Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Upo válasza dolfer (#16800) üzenetére


Upo
addikt

Aha. Én nem próbáltam, csak láttam a listában.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16802) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Csináltam egy miniDLNA csomagot, ami kivételesen nem FFp-s, hanem programcsomagból telepíthető pár kattintással.

Itt írtam róla bővebben. (A telepítést is kifejtettem)

Viszont, a csomag béta, tehát nem vállalok felelősséget, ha nem működik megfelelően. Problémát nem okozhat a telepítése, max nem működik. Ebben az esetben ne rebootolj, simán töröld a csomagot és írd meg, hogy milyen NAS-od van és mi nem megy.

Sok sikert hozzá! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16803) stroge válasza Mr Dini (#16802) üzenetére


stroge
csendes tag

Köszi a sok melót, a hétvégén kipróbálom!

Azt lehet tudni, hogy miért is nem DiniDLNA lett a neve? :D

(#16804) Syl válasza stroge (#16803) üzenetére


Syl
nagyúr

A kérdés jogos :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16805) vanRobert válasza Joshi (#16796) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

nos, elég alacsony az a szám, és nem is változik.

Eléggé zavar, korábban ezt nem csinálta, és sokszor a TV nem is hajlandó beolvasni a könyvtárakat, mert kevesebb időt vár, mint ami a NAS kell, hogy felpörögjön, vagy valami ilyesmi. Szóval, valahol nagyon le akarom tiltani ezt a fejparkolás dolgot, vagy bármit, amitől elmegy szunyálni a NAS...

(#16806) Joshi válasza vanRobert (#16805) üzenetére


Joshi
titán

Ez alapján leellenőrizheted hogy ki, vagy be van kapcsolva a Load_Cycle_Count. Az értéked alapján biztosan ki van kapcsolva, de azért megnézheted. Ha ennek ellenére állandóan elmegy alvóba a NAS, akkor az Energiagazdálkodásnál kellene körülnézned.

[ Szerkesztve ]

(#16807) Joshi válasza Joshi (#16806) üzenetére


Joshi
titán

Még annyi lehet, hogy a merevlemez kikapcsolását max 300percre lehet állítani, ha ez idő alatt nem történik művelet akkor mindenképpen kikapcsolja a merevlemezt.

(#16808) Disque válasza Joshi (#16807) üzenetére


Disque
aktív tag

De ha nincs bepipálva mellette az Engedélyezze alvás... akkor nem kapcsolja ki a HDD-t

(#16809) Joshi válasza Disque (#16808) üzenetére


Joshi
titán

Az nem a LED villogásra vonatkozik csak? Azért gondolom ezt, mert nekem nagy ritkán kikapcsol a merevlemez pedig nincs engedélyezve az energiagazdálkodás. Ettől függetlenül nekem még nem okozott gondot az elérés, habár én PC-ről és Média lejátszórol használom a NAS-t.

(#16810) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy 326-os Zyxelem. Újratelepítettem: frissítettem a NAS-t + windows 10-et raktam fel. Transmission guit telepítettem w10-re, de egyszerűen nem tud kapcsolódni a transmissionhez (webes felületen telepítettem ezt a programot).

Nálam a nas IPje úgy látom http://192.168.1.100/ (így érem el a böngészőből), portnak 9091, csatlakozásnál azt írja a kliens: host not found.

Mit lehet, hogyan állítsam be? Egyszerűen most nem megy. Pedig amúgy a NAS-t elérem total commanderből is.

(#16811) Mr Dini válasza kalapacsolok (#16810) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Így esetleg?:

http://NSA326:9091

De egyébként a nas webes felületén is rá tudsz menni a GUIjára.

Egyébként a TM remote GUI esetében nem kell a http://, csak simán az IP cím.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16812) kalapacsolok válasza Mr Dini (#16811) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, http-vel volt, az volt a baj, most megy! :) Már annyit próbálkoztam mindenfélével, de ezt épp nem.

