Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) s4tch válasza M_AND_Ms (#13976) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a linket! Felment a java, települ szépen a jdownloader, csak épp a myjdownloader login adatokra nem kérdez rá, így pedig az egész működés alapja nincs meg. Hogyan tovább?

(#14002) M_AND_Ms válasza s4tch (#14001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A konzolon (ssh) futasd meg javaban a Jdownloader.jar-t. Egyszer ezt mindenképp meg kell tenned, így települ. Ha minden jó ott a konzolon rá fog kérdezni, meg frissítgeti is magát. Ha nem így tesz, akkor valami nem jó

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14003) tibi020


tibi020
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, nekem nas325-öm van, egy leírás alapján feltettem az ffp, megy az mc is, de én nem pendrive módszert olvastam hanem a nas-ra tévőst, ez működik is, de most szeretném feltenni a plex media servert is de arra meg csak pendrive módszert látok főleg ezen a honlapon.

szerintem csak a jogosultságokkal és ilyenekkel van probléma, de nem nagyon értek hozzá.

antik1
(újonc)

Akkor leírom még 1x a PLEX telepítését, mert sajna volt 1 - 2 hiba az előzőben.

Feltétel: FFP megléte.

Lépjünk be puttyal ssh-n a nas-ba.

Ezeket írjuk be sorba:

cd /i-data/md0/admin

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

funpkg -i cd /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

/ffp/start/plexmediaserver.sh install

/ffp/start/plexmediaserver.sh start

várjunk 5-10 percet még elindul.

Ha minden jól ment akkor elérjük az admin felületet a 32400 porton.

Tehát írjuk be a böngészőbe:
nas_ip:32400/manage

szóval a wget még megy, letölti a filet az admin mappába, de onnan már nem megy.

a következő utasítás az lenne, hogy:

funpkg -i cd /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

De erre már azt dobja, hogy
admin@NSA325:/i-data/md0/admin$ funpkg -i cd /admin/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz
Skipping cd: Invalid package filename
/admin/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz: No such file or directory
admin@NSA325:/i-data/md0/admin$

valaki tudja hogyan lehet tovább jutni?

Előre is köszönöm!

(#14004) Tonyk válasza tibi020 (#14003) üzenetére


Tonyk
veterán

A hibaüzenetben minden világosan benne van

Skipping cd: Invalid package filename
/admin/plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz: No such file or directory

nincs olyan csomag, hogy cd . Mivel a cd egy parancs (könyvtárváltás). Teljesen rossz helyre írtad...
Valamint nem találja a plexmedaserver-0.9.7-arm-5.txz -t sem . Vagy teljes elérési utat adj meg hozzá, vagy abból a könyvátrból add ki ezt a prancsot, ahol ez a file van.

Hogy hová akarsz könyvtárat váltani nem tudom, de a többi része így helyes

funkpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14005) tibi020 válasza Tonyk (#14004) üzenetére


tibi020
tag

Köszi a gyors választ, de én csak kontrol c kontrol v módszerrel próbáltam. Akkor mi lenne a helyes ha ide írnád megköszöném!

[ Szerkesztve ]

(#14006) Tonyk válasza tibi020 (#14005) üzenetére


Tonyk
veterán

leírtam...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14007) tibi020 válasza Tonyk (#14006) üzenetére


tibi020
tag

Oké, a vége lemaradt telefonon néztem, most elindítottam a gépet,
A te parancsodra ezt dobja:
admin@NSA325:/i-data/md0/admin$ funkpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz
-sh: funkpkg: command not found
admin@NSA325:/i-data/md0/admin$

???

(#14008) Mr Dini válasza tibi020 (#14007) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Először is az sshra roottal lépünk fel nem adminnal...

2. Miért nem slackerrel teszed fel a legfrissebb plexet?

Ehhez először is fel kell tenni a repokat a kylek kivételével. Fent a fórum keresőjébe írd be, h uwsiteloader.sh . Csupa only-copy-paste megoldást fogsz találni. (Sorry most nem tudok rákeresni) Aztán ha mindent megcsillagoztál a kylek kivételével és mindent felfrissített, akkor biztos,ami biztos alapon tolj neki egy updateot!:

slacker -U

Majd tegyük föl a plexet:

slacker -a plex

(Itt a listában csillagozd meg a legfrissebbet és tedd fel.)

