Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) FefeeX válasza Syl (#16495) üzenetére


FefeeX
veterán

Vagy be se dugja, akkor tuti nem fogyaszt egy fél wattot sem :P

interstate76:szétszeded, beleteszel egy pici kínait, aztán bedugnod sem kell, ír és olvas neked naponta egy tál rizsért :D

Geripapa: azért erre nem fogadnék, hogy nincs töredezettség ext4 fájlrendszerben, több dolog miatt sem, az egyik a fizika :) A fájlrendszer nem tudja felülírni a fizikát, tehát ha adat van az útban, akkor adat van ott. Most másolom át a NASról a cuccokat. Van a filmes mappám, ahová a többség még annak idején került be, vagy csak úgy folyamatosan, és megtartásra kerültek. Ennek a mappának a másolása 65-70 MBps-el ment hálózaton. Aztán van a letöltés mappám, amiben már megint összegyűlt kb 200gb, de ez idővel folyton változik, tele volt zenével, könyvekkel, stb. Ebben is van film könyvtár, tehát csak filmet hasonlítok filmmel, ennek a mappának a másolási sebessége 10-20 MBps között ugrált. Tehát töredezett, ráadásul nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#16502) #79335424


#79335424
törölt tag

Most nem tudok netet adni a NAS -omnak, ezért itt kérdezek. Régi 310 -re van ilyen zCloud izé?

(#16503) hodostamas


hodostamas
addikt

Ha lehetne javasolni, hogy legyen külön topik legalább az újabb generációs nasoknak, ne keveredjen olyan téma ide ami nem jó egyik másikra.

(#16504) #79335424 válasza hodostamas (#16503) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az sem jó, ha szétaprózódik az infó. Nehéz meghúzni a határt.

[ Szerkesztve ]

(#16505) Upo válasza FefeeX (#16488) üzenetére


Upo
addikt

Már épp akartam elcsomagolnia dobozába a 325-öt hogy meghirdessem, de ennyiért nem biztos hogy érdemes eladni, lehet hogy megmarad és megy rá kísérletképpen debian vagy openmediavault.

Az 520 zajára: a venti csavarok helyett beraktam oda való gumipöcköket, így már nem adja át a háznak a motorról a rezgéseket. Sokkal jobb. A sárga keretben meg lötyög a hdd, ezért belülről mind a két oldalára beragasztottam 3 réteg maszkoló szalagot (öntapadós papírcsík, festékboltban vettem egy nagy tekercset tán 150 forintért), ez egyrészt elég jól csillapít, és a vastagsága miatt a lötyögést is megszünteti. Egész jó lett, simán maradhat a szobában, nagyon közel kell bújni hozzá hogy hallani lehessen. 2T-s wd purple van benne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16506) Anonymus23 válasza M_AND_Ms (#16499) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bocsánat, hogy windowsosan fogalmaztam ebben a másik univerzumban.
A lényeget szerintem értitek, nem szekvenciálisan egymás után vannak az adatok, és elég sok fejmozgással jár, amikor sok adatot ír, és közben még seedelni is próbál a winchester teljesen más területeiről.

(#16505) Upo
Én meg most mondtam vissza az 520-as rendelésemet, de mivel úton van, már nem biztos, hogy sikerül...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#16507) Syl válasza interstate76 (#16498) üzenetére


Syl
nagyúr

Én évekkel ezelőtt egy brutális műtétet végeztem a kis 310-esen.
Qrvára zavart a zajos venti és diy módszerrel oldottam meg: totál szétszedtem a NAS-t. Egy fém keret tartja a HDD-t és a nyákot. Na, nálam ez így csupaszon áll a szekrényben (némi szivacsos alátámasztással) :DDD

Vinyóban meg csakis WD Red. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16508) Syl válasza pappzo (#16500) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a Synology cuccokat nem ismerem (Qnap-pal szokott lenni dolgom), de Zyxel-t csak akkor vegyél ha nem riadsz vissza némi terminálos hegesztéstől. Mert bizony itt sokmindenre nincs kétkattintásos módszer, mint a másik típusnál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16509) Upo válasza hodostamas (#16503) üzenetére


