Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Syl válasza interstate76 (#16450) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálad úgy tűnik megakadt a lemez :B
Mit nem lehet azon érteni, hogy az egyik eszköz egy minimális fogyasztásra, mobil alkatrészekből, akkumulátoros üzemre gyártott (napi pár óra használatra szánt) gép, a másik pedig desktop alkatrészekből épült folyamatos (napi 24 óra, évekig) és megbízható működésre tervezett célhardver?
A táblagépemen "normál" windows fut, és kijelzővel együtt tizedét sem fogyasztja, mint az asztali gépem processzora. Hol kell ez ügyben reklamálnom? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16452) interstate76 válasza Syl (#16451) üzenetére


interstate76
addikt

Sehol nem kell reklamálnod. :N Leírtam, mit furcsállok, sztem érthetően, nem kell rajta megsértődni, mert az nem vezet sehová. Azt gondoltam, hogy egy üresjáratban lévő célhardver kevesebbet fogyaszt, mint egy működő, kijelzővel felszerelt, multifunkcionális eszköz, ill. hogy 2016-ban egy NAS-ba is energiatakarékos CPU-t tesznek, ami legalább üresjáratban nem fogyaszt többet, mint egy laptop CPU működés közben, de ezek szerint nem így van.

Mi a gond ezzel? Nem lehet beszélni a NAS-ok fogyasztásáról? :U

Bár inkább hagyjuk az egészet, nem szeretnék senki lelkébe gázolni azzal, hogy fennakadok szeretett vasa fogyasztásán. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16453) hodostamas


hodostamas
addikt

nas520-nál ha a mediaserver-t kikapcsolom, az ffmpeg-nek nem kellene eltünnie? Kikapcsoltam, restart, de úgyan úgy 100%-on pörgeti a procit.. hiába lövöm ki, újramegjelenik.

(#16454) Upo válasza hodostamas (#16453) üzenetére


Upo
addikt

Várd ki amíg végigindexeli a média fájlokat, utána megnyugszik. Ha mindig kilövögeted akkor csak tovább tart. Hagyd békén, 1 nap múlva nézz rá, szerintem már jó lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16455) Syl válasza interstate76 (#16452) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem sértődtem meg és nem is gázoltál a lelki világomba. Tudom, hogy ez egy alja NAS, nincsenek illúzióim.
Mindenki a Synologyt isteníti, csak az "kicsit" más árkategória. Amikor én a 310-et vettem, 27 ezer volt 500-as HDD-vel együtt. Akkor a vinyó külön 18-19 ezrest kóstált.
Egyszerűen csak be kell látni, hogy ezeket nem mobil alkatrészekből készítették, vagyis magasabb a fogyasztásuk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16456) FefeeX válasza interstate76 (#16452) üzenetére


FefeeX
veterán

Ennyi pénzbe ez fér bele. Készítenek egy célhardvert, ami tud dualcore 1,2ghz-et, de nincs benne energiatakarékos mód, nem veszi vissza a sebességet, stb. Ez lazán jelenthet 8W vs 4W fogyasztáskülönbséget. Fizetnél 20ezerrel többet azért, hogy takarékos legyen a processzor (használaton kívül)? Na ugye, hogy nem...

Azt egyébként megnézném, még egy drágább laptopnál is, hogy bekapcsolva, minden karbantartás, venti tisztítás és egyéb nélkül hogy bírna ki 24/7-ben 4 évet... Azért van egy olyan érzésem, hogy valószínűleg sehogy... Már mondjuk csak az oprendszer miatt sem, a céges asztali gépemet is legritkábban kéthetente újra kell indítanom, mert a Winben valami sz@rság beakad.

