Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) dropopi válasza brp88k (#16050) üzenetére


dropopi
aktív tag

Igen, én is úgy tudom, úgyhogy inkább más fórumon keress megoldást Skyline18.

[ Szerkesztve ]

(#16052) Axel pRo válasza brp88k (#16048) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Ha az SGS2 jön be akkor miért MotorOláht akarsz venni 90-ért? :U

"Cogito ergo Sum."

(#16053) dobolson válasza Axel pRo (#16052) üzenetére


dobolson
senior tag

Jogos. Annyiért már van használt sgs2 is.:)

(#16054) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Feltettem Link2SD-t, de minden restart után "mount warning" üzenet jön, ami szerint bootnál nem mountolta fel a 2. partíciót. A widgetek, progik nem is látszódnak amíg a felajánlott quick restartot meg nem nyomom. Persze a widgetek már azután sem javulnak meg... :(

Mi lehet a gond? A felmountolásnál (az elsőnél ill. amit azóta kézzel nyomtam) kiírta szépen, hogy megtörtént és a bootscriptet is elkészítette.

KS9 rom van fent egyébként.

szerk: Ezt találtam:
Some roms like new Samsung GB roms do not have install-recovery.sh and init.d scripts to mount 2nd partition at boot. Therefore Link2SD mounts the 2nd partition after system finishes mounting and you need to perform "Quick reboot" in order to see linked apps..

Van akinél megy egyébként és ha igen, milyen rommal?

[ Szerkesztve ]

(#16055) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Melyik Cyanogen Modot érdemes feltenni?

(#16056) sb válasza sb (#16054) üzenetére


sb
veterán

upd: install-recovery.sh-t találtam, init.d-t nem.
Előbbi tartalma:
#!/system/bin/sh
#added by link2sd
sleep 10
mount -t ext2 -o rw /dev/block/vold/179:2 /data/sdext2

mount -t ext2 -o rw /dev/block/mmcblk0p2 /data/sdext2

Szóval úgy néz ki itt bent van a mountolás.
:F

(#16057) brp88k válasza Axel pRo (#16052) üzenetére


brp88k
tag

Nem találok annyiért. Eddig a legjobb ár 100 volt :/

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#16058) Axel pRo válasza brp88k (#16057) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Az ember azt gondolná, hogy aki 90-et kiad egy telefonért annak +10k már meg sem kottyan... :)

"Cogito ergo Sum."

(#16059) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Használ vagy tud valaki TouchWiz launchert, ami olyan, mint a Galaxy S/SII-é? Olyami, aminek a menüben nem fekete a háttér, hanem félig átlátszó.
Ezt találtam. Azt írja, hogy csak akkor működik, ha a téma is átlátszó? Akkor lehetne telepíteni témát? Ha igen hogy? Tetszenek a Galaxy S ikonjai, hogy lehetne megoldani ezzel a launcherrel?
Tehát kellene a launcher és mellé szép ikonok.

Van olyan gyári rom, ami tud magyarul, de tartalmaz egy-két dolgot, amitől esetlegesen gyorsabb, használhatóbb lesz?

(#16060) brp88k válasza Axel pRo (#16058) üzenetére


brp88k
tag

Sajnos a 90 is olyan mint ha a fogamat húznák :)

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#16061) Keem1 válasza harry3 (#16059) üzenetére


Keem1
addikt

Ha ez a két rom valamelyike van a telódon, miért nem próbálod ki? Nem mellesleg engem is érdekelne az eredmény ;)

(#16062) dropopi válasza Axel pRo (#16058) üzenetére


dropopi
aktív tag

Rosszul gondolná. :K

Amennyit záros határidőn belül össze tud tenni rá. Lehet két hónappal korábban még a 40 000 ft-os telót se tudta volna megvenni.

