Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) ollie válasza Keem1 (#21849) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahogy nézem, nem sokkal tud többet, viszont ha pont azokra a dolgokra vágysz, megéri.

***

(#21852) kmarci25 válasza rap1983 (#21833) üzenetére


kmarci25
veterán

Hogy Te mekkora egy lúzer vagy... :D Nem hittem soha, hogy ilyet írok, de muszáj. Földhöz vágtad. Roppant értelmes, érett gondolkodásra vall. Sok szerencsét az új készülékhez, kíváncsi vagyok azt majd miért vágod a földhöz.
Egyébként csak úgy mondom, hogy az ebay-ről 80%-ban ingyenesen szállítanak, de persze ezt Te is tudhatnád, ha utána néznél a dolgoknak és nem csak írkálnál össze-vissza.
Ja, és nem kéne káromkodni a fórumon, de ez már alap illemtan...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21853) k.tari


k.tari
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne. találkozott már más is olyannal, hogy a gps-t ha bekapcsolja akkor eltelik legalább fél óra mire talál jelet? Csak mert ha olyanja van, akkor mondjuk a lehel térné azonnal talál jelet, de már a westend city centerbe ha akarnám se, akkor a moszkva téren megint talál hamar, a belvárosba meg megint alig, valamikor csak keresi keresi és ha lemegy a nap még akkor se talált jelet! Ez most azért van mert a 2.3.3-at befrissitettem 2.3.6-ra, meg rootoltam a telót?

A másik kérdésem, hogy van a facebook szinkronizáció beállitása ugye a beállitások menübe a fiokoknál. Na már most ez is fogyasztja az aksit? Ha kikapcsolom (majd manuálisan frissitem a gmailt ha akarom pl.) akkor tovább tart az aksi? Vagy mennyi időnként akar ő mondjuk szinkronizálni, csak mert az nincs odaírva....! ;)

(#21854) Keem1 válasza k.tari (#21853) üzenetére


Keem1
addikt

Adj netet a GPS-nek, ha nem menet közben keresel jelet, garantáltan 1 percen belül fog találni. Kipróbáltam, tapasztalat.

A Facebook igen, fogyaszt, de beállíthatod a szinkron gyakoriságát. A Gmail nem szinkrozinál, push technológiát használ, így nincs is szinkronideje sem. Nem fogyaszt a Gmail szinte semmit, max ha e-mail jön.

(#21855) k.tari válasza Keem1 (#21854) üzenetére


k.tari
tag

..várj....a gps-nek ha adoik netet már próbáltam igen, de akkor csak az a földrajzi behatárolásban segit, hogy azon menjen a navigáció, attól még nekem nem kapcsolt be a gps, csak átvette a net a funckiját, magyarul neten keresztül nézi ugyanazt hogy merre vagy a térképen, de a gps attól még nem kapcsolt be nekem és nincs gps jel, vagy neked ez segitett tényleg?

+a szinkron az a poén, hogy ha eleve dont sync-re van állitva a facebookban a cucc, akkor ha a beállitásoknál meg be van kapcsolva, akkor mit tud szinkronizálni, mert szerintem semmit :D

(#21856) Keem1 válasza k.tari (#21855) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy értettem, hogy műhold keresés közben legyen netkapcsolat, mivel úgy gyorsabban találja meg a holdakat, netről letöltött adatbázis alapján (nézz utána ennek: A-GPS vagy Assisted GPS).

(#21857) k.tari válasza Keem1 (#21856) üzenetére


k.tari
tag

....kipróbáltam és elhiszem neked, de nincs sajna változás, még a leirásában is a gps-nél azt irja, hogy ha nincs gps jel akkor a net segit ugyanúgy a helymeghatározásban, de attól még a gps nem fog menni :-/ de elhiszem neked, biztos segit a műholdakban is neki és hamarabb megtalálja igy a gps magát és lesz gps jel hamarabb, ok még próbálgatom

[ Szerkesztve ]

(#21858) hotibi válasza _stick_ (#21832) üzenetére


hotibi
aktív tag

értem..mindnesetre galériát én is lecseréltem..az uj app kevesebbet szik akksiból. Goldra benevezek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21859) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok fórumtársak!

Tudom hogy ez ACE topic!

de a szóban forgó készülék topicjában a pda fun on hiába irok nem válaszolnak

akinek volt vagy van esetleg htc wildfire telója irjon pm et léci köszönöm

és elnézést ha megszektem a szabályt!

