Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) footy


footy
addikt

Sziasztok,

rsync job kimenetet szeretnem "onthefly" megjeleniteni egy weblapon.
Amennyiben jol gugliztam, a pv nevu csomaggal lehetne legegszerubben kiolvasni a folyamatot.
Ra lehetne ezt tenni a NAS-ra?

koszi

(#17052) Mr Dini válasza footy (#17051) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Természetesen fel lehet tenni. Kb délutánra össze is rakom Neked. :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17053) footy válasza Mr Dini (#17052) üzenetére


footy
addikt

Az kiraly lenne, koszi :R
Egyebkent hogyan tudok egy oldalt meglevo http szervizbe befuzni?
most ugye az van hogyha beirom a NAS_IPt akkor automatikusan tovabbit a beepitett index.html oldalra.
En pedig szeretnek egy olyat hogy NAS_IP/enoldalam.html

(#17054) Mr Dini válasza footy (#17053) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Olyat nem tudsz csinálni. Van valahol egy pkg mappa, ha ide pakolsz fájlokat (html és cgi (shell) támogatott), akkor azt elérheted a http://nasip/pkg/mappaamitlétrehoztálneki/ alatt. Viszont ennek hátránya, hogy ha meg akarod nyitni ezt a linket, ha éppen nem vagy belépve a nas webes felületére, akkor átirányít a nas login oldalára, csak aztán lesz elérhető az oldalad.

Vagy hozhatsz létre új aliasokat is a webszerver konfigban. Ennek hátránya, hogy rebootkor visszaáll az eredeti, fw képből kicsomagolt eredeti fájlra. Szóval írni kell rá egy szkriptet...

A harmadik megoldás, hogy felteszel egy második webszervert (pl az én apache-httpd csomagom) és azt elteszed a 8080-as portra pl. Így azt teszel vele, amit szeretnél és a fájlok, amit a htdocs mappába teszel, elérhetőek lesznek a http://nasip:8080-n.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17055) Mr Dini válasza footy (#17051) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No, jelentem, felkerült a repómba egy pv csomag (plusz egy daemon csomagot is felraktam, mert más kérte). Telepíteni így tudod:

slacker -UuiA mrdini:pv

Teszteltem, nálam megy tökéletesen és a readelf kimenete szerint külön függősége sincsen. :)

Szóval sok sikert! :D

--------

Most nézem, hogy ezzel el is értem a webtárhely felét... Nah, lassan válthatok csomagot is... :(( :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17056) footy válasza Mr Dini (#17054) üzenetére


footy
addikt

Akkor apache lesz :K

(#17055) Mr Dini
koszonom! :R

(#17057) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Van egy ilyen NAS-om 310-es
Olyan gondom van mióta a win 10 frissült 1607 Anniversary-ra azóta nem érem a sajátgépbe beírom az IP címét.

Mit kell csinálni hogy újra be tudjak lépni a NAS-ra?

Köszönöm szépen

(#17058) footy


footy
addikt

Valaki hasznal BTSYNC-et? Feltettem a gyari csomagot, de mas gepen megosztott mappat nem tudok a nasra szinkronizalni. A gyari csomag valami karcsusitott verzio vagy valamit rosszul csinalok?

ui: Probaltam leszedni a csomagot mashonnan, de mindenhol dead linket talalok. :(

[ Szerkesztve ]

(#17059) SteveL


SteveL
aktív tag

Üdv. Én csinálok valamit rosszul, vagy már nem elérhetőek a hivatalos csomagok NSA320-ra? A SMART-ot szerettem volna felrakni, mert merevlemezt cseréltem a NAS-ban, de nem találom, Mijzelf repojában pedig nincs benne. A régi merevlemezről le tudnám valahogy menteni, vagy tud valaki alternatív forrást?
Köszi előre is.

