Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok!

Úgy látom ezen az USB billentyűzet és egér témán hamar túlléptünk. :)

A Swype tényleg nagyon menő a note-ón. Én nagyon megszeretem. Régen próbáltam még S1-en, de csak bosszantott, de a pennel, a Note-on, imádom.

Egyébként az ubuntu a note on király. Elképesztő hogy miket lehet vele csinálni.
Most épp midnight commander t ssh szervert és SOX-t telepítettem.
(senki nem tudja melyik micsoda de biztos hogy senkit nem érdekel.) :)

Ezzel a lehetőségek egész tárháza nyílt meg még elképzelni is érdekekes.

(#6202) #68216320 válasza fujifilm1 (#6201) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az ARM-re ilyenkor külön tárolóból lehet letölteni külön ARM-re fordított programokat? Telefonálás megy vele?

(#6203) Cyrin


Cyrin
addikt

Én megőrülök attól, hogy a swypeban a javasolt szavakat tartalmazó sor hol előbukkan, hol eltűnik, és így a fölötte lévő tartalom le fel ugrál. Nálatok nincs ilyen? Ezért visszatértem a slideit-ra, annak meg a magyar szótára bénább...

(#6204) Cyberpunk válasza fujifilm1 (#6201) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Természetesen menni fognak vele minden gond nélkül. Beállítani nem kell semmit, max olyan bill. szoftvert használni ami támogatja a fizikai billentyűzetet ékezetes karakterek bevitelére is. Mint például a Smartkeyboard. Az egér kurzor automatikusan megjelenik, amint érzékeli a rendszer az egeret.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6205) nggabi


nggabi
nagyúr

jééé lq2-n működik a facebook app meg a titániumban a kiolvasztás :D öröm bódottá :)

"szenyor dzsíííí"

(#6206) lkasza


lkasza
csendes tag

Iphone 4s után a hangzás nem a legjobb, valami jó lejátszó esetleg? Vagy mit lehet tenni a hangminőség javításának érdekében?

(#6207) #68216320 válasza lkasza (#6206) üzenetére


#68216320
törölt tag

En a PowerAmp-ot javasolnam. Talan az egyik legjobb es vann benne EQ.

(#6208) lkasza válasza #68216320 (#6207) üzenetére


lkasza
csendes tag

Letesztelem! Köszi!

(#6209) lkasza válasza #68216320 (#6207) üzenetére


lkasza
csendes tag

Hibátlan! Köszi a tippet! Jó ez az android, mondjuk nyilván meg van alá a megfelelő hardver is a Note személyében.

(#6210) #68216320 válasza lkasza (#6209) üzenetére


#68216320
törölt tag

Orulok h tetszik. Sokan hasznaljak.

Mas: Letezik erre a telefonra CyanogenMod? Ha igen, mik a tapasztalatok?

(#6211) skyli válasza #68216320 (#6210) üzenetére


skyli
senior tag

az, hogy nagyon jó :D legalábbis én amíg nem volt ics, azt használtam, azóta csak még jobb szerintem :) van már BLN és USB OTG is megy vele. Paranoidandroid rommal alkalmazásonként beállthatod a dpi-t és hogy tablet módban legyen vagy sima módban. Lehet hogy még ma felteszem :D

(#6212) djapor96 válasza tombike (#6186) üzenetére


djapor96
őstag

Ezt a kis felfedezést felnymhatnád az xda-ra,hátha valaki fejlesztene valami okossgot.....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6213) fujifilm1 válasza #68216320 (#6202) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

A linux on android ubuntu valtozata egy osszeallitott ubuntu 12.04 image (pontosabban van kicsi kozepes es nagy) ezek mind Arm ra keszultek es a repo is arra mutat.
De ezt nem kell allitani. Csak apt vel installalni.
tenyleg jol ossze vanrakva.
[xda]

Udv.
Robi

[ Szerkesztve ]

(#6214) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#6213) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ja es a masik kerdesedre a valasz:
lehet telefonalni is vele amig ubuntuzol. Igazabol alig eszik procit ramot az ubuntu.

