Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) CoolBoy323 válasza Mr Dini (#16376) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Installed: -
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz')
2016-09-20 07:01:20 URL:http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz [120032/120032] -> "minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz" [1]
/ffp/funpkg/cache/br2/minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz: OK

/ffp/bin/funpkg -i /ffp/funpkg/cache/br2/minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz

Scanning /ffp/funpkg/cache/br2/minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz ...
#
# Description of minidlna:
# MiniDLNA (aka ReadyDLNA) is server software with the aim of being fully compliant with DLNA,
# UPnP-AV clients.
# License:GNU GPLv2
# Version:1.1.5_git20160109
# Homepage:http://sourceforge.net/projects/minidlna/
#
# Depends on these packages:
# br2:ffmpeg2/ s:libjpeg uli:flac s:libexif uli:libid3tag uli:libogg uli:libvorbis br2:sqlite
# br2:gettext br2:libiconv br2:uClibc-solibs
#
Installing minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1
Running doinst.sh ...

Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
Done.
root@NAS520:~#

menj már, Te egy varázsló vagy :D köszi szépen!!!
majd még jövök délután kérdezni, no para :)) :DD

az elírás biztos nem azért volt, mert hulla fáradt vagyok, ma van a 9. munkanapom egyhuzamban :))

(#16402) FefeeX válasza Disque (#16398) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez kezd érdekes lenni... Authentikációt kér nálad a hálózati hozzáférés az anyagokhoz?
Csak mert nálam pont ez a lényeg, hogy szabadon hozzáférhető, ezért nem is engedélyezett. Adtam a patchnek egy uninstallt, és megint működik.

(#16403) Upo válasza Disque (#16398) üzenetére


Upo
addikt

Nekem is ugyanez a build van, és semmi változást nem észleltem SMB elérés ügyben. Jelszavas és jelszó nélküli publikus megosztásaim is vannak az nsa325-ön, a jelszavas kéri a jelszót és beenged, a publikus meg csak simán beenged kérdés nélkül, nem kér autentikációt. Minden működik.
Az előbb rendeltem egy 520-at én is az edigis akcióból, 30-at simán megér. Holnap ha megjött akkor mehet át a hdd, kipróbálom azon is. De gyanús hogy nem lesz vele gond.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16404) FefeeX válasza Upo (#16403) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem lehet, hogy a 325 már újabb Sambát támogat, mint a 320? Az 520-nál pl Samba4-et írnak... Tényleg nincs más ötletem, de az 520-ra én is benevezek valószínűleg...
(csak simán átrakhatók bele a vinyók minden hókuszpókusz nélkül? :)

(#16405) CoolBoy323 válasza FefeeX (#16404) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(csak simán átrakhatók bele a vinyók minden hókuszpókusz nélkül?

Berakhato a vinyo, de le fogja formazni

(#16406) FefeeX válasza CoolBoy323 (#16405) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor ez egy csinos transzfer lesz, van benne egy tele 2TB meg egy 2/3-ig tele 3TB :D

Egyébként ez akkor egy rossz vicc, hogy az egyik, ugyanolyan márkájú NAS nem tudja kezelni a másik ugyanolyan márkájú NAS vinyóját adatokkal...

[ Szerkesztve ]

(#16407) Tonyk válasza FefeeX (#16406) üzenetére


Tonyk
veterán

De közben történt egy generációváltás is. szerk: 3xx-es szérián belül minden további nélkül cserélhető volt a hdd.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16408) kovabor


kovabor
tag

[MEGOLDVA]

Azért benthagyom a problémát...
Többszöri újraindítás után nem akart helyreállni, ugyanezt csinálta minden gépen, így csak kihúztam, és bekapcsolatam. Most visszaállt. Külföldi fórumon azt írták, hogy nem admin felhasználó, de az volt. csak elfelejtette, vagy nem tudom mi, most újra jó. Hozzáteszem, áramszünet után csinálta ezt, pont külső hdd-re való másolás közben...

