Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Cyberpunk válasza nggabi (#6147) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pixelhiba az itt is van, az első Note-om az nekem is pixelhibás volt. Szóval egyik sem jobb a másiknál. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6152) nggabi válasza bruti01 (#6150) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah, csak más dolog hallani meg átélni...

cyber: jah, lehet. csak itt házhoz jön a szerelő, vagy futár. ott meg mászkálhatsz a gettóba :DDD

de tényleg fejezzük már be...

"szenyor dzsíííí"

(#6153) 206 cc


206 cc
senior tag

Na volt időm most újra raktam erre nekem is null-okat ír ki!!!!
mi a fene!!!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6154) 206 cc válasza 206 cc (#6153) üzenetére


206 cc
senior tag

na cach ujraflashelve!!!! most rendben a dolog!!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6155) Cyberpunk válasza nggabi (#6152) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A futár az egy pozitívum a Samsungnál, de nagyon csőlátású vagy. Ilyen alapon nehogy vegyen bárki bármi mást.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6156) premete válasza Cyberpunk (#6155) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, de nekem semmi pozitívum nincs abban, hogy kinek, hány nap alatt jött a futár elsőre és másodikra. :)
Az jobban tetszett, hogy a DHD előtti 10 HTC-nél azt sem tudtam, hogy hol a szervizük. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6157) nggabi válasza Cyberpunk (#6155) üzenetére


nggabi
nagyúr

mondom befejeztem :) már sokszor leírtam erről a véleményemet, nem igazán kapcsolódik a topik témájához...

más: [link] ez így tetszik?

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#6158) tombike válasza skyli (#6127) üzenetére


tombike
aktív tag

Adele youtube fekete feher klip egyik legjobb teszt

(#6159) Cyberpunk válasza nggabi (#6157) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az is vélemény meg az enyém is egy. De mindegy hagyjuk.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6160) Apika válasza Cyberpunk (#6136) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én kíváncsian várom a Note 2-t... :K

(#6161) 206 cc válasza nggabi (#6157) üzenetére


206 cc
senior tag

más: [link] ez így tetszik?

ez így tuti,de volt ugye benne a wipe rész amiről jó tudni...illetve ha "null" -okat ír akkor a cache-t kell "újra" flashelni!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6162) nggabi válasza 206 cc (#6161) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R próbálok mindenre figyelni de az asszony macerál :DDD a wipe benne van, a null-t beleraktam most. thx

"szenyor dzsíííí"

(#6163) 206 cc válasza nggabi (#6162) üzenetére


206 cc
senior tag

Tökéletes így!! :R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6164) KTTech válasza lefkosia (#6101) üzenetére


KTTech
veterán

Még egyszerűbb megoldás: a KIES olvassa a Nokia (.nbu) és az Apple backup fileokat, közvetlenül vissza tudja állítani rá... ezt nem gondoltam volna, de működik.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6165) skyli válasza tombike (#6158) üzenetére


skyli
senior tag

megnéztem, szerintem nincs black clippingem. Tudom mi az és az első note-nál ami hibás volt és a samsungnak hála cserélték valami miatt :D azon volt de ez nem olyan, és most így tényleg nincs.. de ha linkelsz tesztvideókat megnézem. Pl megnéztem valamelyik sötét adele live videót és az is jó volt

(#6166) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Akit erdekel: Frissult az SPB Mobile Shell 3D, regi hianyossagukat potoltak, vegre 5x5-os a homescreen a Note-on.
Az eddig teljesen zsufolt homescreen-em a frissites utan igen foghijas lett..... :)

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#6167) #68216320 válasza skyli (#6165) üzenetére


#68216320
törölt tag

mi az a black clipping és hogyan lehet ellenőrizni?

(#6168) Cyberpunk válasza skyli (#6165) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Színátmeneti gondod van e? [link] például ezzel nézd meg. Hogy szép egyenletes e az átmenet.

PeachMan: sötét jeleneteknél kockázza a képet. Olyan mint amikkor hibás a tömörítés.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6169) tombike válasza Cyberpunk (#6168) üzenetére


tombike
aktív tag

Amit linkeltel test kep nekem szepen latszik minden negyzet de h ujra flashaltem black clippinges lett

[ Szerkesztve ]

(#6170) #68216320 válasza Cyberpunk (#6168) üzenetére


#68216320
törölt tag

Erre még nem figyeltem fel. Viszont érdekes, hogy a színátmenetek nagyon vacakok, szinte 64-128 árnyalatnak tűnik csak. Illetve a szürke bizonyos árnyalata sárgásba megy át. Aztán a képernyő aljánál olyan #303030 jó sötét szürke árnyalatnál látszik fekete folt. A többi szürke. Picit olyan, mint ha elkentek volna valami réteget ott. Elég ronda látvány.