Ezután próbáld indítani. Ha hibát ír, akkor valószínűleg hiányol pár függőséget, de ezt majd úgyis a tudtodra adja, ha lesz ilyesmi és simán felrakhatod a hiányolt csomagot a slackerrel.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14009) Tonyk válasza tibi020 (#14007) üzenetére


Tonyk
veterán

Hibaüzeneteket szoktad olvasni? Ott van. Nincs ilyen parancs. Elírtam a funpkg-t egy klval több lett benne.

funpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

De ezt onnan kell kiadni, ahol a plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz van!

A másik meg, hogy Mr. Dini által javasolt módon újabb verziót telepíthetsz.

(Tetű lassú lesz egyébként a plex ezen a nason...)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14010) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubhoz, egy ilyen NAS vásárlásával a héten! Eddig tetszik nagyon (a hangos ventit kivéve), bár egyelőre csak a transmissiont és a megosztást használom rajta.Na meg a nyomtató szervert! PC-ről megy is simán, de nem találok sem androidra, sem ios-re kompatibilis programot hozzá. Tudnátok ebben segíteni?

Akit érdekel, annak itt egy TM kliens ios-re, amivel safari-ból lehet torrenteket hozzáadni a NAS-os futó TM-hez: [link]

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#14011) synar válasza ajani (#14010) üzenetére


synar
őstag

Én ezt használom adnroidra: Remote Transmission, ha nem erre gondoltál, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#14012) tigrici válasza tibi020 (#14003) üzenetére


tigrici
aktív tag

Akkor a PLEX:
Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be SSH n a putyba.
Ha nem vagy root akkor " su " majd " jelszó "
töltsük le a skriptet egy nekünk tetsző könyvtárba:
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz
majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz
ha ezekkel megvagyunk telepitsük:
/ffp/start/plexmediaserver install

vagy slcker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.x-arm-x.txz a legfrissebbet.

itt várjuk még végez.
inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install ehelyett ez is jó lehet" sh /ffp/start/plexmediaserver.sh "
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop

várjunk 5-10 percet még elindul.

ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage

ezt ott ahova beléptél.ami ha az adminba töltöd igy néz ki.
funpkg -i /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14013) FefeeX válasza synar (#14011) üzenetére


FefeeX
veterán

De jó lenne, ha ennek a forráskódja fent lenne, és mindenki fordíthatna magának iOS-re, mert akkor nem kéne az engedélyeztetési eljárás (amin bebuknak, mert nem engedett szoftver), hanem mint "saját fejlesztés" fel lehetne tenni a telóra...

(#14014) junkpod válasza FefeeX (#14013) üzenetére


junkpod
nagyúr

de webböngészőből van egy alap felület, ami használható, persze nem olyan profi mint a kliens, de működik.
(iPhone-ra nincs Transmission kliens mert nem engedik???)

múltkor kérdeztem, de elnyelődött: milyen típusra érdemes cserélni a hangosodó 2 éves ventilátort NSA325-ben? Vagy érdemes kenegetni valamivel?

Box's don't touch!

(#14015) Anonymus23 válasza junkpod (#14014) üzenetére


Anonymus23
veterán

v1 vagy v2 van neked?
v2-höz

;) - The Power of the Light Side

(#14016) Tonyk válasza junkpod (#14014) üzenetére


Tonyk
veterán

A böngészős felületre is van már tuning régen! [link]

Letöltöd az .sh-t és futtatod.

kb ilyen csak nem krix-kraxos ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14017) FefeeX válasza junkpod (#14014) üzenetére


FefeeX
veterán

Webböngészőben nem lehet hozzáadni torrent file-t...
A torrent kliens egyébként ellentétes az Appstore elveivel.

(#14018) junkpod válasza FefeeX (#14017) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezt nem tudom, de Tonyk által linkelt képen a bal felső sarok egy nagy zöld + jel, erős a gyanúm, hogy ez torrent hozzáadás lesz.
iPhone elvek: ezt nem is tudtam, még egy ok, hogy ne vegyek olyat. érthetetlen, hogy egy távoli gépen futó torrent kliens kezelőfelülete hogy ütközik az elveikbe...