Syl: plazma tévé mellett egyébként vicces lenne, ha pont ezen a 3-4W fogyasztáskülönbségen akadnék fenn :) Egyébként ki mennyire húzkodja ki a konnektorból a töltőket, ha már mikrowattos spórolásokról beszélgetünk? :D

[ Szerkesztve ]

(#16457) hodostamas válasza hodostamas (#16449) üzenetére


hodostamas
addikt

Előrébb jutottam.

http://xxxx:yyyy/pkg/gallery/gettemp.php <-- innen jó
http://xxxx:yyyy/MyWeb/public/gettemp.php <-- innen futtatva cannot connect

public az egy sima létrehozott share. nas520-nál jobban korlátozva van a gyárilag felrakható mysql külső elérése?

argh... megvan... [link] Ezután most jó :((( :))

[ Szerkesztve ]

(#16458) Upo válasza Mr Dini (#16376) üzenetére


Upo
addikt

Ma jött meg az 520, gyorsan fel is dobtam a Mijzelf féle web_prefix segítségével az ffp-t. Ssh-n bejelentkezve, a default path az 520-on:
PATH=/ffp/sbin:/usr/sbin:/sbin:/ffp/bin:/usr/bin:/bin
Érdekes, de majd megcsinálom én is. Most hirtelen dobtam egy symlinket a /ffp/bin/wget -ről a /ffp/sbin-be, aztán majd megcsinálom véglegesre, de most kivettem a hdd-t hogy visszatoljam a mentett anyagokat.
Az i-data mappában nincs md0 ... symlink, hanem sysvol van helyette, tehát ami /i-data/md0 volt az most /i-data/sysvol . Második hdd nincs, azt nem tudom hogy nevezi. Úgyhogy lehet a régi transmission mentésben az md0-kat átírni sysvol-ra, mert nem akarom körbesymlinkelni az egész meghajtót.
A gyári repóból felrakott transmission konfigurációja is átkerült, az új hely:
/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

Így hirtelen pár perc alatt ennyi, ha lement a másolás akkor folytatom, kíváncsi vagyok a motion csomagoddal mit kell küzdeni (remélem semmit), illetve remélem nem lesz gond hogy ezen már csak usb3-ak vannak, usb2 nincs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16459) Tonyk válasza interstate76 (#16450) üzenetére


Tonyk
veterán

Én arra értettem, hogy míg a NAS-ban megy 2db 3.5-es HDD, ami lehet ugye 7200-es is, addig a mini notiban megy egy SSD....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16460) #79335424 válasza FefeeX (#16456) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy RK3066 -os (40nm, 1,6GHz, 1GB RAM) miniPC 7Wattot tud teljes terhelésen. Kikapcsolt videókimenettel (NAS -ban sem kell) ez kb. 4W -ra csökken. Ha állnak a lemezek, akkor egy NAS energiaigénye sem lehet ettől több.

(#16461) Mr Dini válasza Syl (#16455) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A vicc az, hogy ezt is mobilba szánt dolgokkal (pl arm proci) szerelték fel. Így az egyetlen ami sokat fogyaszthat, az a HDD... :U

Ui nem konkrétan Neked: a többi felmerült kérdésre is majd válaszolok, kérlek benneteket, h ne írjatok ezért külön még pü-ket is. Mostanában picit el vagyok havazva... :B Ezer köszi!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16462) Syl válasza Mr Dini (#16461) üzenetére


Syl
nagyúr

A proci az oké hogy mobil (bár az eredeti arm nem mobilcpu volt), de a körülötte található alkatrészek nagyon nem. A 3,5"-es hdd meg végképp nem :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16463) Mr Dini válasza Syl (#16462) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én ha ránézek a lapra (320S), mindig mobil feelingem van. Én inkább hasonlítanám mobilra, mint PC-re. Hiszen ki használ manapság PC-ben ARM procit (igen, tudom mi volt eredetileg, nagy fanja vagyok az ARM-nak), meg ilyen ramot...

Mint mondtam, egyedül a HDD ami fogyaszthat, az valóban nem a mobilplatform kelléke... Ettől függetlenül az "alapgép"-nek pont a kis fogyasztás lenne a célja.

A ZyXEL-nek az volt direkt a célja, hogy minél jobban lecsökkentse a fogyasztást a NAS esetében.

