Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) PlasmonX47 válasza Anonymus23 (#16882) üzenetére


PlasmonX47
újonc

Szia!

A Router beállításainál be volt pipálva.
Az alsó 3 nem.

(#16902) Mr Dini válasza SutPet (#16900) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, a repóm ugye már régóta létezik és talán nyár óta slacker kompatibilis is, de csak most sikerült Uli-t elérnem, hogy ha gondolja, tegyen be a listába... :)

Php-ból én a memiks félét használom:

http://users.atw.hu/mrdini/packages/needed/php-5.6.2-arm-1.txz

Annyit tapasztaltam csak, hogy ez a php alapból nem rendelkezik php-val, de ezt a csomagban található pear binárissal könnyen lehet pótolni a DB telepítésével.

És igen, ha felraktad, csak a konfig fájlban kell megadni a php elérési útját és már tudja is használni az apacs (/ffp/apache/conf/httpd.conf).

Ui.: nekem is van php csomagom, ami majdnem a legfrissebb, az sokkal több dolgot tartalmaz, de pont emiatt rengeteg függősége van, szóval nem ajánlom...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16903) bull84ghia válasza zambozoli (#16897) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem állítottam semmit. Táb hiba gondolom nem arra vonatkozik amit konnektorba kell dugni!?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16904) SteveL válasza Mr Dini (#16887) üzenetére


SteveL
aktív tag

A rescanes parancs valamiért nálam nem megy, ha megy a minidlna, ha nem. Csak ha törlöm a files.db-t, akkor történik meg az újraszkennelés.

[ Szerkesztve ]

(#16905) Mr Dini válasza SteveL (#16904) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van valami hibaüzenet?

Ha nincs, add ki a parancsot egy "strace " előtaggal és pastebinen keresztül (mert valószínűleg hosszú lesz a kimenet) oszd meg kérlek velem! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16906) noxika72 válasza Mr Dini (#15733) üzenetére


noxika72
tag

Hello Mester!

Újra segítséget szeretnék kérni, most a bftp-hez.
"Indítani a bftpd -d paranccsal lehet. Majd készítek hozzá start szkriptet is."
Először is is egy ilyen indító leállító szkriptet. :))
és a konfighoz is egy egy kis segítséget útmatást.
Maga az ftp server elindul, de a /home/shares/ könyvtárból nem tudok kikeveredni.
Alapból ide enged be de innen sehova tovább.
Igazából a cél egy kodi felhasználó lenne akinek csak olvasási joga van a /mnt/HD_a2/video/ könyvtárra.

köszi

(#16907) SteveL válasza Mr Dini (#16905) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nincs semmi hibaüzenet, sőt, semmilyen üzenet nincs:
root@NSA320:~# /usr/local/zy-pkgs/bin/minidlna -R
root@NSA320:~#

strace-es kimenet

(#16908) Mr Dini válasza noxika72 (#16906) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben, ígérem megcsinálom a start szkriptet, csak először megpróbálom visszahozni a NAS-om az életbe... :((

(#16907) SteveL

Á, a strace rávilágított a lényegre! Elfelejtettem, hogy nálam a csomagok chroot-ból futnak, míg másnak nem... :B :DDD Ezt próbáld szintén futó minidlna mellett:

minidlna -R -f /usr/local/zy-pkgs/etc/minidlna.conf

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16909) SteveL válasza Mr Dini (#16908) üzenetére


SteveL
aktív tag

Lefuttatam a
/usr/local/zy-pkgs/bin/minidlna -R -f /usr/local/zy-pkgs/etc/minidlna.conf
parancsot, de így sem indul az újraszkennelés.

Az új trace. :R

(#16910) Mr Dini válasza SteveL (#16909) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pedig ennek már mennie kéne. A strace is rendben van.