Anonymus23 köszi, talán v2 de majd megnézem. és mi van ha v1?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#14019) M_AND_Ms válasza junkpod (#14014) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bármilyenre, ami 3 pines csatival rendelkezik, 80x80x20mm méretű, kellően sok levegőt mozgat meg és kellően halk a számodra. Én Coolink Swif2 80L-re cseréltem a minap. Azóta csend van - a gyári kerregett

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14020) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy LG 50lb650v-m amin véééégre van müködő Plex kliens. Eddig is volt csak (nekem) nem müködött, most viszont hibátlanul megy. Kérdésem az lenne, valaki egy leírást tudna linkelni arról, h hogy tudom feltenni a legfrissebb Plex-et a 325v2-mre?

(#14021) Sakab válasza Sakab (#14020) üzenetére


Sakab
senior tag

ajaj most olvastam vissza és látom pont a plex a téma, még mielött megvádolnátok azzal, hogy nem olvasok vissza próbálok...de eddig nem találtam egy teljes müködök ctrl c plus v "leírást" :F

(#14022) FefeeX válasza junkpod (#14018) üzenetére


FefeeX
veterán

Az Apple eszközökön sandbox van. Azt jelenti, hogy minden programnak van saját "homokozója", ahol tartózkodhat, ahova és ahonnan dolgozhat. Alapvetően egy program sem fér hozzá más programok dolgaihoz. Emiatt lehet az, hogy míg Anrdoidra vannak vírusok, Apple készülékeken szinte lehetetlen a fertőződés, mert még ha le is töltöd, ha nincs JBzve a telefonod, bent marad a homokozóban.
Ugyan ha még le is töltöd a torrent fájlt, ugyanazzal a böngészővel, attól még nincs neki egy olyan mappaszerkezete a homokozóban, mint amit a windows, vagy egyéb oprendszerek alatt megszoktál, tehát utána megnyitni sem tudnál mit és hogyan. DE, ugyan ezt az update-et nem tettem fel, korábban még hozzáadás gombom sem volt a böngészőben, csak a futó torrenteket tudtam menedzselni.
(annyira nem nagy probléma egyébként, mert szinte mindig gépközelben vagyok, vagy van nálam noti, inkább csak a lehetőség, ami hiányzik :) )

(#14023) Anonymus23 válasza junkpod (#14018) üzenetére


Anonymus23
veterán

Annyi van, hogy nem egyforma a ventilátor a 325 v1-ben és a v2-ben.
v1: 60x60x10
v2: 80x80x20

;) - The Power of the Light Side

(#14024) tigrici válasza Sakab (#14020) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ezen az Lb Tv tipuson előre telepitett médialink "plex" vagy az alkalmazástárból felrakott plex van?Az első tipus directplay azaz a tv dekodol a másodiknál a nasnak kellene kodolni,amire kevés a szufla.Ez vagy a szinkronizáció hiánya az app és a zserver között,vagy csak egy szerüen az Lg müve és nem fér hozzá az alkalmazás a tv-en a kodekekhez.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14025) Sakab válasza tigrici (#14024) üzenetére


Sakab
senior tag

Alkalmazások közül töltöttem le kb egy 800kb-os appot. Gépre feltettem a server részét és megy szépen, de azt hogy mi kodol azt nem tudom :S Nincs itt valaki akinek szintén LG-tvje van és próbálkozott plexel? :/ Mert ha nemmegy nem is kinlódok vele tovább...nem birtam eddig feltelepíteni. Ha a zyxel kódolna akkor marad a fapados minidlna :F

(#14026) Mr Dini válasza FefeeX (#14022) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocsi, ez itt nagyon off, de nem szeretem ha fikázzák a droidot! :DDD

Androidra sincs nagyon vírus... Pláne, h root jogok nélkül milyen app tud belenyúlni a rendszerbe?

Az android is tud hasonló elkülönítést és még a rendszerrel is intenteken keresztül kommunikál.