(#17060) footy válasza footy (#17058) üzenetére


footy
addikt

AZ én lámáskodásom volt. Nem volt egyértelmű hogy melyik könyvtár kulcsát hová kell írni.
A notebookommal működik, viszont a szerver amivel szinkronizálnom kellene 2.x-ás BTsynce futtat ami nem kompatibilis a korábbi verziókkal. :O
Szóval van valakinek 2.x-es btsync/resilio-sync csomagja?

[ Szerkesztve ]

(#17061) Mr Dini válasza footy (#17060) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hello!

Mivel a resilio zárt forrrású és a NASra nem adtak ki verziót, így hivatalosan nem lehet ilyen csomagot szerezni.

De ki mondta, hogy hivatalosnak kell lennie? :DDD Csináltam Neked egy 2.42.2-es csomagot és feltettem a repómba.

Telepítés:

slacker -uiA resilio-sync

Aztán adj futtatási jogot a mellékelt start szkriptjére:

chmod +x /ffp/start/resilio-sync.sh

Végül indítsd el:

/ffp/start/resilio-sync.sh start

Ennyi! :)) Már el is lehet érni, a http://nasip:8890/-n.

Ui: Arra figyelj, hogy mindig a start szkripttel indítsd/állítsd le, mert ez a szkript az ffp elérési utaival indítja, míg a kézi teleszemeteli azt a mappát, ahonnan kiadtad. Gondolkodtam, hogy ezt kikerülve csinálok egy alias-t, de akkor meg nem lehetne testreszabni...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17062) Mr Dini válasza Mr Dini (#17061) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja és a default folder location-t a webszerverén változtasd meg /ffp/root/resilio-sync-re!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17063) footy válasza Mr Dini (#17061) üzenetére


footy
addikt

Nagyon kiraly :R

Van valami oldalad ahol lehet kuldeni egy kis hozzajarulast? ;)

(#17064) Mr Dini válasza footy (#17063) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van egy donate gomb a repómon, amit direkt azért tettem ki, mert rengetegen kérdeztek már hasonlót. ;) :DDD

http://users.atw.hu/mrdini

Egyébként a csomag működik?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17065) gboszi válasza Mr Dini (#17064) üzenetére


gboszi
senior tag

juj milyen finomságok vannak ott. Esetleg hogy mi micsoda azt honnan tudom meg? Nagy részét ismerem, meg a 90%a nem is kell nekem, mert nálam csak smb-re és transmissionre kell a nas.
Viszon akkor egy kérdés, ebből a repobol tudom frissiteni (érdemes-e, kell?) a transmissiont? azt hiszem most a 2.82 van fent. Értelemszerűen úgy szeretném, hogy minden menjen tovább, csak frissüljün.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17066) Mr Dini válasza gboszi (#17065) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van, vagyis tegnapelőtt még volt egy lap, ahol minden csomagomhoz volt egy kis leírás, illetve a projekt weboldala beillesztve, de ezt sajnos tegnapelőtt egy véletlen baleset folytán sikerült kukázni a tárhelyemről... Majd felteszek egy új verziót.

-----------

Urak (és hölgyek)!

Barmalej2 kolléga nemsokára elkészül egy elég komoly projekttel, ami esetén rengeteg új csomag lesz elérhető a nasra és sokkal profibb, mint a slacker.

Gondoltam én is gyártok egy csomagot és én már kész is vagyok vele, de nem szeretném elvenni tőle az ötletét...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17067) footy válasza Mr Dini (#17064) üzenetére


footy
addikt

Aha, mukodik. :R
A felajanlas az orvosok hatarok nelkulnek menjen?

(#17068) Doky1988 válasza Mr Dini (#17066) üzenetére


Doky1988
senior tag

:R :R

DokY | www.zsolti.hu

(#17069) SteveL válasza Mr Dini (#17066) üzenetére


SteveL
aktív tag

Kösz az infót, kiváncsi leszek Barmalej2 projektjére is.

Egyébként az új, végleges merevlemezre is a te minidlna-d került fel, jól működik. :)

(#17070) Greg_88


Greg_88
csendes tag

Sziasztok!

