Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Mr Dini válasza Tonyk (#17150) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi, már le is töltöttem! :R

Ui.: A myZyXELCloud hogy ment fel NSA320-ra? :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17152) Tonyk válasza Mr Dini (#17151) üzenetére


Tonyk
veterán

Fingom sincs, tuti nem használtam (szerk.: lehet csak szórakoztam vele, nem emlékszem :F ).
Amit ott találtam és nálad nem volt azt belepakoltam.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17153) Upo válasza Mr Dini (#17109) üzenetére


Upo
addikt

Ezt jó hogy olvastam, megvan még az NSA325 is, nem adtam el. Gyorsan indítottam is az 520-on egy

wget -crt 0 ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/NSA325/*

parancsot, biztos ami biztos.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17154) vanRobert


vanRobert
tag

Mostanában érik bennem egy gondolat, hogy lecserélem a 310S-t valami fiatalabbra.
Mivel egy lusta fráter vagyok, így az az elvárásom, hogy a mostaniból kiveszem a vinyót, beteszem az újba, bekapcsolom és megy.
Fog ez menni, vagy ennél azért több munkára lenne szükségem...?

(#17155) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok :)

Ma érkezett meg a várva várt Zyxel NAS326. Eddig annyit haladtam vele, hogy fix IP címet adtam neki (ami érdekes, mert a NAS (a képen ábrázoltam) a wifi routerbe csatlakozik, és azon 192.168.1.3 -at állítottam be neki, mégis 192.168.1.100-on érem el. Egyáltalán az se biztos, hogy jól csináltam :F Az ubee routeren fix IP-t adtam a wifi routernek is.)

Továbbá letöltöttem rá a transmissiont-t, valamint megosztott mappákat hoztam létre (Ez is elég érdekes, szerintem nem jól csináltam ezt se :W )

A kérdések:

1) Hogy tudom a transmission-t életre kelteni?(Az elképzelés az, hogy a laptopon a böngészőből letöltök egy .torrent file-t amit a NAS azonnal elkezd letölteni. Nekem már csak meg kelljen nyitni a NAS-on a letöltött fájlt.

2) Hogy tudom felcsatolni a windowsos gépre a NAS-t mint hálózati adattárolót?

3) A smart tv-n hogy tudok filmet lajátszani a NAS-ról (Twonky server :F )

A válaszokat előre is köszi :R

(#17156) mobilizmo


mobilizmo
addikt

minidlna ügyben nincs valakinek ötlete? Restart, rescan már megvolt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17157) Tonyk válasza ssid3956 (#17155) üzenetére


Tonyk
veterán

1.

Életre keltésen mi értesz? Feltelepítetted már? Ha igen, akkor életre van keltve. Tranmsission Remote Gui-val éred el vagy böngészőből a 9091-es porton: http://nasip:9091
Ha torrent fájl megjelenésére szeretnéd a letöltést indítani, akkor szerkesztni kell a settings.json fájlt, amibe bele kell írni a watchdir-t. -> TM szolgáltatás leállít -> settings.json szerkeszt és elment -> szolgáltatás indít.

2.

Számítógép - Eszközök - Hálózati meghajtó csatlakoztatása

\\nas-ip\megosztás_neve vagy \\nasneve\megosztás_neve

vagy parancssorból: net use z: \\nasneve\megosztás_neve -p (-p miatt minden rendszerindításkor felcsatolja, de elhagyható, ha erre nincs szükség)

3.

Source gomb megnyom, és kiválasztod a twonky-t/nas-t. (TV és nas egy hálón legyen! )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17158) Tonyk válasza mobilizmo (#17156) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáld meg törölni a minidlna adatbázisát és újrascannelni.

Konfig fájlban az audiók könyvtára csak A -val vagy jelölve?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17159) BViktr válasza Tonyk (#17157) üzenetére


BViktr
tag

Nas520-nál nincs olyan mint a 310-nél volt hogy fel lehetett mountolni a nas gyökérkönyvtárát. \\Nsa310\nsa310
Meg lehet ezt hekkelni valahogy hogy legyen?