És ugyebár két dolog van, ami az asztali PC-k esetén a legnagyobb zabáló, a CPU és a GPU (ez nas esetében jelentéktelen). Namost, az, h ARM procit használtak, a lehető legjobb döntés volt fogyasztás szempontjából! Ennél már csak max a mips fogyaszt kevesebbet (pici túlzással persze).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16464) interstate76 válasza Syl (#16455) üzenetére


interstate76
addikt

Ok, értelek. Peace.

(#16456) FefeeX Természetesen nem winnel gondoltam a folyamatos működést, hanem vmilyen NAS oprendszerrel, ill. nem is helyettesítő termékként említettem a laptopot, csak a fogyasztási adatok miatt.

(#16459) Tonyk A NAS520-as idle fogyasztására írnak 9 wattot, ha jól mlékszem. Ha ezt 2 db, 3,5" méretű HDD-vel számolták ki, akkor nincs is több kérdésem, akkor ez teljesen rendben van. Csak ez nincs odaírva sehová.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16465) Mr Dini válasza Upo (#16458) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nah, azzal kapcsolatban lesznek kételyeim!

Ugyanis a modulok a 2.6.31.8-as zyxel kernelre vannak fordítva, nehezen tudom elképzelni, hogy az menjen az 5**-okon is... Egyébként maga a motion csomagom működőképes, ha átírod az elérési utskat a konfigjában.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16466) Syl válasza Mr Dini (#16463) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam, nem a processzorral van a baj, hanem a körülötte található alkatrészekkel. Azért én ha ránézek a 310 nyákra, nagyon nem mobil jut eszembe. Az a temérdek kondenzátor inkább valami erősítőre vagy inkább régi vhs magnóra hasonlít.
Egyébként mennyit fogyaszt egy 3,5"-es HDD működés közben? Mert nálam a 4 év alatt nem sokat szlípelt a vinyó ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16467) interstate76 válasza #79335424 (#16460) üzenetére


interstate76
addikt

Hasonlóképpen gondolkoztam én is, erre azt olvasom, hogy pl. a NAS520 idle fogyasztása 9 Watt és meglepődtem. De tényleg nem akarom szétoffolni a topikot ezzel a témával.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16468) M_AND_Ms válasza Syl (#16466) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem a kondenzátorok száma jellemzi egy eszköz mobil jellegét és jóságát. A kondenzátor alap alkatrész az összes elektronikai eszközben. A legkorszerűbben is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16469) Mr Dini válasza Syl (#16466) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ahogy az előttem szóló is írja, nem az ilyen alap dolgok miatt lesz más az eszköz. Nem vagyok hw-es, nem is nagyon értek hozzá, így nem akarok hülyeséget nyilatkozni, de gondolom a telefonokban is van kondi, vagy legalábbis valami hasonló megoldás. ami belefér a házba...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16470) Syl válasza Mr Dini (#16469) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor tedd egymás mellé a NAS és egy tetszőleges telefon alkatrészeit. ;)

(#16468) M_AND_Ms

Nem a kondenzátorok száma jellemzi...

Nem mondod? :P
Igaz lassan már 30 éve, de elektronikát tanultam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16471) docybacsi válasza Geripapa (#16445) üzenetére


docybacsi
újonc

Köszi a tippet! Rádugtam a HDD-t, bekapcs és úgy megmértem a feszültségeket. A 3,3V és az 5V atom stabil. A 12V 2-3századot mocorog, de nem gondolnám, hogy az probléma lenne. Vagy tévedek?
Nekem úgy tűnik hogy a táp rész jó. Valami további ötlet esetleg? Bármilyen irányt, támpontot szívesen fogadok. Most már hajt a kíváncsiság, hogy mi lesz a probléma gyökéroka.

(#16472) Mr Dini válasza Syl (#16470) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tehát...

