Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) footy válasza gduck (#17900) üzenetére


footy
addikt

A CIFS megosztások látszanak, de nem tudok írni az admin/zy-pkgs mappába. Onna hiányzik a web_prefix file.
Van valami opció a reseten kívül?

(#17902) kmarci25 válasza Joshi (#17898) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, biztos, hogy valamit eltoltam, vagy hibásan érkezett a venti, de ennek adom a kisebb esélyt. A noctua másnál már működött, így nem hiszem, hogy elektronika lenne, bár lehet, hogy azóta tettek bele valamit. Azért fura, mert legelőször ugyan nem forrasztottam, hanem a noctuahoz kapott gyorsrögzítővel (valami 3M cucc asszem) kötöttem össze, és már akkor sem ment, pedig ott is színhelyesen kötöttem be. Sajnos se multiméterem, se pc-m nincs... :B Asszem veszek valami olcsó párszázas ventit, aztán meglátjuk az hogyan muzsikál. Köszi a segítséget! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17903) szjoci válasza kmarci25 (#17902) üzenetére


szjoci
őstag

Próbaképpen az eredeti ventit vissza lehetne kötni, mert ha már az sem fog működni akkor felesleges megint venned egyet.

(#17904) TA68 válasza kmarci25 (#17902) üzenetére


TA68
senior tag

A NAS tápjával is ki tudod próbálni a ventit. A dugó külső fém része a negatív, belső a pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#17905) footy válasza footy (#17899) üzenetére


footy
addikt

Valaki erre?

sziasztok!
hosszú idő után újraindítottam a NAS-t és úgy tűnik az FFP(HDD-re van telepítve) nem fut. (A megosztások mennek)
Nem tudok SSH-zni a NAS-ra és a telepített alkalmazások sem működnek. (pl.: Torrent)
Újraindítás óta pedig a CPU 100%-on megy.
Ezek a folyamatok használják a CPU-t:
Szám 1 syslog-ng 80.0
Szám 2 zysh-cgi 10.7
Szám 3 zyshd 2.9
A firmware V4.70(AFK.3)
A csomagkezelő pedig inaktív. Nem mutatja a telepített és az elérhető csomagokat sem.
A hibaüzenet szerint: Ez a szolgáltatás nem elérhető, mivel nincs kötet.
valakinek ötlet?

A CIFS megosztások látszanak, de nem tudok írni az admin/zy-pkgs mappába. Onna hiányzik a web_prefix file.
Van valami opció a reseten kívül?

(#17906) footy


footy
addikt

Ha valakit erdekel:
A megoldas a tapcsere volt. Magaban a vinyo es a nas is mukodott, viszont feltunt hogy egy ido utan a vinyot mar fel sem tudja porgetni rendesen a nas. Ezert kicsereltem a tapot, es elkezdett mukodni a nas. A particiok viszont tonkrementek, szoval ujra kellett huznom, de mostmar megy.

(#17907) Syl


Syl
nagyúr

Ezen az őrült régi ownCloud-on (5.0.8) kívül létezik más cloud sync alkalmazás a 310-esre?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17908) Mr Dini válasza Syl (#17907) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

FFp, PHP, plusz valamilyen webszerver és már mehet is fel a frissebb ownCloud.

Vagy GDrive/Dropbox. Ezekhez nem tudom, hogy van-e még működőképes gyári csomag (zy-pkg), de az rclone-nal kiválóan összepárosítható szintén FFp alól.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17909) Syl válasza Mr Dini (#17908) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! :R
A második verzió nem játszik, nem akarom public cuccal összekötni a NAS-t.
Az első meg nekem túl komplikált :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17910) footy válasza footy (#17906) üzenetére


footy
addikt

Az újratelepítés óta mindig befagy a transmission. A letöltés megy egy darabig, aztán a daemon nem válaszol.
A processstátusz szerint fut a folyamat, de nem történik semmi és újraindításnál látszik is hogy nem futott rendesen:

státusz
root@NAS:~# /ffp/start/transmission.sh status
PROCESS STATUS INFO: transmission is running with process ID(s):11956

újraindítás
root@NAS:~# /ffp/start/transmission.sh restart
Stopping transmission...[ Fail!!! ] ERROR WARNING: transmission failed to exit cleanly within 6 seconds. Timeout reached!
Stopping transmission by force...done! [ OK ]
Starting transmission...done! [ OK ]

Valakinek van valami ötlete? Transmission 2.92, a függőségekből pedig a legújabbakat tettem fel.