Nem tudom hogy csinalja.....
:)
udv. R

(#6215) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Mutassatok már egy képet a sávosodásról, hogy néz az ki? Nagyon zavaró?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#6216) #68216320 válasza fujifilm1 (#6214) üzenetére


#68216320
törölt tag

Erdekes h driverekkel sincs gondja. Szerintem a telefonra csak valami spec VNC telepul es egy desktopot kapsz. Az Ubi pedig valami tavoli gepen fut, nem a telefonon. Majd utannaolvasok.

(#6217) lefkosia válasza Amalgam (#6215) üzenetére


lefkosia
őstag

Érdekes nálam csak az AnTuTu programnál jön elő a sávosodás.

The Truth Is Out There

(#6218) Amalgam válasza lefkosia (#6217) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Nagyon feltünő? Zavaró?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#6219) Titana válasza TwentySix (#6166) üzenetére


Titana
tag

Szió,hol lehet beállítani az 5x5-ös homescreent?Nem találtam ilyen beállítást.az otthon beállításnál-kisérletinél,interfész módnál: tablet meg okosteló módot.Viszont,ha tablet módra teszem nagyon pofás.( Nekem)

(#6220) lefkosia válasza Amalgam (#6218) üzenetére


lefkosia
őstag

Engem abszolút nem zavar, illetve nem feltűnő, de ez az én véleményem.

The Truth Is Out There

(#6221) fujifilm1 válasza #68216320 (#6216) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

Ubuntu on android:
Hát az ugy van hogy egy terminalbol elinditod az ubuntut -ez indit egy vnc servert-
majd egy vnc kliensel felcsatlakozol. Ebben az esetben a telon fut minden.
Termeszetesen pc-s vnc klienssel is hasznalhatod.
Azert nem az x11serverre kapcsolodik nativan mert még nem tudta megoldani a srac.
De a vnc-s megoldas teljesen jol mukodik a gyakorlatban, egyaltalan nem para.

Az ubuntun inditani kell egy ssh servert es akkor nem is kell vnc-vel birkozni,ha csak vlamilyen shell sciptet akarsz futtatni.
pl tegnap az egyik fazon azt csinalta meg hogy az ubuntun fut az openoffice!!! es azt hivta meg -egy soros shell scipttel!!- ami a konyvtarban talalhato osszes filet atalakitja pdf-be.
Azt irja androidon nincs egy jo megoldas sem erre,mert mindegyik vagy penzes,vagy meret limitet tartalmaz.
[xda link]

En arra hasznalom egyenlore hogy a SOX-al (hangatalakito prg) normalizalom (halkreszek felhangositasa) a hangfajlokat amiket a callrecord rogzit,mert sajnos a tavoli fel mindig egy kicsit halk volt. Eddig! :)
Hogy miert ehhez egy linux a hatterbe? Mert nincs android portolt SOX. (Vagyis az meg nem mukodik...)
Az a terv hogy ez automatikusan fusson a hangatalakitas amikor egy file keletkezik.
De nyilvan szinte barmi megolhato ezzel.

Udv, R

(#6222) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Jövő héten végre én is megveszem a Note-t.
Alig várom. :))

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#6223) Cyberpunk válasza Amalgam (#6218) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Screenshot-nál nem jó, mert ott azt lövi le, aminek látszani kéne. ;] Én szívesen csinálnák képet, de nincs fényképezőgépem. :B Hogy zavaró e? Hát nekem az, de én ultraérzékeny vagyok a kijelzős gondokra, nem csak itt ennél a készüléknél.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6224) Amalgam válasza Cyberpunk (#6223) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Vajon az SGS II-nél is jelentkezik ez a probléma?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#6225) Cyberpunk válasza Amalgam (#6224) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem olyan nem volt, rövid ideig persze fogtam, akkor nem láttam ilyet rajta emlékeim szerint. Minden bizonnyal az RGB rács miatt lehet ez, vagy legalább is részben. De ott más problémák vannak, ha jól tudom.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6226) TwentySix válasza Titana (#6219) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Ha frissitetted a legujabb verziora, akkor automatikusan atall 5x5 homescreen-re....
A frissites verzioszama 1.6, innen tudja ezeket a dolgokat.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#6227) KTTech válasza Amalgam (#6224) üzenetére


