n keresztul.

(#23266) laci921225


laci921225
csendes tag

Azt miért csinálja a telefon hogy nézem az akksit 36%-on van újraindítom a telefont és azt írja 45%-on van?

(#23267) takric válasza szivacs1987 (#23250) üzenetére


takric
tag

Meg tudnád mondani, hogy a gyári Good Morning ébresztőhangot honnan tudom elérni?

(#23268) szivacs1987 válasza takric (#23267) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

sajnos, nem tudom hol tárolja.
Esetleg itt megnézheted system/media/audio (nem a belső és külső SD-n)
Én midig saját mp3-at teszek be csengőhangnak, 1 gyári hangot sem hallottam még a telómtól.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#23269) lehella válasza vazzz (#23264) üzenetére


lehella
senior tag

Akkor jó, kösz a megnyugtatást :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23270) takric


takric
tag

Az az érdekes egyébként, hogy gyári ébresztőnél, reggel csak 1-2 mpig ébreszt, viszont ma reggel beállítottam pár perccel később, akkor meg addig ébresztett, míg ki nem nyomtam....

(#23271) Gery1987 válasza wrox (#23263) üzenetére


Gery1987
őstag

Ha megengeded akkor erre én válaszolnék. A processzor típusa: ST-Ericsson U8500. Ez magába foglalja a processzormag típusát, és a grafikus gyorsítót is (MALI-400 P). A processzor magja pedig Cortex A9-es típus.

Remélem sikerült érthetően leírni. :)

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#23272) wrox válasza Gery1987 (#23271) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi.
De akkor az S2-ben is ilyen proci van?
Mert ott is olvastam, hogy Mali400 és Arm CA9 dual mag.

(#23273) unyadavid válasza wrox (#23272) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nem, s2-ben egy erősebb proci van, és jobban lehet a rendszerét mókolni, ha az neked számít valamit.

(#23274) lafaty80 válasza wrox (#23272) üzenetére


lafaty80
őstag

Egy kissé összetetteb a válasz...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#23275) Apunk válasza wrox (#23272) üzenetére


Apunk
tag

Én feltettem a Carline által deodexelt T-mobilos Rom-ot és eddig még mindig ébresztett. Bár én két ébresztőt szokok beállítani. Mindkettő sipárog reggelente.

Sony Xperia Z2

(#23276) Acef válasza wrox (#23272) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem nem számít a neve. :)

A név és a statisztika teljesen más, mint a használat, tapasztalat.

(#23277) keke69


keke69
őstag

A kernelt le tudom menteni a számítógépre is valahogyan vagy csak sd-re?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23278) beccyboy


beccyboy
aktív tag

Valaki tapasztalt olyat, hogy az új PAC ROM folyamatosan újraindulgat? LQ4 alapra tettem fel (lehet ez a hiba:) ), volt előtte system format + full wipe. Eleinte nem is volt gondja, kb 1 nap után kezdett szórakozni.
Nagyon tetszik a ROM, de ez váló ok. Ha valakinek lenne ötlete, annak örülnék.

Caffeine addict.

(#23279) Acef válasza keke69 (#23277) üzenetére


Acef
addikt

Ezt miért szeretnéd?

Minden változata letölthető!

(#23280) Piloss válasza beccyboy (#23278) üzenetére


Piloss
senior tag

Nálam is állandóan újraindult, ezért inkább visszatértem a CM10 nightlyra

(#23259) Mcleod: Igen, tud

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#23281) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy ha zenét hallgatok, és mellette mondjuk megnyitom a galériát vagy a Chrome-ot, nagyon gyakran lefagy, vagy kb 1 perc lesz a válaszideje?
(ilyenkor mindig hátlap le, akku ki volt a válaszom, majd újraindítás után megszűnt a probléma)

Hivatalos Samsung szervizben lett frissítve, a legújabbra (4.1.12)
(lehet Kies-sel frissítették, amit olvastam, hogy produkál ilyeneket)

A RAM ha nem nagyon nyitok meg semmit, olyan 500 MB körül van foglalva..

Rakassam újra? A T-nél inkább?

Köszi :R

Egyébként imádom a telót! :)

(#23282) drahotab


drahotab
tag

Kérdés 2:

Ha lenyomva tartom a középső gombot, akkor ugye előhozza a nemrég használt programok listáját, kis indexképpel, amit balra húzással tudok eltűntetni.

Ezek még eszik a RAM-ot (jelentősen), vagy csak okos és megjegyzi, mintegy ikonokként (tehát csak ha rákattintok akkor kezde-e el munkálkodni, fogyasztani)?

Érdemes ezt a listát balra tologatásokkal üríteni, vagy nem esznek semmit?

