Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Titana válasza nggabi (#6700) üzenetére


Titana
tag

Már melyik a swype vagy az,hogy a tárcsázóba meglesse az ember,hogy független-e a teló???

(#6702) Karma válasza Titana (#6701) üzenetére


Karma
félisten

A Swype-nak meg kéne lennie, úgyhogy vagy rosszul raktad fel a rendszert, vagy csak nincs engedélyezve a Settingsben a beviteli beállítások alatt.

A kód meg passz, miért lenne hirtelen függő a telefonod?

“All nothings are not equal.”

(#6703) nggabi válasza Titana (#6701) üzenetére


nggabi
nagyúr

a swipeal nincs semmi gond, először engedélyezni kell utána meg egy beviteli mezőn hosszan nyomni és kiválasztani.

"szenyor dzsíííí"

(#6704) Titana válasza Karma (#6702) üzenetére


Titana
tag

A kód hiába gépelem be a tárcsázóba nem reagál semmit sem,tehát nem mutatja azt se,hogy off,azt se,hogy on a Hálózatzár.

(#6705) Titana válasza nggabi (#6703) üzenetére


Titana
tag

Bakker megtaláltam,rossz helyen akartam beállítani,még pedig az üzeneteknél.Pedig GB-nél is ugyan ott volt.Lehet,hogy már nagyon fáradt vagyok,rég volt hajnal 3 óra.Szóval bocs és köszönöm Nektek a segítséget. :C

(#6706) tombike


tombike
aktív tag

LQ2 vagy LQ3 és miért LPY felboszit

(#6707) Catcan


Catcan
csendes tag

Jól értelmeztem,h ehhez a baltic (PDA: N7000XXLQ3 CSC: N7000OXXLP7 Version: 4.0.3 Date: 2012-06-05) romhoz jó ez a CF root kernel?

(#6708) nggabi válasza Catcan (#6707) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah :D benne van a nevében ;]

"szenyor dzsíííí"

(#6709) trutyi


trutyi
aktív tag

lq2 van nekem fennt most. felteszem az lq3-at. valaki betesz ide egy linket ahonnan le lehet szedni? kell kernel is neki másik vagy hogyan. odinnal ugyan úgy kell feltenni mint lq2-t ugye?

Köszi

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6710) nggabi válasza trutyi (#6709) üzenetére


nggabi
nagyúr

www.checkfus.com letöltöd, elindítod, n7000, kiválasztod a baltic-ot... ha csak nem akarsz órákig egy romot tölteni a hotfileról... itt meg a cfroot [link]

mobile odinba először a romot tallózod, utána meg a kernelhez a cfrootot 1 lépésben.

"szenyor dzsíííí"

(#6711) trutyi válasza nggabi (#6710) üzenetére


trutyi
aktív tag

www.checkfus.com nem megy 2.35-ös mobil odinom volt leszedtem mert van 2.36-os. azt feltettem de nincs ikonja sehol. most mit tegyek? :D

[ Szerkesztve ]

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6712) nggabi válasza trutyi (#6711) üzenetére


nggabi
nagyúr

jogos :D [link] bocsika... :)

"szenyor dzsíííí"

(#6713) Polllen válasza nggabi (#6710) üzenetére


Polllen
nagyúr

A cfroot kell, hogy a mobile odin tudja rootolni vagy az csak ajánlott a cwm miatt? (bár ha nem akar az ember onnan romot telepíteni meg full backup-t csinálni, felesleges, nem?)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6714) nggabi válasza Polllen (#6713) üzenetére


nggabi
nagyúr

jól jöhet ha esetleg valami zipet akarnál felrakni a későbbiekben...

"szenyor dzsíííí"

(#6715) Titana válasza nggabi (#6700) üzenetére


Titana
tag

Hali,az S III-nál,hogy-hogy müködik a kód begépelésére való reagálás,ott meg ki írja Nekik,olvastam a topicban.Lehet késöbb majd a mienknél is újra működni fog. :)) (Na jó le szakadtam a témáról,csak érdekelt volna.) :B :K

(#6716) nggabi válasza Titana (#6715) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem lpy-t raktál véletlenül? mert nekem azon voltak ilyen furcsaságok... nem szóltam, lq3on se megy.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#6717) tombike válasza nggabi (#6716) üzenetére


tombike
aktív tag

lq2 n sem
erdekesseg quadrant lq2 vel 2700 ez szep lassan kivagom az egeszet

[ Szerkesztve ]

(#6718) nggabi válasza tombike (#6717) üzenetére


nggabi
nagyúr

de ez nem hiba, már olvastam más fórumokon h a tiltott témához kapcsolódó műveletek nem mennek ics alatt...