Nem a lapka kapcsolásaira gondolok, hanem az alkatrészekre. Pl a proci, a ram, a kvarc óra... (Az elem kivételével)

Ezeket droidos telókba szerelik általában.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16473) M_AND_Ms válasza Syl (#16470) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor mire fel az ilyen laikus kijelentés? ;-) Hmmm.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16474) Tonyk válasza interstate76 (#16464) üzenetére


Tonyk
veterán

Az is kérdéses, hogy milyen hatékonyságú az adott táp. 9W felvételekor (jajj istenem, Wh mert még lesz aki beleköt) egy alap 80%-os hatásfok máris sokat ront a képen, és már csak 7,2-nél tartunk (belül).
Egy 3.5-es 7200-es hdd, kb 4-8W körül van.
Nálam a 512MB-os 320 2db hdd-vel. (7200-es Toshiba DT01ACA200, és egy RED 3TB) Teljes terhelés alatt olyan 18-19W körül zabál. Üresjáratban, de pörgő hdd-kel 13W. (Sleep-be nem küldöm el a winyókat, mert a nas nem azért van hogy aludjon + nem is szeretjük/ik ezt a hdd-k annyira. )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16475) Syl válasza Mr Dini (#16472) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ezeket droidos telókba szerelik általában.

Igen, droidos telókban gyakran látni ilyesmit: [kép] :P

(#16473) M_AND_Ms

És mi lenne ha te is értenéd amit mondok? :U
A NAS-ban nem mobil(ba való) alkatrészek vannak. (Egy raspberry pi kártyán már igen)
Vagy ha szerinted igen, akkor jogos a kolléga kérdése: hogy fogyaszthat egy nas többet mint egy laptop?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16476) M_AND_Ms válasza Syl (#16475) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én értem a te mondandódat, te nem érted az enyémet. Én nem a nas fogyasztásáról írtam neked, hanem az általad, a kondenzátorok jelenlétéből levont következtésről. Fogyasztásról szó sem volt az hozzászólásomban.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16477) Mr Dini válasza Syl (#16475) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, képzeld, a legkorszerűbb okostelefonokba mind-mind ARM proci dolgozik, hasonló RAM és NAND memóriát is előszeretettel használnak a telefongyártók OS tárolásra.

A kondenzátorokra, tranzisztorokra, diódákra stb. nem céloztam, de ezt már leírtam. Sorry, ha nem volt világos, mondom, hw terén laikus vagyok...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16478) zambozoli válasza Syl (#16475) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem akarlak kiábrándítani, de van azokban is, csak kisebb!
NAS 12VDC táp 25W ergo a kondik is 16V-osak minimum és 100-1000mikroF
Telben 3,6V akku, táp 5V ergo kondik is kisebbek. A táp és egyebek miatt a kapacitásuk is kisebb, de az a sok bolha amit a teló paneljén látsz annak 10-20%-a ugyanúgy kondi mint a nas-ban.

Üdv:ZZ

(#16479) zambozoli


zambozoli
senior tag

De nem értem miért pörög ezen a témán ennyire mindenki. A NAS adattárolásra való úgy, hogy bármikor elérd, ergó sohasem pihen. Nincs is arra optimalizálva, hogy "villany nélkül menjen".
Telefonba akku van ott az utolsó elektront is meg kell spórolni, különben nem telefonálsz.

A NAS készenléti teljesítménye pláne, ha több vinyó van, soha se lesz 1-2W alacsony érték, mert a tápegysége akkor is fog fogyasztani a nem mennek a vinyók, mert a kapcsoló üzemű táp hatásfoka is csak kb. 80%terhelésnél 90% körüli, alatta, felette simán csak sz@r.
Tehát táp fűt, hakell-hanem. A vínyó, ha leáll akkor csak a motor nem megy a többi nem alszik ám, különben nem indul el ha kell, ott sincs táp lekapcs. teljesen.
Ja van egy háló kártya is hopp az is fogyaszt! Csak úgy villognak a ledek a seggén 0,05W és ebből van a NAS-on 1-2-3-4 ami állandóan játssza az olvasólámpát!
Ja és nem minden 12V-al megy a NAS-on belül USB stb.m tehát van ott még DC-DC átalakító ami már megint nem 100% hatásfokú (a franc ebbe a sok veszteségbe az őrületbe kerget, mindenhol ott lebzsel és belemar a pénztárcába feleslegesen! :O )
Tehát ha ezt a sok aprót összeadjuk pfff... meg is van a 7-11Wh. Sok? Francot! 60W-os laptop tápot bedugod a falba ennek a fele meg van élből és még nincs is Laptop a másik végén!