Upo
addikt

520-as cikk van, még viszonylag kevés hozzászólással.
De elég hasonlóak az eszközök, a Mijzelf féle metarepository csomag is ugyanaz, csak belekerült pluszban az újak támogatása, illetve az ffp és entware is hasonló. Itt azért már előkerült jópár mélyvizes téma, amiből az új eszközökön is lehet profitálni. De majd az arra illetékesek eldöntik hogy mi legyen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16510) Tonyk válasza pappzo (#16500) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor sorjában:

"ZYXEL NAS542 -t vennék 4 db 4 TB-os WD RED-del."
"Smart TV-t és a háztatás PC-it (1 asztali 3 laptop, de ezek elhanyagolható forgalommal) A TV és a médialejátszó LAN-on keresztül a laptopok WIFI-n keresztül érnék el. "

Nem tervezted te ezt egy kicsit túl? A fotókon kívül minden pótolható, ezért én azoknak az egyik HDD-t eltenném a fiók mélyére backup gyanánt (pl havonta csinálnék egy incremental mentést).
Otthonra RAID5 meglehetősen overshoot. Akkor már inkább bele a 3 hdd és időzített backup mindegyikre. (a 4. meg a fiókban ugyebár.) Sebesség ilyen home közegben elég kell, hogy legye (amúgy sem jelent semmit a raid5 sebesség többelte - már ha egyáltalán lesz ilyen...)

3-4. Meg. Androidra ott a Foldersync, a többire meg az ütemezés.

5. Be

6. igen

7. igen, már a kisebb verziók is futtatnak torrent klienst. Nem szokott velük gond lenni. -> csak usererror.

8. DLNA nem játszik le semmit. A kliens játszik le a DLNA, csak tolja az adatot.

9. Ha szar a hálózat akkor mindenképp.

12. Amire szükséged van, már ha ehhez találsz programot. Embere válogatja

13. nincs. errefelé keresgélj.

(#16501) FefeeX

"azért erre nem fogadnék, hogy nincs töredezettség ext4 fájlrendszerben"

Töredezik az ext4 is, de nem úgy ahogy a FAT és az NTFS. Letároláskor a fájlok között marad hely és ha növelni kell egy fájl méretét, akkor van hová. Persze nem a végtelenségig. Egyszerű el-vissza másolással máris defragolva van a terület.Persze ha már az ext4-en sincs hely, akkor rakja ahová bírja.
Az sem mindegy, hogy a lemez elején, a tányér külső részen van az adat, ott ahol legnagyobb az olvasási sebesség (lemez forgási sebessége u.a. -> u.o sebességgel forgás miatt, több adat halad el a fej alatt kívül.) vagy a tányér belsejében, a tengelyhez közel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16511) Mr Dini válasza Upo (#16484) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, csak kernel fordítással tudod leforgatni a modulokat sajnos.

Ezt a megoldást írtam már én is, de szerintem elegánsabb, ha egy profile szkriptben állítom a PATH-t. Így megspórolom az admin belépést és a su parancsot is... :D

(#16502) Somatom

Nincsen. A zCloud csak a 325v2-től elérhető.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16512) FefeeX válasza Upo (#16458) üzenetére


FefeeX
veterán

Én mint egyszeri halandó is szeretném értelmezni, miről beszéltek pontosan :)
Szóval az 520-on nem használhatóak azok a programok, amik a 320-on futnak, vagy ez csak valami speciális dologra igaz?

(#16513) Mr Dini válasza FefeeX (#16512) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

[link]

Futnak, csak nem teljes sebességgel...

Amik nem, azok a modulok (értsd driverek), mert az 520-on frissebb kernel van.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16514) #79335424 válasza Mr Dini (#16511) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Akkor nem keresgélem.

