Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) tombike válasza lefkosia (#6750) üzenetére


tombike
aktív tag

Koszonet

(#6752) hito


hito
nagyúr

Most már negyedszerre kérdezek root-tal kapcsolatban és nem kapok választ :o Mintha itt se lennék :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6753) lefkosia válasza tombike (#6751) üzenetére


lefkosia
őstag

Szívesen. Remélem megoldódik a probléma ezzel a scriptel.

The Truth Is Out There

(#6754) nggabi válasza hito (#6752) üzenetére


nggabi
nagyúr

mivel a legtöbben kk5el rootoltunk így nem tudjuk. nyilván van értelme azzal lezdeni ha az egy tuti bevált módszer.

"szenyor dzsíííí"

(#6755) hito válasza nggabi (#6754) üzenetére


hito
nagyúr

És annak a menetét két mondatban leírnád ha megkérlek? XDA sokszor kínai nekem :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6756) nggabi válasza hito (#6755) üzenetére


nggabi
nagyúr

semmi extra, 1.hszből letöltöd a cfroot zipet, kibontod és elindítod a notrootedyet.bat filet.

"szenyor dzsíííí"

(#6757) hito válasza nggabi (#6756) üzenetére


hito
nagyúr

És előtte az ICS-emet (LQ3) downgrade-elem a KK5-el? Egyfájlos downgrade menni fog ICS-ről?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6758) nggabi válasza hito (#6757) üzenetére


nggabi
nagyúr

simán menni fog, esetleg egy két fc előfordulhat :)

"szenyor dzsíííí"

(#6759) hito válasza nggabi (#6758) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, megpróbálom! :) Utána meg mobile odinnal való ICS frissítés után megmarad a root?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6760) lefkosia válasza hito (#6759) üzenetére


lefkosia
őstag

Igen megmarad a root. Szerintem kezd kk5 2.3.6, rootold, és a ics-t tedd fel mobil odin pro-val. így megmarad a root, és nem lesz sárga háromszög.

The Truth Is Out There

(#6761) Everman válasza #68216320 (#6735) üzenetére


Everman
addikt

"Gondolj csak az XP->Win7 átállásra. A használt programoknak idő kellett, hogy frissüljenek az új rendszeren való futtatásra. Ez viszont nem a rendszer hibája és idővel megoldódik."

Ez jól hangzik, de tudván, hogy az ICS tavaly októberben jelent meg és azóta több mint fél év eltelt, ez nem megfelelő érv szerintem. :(
(Bár igaz, ez nem a rendszer, hanem a fejlesztők hibája..)

(#6762) Everman válasza Kapanyél (#6739) üzenetére


Everman
addikt

"Hiába egyfájlos vagy no wipe a ROM, ha bepipálod a Re-partot és adsz neki egy .PIT-et, akkor újraformázza még ODIN-ból is."

1 fájlos romnál nem történik meg a particionálás, nálam még a telepített alkalmazások is fent maradtak, mert no wipe volt a gyári rom eredetileg. :D

"Mobile Odin-t nem használok."

Pedig az gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint a PC-s, csak a 3 fájlosnál nem tud particionálni. (Ha nagyon gyakni kell, akkor van egy 3 fájlos előre rootolt LC1-em, azzal újrahúzom és particionálom, majd Mobil Odinnal felrakom a végleges romot, bekattintva, hogy rootolja is a jószágot).

(#6763) Everman válasza #68216320 (#6740) üzenetére


Everman
addikt

"Az 1-es ponthoz hozzátenném, hogy az SD kártya törlés megúszható, ha törlöd az Android és .temp könyvtárakat."

Ehhez még rakd hozzá a Data mappát is, oda is szoktak pakolni beállításokat az alkalmazások, amik később kavarodást okozhatnak.

(#6764) #68216320 válasza Everman (#6761) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos a Play-en sok olyan app van, amit már nem frissít tovább a fejlesztője. Vagy mert megunta v. iOS-re dolgozik, fene tudja. De van ilyen, ezért lehet jó érv egy app esetében. Ott kell legyen a changelog-ban az ICS, ha fut rajta.

