Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) WindofWinter válasza WindofWinter (#16742) üzenetére


WindofWinter
csendes újonc

Sziasztok!
Mint megtudtam külföldi fórumokról a ZyXEL NAS326 esetében a v5.11-ről v5.20 történő frissítést követően az ffp hibát okoz és a hiba megszüntetéséhez SSH-n le kell tiltani.
Én még a webGUI-ról engedélyeztem anno az FFP-t, nem tudom, hogy miképp tudom letiltani. Tudja valaki, hogy ezt milyen utasításra van szükség?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#16752) BukZso válasza WindofWinter (#16751) üzenetére


BukZso
csendes tag

Sziasztok!
Nálam is pontosan ugyanez a probléma, tud valaki segíteni?
Az ffp-t kellene letiltanom SSH-n keresztül...
Kösz előre is!

(#16753) Mr Dini válasza WindofWinter (#16751) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

és BukZso!

[link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16754) WindofWinter válasza Mr Dini (#16753) üzenetére


WindofWinter
csendes újonc

Köszönöm! Működik!

(#16755) z123456789 válasza #79335424 (#16750) üzenetére


z123456789
addikt

A 24 óránként változó IP az egyenlő azzal, hogy publikus is?

(#16756) M_AND_Ms válasza z123456789 (#16755) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16757) z123456789 válasza M_AND_Ms (#16756) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor nem értem, miért ne durrognék, mikor az volt a kérdés, hogy hogyan kaphatnék publikus IP-t. :F

(#16758) Boxi88 válasza z123456789 (#16757) üzenetére


Boxi88
őstag

A "külső" szó jelenti a publikust! :U

(#16759) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

NSA520-ba beraktam 2 winyót és csináltam 2 önálló kötetet, de csak az elsőt látom a megosztásban?
Lehet valahogy váltani a kettő winyó között

:R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16760) FefeeX válasza DeniBoy (#16759) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak az elsőn hozza létre a 3 könyvtárat, viszont tudsz hozzáadni megosztást a megosztások kezelésénél, az admin felületen. Ott csinálsz rajt megosztott mappát, és abba máris tudsz másolni...

(#16761) DeniBoy válasza FefeeX (#16760) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Azta k.... sosem jöttem volna rá :R

Jövök eggyel :K

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16762) z123456789 válasza Boxi88 (#16758) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor a fél évvel ezelőtti kérdésem továbbra is fenn ál. Miért nem érem el az ftp-t külső hálóról.

(#16763) Tonyk válasza DeniBoy (#16746) üzenetére


Tonyk
veterán

1 winyó be, létrehoz önálló kötet, majd ki, be a 2 winyó erre is csinálok egy kötetet,
majd mind a kettőt berakom lehet váltani a 2 közül melyiket lássam ?

A lehető legrosszabb verziót választottad. Mindkettőt tedd be és külön-külön inicializáld őket. A második legjobb eset, hogy berakod az elsőt, inicializálod, de nem veszed ki. Jöhet a második, és azt is.

Lemez behelyezésekor az operációs rendszer a első HDD-re kerül feltöltésre. Ha ezt kiveszed, és raksz be helyette másikat, akkor arra is megy egy rendszer.....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16764) Tonyk válasza #79335424 (#16750) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocs a dupláért, + nem a fent hivatkozott hozzászólásra akartam válaszolni

(#16762) z123456789

Ugye már próbáltad a proftp-t a gyári helyett, passzív portokkal és MasquradeAddress-szel?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16765) z123456789 válasza Tonyk (#16764) üzenetére


z123456789
addikt

Nem.

(#16766) Tonyk válasza z123456789 (#16765) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor amennyiben tényleg publikus ip-d van (routerben lévő WAN address megegyezik a whatismyip.com -on kijelzettel), úgy ezzel lődd be.
Vagy használd -ha már van FFP-d- az SFTP-t (biztonság miatt). Windows alól filezilla vagy winscp klienssel. Android alól ES File Explorer (itt célszerű a 4.0.2.3-as verziót használni, ez még nincs teletűzdelve blootware-kel és letiltani az auto frissítését. )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16767) z123456789 válasza Tonyk (#16766) üzenetére


z123456789
addikt

Tehát ha a két piros nyíllal jelölt helyen ugyan az az IP van, akkor publikus az IP-m?

