Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Flowtation válasza Tonyk (#16950) üzenetére


Flowtation
őstag

oké, nos ennek függvényében, ha rádugom a másik két eszközt akkor azokat használhatom a a 310-en keresztül? Azt tudom, hogy tudja. Akkor ha letöltök egy filmet, azt hogyan tudom a nason keresztül letölteni, mondjuk a másik nasra? Ezek szerint ha jól értelmezem a három nas három különálló megosztás? Tehát a raspberryn pl nas1,2,3?
Bocs ha hülyeséget kérdezek.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16952) Mr Dini válasza stroge (#16939) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

2 tippem van. Az elsőhöz add ki ezt és másold be pastebinre a kimenetet:

slacker -U

A másik meg, hogy talán rosszul adtad ki a parancsot, mert a hibaüzenet végén két )-van, nem pedig egy } és egy )... Tehát a helyes parancs végén kapcsos zárójel van.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16953) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

nas520-amba jelenleg egy 2TB-s vinyó van, megjött hozzá a párja is, RAID1-be szeretném kötni. Ha csak berakom a másikat, meg tudja csinálni a tükrözést, vagy mindenképp le kell gyaluljam az elsőt is?

:R

(#16954) Tonyk válasza Flowtation (#16951) üzenetére


Tonyk
veterán

oké, nos ennek függvényében, ha rádugom a másik két eszközt akkor azokat használhatom a a 310-en keresztül?

Nincs rádugás, nem lehetséges.

Rádugás max. egy hálózatra történő pakolást jelenthet. Azaz elérni a tartalmat csak hálózaton keresztül lehet: SMB vagy NFS jobb esetben.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16955) Flowtation válasza Tonyk (#16954) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Igazán nem akarok okoskodni, vitatkozni de a két kép alapján lehetséges. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a málnáról simán elértem a két vinyót, és simán hozzá tudtam adni a forrásokhoz. Akkor most mi van? Tehát simán kezeli a 310 az usb rádugott vinyókat, akkor is ha azok nasok, a kérdés azonban az, hogy pl. torrent kliensel tudok e ezekre a vinyókra tölteni. Illetve olyan torrent kliens kellene ami úgy működik mint pl az utorrent. Tehát ha rákattintok egy torrentre a 310es kliens jön fel és ezekre a meghajtókra tölhetek le, ergo nem kell a laptop.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16956) MammoUTh válasza Tonyk (#12848) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

sziasztok,

épp a PXE boot-tal szenvedek egy 310 tipusu nason.

köszi Tonyk a korrekt leírást, :R az alapján sikeresen működésre bírtam a PXE szervert, addig jutottam, hogy elindul a bottolás hálózatról, és bin-eket tudok is futtatni, pl a memtest az utilities-ből tökéletesen elindul, mert csak behivatkoztam neki a memtest.bin-t kitörölt kiterjesztéssel, fut szépen, bootol mint a kisangyal.

itt azonban elakadtam:
nem tudok, egyelőre összetettebb dolgokat elindítani, se egy HBCD-t sem egy live linux-ot, vagy akár win telepítőket. :(
hirennél pl nem találok boot.gz-t amire lehtne hivatkozni.
ezzel kapcsolatban olvasgattam leírásokat és fórumokon, de nem értem továbbra sem, memdisk, isolinux, pxelinux és hasonlókba botlok, viszont a jelen esetben mi a syslinuxot használjuk. lehet hogy rossz helyen keresgélek.
szóval ezzel kapcsolatban tud valaki egy részletes leírást, ami alapján megérthetem és bekonfigolhatom a zyxelen futó PXE boot megoldást? :)

előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#16957) bull84ghia válasza Mr Dini (#16942) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sikerült, és ezek szerint a hdd jó.

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : WDC WD10EACS-00D6B0
HDD Serial No: WD-WCAU41435844
HDD Revision : 01.01A01
HDD Size : 953870 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 41 °C
Highest Temp.: 57 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 938 days, 21 hours
Est. lifetime: more than 886 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

Kezdem azt hinni hogy a router szívat.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16958) Tonyk válasza Flowtation (#16955) üzenetére


Tonyk
veterán

Eddig nasokról beszéltél dugásügyeileg, most meg hdd-kről. Döntsd már el mit szeretnél.

