Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) hito válasza #68216320 (#6950) üzenetére


hito
nagyúr

Nem talán, hanem biztos :) Engem nem zavar az a pici lagg, bár tény, hogy én sokmindent megbocsájtok neki.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6952) Polllen válasza #68216320 (#6950) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ízlés dolga... én wp7 után használom és már a 2.3.6-s elmegy kategória.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6953) Robyka válasza #68216320 (#6950) üzenetére


Robyka
aktív tag

Szia,
Én múltkor feltettem a 06.05.-ei CM9-et, nem volt rossz, azért lett delete 2 nap után mert mindig lefagyott, de az írták is xda-n is (SOD).
Neked működik rendesen?

(#6954) tybsen válasza nggabi (#6948) üzenetére


tybsen
addikt

Én nova-t leszedtem és apex volt egy darabig de megint előjött a képernyő vibrálás apex alatt és leszedtem. Azóta TW van és megint minden szép és jó. Fura módon akármit próbálok a TW helyett, semmi sem olyan smooth. Ráadásul a samsung-féle naptár widgetet nagyon megszerettem, nagyobb átlátható és jól kezelhető.

De lehet, hogy megint megpróbálom a nova-t, hátha bejön :-)

(#6955) tybsen válasza Polllen (#6952) üzenetére


tybsen
addikt

Hűha, na akkor jobb, hogy nem tettem kitérőt a wp7 felé, pedig nem is olyan régen eléggé szimpatizáltam a rendszerrel.

(#6956) nggabi válasza tybsen (#6954) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha sok ikon van kint akkor azért már elég csiga, de más bajom nincs vele...

"szenyor dzsíííí"

(#6957) #68216320 válasza Robyka (#6953) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egyelőre csak pár órát volt fent, próbálgatok több CM9 alapú rendszert, de amig volt nem fagyott. Persze várható valami instabilitás, hisz folyton fejlesztgetik.

(#6958) lefkosia válasza tybsen (#6954) üzenetére


lefkosia
őstag

Próbáld ki a GS3 TW 5x6. 2-3 hete használom. Nagyon smooth, és stabil :K
Root szükséges

GS3 TouchwizUX_1.5.1_Note_5x6

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#6959) trutyi


trutyi
aktív tag

valaki mondja meg hogy miért világít 20mp-ként a kijelzőm? :D fura de ez van bekapcsol 5-6 mp-ig világít majd elalszik. 20 mp múlva megint.....érdekes?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6960) trutyi válasza lefkosia (#6958) üzenetére


trutyi
aktív tag

ezt hova kell bemásolni?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#6961) lefkosia válasza trutyi (#6960) üzenetére


lefkosia
őstag

Kibontod, és a system/app/SecLauncher2.apk bemásolod a system/app mappában. A lib file-ban található libdrawglfunction.so bemásolod a lib könyvtárban, majd újraindítás.

The Truth Is Out There

(#6962) #68216320


#68216320
törölt tag

Feltettem a ParanoidAndroid V3-at. Szeretném egy App-hoz beállítani a DPI-t, de úgy tűnik nem csinál vele semmit. Tudna segíteni valaki, hogy miként tudom ráerőszakolni a saját DPI-t egy játékra?

(#6963) kchris78 válasza #68216320 (#6957) üzenetére


kchris78
veterán

igen en olvasom a cm9 topicot es a napokban javitottak egy wifi idozitesi hibat a kernelben ami sokaknak javitotta a fagyast! En is azt hasznalnam, de az snote es a naptar nagyon jo. by the way, nincs valami hasonlo szintu naptar alkalmazas? pocket informant mar kicsit tul advanced...

(#6964) #68216320 válasza kchris78 (#6963) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem használom a naptárat egyelőre, így nincs ötletem, h CM9 alá mit érdemes feltenni. Én anno S2-n egy Simi Calendar nevűt használtam, de lehet h az csak widget, már nem tudom.

(#6965) kchris78 válasza lefkosia (#6958) üzenetére


kchris78
veterán

a tw plusz orok hibaja h b@szik tamogatni a 320dpi nel kisebb beallitast..