FFp-s minidlna is van fent?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16911) SteveL válasza Mr Dini (#16910) üzenetére


SteveL
aktív tag

Már nincs, mert egy balul sikerült frissítés (azt hiszem 1.1.5-ről 1.1.6-ra) után valami függőséget hiányolt, úgyhogy slackerrel töröltem, és utána raktam fel a tiedet a programcsomagok közül.

Maga a minidlna működik is, csak ez a rescan nem (hacsak nem törlöm az adatbázist kézzel).

[ Szerkesztve ]

(#16912) Mr Dini válasza SteveL (#16911) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

És automatikusan Nálad sem indexel?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16913) SteveL válasza Mr Dini (#16912) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az automatikus indexelés működik. Most próbáltam ki egy friss letöltéssel (egyébként ez nálam úgy van megcsinálva, hogy a Transmission a letöltés befejezése után az egyik minidlna által figyelt mappába automatikusan létrehoz fájlonként egy szimbolikus linket.)

(#16914) Tonyk válasza SteveL (#16909) üzenetére


Tonyk
veterán

:)

/ffp/start/minidlna.sh rescan -t próbáltad már? :K

szerk.: és persze root alól próbálod, nem pedig admin és stb hülyeségekkel?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16915) Mr Dini válasza SteveL (#16913) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor minek kézi rescan?

Bár jogos, ha már van egy funkció, az menjen úgy, ahogy kell. Legrosszabb esetben gyártok a státusz felületére egy rescan gombot is!

(#16914) Tonyk

Ez nem FFp-s csomag, hanem a programcsomagos statikus miniDLNA próbálkozásom. :) Nincsen FFp-s start szkriptje és maga az FFp sem szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16916) SteveL válasza Mr Dini (#16915) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az ffp-s minidlna sokszor nem frissült automatikusan, ha pl. átneveztem (főleg, ha tömegesen), esetleg áthelyeztem a fájlokat. A te csomagoddal még nincs ilyen tapasztalatom, lehet, hogy nem is kell rescan. Der legrosszabb esetben törlöm az adatbázisfájlt.

(#16914) Tonyk

Meggyűlt a bajom az ffp-s minidlna függőségeivel egy (egyébként valószínűleg felesleges) frissítés után, úgyhogy töröltem.

(#16917) Tonyk válasza Mr Dini (#16915) üzenetére


Tonyk
veterán

ja, hogy ez ilyen patkolt edition. értem.

(#16916) SteveL

Kértél itt segítséget a függőségekhez?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16918) SteveL válasza Tonyk (#16917) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nem, a könnyebb utat választottam. :B

Olyan üzeneteket kaptam, mint amilyet Syl írt le korábban, a slacker pedig nem találta a hiányzó függőséget.

Mivel gyors megoldás kellett a család esti szórakozásához, Mr Dini csomagját választottam.

Ha több időm lesz, talán összevadászok mindent az ffp-s verzióhoz is. :)

(#16919) Syl válasza SteveL (#16918) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, hogy Tonyk és Mr Dini segítségével, többszöri nekifutásra, 6-8 függőség leküzdése után sikerült a telepítés és azóta is megy szépen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16920) SteveL válasza Syl (#16919) üzenetére


SteveL
aktív tag

Igen, olvastam, ezért nem estem neki, nem volt hozzá elég lelki erőm. De azért valamikor rászánok egy napot. :Y

(#16921) Mr Dini válasza Tonyk (#16917) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ennyi erővel az FFp és a br2 féle minidlna is "patkolt". :P

Egyébként ez a minidlna csomag úgy lett módosítva mondom, hogy nem kell neki függőség, egyetlen statikus binárisból áll. Na és e miatt dolgoztunk vele barmalejjel rengeteget.

Lehet, hogy első programcsomagom, de maga a bináris nem az... ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16922) Tonyk válasza SteveL (#16918) üzenetére


Tonyk
veterán

Az estetek 100%-ban kiírja, hogy mi kell neki.