Idézek tőled:

"illetve ezek mellé még egy ib4210b és egy freecom nas is. Szeretnék itthonra egy hálózati tárólót (milyen meglepő :DDD ). Gondolkodom az OMVben is, mert van itthon egy semmire sem használt gépem, ami alkalmas lenne. DE. Lehet, hogy az én igényeimnek elég lenne a 310 is. Kisebb helyen elfér, kevesebbet fogyaszt, stb.
Először is azt szeretném kérdezni, hogy ha usbn rárakom a két másik nast, "

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16959) Tonyk válasza MammoUTh (#16956) üzenetére


Tonyk
veterán

Én a Hiren's-ből is egy iso-t futtatnék, így (de nem használom, így nem is próbáltam ki működik-e):

label Hiren's
menu label ^Hiren's
kernel memdisk
append iso initrd=valami/hirens/hiorensbootcd.iso raw

Példák tőlem (NFS-t használva a kép betöltéséhez):

Linux Mint:

label Linux Mint Cinnamon 17.3 32bit
menu label ^1 Linux Mint Cinnamon 17.3 32bit
kernel _kepek/mint32cinnamon/casper/vmlinuz
append vga=788 root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=192.168.1.10:/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek/mint32cinnamon initrd=_kepek/mint32cinnamon/casper/initrd.lz locale=hu_HU.UTF-8 keyboard-configuration/layoutcode=hu --

Ez pedig egy Ubuntu:

label Ubuntu 64bit
menu label 1^0 Ubuntu 14.04.2 64bit
kernel _kepek/ubuntu64/casper/vmlinuz.efi
append vga=788 root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=192.168.1.10:/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek/ubuntu64 initrd=_kepek/ubuntu64/casper/initrd.lz locale=hu_HU.UTF-8 keyboard-configuration/layoutcode=hu --

Win7 és 10. Trükkös, de működik. Boot után a TEXT HELP alá beírtam, hogy mit kell kiadni paranccsorba, hogy a telepítő el tudd indítani. (Elérési utak nyilván az én nasom elérési utai, nem akartam az átírásukkal vesződni. Win-hez egyébként kell még egy WinPE környezet is. Ez van elindítva (bootolva), és ebből kell magát a telepítőket elérhetővé tenni (net use) is elindítani (setup). )

LABEL Win7
menu label 12 ^Windows 7 & 10
com32 linux.c32
append _kepek/winpe/wimboot initrdfile=_kepek/winpe/bootmgr,_kepek/winpe/bcd,_kepek/winpe/boot.sdi,_kepek/winpe
/boot.wim
TEXT HELP
Parancssorba:
net use y: \\nsa320\pxe-win\win7 | \\nsa320\pxe-win\win10
csatlakozashoz usernev: workgroup\admin
y:\setup
ENDTEXT

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16960) Flowtation válasza Tonyk (#16958) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos oké. Szóval a két nast kötöttem rá a 310re. A kép ezt mutatja. A vinyó alatt ezt értettem, csak azért mert usb használattal ez a két nas "csak" külső vinyóként működik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16961) Tonyk válasza Flowtation (#16960) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha működik a két nas így (rendszerint nem szokott), akkor nyilván összeköthető.

Külső lemezek, /e-data alá kerülnek a belsők /i-data alá. A nas menürendszeréből nem megoldható ezek "összeolvasztása".
Meg lehet próbálni terminal alól belinkelni egy-egy könyvtárba a másik két hdd-t, kérdés az, hogy ezzel az smb vagy az NFS mit kezd. Emlékeim szerint az NFS nem kultiválja a linkelt tartalmakat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16962) Flowtation válasza Tonyk (#16961) üzenetére


Flowtation
őstag

Oké ki fogom próbálni. Egy próba erejéig csináltam megosztást, azt csatoltam hálózati meghajtóként és win7en elértem. Eddig ez igy jó, majd ma ránézek torrentel is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16963) MammoUTh válasza Tonyk (#16959) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

nagyon köszi, nem voltam messze a megoldástól:

a hiren's fut szépen iso-ból úgy, ahogy leírtad, annyi talán, hogy jó lenne egy olyan megoldás ami nem iso-ból futtatja, mert így relative sokáig tölti az isot (600MB és kb 1,5 - 2 perc), de így már használni tudom. majd keresek másik megoldást is :)
ami a hiba volt nálam és ami miatt nem ment, hogy ahova a memdisk-et hivatkoztam, sehol nem volt ilyen file, azt hittem hogy azt a rendszer indításkor hozza létre. ha jól sejtem nem így van, mert amióta másoltam egyet valahonnét, arra hivatkoztam, azóta tökéletesen fut, előtte hiányolta.