KTTech
veterán

Mivel a telók nem szoktak 10 bites LUT-ot (vagy többet) használni, így minden létező telefonnál jelentkezik a sávosodás (sőt, még az Eizo monitoromnál is van némi, pedig az 10 bites belső LUT-al és valós 8 bites panellel rendelkezik. 14-16 bites LUT-nál már nem számottevő (10 bites bejövő jelnél), tapasztalataim alapján - ilyet viszont csak a pro monitorokban találsz).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6228) Cyberpunk válasza KTTech (#6227) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak van ahol nem annyira feltűnő mint itt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6229) tybsen válasza lefkosia (#6220) üzenetére


tybsen
addikt

+1.

(#6230) Titana válasza TwentySix (#6226) üzenetére


Titana
tag

Okés,köszi. :K

(#6231) exelsior1 válasza Cyberpunk (#6228) üzenetére


exelsior1
senior tag

Volt az SGS2-nél is a Mali400 GPU miatt, a Note-nál még ott van a pentile mátrix is ami miatt még erősebb a hatás, de a sávosodás mellett a "black clipping" sokkal zavaróbb. A legtöbb videónál a sötét részek valami elképesztően ahogy kb elfolyik, kikockásodik a kép, persze, nehéz megfogalmazni. Viszont, ha valaki általánosságban szereti az Amoled kijelzőket, ezekkel együtt lehet élni

Galaxy S10

(#6232) sagit válasza KTTech (#6227) üzenetére


sagit
addikt

bár csak érteném ezt a HSZ-t :B :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6233) Cyberpunk válasza exelsior1 (#6231) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én megvagyok AMOLED nélkül is, max a feketét sajnálnám. Egyenlőre a HTC One XXL tűnik a befutónak, de megvárjuk a Note 2-öt is. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6234) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
húúú...látom itt nagyon profi emberkék értekeznek :R :R :R
egy lényegesen egyszerűbb gondom lenne ....bootanimációt hogyan tudok cserélni?!..ha nem cwm-ből akarom telepíteni!
most gyári LQ2 van fent rootolva....ha sehogy nem lehet ,persze felteszek egy cf kernelt a cwm-mel együtt....de először kérdeznék azért :C :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6235) skyli válasza exelsior1 (#6231) üzenetére


skyli
senior tag

Nekem nincs black clipping :D de tényleg, tudom milyen az és nekem nincs. De az előző note-om amit visszavittem olyan volt.. pl galéria, gameloft logó, ilyen helyeken vettem észre, nem volt meg sokáig és nem youtubeoztam vele

[ Szerkesztve ]

(#6236) #68216320 válasza fujifilm1 (#6221) üzenetére


#68216320
törölt tag

na ez eleg korrektnek tunik. jo ez az openoffice dolog is. en szerintem varok meg vele mig jobban kiforrja magat. de mar figyelemmel kiserem. kiraly lenne wine-al wines appokat futtatni ;-)

(#6237) exelsior1


exelsior1
senior tag

Na, egy ideig kipróbálom a Galaxy Nexust. Egyelőre nincs sávosodás, vagy black clipping :D

Galaxy S10

(#6238) djapor96 válasza skyli (#6235) üzenetére


djapor96
őstag

Fel van telepítve a Flash player?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6239) tybsen válasza exelsior1 (#6237) üzenetére


tybsen
addikt

Számolj majd be, érdekel a tapasztalatod, én is akartam korábban váltani a támogatottság miatt, de egyelőre maradok. Viszont érdekel majd, hogy pár nap/hét múlva hogy látod, miben jobb/rosszabb a nexus, és megérte-e?