Elkezdtem lekövetni a cikkben leírtakat, de amikor Telnettel belépek ,akkor csak egy "$" jel van, hiába adom be a parancsot, csak annyit ír ki ,hogy nem található a fájl vagy könyvtár.
Megcsináltam az usb kötetet, majd újraindítás után lett egy fat16 és egy ext2, az jó? (cikkben csak annyi szerepel, hogy újra kell indítani, de hogy mi történik tőle az nincs ott)

Előre is kösz ia segítséget.
G.

(#17071) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok.

Nem fog szorosan témába vágni, de az itteniek jóval előrébb vannak minden téren, mint én, aki csak most kezdeném majd szagolgatni a dolgot. "Lakókat" keresek egy 326-os NAS-ba, két egyforma WD Caviar Green-re gondoltam, lévén kis fordulatú, ezért kevéssé melegszik és keveset fogyaszt, ugyanakkor (lehet, hogy ez csak a megjelenés idején volt jó tulajdonsága) a 64 MB cache miatt jó az elérése. A 3 Gbps adatátvitel ha jól sejtem, még mindig háromszor gyorsabb, mint a gigabites hálózat, de javítsatok, ha hülyeséget beszélek...

Szóval a kérdés az, hogy mennyire bírnák ezek a hdd-k a nasban való használatot? Kompatibilitási listában a 3 TB-s verziót látom (WD30EZRX), de ezek kettesek, ezek a listában nem szerepelnek.

Köszönöm a segítséget (vagy a megfelelő helyre történő átirányítást) :))

[ Szerkesztve ]

(#17072) footy válasza wwwolfman (#17071) üzenetére


footy
addikt

WD Red ajanlott NAS-ba. Rendelesnel viszont ha lehet ne ugyanarrol a helyrol a 2 lemezt. (Igy kevesebb lenne a sansz hogy a lemez egyszerre hal be (kulonbozo gyartasi datum))

(#17073) gboszi válasza wwwolfman (#17071) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem 900 nap utan doglodott a green. 1 terras volt sokat hasznaltam...van egy halom bad és eeak szektora. De helyette is greent vettem :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17074) Tonyk válasza wwwolfman (#17071) üzenetére


Tonyk
veterán

Azzal ne foglalkozz, hogy nincs benne a kompatibilitási listában.

WD RED-et vagy a Toshiba (Hitachi) DT01ACA sorozatot tudom ajánlani.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17075) ZPKing válasza ZPKing (#17057) üzenetére


ZPKing
tag

17057 erre valakinek ötlete?
Köszönöm.

(#17076) Syl


Syl
nagyúr

A nyáron cseréltem HDD-t a 310-ben. Samsung (7200 rpm) -> WD Red. A Red érezhetően lassabb. A Samsungra simán rá tudtam dobni akár öt sorozatepizódot egyszerre, a Red kettő után csak homokórázik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17077) Tonyk válasza Syl (#17076) üzenetére


Tonyk
veterán

Red 5400-es. Mit jelent a rádobni? Az öt fájl egyszerre vagy szépen sorban egymás után. Ha egyszerre, akkor nem csodálom 5 fájl párhuzamos írása melyik HDD-t nem készteti gondolkodásra. Az egymás után esetében nem tudom mi lehet a gondolkodás oka. Ott szeritnem más gond is lesz nem csak a hdd csere.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17078) Syl válasza Tonyk (#17077) üzenetére


Syl
nagyúr

Az öt tottent fájlt rádobni, annyit jelent, hogy Transmission Remote GUI-val megnyitom az első torrent fájlt, majd a másodikat, harmadikat etc.
A Samsung HDD-nél így 4-5 torrentfájlt simán elfogadott, most a Red a harmadik megnyitásánál nem jön fel azonnal a file-open ablak, előtte homokórázik vagy 10-15 másodpercet. És ilyenkor ha sikerül is "beadni" neki a harmadik fájlt, a kliensben nem jelenik meg azonnal, csak egy idő után. Mintha a két torrent (itt 2-300 megás sorozatepizódokat kell érteni, nem 30-40 gigás BD-ket!) letöltése totál leterhelné a gépet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17079) Tonyk válasza Syl (#17078) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne nézz már hülyének!