Sziasztok, van egy olyan problémám, hgy nem tudok belépni az nsa310s-en az adminisztrációba.
a hibaüzenet:

Jegyzet:

Kérjük engedélyezze a Javascript és ActiveX vezérlőket az Internet Explorer-ben.

A home-ba belép, de ott sincs

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#16409) Petike168 válasza kovabor (#16408) üzenetére


Petike168
aktív tag

admin felhasználóval próbálsz belépni? Azt a figyelmeztetést alapból kiírja nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#16410) kovabor válasza Petike168 (#16409) üzenetére


kovabor
tag

Köszi, nekem is ez volt az első dolgom, de mivel csak egy felhasználóm van benne, így igen, de már kiirtam, hogy megoldva:

Köszönöm azért, :)

[MEGOLDVA]
Azért benthagyom a problémát...
Többszöri újraindítás után nem akart helyreállni, ugyanezt csinálta minden gépen, így csak kihúztam, és bekapcsolatam. Most visszaállt. Külföldi fórumon azt írták, hogy nem admin felhasználó, de az volt. csak elfelejtette, vagy nem tudom mi, most újra jó. Hozzáteszem, áramszünet után csinálta ezt, pont külső hdd-re való másolás közben...

(#16411) FefeeX


FefeeX
veterán

Itt a probléma, és tényleg az SMB protokoll a hibás...
https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/661aa467-3ea1-425e-af73-c7767a4353b2/cannot-connect-to-nas-share?forum=WinPreview2014General
És valószínűleg a 320-nál újabbaknál már ezért nincs is gond vele...

Mondjuk igen jó dolog, hogy ilyenekkel kell sz@rakodni egy nyamvadt megosztás-hozzáféréshez...

(#16412) Mr Dini válasza FefeeX (#16411) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De FFp alól tudsz felrakni frissebbet is, ami tudja az alap konfigot kezelni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16413) FefeeX válasza Mr Dini (#16412) üzenetére


FefeeX
veterán

Felhúztam slacker-rel az mz repóból a samba-3.6.6-arm-2.txz-t.
Innentől kezdve viszont fogalmam sincs, mit kellene csinálni... :(

(#16414) FefeeX válasza FefeeX (#16413) üzenetére


FefeeX
veterán

Közben megoldottam a problémát máshogy, nem engedett be hitelesítés nélkül, így alapvetően szerintem a Win elkezdte ráerőszakolni a NAS-ra a felhasználónevemet és a jelszavamat...

Ha itt beírtam a NAS-ra érvényes hitelesítő adataimat, miután ezt beikszeltem, minden elérhető lett, a korábban felcsatolt kötetek is.

(#16415) FefeeX


FefeeX
veterán

Költöztetés-kérdés: (320-ról 520-ra)
2TB WD RED jelenleg a "rendszer" a NASon (95%+ tele)
3TB WD RED van mellette, inkább adattár. (70% tele)
Továbbra is azt szeretném, hogy a 2TB legyen a rendszer. Egyszerre annyi plusz vinyót tudok szerezni, hogy talán 2,5 TB plusz helyem lesz adatot mozgatni. Ha mindent átmozgatok a 2TB-ról, és azt átteszem, átformázom, akkor a 3TB-ról le tudom szedni az adatokat valahogy (még lehetőleg a régi NASban, és nem egy Linux telepítés után a PC-mben), hogy aztán visszamásoljam őket?
Vagy megoldható Win10 alatt, hogy felismerje a fájlrendszert, és 1:1-ben tudjon mondjuk 90-100MBps-el másolni a vinyók között (és nem a NAS bődületes 20MBps sebességével)?