(#6966) kchris78 válasza kchris78 (#6965) üzenetére


kchris78
veterán

nem ertem miben erzi valaki lassunak a note-ot.. jatekok? az hogy a hivaslistat lassan tolti be tw eseten az nem a gepet minositi hanem a samsung programozoit...

(#6967) nggabi válasza lefkosia (#6958) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezt én is kipróbálom :D

"szenyor dzsíííí"

(#6968) Cyberpunk válasza #68216320 (#6962) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Játékra nem biztos hogy menni fog. Egyébnként már jó ideje szemezek vele én os, csak sajnálom a jól belakott rendszerem, meg fosok a sávosodás miatt, ezen most eddig a legjobb.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6969) tybsen válasza lefkosia (#6958) üzenetére


tybsen
addikt

Ma megnyomkodtam az s3-at egy mm-ban, tényleg nagyon smooth (gondolom a note-ob is ugyanilyen, és ha igen, akkor az nagyon klassz!).

Nagyon érik a root... ;]

(#6970) tybsen válasza kchris78 (#6966) üzenetére


tybsen
addikt

Maxx tényleg ez a lassú, de egyébként villámgyors tényleg.

(#6971) #68216320 válasza Cyberpunk (#6968) üzenetére


#68216320
törölt tag

Van egy kis vártámadásos játék, amivel időnként eljátszogatok. Na arra tuti nem megy. Ugyanúgy a képernyő közepén van egy kis maszat rész és annyi. Mind1, vacakul írták meg. Tisztán 2D-s pixeles játék és valami miatt nem tudja felskálázni. Kártyajátéknál megcsinálja, mert az vektoros. Azt hiszem a sima CM9-et fogom próbálhatni picit.

kchris78: Miben lassú? Nagy mennyiségű képet nem tud gyorsan lapozgatni, akadozik. Launcherek nagy része, amik kicsit is vacakabb módon vannak megírva és tisztán CPU-ra támaszkodnak simán megakadnak lapozásoknál, scrollozásoknál. Ugyanaz az opera S2-n akadás mentesen görgetett, itt nem olyan szép. Sorolhatnám. Nagyon úgy tűnik, hogy nem bír az S2 hardvere a kb. 2.6X nagyobb felbontással. Hiába 1.4GHz ugyanaz a CPU, kevés. Annak aki gyengébb telefonról jött erre nem tűnik fel, de S2 után elég látványos.

[ Szerkesztve ]

(#6972) t.imi


t.imi
addikt

Néztem a TSF Shell-t. Vásárlásnál 130,28 $ HKD ír összegnek. Ez nem sok egy kicsit? :F

(#6973) t.imi válasza t.imi (#6972) üzenetére


t.imi
addikt

Mennyire lehe ezt testreszabni? Sokan arra panaszkodnak, hogy közel sem éri el a videóban látottakat a testreszabhatóság.

(#6974) Apika válasza trutyi (#6959) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ez már nálam is előfordult kétszer. Ezek szerint nem vagyok egyedül vele. De én nem fogadtam ilyen vidáman, mint Te... Előtte nem tettem fel semmi új programot. Én ilyenkor kikapcsoltam a telefont, majd be. Akkor már nem csinálta... Remélem nem lesz többször ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#6975) skyli válasza kchris78 (#6965) üzenetére


skyli
senior tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26683816&highlight=tab2#post26683816 azért meg lehet oldani, én a gyári tw-ve is elvoltam 260dpi-vel :D (kivéve a phone app volt csúnya)
Ezt a romot elvileg ha egy fejlesztő átportolná a miénkre, akkor aki ezt csinálta. Dagr mondta, hogy ha valaki meg akarja csinálni a mi Note-unkra, akkor segít neki. Már csak találni kéne valakit aki ért hozzá :D

(#6976) kchris78 válasza #68216320 (#6971) üzenetére


kchris78
veterán

koszi a felvilagositast. igy lehet tenyleg. en meg menedzser kalkulatorral kezdtem volt sima pdam, etc.. Na azok tenyleg lassuak voltak. Viszont nem gondolom hogy azok amiket leirsz az tenyleg az a fajta lassusag lenne amire tenyleg anyazni lehetne, elobb utobb minden 2Ds droidos alkalmazast GPU tamogatassal kell megirni. Ha mar az ICS erre (vegre!!!) lehetoseget ad. plusz, az animaciok HW gyorsitassal nullan tartjak a cpu kihasznaltsagot ellentetben azzal amikoraz maxon porog mert szamol-egy kep odebbcsusztatast. ne emiatt kelljen a 4 mag ⦆:-).