HTC desire 500

(#21860) Pajoz válasza NyuszyCaster (#21859) üzenetére


Pajoz
őstag

Itt is van topicja annak a telonak. Miért nem oda írsz?

(#21861) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!tudtok ajánlani valami jó kis fényképező appot? Instragram-ot probáltam de nem jön be nem ugy müködik ahogy kellene neki...most fx camera van fennt ez tökéltes csak az az egy baj vele hogy nem csinál 5mp képet (csak 720x480) várom az ajánlatokat!Előre is köszi! :R

(#21862) mahoni


mahoni
tag

talalt galaxy ace-t kiszedett simmel be tudnak mérni?

42

(#21863) promisz válasza balazsbence (#21750) üzenetére


promisz
aktív tag

Sziasztok!
Voltam a media markt-ba és kipróbáltam egy samsung galaxy ace-t és megnéztem android 2.3.6 volt rajta. Az enyémen most 2.3.3 van, de kies nem indul a gépemen, mert windows 8-at használok. Hol találom a legujabb rom-ot rá? Ja és t-mobile-pos vagyok ha ezszámít vlamit.

(#21864) Keem1 válasza promisz (#21863) üzenetére


Keem1
addikt

Olvasd el az első hozzászólást (és az alján lévő linkeket), valamint néhány oldalt vissza a topicban. Majd látni fogod, 2-3 naponta előforduló kérdés, nem írjuk le mindenkinek ezerszer. Majd azt is látni fogod, hogy a Kiest elfelejtheted.

mahoni: szerintem sim kártyától független, mikor az én telómat ellopták, az IMEI számot kérték. De ez csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#21865) Csigusz 1 válasza k.tari (#21857) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Menj ki a szabadba, nyílt területre, ahol rálátás van az égre.
Kapcsold be a GPS-t, indíts el egy GPS-t használó programot.
Várj egy kicsit, amíg megtalálja a műholdakat, aztán örülj!

Ne szobában, vagy más fedett helyen próbálkozz mert oda nem jutnak be a műhódak rádió-jelei!
Ne indulj el, amíg pozíciót nem talál, mert mozgás közben sokkal nehezebben fog holdat!

Ha már van pozíció, akkor már lehet menni, nem fogja elveszíteni.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#21866) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, viszonylag szubjektív a kérdésemre a válasz, de utóbbi időben lemaradtam ROM ügyileg, jelenleg egy Myth ROM- ot nyüstölök, de feltételezem már időközben jött ki jobb.
Szóval a kérdés, hogy melyik(melyek) mostanában a viszonylag gyors, hosszú akksi időt biztosító főzött/gyári/bármilyen ROM- ok? Néztem, hogy van a StockLite v7, annak a 6- os verzióját anno. mindenki dicsérte, 7- essel van valakinek tapasztalata? Persze más is érdekel, meséljetek! Előre is köszi a választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#21868) apuc válasza rap1983 (#21846) üzenetére


apuc
őstag

Ingyen postával, innen:
[link]

(#21869) luckyman válasza Breeze (#21861) üzenetére


luckyman
aktív tag

Camera360 egész jó, mind közül ez tömöríti a legkevésbé a jpeg-et, tegnap lőttem is vele egy 4,06 megás képet is.
Viszont videót nem készít, amennyiben ez szempont neked.
Ha "i" készüléked van, akkor vakut nem kezel és az új verzió, a v3 feletti használhatatlan mert torz és 90 fokkal el van fordulva a kép. Tehát i készüléken használj régebbi kiadást.

Mondjuk ettől a kamerától ne várj csodát, hiába 5mp, láttam már sokkal jobbakat is telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#21870) NyuszyCaster válasza mahoni (#21862) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igen be tudják mérni!!!! de azt hiszem a telefon tudja a távoli zárolást ami azt jelenti hogy a tulajdonos küld rá egy sms t és máris használhatatlan az ACE

HTC desire 500

(#21871) NyuszyCaster válasza luckyman (#21869) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én is láttam már jobbat de hiába 5 mega rosszabat is... samu i900 omnia kameája sokkal rosszab

szerintem

HTC desire 500

(#21872) Darkfish


Darkfish
csendes tag

Üdvözletem!
Még a múlt héten felraktam egy számomra új ROMot, a spanyol 2.3.6.-ot és hozzá felraktam még a StockLitev7.1-et. Tegnap akartam "főzni" egy új aksi kijelzőt, úgy ahogy a gyíkban írják, feltöltöttem oda framework-res.apk és twframework-res.apk, vártam 1 órát és utána le is szedtem a főzött dolgot, UOT-07-08-02-00-1.zip-et. Recoveryből felraktam, és ezután nem képes bebootolni a telefon. Próbáltam wipe data/factory reset, próbáltam backupolni, de ugyan az. Az lenne a kérdésem, hogy mi rontottam el, és, hogy most rakhatom újra download módból? Hálás köszönet a válaszokért!