(#16416) Syl válasza FefeeX (#16415) üzenetére


Syl
nagyúr

A windows tuti nem tud vele mit kezdeni, de még az ubuntu is csak pislog. Két hete cseréltem vinyót a NAS-ban.
Asszem puppy linuxot szokták emlegetni ilyen ügyben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16417) #79335424 válasza FefeeX (#16415) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Puppy -t nem kell telepíteni. Alapértelmezett működése, hogy boot -nál betöltődik a RAM -ba, és onnan fut. Ezért elég, ha bebootolod egy pendrive -ról. A gépben levő, alapértelmezett meghajtó sem kell neki. Kiveheted, és mehet a helyére az egyik HDD. Ha van még egy helyed, oda meg a másik. Bebootolod a Puppy -t, és mehet a másolás.

[ Szerkesztve ]

(#16418) Joshi


Joshi
titán

Az NSA320-hoz képest az 520 miben jobb? Most leszámítva azt, hogy erősebb hardver van benne, de miért éri meg lecserélni egy 320-at?

(#16419) zsolt734 válasza Tonyk (#16334) üzenetére


zsolt734
tag

OpenVPN konfigurálási probléma volt, rossz subnet volt megadva.
Most ez már jó, az asztali gépen el is érem a megosztott mappákat, viszont a NAS-t még mindig nem tudom elérni intézőből. Böngészőből simán megy, tehát IP cím kavarodás szerintem nincs a munkahelyi és az otthoni hálózat között, de a NAS-on nyilvánosan megosztott mappákat nem tudom felvenni hálózati helyként.

Szerk.:
A hibaüzenet hálózati hely felvételekor: " A megadott mappa valószínűleg érvénytelen. Válasszon egy másik mappát."

[ Szerkesztve ]

(#16420) Petike168 válasza zsolt734 (#16419) üzenetére


Petike168
aktív tag

Szia!

Szerintem Neked is hasonló problémád lesz mint anno a SoftetherVPN-el többünknek.Lásd Lényegében a hálózat összes gépét el tudtuk érni, csak a NAS megosztásait nem.
Azóta se sikerült működésre bírni, OpenVPN-t meg még sajnos nem volt időm kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#16421) Tonyk válasza zsolt734 (#16419) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha jól értem a céges hálóból, távolról, vpn-en keresztül eléred az otthoni géped, de a nast nem ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16422) zsolt734 válasza Tonyk (#16421) üzenetére


zsolt734
tag

Nagyjából ez a helyzet. Böngészőből elérem a NAS-t, de a megosztásokat intézőből nem.

(#16423) zsolt734 válasza Petike168 (#16420) üzenetére


zsolt734
tag

Magát a NAS-t, illetve az adminisztrációt elérem, csak a megosztásokat intézőből nem. FTP-n és böngészőből elérem a megosztott tartalmat, de ez így kicsit problémás.

(#16424) Tonyk válasza zsolt734 (#16423) üzenetére


Tonyk
veterán

Tűzfalad engedi az arrafelé menő forgalmat?

Céges gépről add ki ezeket a parancsokat a parancssorból (nas ip-je pl 192.168.0.10) külön-külön és nézd meg mi történik:

telnet 192.168.0.10 445
telnet 192.168.0.10 137
telnet 192.168.0.10 139

Amennyiben az enter leütése után fekete lesz a paranccsori ablak , akkor ok. Ha nem feketedik el és továbbra is a parancsot látod, akkor a tűzfal megfogja a kapcsolatot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16425) Mr Dini válasza Petike168 (#16420) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, openvpn-nel (a br2 verzióval) biztosan elérhető a nas (smbje) távolról is (már ha azt használja).

Én is inkább a céges tiltásra gyanakszom...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16426) Upo válasza Syl (#16416) üzenetére


Upo
addikt

Én tegnap este másoltam ki a rendszer hdd-t ubuntu live alatt. Nekem még csak 1 hdd van benne, de simán nem jelenik meg, kell egy apt-get install mdadm, és aztán parancssorból összeállítani a raid tömböt.
Röviden: [link]

Ugyanez képekkel: [link]

Lehet hogy a puppy látja a raid volume-t alapból, de ubuntus pendrive mindig van a zsebemben, az egyszerűbb volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16427) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#16401) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ezzel megvagy, nekem is hegeszthetsz. TeamViewer van. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16428) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16427) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van az a penz :)

Amgy megvagyok, hala a szakiknak!!!