Üdv:ZZ

(#16480) docybacsi válasza Geripapa (#16445) üzenetére


docybacsi
újonc

Mégis jó ötlet a táp ellátás probléma. :R Ugyanis hiba mértem ki digitmultival működés közben a feszültségeket. (ami ugye jó volt) Közelhajolva a HDD-hez lehet hallani hogy szeretne elindulni, de megáll és már nem pörög fel.. Ez ismétlődik folyamatosan és valószínű azért nem bootol a nas, mert látja szegény, hogy van valami a sata csatin, csak hát a vinyó nem éled fel. Viszont nem HDD probléma, mert külső házban meg szépen felpörög és olvasható is usb-n keresztül.
Viszont akkor adott a kérdés, hogy hogyan tovább. Mit lehet kezdeni a nassal? Vajon SW probléma, vagy valami alkatrész. Utóbbi esetén kicseréljem benne az elektrolit kondikat, hátha kiszáradtak?

(#16481) Syl válasza zambozoli (#16478) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarlak kiábrándítani, de pont erről pofázok egész nap.
A nas-ban nem alacsony fogyasztású mobil alkatrészek vannak. Tervezéskor, gyártáskor nem a fogyasztás volt az elsődleges szempont, hanem a stabil, megbízható állandó működés.
De én itt kiszálltam.
Maradjatok meg abban a (tév)hitben, hogy a nas-ban mobil alkatrészek vannak. És mellesleg csodálkozzatok miért fogyaszt többet mint egy komplett számítógép (laptop).
interstate76 neked volt igazad! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16482) Joshi válasza interstate76 (#16467) üzenetére


Joshi
titán

Amikor megvettem a 320-at és hozzá 1db 2TB-os 3,5"-os WD Greent lemértem a fogyasztást. Sok fájl letöltésekor összesen fogyasztott 12-13W-ot a cucc. A WD honlapján ~5W fogyasztást ír a 2TB-os Greenre.
Szerintem ennyit a fogyasztásról, már így is több hsz született ez ügyben mint kellene.

[ Szerkesztve ]

(#16483) Geripapa válasza docybacsi (#16480) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szia,
sajna én nem tudok ebben segiteni, mert foglalmam sincs. Esetleg letesztelhetnéd a tápot egy müterheléssel is hogy a ráirt adatokat tudja e és tartja e...

Ha az teljesen jó akkor nincs több ötletem...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16484) Upo válasza Mr Dini (#16465) üzenetére


Upo
addikt

Igen, közben néztem is, hogy 3.2.54-es kernel van az 520-on, úgyhogy neki se álltam a telepítésnek, előbb olvasás lesz belőle. Jó lenne driver csomagot találni, de szerintem úgyis kernel fordítás lesz a vége ha jól grokkolom...

Ja, és most hogy olvasgattam, van egy végtelenül egyszerű megoldás a slacker wget -N hibára. Mijzelf jött rá a megoldásra. Ha root felhasználóval ssh-zunk be, akkor csak a /ffp/sbin van a path elején. Ha admin felhasználóval, akkor egy su után már /ffp/sbin:/ffp/bin is ott van. Tehát root helyett admin-al kell bejelentkezni, és utána su, és akkor menni fog. Sőt root-ként bejelentkezve egy su után ugyanúgy működik a dolog, tehát semmit nem kell mókolni, csak megfelelő bejelentkezés kell, és már megy is a slacker.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16485) interstate76 válasza Syl (#16481) üzenetére


interstate76
addikt

Esküszöm, ha tudom, hogy vitáig és ennyi hsz-ig fajul a kérdésem, akkor fel sem teszem! Teljesen komolyan mondom, mert egyszerűen nem ér ennyit az egész.