(#16063) G4ga


G4ga
őstag

Kiderült hogy lehet ezt a kernelt felrakni.
Ha szeretném visszatenni a gyárit Kernelt azt hogy tudom majd.
Valaki tudna nekem adni egy linket gyári kernelre?

elöre is köszönöm!

(#16064) harry3 válasza Keem1 (#16061) üzenetére


harry3
őstag

Ez csak egy launcher lenne.
Most romot telepítenék. Melyiket érdemesebb a T-mobile-os 2.2.3-at vagy a Holland 2.3.5-öt, szerintem a holland van rajta mert így került hozzám.
Ezt valaki próbálta már?

(#16065) Low válasza harry3 (#16064) üzenetére


Low
csendes tag

Én a betűtípust lecseréltem, így nagyon bejött, de sajnos a mobiladat aktiválás nincs a menüjében és ha mégis bekapcsoltam a mobiladatot ,néha eldobta a hálózatot, lehet megér egy próbát, mert nem egyformák az Acék.

(#16066) megint én


megint én
őstag

(#16067) szumo válasza megint én (#16066) üzenetére


szumo
senior tag

S ha hagytad volna tovább futni a készüléket, akkor 18% ról vagy fél nap alatt merült volna tovább. Vannak ilyen anomáliák. Én ezeket úgy védem ki, hogy figyelmen kívül hagyom a dugjam töltőre sipákolást. Szombaton 15% on volt a telefon, amikor egy maratoni beszélgetésbe kezdtem, majd 2%-nál tettem fel egy bő óra múlva töltőre, csak elfelejtettem a hosszabítót bekapcsolni, és teljesen meglepődtem egy 10-12 perc elteltével, hogy lemerült a telefon.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16068) kmarci25 válasza megint én (#16066) üzenetére


kmarci25
veterán

Pont úgy van, ahogy szumo kollega írta az előző hsz-ben. Több fórumon is írták, hogy az akksi kijelzés nem túlságosan pontos (sajnos). Általában nálam is úgy van, hogy 20% alatt egyszer csak megáll a merülés, és simán elvan még a készülék jópár órán át. Nem túl megnyugtató, de ez van. Xda-n vannak mindenféle script-ek, amik állítólag javítanak ezen, de nem tudom, mennyire működnek. Azért egy kalibrációt csinálhatsz, ha még nem tetted meg, hátha segít.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16069) royalka


royalka
őstag

Ha aksit kalibrálok akkor mind 1 hogy merítem csak legyen lemerülve csutkára?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16070) royalka válasza royalka (#16069) üzenetére


royalka
őstag

Ennyire nincs senki vagy csak ennyire láma kérdés volt?? ;]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16071) Probert75 válasza royalka (#16070) üzenetére


Probert75
addikt

Tedd a töltőre, mikor csutkára feltöltött, akkor nyomsz egy kalibrálást, majd leveszed a töltőről és lemeríted kikapcsolásig. Ez vagyon a leírva benne.

(#16072) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a gondom,hogy amikor beszélek a telefonomon és valaki közben hív akkor neki nem foglaltat jelez hanem automatikusan a nem elérhető szignált hallja és bekapcsol a hangposta.
Beállítottam a hívásvárakoztatást a telefonomon de ugyan ez a jelenség.
A hívásátirányítás menü pontban látom hogy a "ha foglalt" opciónál aktiválva van a hangpostafiókom száma.Gondoltam megpróbálom kikapcsolni ezt, de a következő hibaüzenetet kapom:
Nem lehet deaktiválni a hívásátirányítást,amikor a telefon foglalt.A szolgáltató nem támogatja ezt a lehetőséget. leokézom és "a hálózat nem várt választ adott".

mi lehet a baj?
van erre valami megoldás hogy ha beszélek valakivel és közben érkezik egy hívás akkor a hívónak foglalta jelezzen és ne a nem elérhető szignált+a hangpostát?
mondjuk az is jó ha neki kicsöng és én közben hallom h 2.bejövő hívásom van

pls help

köszke

(#16073) dobolson válasza G4ga (#16063) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát gyári kernelt nem tudom, honnan lehetne szedni, de az biztos, hogy ha új romot raksz fel, akkor a mostani flashelt kernel eltűnik, és az új romnak megfelelő kernel váltja fel.