Ezt írtad: "dobni akár öt sorozatepizódot egyszerre" Ebben én nem látok torrentre való utalást. :W De legyen igazad, megint én voltam a hülye, ezt megszoktam már tőled.

"És ilyenkor ha sikerül is "beadni" neki a harmadik fájlt, a kliensben nem jelenik meg azonnal, csak egy idő után."

Kapcsolatok száma, titkosítás, torrentek száma, aktuális cpu terhelés, incomplete könyvtár & abban a tárterületek lefoglalása, stb. megkövetelése, stb mind-mind befolyásolja a nas CPU-jának "válaszidejét"

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17080) Syl válasza Tonyk (#17079) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ne nézz már hülyének!

Ezt nem értem. Semmi ilyen szándék nem volt bennem :F

>De legyen igazad, megint én voltam a hülye, ezt megszoktam már tőled.

WHAT? :F

Szóltam én egy rossz szót is?
Én csak leírtam tapasztalataimat a Red HDD-vel...

Nem értem miért estél nekem! :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17081) szjoci válasza Syl (#17078) üzenetére


szjoci
őstag

Ha sok torrentet adok hozzá (többet mint 3-4), akkor pont emiatt remote gui megnyit, torrent hozzáadása, kijelölöm mindet és hozzáadom.
Nálam WD red a "maradós" hdd (mert ez az újabb), WD green a letöltős-seedelős.

[ Szerkesztve ]

(#17082) wwwolfman


wwwolfman
tag

És a használt hdd-től mennyire kell ódzkodni? Nem az 1000+ naposakra gondoltam, hanem a 100 alattiakra... Vagy tényleg alig használtakra (sentinel alapján)

(#17083) Syl válasza szjoci (#17081) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez jó ötlet, kipróbálom :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17084) Tonyk válasza wwwolfman (#17082) üzenetére


Tonyk
veterán

Sajnos a HDD-k ebből a szempontból bizonytalanok.
Van ami 1 naposan hal be, van ami vatta újonnan a gépbe téve el sem indul, van ami több ezer nap után is faszán megy. Nekem most van az egyik, több mint 11 éves szerveremben olyan Samsung 80-as hdd, ami 11 év után is jól megy. Igaz mivel szerver, nincs is minden nap 3-4 alkalommal elindítva. Talán lehet benne kb 20-25 !! indítási ciklus. (De lehet, hogy a következő leállás után el sem indul.)
Én tuti nem vennék használt hdd-t, hacsak nem olyan alkalmi vétel (potom pénz), hogy hülyeség lenne kihagyni vagy még van rá bőven gari.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17085) wwwolfman válasza Tonyk (#17084) üzenetére


wwwolfman
tag

...már beruháztam egy redbe.... az alig használt cuccokra vagy rányúltak, vagy olyan drágán adták (csak kibontott 2TB Green - 22 ezer), hogy nem érte meg a garancia nélküli bizonytalanság... szóval megoldottam, bár fájt. :DDD :U

(#17086) Horec


Horec
tag

Sziasztok!
BlackFridayen vettem egy 520-as NAS-t.
Sikerult FolderSync-el beallitanom a telefonrol valo szinkronizalast a nasra ownCloud segitsegevel.
Olyan kérdésem lenne, hogy az ownCloudra feltoltott fajlokat hogyan tudnam elerni a nas fajlbongeszojebol is?
Valamint jo lenne, ha latnam oket hasonloan, mint a torrentrol letoltott dolgokat.
Koszonom a segitseget elore is. :)

(#17087) gboszi válasza wwwolfman (#17085) üzenetére


gboszi
senior tag

Én itt vettem hardverapron 15k-ért 2 Tb greent...pár napot ment. Szóval ki kell fogni.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17088) SteveL


SteveL
aktív tag

Erre nem tudja valaki a választ? Köszönöm előre.

