Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) szjoci válasza Mr Dini (#17448) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Próbálkozom a dologgal, sikertelenül. Törlöm a metarepo-t, de az 520-ban nincs olyan opció mint a 3xx-ben, hogy törölje az adatokat is. Megtettem manuálisan, töröltem a .PKG könyvtárból a metarepository könyvtárat. Újratelepítettem, de ugyanúgy "You don't have permission to access /pkg/MetaRepository/ on this server". Vagy az egész .PKG könyvtárat kukázni kellene? Benne van a plex és a transmission, kismillió fájllal :O

(#17452) Mr Dini válasza szjoci (#17451) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ne, azt nehogy töröld! Egy életre tönkreteszed a NAS csomagjait vele...

Inkább akkor a metarepo CGI-re kéne egy chmod a+x -et kiadni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17453) szjoci válasza Mr Dini (#17452) üzenetére


szjoci
őstag

Pedig már mentettem le a transmission mappát, törléshez előkészülve :B
Fájlnevet tudsz nekem mondani? MetaRepository egyik alkönyvtárjában találtam olyat hogy cgi-bash.sh, valamint pkgcgi.cgi.

(#17454) Mr Dini válasza szjoci (#17453) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A pkgcgi mappájába cd-zz fel, majd add ki ezt:

chmod a+x ./pkgcgi.cgi

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17455) szjoci válasza Mr Dini (#17454) üzenetére


szjoci
őstag

Megvolt, így sem megy :(

(#17456) Mr Dini válasza szjoci (#17455) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Most rebootold a boxot. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17457) szjoci válasza Mr Dini (#17456) üzenetére


szjoci
őstag

Ezt nem mondtad :D De így sem megy sajnos. Esetleg van pár perced ránézni? Nyitnék portot hogy be tudj ssh-ni.

(#17458) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Kb. 1,5 éve szépen ketyeg egy Zyxel 325v2 egy 2TB WD RED-el.
Lassan kifogyok a tárhelyből, és jövő héten érkezik egy 3TB RED és a kérdésem a következő (nem kell semmilyen RAID).
- NAS kikapcsol, új HDD betol a régi mellé, újraindít és máris egyben látja az 5TB -ot ?
- vagy van valami amit trükközni kell, esetleg az újat meg kell formázni a NAS-al ?
- veszélybe van az eredeti 2TB lemez tartalma ebben az esetben azt is újraformázná ?

Kösz

.

(#17459) klai válasza petya80 (#17458) üzenetére


klai
csendes tag

Szia,

Disk betol nas felismeri, fájlrendszert létrehozod és kapsz +3TB használható területet.
Az egyben 5TB-hez kell egy raid tömböt létrehozni, ebben az esetben a már meglévő HDD tartalma cserébe törlődik! Továbbá két lemezt összefűzni úgy, hogy nincs tartalék /Spare/, időzített bomba :), hozadéka, hogy ha a kettőből bármelyik disk sérül odalesz az összes adat :)

(#17460) petya80 válasza klai (#17459) üzenetére


petya80
tag

Kösz, és az új 3TB, hogy fog "mutatkozni" a fájlrendszerben?
Úgy értem, hogy most van az admin/music/photo/public/video , akkor most lesz egy új Volume ugyanezzel a mappastruktúrával, gondolom admin kivételével ?

(#17461) klai válasza petya80 (#17460) üzenetére


klai
csendes tag

Ha jól emlékszem akkor admin nem lesz de music1/photo1/public1/video1 néven lesz.

(#17462) SacaLaca


SacaLaca
csendes tag

Sziasztok!

Új NASsoló vagyok, most kaptam egy Zyxel nsa310-est. Vettem bele egy 2TB-os lemezt, leformáztam. Na és innentől jön a problémám. Semmilyen programot nem tudok rá telepíteni. Igazából olvastam, hogy ez a mini dlna jobb mint a gyári ami rajta van, mert gyorsabb, illetve ami érdekelne még, az a transmission progi. Ha jól értelmeztem akkor ezt az FFP-t kell felraknom először, onnan megy a többi, de nem igazán sikerül. Lehet már az elején elronthattam, mert nem pendrive-ra raktam, hanem a winchesterre.... ? Esetleg valaki tudna nekem segíteni részletesen lépésről lépésre elmondani-leírni a folyamatokat, hogy minél élhetőbb legyen a NAS?
Rakok fel pár képet, hátha valami fontosat is láttok még benne.