(#16515) Syl válasza #79335424 (#16514) üzenetére


Syl
nagyúr

Owncloud viszont nagyon jól működik a 310-en.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16516) interstate76 válasza Mr Dini (#16511) üzenetére


interstate76
addikt

A 310S-re is van zCloud. A sima 310-esre viszont akkor ezek szerint sajnos nincs.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16517) Mr Dini válasza interstate76 (#16516) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmmm, hogy mit, hogy? :DDD Hanyas fw-n? Ezek szerint a 320S-re is létezhet?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16518) interstate76 válasza Mr Dini (#16517) üzenetére


interstate76
addikt

4.16 fw és felette (megy 320S-en is).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16519) Mr Dini válasza interstate76 (#16518) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, én a Zyxel Cloud-ra gondoltam, erről a mobilappról tudok.

Én, meg szerintem Somatom is a távoli elérésre gondolt(am).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16520) FefeeX válasza Mr Dini (#16513) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt írják Freescale FS1024 van benne "valamivel többet fogyasztott az olcsóbb NAS-okra jellemző Marvell Armada vagy a picit komolyabb ARM-alapú megoldásoknál, de nem érte el az Intel Atomok szintjét. "

És ugyan nem értek hozzá, de ez alapján a leírás alapján ezt úgy értelmezném, hogy nem ARM.

(#16521) FefeeX válasza FefeeX (#16520) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt hiszem erre meg is van a részleges válasz
"NXP sells ARM and PowerPC processors, and lists 8- and 16-bit MCUs under "More Processors" on it's homepage"
Csak akkor a PH cikk félrevezető kicsit.

(#16522) interstate76 válasza Mr Dini (#16519) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudom, mire gondoltatok. Én arra, hogy mobilról és LAN-on kívülről (is) elérhető legyen a NAS-on tárolt tartalom és a zCloud alkalmazás - elvileg - erre való. Eddig azt hittem, ugyanarról beszélünk. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16523) Mr Dini válasza FefeeX (#16520) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De, arm proci ketyeg benne. Ha más lenne, akkor az FFP sem futhatna rajta...

De ha van NSA520-ad, személyesen is meggyőződhetsz róla egy cat /proc/cpuinfo paranccsal.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16524) FefeeX válasza Mr Dini (#16523) üzenetére


FefeeX
veterán

Van, csak még ott tartok, hogy a jelenlegi rendszervinyóról átmásoltam a mozgatandó anyagot, és megálltam, mert most van egy működő rendszerem, meg egy épp kibontott másik, és nehezen csinálok belőle két, ideiglenesen nem működőt :)
Szóval a lényeg, FFP-t tudok rajt futtatni, Transmission 2.92-t tudok telepíteni és futni fognak, ugye?
És később, ha újrafordítjátok az anyagot, akkor csak updatelni kell rajt, és felgyorsul...

A Zyxel kontaktolással szívesen segítek, volt már velük korábban is pár köröm.

(#16525) Mr Dini válasza FefeeX (#16524) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szóval a lényeg, FFP-t tudok rajt futtatni, Transmission 2.92-t tudok telepíteni és futni fognak, ugye?

Jep.

És később, ha újrafordítjátok az anyagot, akkor csak updatelni kell rajt, és felgyorsul...

Igen, feltéve, ha sikerül a dolog.

A ZyXEL kontakt kapcsán, már kaptam pü-ben visszajelzést, de köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16526) FefeeX