"Ehhez még rakd hozzá a Data mappát is, oda is szoktak pakolni beállításokat az alkalmazások, amik később kavarodást okozhatnak."
Igaz, ha van ilyen az SD-n, akkor érdemes törölni, de nekem pl. nincs ilyen ezért nem is gondoltam rá. Nekem data csak a data partición van, amit most nem is látok, mivel root jogom sincsen és wipe esetén úgyis törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#6765) Everman válasza lefkosia (#6750) üzenetére


Everman
addikt

"jBroid Kernel Cleaning"

Azzal óvatosan, nekem kinyírta a partíciós táblámat a drága, szerencsére csak annyira lett gáz, hogy a Mobile Odin nem ismerte fel többet a fájlrendszert (és cefet lassú lett a készülék), így még menteni tudtam róla és repart után helyreállt a béke.

(#6766) babosmiki válasza tombike (#6748) üzenetére


babosmiki
addikt

Pedig a gond csak nálad van!
Nekem azóta is csak langyos, pedig közben töltőn is van!
Nem hiszem, hogy más mércével mérnénk, a forró az forró nálam
is a langyos meg csak langyos...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#6767) tombike válasza babosmiki (#6766) üzenetére


tombike
aktív tag

ha boldogga tesz legyen, a lenyeg, h messze nem tokeletes...

(#6768) hito válasza lefkosia (#6760) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm! Neked is nggabi :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6769) sagit


sagit
addikt

LQ3-as Rocket rom stock témával elég jó eddig

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6770) hito


hito
nagyúr

Jelentem minden a legnagyobb rendben! ICS, root, CWM mind fenn van, és még EFS-t sem felejtettem el menteni :C Köszi mindenkinek! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6771) Titana


Titana
tag

Sziasztok,szép reggelt mindenkinek.Egy másik fórumon olsvastam a következőt: "Idézet: olvastam még egy érdekességet az akksi készenléti idő növelésére. Egy próbát megér, XDA praktika :). Szóval repülőgép módba kell kapcsolni a telefont majd kikapcsolni és kivenni az akksit pár másodpercre , aztán visszakapcsolni és természetesen visszarakni GSM módba. Ettől a művelettől jelentős javulás várható (elvileg)." :DD Remélem nem baj,hogy másik fórumról idéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#6772) Kapanyél válasza Titana (#6771) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ejnye, ezt két lappal odébb írta itt valaki a deep sleep előcsalogatása kapcsán.
Mondjuk szerintem hülyeség, mint az UART mód kapcsolgatás, de egy próbát nyilván megér.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#6773) hito válasza hito (#6770) üzenetére


hito
nagyúr

Illetve nem sajnos. CF kernellel megőrült. Wifimhez nem tud kapcsolódni (IP cím lekérdezésig jut), és egyéb érdekességeket is észrevettem. Teljes wipe megvolt. A legjobb, hogy amiért az egészet csináltam (ubuntu installer) az nem megy ezen a romon.

Ami nem tiszta, hogy mobile odinnal csak gyári romot tudok feltenni? Ha CWM-ből pakolok fel zip-et akkor számíthatok sárga háromszögre, vagy mivel megcsináltam az initial root-ot, így már használhatok zipet is CWM-ből és nem lesz sárga háromszögem?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6774) #68216320 válasza hito (#6773) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tudtommal háromszöget csak PC-s Odinnal kapsz, ha nem gyári fw-t teszel fel. CWM-ből tehetsz nyugodtan zip-et, illetve MobilOdin is háromszög nélkül pakolja fel.
A háromszög csak külső forrásból (telefonon kívülről) telepített fw-nél jön elő, ha nem gyári.

(#6775) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Gyári független, KIES-sel feltett. magyar LPY van a Note-omon pár napja, néhány furcsasággal találkoztam:

- összekeverte minden tetten érhető minta nélkül a névjegyeimet
- egyszer szétesett a kép, szivárványcsíkos lett, mint a tv-ben az adásszünet, csak restart segített (elég ijesztő jelenség volt, GB-n ilyet nem produkált)
- irgalmatlanul merül (ahogy olvastam ez nem újdonság)

Az első kettővel találkozott valaki? Gondoljátok ez esetben is LQ3 lesz a megoldás?