(#16429) Syl válasza Upo (#16426) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy ubuntuval nem lehet, csak az alap live nem tudja. A puppy meg igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16430) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ami van: LG 42LF652 tévé, Zyxel NAS520, benne egy 80 GB WD vinyóval.
életem első hálózati tárolója, kipróbálnám, tetszik-e. Lehetőleg még a 2 elállási jog érvényesíthetőségének ideje alatt. :B
Firmware-t frissítettem, valamint amit az adminfelületen a csomagok közt felkínált, azt telepítettem, engedélyeztem, frissítettem. Kivéve Logitech® Media Server, NZBGet, WordPress, pyLoad.
Total Commander látja, írja, olvassa helyi hálón.

Felhasználókból hoztam létre az admin mellé felhasználói jogosultsággal Páromnak egyet, meg kollégáknak egyet. Csoportból van egy "publikus" és egy Párom.

Az a terv, hogy pár céges anyagot feltöltök, és kollégákkal megosztok. Illetve Párom dolgait meg ő tudja intézni. Na ez eddig király, de hogy tudom ezt effektíven használni?

A másik, ftp-szervernek szeretném is szeretném használni, az hogy megy?

DDNS-t már csináltam neki egy felhasználó.zyxel.me formával.

Írja a doboz, hogy telefon, tablet backupnak is jó, szinkronizálja a doksikat a mobil esközökről. Ennek nyomát sem láttam. Hogyan?

Androidon az ES File Explorert használom. Kezel FTP-t, hálózati helyet, felhőt is. Majd a NAS-sal is össze akarom boronálni. Hálózati helyként hozzá is adtam. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16431) Tonyk válasza Upo (#16426) üzenetére


Tonyk
veterán

és ez milyen sokszor le lett már írva itt :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16432) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

kezdek kifogyni az ötletekből.. beüzemeltem az 520-ast, phpmyadmin felrakva,azon belül saját user létrehozva, hoszt-nak % van megadva, jogok megadva. Viszont se php-ból se mysqlworkbench-el nemtudok csatlakozni, azt írja can't connect to mysql. mit felejtek még ki? nsa310-nél kétszer is megcsináltam gond nélkül, és nemtudom mit felejtek el még beállítani.?

[ Szerkesztve ]

(#16433) Mr Dini válasza hodostamas (#16432) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Próbáld a nas ipcim:3306-ot megadni szervernek és tesztelésképp root felhasználóval konfiguráld a php-d. Nekem így elsőre ment. Ha pedig megy így, de a létrehozott más userekkel nem, akkor a jogokat kéne átnézni a phpmyadminon keresztül.

Bár gondolom ezzel nem mondtam sok újat...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16434) docybacsi


docybacsi
újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Olvasgattam a fórumot, de nem igazán találtam megoldást a problémámra.
Van egy nsa310-esem, ami a napokban feladta a harcot. Pár hete már csinált olyat, hogy dlna-n keresztül néztem a filmet és a TV egyszer csak kiírta, hogy eszköz leválasztva. De nem tulajdonítottam neki akkor még nagy jelentőséget. Aztán elmentünk nyaralni és mikor hazajöttem bekapcsoltam már nem bootolt be. A sys led folyamatosan villog zölden és ennyi. Kivettem a HDD-t belőle, gondoltam hogy azzal van gond. megpróbáltam így bebootolni és így be is tölt.Weben elérhető. Vinyót beraktam egy asztali gépbe, linux alatt sikerült újra életet lehelni belé. Gondoltam akkor teszek a nasba egy másik HDD-t. Betoltam az újat, bekapcs, de azzal sem bootol. (jelenség ua. a végtelenségig villog a sys ledÖ Gondoltam valami gond lenne ezzel is, így megpróbáltam egy harmadik HDD-vel is, de azzal sem jó. :-(
Resetet már próbáltam 2síp + 5 sec, de nem segít. 4.70es FW van rajta, már egy ideje + kezdetektől HDD-re pakolva FFP... Most mivel nincs bent a vinyó, próbáltam USB-ről az FFP-t, hátha meg tudom nézni, hogy mi a gond, de nem müxik. Nem érem el a nas-t.
Próbáltam usb-ről egy FW frissítést is, de nem nem kezdi el. A sys led nem vált át narancsra, simán bebootol és ennyi. Webfelületről meg azt írja a firmware fájlra, hogy nem megfelelő. (valahol fórumon olvastam hogy ez a 4.70-esnek a hibája, de lehet tévedek.)
Még kipróbáltam egy olyat, hogy HDD berak, bekapcs, vártam jó sokáig.. folyamatosan villog a SYS led, aztán menet közben lehúztam a vinyót (tudom nem szereti, de meg kellett csinálnom) és utána pár másodperc és már fel is állt a rendszer.