(#16074) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

A portugál romhoz annyit tennék hozzá, hogy előjött a WiFi error. Idegesítő.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#16075) sb válasza sb (#16054) üzenetére


sb
veterán

Erre?
Link2SD-t senki nem használ?

(#16076) sb válasza MaddeNNNN (#16074) üzenetére


sb
veterán

Nálam még nem volt rom, aminél ne lett volna.
KPH, DDKQ5, DDKQ6, KS9... mindnél volt wifi hiba: nem csatlakozik, majd pár próbálkozás után újraindult a telefon.

(#16077) dropopi válasza sb (#16076) üzenetére


dropopi
aktív tag

Nekem egyszer sem volt gondom a Wifivel, a bő 3 hónap alatt.

(#16078) D-Phrag válasza dropopi (#16077) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nekem bő félév és még SOHA sem volt Wifi Error! A recsegés is minimálisan (főleg KS9 holland ROM után). Észrevettem, hogy akkor is csak bizonyos egyének esetén csinálja, tehát nem általánosítható. Tényleg nem mindegy, hogy melyik csíkszemű pattintotta össze a gyárban. :K Erre, csinálhatnánk egy felülvizsgálatot, hogy kinek honnan röpülhetett ide.. csak hogyan lehetne??

Ami viszont nem tetszik a Gingerbread-nél, hogy lassú a feléledés (képernyő megjelenés) gombnyomásra, illetve, ha hívás közben elveszem a fülemtől és várom szintén a főképernyőt. Ez Froyo-nál nem volt. Tudom.. Akkor minek váltottam. Csak, mert amúgy jobb, ja és Antutu CPU Master is van..

(#16079) G4ga válasza dobolson (#16073) üzenetére


G4ga
őstag

köszi h válaszoltál...
észrevettem igen. visszatettem a gyári T-s romot és vissza állt a kernel is.
probáltam lecserélni a boot animációt de a gyári T-s 2.3.3 mal se müködött.

Nem tudom jol csináltam amugy a kernel frissitést. mert miután Recoveryben apply update-tel feldobtam a zip fájlt (Kaumakernel1.0GB_CVM.zip) nem jött br a recovery másodszorra.
jol tettem egyáltalán fel?

valószinüleg én vagyok a béna, mert másnak müködött a kinti forumok tanulsága alapján.

olvastam nokia forumon, hogy van az a CF-root okosság. azzal müködik a bootanimáció cseréje?
sajnos olyan vagyok hogy nem nyukszom mig nem olyan lesz mint amijet szeretnék.
volt itt is a forumban aki irta h sikerült neki, nekem az istenért se sikerül!

(#16080) royalka válasza Probert75 (#16071) üzenetére


royalka
őstag

Olvastam, de nem volt világos mert én azt hittem hogy a használathoz kalibrálja a mérést.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16081) dobolson válasza G4ga (#16079) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez a boot animáció csere szerintem főként főzött romokon működik. Nekem van fent cf root, de azzal sem ment. Kernelt én még csak egyszer tettem fel, azt recoveryből flasheltem, és minden oké volt vele.

(#16082) Probert75 válasza royalka (#16080) üzenetére


Probert75
addikt

Persze, hogy a használathoz! Csak nem a teljesen lemerült, magátol kikapcsolt és az után csutkára töltött folyamatban. Hanem a kajak feltöltött és az onnan lemerül kikapcsolásig használathoz.

(#16083) G4ga válasza dobolson (#16081) üzenetére


G4ga
őstag

Stimm..
Olyan fozott romrol tudunk esetleg ami megbizhato es lehet benne animot cserelni?
Egyaltalan megbizhatoak a fozott romok?