Előre is köszi a segítséget!
Üdv, Laci

(#17463) kmarci25 válasza SacaLaca (#17462) üzenetére


kmarci25
veterán

Sajnos a 310-essel eléggé megszívattad magad...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17464) AngelH válasza SacaLaca (#17462) üzenetére


AngelH
aktív tag

Szia,

Pendrive-ra minden probléma nélkül fel kell tudnod telepíteni az FFP-t, utána meg a Transmission-t és a minidlna-t is.

Javaslom a témaindító hozzászólást, nekem is sikerült onnan.

(#17465) Tonyk válasza SacaLaca (#17462) üzenetére


Tonyk
veterán

"Lehet már az elején elronthattam, mert nem pendrive-ra raktam, hanem a winchesterre.... ?"

Kevesebb szívással jár a hdd, mint a pendrive. Szóval nem rontottál el semmit. Pendriveon gyakran előfordulnak x-akták.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17466) AngelH válasza Tonyk (#17465) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ezzel csak az a gond, amit a kolléga is írt fentebb, hogy a 310-es csomagkezelőből már nem tudod felrakni az ffp-t a hdd-re. Erre írtam megoldásként, hogy ahogyan az a témaindító leírásban szerepel, szedje le kézzel és rakja fel pendrive-ra.

Hogy a kézzel leszedett csomagot hogy lehet hdd-re telepíteni, arról sajnos nincs tapasztalatom.

(#17467) Mr Dini válasza AngelH (#17466) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De, MetaRepo segítségével bátran telepíthető az FFp csomaglistából is. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17468) Tonyk válasza AngelH (#17466) üzenetére


Tonyk
veterán

És ha azt a helyet adod meg, a zypkgs fájlba ahol jelenleg a "backup" van, de akár letöltögetve saját gépre/nasra egy mappából, pl minwebservert futtatva / nas ftp szerverét használva ? Mindent nekem kell kitalálni?! :DDD

Mr Dini: vagy úgy :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17469) Tonyk válasza Tonyk (#17468) üzenetére


Tonyk
veterán

zypkgs helyett természetesen a web_prefix-re gondoltam

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17470) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Még mindig küzdök a 310-es nasommal.
A gondom a következő: bekapcsolom a szerkezetet, amit pár percig érek el (webes felületen, ftp-n, hálózaton), majd egyszerűen "eltűnik", sehogy nem látok rá.

Reseteljem le? Az hátha segít rajta?!

(#17471) mtibusz válasza klai (#17459) üzenetére


mtibusz
tag

Olyan kérdésem lenne, ezzel kapcsolatban, hogy jelen pillanatban nekem is csak 1 db winyó van a NAS-ban.
Egy 2TB-os WD RED, tervezem kibővíteni még egy 2 vagy 3 TB -al, de úgy hogy növekedjen a kapacitás is.

Írtad, ha létrehozom a raid tömböt akkor törlődik minden a mostani HDD-ről is, ami rendbe van.
És ezzel kapcsolatban két kérdés is felmerült, hogy az FFP is törlődni fog, azaz újra kell beüzemelni azt is ?

Illetve ezt a tartalék részt, hogyan célszerű beállítani ?
Vagy csak simán bele rakom az új winyót és nem fűzöm össze? csak simán lesz egy A és B tárhelyem ?
Vagy mi a legjobb módja annak, hogy növekedjen a tároló kapacitás is de ne legyek majd idővel bajban.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17472) Tonyk válasza mtibusz (#17471) üzenetére


Tonyk
veterán

RAID tömb nem javasolt egyáltalán. JBOD tömb inkább, ott ha kihal az egyik hdd, a másikról még menthető az adat.
A másik megoldás, hogy egyáltalán nem fűzöd össze a két hdd-t, hanem egymás mellett használod, külön kötetként. A jelelegi az \i-data\md0 , vagy \i-data\lemezazonosító1 alatt éred el. Ide kerülnek a megosztások amiket a webes felületen létrehozol. Az új az \i-data\md1 vagy \i-data\lemezazonosító2 lesz)
Ha vizuális típus vagy:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17473) mtibusz válasza Tonyk (#17472) üzenetére


mtibusz
tag

Értem.