"szenyor dzsíííí"

(#6719) tombike válasza nggabi (#6718) üzenetére


tombike
aktív tag

A hiba az h full gyalu utan is fagy az ics

(#6720) osvatha válasza djapor96 (#6698) üzenetére


osvatha
tag

Hát nagyon köszönöm, ez volt a baj. Eddig mindig egy sima USB hosszabbítón keresztül odinoztam, és semmi gond nem volt, most viszont ez volt a hiba, amint kiszedtem a hosszabbítót, működött... :F
Mindig tanul az ember, köszönöm a segítséget! :R

(#6721) djapor96 válasza osvatha (#6720) üzenetére


djapor96
őstag

Nincs mit! Ez a hiba, már egy éve.... sgs2-n is előjött... még GB-n is....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6722) nggabi válasza tombike (#6719) üzenetére


nggabi
nagyúr

az valóban :)

hol fagy? mélyhűtőben? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#6723) tombike válasza nggabi (#6722) üzenetére


tombike
aktív tag

Hol nem? Mig a tarcsazo is bejon mar az is gyotrelmes

(#6724) cotag válasza tombike (#6723) üzenetére


cotag
senior tag

Nálam szintúgy.
Pontosan hogy is kell vissza tenni a GB-t?
Magyarországi gyárifüggetlenről lenne szó...

(#6725) nggabi válasza tombike (#6723) üzenetére


nggabi
nagyúr

valóban, de ez mintha az lq3ban javult volna. nekem mostanában a fancy widgetet zárogatja be folyamatosan :W lassan érik egy fr :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#6726) tombike válasza cotag (#6724) üzenetére


tombike
aktív tag

Lenyeg h 3 fajlos legyen
Mindig van vmi kenyszerbezaras ja es mar nincs is telepitve semmi csak a 920 tel szamom szoval ics igazi nyaloka

(#6727) tombike válasza cotag (#6724) üzenetére


tombike
aktív tag

Lenyeg h 3 fajlos legyen
Mindig van vmi kenyszerbezaras ja es mar nincs is telepitve semmi csak a 920 tel szamom szoval ics igazi nyaloka

(#6728) #68216320 válasza tombike (#6723) üzenetére


#68216320
törölt tag

1. Nem fagy az ICS. Fagyásról akkor beszélünk, ha nem reagál semmire. A későn reagálás a lag. Na az van. De az GB-n és ICS-n is.

2. Ha vissza akarod tenni a GB-t simán Odinba betöltöd és felteszed, viszont ne felejts majd újraindulás után menüből egy Wipe/Factory reset-et csinálni, mert addig nem fog elindulni a GB.

3. A tárcsázó, mint minden program, először betöltődik és csak aztán működik. Ha már 1x betöltődött, akkor utána gyorsan megjelenik. Bent is tartja egy ideig, ha ki is léptél, de mint minden programot, ha nem használod, előbb-utóbb kitörli ,h memóriát szabadítson fel. Én az exDialer-t használom. Az jól testre szabható, témázható és a memóriában marad, ha akarod. Így gyorsan megjelenik a tárcsázó és a névjegyzék is.

4. Én direkt gyári (még root sem) LPY-t használok, mert annyian fikázzák. Erősen kritikus emberként és programozói szemlélettel is kijelenthetem, h eddig sokkal jobb, mint a GB volt és eddig nem találok számottevő különbséget az LPY, LQ2, LQ3 ROM-ok között. Teljesen vállalható rendszer. De, mint minden Android rendszernek idő kell, h "bejáródjon" a dalvik-cache miatt.

(#6729) lefkosia válasza #68216320 (#6728) üzenetére


lefkosia
őstag

Teljes mértékben egyetértek a leírtakkal. LPY-t használom, és eddig sem melegedés, sem fagyást nem tapasztaltam.

The Truth Is Out There

(#6730) tombike válasza #68216320 (#6728) üzenetére


tombike
aktív tag

Biztos profi programozo vagy de, itt a pelda h fagy akku ki es be es mar be is duplazta elozo hozzaszolasomat

toltodhet, de 10 masodpercig, ooo, iphonom miert nem kavar mar bocsanat, pedig sokkal gyengebb hardver

masik, lakd be, utana meg sem moccan... tapasztalat, mint irtam szuzen is gyotrelem

telefonalok, es sajnos vagy nem, egy napot sem bir ki, lehet misztifikalni, de ez igy egy nagy hasznalhatatlan kacat

melegedes? tuz forro..., pedig, csak az indexe oldalait neztem meg

hiszek en mindenkinek, de jo lenne, ha masik oldalt is elhinnetek, valami oka van, h valakinek ok, valakinek meg nem

[ Szerkesztve ]

(#6731) #68216320 válasza lefkosia (#6729) üzenetére


#68216320
törölt tag

Te miként tetted fel? Csak, hogy esetleg a többiek számára kiderüljön, hogy miként helytelen.