(#17160) Tonyk válasza BViktr (#17159) üzenetére


Tonyk
veterán

Smb gyökerét nem tudod felcsatolni, mert az nem megosztás (még 310-en sem)! Felcsatolni csak megosztást vagy annak könyvtárát lehet, magát a szervert nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17161) BViktr válasza Tonyk (#17160) üzenetére


BViktr
tag

Ne viccelj már. Évekig így használtam a 310-t.

(#17162) BViktr válasza BViktr (#17161) üzenetére


BViktr
tag

Fogalmazok másként.
NAS520-on nincs \nas520 megosztás ami a gyökérkönyvtárra mutat és fel lehet mountolni.

Ideiglenesen meg lehet oldani az etc\samba\smb.conf módosításával csak az a baj, hogy restart után törlődik. :(((

(#17163) ssid3956 válasza Tonyk (#17157) üzenetére


ssid3956
tag

Köszi a választ :D

Hol keressem ezt a settings.json file-t, és mit kell benne szerkeszteni pontosan?
Valamilyen portot kell kinyitnom, hogy működjön a transmission?

Valamint van lehetőség arra, hogy az említett NAS-ra feltegyem a Plex-et?

(#17164) Tonyk válasza ssid3956 (#17163) üzenetére


Tonyk
veterán

gyári tm esetében a fene tudja, hol van, szerintem le van itt írva a fórumban már, keress rá.

azt a portot kell nyitni, amit beállítasz a TM-ben az adatnak. Ha adminisztrálni is akarod, akkor azt is (célszerű másik portról elérni a belső 9091-et)

Plex: igen van (legalábbis 3x0/3x5-ös sorozaton van)

(#17162) BViktr

NAS520-on nincs \nas520 megosztás ami a gyökérkönyvtárra

Na most akkor milyen gyökérről beszélsz? A linux fájlrendszer alatti gyökérről ( \ ) vagy az \i-data\-ról esetleg \i-data\md0-ról ne adj Isten a \\nas -ról. Mert a \\nas még mindig nem megosztás....
Szóval jó lenne tudni, hogy az 310-es esetében az smb.conf -ban mit állítottál be. Már csak azért is, mert a \\nsa310\nsa310 nem standard gyári megosztás. Ilyet csak te hozhattál létre a megosztások alatt, de ott nem férsz a gyökérhez ( linux gyökér : \ ) . Ha pedig azt osztottad meg, az csak kézzel történhetett az smb.conf-ból -> baromi rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17165) Syl válasza ssid3956 (#17163) üzenetére


Syl
nagyúr

310-en a gyári Transmission config file:
/i-data/md0/.system/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json
Csak szerkesztés előtt webes felületen le kell állítani (Rendszer beállítás, firmware/csomagok, Tiltás)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17166) Mr Dini válasza Syl (#17165) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A 326 esetében picit másképp néz ki. Talán /i-data/sysvol/.PKG/config/Transmission/settings.json. de az "univerzális" megoldás, ami ugyan oda mutat minden NAS-on, az a /usr/local/zy-pkgs/ mappa. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17167) #79335424 válasza Tonyk (#17164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem az IP/Volume1 -re gondolt. 310 -en ezt csatolva eléred az összes megosztást. Nem tudom, hogy ez hogy néz ki 520 -on.

(#17168) Tonyk válasza #79335424 (#17167) üzenetére


Tonyk
veterán

Hacsak úgy nem! ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17169) mobilizmo válasza Tonyk (#17158) üzenetére


mobilizmo
addikt

Még rosszabb lett a helyzet. A zenei fájlokkal ugyanaz a helyzet, de a videókat közben elfelejtette. Pedig többször volt start/stop, rescan, sőt minidlna-t is upgradeltem. Közben az is kiderült, hogy nem eszköz függő a dolog, más eszközön is ugyanaddig a folderig lehet látni a zenéket. Este kipróbálom, hogy felveszek új foldert az utolsó megjelenített elé. Ha az eddigi utolsó kicsúszik, akkor valami max folder limitről lehet szó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17170) Tonyk válasza mobilizmo (#17169) üzenetére


Tonyk
veterán

Speciális karakterek nincsenek a könyvtárak neveiben?