(#6977) #68216320 válasza kchris78 (#6976) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez mind rendben is volna, de a probléma abban rejlik, hogy CM9-et feltéve megjavulnak a dolgok ugyanazon a vason. Lehet szidni az appokat, de mivel magyarázod, hogy ugyanaz Note-on ICS alatt akadozik, CM9 alatt tökéletesen folyamatos. Ez nem az app hibája ezek szerint, hanem az ICS van Samsung által elszúrva.

(#6978) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

ti hőmérsékletet mivel mértek a telón? Elixir 2 nemes egyszerűséggel elintézi, hogy nem elérhető hőmérséklet sensor... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6979) lefkosia válasza Polllen (#6978) üzenetére


lefkosia
őstag

System Info Widget-et ajánlom remek kis app.

The Truth Is Out There

(#6980) Polllen válasza lefkosia (#6979) üzenetére


Polllen
nagyúr

Esetleg valami ingyenes? Kb. 1 hétre kellene. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6981) Motyi válasza t.imi (#6973) üzenetére


Motyi
senior tag

Kezdetben nem érte el, de már eléri, sőt... :) Az a baj, hogy nincs demo vagy trial belőle, és a 15 perces refound meg kevés.. :(

(#6982) Kakumix válasza Polllen (#6978) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én úgy tudom nincs hőmérő szenzor a telefonban, így az valóban nem elérhető. Csak az akkumulátorban van hőmérő, aminek a hőmérséklete levegőétől akár 20 fokkal (vagy többel) is eltérhet. Szvsz nem igazán használható. Jelenleg 38°C- ot mutat (Elixir 2), szerintem itt még nincs 30°C sem.

szerk.: Most olvasom, hogy te is az Elixir 2-t nézted. Az akkunál jelzi a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#6983) Polllen válasza Kakumix (#6982) üzenetére


Polllen
nagyúr

Viszont akkor mi ez a hőmérséklet mizéria a fórumban? :DDD

Csak azért ötlött fel bennem is a dolog, mert a kamera magasságában elől és hátul, most hogy feltúrtam stock lq3-t elég meleg a gép.

Nem rémlik, hogy GB alatt is lett volna ilyen, igaz ott nem is használtam 1 órán át folyamatosan letöltésre, meg állítgatásra. Gondoltam ránézek erre is a kövi 1 hétben, aztán eldöntöm, hogy GB megy vissza vagy marad ICS.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6984) #68216320 válasza Polllen (#6983) üzenetére


#68216320
törölt tag

A telepítések miatt melegedett csak fel. Gondolom dolgozott rendesen. Nekem is ilyen volt. Azután normál használatnál minden rendben van vele.

(#6985) Kakumix válasza #68216320 (#6977) üzenetére


Kakumix
senior tag

ICS van Samsung által elszúrva.
Nem csak az ICS és lehet, hogy nem is csak a Samsung által.
December eleji MIUI-val (CM7 alapú) még a Galaxy S-em is folyamatosabb volt az LQ3-as Note-nál, a rengeteg kényelmi feature-ről nem is beszélve. Szerencsére, bár vágyok egy 100%-os MIUI-ra (FM rádió, MHL, OTG, tethering még ahhoz is hiányoznak, hogy egyáltalán kipróbálásra telepítsek egyet), azért tudok aludni attól, hogy egy ilyen fapados és lagos gyári ROM-ot "kell" használnom.