Köszi a gyors választ. Azt hiszem akkor ez utóbbi megoldást fogom választani.

És még 1, ha teszem azt egyszer cserére szorul majd a mostani 2TB-ás RED, akkor az veszélyezteti
a feltelepített FFP-t ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17474) Tonyk válasza mtibusz (#17473) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben hdd-re telepítetted, akkor igen. (De még így is okosabb hdd-re tenni mint pendrivera.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17475) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Sziasztok.
Van egy NSA325 - v2 berendezésem, amelynél csak a Transmission-t használtam fájlok letöltésére. A NAS eddig Linksys routerrel működött (letöltés - visszatöltés, remote elérés nem volt lehetséges a fix ip cím hiánya miatt), hosszú időn át probléma nélkül, a internet szolgáltató a Telekom volt.
Most szolgáltatót váltottam és kaptam a Digitöl egy ZTE F668 routert, amellyel persze a NAS nem működik. Kérdésem: be lehet-e állítani a ZTE-t úgy, hogy a NAS újra működjön.
Előre is köszönök minden segítséget, ha szükséges a linksys router beállításait is meg tudom adni

(#17476) Tonyk válasza 80-évespapa (#17475) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen be. Portforwardokat kell beálítani.

Távoli elérés pedig nem a fix ip-től függ, hanem publikus ip-től, ami lehet vagy fix vagy dinamikus.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17477) mtibusz válasza 80-évespapa (#17475) üzenetére


mtibusz
tag

Én kikapcsoltattam a Digivel a router funkciókat.
Központilag tudják ezt aktiválni vagy deaktiválni rajta.
Csak sima bridge-ként megy, router funkciót nem lát el.

Így saját routert használok, azt állítok, configolok
rajta amit csak akarok, nem azt amit a Digi enged.

De a portforward jó megoldás, ha lehet állítani benne.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17478) AngelH válasza mtibusz (#17477) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ezt a megoldást csak akkor válaszd, amennyiben a jelenlegi, vagy vásárolni kívánt routered NAT teljesítménye tudja azt, amennyit a DIGI ad (200-500-1000), 100-as net esetén ez tárgytalan.

(#17479) mtibusz válasza AngelH (#17478) üzenetére


mtibusz
tag

Ahogy mondod. Pontosan így van.
Ezt nem árt figyelembe venni.
Ezt oda irhattam volna.

:K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17480) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Sziasztok. Köszönöm mindhármotoknak a gyors választ, (közben sajnos kicsit elkapott az influ). Közben rájöttem, hogy nem jó kérdést tettem fel, nem az a kérdés, hogy meg lehet-e csinálni, (a hozzá nem értő is biztosra veheti, hogy igen) ............ de hogyan?
Többször nekiálltam, hogy beírom még a másik számítógépem, meg a NAS adatait is a host gépem adatai alá:
MAC cim 192.168.1.2 NÉV port: LAN
(ezt automatikusan beírta az internet bekapcsolásakor), meg a port forwardinghoz a Transmission külső és belső portszámát, de lehet, hogy azt is elrontanám, ami most jó.
Ha nem látjátok reménytelennek, hogy igy irásban segitsetek, köszönöm fáradozástok (különösen Tonyknak, aki már pár éve is sokat segített, hogy a NAS működjön) Üdv.

(#17481) Tonyk válasza 80-évespapa (#17480) üzenetére


Tonyk
veterán

"hogy beírom még a másik számítógépem, meg a NAS adatait"

Portforwardhoz nem kell másik számítógép. (Vagy megint nem értem azt amit mondasz.)

Mit akarsz forwardolni? Távoli elérést (adminisztráció) vagy, hogy működjön a TM le- és feltöltés?