1. Én letöltöttem ezt: N7000XXLPY_N7000OXXLP5_XEH és odinnal feltettem.

2. Elindítottam és minden macera nélkül beírtam a tárcsázóba: *#272*imei számom#
Kiválasztottam a XEH régiókódot és install. Ez azért nyerő, mert két legyet egycsapásra:
a, Tuti független magyar lesz a régiókódom bármit is maceráltam előtte
b, Megcsinálja a Wipe funkciót is és tuti jól fog indulni a ROM

3. Indulás után beállítgattam, telepítettem amit kell

4. Öröm és bodottá'

tombike: szifonhoz ne hasonlítsd az androidot, mert az andro sohasem fog ugyanazon a vason olyan gyorsan menni (dalvik-cache). ha fagy, és tényleg fagyásról beszélünk, akkor 2 eset lehetséges szerintem:

1. szoftverrel van gond - de mivel nálam és pár embernél nem jelentkezik ugyanazon a vason, akkor a telepítéssel v. valami telepített alkalmazással, ami nem kompatibilis az ICS-el, lehet gond. a melegedés, gyors merülés lehet annak az oka, h valami app piszok módon kavarja a rendszered és dolgozik 1000-el. ez lehet egy rosszul megírt app v. csak inkompatibilitás

2. hardverrel van gond - szerviz, ott nincs mit tenni

[ Szerkesztve ]

(#6732) tombike válasza #68216320 (#6731) üzenetére


tombike
aktív tag

ezen en is tul vok sot mar probaltam, hogy magat frissitse es ugy wipe
legyen az kies, fota, es vegul odin

de az eredmeny ua... masban keresendo a hiba

(#6733) lefkosia válasza #68216320 (#6731) üzenetére


lefkosia
őstag

Mobil Odin Pro-val tettem fel a német, majd a xeh LPY. GB alatt csináltam egy teljes gyári kódos resetet. A 2. pontban leírtakat ugyanúgy csináltam, mint Te.

The Truth Is Out There

(#6734) Everman válasza tombike (#6730) üzenetére


Everman
addikt

"valami oka van, h valakinek ok, valakinek meg nem"

Szerintem felraksz valami nem ICS kompatibilis alkalmazást ami kiakasztja a rendszert.
Amit leírsz az egyáltalán nem jellemző ugyanis rá (hidd el, nálam kritikusabb ember nem írogat erre felé :) ).

(#6735) #68216320 válasza Everman (#6734) üzenetére


#68216320
törölt tag

De írogat, én vagyok az. :) S2 után a földhöz akartam már vágni a telefont és el is akartam adni. Aztán jött az ICS és kezdek megbékélni.

Amúgy el tudom képzelni, h valakinél macerás az ICS. Gondolj csak az XP->Win7 átállásra. A használt programoknak idő kellett, hogy frissüljenek az új rendszeren való futtatásra. Ez viszont nem a rendszer hibája és idővel megoldódik. Addig csak ügyeskedni kell a programokkal és kideríteni melyik a problémás.

tombike: A GooglePlay-ről feltett programoknál szokták írni, h melyik verzió miben frissült. Esetleg ott érdemes megnézni szerepel-e bennük az ICS. Amelyik nem írja, ott utánaolvasni, mert lehet az a gond. Illetve ha "más forrásból származó" appot is használsz, akkor abból újabb, ICS támogatott verziót beszerezni. Több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6736) tombike válasza #68216320 (#6735) üzenetére


tombike
aktív tag

Koszonom, atnezem

(#6737) trutyi


trutyi
aktív tag

Segìtség :-) az eredeti product kòdomat hol lelem? Efs mappát root utàn mentettem rögtön.

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6738) tombike válasza trutyi (#6737) üzenetére


tombike
aktív tag

jol latod az efs-ben:)

de ha vissza raksz szolgaltatosat, akkor ugy is vissza kapod, he nem xeh volt, az meg ertelemszeruen hun firmmel is vissza megy

(#6739) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Aki nagyon tiszta rendszert akar, az az "előtte is wipe, utána is wipe" módszert megfejelheti egy újrapartícionálással is.
Hiába egyfájlos vagy no wipe a ROM, ha bepipálod a Re-partot és adsz neki egy .PIT-et, akkor újraformázza még ODIN-ból is.
Nekem idáig sosem volt bajom friss ROM-mal, már ami a telepítést illeti. Csak akkor volt baj, ha maga a ROM (főzött...) volt eleve szar.