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#6776) donketya válasza Goatman (#6775) üzenetére


donketya
csendes tag

Szia ! Merüléssel kapcsolatban csak ismételni tudom magam: szerintem neked sem megy deep sleepbe a telod, ezt az ingyenes cpu spy progival tudod ellenörizni. Ha nem akarod ellenörizni, ugy nekem bevált xdas modszer: flight mod-kikapcsol-akksi 15 masodperc ki-vissza bekapcsol, és jo lesz az akksid, cpu spyal ellenörizheted.

(#6777) tombike válasza Goatman (#6775) üzenetére


tombike
aktív tag

Ez mind letezik de csak nekem masnak nem, ha ha

(#6778) djapor96 válasza hito (#6773) üzenetére


djapor96
őstag

á...á.....á

Ha egy teljesen főzött ROMot (a kernel a lényeg, ha az nem gyári) raksz fel CWM-mel, akkor lesz 3szöged!!!

De no para, mert ICS alatt Triangleaway törli és nullázza a számlálót. Már Note-on is megy!!!

[link]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6779) djapor96 válasza Goatman (#6775) üzenetére


djapor96
őstag

Szia,

a széteső kép az Note sajátosság. Nálam GB-n jelentkezett, azóta nem másoknál itt is ott is...

az akksi merülésre kicsit feljebb lévő praktika a megoldás, mert beakadt valami és nem megy deepsleep módba a procid...

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6780) djapor96 válasza tombike (#6777) üzenetére


djapor96
őstag

Létező hibákról van szó, de van rá egy 100-asom, hogy az lq3at azóta sem próbáltad ki.... szóval valószínűleg feleslegesen tépjük a szánkat/billentyűt, mert nem próbálod ki amit ajánlunk.... :Y

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6781) tombike válasza djapor96 (#6780) üzenetére


tombike
aktív tag

Buktad lq3 aki meg siman updatel az mehet a sohivatalba az lpy nal jol gondolom?

(#6782) hito válasza djapor96 (#6778) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem is így tűnik logikusnak. Köszi a linket! :)

Más: ráereszetettem ma egy antutu tesztet és majdnem elsírtam maga az eredménynél. Valami 5300 körül dobott, a Razr-öm pedig (gyári ICS-sel) 6400-et kapott. Nem szoktam ezekből a tesztekből messzemenő következtetéseket levonni, de nem volt túl jó látni ezt.

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy érzésre a Note nagyságrendekkel gyorsabb, de lehet, hogy amire nekem leginkább kell (ubuntu), ott kell a kakaó és meg fog mutatkozni ez a teljesítménykülönbség. Na majd meglátjuk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6783) djapor96 válasza tombike (#6781) üzenetére


djapor96
őstag

Igaz ami igaz, a Samsungtól egy furi lépés volt, hogy lpy-ket dobott ki a térségre, holott már van lq3-is...... de épp néztem galaxy ace-re is jött a napokba egy magyar frissítés..... ami után már dobtak ki sokkal frissebb romokat is.....

Kettős mérce..... ;)

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6784) djapor96 válasza hito (#6782) üzenetére


djapor96
őstag

Azért, ha megnézted a listát vannak ott 8-9000es benchmarkok is Note-ra.... :)

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6785) hito válasza djapor96 (#6784) üzenetére


hito
nagyúr

Gondolom szénné feszelt procival és gyilkos kernellel. ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6786) djapor96 válasza hito (#6785) üzenetére


djapor96
őstag

Nekem 1552Mhz-en 7070-et dob, gyári kernellel.... :)

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6787) schulzz


schulzz
tag

Sziaztok.
Tudnátok segíteni? Az lenne a problémám, hogy a galaxy tab p1000 rest akarom 2.3 hivatalos romra frissíteni a kies el de nem tudom, hogy kell ebbe tudnátok segíteni? a kies be szürke, inaktív a frissítés gomb. Először be kell lépni boot módba esetleg? Ha igen akkor azt hogy kell? köszönöm a segítségeteket, nagoyn várom mert irtó fontos. köszi