(#17911) s4tch


s4tch
veterán

ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/NSA310s/firmware/

Van itt egy mai dátumú firmware NSA310s-re. Épp telepíti a nas, kíváncsi vagyok, változik-e valami érdemben.

(#17912) footy válasza footy (#17910) üzenetére


footy
addikt

Entware-ng-bol ujratelepitve mukodik a torrent is.

(#17913) s4tch válasza s4tch (#17911) üzenetére


s4tch
veterán

upnp port mapping továbbra sem megy. Changelog kéne, semmi változást nem tapasztaltam.

(#17914) imis


imis
senior tag

Mostanában a transmission démon eldobálja a kapcsolatott (így nem tudok mindig torrentet indítani), gondoltam feltennék egy újabbat, mert ez a 2.82-s és látom van 2.92, de olyan mintha a putty-alattt nem engedne írni a könyvtárba:

Persze az én nas-omon már volt telepítve ffp is és transmission, de gondoltam az alábbi leírás alapján próbálkozom.
https://logout.hu/bejegyzes/doky1988/nsa-310_alapveto_dolgok_es_legfrissebb_transmissio.html

(#17915) Tonyk válasza imis (#17914) üzenetére


Tonyk
veterán

root-tal lépj be

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17916) PyCos válasza s4tch (#17911) üzenetére


PyCos
tag

Szia.
Engem érdekelne a tapasztalat az új firmware-el. (NSA310S_V4.75(AALH.2)C0.zip ?)
Van vlmi változás? Érdemes nekifutni ?

Még nem csináltam ilyet, mielőtt belaktam a NAS-t frissítettem és utána telepítettem és setup-oltam mindent, egy firmware telepítés gondolom nem reseteli a mostani telepített konfigot (FFP, Transmission, Users ... )

Köszi

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#17917) Tonyk válasza PyCos (#17916) üzenetére


Tonyk
veterán

Benne van a új fw. mellé pakolt fájlban, hogy mi változott. SMB sérülékenységet foltozták be. (Apply the official patch of Samba to fix CVE-2017-7494)

Minden beállításod megmarad. Nyugodtan frissítheted.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17918) imis válasza Tonyk (#17915) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, a memóriám sem a régi. régen puttyoltam.

(#17919) imis válasza imis (#17918) üzenetére


imis
senior tag

Az újabb transmission-nál a letöltés megáll és nem tudom elindítani, közben a NAS is elérhetetlenné válik. Csak az újraindítás segít, de a torrent akkor sem folytatja a letöltést.
Már azon gondolkodom, hogy a NAS vacakol, de félek a 3 terrás vinyomat átrakni egy másik nas-ba. Mennyire bonyolult a költöztetés (mondjuk egy Synology-ba)? mert ha nem javul a helyzet, kénytelen leszek új megoldást keresni, de 2,5 terra adatot nem szeretnék veszíteni.

(#17920) footy válasza imis (#17919) üzenetére


footy
addikt

Van joga a transmission usernek a letoltes mappaba irni?
Nekem az volt a gond

(#17921) imis válasza footy (#17920) üzenetére


imis
senior tag

Van joga a transmission usernek a letoltes mappaba irni?
ezt hol tudom megnézni?

(#17922) footy válasza imis (#17921) üzenetére


footy
addikt

SSH-n belepsz es ls -ltra /i-data/md0/ vagy arra a konyvtarra ahova a transmission tolt.

(#17923) imis válasza footy (#17920) üzenetére


imis
senior tag

most megy, Köszi. :R
Meglátom, hogy fagyogat-e a nas.

(#17924) footy válasza imis (#17923) üzenetére


footy
addikt

Ezzel még nem lett megjavítva, igazából a parancs kimenete kellett volna, hogy a letöltési könyvtár tulajdonosa-e a transmission user.

(#17925) R a y válasza gduck (#17707) üzenetére


R a y
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#17926) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Ugyan nekem NSA320 V4.70(AFO.3) van, de hátha tudtok segíteni. Nem tudok SSH -val kapcsolódni a géphez. Olvasok mindenféle backdoor -ról, ahol mindig egy linket emlegetnek, ami engedélyezi ezt a NAS -on, de nálam egyik sem megy. Esetleg tudnátok segíteni?

Igazából egy konfig parancsot szeretnék lefuttatni, ami megoldja a gigabites sebességproblémáját a gépnek...