(#16813) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Van viszont egy másik problémám is a 326-os NAS-sal Windows 10 alatt. Total commanderben hálózatoknál elérem a NAS-t, beírom a jelszót, meg hogy jegyezze meg, mégis minden egyes fájlmásolásnál azt írja ki: nincs jogosultság - de ott van, hogy rendszergazdaként csinálhatom gomb, úgy megy. De nem jegyzi meg, mindig egy fájl elindításánál, vagy törlésénél külön kattintanom kell, hogy rendszergazdaként meg tudjam csinálni. Mintha írásvédett lenne minden.

Pedig W10-el rendszergazdaként vagyok belépve. Most frissült a NAS is, lehet vmi új beállítás. Mit tudok tenni? köszi!

(#16814) Disque válasza Joshi (#16809) üzenetére


Disque
aktív tag

Hát fogalmam nincs, én úgy értelmeztem, hogy azzal engedélyezem a merevlemez kikapcsolását is, amúgy nálam 0 van írva időnek, és nincs bent a pipa.

(#16815) Joshi válasza Disque (#16814) üzenetére


Joshi
titán

Rakd a max értékre azaz 300-ra, nálam mindig is így volt.

(#16816) Disque válasza Joshi (#16815) üzenetére


Disque
aktív tag

Nekem jó így, nem tűnt fel hogy kikapcsolna.

(#16817) Joshi válasza Disque (#16816) üzenetére


Joshi
titán

De legalább próbáld ki, igazából te panaszkodsz hogy valami nem stimmel nem mi. :B

(#16818) Disque válasza Joshi (#16817) üzenetére


Disque
aktív tag

Nem én panaszkodok :) Valakivel összekeversz

(#16819) Joshi válasza Disque (#16818) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg, vanRobert-től indult a téma csak te belekérdeztél. Sorry. :B :R
Egyébként nekem kikapcsol a merevlemez, és úgy rémlik ez a funkció nem is kapcsolható ki. Hozzáteszem hogy csak akkor ha hosszú ideig nincs forgalom a NAS-on, ha a Transmissionban van valami seed vagy leech akkor már nem kapcsol ki.

(#16820) Syl


Syl
nagyúr

Mi a rákot kell csinálni ezzel a vacak minidlna-val, hogy rendszeresen ne akadjon le? Már nagyon unom, hogy gyakorlatilag napi szinten be kell lépnem ssh-val a NAS-ra és kiadni a rescant. :W
Az imént felmásoltam egy új sorozatepizódot, de a dlna nem látja... Pedig ma már volt egy kézi rescan.
Kb 200 gigányi tévésorozatról és filmről van szó (zene és képek nincsenek). A transmission teljesen más mappába dolgozik

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16821) zambozoli válasza Syl (#16820) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ha létrehozol egy üres mappát majd átnevezed és abba teszed a filmet nem fogja felolvasni!
Ha a filmet mappástól teszed a helyére, akkor minden további nélkül felolvassa.

Nem kell SSH-n belépni akkor sem ha a valamiért nem látja a berakott anyagot. Nevezd át egy-két karakter különbséggel a mappát amiben van a cucc, vagy a fájlt ha nincs egyedül és várj 10-15 másodpercet, majd nevezd vissza és bent is lesz a a listában.

Üdv:ZZ

(#16822) vanRobert válasza Joshi (#16819) üzenetére


vanRobert
tag

:B :B :B

Mea culpa, mea maxima culpa...

Még jó, hogy nem fordult komolyabbra...

Belőttem 300-ra, majd megnézem este, hogy mi is a szöveg a pipa előtt. Nálam angolul megy, a magyar ferdítés sokszor értelmezhetetlen...