Mindegyik általad leírt megoldáshoz kell FFP? Vagy a proftp-hez nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#16768) Tonyk válasza z123456789 (#16767) üzenetére


Tonyk
veterán

Olyan jó hogy kitakartad! Legalább az első két szegmenst hagyd meg vagy írd már le, mert jó lenne látni is azért. De 99%-hogy igen. És légyszi', egy whatismyip.com -os képet szúrj már be, amit kértem is.. Vagy küld át privátban, így max én tudlak szarrá hekkelni -másra sem vágyom ám- ;)

Egyébként mi ez a nagy frász, hogy még a user agent is kitakarod? Mit tudnánk kezdeni az ip-d első két szegmensével? De közben meg otthagyod, hogy pool.kapulan.hu .... :D

A ddns-es címeden és a tomato adminisztrációs portján bejön a routered admin felülete kívülről?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16769) Rossing válasza Rossing (#16728) üzenetére


Rossing
csendes tag

Sziasztok!

Erre valaki tudja a megoldast?

Üdv,

Rossing

(#16770) Tonyk válasza Rossing (#16728) üzenetére


Tonyk
veterán

Én az ilyen ftp-s szinkront lftp-vel csinálom.

van egy .sh scriptem :

pl:

lftp -l csatlakozasi_adatok_fájla

a csatlakozasi_adatok -ban pedig egy másik fájlban:

open -u nev,jelszo -p port_száma kiszolgáló_címe
cache off
set net:timeout 5
set ftp:passive-mode true
set net:reconnect-interval-base 5
set file:charset iso8859-2
mirror -c /távoli-szerver-konyvtára /lokálisan/hova

A fenti példa csak egyirányú szinkron, azaz csak lefelé jön a cucc, amolyan növekményes biztonsági mentés.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16771) Rossing válasza Tonyk (#16770) üzenetére


Rossing
csendes tag

Köszönöm. Nem vagyok expert, utananezek, ha elakadok kerdezek majd :D.

[ Szerkesztve ]

(#16772) Tonyk válasza Rossing (#16771) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt minden finomság le van írva az lftp-vel kapcsolatosan https://lftp.yar.ru/lftp-man.html
Te esetedben a mirror [OPTS] [source [target]] rész és a -R lesz lényeges

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16773) #82729984


#82729984
törölt tag

Sziasztok,

Épp egy xyzel 326 vagy 520-as NAS vásárlása előtt állok, és lenne pár kérdésem amire hátha tudjátok a választ:
a, lehetséges a NAS-t beállítani úgy hogy mondjuk MS onedrive-ból (vagy google drive) leszinkronizálja a dolgokat automatikusan vagy esetleg vissza is?
b, be lehet-e úgy állítani hogy a saját mobil appjával csak helyi hálón tudjon kapcsolódni (nem szeretném ha rálátnának az internet felől, de jó lenne ha a feleségem otthon a saját hálózatunkon a telefonján el tudná érni a képeket/videókat)

Köszi

(#16774) mobilizmo válasza #82729984 (#16773) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem konkrétan egyik típus sincs, de csodálkoznék ha 320-on működő dolgok 326-on vagy 520-on nem mennének, szóval:
a; GDrive-al biztos működik
b; ezt a mobilapp-os dolgot nem teljesen értem, de a routeredben te állítod be, hogy mit lássanak kintről a saját helyi hálózatodból, a belsőben jogosultság beállítás függvénye, hogy ki mit lát

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16775) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni Transmisson ügyben.
Adott egy NSA 310 FFP-vel működik rajta a Transmission klines, de sajnos elfelejtettem a jelszavát.
Windows-os gépek között az ini fájl másolgatásával még jó vagyok, de most egy MAC-es gépre is kellene, de sajnos nem enged be.
Legyetek szívesek segítsetek hogyan tudnám átírni a jelszót?
Köszönöm!

(#16776) CoolBoy323 válasza DonJoker (#16775) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Reset gomb roviden. Akkor csak a jelszo es az IP valtozik (lsd user guide)