Egyébként most tettem ajánlatot egy NSA310S-re - ha elfogadja az eladó, akkor olyat veszek, ha nem, akkor pedig berendelek én is egy NAS520-ast az edigitaltól, de ezennel ünnepélyesen megfogadom, hogy a NAS-ok fogyasztásával kapcsolatban nem kérdezek többet! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16486) Syl válasza interstate76 (#16485) üzenetére


Syl
nagyúr

Békesség van :R ;]

Nem tudom mennyiért kaphatod meg a 310-et, de lehet érdemesebb lenne az újra ráugrani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16487) interstate76 válasza Syl (#16486) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem 2 dologra kell:

1. Alapfelhasználás, azaz hálózati tárhely otthonra (és bőven elég a 38-40 MB/s körüli hálózati tempó).
2. Hálózaton kívülről is el szeretném érni a családi fotókat és videókat, ami a zCloud-dal elvileg sima ügy a 310S-sel is.

Néha persze nyilván jól jönne a 2. vinyóhely és a kicsit gyorsabb tempó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16488) FefeeX válasza interstate76 (#16487) üzenetére


FefeeX
veterán

13ért láttam az aprón 325-öt...
Bocs ma már csak 12ezer...

Ilyen árak mellett a 320-at tuti nem adom el, megy anyámékhoz vagy a húgomhoz...

[ Szerkesztve ]

(#16489) Anonymus23 válasza interstate76 (#16487) üzenetére


Anonymus23
veterán

A 310-esnél nekem az átlag 30MB rémlett. Lejátszáshoz/képekhez, dokumentumokhoz nem rossz, de nagy méretű fájloknál ez eléggé megfogja a NAS-t, főleg ha mellette még torrent is megy.
Mindenképpen 326 vagy 520 a javasolt, (nem esznek sokkal többet igazából ;] :DDD ), vagy használtban a 320/325/325v2 ami szóba jöhet szerintem.
Az 520-asban már 90mm-es venti van, minél lejjebb megyünk, annál kisebb és hangosabb a venti.

;) - The Power of the Light Side

(#16490) #79335424 válasza Anonymus23 (#16489) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az 520 -as tesztjében is negatívumként írják a zajosságot. Nem a ventire, hanem a HDD -kre írták.

(#16491) Anonymus23 válasza #79335424 (#16490) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az lehet, de ez nagyban függ a benne lévő winchestertől is.
Nekem pl szinte semmi hangja, WD RED 2TB van benne, igaz nálam a venti és az alaplap közzé be van téve a Zalman Fan mate 2, így nem zajol. De rezgés az nincs, így nincs amit felerősítsen.
Másrészt a winchesternek, főleg a fejnek van hangja, letöltésnél amikor maxon megy, mivel gondolom szanaszét van már töredezve az összes adat rajta, ezt nem tudod kiküszöbölni, max ha rak bele az ember egy SSD-t :)

;) - The Power of the Light Side

(#16492) #79335424 válasza Anonymus23 (#16491) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem saját tapasztalatot, hanem csak olvasott infót osztottam meg. Engem kiszolgál a 310, még nem aktuális a váltás. Meg, nálam olyan helyen van a NAS, ahol a zaj nem számít.

(#16493) Geripapa válasza Anonymus23 (#16491) üzenetére


Geripapa
aktív tag

" szanaszét van már töredezve az összes adat rajta"
Mivel a nas EXT4 filerendszert használ igy nincs max minimális szinten ahogy én tudom...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16494) interstate76 válasza Anonymus23 (#16489) üzenetére


interstate76
addikt

Azt hiszem, nicknevet kell változtatnom emiatt a watt-téma miatt! :O greenline leszek, vagy valami hasonló :DD

Más: meggyőztetek, berendeltem a NAS520-ast. Egyelőre egy 3,5"-es Samu HD753LJ megy bele, de idővel 2,5" méretűre cserélem. Kevesebbet fogyaszt. :P