(#6171) Cyberpunk válasza #68216320 (#6170) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt is nézd meg [link] ez jobban szemlélteti a problémát szerintem. Jól látszik hogy a Note kijelzőjén elég hirtelen sarlóalakban megy át feketébe, míg PC monitoron elég finoman.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6172) #68216320 válasza Cyberpunk (#6171) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elég bénára sikerült ez a kijelző :(

(#6173) KTTech válasza skyli (#6165) üzenetére


KTTech
veterán

Az a szép ebben, hogy egy videónak a tartománya 16-235 érték közé kell esnie szabvány szerint, így a klasszikus black clipping (ami a samsungnál kb. 4-esnél következik be) nem is érintheti a videotartalmak megjelenítését - hacsak nincs elbaszva a lejátszó, és nem követi a szabványt...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6174) Cyberpunk válasza #68216320 (#6172) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább a szoftver. Mert a kijelző tudná a 32 bit-es színmélységet, de a Note 16-ban számol vagy mi a szősz. Valahol olvastam, de lehet hogy csak keverem mással, de ott arról volt szó, hogy a kijelző válaszideje vagy frissítése lényegesen rosszabb 32 bit-es megjelenítésnél. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6175) #68216320 válasza KTTech (#6173) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hopp. Engem meglepett most, hogy nincs 255 egy videóban.

Cyberpunk: Ez kellemetlen. Akkor ez ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#6176) KTTech válasza Cyberpunk (#6174) üzenetére


KTTech
veterán

Nem létezik olyan, hogy 32 bites megjelenítés... legalábbis nem sok helyen láttam még, csak high-end monitorokban (sok-sok Note áráért), ott található valós 36 bit (3x12 bit), igaz nincs olyan rendszer, ami tudná is rendesen használni (még a 10 bpc-t sem tudja szinte semmi). Valószínű amire Te gondolsz, az a Windows "32" bites megjelenítése, ami úgy néz ki, hogy 3x8 bit + 8 bit alpha blending.

Az látható, hogy a panel maga 6 bitet tud + FRC-t, mint a jó öreg LCD monitorok nagy része. Ennek köszönhető a sávosodás (meg hogy nem AMOLED Plus, emiatt kell a dither/FRC).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6177) nggabi válasza KTTech (#6176) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezzel arra gondolsz h ez örökre ilyen marad? mondjuk engem nem zavar annyira mint cybercicát ;]

"szenyor dzsíííí"

(#6178) babosmiki válasza TwentySix (#6166) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen!
És végre a menüben állítható a horizontális görgetés! :C

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#6179) KTTech válasza nggabi (#6177) üzenetére


KTTech
veterán

Sok esélyt nem látok rá, hogy sokkal jobb legyen. A panelvezérlők általában nem EPROM-al vannak szerelve, valamint a dither nem hagyható el a kijelző technológiája miatt. Egy fejlettebb dither/FRC algoritmus segítene, de nem szüntetné meg az összes hibát. Mondjuk a black clipping megszüntethető lenne, ha megemelnék az AMOLED minimum fényerejét (és lerontanák a fekete szintjét). Valószínű ott már nagyon nem lineáris a színek együttfutása, és ez okozza a gondot (ami egyébként látható is a teljes tartományban...). Elvileg programozással ez megoldható, de a gond, hogy panelenként egyedinek kellene lennie... mivel minden panel máshogy reagál, más feszültségszint kell az adott fényerőhöz.

Gyanítom, hogy ha rá tudnám dugni a kalibrálómat, akkor egész jóra ki lehetne hozni, a custom RGB görbék által. Ez a program tudja állítani az RGB görbéket, csak nem tudtam még a kalibrálómmal összehozni... de lehet, hogy cselesnek kell majd lennem...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6180) nggabi válasza KTTech (#6179) üzenetére


nggabi
nagyúr

jól hangzik :DDD én láma vagyok ehhez ezért nem merek állítani vele semmit...

ma lehet h megpróbálok kifaggatni egy szervizest, tuti h valamit csinálnak vele amitől jó az első romolásig...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#6181) Cyberpunk válasza KTTech (#6176) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hmm értem, akkor a Cybercica nem örül. ;] De minden esetre, LPY-on most legalább is sávosodást illetőleg pozitív javulás van, épp ezért nem is merem bántani most. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6182) KTTech válasza Cyberpunk (#6181) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam az LQ2 Criskelo féle v5.1 ROM-on egész jó a minőség, mondom ezt úgy, hogy Eizo monitorhoz (kalibrált, persze, i1Display Pro van otthon - ezt kéne valahogy rávenni, hogy működjön a Note-al és készítse el az egyedi gamma görbét és RGB görbét, amit a LUT-ba lehetne feltölteni) és Pana G14-es plazmához (50G30) vagyok szokva - igaz utóbbinál szintén van sávosodás, hiába "csak" 6144 lépcsőt tud megjeleníteni.