FefeeX
veterán

A következő problémába ütköztem... Egyre jobban utálom a NAS-t meg a Linuxot.
Szóval JBOD-ban használtam, a két vinyót KÜLÖN használva, pont azért, ha lehal valamelyik, akkor a másikon lévő adatoknak ne kelljen búcsút inteni...
Az első (2TB) vinyóról kimentettem az adatokat, még jó, hogy egyelőre nem raktam be az 520-ba hogy formázza be.
A másodikon van 2TB adat (3TB-s), de ezt önmagában a Puppy linux nem tudja és nem is akarja felmountolni, és ahogy keresgettem, egyelőre nem is tudom, mit csináljak, nincs még 2TB szabad helyem a költöztetésre...
Gyakorlatilag ilyen szempontból a Linux Reader Win alá annyival eredményesebb volt, hogy legalább látja, hogy JBOD, meg hogy az egész logikailag kötetelve lett (pedig pont ezt akartam elkerülni, de úgy néz ki, a hülye linuxnak hülye gondolkozási rendszere van).
Mit tudok csinálni?

(#16527) Tonyk válasza FefeeX (#16526) üzenetére


Tonyk
veterán

mdadm

Rákeresel itt a fórumban és meglátod mit kell csinálni.

Attól még hogy nem tudod, hogy kell, nem biztos, hogy a linux a hülye. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16528) #79335424


#79335424
törölt tag

Ezt nem hiszem el! Android (Dolphin böngésző) alól nem tudok bejutni a NAS -ba. Az hagyján, hogy az admin helyett, ez a fos mobilnézeti logint dobja, de bejelentkezés után, egyik ikon sem engedelmeskedik. Nem ismeri valaki ennek a mobil webes felületnek az alkotóját? Meglátogatnám.

(#16529) interstate76 válasza #79335424 (#16528) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem a Xiaomi Mi2 gyári böngészőjével jól működött, amíg megvolt a kis TDC Homedisc (NSA310) 4.70-es fw-rel. Kikapcsolni is a mobilról szoktam, amikor hangos volt.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16530) Mr Dini válasza #79335424 (#16528) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kérdezd meg Mijzelfet. Ő tud németül is és úgy rémlik, h annó a 220-nál is csinált valamit a mobilfelület tiltásra.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16531) Syl válasza #79335424 (#16528) üzenetére


Syl
nagyúr

Androidos Firefox plusz Phony bővítmény (ublock origin mellé természetesen)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16532) #79335424 válasza Syl (#16531) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy ideig ez működött nálam is, de most hiába telepítettem a Phony -t, nem verte át a NAS -t. Mi az, hogy "unblock origin"?

(#16533) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#16530) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Opera, ahol a beállításokban beállítható, hogy Asztali (Desktop) böngészőnek hazudja magát

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16534) FefeeX


FefeeX
veterán

Egy elméleti kérdés. Az FFP csinál mást is a telnet és az SSH hozzáférésen kívül a NAS-ra? Csak mert az 520-ra alapértelmezetten ez a kettő beállítható, valamint a csomagok között változtatás nélkül van TM 2.84 lehetőség... Ennél felmerül a kérdés, hogy vajon ez erre a kernelre fordított-e, bár gondolom nem tennék be a csomagjai közé ha nem így lenne :F
És SSH alól talán konfigolható.

[ Szerkesztve ]

(#16535) #79335424 válasza FefeeX (#16534) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Midnight Commander. Én csak ezért telepítettem.

(#16536) Syl válasza #79335424 (#16532) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem unblock, hanem ublock origin - reklámblokkoló. 100x jobb mint az Adblock.

A Phony valóban nem verte át :(((
Passz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16537) Mr Dini válasza #79335424 (#16532) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az ublock origin egy adblocker plugin, legalábbis én annak használom... :D

@M_AND_Ms

Ok, az rendben van, pl Firefox alatt is lehet használni desktop módban, de van olyan böngésző ahol nem válik be ez a trükk. Mert a nas nem a User agent-ből dönti el, hogy desktop, vagy mobil nézetet továbbítson, hanem a képernyőfelbontásból (is).

Ezért lenne jó, ha az egészet nas oldalt le lehetne tiltani. Elvégre minek az? :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16538) Mr Dini válasza FefeeX (#16534) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nézz át a 325v2 topikjába, ott nemrég kifejtettem a dolgot.