Logba belenéztél már, hogy mi a baja?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17171) Tonyk válasza Tonyk (#17170) üzenetére


Tonyk
veterán

bocs, ez lemaradt: Célszerű a loggolást valami részletesebb üzemmódba tenni pl. debug

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17172) mobilizmo válasza Tonyk (#17170) üzenetére


mobilizmo
addikt

Néztem a logot, van bejegyzés zenei mappára vonatkozóan, de nem arra amelyiknél megakad (egyébként Peter Gabriel-nél), hanem korábban. Talán a hosszával van probléma. Most pontosan nem emlékszem, de este megnézem, meg átállítom debug módra. Annak idején azért álltam át minidlna-ra mert kevesebb erőforrást eszik, meg ezzel lehetett elérni, hogy a tv lejátszója a külső feliratokat is megjelenítse. Most lehet vissza kell állnom twonkyra a hálózati zenelejátszó miatt. :W

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17173) BViktr válasza #79335424 (#17167) üzenetére


BViktr
tag

Igen arra gondoltam. 520-on úgy néz ki, hogy konkrétan nincs.
De megoldottam. :)

(#17174) #79335424 válasza BViktr (#17173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne legyél infóirigy! :)

(#17175) BViktr válasza #79335424 (#17174) üzenetére


BViktr
tag

Annyira egyszerű, hogy erre nem is gondoltam.
Létrehoztam egy megosztást NAS520 néven. Beléptem ssh-n és ln -s -el belinkeltem a foldereket. Ennyi. :)

(#17176) Jumpman8


Jumpman8
csendes tag

Hello!

Van egy NAS 326-om, de nem tudom rá felimádkozni az FFp-t.
Amivel eddig próbálkoztam:
1.0 <NasHost>/admin/zy-pkgs/web_prefix fájlba ->http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ (nekem maga a nas-central.org se érhető el)

2.0 <NasHost>/admin/zy-pkgs/web_prefix fájlba -> ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror (Itt végig böngésztem a mappákat. NAS326 alatt nincs FFP ugye, csak a 310-nél. Bármelyiket adom meg neki direktbe, nem működik)

3.0 Próbálkoztam a kézi módszerrel is, ahogy a leírásban van.Bemásoltam a ffp_0.7_arm_004.zpkg fájlt a leírásban szereplő fájlokkal együtt,de sajnos ezt se látta.

Nem tudom mennyit változott a cikk írása óta a FW, mert csak akkor volt hajlandó látni a csomagot, ha a fájlokat a <NasHost>/.system/zy-pkgs/ mappába másoltam be, és módosítottam a ZYPKGS fájl.
Itt hiába jelent meg az FFp, telepítés során hiba lépett fel ->

Láttam, hogy több NAS 326 tulaj telepítette már fel az FFP-t sikerrel. Mit csinálok rosszul? Minden segítséget szívesen fogadok.

Köszönöm! :R

(#17177) ssid3956


ssid3956
tag

Köszönöm a válaszokat, a transmission beállítása sikerült.
Viszont a Plex telepítését nem tudom hogy csináljam... A "telepíthető alakalmazások" között nincs plex. Lehet hogy valami mókolással kellene felvarázsolni? Pl telepíteni pendroveról :DD

(#17178) Tonyk válasza ssid3956 (#17177) üzenetére


Tonyk
veterán

nincs gyári alkalmazások között plex. csak ffp alól lehet feltenni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17179) ssid3956 válasza Tonyk (#17178) üzenetére


ssid3956
tag

és azt hogy kell? :F
bonyolult?

(#17180) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

(#17175) BViktr

Ügyes megoldás, magam is ezt javasoltam volna (vagy egy bind mount-ot, mert a symlinket a samba nem igazán szereti), csak azt nem tudom, hogy reboot után megmarad-e a symlink...