Persze az lenne a legjobb, ha tényleg lehetne programozni a kijelző vezérlőjét, nem csak a LUT-ot mókolni. Akkor megoldódna a BC - bár ez LUT-ból kijátszható kis mókolással -, a dither algoritmus is lehetne finomabb, ha nem is tökéletes (megjegyzem, ez a pro kategórián kívül, beleértve az LCD-ket is - ami nincs sajnos telóban - mindenhol kissé gázos).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6183) nggabi válasza Cyberpunk (#6181) üzenetére


nggabi
nagyúr

:C rakhatod az lq2-t, az is jó. legalább nincs hard brick :DDD

KTTech: azt meg tudnád mondani h a tréhóm sat tv és régi thomson crt tv kombón miért látok sávosodást? :R

"szenyor dzsíííí"

(#6184) tombike


tombike
aktív tag

na....

szoval visszaraktam a 3 fajlos ts szoftot amivel vettem lb1 es ezzel volt felkuldve kijelzo cserere is.

mikor megjott akkor nem volt clipping

ratoltottem a legujjabb 3 fajlos ts szoftot (szervizeknel elerheto) LB2 lett clipping

most ujra visszaraktam lb1 et es lass csodat nincs clipping!!!

erdekes modon a samunal volt soft frissites is es nem az lb2t raktak csak az 1-et

szoval muxik

(#6185) tombike


tombike
aktív tag

es a gammatest csiknal igy nem a negyestol hanem kereken az egyestol latszik minden

velemeny???

(#6186) tombike


tombike
aktív tag

de!!!!

bocs csak mindig lejar a szerkesztesi ido

a marketet elinditva felajanl frissitest es ugy tunik a flash player frissitese utan kezdodik a gond hisz ujra clippinges lesz utana

most reseteltem megint

(#6187) tombike


tombike
aktív tag

hibaaaa megtalalva

emberek a flash player vmi alkotoja az ami elviszi a gamma ertekunket!!!! hiaba uninstallaljuk akkor mar marad a felulirt gamma

nyomtam neki ujra hard resetet es lass csodat a gamma mero ismet egyestol indul de felmegy a flash player updatje es osszeomlik a gamma

(#6188) Cyberpunk válasza tombike (#6187) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hmm érdekes, mondjuk tudtam hogy a flash az sok baj okozója PC-n is elég ratyi, nálam például a legfrissebbtől a videók elején felül egy zöld sáv van, és a kép is zöld szellemképes lesz tőle. A problem, hogy igényi a frissítést ez a szar. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6189) tombike válasza Cyberpunk (#6188) üzenetére


tombike
aktív tag

ujra feltettem frissitest es lam ismet elrontja a gammat szoval itt a hunyooo
nem hardveres volt ...

(#6190) tombike


tombike
aktív tag

es meg h fokozzam ha leszeditek a youtube legujabb verziojat az installalt progik kozzul meg a flash playert akkor nincs black clipping a ketto egyutt kavar

(#6191) sagit válasza tombike (#6190) üzenetére


sagit
addikt

csak ennyi lenne? majd kipróbálom este :C

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6192) tombike válasza sagit (#6191) üzenetére


tombike
aktív tag

az LB1 nél igy működik de mar ezek utan nem vok biztos abban h mas verzional is

(#6193) tombike


tombike
aktív tag

ki tud abban segiteni, hog ya ffacebook es a google alol behivott szamokat nem egyesevel, hanem egy paranccsal hogy tudom osszeolvasztani, mint pl a htc nel

koszonom

(#6194) nggabi válasza sagit (#6191) üzenetére


nggabi
nagyúr

lehet h az ics-vel már kompatibilisebb a youtube meg a flash és ezért nem annyira észrevehető...

de mindenesetre fura az egész...

"szenyor dzsíííí"

(#6195) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok!

Azt tudtatok h. USB OTG kabellel sima PC-s usb eger es billentyu tokeletesen megy?
Csak radugod es megjelenik az egerkurzor.

A billentyuhoz fel kellett rakni az Anysoftkeyboard magyar kiegeszitot h menjenek az ekezetek. (Anelkul magatol megy az angol gepeles amikor szoveg mezoben van a kurzor nem kell semmit allitgatni. Es a soft cursor sem jelenik meg!)
Ennek esetleg latom ertelmet egy nyaralas alkalmaval ha megis hoszabban kell levelet kell gepelni.

Biztos minden Rom tudja - nekem kingdroid2.1 van, ezen probaltam.

Most az ubuntu 12.04-el probalom az egeret majd osszehozni....

Udv.
Robi.

(#6196) nggabi válasza fujifilm1 (#6195) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem olyan bluetoothos billentyűzetes tokra fájna a fogam ami persze csak az almás cuccokhoz van... :W

"szenyor dzsíííí"

(#6197) Cyberpunk válasza nggabi (#6196) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az enyém nem érdekel? Nekem nem vált be. Továbbra is várok az igazira. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6198) nggabi válasza Cyberpunk (#6197) üzenetére


nggabi
nagyúr

csak ritkán kéne ezért ilyen kínai vacakra gondoltam :DDD bár amióta használom a swypeot egész gyorsan megy az írás...

"szenyor dzsíííí"

(#6199) Cyberpunk válasza nggabi (#6198) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én továbbra is swipe béna vagyok. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6200) nggabi válasza Cyberpunk (#6199) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem megy úgy ahogy :DDD régen én se használtam... gyakorolni kell :D

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.