a linuxos részt hagyom a végére, mert ezt használom telepítéskor a legritkábban, köszi a tippeket, ez alapján biztosan menni fog!

a windowsos rész is half-OK mert készítettem egy winPE-t el is tudom indítani, a gond csak annyi, hogy egyedi winPE-t kell építeni, mert ebben nincsenek benne a hálózati driverek, emiatt értelem szerűen nem tudok felcsatolni semmiféle meghajtót sem, ahonnét az installálást el lehetne indítani. ez a heti projekt délutánonként :)
ha sikerrel járok, mindenképp írok egy reprezentatív szösszenetet.

köszi mégegyszer a segítséget! :R

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#16964) Gijon válasza Flowtation (#16962) üzenetére


Gijon
senior tag

lsblk paranccsal tudod listázni az usb-n rádugott eszközeidet. Ha megvan az "eszköz" akkor a torrentkliensben meg tudod adni az adathelyet, ahová szeretnél letölteni. Pl. nálam valahogy így néz ki: /e-data/4bbfd6ea7d5bd925a7074f5d0d096b/video/mozi/....stb. (A számsor jelöli a külső HDD-t. Ezt keresed.)

(#16965) Flowtation válasza Gijon (#16964) üzenetére


Flowtation
őstag

:R
Ezt a parancsot hol tudom kiadni? SSh a nasra és ott? A számsor pedig az uuid ugye?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16966) Tonyk válasza MammoUTh (#16963) üzenetére


Tonyk
veterán

Én annó az ms oldaláról szedtem le, azt ami most megy. Ha gondolod feltöltöm valahová (140MB).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16967) #79335424 válasza MammoUTh (#16963) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy régebbi Hiren`s, vagy találtál valami frisset? Ha az utóbbi, akkor tudnál adni priviben egy elérést hozzá?

(#16968) Gijon válasza Flowtation (#16965) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen :)

(#16969) MammoUTh válasza Tonyk (#16966) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

azt előre is nagyon megköszönöm, mert akkor mindenképpen kipróbálnám, mielőtt mindenféle életre alkalmatlan szörnyszülötteket kreálok :)

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#16970) Tonyk válasza MammoUTh (#16969) üzenetére


Tonyk
veterán

Narancsolj!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16971) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Pár napja az előlapi HDD led pirosan világit.
Ez egyértelműen HDD hibát jelez, vagy lehet hogy a sata vezérlő kezd tönkremenni?

(#16972) Syl válasza Pizzafutar (#16971) üzenetére


Syl
nagyúr

A smart adatokat vizsgáld át. Nálam is ez volt. Gyenge szektorokra bepirosodott a led.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16973) Pizzafutar válasza Syl (#16972) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Hmm, a webes felületen minden rendben van a smart infóval, ellenben a smartctl szerint a diszk nem támogatja azt:

root@zsolt_nsa310:~# /usr/local/zy-pkgs/bin/smartctl -x /dev/sda
smartctl 6.2 2013-09-27 r40166:40167M [armv5tel-linux-2.6.31.8] (local build)
Copyright (C) 2002-13, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Vendor:
Product: WD10EADS-00M2B0
Revision: 01.0
User Capacity: 1,000,204,886,016 bytes [1.00 TB]
Logical block size: 512 bytes
Device type: disk
Local Time is: Tue Nov 15 12:15:45 2016 CET
SMART support is: Unavailable - device lacks SMART capability.
Read Cache is: Enabled
Writeback Cache is: Enabled

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===

Error Counter logging not supported

Device does not support Self Test logging
Device does not support Background scan results logging
scsiPrintSasPhy Log Sense Failed [unsupported scsi opcode]

Közben ez látszik a logban:
sd 0:0:0:0: [sda] Unhandled error code
sd 0:0:0:0: [sda] Result: hostbyte=0x07 driverbyte=0x00
end_request: I/O error, dev sda, sector 1250937784
(és még egy tucat másik szektor ennek a közelében...)

Valószínűleg a diszk lesz a ludas, bár elvileg a sata vezérlő is hibázhat.