Adminisztráció a TCP9091 -es porton zajlik. Portforwardban az esetek 99%-ban csak a külső, belső portot és a belső ip-t kell kitölteni. (Ezt router válogatja. Van ahol a külső címet is ki kell tölteni, hogy honnan jön a kérés befelé. Ekkor 0.0.0.0-t kell megadni)
Tehát adminisztrációhoz abban az esetben ha nas belső ip címe: 192.168.0.10 :
külső port: 9091 ; belső port: 9091, belső ip: nas belső ip címe: 192.168.0.10
Azonban ezt így default módon üzemeltetni nem annyira szerencsés, célszerű a külső portot eltenni máshová:
Pl külső port: 45091 ; belső port: 9091 ; belső ip: 192.168.0.10
Így kívülről a külső-ip vagy dns-név 45091-es portján érhető el. Pl.: http://80evespapa.no-ip.org:45091 , vagy TM GUI-ban a portot átállítani 45091-re.

A portforward bolondbiztosságához viszont nem árt fix vagy static dhcp belső ip-ket használni. Static dhcp-s ipket a routerben tudod kiosztnai, MAC cím alapján. Fix ip-t pedig a nason tudod kiosztani kézzel az ip beállításnál. (célszerű olyan tartományból ip-t kiosztani, amiből a dhcp nem szolgáltat ip-t a belső hálóra pl.: ha a dhcp 192.168.0.100-tól oszt 192.168.0.254-ig, akkor a fix ip a 192.168.0.2-192.168.99-ig osztható, de csak azok, melyek már máshová nincsenek kézzel kiosztva (192.168.0.1 azért nem mert az a router) )

De! TM esetében a konfigurációs fájlban engedélyezni kell, az adott külső ip-t és a belsőt is, ahonnét engedi csatlakozni az adminisztrációs felülethez a usert.
Ezt az "rpc-whitelist": alatt lehet megtenni. Pl. rpc-whitelist": "192.168.0.*,123.122.250.123"
Ebben az esetben a 192.168.0.* -ás tartományból mindegyik gépet és a 123.122.250.123 ip-jű gépnek engedi a hozzáférést. Ezt úgy variálod, ahogy akarod pl. "rpc-whitelist": "192.168.0.*" , akkor csak belső hálóból enged hozzáférni.
"rpc-whitelist": "*.*.*.*" estében pedig a világ bármely ipv4 címéről (külső, belső egyaránt).

Ha a TM "adatportjára" gondoltál, akkor azt a portot kell forwardolni, amit a programban beállítottál pl 25000.
Külső: 25000 ; belső: 25000 ; belső ip: 192.168.0.10 . Itt nincs semmi kavarás, egy az egyben u.a a portot meg lehet adni külsőnek és belsőnek is.

Szerintem ez is vagy 10x le van itt írva a fórumban (kereső) + nem is nasos kérdés, hanem routeres. :B

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17482) Tonyk válasza Tonyk (#17481) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, és még annyi, hogy a TM-ben/TMGUI-ban a beállításoknál a portforward elől vett ki a pipát!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17483) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Köszönöm Tonyk hosszú és alapos javaslataidat, megpróbálom megemészteni a leirtakat.
Nem akarok mást, csak hogy a NAS-t használhassam fájlok le és feltöltésére a Transmission programmal - mint eddig. Nem akarok semmilyen távoli hozzáférést, mindent csak az otthoni host gépemről akarok intézni.
Elötte átnézem a router fórumot - ahogy javasoltad!!! Köszönöm!
Üdv

(#17484) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

pár napja az NSA310 belső vinyója 'down' statusban van.
Hogy tudnám 'berugni', hogy legalább másolás idejére leszedjem ról a a cuccokat?
Admin felület megy, a külsö USB ntfs vinyó szépen mountolva, el is érhető, de a belső volume kuka.
putty-al 22es porton nem tudok bemenni ;(

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#17485) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

van aki használ FTP-t? hogy oldottátok meg? én a gyári szervert nem bírom normálisan beállítani. a samba megy frankón helyi hálózatból hitelesítés nélkül, és ez jól van így. viszont ha bekapcsolom az FTP-s megosztást akkor rögtön login-t kér a samba megosztás is a helyi hálózatról. van erről valakinek tapasztalata/megoldása/leírása?