Illetve a fejlesztés is ingyenes rá. Nem kell kifizetni azt a ~100 dollárt... (Jó persze a playnek is van fejlesztői díja(15 $) de az nem azt jelenti, h nem oszthatod meg bárkivel a csomagfájlt. Ios alatt max a kódot lehetne továbbadni...

Iphonet manapság csak a tinik vesznek, mert JB nélkül használhatatlan arra, amire manapság egy komolyabb célokkal rendelkező felhasználó tenne.

Ha csak fényképezésre meg féjszbúkozásra kéne, akkor talán elfogadnám, mert a SoC erős, csak az oprendszer csicsa...

Ne hasonlítsuk a szezont a fazonnal. Az android, az apple és a windows is más-más dolgokban jó.

Mint mondtam az, h a droidra vannak vírusok erős kijelentés! Olyan, h general android vírus még nem létezik. Előfordulhat, hogy néhány droid platformú telefonra a gyártók véletlenül rést hagytak a kódban, amivel megszerezhető a root jog és vele együtt a hatalom a rendszer felett, az nem az aosp hibája, hanem az adott gyártóé... ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14027) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

AceStream jellegű cuccot fel lehet tenni?
Valahogy úgy képzelném, hogy az AceStream által a kliensektől leszedett és összerakott stream-et a DLNA szerver szolgáltatná szabvány megoldásban a tévé, vagy egyéb DLNA kliens felé. (tehát, mondjuk egy mindidlna plugin - mintha Sertviio-hoz létezne is)

Hasonlót már láttam, ahol ugyanígy KODI-t szolgálta ki AceStream streamjével egy AceStreamBridge alkalmazás

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14028) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#14027) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Közben utánaolvasva úgy tűnik, hogy a Serviio is csak úgy megy, ha ott van mellette az Acestream, amit meg lehet kérni, hogy generáljon streamet, amit be lehet adni a Serviio-nak mint forrást. De ez csak Win alatt megy, hiszen csak ott van AceStream.

No mindegy, pedig jó lett volna PC nélkül NFL-t nézni Acestream-en.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14029) Sakab válasza tigrici (#14024) üzenetére


Sakab
senior tag

Ezt most kaptam az LG fórumba:

blakey: Lehet Direct Play, Direct Streaming és Transcoding, neked kell beállítani, hogy mi legyen az elsődleges.

Azaz belehet úgy állítani a klienst, hogy a TV kódoljon...az meg ugye bírja elvielg :R
szóval akkor írom, hogy a telepítéssel hol állok:

FFP be, root be...

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz Már itt el hasaltam, mert nem találja, de manuálisan letöltöttem, és az admin mappába másoltam.

majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz

root@NSA325-v2:/home/shares# dir
plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz

root@NSA325-v2:/home/shares# funpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz
Skipping plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz: Already

eddig jutottam... :F letöltve levan, viszont kicsomagolni, feltelepíteni nem tudom valamiért
________

Próbáltam ezzel a módszerrel is:

vagy slcker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.x-arm-x.txz a legfrissebbet.
Na itt meg végig néztem a több 100 csomagot, de nincs a listába semmilyen plex :F

(#14030) Tonyk válasza Sakab (#14029) üzenetére


Tonyk
veterán

funpkg -i parancsot onnét add ki ahol a txz file van...

slacker -a plex -el tudsz telepíteni....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14031) Sakab válasza Tonyk (#14030) üzenetére


Sakab
senior tag

ott adom ki...

root@NSA325-v2:/home/shares# dir
plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz
plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz.1

de átléptem oda is ahova kézzel töltöttem le:

root@NSA325-v2:/mnt/HD_a2/admin# dir
Dropbox medi.txz polkast
download mediatomb-0.12.01-arm-0.txz zy-pkgs
idle3-tools-0.9.1-arm-0.txz plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz zyfw

root@NSA325-v2:/mnt/HD_a2/admin# funpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz
Skipping plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz: Already installed

[ Szerkesztve ]

(#14032) Mr Dini válasza Sakab (#14029) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Hagyjátok már a wgetelős funpkgs telepítést. Az egy régi verzió és szerintem a slacker sokkal gyorsabb/egyszerűbb.