Flasheles azt jelenti hogy azzal az update opcioval nyomod fel a zippet?

(#16084) dobolson válasza G4ga (#16083) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, azt jelenti. Én még nem használtam főzöttet, szóval azt nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak stb... Vannak itt kollégák, akiknek pl az ice cream sunday nevezetű főzött van fent és tökre elégedettek vele, mások meg nem. Ez is ugyanolyan szerintem, mint a stock romoknál, valakinek ez, valakinek az válik be.

(#16085) harry3 válasza harry3 (#16064) üzenetére


harry3
őstag

Gazdagodtam egy csomó tapasztalattal, mondom visszateszem a gyári 2.3.3-as romot, de bootloopba került a telefon. Kínlódtam vele, mikor megtaláltam hogy wipeolni kell. Amikor megláttam, hogy gyári romnál a PIN beütésénél a Cancel felirat nincs lefordítva és a menüben kétszer van a fájlok, mert a Galériának is az a neve, így ment rá a Holland rom, ami tökéletes.
Launcherekkel még mindig próbálkozok, a legtöbb TouchWiz portoknál nem minden funkció működik jól. A gyári TouchWiznél pedig nem lehet a mappának nevet adni, így elég furcsa, hogy mindegyiknek Mappa a neve. Még próbálok keresgélni.

(#16086) G4ga válasza dobolson (#16084) üzenetére


G4ga
őstag

érthrtö!

ice cream az elvileg a 4.x.x kinézetü 2.x.x rom nem?

valaki tud esetleg egy olyan 2.3.5 fözött romot ami megbizható és minimális változáson ment keresztül?
keresöben találtam javaslatokat... de nem elég egyértelmü... ezzek feltételéhez elöször egy stcok rom kell és utána kell feltenni a fözöttet, Odannial ugyan ugy ? vagy van amit recoveryböl kell flashelni?

neked pedig nagyon köszönöm a válaszokat... :R

[ Szerkesztve ]

(#16087) Probert75 válasza harry3 (#16085) üzenetére


Probert75
addikt

GO Launcher EX full magyar. Nagyon jól konfigurálható.

(#16088) harry3 válasza Probert75 (#16087) üzenetére


harry3
őstag

Azt használom, nagyon jó. Olyan téma után kutatok, aminél az ikonok lekerekített négyzet alakúak.

(#16089) kalló válasza G4ga (#16086) üzenetére


kalló
aktív tag

mindig az adott rom xda forumos oldaláról szoktam lenézni a telepítési instrukciókat, mert ezek az instrukciók eltérhetnek, van hogy kikötik a ROMnál, hogy csak 2.3.x-re lehet feltolni, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16090) Probert75 válasza harry3 (#16088) üzenetére


Probert75
addikt

(#16091) G4ga válasza kalló (#16089) üzenetére


G4ga
őstag

Akkor ez bonyulultabb mint egy nem t-mobilos romot felrakni
remelem orvosoljak majd ez a bootanimacio dolgot...
Addig nem kapcsolom ki... :(

(#16092) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

2.3.6-ra szeretnék CM7-t rakni. Recoveryben felrakom, és kész? Tudom, hogy a nokiaprogramokon fent van. De ott nem látok ilyet, hogy mit mire szabad...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#16093) Kerio


Kerio
őstag

Érdekes. Felraktam a Portugál 2.3.6-ra a Grif_07 CM-jét, és újraindítás után a 2.3.6 lép be. :Y Na, ez mitől lehet?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#16094) G4ga válasza G4ga (#16091) üzenetére


G4ga
őstag

tényleg utoljára kérdezek a témával kapcsolatban.

ajánljatok nekem egy 2.3.5 alapu fozott Romot ami nincs agyonbonyolitva, agyon modositva stb, stb...

ismételten megprobáltam ezt a kernel frissitést, felraktam a zip-et, teló bekapcs, infó megnyit - tudomásul vesz hogy semmi változás a kernel verzióba ( ezt mondjuk nem értem, mert az updatenel kiirta hogy minden stimmel... ) majd telefon kikapcs - recoverybe bemegy ... és telefon meghallt! Az elsö samsung felirtanál megáll a telefon és nem kapcsol be.