Utóbbiakból (2,5"-es HDD-k közül) tudnátok nekem NAS-ba valóakat javasolni? Nem pörgetem sokat a NAS-t, néha 1-2 távolabb élő rokon ránéz a családi fotókra, ill. a nagylányom szokott róla meséket vagy Mr. Bean-t nézni kb. heti 2-3 alkalommal. Emellett néha letöltések is futnak rajta, de abból is kevés: én szinte mindent online forrásból nézek, Kodit használva, és csak akkor töltök le dolgokat, ha magyar nyelven van rá szükségem, mert a hazai/szinkronizált cuccok Kodiban csak sd minőségben érhetők el (pl. ilyenek a fent említett mesék).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16495) Syl válasza interstate76 (#16494) üzenetére


Syl
nagyúr

Figyu. Vinyó nélkül használd, akkor még kevesebbet fogyaszt :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16496) interstate76 válasza Syl (#16495) üzenetére


interstate76
addikt

Kidobom az egész belsejét és beleteszek egy kis passzív laptopot, majd 4 év múlva az orrod alá dörgölöm, hogy még mindig megy! ;] :P

De most már tényleg hagyjuk, mert kidobnak a topikból! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16497) Joshi válasza interstate76 (#16494) üzenetére


Joshi
titán

WD Red. Nekem Green van már jó pár éve, anno a fejparkolást kikapcsoltam reméljük így már nem lesz gond vele.

(#16498) interstate76 válasza Joshi (#16497) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet!

Ha valaki tud egyéb, ajánlott típusról, ne tartsa magában!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16499) M_AND_Ms válasza Anonymus23 (#16491) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"a winchesternek, főleg a fejnek van hangja, letöltésnél amikor maxon megy, mivel gondolom szanaszét van már töredezve az összes adat rajta"

A torrent jellegéből adódik, hogy a fájlokat darabokban tölti le. A darabok "össze-vissza" érkeznek, lerakni a diszkre viszont sorrendbe kell emiatt ugrál ide-oda fej letöltéskor (sőt, közben már a feltöltéshez el kell kezdeni az olvasást is).

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16500) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas vívódás után úgy néz ki, hogy egy ZYXEL NAS542 -t vennék 4 db 4 TB-os WD RED-del.
RAID 5-be rendezném, hogy 1 lemez elvesztését viselje a rendszer.

Eddig a Synology DS416 felé hajlottam, de az ára ZYXEL NAS542-nek jelentősen kedvezőbb ettől.

Lenne pár kérdésem:

1. Mennyire hangos a ventije? Synology azért elég halk.
2.Alapvetően egy Popcorn B110 media lejátszót szolgálna ki, illetve egy Smart TV-t és a háztatás PC-it (1 asztali 3 laptop, de ezek elhanyagolható forgalommal) A TV és a médialejátszó LAN-on keresztül a laptopok WIFI-n keresztül érnék el. Gondolom ennek a kiszolgálása nem gond?
3. Megoldható e PC-ről és telefonról, hogy beállított mappákat szinkronizálja (fényképek, zenék) ha közös hálózatra kerülnek (azaz egy hálózaton belül lesznek).
4. Kell e valami egyéb szoftver ehhez? Ha igen mi?
5. Be lehet-e állítani úgy hogy ha telefonról törlöm a fájlokat a NAS-on megmaradjon továbbra is?
6. Magyar nyelvű-e a kezelő felülete?
7. Torrent klienset futtatnék rajt van ilyen, bírja a NAS?
8. DNLA támogatással tud filmet lejátszani TV és telefon felé? Vagy érdemesebb azokon média lejátszóval lejátszani és a fájlt ez csak hálózaton ez küldi a dekódolást akkor meg az eszköz végzi?
9. Érdemes-e szünetmentesre rátenni? (elő-elő fordul nálunk pillanatnyi áramszünet)
10. Ha igen milyen típust ajánlotok, ami az ilyen dövid feszültség ingadozást áthidalja, illetve a NAS felismeri és beállítható, hogy 5 perc áramszünet után kapcsoljon is ki? (Csak a NAS, max a Router menne róla, tehát relatíve nem kell nagy).
11. Mit érdemes még tudni róla?
12. Mit érdemes esetleg még a NAS-ra feltenni?
13. Van e valami oldal ahol lehetőleg magyarul vannak hozzá hasznos típpek, beállítási tanácsok stb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.