Neked is azt javaslom, h először a fórum keresőbe (fent) írd be az uwsiteloader.sh címszót és másold be ssh-n azt a pár parancsot, illetve csillagozd meg az összes repo-t a kylek kivételével.

Majd tolj egy frissítést:

slacker -U

Utána tedd fel a plexet:

slacker -a plex

Itt a listában csillagozd meg a plexet, majd tedd fel. Utána próbáld elindítani:

/ffp/start/plexmediaserver.sh start

Ha hibát írna, akkor valószínűleg valami függőség hiányzik... Ilyenkor a tudtodra adja, általában egy Can't load lib... -bal itt a lib utáni rész az érdekes és ezeket is fel kell tenned slackerrel. Ha végre az összes függőség fent van és minden ok, akkor elindul a plex.

Ui.: nemtudom, h kell e konfigban turkálni még, mert nem használok plexet, nálam a kodi végez mindent. :D

Más for everyone :DDD:

Találtam egy scriptet, ami minidlnahoz tud letölteni cover-t imdbről, ha letöltődött a film. Ha valakit érdekel szívesen megosztom! :)

Szerk.:

Látom közben írtál. Már azt írja, h fel van telepítve a funpkg. Ott van, h "Already installed".

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14033) Sakab válasza Mr Dini (#14032) üzenetére


Sakab
senior tag

Na már tovább jutottam a stickel

(#14034) Tonyk válasza junkpod (#14018) üzenetére


Tonyk
veterán

"ezt nem tudom, de Tonyk által linkelt képen a bal felső sarok egy nagy zöld + jel, erős a gyanúm, hogy ez torrent hozzáadás lesz."

:K

:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14035) Sakab


Sakab
senior tag

Siker, fent van és elindult hiba nélkül:

Starting Plex Media Server...
Plex Media server is not yet installed
Usage /ffp/start/plexmediaserver.sh <flags> [ start | stop | status | restart | version ]

Starting without option will give you a graphical menu, which give you
the possibility to install, upgrade, uninstall, start and stop Plex Media Server

Possible flags:
--arm=auto (default)
--arm=v5 (NSA3xx)
--arm=v7
--arm=v7neon (NAS5xx)
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Viszont az admin oldal nem akar bejönni sehogy sem: próbáltam ip:3400 v ip:3400/manage eggyik sem jó :/

(#14036) Sakab válasza Sakab (#14035) üzenetére


Sakab
senior tag

aha meg van miér nincs admin...mert még konfigolni kéne ezzel:

/ffp/start/plexmediaserver.sh arm=v5 install v start de egyikre sem történik semmi :F

[ Szerkesztve ]

(#14037) tigrici válasza Sakab (#14036) üzenetére


tigrici
aktív tag

nem konfigolni kell hanem telepiteni.mert maga a plex még nem települt fel.azaz olvasd tovább a leirást és tedd futtathatová a plexmediaserver.sh át majd jöhet az install.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14038) Sakab válasza tigrici (#14037) üzenetére


Sakab
senior tag

/ffp/start/plexmediaserver.sh
ezzel bejött pár bin és spk verzio egyik Synology másik Netgear az utóbbi kell nekem ugye?

ez alapján csináltam:

itt várjuk még végez.
inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install ehelyett ez is jó lehet" sh /ffp/start/plexmediaserver.sh "
/ffp/start/plexmediaserver.sh start
leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop
várjunk 5-10 percet még elindul.
ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage

és itt az összes ponton végig mentem...nemtudom hogyan tovább

[ Szerkesztve ]

(#14039) tigrici válasza Sakab (#14038) üzenetére


tigrici
aktív tag

itt kaptál egy listát.az mi?ha jol emlékszem az első sor az automatikusan a legfrissebbet teszi.de amugy a bin kiterjesztés elönyösebb. A directplayt valoban lehet engedélyezni csak a szinkronizácio hiánya miatt nem hatásos.Elvileg plexpass megoldaná de ezt nem probáltam még.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14040) vanRobert válasza Mr Dini (#14032) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

Engem érdekelne az a script
Meg az is, hogy hová és hogyan kell betenni, Linux szinten eléggé analfabéta vagyok. :B