(#17927) Mayall válasza HIJ (#17926) üzenetére


Mayall
tag

Elolvastad a témaindító cikk harmadik oldalát?

(#17928) HIJ válasza Mayall (#17927) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, az lett a megoldás. Legalábbis a Telnet problémára. Sajnos a fő problémát nem sikerült megoldani. Szóval gigabites hálózaton még mindig szar a sebesség. Csak 10/100 -on hajlandó normálisan működni. Nem tudom hirtelen mitől lehet ilyen, de lehet hogy kuka lesz...

[ Szerkesztve ]

(#17929) Geripapa válasza HIJ (#17928) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Kábel tuti jó? A géped megy a nas helyén gigabiten?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#17930) HIJ válasza Geripapa (#17929) üzenetére


HIJ
őstag

Persze, ezeken már túl vagyok. Csak 10/100 -as switchen hajlandó hozni a 10/100 -as sebességet. Ha gigabiten van, akkor csak 10 Mbiten hajlanó összeállni...

(#17931) Tonyk válasza HIJ (#17928) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye nincs bekapcsolva a Jumbo Frame?
Ha igen, akkor ugye minden eszközöd támogatja, amin átmegy a csomag?
Ha támogatják is az eszközök a jumbo frame-et, akkor ugye mindegyik azonos keretméretre van állítva? Ha nem akkor tedd meg.

Ha bármely kérdésre nemleges a válasz, akkor kapcsold ki Jubo Frame-et!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17932) footy válasza HIJ (#17928) üzenetére


footy
addikt

Auto negotioation mindket oldalon (Switch-NAS) be van kapcsolva? Ha az egyik oldal fix, akkor a masiknak is annak kell lennie.

(#17933) HIJ válasza footy (#17932) üzenetére


HIJ
őstag

Az van, hogy egy mezei switchel többnyire összeáll 10/100 -ra. Ha az otthoni switchemmel próbáltam Auto -n meg sem szólal csak ha 10/10 -re állítom. Most megpróbáltam kikapcsolni a negotioation -t, de úgy sem megy. Az a baj hogy ez régen jó volt. Annyi hogy ez a NAS anyuéknál volt és lehet hogy már 2 éve így megy, csak eddig nem vettem észre. Most hazahoztam és itthon meg meg sem szólalt. Ekkor kerestem rá a témára és látom, hogy ez egy típushiba. Legalábbis egy srác írta, hogy 4 NAS -t vett, amiből kettőnél ez volt a hiba.

Tonyk: Nincs Jubo Frame :N

Esetleg ha van még ötlet, szívesen fogadom. Ha nem muszáj nem dobom ki, mert összességében 10/100 -as switchel megy...

(#17934) footy válasza HIJ (#17933) üzenetére


footy
addikt

Nekem Cisco 2960G-vel osszeall gigabitre autonegotiationnel.

(#17935) Joshi válasza HIJ (#17933) üzenetére


Joshi
titán

Régebben én használtam a NSA320-al egy gigabit switchet, de hibátlanul működött. Azt hiszem TP-Link TL-SG1008D volt. A routerben mindennek fix IP-t adtál? Kábelből minimum CAT5e kell, a sima CAT5 nem jó.

(#17936) HIJ válasza Joshi (#17935) üzenetére


HIJ
őstag

Közvetlen összekötve a gépemmel is csak 10/100 -ra áll össze, szóval kábelt nem hibáztatnám. Meg ugye ott van az a tény is, hogy két környezetben is ugyan azt a hibát produkálja, tehát számomra egyértelmű, hogy a NAS -al van valami

(#17937) Joshi válasza HIJ (#17936) üzenetére


Joshi
titán

Kábel oldalról nincs értelme a "hibáztatni" szónak, egyszerűen a gigabithez minimum CAT5e kell. Ha ez adott akkor annak működnie kell gigabiten. Nekem is a V4.70(AFO.3) van fent de soha semmi gond nem volt. Most is gigabiten van összekötve a NAS a PC-vel routeren(TP-Link 1043) keresztül és simán másolok NAS-ról PC-re ~80MB/s-el vissza meg nagyjából a felével. Ott valami nálad nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#17938) HIJ válasza Joshi (#17937) üzenetére


HIJ
őstag

Na hát ezt mondom én is, hogy működnie kell ennek. Egyébként a házat én kábeleztem cat5e kábellel és szinte minden eszközöm gigabites és persze egyikkel sincs gond. Ez igaz anyuékra is... Akkor lehet hogy kuka lesz mégis vagy esetleg félreteszem egy 10/100 -as hálózati környezetre...