(#16823) Syl válasza zambozoli (#16821) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a tippet! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16824) Joshi válasza vanRobert (#16822) üzenetére


Joshi
titán

Angolul így néz ki. A Turn off Hard Disk előtt nincs pipa lehetőség, olyan mintha mindenképpen kikapcsolná annyi idő után amennyit beállít az ember (max 300perc). Ettől függetlenül lehet hogy rosszul értelmezem. :B

[ Szerkesztve ]

(#16825) stroge válasza Syl (#16820) üzenetére


stroge
csendes tag

Nálam is hasonló van, sokszor a hálózati meghajtóként felcsatolt megosztás is leakad, sokszor film közben (nem DLNA-n, hanem a felcsatolt mappából játszom le a filmet). A film sokszor továbbmegy, észre sem veszem a problémát, csak amikor vége a filmnek látom a win hibaüzeneteket, hogy ledobta a meghajtót (vagy azt, hogy van már ilyen nevű meghajtó, nem tudja újracsatolni)..
nem sikerült még rájönnöm a megoldásra. valakinek valami ötlet? :F

(#16826) Upo válasza Joshi (#16824) üzenetére


Upo
addikt

325-ön nekem 0 minutes van beírva és nem kapcsolja ki. Illetve idle3tools-al ki van kapcsolva a fejparkoltatás is. Így szépen megy 325 alatt és 520-ban is (ott már nem beírós hanem kiválasztó listás, és van disabled opció).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16827) Syl válasza stroge (#16825) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is számítógépről nézem a filmeket de még soha nem dobta le a hálózatot. Pedig közben megy a Transmission és a minidlna a családnak tévére.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16828) Joshi válasza Upo (#16826) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de én ritkán seedelek és gyakran van hogy ha PC-ről akarom elérni mondjuk a Transmissiont, akkor 5-10 másodpercig is gondolkozik amíg létrejön (NSA320). Ezután már azonnal elérhető minden. Én csak ezért gondolom azt hogy ez a funkció teljesen nem kapcsolható ki az NSA320-on, és mintha ezt régebben írta is volna valaki. Természetesen nem biztos, lehet hogy rosszul emlékszem.

(#16829) stroge válasza Syl (#16827) üzenetére


stroge
csendes tag

A pc ethernet kábellel csatlakozik a NAS-odra?
lehet, hogy a wifimmel van a gond, bár akkor a filmnek is le kéne állnia.

(#16830) Tonyk válasza Joshi (#16828) üzenetére


Tonyk
veterán

320-asom van (nem 320s). 0-val soha nem állnak le a hdd-k.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16831) Joshi válasza Tonyk (#16830) üzenetére


Joshi
titán

"Persze mostanában ritkábban vásárolok a torrent boltból, lehet azért "áll" a vinyó, mert nincs forgalom...?"
Idézve vanRobert 16794-es hsz-ből. Kb én is ezt tapasztalom, nagyjából heti 1-2 filmet töltök le, de van úgy hogy csak 2 hetente. Ha napokig nincs forgalom a NAS-on, akkor bizony kell neki idő hogy észhez térjen. Mondjuk nekem eddig nem okozott különösebben problémát, mert a média lejátszó és a PC is türelmesen kivárja míg elérhető lesz a tartalom.

(#16832) vanRobert válasza Joshi (#16831) üzenetére


vanRobert
tag

Gondnak valóban nem gond, csak szerettem volna megérteni, hogy mi a rákért csinálja...
Sajnos a TV-m (Samsung) nem ad sok időd a NAS-nak az észhez térésre. Ha nincs kapcsolat, akkor fél percig "homokórázik", majd közli, hogy nincs kapcsolat és kilép a TV adásra, én meg kezdhetem előlről.
Nagyon frusztráló, főleg kanapéról, távirányítóval. ;)

(#16833) Syl válasza stroge (#16829) üzenetére


Syl
nagyúr

A PC(k) tyúkbéllel, a TV wifi-n csatolakozik. Még egyik sem problémázott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16834) Upo válasza Joshi (#16831) üzenetére