(#21873) Keem1 válasza Darkfish (#21872) üzenetére


Keem1
addikt

Tudom hogy már késő, de kellett volna a SystemUI.apk is, Gingerbread rom esetén.
Bár érdekes, hogy ettől már nem bootol be a cucc, max. az új akksikijelzőnek nem kellene megjelennie. Ha nem bootol, akkor sajnos marad az, hogy újrahúzod a rendszert.

(#21874) Kami11 válasza Darkfish (#21872) üzenetére


Kami11
őstag

Én pont most jártam így! :O Minden ua. mint nálad.
Újra kellett raknom az egész rom-ot, szóval engem is érdekelne, hogy mit rontottam el, mi változott a főzés során?

Szerk. A SystemUI.apk-t is feltöltöttem, a hiba nem ebben keresendő!

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21875) Probert75 válasza Darkfish (#21872) üzenetére


Probert75
addikt

Kellett volna CWM5 mentést csinálni a telóról, majd utána szórakozni. Így marad a teljesen előről történő telepítés. Egyébként a Stock Lite első szériájára, ha jól emlékszem, nem tudtak mások sem főzni köraksi jelzőt. Akkor ez valószínű érvényes maradt az utódokra is.

(#21876) Kami11 válasza Probert75 (#21875) üzenetére


Kami11
őstag

De lehetett, nekem a v6 volt fenn és sikerült rá "köraksit" tenni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21877) Darkfish


Darkfish
csendes tag

Rendben, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!

(#21878) Probert75 válasza Kami11 (#21876) üzenetére


Probert75
addikt

Nem tudom hogyan csináltad, de gratula akkor. :C kmarci fórumtárs csinált hozzá valamilyen úton-módon. És csinált még hozzá egyéb átalakításokat is. Ezeket tudtuk egy ideig letölteni.
Legalábbis nekem ezek vannak meg a gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#21879) Kami11 válasza Probert75 (#21878) üzenetére


Kami11
őstag

Nem volt benne semmi különös, simán feltöltöttem a fájlokat, majd megvártam amíg kész lett, leszedtem és telepítettem. Viszont most a v7.1 alatt megszívatott, telepíthetem újra a telefont, ráadásul még mentést sem csináltam a rom-ról, csak az alkalmazásokról van biztonsági mentés Tibi-vel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21880) kmarci25 válasza Kami11 (#21879) üzenetére


kmarci25
veterán

Itt is leírtam már többször is: a stocklite v7.1-re nem lehet UOT-modot telepíteni! Ez van. A sima 7-re lehet, de az meg nincs fenn már az xda-n. Valamivel összeakad és bootloop a vége. Anno azt is írtam, hogy csináljatok nandroid backup-ot a mod telepítés előtt... Hát így jártatok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21883) promisz válasza kmarci25 (#21880) üzenetére


promisz
aktív tag

Helló!
Ha nem müködik a hangerőszabályzóim, akkor esélytelen akármilyen modding is a telefonomon?

(#21884) iMaverick válasza promisz (#21883) üzenetére


iMaverick
addikt

??? Mármint arra gondolsz, hogy a CWM-ben amikor felraknád a "zip"-et, nem tudsz mozogni?

Ha igen, akkor valami olyasmi kellene, mint amit a Galaxy W-hez csinált nemrég egy szakács: GUI-s CWM! Elméletileg teljes mértékben az érintőről vezérelhető, nem kell fizikai gomb hozzá. Azt nem tudom, hogy az Ace-hez csináltak-e már ilyet, de az XDA-n érdemes meglesni!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21885) promisz válasza iMaverick (#21884) üzenetére


promisz
aktív tag

Nem. Nekem egyáltalán nem müködik a hangerő szabályzó gomb, mert leszakadt a panelről.