(#17089) Pizzafutar válasza SteveL (#17088) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Talán ez:

ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror

(#17090) szjoci válasza SteveL (#17059) üzenetére


szjoci
őstag

Nálam ott van a smart (320-asom van nekem is), elméletileg alapból ott is kellene lennie a ha nem törölted.

(#17091) wwwolfman válasza gboszi (#17087) üzenetére


wwwolfman
tag

Na. Hát ezt most 22-ért kínálják. Lett volna egy 4 db-os csomag 13/db-ért (vagy 40/4 db-ért), de nem válaszolt a fickó, illetve jegelte a hirdetést, én meg még ki se tudtam próbálni a cuccot... Úgyhogy megvettem. Majd veszek mellé egy másik ugyanolyat, legalább nem egy időben csuklik meg...

(#17092) SteveL válasza szjoci (#17090) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam nem jelenik meg semmilyen gyári csomag:

[kép]

A MetaRepository pedig így néz ki:

[kép]

Mit nézek be vajon?

(#17093) SteveL válasza SteveL (#17092) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror oldalon nincs NSA320, csak NSA320S, nem ez lehet a probléma? (NSA320-am van.)

(#17094) vanRobert válasza Syl (#17078) üzenetére


vanRobert
tag

A NAS CPU-ja van extrém terhelés alatt. Szerintem sem a HDD-vel függ össze, hanem a torrentre engedett sávszélességgel. Elvileg a 310-nek valahol 8MBs-nél van a vége, de akkor már szinte folyamatosan 100%-on van a CPU.
Nálam a UPC 120 Mb/s csomagja "tett keresztbe", azon akár 12-13MBs is lehetne a letöltés stabilan, de azt a NAS CPU-ja már tényleg nem bírja feldolgozni.
És egy ilyen terhelés mellett akarja a Transmission Remote GUI ablakba behívni a torrent állapotokat, nos, ettől a NAS valóban letérdel.
Vedd vissza a max sávszélt mondjuk 6MB-ra, és marad a CPU-ból is, ami képes lesz kiszolgálni a többi kérést.

(#17095) Syl válasza vanRobert (#17094) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez egy jó elmélet, csak ott bukik meg, hogy a sávszélesség beállításom bő egy éve változatlan (7 MByte/sec). Minden egyes paraméter a nas-ban és a transmission daemonban is, ugyanaz egy éve.
Egyedül a hdd változott pár hónapja - és azóta van ez a sok homokórázás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17096) szjoci válasza SteveL (#17092) üzenetére


szjoci
őstag

Én ehhez kicsi vagyok :B

De hátha segít, csináltam én is ugyanezekről printscreent: kép1, kép2

(#17097) Pizzafutar válasza szjoci (#17096) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Mi a web_prefix fájl tartalma nálad?

(#17098) szjoci válasza Pizzafutar (#17097) üzenetére


szjoci
őstag

No ez érdekes volt, mert valami átírhatta http://localhost:[valamilyen portszám]-ra. Kijavítottam a megadott linkre (ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror), amit még az ffp telepítésekor megadtam de különösebb dolog nem történt, ugyanazok a csomagok maradtak a listában mint amik eddig is voltak. Sőt, a MetaRepository-ben megadtam Mr Dini repo linkjét is, de nem jelenik meg a listában :F

(#17099) Syl válasza szjoci (#17098) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami nálam is átírta http://localhost:59999/-re. :F
De a s.m.a.r.t elvileg az alapcsomag része: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17100) BViktr


BViktr
tag

Sziasztok,
NAS520-al kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Ennél már nem lehet a teljes meghajtó tartalmát mountolni, csak a foldereket.
Ha a samba szerver configjába beleírom kézzel, akkor működik a dolog, de restart után elvész.
Hogyan lehet megoldani, hogy benne maradjon restart után is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.