(#6240) exelsior1 válasza tybsen (#6239) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ha meglesz még .D Eddig jó volt, de elég durván lag-ol videolejátszás közben még mezei 320*240-es mp4-eknél is :S

Galaxy S10

(#6241) tybsen válasza exelsior1 (#6240) üzenetére


tybsen
addikt

Hű de gyors vagy :-) épp egy privátot írtam, hátha nem nézed már a note fórumot :-D na akkor mégsem marad meg a nexus?

(#6242) exelsior1 válasza tybsen (#6241) üzenetére


exelsior1
senior tag

Nem tudom, ma vettem :D Adok neki kis időtmeg, felhúzom a procit és a GPU-t is egy picit. Am, van egy érdekes dolog vele, ha lekapcsolom a képernyőt, akkor csak úgy visszakapcsol 1 mp múlva és kb az 5. lekapcsolásnál marad úgy. Valaki tudja miért csinálja ez? :D

Galaxy S10

(#6243) Kenyeress


Kenyeress
csendes tag

Problemam a kovetkezo meg mindig....szerdan volt 2hete h kijott a futar elpanaszoltam neki is h tul melegszik sokszor kb 15p wifitol ugy h indexet olvasok es ettol ugy felmelegszik mintha 34percet gtaznek....ez mi?mitol lehet?koran reggel.nm fut rajta semmi csak a wifi full fenyereo es kesz....ja meg a masik...ugye szet kapta az egesz telefont csavarostul mindenestul...megfogom a balfelso sarkat es a jobb also sarkat picit erzessel ranyomok es recseg ropog mintha nm lenne jol osszerakva valami v nm tudom de ezt eddig nm csinalta..nem bassza annyira az agyam csak megis na..kozel 200k keszulek...

(#6244) #68216320 válasza Kenyeress (#6243) üzenetére


#68216320
törölt tag

Próba:
Tedd a telefont egy asztalra kijelzővel lefelé, alá tegyél valami puha rongyot. Vedd le a hátlapot, aksit is vedd ki. Finoman a széleit körbejárva próbáld a hátlapot belenyomkodni az előlapba. Ha ez megoldja akkor jó, ha nem akkor szerintem többet nem tehetsz.

(#6245) KTTech


KTTech
veterán

Criskelo v5.1 van fent jelenleg a note-n (CF-Root 5.6 LQ2, CWM szerint). Próbálta már valaki speedmod k3-3 kernellel ezt?
CWM-ben van egy olyan, hogy "Flash a kernel" ez elég lenne neki?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6246) nggabi válasza KTTech (#6245) üzenetére


nggabi
nagyúr

miért nem mobile odinnal rakod fel a kernelt?

am vki írta asszem h működik a 3-3 lq2-n de én nem használnám... mi nincs a cfrrootban ami kéne még?

"szenyor dzsíííí"

(#6247) KTTech válasza nggabi (#6246) üzenetére


KTTech
veterán

Igazából frissíteném a v6-ra, de abban már franco kernel van, és nincs teljes root... sebesség terén jókat olvastam a speedmodról, kipróbálnám, mit tud.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6248) nggabi válasza KTTech (#6247) üzenetére


nggabi
nagyúr

jaah. volt ez a hard brick bug, a 3-3 még arra épül, én nem használom inkább. egyébként kicsit simább vele a teló, de ennyit nem ér... frissítsd a 6-ra, majd rakj egy sima cfrootot...

"szenyor dzsíííí"

(#6249) #68216320 válasza nggabi (#6248) üzenetére


#68216320
törölt tag

mi az a "hard brick bug" ? Én is próbáltam már SpeedMod kernellel.

(#6250) djapor96 válasza #68216320 (#6249) üzenetére


djapor96
őstag

téglásítás, ami cwmből történő wipeoláskor jelentkezett.... teljesen váratlanul.... csak alaplapcsere gyógyítja.... Több rommernek ette meg a telóját..... :W

lq2 előtti összes kernel érintett....

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.