Upo
addikt

Jó, kivárod, de a lemezek élettartamára is negatívan hat a ki-bekapcsolás. Semmilyen áramkörnek nem használ a kikapcsolás-bekapcsolás, de legfőképp a bekapcsolás a kritikus, az nagy megterhelést jelent minden áramkörnek. Nem véletlen, hogy az áramkörök leginkább bekapcsoláskor szoktak tönkremenni, olyankor gyakorlatilag 0 ellenállásként viselkednek, azaz végtelen nagyságú áram tud belefolyni. Ez aztán század/ezred/milliomod másodpercek alatt beáll rendesre, de a kezdeti lökés mindenképp egy nagy megterhelés, ami a félvezetők szerkezetét roncsolja, lehet hogy molekuláris mértéknél nem sokkal jobban, de sok kicsi sokra megy, illetve ha ismétlődően egy helyen lép fel a károsodás, akkor néha nem is kell sok alkalom hogy bekövetkezzen a meghibásodás.
Nem véletlen, hogy adatlapokon legtöbbször bekapcsolási ciklus darabszámában adják meg a várható élettartamot, a folyamatos üzemtől gyakorlatilag nem romlik el.
Hosszú ideje folyamatosan menő (akár 10+ év) szervereknél is gyakorlatilag az öreg hdd-knek semmi baja, aztán több olyan eset is volt, hogy amikor egy ilyent valamiért leállítanak, akkor a következő bekapcsolásnál ugrik egy hdd. Amíg ment, semmi baja nem volt, ahogy kikapcsolták, a hőváltozás miatt már az öreg hardverben bekövetkeztek olyan változások, hogy a következő bekapcsolással járó terhelést már nem bírta.
Én is jártam így ~10 éve menő szerverrel, szabályos leállítás, takarítás után az egyik hdd nem pörgött fel többet. Külsérelmi nyom nem volt, egyszerűen csak megadta magát. Másik panellel jó volt, az adatok le lettek mentve, tehát egyértelműen az áramkörrel volt gond. Ha nem kapcsoljuk ki akkor valószínű még most is működne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16835) FefeeX válasza Joshi (#16828) üzenetére


FefeeX
veterán

A 2-es számú vinyóm, ami szintén WD RED, ugyanígy megy, a torrent nem azon van, így leáll, persze messze nem azonnal, így fel kell állnia, mielőtt elvégezhetné a műveleteket. Így volt ez a 320-ban és most az 520-ban is, ugyan nem is kerestem, hogy átállítsam másra, jó nekem így.

(#16836) shteer válasza FefeeX (#16835) üzenetére


shteer
titán

Én emiatt tettem pár adag torrentet a 2-es HDD-re is

..szerintem jónak tűnik

(#16837) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Továbbra is van egy nagy problémám: frissítettem a 326-os NAS, és windows 10-et raktam fel. Ha pl egy exe-t akarok futtatni a NAS-ról, a windows azt írja ki: nincs jogosultsága, kérjen engedélyt. Mintha írásvédett lenne vagy ha nem lennék rendszergazda.

Pedig korábban ilyen probléma nem volt. Rendszergazda fiókkal vagyok belépve. Mi lehet a baj?

(#16838) Tonyk válasza kalapacsolok (#16837) üzenetére


Tonyk
veterán

adj futtathatósági jogosultságot a fájlra

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16839) kalapacsolok válasza Tonyk (#16838) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Azt hogy? És egyenként, minden hasonló fájlra? Hiába csináltam, hogy jobb klikk - futtatás rendszergazdaként, úgy sem engedte.

(#16840) Tonyk válasza kalapacsolok (#16839) üzenetére


Tonyk
veterán

Jogok, hogy állnak? Milyen userrel csatlakozol a nashoz?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16841) kalapacsolok válasza Tonyk (#16840) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Adminnal jelentkeztem be (total commanderen vagy windows intézőn keresztül). Korábban tökéletesen ment, most vmi nem OK.

(#16842) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#16841) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Az elején kérte a jelszót Total commanderben, beírtam, úgy emlékszem. A zyxel admin beállításoknál van olyan, hogy Pc-guest. Most attól tartok ,valamiért ez az alapértelmezett. Hogyan tudom beállítani, hogy ismét kérje a jelszót/felhasználónevet, hogyan tudom "elfeledtetni" Total commanderben vagy windowsban? Hálózati jelszavak kezelésénél már nincs semmi, töröltem, de nem változott... Próbáltam Zyxel jelszóváltozatást csinálni, de úgy sem kérte - az a gyanúm, hogy alapértelmezettként a PC-Guesttel lép most be, és ez jó neki, nem is kínálja fel az opciót, hogy adjak meg felhaszánlónevet/jelszót :S

Mit tudnék tenni? Ez így nagyon rossz.