Ugyhogy ha vége a melónak ismételten rakhatom ujra a ROM-t.

ezt a fözött romos megoldast még megprobálom ha az se megy megprobálok beletörödni hogy ez nem megy!

Tehát 100 szónak is egy a vége 2.3.5 alapu majdnem stockos de fözött rom tippeket kérek.
Elég a link is, majd kibogarászom mit hogy kell...

SZERK : Picit más... Az normális amikor a recoverybe mondjuk a Rootolás megkezdése elött olvasható egy olyan sor hogy amiben valami ilyen van hogy xyz/thm cant acces system valami? miintha nem tudna vmit olvasni! Ennek igy kell lennie? Elöször azt hittem a rom frissités miatt irja ki, de vissza tettem a gyári T-s romot és ennél is azt irja.

Köszönöm a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#16095) nagyi2k válasza G4ga (#16094) üzenetére


nagyi2k
tag

Hi.
Lehet, hogy a recoveryben mountolnod kellene flashelés előtt a system és a data partitiont.
Üdv.:nagyi2k

(#16096) G4ga válasza nagyi2k (#16095) üzenetére


G4ga
őstag

és azt hogy csinálom?

2 napja kérdezgetem hogy hogy rakomj fel a dolgokat de Te vagy az elsö aki válszolt :(

(#16097) nagyi2k válasza G4ga (#16096) üzenetére


nagyi2k
tag

Hi.
CWM alatt a mounts and storage menüpont alatt tudod megtenni.Elvileg ugyan az install scripts is megteszi, de szokták ajánlani a manuális csatolást.
Üdv.:nagyi2k

(#16098) bruti01


bruti01
őstag

sziasztok! a kolégám telóját piszkálom! a gyári rendszer fentvan! viszont ezt hogy kell telepiteni?
S5830XWKPY_S5830OXXKPA_S5830XWKP8_HOME.tar.md5 egyfile-os mert csak annyi jött le! segitséget elöre köszi :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#16099) G4ga válasza nagyi2k (#16097) üzenetére


G4ga
őstag

hi! :)

CWM - Clock World Modot takarja ugye?
Ami a nokiás oldalon fent van ugye? Nem tudom most megnézni az oldalt ( korlátolt a net ) ott fent van az is hogy hogy kell felrakni ugye?

Ezt ugye ellet távolitani? Ugyan ugy mint a másik romot ill. a kernel cserét ha uj romot rakok fel eltünik?

bocs hogy sokat kérdezek, de megkell ragadnom az alkalmat hogy válszolnak :)
köszi a segitséget!
Üdv
G

bruti01: Odinnal telepited. Picit lejebb van Odinhoz link. Elinditod betalozod a Cooper fájlt a megfelelö hejre ( cooper szóra keress rá, és linkelt Probert75 nekem egyet, azt töldsd le! ) majd pipáld be a One packed opciót és legalura talozd be az md5 fájlt.
rakd Download modba a telót ( menü+hangerö le gomb egyszerre és bekapcs ) majd ha sárga feliratú downloading vana képernyön dugd rá gépre és start!
Az egészhez kell az USB driver, tehát legalább egyszer felkellet ismernie a gépnek a telót!
kb 5 perces müvelet, telefon ujrafog indulni parszor ugyhogy ne nyulj hozzá! ha az odinba a PASS felirat megjeleni vége a müveletnek!
Rem erre voltál kiváncsi!

[ Szerkesztve ]

(#16100) Kerio


Kerio
őstag

Melyik a legstabilabb főzött ROM?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.