Pollen: azt hittem a levegő hőmérsékletét akarod mérni vele :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#6986) hito válasza Polllen (#6983) üzenetére


hito
nagyúr

Használnátok pár napig Motorola Atrix-ot, megtudnátok mi a melegedés! A Note a legizzasztóbb pillanataiban is maximum langyos ahoz képest, Atrixhoz 3G használatakor alul nem lehetett hozzáérni. Nem vicc, nem tudtam 5mp-nél tovább rajta tartani a kezem. És nem hibás volt, mindegyik Atrixom ilyen volt. Na az melegszik.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6987) Polllen válasza #68216320 (#6984) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is erre gondoltam. Kap 1 hetet, aztán meglátom, hogy akuidőre és egyebekre milyen hatással van az új rendszer.


Kakumix

Isten ments. :) Csak itt a fórumban láttam, többen írták, h 45 fok megy egyebek. Azt hittem cpu hőmérsékletet mértek.

Egyébként sebesség terén fél nap után még nem érzek semmi gyorsulást és ez az ICS - gondolom a tw miatt - nagyon buta. Stock ICS-s előző tabomon nagyon jó volt, rengeteg hasznos újítással a gyári launcher-ben. Ezek nagyrésze nem létezik tw-ben. :U


hito

Be is b@sna, ha ezt nálam csinálná... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6988) #68216320 válasza Kakumix (#6985) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aludj! :) Bár érdekes azért, hogy egy prémium kategóriás telefont választottál, miközben megelégszel egy középkategóriás szinttel is. Szerintem ne tedd, mert több van ebben a telefonban, mint amit jelenleg a gyári ROM ad.
Tegnap este feltoltam rá egy sima CM9-et. Szépen belaktam, beállítgattam és láss csodát: minden megy akadás nélkül, gyorsan dolgozik. :C (pici lag van az érintéstől a reagálásig, de ez az andro sajátja, ebbe ne menjünk most bele)
Azok az appok, amik gyári ROM-on picit akadoztak, most lefolynak a képernyőről, annyira folyamatosak. Mivel a CM9 ICS alapú újra érdemes elgondolkodni azon, hogy akkor elszúrta a samsung az ICS v. nem. Érdekes, hogy mások meg tudják jobban csinálni ugyanarra a vasra. Szerintem nem kell elvakultnak lenni azért mert ilyen telefonunk van. Én szomorúan, de be kell lássam, h a samu programozás szinten nem tudja követni a kiadott hardver mennyiséget.
Amikor az S2-re kijött az ICS, az lassabb volt, mint a GB. Ami elég röhej, hisz az ICS rendszer szinten kihasználja a 2 magot és a hardveres gyorsítást.
Próbáld csak ki a CM9-et egyszer. Mondjuk az egy más dolog, h a spec. samu appokat szerintem nem lehet rajta futtani, de én a Pen-t úgysem használtam.

Polllen
Ha nem akad össze valamilyen appal, akkor kapcsold be a 2d hardveres gyorsítást.

hito
PDA-ba kell

[ Szerkesztve ]

(#6989) hito


hito
nagyúr

Ugye CFRoot-ot is PDA-ba kell betallózni az odinban? :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6990) Kakumix válasza #68216320 (#6988) üzenetére


Kakumix
senior tag

Amíg a rádió nem működik nem próbálom. Egyébként a kijelző méret és felbontás miatt vettem és ezen a lassúság nem változtat. Nem akarom mentegetni a Samsungot, mert szerintem sem tudja/akarja a korrekt szoftveres supportot. A TW meg már az SGS első napján ment a levesbe és a Note-on sem üzemelt 20percnél tovább (mikor megvettem megnéztem mit tud :) ). Nem tudom volt-e "szerencséd" középkategóriás androidos telefonhoz, de szerintem azokhoz azért nem hasonlítható a Note, még a gyári ROM/TW kombóval sem :)

ui.: ~ két hete kórházban vagyok, ezért kell az éppen előtte feltett gyári ROM-mal lennem. Sajnos az 500 megás netem visszavették 100 megára (vagy be sem állították), így nem kezdhetek neki egy másik ROM letöltéséhez :(

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#6991) Cyberpunk válasza Kakumix (#6990) üzenetére


Cyberpunk
félisten

ICS vagy GB van vent? Azért már egy LPY-al is elég durván meglódul GB után. Lag az marad néhol, de annyit kibír az ember, droid sosem lesz smooth annyira mint egy WP vagy iOS.