(#16843) Tonyk válasza kalapacsolok (#16842) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak olyan névvel és jelszóval tud belépni ami a nason létezik. PC-nek ehhez nem sok köze van. Az adott megosztás nem nyilvános megosztás véletlen és azért enged be jelszó nélkül?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16844) kalapacsolok válasza Tonyk (#16843) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem, na tehát próbálgatok mindent Windows 10 alatt és 326-os Zyxellel. Korábban w7 alatt minden jó volt.

Most total commanderben kéri a jelszót, amikor el akarom érni -bejelentkezem adminként, beírom a jelszót, OK, majd azt írja ki: Hozzáférés le van tiltva. OK/rendszergazdaként opciók vannak. Rendszergazda opcióval beenged, txt fájlt meg tudok nyitni, de exet nem tudok futtatni, azt írja, nincs jogosultságom... WTF? Nem tudom mi lehet a baj. :( Fájlokat törölni is tudok, de exét futtatni akkor sem.

Update: kéri a felhaszánlónevet, jelszót, de bármit beírok, továbbenged... Ezt tényleg nem értem

[ Szerkesztve ]

(#16845) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#16844) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Csináltam egy factory resetet. Most az admin tárhelyen lévő exe-ket tudom végre futtatni, viszotn a video "mappában" lévő exéket (ahova a torrenteket tölti) nem. :( Korábban minden ment így.

(A video részről az exét átmásolva a vinyóra tudom futtatni. De korábban átmásolgatás nélkül is ment Total commanderből. Francnak frissítettem a NAS firmwarét...)

[ Szerkesztve ]

(#16846) stroge


stroge
csendes tag

Sziasztok,
nem tudtok véletlenül a Remote Transmission-höz funkcioban hasonlító appot IOS-re?
köszi!

(#16847) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Rejtélyes problémám továbbra sincs megoldva. Tehát letöltötte a torrent a NAS-ra a fájlokat. Mindent meg tudok nyitni, futtatni, de az exe fájlokra azt írja: "nincs jogosultság". Ha viszont ezt az exét a NAS-on átmásolom ugyanazon partícióra de másik könyvtárba, tudom futtatni az exét... Mi a franc lehet ennek az oka?

Torrent Transmission GUI-t használok. A torrent kliensből töröltem már ezeket, de az sem oldotta meg, alapból nem tudom futtatni...

(#16848) Mr Dini válasza kalapacsolok (#16847) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hi!

Melyik TM-met használod? A gyári programcsomagosat? FFp van?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16849) kalapacsolok válasza Mr Dini (#16848) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

transmission remote gui 5.0.1 a PC-n
és a Zyxel store-ból telepítettem a Transmission nevű klienst.

Ha ezekre gondolsz.

A problémám azóta jelentkezett, mióta windows 10-re frissítettem, és a 326-os NAS driverét is updateltem. Hogy melyik okozza a bajt, nem tudom...

(#16850) Mr Dini válasza kalapacsolok (#16849) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A nasnak nincsen drivere. ;)

Valami rémlik azzal kapcsolatban, hogy a windowsok hálózatról (smb) megnyitott exe fájlokat úgy nyitottak meg, hogy először valami AppData mappába másolták. Lehet, hogy a Win10 már egyből a NASról is meg tudná nyitni a fájlod és ebben akadályozza az umask 18-as alap TM konfig beállítás. Szóval, ha ezt orvosolni szeretnéd, fel kell hegesztened az FFp-t és a TM settings.json-jában az imént említett umask értékét ki kell cserélni 18-ról 0-ra.

Természetesen nem biztos, hogy ez a gond, lehet még akár felhasználófiók engedély korlátozás, vagy stb...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.