(#6788) hito válasza djapor96 (#6786) üzenetére


hito
nagyúr

Hááát, ez már nem hangzik rosszul, de még egy picit többet várnék a Note-tól. Elvileg S2-től erősebbnek kéne lennie, az OMAP-ról (Razr-ben) meg nem gondoltam volna, hogy ennyire bika (de akkor meg napi használatban miért tetű :F ).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6789) lefkosia válasza schulzz (#6787) üzenetére


lefkosia
őstag

Rossz topikba írtál. A tab fórumot itt találod

The Truth Is Out There

(#6790) djapor96 válasza hito (#6788) üzenetére


djapor96
őstag

Aszem azért nem erősebb az s2-nél, mert több a képpont.... ez a nagyobb frekit sajnos ellensúlyozza...

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6791) hito válasza djapor96 (#6790) üzenetére


hito
nagyúr

Igen sajnos. Nem baj, remélem ezzel is el fog döcögni az ubi. Razr-el egész vállalható volt, csak a buta felbontás miatt scrollozni kellett mindenhol.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6792) tombike válasza djapor96 (#6783) üzenetére


tombike
aktív tag

Ez van remeljuk idovel lesz masik modosulat is, addig baratkozom az lq val

(#6793) schulzz válasza lefkosia (#6789) üzenetére


schulzz
tag

igen, tudom és elnézést, hogy ideírtam, de a tab topikba már rég írtak és azért mertem ide irni mert ez a topik eléggé aktív és talán az én problémám általános , a kiessel van bajom. tudnátok esetleg segíteni? köszönöm

(#6794) #68216320 válasza schulzz (#6793) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom tab eseten min mulik a dolog, de S2 eseten akkor ajanlotta fel a frissitest, ha
1. CSC rendben volt, tehat a magyar frissiteshez fuggetlen eseten pl XEH volt
2. Eredeti TouchWiz launcher volt az aktiv
3. MTP-vel csatlakozott az USBhez
Ekkor kozolte ha volt frissites es azt is ha nem. Amugy ezek igazak lehetnek Note eseten is. Valaki leprobalja majd?

[ Szerkesztve ]

(#6795) schulzz válasza #68216320 (#6794) üzenetére


schulzz
tag

most lett vásárolva T-nél vadonat új.

(#6796) djapor96 válasza schulzz (#6795) üzenetére


djapor96
őstag

Menj a beállítások/telefon névjegy/ szoftverfrissítésbe, ha ott van van, ha nincs nincs.....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#6797) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Üdv skacok! Az lenne a kérdésem, hogy van-e már hivatalos 4.0 Note-ra? Azért kérdezem, mert mondja párom, hogy egyik este valami zenelejátszót szedett le a marketről, és nem tudta bezárni a programot, majd újraindította a telefont és feljött egy "Szoftverfrissítéses, kövesse az utasításokat"-féle szöveg. Így lett neki most 4.0.3 rajta, és adatkábel nélkül frissítette.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#6798) lefkosia válasza wertigo1984 (#6797) üzenetére


lefkosia
őstag

Igen 3-4 napja van hivatalos XEH ICS. Fota frissítés történt nem kell adatkábel. :K

The Truth Is Out There

(#6799) wertigo1984 válasza lefkosia (#6798) üzenetére


wertigo1984
őstag

:C Köszönöm :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#6800) Sucuka


Sucuka
senior tag

Sziasztok!

Egy hónapja van Note-om, trémobilos kiadás. Nekem még nem ajánlott fel frissítést, de én szeretnék rá egy brand nélküli ICS-t tenni, lehetséges-e ez, illetve a további frissítési lehetőségek megmaradnak-e (úgy értem, ha pl kijön egy következő frissítés, azt fel tudom-e majd rakni.) (Még új nekem az Android, előtte Symbian-os Nokia, meg WinMo alapú HTC-im voltak, azoknál simán mentek az ilyesmik.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.