Pl:
"can't load library 'libjpeg.so.8'"

Nemes egyszerűséggel levágod a lib és a pont utáni részt szövegrészt a hiányolt libjpeg.so.x elől és slacker -a jpeg. Ennyi.
A maradék 2% meg szerintem n+1 alkalommal le van itt írva, hogy melyik csomagban található. De ha nem szeretnéd sem a fórum keresőjét használni, sem a google-t, akkor beírod, és rendszerint perceken belül választ kapsz valakitől itt.

A hivatkozott Sly üzenetben is ott van, hogy nem elérhető az adott repo : "failed to connect to", azaz nem működik, így onnan letölteni sem tudja a hiányzó függőséget. Ilyenkor meg kell keresni másik repo-ban vagy kézzel telepíteni.

De annak idején mikor lehalt a kylek csináltam egy teljes repo mentést az akkor működőekről a google drivera. Ennek is itt van a linkje a fórumban, meg kell keresni ( keresőbe repo mentés -> [link]), letölteni felrakni onnan (wget majd funpkg -i).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16923) SteveL válasza Tonyk (#16922) üzenetére


SteveL
aktív tag

Hidd el, használom a keresőt, sőt, angol nyelvű oldalakat is, és csak végszükség esetén írok be. A te repódat is megnéztem, de ahogy írtam, gyors megoldás kellett, és ez az összevadászás nem az, főleg ha nem csinál ilyet naponta az ember.

Egyébként ez a slackerre vágás hasznos infó, ezzel még nem találkoztam. Úgy adtam ki a parancsot, hogy slacker -a libakarmi, ezek szerint ez nem jó, köszönöm az infót.

Az előző minidlna-m két évig egyébként pont a te leírásaid alapján ment hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#16924) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Valakinek le van-e mentve 0.9.16.6 verziószámú Plex? Régebben le lehetett tölteni az összes verziószámot a plex honlapjáról, de már csak a legújabbakat engedi ami elméletileg nem jó a nasunkhoz :W

[ Szerkesztve ]

(#16925) Tonyk válasza szjoci (#16924) üzenetére


Tonyk
veterán

Szia! Nekem megvan az utolsó még ezeken a nasokon működtethető verzió. Mindjárt dobok egy linket.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16926) szjoci válasza Tonyk (#16925) üzenetére


szjoci
őstag

Közben nagy nehezen találtam egy élő linket: PlexMediaServer-0.9.16.6.1993-5089475-arm.bin

(#16927) Tonyk válasza szjoci (#16926) üzenetére


Tonyk
veterán

Fú, de jó! Épp írni akartam, hogy sehol nem találom a bin-t. :( Mentem is lefelé azonnal. :C :R Este meg feltolom a ffp repo mentések közé a drivera, mert tuti kelleni fog még valakinek, és ha végleg törli a plex, akkor gondban leszünk.

Kapja be a plex is, hogy az archívumot elérhetetlenné tették, miközben a fájlok meg letölthetőek, csak éppen nem találhatóak meg kereséssel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16928) szjoci válasza Tonyk (#16927) üzenetére


szjoci
őstag

Én is eltettem most már jó helyre, ha esetleg a későbbiekben kellene valakinek :)

Nem értem hogy miért nem lehet már letölteni a régebbi verziókat, úgy mint anno... Bár értem, csak fel nem foghatom: vedd meg az új vasat , ha plexezni akarsz :W

(#16929) stroge válasza szjoci (#16928) üzenetére


stroge
csendes tag

Ennél meredekebb, hogy nem csak a PMS fájllal kell így mókolnunk, hanem az androidos Plex app-pal is, hiszen ha jól emlékszem, a legújabb PMS-sel nem megy a lefgrissebb app. Abból is kell apkmirroron vagy ilyen helyeken egy régebbi verziot keresni, hogy kompatibilisek legyenek.
nekem a 0.9.8.18-as PMS van fent, azzal kompatibilis a Plex app 1.1.4-es verzioja pl.