(#17176) Jumpman8

A nas-central valamiért valóban nem elérhető. Így várnod kell, vagy kézzel kell felhegesztened az FFp-t... :(

(#17179) ssid3956

Jelenleg sehogy sem, mert halott az egész nas-central, ahol maga a Mijzelf repó is van (ez tartalmazza többek közt a plexmediaserver-t is)...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17181) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ZyXEL NAS 542-esem.

Van egy apró problémám.
Szóval a NAS-t egy wifi-s netü gépről tudom menedzselni. Alapban jó is mindenre, de másolásoknál némi gondom van vele.

Szóval ha rádugok a NAS-ra egy USB 3-as HDD-t vagy pendrive-ot és arról fel akarom másolni a tartalmát a NAS-ban levő belső HDD-kre és ezt egy laptopról mondjuk Total Commander-rel teszem, úgy hogy egyik ablak a NAS belső HDD cél hely a másik a NAS-ra dugott pendrive, akkor gyakorlatilag mégis ugye a hálózaton keresztül másol, WiFi esetében ez meg borzasztó lassú (kb 3 Mbyte/sec).
A problémám az hogy ezen kellene gyorsítani. De hogy?

Tudom ha putty -tyal bejelentkezek, akkor parancs sorosan meg lehet oldani, de ez ma nagyon nagyon fapadosnak tűnik, de ha nincs más ez fog maradni.

A telepíthető alkalmazások között nem találtam erre normális file manager-t. Vagy van?

Van erre valami jobb megoldás? Nem baj, ha egyszerű :)

Köszönettel:
Papp Z.

(#17182) #79335424 válasza pappzo (#17181) üzenetére


#79335424
törölt tag

FFP -> Midnight Commander.

(#17183) BViktr válasza Mr Dini (#17180) üzenetére


BViktr
tag

Megmarad a symlink reboot után.

(#17184) Mr Dini válasza Mr Dini (#17180) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mostmár van teljesen standalone (értsd nem FFp függő) plex zypkg is, itt lehet jelentkezni béta teszternek. :)

#17183

Akkor rosszul rémlett, köszi!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17185) Geripapa válasza pappzo (#17181) üzenetére


Geripapa
aktív tag

A 320 ban be lehet állitani hogy mit csináljon a nas a rajta lévö gomb megnyomásakor. Ott beállitod hogy másolja a külsö vinyot a belsöre utánna meg megnyomod a gombot. Már ha ezt a funkciot nem vették ki belölle.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#17186) Tonyk válasza Mr Dini (#17180) üzenetére


Tonyk
veterán

csak azt nem tudom, hogy reboot után megmarad-e a symlink...

Mér miért ne maradna meg? Ez fájlrendszer szintű.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17187) pappzo válasza #79335424 (#17182) üzenetére


pappzo
csendes tag

FFP felrakás nélkül nincs erre megoldás?
Néztem nekem nem tűnik egyszerűnek az FFP telepítése.
Vagy nem ördöngösség?

Esetleg más megoldás NAS belső és USB-re dugott eszközök közötti gyors másolásra?

(#17188) #79335424 válasza pappzo (#17187) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ráböktem az extra csomagok között az FFP -re, és feltelepült.

(#17189) BViktr válasza pappzo (#17187) üzenetére


BViktr
tag

Webes filekezelő?

(#17190) pappzo válasza #79335424 (#17188) üzenetére


pappzo
csendes tag

Ezt nem értem belépek az alkalmazás központban és semmi ilyet nem látok.

Hol keressem hogy van ez a könnyű telepítés?
Sajnos a telpített file böngésző nagyon gagyi semmire sem jó,

Valami Total Commander alap funkciós kellene. Másolás / áthelyezés / átnevezés / törlés.