Az FFp nem csak SSH, meg telnet. Rengeteg plusz csomagot tudsz alá feltenni, míg a gyári SSH alá nem, mert ott nincs natív gcc (ebbe most nem mennék bele jobban)...

De FFp alá pl van már rég Tm 2.92 is.

És sajnos egy csomag sincs optimalizálva az 5**-ra. A régit teszi fel ugyan úgy. Ezért nem tudja kihasználni a procit teljesen. De pont most gyártottunk Anonymus23-mal egy 520-ra készült Tm-met pl.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16539) Syl válasza Mr Dini (#16538) üzenetére


Syl
nagyúr

Komplett Debian-t nem akartok rá összehozni? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16540) #79335424 válasza Mr Dini (#16537) üzenetére


#79335424
törölt tag

A képernyőfelbontásból biztos nem, mert miniPC -n próbálkozom, amin natív 1080p rendszerkép kimenetem van. Tudomásom szerint a build.prop DPI értéke a mérvadó, de mit kezdjek vele?

Egyik böngészőmben sem hasdználok adblockot.

[ Szerkesztve ]

(#16541) Mr Dini válasza Syl (#16539) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mivel nincsen 520-am, így nem terveztem...

De van Arch linuxom és a legfrissebb Debianom NSA320S-re, kell? :D

@Somatom

Majd ránézek Neked pontosan, de elsőre szeretnék valamit a sok projektem közül befejezni, mert már megint 11 dolog van a listámon... :D

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16542) Syl válasza Mr Dini (#16541) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem csak egy prosztó 310-em van, az meg jól van így ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16543) Mr Dini válasza Syl (#16542) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Arra is tudok gyártani! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16544) #79335424 válasza Mr Dini (#16541) üzenetére


#79335424
törölt tag

:R

Addig majd átbootolok Puppyra, ha NAS -solni támad kedvem. :)

(#16545) zsolt734 válasza Tonyk (#16424) üzenetére


zsolt734
tag

Kipróbáltam végre a telnet parancsot, elvileg minden oké, elfeketedik a parancssor.
Az otthoni hálózatot elpakoltam másik ip-re, nehogy az legyen a gond.
Ezek után vpn-en keresztül, intézőben még mindig nem érem el a NAS megosztásait, böngészőből viszont az admin felületet igen.
Manuálisan hozzáadtam az útvonalat (route add...), tehát ez is megvolt.

Nekem vpn beállítási gondnak tűnik, de nem tudom, merre menjek tovább.

Másnál egyébként megy a megosztás vpn-en keresztül?

(#16546) Tonyk válasza zsolt734 (#16545) üzenetére


Tonyk
veterán

megy igen,

- Másold már be ide vagy a pastebin-re a vpn konfigod. (szerver és kliens oldal).
- Tűzfalat nyomd már ki a gépen egy teszt erejéig.
- Hogy próbálod felcsatolni a meghajtót?
- Pingelni tudod a nast vpn-en keresztül?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16547) Tonyk válasza Tonyk (#16546) üzenetére


Tonyk
veterán

ja meg a route-ot is szúrd már be, please.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16548) zsolt734 válasza Tonyk (#16546) üzenetére


zsolt734
tag

Küldtem egy privát üzenetet.

- Tűzfalat kinyomva a helyzet ugyanaz.
- Hálózati hely felvétele: Win10 intéző->"Hálózati hely felvétele". De a \\nasip\megosztás se megy, ha azt az intéző címsorába írom.
- Megy a ping, visszajönnek a csomagok, átlag 14ms alatt.

(#16549) zsolt734 válasza zsolt734 (#16548) üzenetére


zsolt734
tag

Nagyon köszönöm Tonyk segítségét, vpn beállítási gond volt, most már megy. :)) :R

(#16550) Petike168 válasza zsolt734 (#16549) üzenetére


Petike168
aktív tag

Leírnátok mi volt a megoldás? Lehet más is bele fut majd hasonló problémába :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.