(#17939) Tonyk válasza HIJ (#17938) üzenetére


Tonyk
veterán

Én még nem hallottam nsa320 ilyen hibájáról, pedig elég rég óta használom több helyen is ezt a típust, elődjeit, utódjait. És ha itt lenne ilyen hiba, akkor a többin is előjönne ez, lévén szinte tök u.a. a széria. Ettől függetlenül bármi lehet persze.
Nincs valami ütközés a hálón és gondolom másik kábellal is próbáltad már?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17940) Somatom válasza Tonyk (#17939) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, valakinek volt már itt korábban ilyen only 10/100 hiba. Úgy emlékszem, hogy valami érintkező hajlott el a csatlakozóban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17941) Joshi válasza HIJ (#17938) üzenetére


Joshi
titán

Azt kellene meglesni amit Somatom ír: "Úgy emlékszem, hogy valami érintkező hajlott el a csatlakozóban."
Szinte kizárt hogy egy gigabites ethernet csak 100-ként működjön, ez olyan mint a PCI-E foglalat, amennyi láb érintkezik annyi a szorzója.

(#17942) HIJ válasza Joshi (#17941) üzenetére


HIJ
őstag

Sajnos ez sem:

Egyébként ebben a fórumba találtam ezzel kapcsolatban megoldásokat.

Put the next script into /usr/local/zy-pkgs/etc/init.d, make it executable and reboot.
See if it helps.
#!/bin/sh

ethtool -A egiga0 autoneg on rx on tx on
ethtool -A egiga0 autoneg off rx off tx off
ethtool -C egiga0 adaptive-rx on adaptive-tx on
ethtool -r egiga0

Ezt még nem próbáltam, hogy segít-e...

(#17943) Tonyk válasza Joshi (#17941) üzenetére


Tonyk
veterán

"ez olyan mint a PCI-E foglalat, amennyi láb érintkezik annyi a szorzója."

:DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17944) Joshi válasza Tonyk (#17943) üzenetére


Joshi
titán

Csak érzékeltetni akartam hogy mire gondoljon. :D De legszívesebben cserélnék NAS-t HIJ-el.

(#17945) Joshi válasza HIJ (#17942) üzenetére


Joshi
titán

Vedd le a burkolatot és onnan is készíts fotót. :K

(#17946) Joshi válasza Joshi (#17945) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen meg kell győződni arról, hogy fizikailag hibátlan a foglalat.

(#17947) HIJ válasza Joshi (#17946) üzenetére


HIJ
őstag

Nem látok rajta semmi különöset. Mondjuk a NYÁK hátulja néhol fehér oxidos. Azt lehet hogy lemosom majd, de nem hinném hogy ez segít rajta...

(#17948) vanRobert válasza HIJ (#17947) üzenetére


vanRobert
tag

Azt a fehéres izét le ne mosd! Nem oxid, hanem folyasztószer. A forrasztásnál válik ki, és (többek közt) az ilyen kiválás pont az eloxidálástól védi a forraszkötést. Szóval az úgy jó ahogy van.
Lehet, hogy hülye kérdés, de a a kábel másik vége (legyen mondjuk a NAS felőli vége az EGYIK vége) gigabites csatlakozóba kapcsolódik...?

(#17949) imis válasza footy (#17924) üzenetére


imis
senior tag

"Ezzel még nem lett megjavítva, igazából a parancs kimenete kellett volna, hogy a letöltési könyvtár tulajdonosa-e a transmission user."

Igen, root joggal feltettem a transmission-t és most nem tudom törölni a letöltéseket csak putty alatt mc-ben, vagy transmissin-ból. Admin belépéssel nem megy.
Hol tudom átállítani? A settings.json -ban próbáltam, de nem sikerült.

(#17950) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Hogy lehet a Zyxel NAS326-on teljes gyári visszaállítást csinálni? Tehát hogy egy olyan gépem legyen, mintha most venném ki a dobozból vadi újan.
Meddig kell nyomni a reset gombot?
Előtte a merevlemezt vegyem ki? (a terv az, hogy most veszek egy új 2TB- os merevlemezt,és az lenne a reset után a fő lemez, a régi lemez pedig menne a másik slotba.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.