(#16930) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Létezik hogy gyengélkedő hdd miatt nem elérhető a Nas? Kicseréltem a 2 hdd és most a másik nas nem elérhető néha. Ip címet is meg cseréltem. Az a nas ami eddig eltűnt a hálózatról a másik hdd-vel gond nélkül működik.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16931) Mr Dini válasza bull84ghia (#16930) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A NAS egyedül a csomagokat tartja HDD-n, a webes felület, meg pl a samba fájljai a belső (NAND) chipjében vannak eltárolva.

Ha egy FFp-s folyamat (pl minidlna) nem elérhető ilyenkor, de pl a samba megy, akkor a HDD lehet a ludas.

De van egy hdsentinel nevű program (a 325v2 topikösszefoglalójában van belinkelve róla egy leírás, illetve a "játszóteremben" is írtam róla), ő megmondja, hogy milyen vészes az állapot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16932) CoolBoy323 válasza Mr Dini (#16931) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

S.M.A.R.T. ertekekbol is kideritheto az allapota a HDDnek

(#16933) stroge válasza szjoci (#16926) üzenetére


stroge
csendes tag

Ha sikerült feltennek a 0.9.16.6-ot, rám tudnál írni egy privit? én kb 3 különféle módszerrel próbáltam, de nem sikerült. illetve az install sikerült állítólag, de nem indexelt, és a gui-ból timeout-tal install után kilépett. a legfurább az volt, hogy a gui-ban a verziot nem írta ki, mint szokta, csak annyit, hogy telepítve, és nem fut.
köszi előre is.

(#16934) szjoci válasza stroge (#16933) üzenetére


szjoci
őstag

megy privi

(#16935) Tonyk válasza stroge (#16933) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-ből felrakod azt az egyet, ami elérhető. Utána vagy csinálsz egy update-t az /ffp/start/plexmediaserver.sh -t elindítva a menüjéből az ott elérhető legfrissebbre, vagy szintén ebbe az update-ba belépsz és local update-et nyomsz a fent letöltöttből. (NETGEAR csomag).

Ha a telepítések megvannak, ez után kell konfigolni a webes felületén.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16936) Tonyk


Tonyk
veterán

Fellőttem a régebbi ffp-s repo backup mellé a ma kitárgyalt utolsó működő Plexet, későbbi, esetleges baj (eltűnik a korábban szjoci által talált :R plexes linkről) esetére.

Itt érheti el akinek a későbbiekben szüksége van rá: [link] : FFP-s telepítő + Netgear csomag (PlexMediaServer-0.9.16.6.1993-5089475-arm.bin)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16937) stroge válasza Tonyk (#16935) üzenetére


stroge
csendes tag

igen, ezeket megcsináltam, bármelyik régebbit fel tudom tenni, az itt most linkeltet viszont annak ellenére, hogy azt mondja, hogy az update Done, nem tudom felrakni. a Done után nyomok egy entert, gondolgozik pár másodpercet, és kiírja, hogy timout error. aztán enter után írja a szokásos "várj 30 percet" szöveget. aztán a status "installed, not running" lesz. elindítani nem tudom. a gui-ban ahol a verziot ki szokta írni, hogy mi van telepítve, ott nem látszik semmi (üres a helye). reboot sem segít.
csatolva a képek.

bakker mire végigírtam, mondom végigcsinálom mégegyszer. update nem ment, úgyhogy leszedtem az előzőt, és úgy álltam neki, és így felment. most elkezdett indexelni, de azt mondja, nem fut... rányomok a starta, azt mondja Done, de nem fut.

amúgy van még pár plex verziom letöltve, ha feltennéd a backupba.