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#17486) #79335424 válasza MammoUTh (#17485) üzenetére


#79335424
törölt tag

És akkor mi van, ha login -t kér? Meg kell adni állandóra, hogy emlékezzen rá a kliens, és ennyi. Még videót is szoktam streamelni FTP -n.

(#17487) Mr Dini válasza #79335424 (#17486) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kodival streamelsz FTP-ről?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17488) #79335424 válasza Mr Dini (#17487) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Kodit csak az otthoni eszközeimen használok, belső hálón meg az SMB jobb a stream -hez. FTP Player -rel szoktam, aztán átadom a VLC -nek a streamet.

[ Szerkesztve ]

(#17489) MammoUTh válasza #79335424 (#17486) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

persze, ez megoldás, csak a hitelesítés nélküli jobb. gyakran van nálam a hálózat számára új számítógép, het 3-4 is akár, amikről 1-1 alkalommal el kell érnem a samba-t, így kényelmesebb. illetve PXE boot miatt kell, hogy a samba hitelesítés nélkül is kiszolgálja a LAN-on levőket.

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#17490) #79335424 válasza MammoUTh (#17489) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhh, így már értem. Sajnos, ebben nem tudok segíteni, kérdésem viszont lenne. :) PXE boot? Nem semmi. Elméletileg ismerem, de még sosem csináltam ilyet. A NAS -ról bootolsz? Mit?

[ Szerkesztve ]

(#17491) gduck válasza #79335424 (#17490) üzenetére


gduck
addikt

PXE...

Annó a géptermi gépeket bootoltuk be így! Kliens módban telepített Win3.1 (pár mega volt csak, az oprendszer maga a szerveren volt) futott rajta amit PXE boottal töltöt le a szerverről előtte meg egy Format C: volt :D Jah és Trumpet Winsock progi kellet a TCP/IP-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#17492) Thomas16


Thomas16
tag

SSH csatlakozásnál a "Network error: conection refused" hibára mi a megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#17493) Mr Dini válasza Thomas16 (#17492) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Indítsd el az sshd-t. Telnettel be tudsz lépni? Biztos vag, benne, hogy fut az FFp?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17494) Thomas16 válasza Mr Dini (#17493) üzenetére


Thomas16
tag

Telnettel sem tudok csatlakozni.

Egyszer már feltettem az ffp-t, de azóta mókoltam a nason pár dolgot :D
Hol tudom megnézni, hogy fent van-e még/jól működik az ffp?

(#17495) MammoUTh válasza #79335424 (#17490) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

még nem az igazi, de fut. oprendszereket bootolok, installáláshoz a terv az hogy win 7 all és win10 all :)) , illetve hirens boot CD-t. utobbi gond nélkül megy, az oprendszerek telepítésénél még nem minden tökéletes, ha visszakeresed ebben a fórumban kértem segítséget a beállításához :)

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#17496) Tonyk válasza #79335424 (#17490) üzenetére


Tonyk
veterán

Kb két éve leírtam, hogy kell a nason egy ilyet beüzemelni:

[link]
[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17497) s3toraph válasza Mr Dini (#17409) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Most jutottam el addig hogy a NAS-ból kivett HDD-t formáznám, de a win 8.1 lemezkezelője nem tud vele semmit sem kezdeni, GPT védőpartíciónak jelöli. Mivel tudom törölni a paírtíciót és NTFS-re formázni, windows alól?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#17498) szjoci válasza s3toraph (#17497) üzenetére


szjoci
őstag

(#17499) #79335424 válasza Tonyk (#17496) üzenetére


#79335424
törölt tag

Két év nagy idő, az alatt csomó mindent el tudok felejteni. :) Köszi! Nekem ez csak érdekesség, a pendrive -os módszer számomra hasznosabb. Van egy kibővített Hiren`s -em, amit összegyúrtam egy Pupplet -tel (mindkettő Grub4dos -t használ).

(#17500) Tonyk válasza #79335424 (#17499) üzenetére


Tonyk
veterán

Benne van a összefoglalóban is. :)

(Meg persze, akit nem érdekel, annak írhattam volna akár tegnap is :) )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.