(#16777) Syl válasza DonJoker (#16775) üzenetére


Syl
nagyúr

Leállítod a Transmissiont, kikeresed a config fájlt, módosítod benne a jelszót, majd újra elindítod.
A művelet attól függ, hogy telepítetted a Transmissiont.
Én a NAS webes felületén raktam fel a Transmissiont, tehát itt is kell leállítani. Utána SSH-n belépni a NAS-ra, kikeresni a /usr/local/zy-pkgs/config/Transmission mappát és ott módosítani a settings.json fájlt (rpc-password sor). Ment, SSH kilép, webes felületen Transmission elindít.
Ha az FFP-t ezen cikk alapján raktad fel, akkor itt a cikkben le is van írva, hol van a config fájl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16778) DonJoker válasza CoolBoy323 (#16776) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Bocs azt hiszem félreértettük egymást. A NAS-hoz és az FFP-hez tudok csatlakozni, csak a Transmissionhoz nem. pl. 9091-es porton is rá tudnék nézni http-n, de nem enged be, mert nem tudom a jelszót.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16779) DonJoker válasza Syl (#16777) üzenetére


DonJoker
csendes tag

A cikk alapján FFP alól tettem fel.
A config fájlt is megtaláltam, de abban a kódolt jelszó van... szóval azt így nem tudom átírni.
Gondoltam arra is, hogy kitörlöm hogy ne legyen, de kicsit parázok, ha eltolok valamit, akkor a win-es gépeken se fog menni. :-(

(#16780) CoolBoy323 válasza DonJoker (#16778) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De nem ugyan az a jelszo, mint a NAShoz? De! Tuti :)

(#16781) #79335424 válasza CoolBoy323 (#16780) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam sem ugyanaz. A Transmission -t más is használhatja, de ettől még nem szeretnék admin jogot osztogatni a NAS - hoz.

(#16782) Syl válasza CoolBoy323 (#16780) üzenetére


Syl
nagyúr

Már pedig tuti nem ugyanaz a jelszó :N

(#16779) DonJoker

Kódolva, nem kódolva, mindegy neki.
Egyébként meg szerkesztés előtt készítesz a config fájlról egy backupot és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16783) Tonyk válasza DonJoker (#16779) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne foglalkozz vele, hogy kódolva van. Írd be az új jelszót. Indítsd el a TM-et. HA visszanézed szerkesztés és indítás után, akkor látni fogod, hogy az új jelszó is kódolva kerül eltárolásra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16784) FefeeX válasza DonJoker (#16779) üzenetére


FefeeX
veterán

transmission kilövés
transmission-daemon -u user -v password
ahol a két dőltet kicseréled arra amit be akarsz állítani

(#16785) DonJoker válasza FefeeX (#16784) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Próbáltam a json fájlban átírni, meg a transmission-daemon paranccsal megváltoztatni, de az volt a gond, hogy nem tudtam kilőni alóla a deamont. Írtam én már mindent, de ami a neten volt, az nem stimmelt, még PID szám alapján KILL-el is próbálkoztam, de nem ment. Sajnos béna vagyok hozzá. :-(
Végül WireShark-kal elkaptam a csomagokat (mert a Windows-os gépen be volt állítva) aztán kinéztem belőle!
Mindenkinek köszönöm végül meglett! :R

(#16786) Syl válasza DonJoker (#16785) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne már. Ott van a cikk 5. oldalán:
/ffp/start/transmission.sh stop
Indításhoz meg
/ffp/start/transmission.sh start

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16787) tsztanko


tsztanko
újonc

Sziasztok!
Remélem valaki tud segíteni. Van egy ZyXel NSA320S NAS-om.( Firmware: V4.75(AANV.1))
Feltelepítettem rá a Plex Media Servert. a web-es felületen elérem, létre tudom hozni a mappákat mik legyenek. Be is indexeli a képeket, infokat, be tudok jelentkezni a PLEX-be a jobb felső sarokban, de a szerver fül alatt már nem enged belépni, azt írja ki, hogy "Hiba lépett fel a Plex bejelentkezéskor."
Olvastam, hogy ARMv5 már nem támogatja a 0.9.17 és az újabb servereket, de alatta mennie kellene.
Már sok verzióval próbálkoztam, jelenleg a plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz és a 0.9.8.18.290-11b7fdd (bin kiterjesztésű) van feltéve. Portot nyitottam neki, manuális fül bepipálva.
Feltelepítettem a laptopra is a windowsos verziót, ott be tudok lépni. Így úgy gondolom, hogy a routert nem kell piszkáni, mert mennie kéne.
Válaszokat előre is köszi!
Üdv!

(#16788) interstate76 válasza tsztanko (#16787) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem ugyanez volt az 520-ason. Jelentkezz be a www.plex.tv oldalon aztán nyomj rá a "Launch"-ra! Ezt követően nekem nem volt gondom a bejelentkezéssel a webes felületen sem, így LAN-on kívülről is elérem a megosztásaimat.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16789) tsztanko válasza interstate76 (#16788) üzenetére


tsztanko
újonc

Sajnos így is hibaüzenetet kapok.