[ Szerkesztve ]

(#16938) Mr Dini válasza stroge (#16937) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

uClibc frissítés szokott segíteni:

slacker -UuiA br2:{uClibc,uClibc-solibs}

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16939) stroge válasza Mr Dini (#16938) üzenetére


stroge
csendes tag

erre azt írta, hogy
No packages found (status iu, pattern (^br2:.*{uClibc,uClibc-solibs))

(#16940) Mr Dini válasza stroge (#16939) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor valószínűleg nincsen hozzáadva a br2 repó az uwsiteloaderedhez. [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16941) bull84ghia válasza Mr Dini (#16931) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ha kiveszem a hdd-t és pc-n nézem meg a sentinellel az is ugyan az? Vagy tévedek? Nem vagyok annyira otthon a terminál dologban.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16942) Mr Dini válasza bull84ghia (#16941) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, ugyan az. De win8.1-be és frissebbe nem érdmes csatlakoztatni, mert valamit csinál a HDD-vel, ami miatt a NAS nem ismeri fel többet.

Amúgy három parancs feltenni a nasra.... [link]

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16943) interstate76 válasza Mr Dini (#16942) üzenetére


interstate76
addikt

NAS520-ra is fel tudom tenni a Sentinelt?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16944) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,
mostanában az NSA310 összeomott rendszeresen, gondoltam egy alaphelyzetbe állítás segít.
A gyári programcsomagok küzül pár éve gondmentesen futott a transmission, ami jó lenne továbbra is. Azonban gondolom a teméktámogatást elvágták, mert nem tölt be programcsomagokat. Ez a Linux mókolás nélkül ismertek valami módját, visszahergelni a gyári programcsomagot?
Köszi

(#16945) Mr Dini válasza interstate76 (#16943) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Ami megy 3**-on, az megy az 5** szérián is. Fordítva viszont ez nem igaz (kivétel a 326, ami az armv7 procinak hála képes futtatni az 5**-on futó kódot).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16946) interstate76 válasza Mr Dini (#16945) üzenetére


interstate76
addikt

Királyság, köszönöm! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16947) stroge válasza Mr Dini (#16940) üzenetére


stroge
csendes tag

Pedig az is meg van csillagozva. csak Dinié nincs még hozzáadva.

(#16948) stroge válasza stroge (#16947) üzenetére


stroge
csendes tag

ja igen, mármint a tied :) sorry :))

(#16949) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Először is elnézést, hogy tüzetesebben nem olvastam vissza.
Van egy nsa310-em, illetve ezek mellé még egy ib4210b és egy freecom nas is. Szeretnék itthonra egy hálózati tárólót (milyen meglepő :DDD ). Gondolkodom az OMVben is, mert van itthon egy semmire sem használt gépem, ami alkalmas lenne. DE. Lehet, hogy az én igényeimnek elég lenne a 310 is. Kisebb helyen elfér, kevesebbet fogyaszt, stb.
Először is azt szeretném kérdezni, hogy ha usbn rárakom a két másik nast, akkor sima meghajtóként látszanak/üzemelnek-e? Azt meg lehet oldani, hogy egy nagy meghajtó legyen, mondjuk 1,5 Tb? (mindegyik 500 gb-os).

Jelenleg az itthon háló ilyen:
tplink tlwr3220 router
raspberry pi1 - médialejátszó
laptop - ezen megy most a torrent, meg ez a tároló is, egy mappa van megosztva, azt látja a pi. samba megosztás.

Szeretném a laptopot kihagyni a buliból, illetve szeretnék egy helyen tudni mindent. Távoli elérés opció, de nem feltétel, esetleg később.

Kérdezném, hogy életképes, megvalósítható dolgok ezek? Persze ellenérveket is várok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#16950) Tonyk válasza Flowtation (#16949) üzenetére


Tonyk
veterán

"Először is azt szeretném kérdezni, hogy ha usbn rárakom a két másik nast, akkor sima meghajtóként látszanak/üzemelnek-e?"

nem

"laptop - ezen megy most a torrent, meg ez a tároló is, egy mappa van megosztva, azt látja a pi. samba megosztás."

ezt mind mind tudja a nas már most, ezért felesleges járatni a laptopot.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.