Ja és mihamarabbi gyógyulást.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6992) #68216320 válasza Kakumix (#6990) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom Note CM9 lehet-e, de úgy emlékszem Galaxy S CM7-en volt valami megoldás a rádióra. Illetve a páromnak van egy Ace telefonja, arra is csináltak valami rádiós appot BT-n keresztül megtrükközve. Ja, amúgy volt már alsó, közép és felső kategóriás telefonom is androidból. Picit talán túloztam, mikor a középhez hasonlítottam, csak bosszant, hogy lehetne jobb is. Igazán felvehetne pár Cyanogen-es srácot a samu a programozók közé :)
Ha hiszed, ha nem, nekem pont a TW hiányzik most :D Tetszett benne, hogy az appoknál egyesével tudtam sorrendet állítani. Más launcherben nem találtam ilyet. Esetleg te tudsz? Most Apex-et használok, de úgy vettem észre abban sincs csak automatikus sorrend név v. idő szerint.

Jobbulást!

(#6993) Kakumix válasza #68216320 (#6992) üzenetére


Kakumix
senior tag

Go Launcher Ex-ben lehet pakolgatni az appokat. SGS-en mielőtt lett volna a MIUI-ban rádió támogatás működött a Spirit FM (azt hiszem így hívták) rádió, szerintem az tette tönkre a kihangosítót, pedig sosem hangosítottam ki a rádiót. De mint most a CM9-nél újra írják, akkor sem volt korrekt a kihangosítás és a hangerő kezelése.

Cyberpunk: LQ2 (nem a korábban írt LQ3) van fent. Nem elviselhetetlen a lag, de azért nem kell nagyon figyelni, hogy észrevegyem, főleg felébresztés után.

Kösz a jókívánságot mindkettőtöknek.

Legyen szép napod!

(#6994) #68216320


#68216320
törölt tag

Valami app. vagy szolgáltatás kb. 5-10 percenként rövid időkre felébreszti a rendszert. Tud valaki olyan appot, amivel esetleg meg lehet tudni mi csinálja ezt?

Kakumix
Köszi. Bár nézegettem már a Go Launcher-t, de valamiért nem tetszett és ezt a részét észre sem vettem. Ránézek újból.
A kihangosítónál a hangszóró ment tönkre v. a funkció szünt meg létezni?

[ Szerkesztve ]

(#6995) nggabi válasza Kakumix (#6990) üzenetére


nggabi
nagyúr

uhh, jobbulást papa :)

azt ne felejtsétek el h attól is melegszik jobban h a kinti hőmérséklet kb 10 fokkal magasabb, teát alapból is többről indul. most minden jobban melegszik, noti, tv stb...

"szenyor dzsíííí"

(#6996) #68216320 válasza nggabi (#6995) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jaja. Illetve ROM és sok app telepítés után kell kis idő, hogy ténylegesen a napi használatból eredő melegedést mutassa. Mondjuk, nekem sohasem volt olyan meleg még, ami szerintem gondot okozhatna. Ha jól tudom CPU védve van túlmelegedés ellen, az akku lehetne még probléma, de az max langyos volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#6997) Cyberpunk válasza Kakumix (#6993) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lenyeled az FM rádiót, és felraksz egy CM9-et, jobb lesz lényegesen a helyzet. Vagy váltasz valamire, bár ott is lesz lag. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6998) nggabi válasza #68216320 (#6996) üzenetére


nggabi
nagyúr

tuti h az akksit is nézni. tegnap én is neteztem vele klímás helységben, utána kimentem a tűző napra és sütötte az arcomat a kijelző. nem volt vészes de meleg volt...

de emlékezzetek h ennél a ginger és az lpy is jóval jobban melegedett alapból, és akkor még hidegebb is volt pár hete...

"szenyor dzsíííí"

(#6999) bruti01 válasza Cyberpunk (#6997) üzenetére


bruti01
őstag

probáljátok meg a spirit fm-rádiót! amugy ha valaki cserélne s2-re note-ot az irjon privit :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7000) #68216320 válasza bruti01 (#6999) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem valami occó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.