Milyen diszket javasoltok NAS-ba? WD RED?

[ Szerkesztve ]

(#16974) Syl válasza Pizzafutar (#16973) üzenetére


Syl
nagyúr

Én WD-Red-et vettem bele. Jóval hűvösebb (és érezhetően lassabb) mint az előző Samsung HDD.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16975) stroge válasza Mr Dini (#16952) üzenetére


stroge
csendes tag

Szia,

ezt dobja, ránézésre nekem minden okénak tűnik:

Input:
Slacker -U
Output:
root@nsa310:~# slacker -U
Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mz'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7
/arm/CHECKSUMS.md5')
fetch: rsync -q 'rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/uli'
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/kylek'; wget -Nnv 'http://kylek.duckdns.org:31337/files/ffp/0.7-arm/CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/memiks'; wget -Nnv 'http://ffp.memiks.fr/pkg//CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/package
s//CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/ar'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages//CH
ECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mrdini'; wget -Nnv 'http://users.atw.hu/mrdini/packages//CHECKSUMS.md5')

Input:
slacker -UuiA br2:{uClibc,uClibc-solibs}
Output ugyan az, csak a lista végén egy sor van még:
No packages found (status iu, pattern (^br2:.*uClibc|^br2:.*uClibc-solibs))

A parancsot a postodból másoltam. Valami más ötlet? :F :F

(#16976) stroge válasza stroge (#16975) üzenetére


stroge
csendes tag

Minden tárgytalan, fut a 9.16-os plex. remélem be is tudok lépni otthonról, felkonfigolni, és az app is menni fog.
köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#16977) Mr Dini válasza stroge (#16976) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mi volt a probléma?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16978) Mr Dini válasza noxika72 (#16906) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kiegészítettem a csomagot egy start szkripttel gyorsan. Slackerből telepíthető, de előtte el kell távolítani a régi konfigot:

rm /ffp/etc/bftpd.conf
slacker -UuiA mrdini:bftpd

Aztán a konfigban keresd ki ezt a részt és add hozzá az utolsó sort (vagyis inkább nézzen ki így valahogy :DDD):

# A entry with the password field set to * (star) requires
# no password. Any password the users enters will be accepted.
# The following example is for a user with no password.
# anyone * users /home/ftp
FILE_AUTH="/ffp/etc/bftpdusers"

Majd hozd létre ezt a fájlt:

touch /ffp/etc/bftpdusers

És írd bele a usereket (mindegyiket külön sorba!) pl így:

vendeg crackeljmeg users /i-data/md0/

Na és itt az utolsó elérési út. azaz a /i-data/md0/ esetünkben lesz a user home directoryja, az e fölötti tartalmat nem fogja látni.

Illetve a konfig végén található anonym login-t érdemes letiltani, vagy rendesen beállítani. Egyébként szerintem elég szépen be van kommentezve a fájl...

Ui.: sorry, ha kicsit összeszedetlen, de nagyon kellett siessek... :B

Szerk: Ja és a legfontosabb! A default portja a 2121-es, ott tudod elérni ezt a "második" ftp szervert.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16979) MammoUTh válasza Tonyk (#16970) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

köszönöm szépen!
maga a miniPE tökéletesen működik (ugyanúgy ahogy az is amit én kreáltam, csak én iso-bol nyomtam).
azonban hálózat továbbra sincs a kiszemelt gépen, szerintem driver hiányzik. a wim-be kell majd injektálnom több hálókártya drivert azzal kipróbálom, utána tudok továbbmenni a történettel :)

addig is köszönöm a segítségeket, rengeteget tanultam!

ha kész vagyok jelentkezem!

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#16980) stroge válasza Mr Dini (#16977) üzenetére


stroge
csendes tag

Megmondom őszintén, halvány lila gőzöm sincs.
Múlt héten amikor feltettem, nem ment. a verzioszámot írta a gui, nyomtam egy startot, írta, hogy kész, de nem működött, nem is futott. írta, hogy installed, not running, akárhogy startoltam. Aztán hétvégén párszor ki kellett kapcsolnom, pihent kicsit, másnap bekapcsoltam, de nem is figyeltem a plexet. tegnap meg már ment, pedig semmit nem csináltam vele :Y

(#16981) Mr Dini válasza MammoUTh (#16979) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bizony, kell egy driver.