(#21886) iMaverick válasza promisz (#21885) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezt értem, csak azt nem vágom, hogy ez hogyan akadályozna meg a szoftver moddingolásban? Egyedül a CWM-es témát tudom elképzelni... :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21887) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok!
Új Ace tulajdonos vagyok és pár apró kérdésemre ha linkkel is tudnátok segíteni azt nagyon megköszönném.

Az első legfontosabb kérdésem hogy nem akarom rootolni a telefont, de az sd kartyat nem használja semmire a telefon.
Szóval programot lehet sd kartyara telepiteni? Vagy athelyezni?
A programokon keresztül érkező képeket lehet hogy az SD kártyára mentse? Vagy át lehet helyezni? Köszii

(#21888) Probert75 válasza iMaverick (#21886) üzenetére


Probert75
addikt

Úgy, hogy a CWM-ben a hangerő gombbal kell léptetni a kijelölést.

(#21889) iMaverick válasza Probert75 (#21888) üzenetére


iMaverick
addikt

Ennyire nem vagyok hülye! ;] Pont ezt kérdeztem a kollégától, de látod, hogy írja: Nem...

Mellesleg pont ezért írtam, hogy csekkolni kellene ezt a GUI-s CWM-et, hátha! Az Ace-re amúgy is többen fejlesztenek, mint a W-re...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21890) Probert75 válasza iMaverick (#21889) üzenetére


Probert75
addikt

Nem néztelek semminek! :) Fizikailag van leszakadva a panelről neki. Nem tudom egyesek mit csinálnak a telójukkal, hogy ilyenek előfordulhatnak. Én úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére. Túl nagy sok lébe kerül, hogy csak úgy, mondjuk földhöz vágjam, mint egyesek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#21891) Kami11 válasza kmarci25 (#21880) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, így jártunk. Nem panaszkodás képpen írtam a dolgot, csak azt hittem, hogy változott valami a főzési technikában és kíváncsi voltam a megoldásra. Nem követem percről percre a fórumot, így a te hsz.-at sem olvastam. Igaz kereshettem volna, de lusta vagyok, pláne ebben a melegben. :P
Peace! ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21892) SANKADI válasza Darkfish (#21872) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Nemrég én is ugyanígy jártam, ha visszanézed hozzá is szóltam. D eén simán a Spanyol 2.3.6-ra akartam főzni, és ugyanúgy nem bútolt. Szerintem nem s StocjLite ROM-al van inkompatibilitás, hanem a Spanyol 2.3.6-al. Nekem több furcsaság is történt, például egyes megvásárolt programjaim nem mentek, amik az indiaival mentek.
Sajnos csak egy hónappal korábbi 2.3.4 (Nokia GYIK-nál letöltött) volt mentve, azóta is ezt használom, a világon semmi bajom vele, és köraksit is "főztem" hozzá.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#21893) vadkörte válasza Probert75 (#21890) üzenetére


vadkörte
addikt

Tudod van aki megdolgozik érte -> meg tudja becsülni...
És van aki csak úgy kapja -> földhöz vágja...

Üdv. V. Körte

(#21894) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Le tudná nekem valaki irni, hogy hogyan tudnám a telefonon újrarakni az operációs rendszert? Illetve melyik verziót ajánlanátok, hogy telepitsem fel? Előre is köszi.

Marci

(#21895) Pajoz válasza 7600 GS (#21894) üzenetére


Pajoz
őstag

Sry, de már le lett írva vagy százszor a topicban. Pls használd a keresőt. Kulcsszavak: rom, odin, flash, telepít stb.

[ Szerkesztve ]

(#21896) balazsbence válasza Pajoz (#21895) üzenetére


balazsbence
senior tag

:C :R

(#21897) D-Phrag válasza balazsbence (#21896) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Ez a kernel passzol és működik egy Miracle V3-al?

(#21898) Ladybird1


Ladybird1
csendes tag

Milyen alkalmazásokkal lehetne kicsit feltuningolni a Samsung Ace-t? Milyen hasznos alkalmazások vannak?

(#21899) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Milyen tuningra gondolsz? CPU-t akarsz húzni vagy csak feltuningolni akarod a telód, mert mondjuk alig van rajt app? Konkretizálj.

[ Szerkesztve ]

(#21900) molnarpeter válasza iMaverick (#21884) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem GUI-s, hanem Touch CWM a neve. Nexus S-re pl. hónapok óta elérhető.

mp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.