Köszönöm ismét! :R

(#23283) beccyboy válasza Piloss (#23280) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Kösz, akkor megy vissza a mentésem. Csak érdekes, hogy a fórumában nem találtam említést erről...

Caffeine addict.

(#23284) laci921225


laci921225
csendes tag

Azt miért csinálja a telefon hogy nézem az akksit 36%-on van újraindítom a telefont és azt írja 45%-on van?

(#23285) kali válasza laci921225 (#23284) üzenetére


kali
legenda

a szoftveres mérés nem mérés, szokták mondani a szakemberek...
árértékeli a szoftver adott állapotot, nem feltétlenül kell azonnal rosszra - hardveres hibára - gondolni!

(#23286) scyllarus


scyllarus
veterán

Szerintem az első hsz-ben (és minden más androidos teló topicjában) meg kellene említeni, hogy a foglalt ram a jó ram...
Mert itt a windowson szocializálódott userek mindig azt nézegetik, mennyi szabad memóriájuk van még, és kétségbeesnek, ha kevésnek gondolják. A JB ugye alapból egy f.s, mert többet eszik a GB-nél, pedig pont nem így van.
Az android memóriakezelése más, mint amit a windowstól megszokhattunk (lásd még: Linux).
Lusta vagyok újra belinkelni, akit érdekel pötyögje be a gugliba az "Android memóriakezelése" keresőszavakat és asszem az első találatban ott lesz a lényeg.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#23287) keke69 válasza Acef (#23279) üzenetére


keke69
őstag

Az eredetit szeretném lementeni,mégpedig azért számítógépre mert csak 1 gigás az sd-m! :((

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23288) beccyboy válasza keke69 (#23287) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Ha nem te mented le, attól még az az eredeti. Ha LQE rendszered van, akkor itt a link, Carline logout blogjából "loptam". BTW ez csak 13 mega, úgyhogy az 1 gigás kártya sem lehet gond szerintem.

Caffeine addict.

(#23289) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!
Nekem még a gyári GB van fent es az lenne a kérdés ha csinálok egy gyári beállítások visszaállítását majd kiessel felteszem a 4.1-et akkor így mennie kell simán ugye? :)

Köszi!

(#23290) Morris válasza Paul14 (#23289) üzenetére


Morris
veterán

ne kiessel :(

(#23291) keke69 válasza beccyboy (#23288) üzenetére


keke69
őstag

Tehát he felrakom a kernelt és nem jó valami akkor az általad linkeltet ha visszateszem az az eredeti?
Sorry de én vagyok a gyenge láncszem!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23292) Paul14 válasza Morris (#23290) üzenetére


Paul14
tag

Akkor? :) ha odinnal teszem az is hivatalosnak számít? :)

(#23293) kali válasza Paul14 (#23292) üzenetére


kali
legenda

igen, előtte és utána is gyári beállítások visszaállítása, és nem lesz gond!

(#23294) beccyboy válasza keke69 (#23291) üzenetére


beccyboy
aktív tag

No problem. Amúgy ha LQE van fenn, akkor igen, az az eredeti. Ha pl cocoret kipróbálod, és nem jön be, tedd vissza ezt.

Caffeine addict.

(#23295) keke69 válasza beccyboy (#23294) üzenetére


keke69
őstag

Okés,köszönöm! :R
BTW ez csak 13 mega, úgyhogy az 1 gigás kártya sem lehet gond szerintem.pedig azt olvastam valami 700Mb körül van!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23296) Acef válasza keke69 (#23295) üzenetére


Acef
addikt

Igen, a ROM.

(#23297) xAcidx válasza keke69 (#23295) üzenetére


xAcidx
tag

Ja... a ROM maga és az is kicsomagolva :)

Szerk.: Megelőztek :O :D

[ Szerkesztve ]

(#23298) netguru10


netguru10
aktív tag

Sziasztok.
cm10.1 [JB 4.2.2] bolt mehet ugyan az fel az S Advancrd-re is mint ami az S2-re való?
Most 2.3.6 LK2 van rajta...
Vagy inkább a 4.1.2 LQ4 mennyben fel rá?

Arbeit Macht Frei

(#23299) keke69 válasza Acef (#23296) üzenetére


keke69
őstag

De a minap amit linkeltél 6.2 kernelt az is 437.7 mega! Akkor ha most le akarom menteni a kernert mennyi helyre van szükségem?Már nem értem egyáltalán! :O
Úgy látom nekem szájba szájba rágósan kell!Elvesztem mint Ábel a rengetegben!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23300) Nerd válasza beccyboy (#23278) üzenetére


Nerd
aktív tag

Nekem nincs ilyen problemam, ugyanugy LQ4-en van, amiota kijott ezt hasznalom, nekem baromira bejon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.