Azt ki tudod csomagolni (sok esetben) a driver telepítő exe-ből és a wim-et felcsatolva simán tudod "implementálni" az adott drivereket.

Legalábbis ha WinPE live-ot gyártottál.

A gond csak az, hogy ez kvázi egy RAMból futó Live rendszer. Szóval csak a wim csatolásával lehet módosítani, pl új programot feltenni... Ezért szenvedek az iSCSI-vel, bár ez kerneltamogatás miatt nehezebb, mint gondoltam... :/

Egyébként, az Ubuntu kernel pl képes NFS-sel diskless bootra is, tehát mintha a nas lenne a tár, működik! :))

Kicsit elkalandoztam! :D

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16982) #79335424 válasza Mr Dini (#16981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy oprendszernél az a normális, hogy boot -nál betöltődik a RAM -ba, és ott fut. Az egyéb összetevők pedig modulálisak, amiket a user kívánsága szerint tud csatolni. Igaz, ez alapján nem sok normális oprendszer van. De, egyről biztosan tudok. :D

(#16983) noxika72 válasza Mr Dini (#16978) üzenetére


noxika72
tag

Köszönöm Mester

Végigcsináltam mindent, viszont most bazsik elindulni.
Ami furcsa volt telepítés után nem hozta létere az ffp/start/bftpd.sh filet
Ezt kimásoltam a csomagból a helyére raktam, de így sem reagál semmire.
Csináltam egy újraindítást így már automatikusan elindult, de nem enged be senkit :(
még a múltkori Admin felhasználót sem.
ja és leállítani sem lehet :W

(#16984) Mr Dini válasza noxika72 (#16983) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges, hogy nem frissítettem a checksum-okat a repóban, ezért nincs ott a start szkript. Egyébként az arm-3 -as csomagom van most fent?

Ja és a start szkript azért nem "reagál" valószínűleg, mert alapból nincs rajta futtatási jog. Először indítsd kézzel az:

sh -x /ffp/start/bftpd.sh start

paranccsal, majd ha megy, adhatsz rá véglegesen futtatási jogot egy chmod +x /ffp/start/bftpd.sh -val.

Ha meg hibát dobna (mert ugyebár senki sem tökéletes :D), futtasd le sh -x előtaggal (a sima sh helyett) a szkriptet és küldd el pastebinnel a kimenetet.

Ui.: egyedül az udevd-t nem lehet leállítani (meg az interceptre imnunis binárisokat), őt simán, ha más nem segít, a killall bftpd paranccsal.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16985) MammoUTh válasza Mr Dini (#16981) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

tegnap sikerült odáig eljutni, hogy a winPE amivel játszok kapott hálókártya integrációt :)
ÉSMÉG tovább is :)
@Tonyk: ajánlom figyelmedbe a startnet cmd fájlt.
ebbe ugyanis beleirkálva pl automatikusan lehet netuse-olni, aztán Z:\setup.exe-zni :))
most épp egy Win7x86-x64 all in one installeren dolgozok, amibe beleintegrálom a frissítéseket, és az összes hálókártya drivert.
mindenesetre maga a setup már parancssori beavatkozás nélkül indul, és azért ez elég kényelmes így :)

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#16986) Tonyk válasza MammoUTh (#16985) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért nem használom, mert több rendszert is el tudok így indítani belőle W7-től kezdve W10-ig. Na nem mintha mostanában sokat használtam volna.

szerk: Mondjuk egy choice-al lehetne mondjuk vele választást kezdeményezni belőle, hogy melyik rendszer induljon el...hmmm, de most inkább lusta vagyok hozzá :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16987) noxika72 válasza Mr Dini (#16984) üzenetére


noxika72
tag

Köszi Mester,

Megoldódott, elindult ,be is enged szépen. :R
Már csak apróbb finomhangolások lennének.
Igaz törési joga nincs a felhasználónak de új filet és könyvtárat tud létrehozni ezt tudjuk orvosolni?
A nagyobb gondom, hogy ha a 21 porton indítom akkor simán elérem kívülről is.
Viszont ha 2121-en akkor a jelszó bekérés után még él, aztán eldobja a kapcsolatot.

Pedig már célegyenesben vagyunk :)

(#16988) Blackmate


Blackmate
senior tag

Itt is felteszem kérdésem, jobban pörög ez a topic. Erre tud valaki valamilyen tippet adni?