(#14041) Sakab válasza tigrici (#14039) üzenetére


Sakab
senior tag

Nem engedi telepíteni.
De már amugyis fent van mivel ha rákérdezek a statusra kiirja, hogy not runing meg a verziót is. Azaz már feltelepítve felvan csak elinditani nem tudom

(#14042) tigrici válasza Sakab (#14041) üzenetére


tigrici
aktív tag

probáld meg az első pontot.azaz latest.ha meg telepitve van akkor allitsd meg. majd ujra start.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14043) #79335424 válasza Mr Dini (#14026) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arról nem is szólva, hogy köztudottan az Androidban alap, hogy minden alkalmazás a saját, virtuális környezetében (homokozójában) fut. Nem is értem azt az érvelést.

(#14044) Sakab válasza tigrici (#14042) üzenetére


Sakab
senior tag

Az a listából a legújabbat teszi fel..de azzal is ugyan ez történik

(#14045) tigrici válasza Sakab (#14044) üzenetére


tigrici
aktív tag

még 1probát megér a legrégebbi.vagy mc alatt nézd meg hogy létre jött e a plex mint mappa.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14046) Mr Dini válasza Sakab (#14044) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Add ki ezt:

/ffp/start/plexmediaserver.sh start

Vagy ugyanez, csak restarttal. Mit reagál ilyenkor?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14047) Tonyk válasza vanRobert (#14040) üzenetére


Tonyk
veterán

google : minidlna imdb script cover

[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14048) Mr Dini válasza vanRobert (#14040) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ezt a scriptet úgy találtam, h visszaolvastam itt az nsa topikban és valahol a #12000 hsz környékén vki megkérdezte, h ezt a Headless által készített openwrt-s scriptet lehet-e a nason használni. Sajnos a link már halott volt, ezért kénytelen voltam Headlesshez fordulni, aki szinte azonnal reagállt és felvilágosított, h elköltözött suste oldala. Úgyhogy szeretném megköszönni Neki a scriptet, mert rendkívül hasznos! :R

Tehát csapjunk is bele!

0. Lépés

Lépj be ssh-n root-tal, majd hozz létre egy mappát a scriptnek és cd-z bele.

Pl:

mkdir /i-data/md0/admin/scripts/
cd /i-data/md0/admin/scripts/

1. Lépés

Szedd le a mappába a scriptet tartalmazó openwrt-t:

wget http://susteopenwrt.ipdns.hu/Openwrt_Barrier_Breaker/SYSUPGRADE/servicesbackups/x_full_nonconfig-2015-12-02.tar.gz

2. Lépés

Ha minden ok és ls-re ott a tar.gz állomány, akkor csomagoljuk is ki:

tar -zxvf ./x_full_nonconfig-2015-12-02.tar.gz

Ha szépen kicsomagolta az állományt, akkor nyugodtan törölhetjük is, a továbbiakban már nem lesz rá szükség.

2.5 lépés

Mivel nekünk nem kell az egézs suste féle openwrt, érdemes a ./bin/minidlna_thumbnail_make fájlt áthelyezni mondjuk a ../admin/ mappába és törölni a többit, majd visszatenni a helyére. Ezt értelemszerűen így tudjuk megtenni:

mv ./bin/minidlna_thumbnail_make ../admin/
rm -R ./*
mv ../admin/minidlna_thumbnail_make ./

3. Lépés

Tegyük futtathatóvá a kódot a chmod a+x ./minidlna_thumbnail_make paranccsal!

Ezután már csak a transmission settings.jsonjában kell szerkeszteni, hogy ha letöltötte a torrentet, akkor futtassa le ezt.

Ui.: természetesen az elérési utak eltérhetnek.

Remélem érthető! :D

Dini

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14049) Tonyk válasza Mr Dini (#14048) üzenetére


Tonyk
veterán

nem működik a link... töltsd fel valahová, mert akinek kell, így nehezen jut hozzá

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14050) vanRobert válasza Mr Dini (#14048) üzenetére


vanRobert
tag

Hmmmmm....
Ez egy kicsit... nos összetettebb, mint egy parancsikonra a dupla kattintás...
Nagyon köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.