(#16790) interstate76 válasza tsztanko (#16789) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor még egy dolog (fogalmam sincs, van-e jelentősége): amikor beléptem a plex.tv oldalon, akkor ki volt kapcsolva a NAS (késő este történt, az időzített kikapcsolása után) és a reggeli bekapcsolását követően tudtam belépni a webes felületen (NASIP:32400/web/index.html).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16791) tsztanko válasza interstate76 (#16788) üzenetére


tsztanko
újonc

Feltettem a PlexMediaServer-0.9.11.1.678-c48ffd2-arm.bin verziót. Majd mielőtt elindítottam, beléptem a "Launch"-al,ahogy írtad. Utána belépett a szerveren is. Eddig működik :)
Köszi szépen!
Üdv!

(#16792) interstate76 válasza tsztanko (#16791) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon szívesen! Amúgy justice84 kolléga adta az ötletet, az pedig, hogy épp kikapcsolt NAS és - ezzel együtt - leállított Plex Media Server mellett csináltam meg a belépést a plex.tv oldalon, az teljesen véletlenül történt. :) Örülök, hogy nálad is bevált! :C Nagy királyság a Plex!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16793) calvin76


calvin76
tag

Sziasztok

Valaki tapasztal már olyat, hogy kikapcsolt SSH és telnet service mellett (NAS520 v5.11) megjelent egy session a kapcsolatok között, a következő paraméterekkel:
User: admin; WAN/LAN: WAN; Service name: SSH; IP address:203.220.183.17;
A time és a session kill mező üres volt, a IP pedig konkrétan a fenti volt (nslookup szerint egy ausztrál ISP-hez tartozik).

Régebbi firware-ek estében (v4.22 NSA325-nél) találtam utalásokat SSH backdoor-ra, de jelen estbe nem igazán értem.
Valakinek van ötlete mi lehetett? SSH brute force, vagy mi?

Előre is köszi

(#16794) vanRobert


vanRobert
tag

Üdv!

Hol tudom megnézni, hogy fejparkolás vagy leállás aktív-e? NAS310, 1TB WD red.
Ma reggel vettem észre, hogy nem tudtam elérni a NAS felületét, és közben - mivel nagy volt a csend hajnalban - vettem észre, hogy felpörög a vinyó. Ráadásul nem először történik, volt már, hogy TV-ről nem is értem el, csak másodszorra (lehet, hogy akkor is fel kellett pörögnie...?).
Persze mostanában ritkábban vásárolok a torrent boltból, lehet azért "áll" a vinyó, mert nincs forgalom...?

(#16795) Syl válasza vanRobert (#16794) üzenetére


Syl
nagyúr

Admin felület, Karbantartás, Áramellátás

Fejparkolás kiderítéséhez kell a SMART.
Admin felület, Rendszer beállítás, Firmware/csomagok

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16796) Joshi válasza vanRobert (#16794) üzenetére


Joshi
titán

Ha a jobboldali érték nem változik drasztikusan, akkor ki van kapcsolva a fejparkolás.

(#16797) dolfer


dolfer
csendes tag

Sziasztok!

sajnos nem találok sehol megoldást arra, hogy egy NAS520ast rábírjak arra, hogy egy dropbox fiókkal szinkronizáljon. Van rá valami mód?

Köszi!

nincs

(#16798) Upo válasza dolfer (#16797) üzenetére


Upo
addikt

Admin menüben az alkalmazások alatt a dropbox? Az előtted levő hsz-ban a képernyőképen is látszik, ezek szerint a 320-ban is benne van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16799) #79335424 válasza Upo (#16798) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 310 -ben is. A kérdés csak az, hogy a kliens megfelel-e a Dropbox aktuális követelményeinek. A Gdrive -ra is sokára jött javítás, és először csak a 325 -re.

(#16800) dolfer válasza Upo (#16798) üzenetére


dolfer
csendes tag

köszi.
Engem is megtévesztett :) Persze, hogy láttam... próbáltam is. sokat.
a lényeg, h perpill egy mappát hajlandó szinkronizálni. Ezt (és csak ezt) létrehozza...
Az ötletem, h beteszek mindent abba a mappába, vagy átállítom, vmi conf filelban, hogy melyik ez a mappa, vagy csak symlinkkel átlövöm...

Jobb lenne valami elegáns....

nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.