Annyi plusz infóm van, hogy:

root@zyxel:~# hdsentinel
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.12.6016 (c) 2014 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : SAMSUNG HD103SI
HDD Serial No: S1VSJDWZ511425
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1032117 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 31 °C
Highest Temp.: 36 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 496 days, 5 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

(#16989) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok,
újabban 2 filmnél is az van, hogy leáll nézés közben és leáll a NAS. Pirosan világit s csak a kihuz visszadug segit. Futtattam egy sentinelt (mert utána olvastam)

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : WDC WD10EZRX-00L4HB0
HDD Serial No: WD-WCC4J1825574
HDD Revision : 01.01A01
HDD Size : 953870 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 38 °C
Highest Temp.: 50 °C
Health : 8 %
Performance : 100 %
Power on time: 915 days, 17 hours
Est. lifetime: 8 days
The drive found 614 bad sectors during its self test.
There are 567 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

Jól érzem, hogy nagy a baj? Mit tudok tenni a cserén kivül?
Köszönöm

"If you're good at something, never do it for free!"

(#16990) hozelujiz válasza gboszi (#16989) üzenetére


hozelujiz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most üzemeltem be egy 310S-t (V4.75 Fw-el és 2.82-es Transmission-nel) és meg szeretném változtatni a TM letöltési útvonalát! Hogy tudnám ezt a legegyszerűbben megoldani?

Köszöntem!

gboszi - elnézést, félre nyomtam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#16991) gboszi válasza hozelujiz (#16990) üzenetére


gboszi
senior tag

Gondoltam:) Viszont akkor kérdezek: állandóra szeretnéd megváltoztatni, vagy csak egy egy tartalmat máshova?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#16992) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

NSA325-ből ha kiveszem a HDD-ket, át tudom tenni az 520-ba úgy, hogy nem vesznek el az adatok, vagy alapból formáz?
Eddig a két meghajtót egynek látta a rendszer (nem tudom mi a mód neve).

Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#16993) hozelujiz válasza gboszi (#16991) üzenetére


hozelujiz
tag

Gondolom nem lehet túl variálni... Úgy volna igazán jó, ha kettő között tudnék választani, de megteszi ha csak szimplán át tudom irányítani máshova a az admin/download helyett.
Itt lehet olyat, hogy bemásolom egy beállított mappába a torrent file-t és automatikusan indul?

Meg volna még egy kérdésem, ha nem gond! ;)

Megcsináltam az NFS megosztást, de a media player (MED600X3D) a megosztott mappában nem látja az almappákat... Vagyis, ugye Volume1-ként meg van osztva az egész HDD, a lejátszó látja is az NFS megosztások közt, belépek és tök üres...
Hanewin-nel a PC-n megosztott mappa jó már régóta, de ezt valahogy nem tudtam megoldani... Mi lehet a gond?

Köszi! :B

(#16994) Pizzafutar válasza hozelujiz (#16993) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Mindent be tudsz állítani a TM config fáljában:
/usr/local/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json

(#16995) Syl válasza Pizzafutar (#16994) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak előtte állítsa le a TM daemont. ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16996) hozelujiz válasza Pizzafutar (#16994) üzenetére


hozelujiz
tag

Milyen módon tudnám a legkönnyebben elérni azt a config fájlt?
A feljebb említett NFS-es problémámra esetleg valami ötlet?

Köszi! ;)

(#16997) #79335424


#79335424
törölt tag

Tegnap sikerült téglásítanom a routeremet. Működhet a NAS közvetlenül a PC -hez csatlakoztatva?

(#16998) Anonymus23 válasza #79335424 (#16997) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tudsz neki IP címet osztani a gépről?
Egy próbát megér

;) - The Power of the Light Side

(#16999) #79335424 válasza Anonymus23 (#16998) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom, csak az a bibi, hogy nem használok Windows -t. Puppylinux, vagy Remix OS alatt kéne.

(#17000) Mr Dini válasza #79335424 (#16997) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A nason volt beállítva fix IP? Ha igen, akkor simán adsz a gépednek egy (statikus) IP-t, ami beleesik a NAS tartományába, aztán összekötöd a két eszközt és megy. Ha nem, akkor kell egy DHCP szerver is. Na ezt Remix alatt nem tudom hogy lehet megoldani, de Puppy-ra biztosan van ilyen.

Ui: küldtem pü-t a debrickről

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.