(#17191) Mr Dini válasza Tonyk (#17186) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pont ez a probléma a ZyXEL NASoknál. A symlinkelés pl a gyökérbe azért nem marad meg, mert RAMdiszkekből/lemezképcsatolásból áll... De itt most nem arra gondoltam, hanem, hogy az rcS fájl minden rebootkor újragyártja a samba konfigokat stb és úgy rémlett, hogy reboot után nekem eltűnt az ln -s -ses symlink... Csak a hardlink és a mount --bind maradt meg. De mondom, ez nem biztos, csak halovány emlék. (Jelenleg Debi van bootolva, így most nem tudok ránézni.)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17192) ssid3956 válasza pappzo (#17190) üzenetére


ssid3956
tag

Nagyon-nagyon hálás lennék, ha elmagyaráznád lépésről lépésre :R :R

Mi az a nas-central, mi az a Mijzelf repó? FFP-t hogy telepítsem?

(#17193) #79335424 válasza pappzo (#17190) üzenetére


#79335424
törölt tag

Srácok!

Légyszi írjátok le neki a web.prefix mutatványt, mert én már nem emlékszem, hogy hogyan csináltam! Nekem az extra csomagok között most is ott az FFP.

(#17194) pappzo válasza #79335424 (#17193) üzenetére


pappzo
csendes tag

De hol vannak az extra csomagok? hol keressem?

(#17195) #79335424 válasza pappzo (#17194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most jövök rá, hogy az én 310 -em teljesen más story. Talán Mr Dini tud segíteni, hogy az 542 -re hogyan lehetne MC -t varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#17196) pappzo válasza #79335424 (#17195) üzenetére


pappzo
csendes tag

lehet ezért nem találtam.

Na majd érdeklődöm itt még.

(#17197) ssid3956


ssid3956
tag

Lehet hogy nagyon láma kérdés, de hogy kell portot nyitni a routeren? Az a problémám, hogy a Zyxel NAS326-ot akarom hálózaton kívülről elérni a myZyXELcloud segítségével. Össze van párosítva az account és az eszkköz, de mégis azt írja, hogy "nincs párosított eszköz". Ezért gondolom, hogy valamilyen port probléma lehet. A hálózat a következőképpen néz ki:

Az ubee router címe: 192.168.0.1 A TP-link router címe: 192.168.0.2
Ebben az esetben melyik routeren kell a port forwardot vagy mit :F beállítani?

Eddig annyit csináltam, hogy a nas vezérlőjében Az UPnP Port Mappingnál a telnetnek engedélyeztem a portot, valamint engedélyeztem a telnet szolgáltatást. Viszont nem tudom, hogy mit állítsak be a WAN portnál. Itt:

(#17198) Mr Dini válasza #79335424 (#17195) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mr Dini mostanában nagyon elfoglalt... Amúgy a válaszom az, hogy várjunk egy picit, míg a nas-central újra elérhető lesz, mivel MetaRepo nélkül kézzel összeszenvedni a csomagokat nem valami okos döntés...

Amúgy a web_prefix-es MetaRepo-s megoldásról írtam az NSA325v2 összefoglalójában annó. Bár mivel mondom a nas-central DNS rekordjai törlődtek valamilyen ismeretlen okból (tehát a szerver él) ez a megoldás sem működőképes... :(

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17199) ssid3956 válasza Mr Dini (#17198) üzenetére


ssid3956
tag

Halihó

Úgy látom a Nas central újra elérhető :D
Elmagyaráznád nekünk kérlek, hogy hogy lehet a Plexet telepíteni NAS326-ra? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#17200) Mr Dini válasza ssid3956 (#17199) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem sajnos még mindig úgy tűnik, hogy nincs regisztrálva a DNS rekord --> nem jön be az oldal, de ha Neked működik, akkor a #17198-as hsz-emben linkelt összefoglalóban található MetaRepository telepítést kell követned.

Majd, ha fent van a MR, akkor onnan már fel tudod tenni az FFp-t, ahonnan ugyebár a slacker tool-lal fel tudod tenni a plexet is. De @Mijzelf mester a napokban előállt egy plex csomaggal, ami egyenlőre tesztelői fázisban van még, így nem publikus, de kis tesztelésért cserébe bárki igényelheti itt.

Bízom benne, hogy az utóbbi programcsomagos verzió (ha végre elkészült) egy stabil, könnyen telepíthető csomag lesz. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.