Ha így csináljátok, akkor jónak kell lennie!

1.) meglévő(!) rendszeren kódos reset vagy menüből gyári visszaállítás, SD-kártya törléssel
2.) újrainduláskor akku kivesz (ne bootoljon be, ne kezdje felépíteni a dalvik cache-t)
3.) CWM-ből factory reset, partíciók újra formázása
4.) új ROM ODIN-ból fölnyom
5.) product code átállítása, ha olyan a CSC
6.) alternatív kernel telepítése ODIN-ból
7.) CWM-ből factory reset

Sosem telepítek ROM-ot CWM-ből, legfeljebb kernelt vagy modemet cserélek így.
Mobile Odin-t nem használok.
Számomra ezek (CWM, Mobile Odin) olyanok, mintha Windows-t akarnál telepíteni Windows-ból...
Igen, így nő a számláló meg ott a sárga háromszög. De jó a rendszer.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#6740) #68216320 válasza Kapanyél (#6739) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az 1-es ponthoz hozzátenném, hogy az SD kártya törlés megúszható, ha törlöd az Android és .temp könyvtárakat. A többi maradhat, hisz mindegyik rendszer ugyanarra formáz. Ha nem így lenne, akkor nagy baj volna.

Te aztán nem bízod a véletlenre :)

(#6741) nggabi válasza trutyi (#6737) üzenetére


nggabi
nagyúr

már tegnap elmondtam :)

"szenyor dzsíííí"

(#6742) trutyi válasza nggabi (#6741) üzenetére


trutyi
aktív tag

Ott nem találom gabi:-) de ma atturom meg1x efs-ben

[ Szerkesztve ]

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6743) nggabi válasza trutyi (#6742) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor kezdd el görgetni az nvdata.bin tartalmát. nem túl nagy file, meg fogod benne találni.

"szenyor dzsíííí"

(#6744) trutyi válasza nggabi (#6743) üzenetére


trutyi
aktív tag

Oksa

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6745) hito


hito
nagyúr

Egy dolog nekem még mindig nem tiszta:

XDA-n azt írja Chainfire, hogy ha az ember nem csinálja meg az initial eljárást is a root előtt, akkor nem lehet utána sehogy sem eltüntetni a 3szöget és a romszámlálót.
A userek többsége meg azt írja, hogy enélkül is el lehet a későbbiekben tüntetni.

Most akkor mi az igazság? Esetleg valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalat - nem csak elmélete - van?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6746) babosmiki válasza tombike (#6730) üzenetére


babosmiki
addikt

A hiba a te készülékedben van!
Nekem ics LQ3 alatt minden oké.
Kb 3 órája netezem, épp csak langyos a note, és nincs semmi lag sem!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#6747) Kapanyél válasza #68216320 (#6740) üzenetére


Kapanyél
őstag

Azt csak azért szoktam, mert úgyis mindent lementek előtte. Az a folyamat tovább tart. :)
(Titanium full backup, Nandroid image, majd SD-kártya átmásolása) Így egyrészt biztosan nem marad rajta szemét, ill. az időközben belakott dolgok is lementésre és esetleges visszamásoláskor rendszerezésre kerülnek.

SGS korszakban egyébként nem nyomtam semmit, sem előtte, sem utána. Sosem maradtak foszlányok a régi rendszerből és mindig hibátlan volt minden új ROM.
Mások folyton panaszkodtak, még S2-nél is, hogy így szar, úgy szar. Elhiszem, de sanszos, hogy valamit nem jól csináltak, minthogy a hardver lenne szar.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#6748) tombike válasza babosmiki (#6746) üzenetére


tombike
aktív tag

Meg a tobbiben ami itt van elottem 10 bol 10 szar akkor jo arany

Csak sugok egy kozponti szerviz...

Kezdem ugy erezni mas mercevel merunk

[ Szerkesztve ]

(#6749) Kapanyél válasza tombike (#6748) üzenetére


Kapanyél
őstag

A szervizben elég más a mérce, mivel ott minden készülék szar! :DD

Próbáld meg az előtte-utána wipe-okat, esetleg kétszer egymás után told föl ODIN-ból a cuccot. Ill. még eszembe jutott egy kernel clean script hívószó az xda-ról, annak is utána nézhetsz.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#6750) lefkosia válasza Kapanyél (#6749) üzenetére


lefkosia
őstag

jBroid Kernel Cleaning

The Truth Is Out There

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.