Segítsetek légyszi hogy merre induljak. Kezdésnek jó lenne megállapítani hogy egyáltalán mi okozza a hibát, hogy semilyen HDD-vel nem bootol.

(#16435) interstate76


interstate76
addikt

Hadd kérdezzek valamit az NSA310(S) és a NAS520 fogyasztásával kapcsolatban (nem azért, mert olyan sokat számít az az óránkénti pár Watt különbség, csak érdekel): miért van az, hogy egy kisméretű, energiatakarékos CPU-val szerelt laptop (egy kis Acer E3-112) a komplett windows rendszerrel és aktív kijelzővel, futó böngészővel, vírusirtóval, AIDA-val, Windows Update-tel és Plex Media Server-rel együtt 6 wattot eszik (ha frissítek egy oldalt a böngészőben, akkor is csak 8-at), egy NAS pedig idle állapotban is 8-10 körül, ha aktív, akkor pedig jóval többet?

Nem oda akarok kilyukadni, hogy mki használjon laptopot NAS helyett, csak azt gondoltam, hogy egy senki által nem hajtott NAS jóval kevesebbet fogyaszt, mint egy használatban lévő laptop, és most azt látom, hogy abszolút nem így van, aminek - laikusként - nem látom az okát.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16436) Upo válasza Tonyk (#16431) üzenetére


Upo
addikt

És lehet hogy egy óra múlva megint megkérdezik. :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16437) hodostamas válasza Mr Dini (#16433) üzenetére


hodostamas
addikt

Hoszt alatt a phpmyadmin-ban értem ahol a usernél megadom local vagy bárhonnan elérhető lehet-e.

root-al se jó ha lokálban futtatom a php-t, a létrehozott userrel meg másik gépről se. :(

server-t látja, mert nem timeout-ol, egyszerűen csak nem enged csatlakozni. Ha más nem holnap újrarakom és előlről mindent..

(#16438) Mr Dini válasza hodostamas (#16437) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én meg közbe kipróbáltam. Létrehoztam egy test felhasználót, csináltam neki egy testing adatbázist, nyomtam neki erre egy Grant all-t és létrehoztam egy táblát Inserttel betettem egy elemet és kiirattam egy mezei php szkripttel.

Gyönyörűen kiírta az tartalmát.

Kodi alól is használom, illetve többek közt a freeradius usereimet is itt tárolom, minden szempontból tökéletes.

Én inkább a php motorra gyanakodnék, mivel alapból a db nincs felrakva, azt azt hiszem én is pear-rel tettem fel. Egyébként van egy jó kis apache csomagom FFp alá, én azzal használom, amióta megvan, nem volt vele gond. A gyári php lehetőségei igen korlátozottak, viszont ha az én csomagom választod, egy kicsit túrnod kell a konfigot, hogy menjen minden. De ebben tudok segíteni! :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16439) M_AND_Ms válasza interstate76 (#16435) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pl.: a nasban lévő hdd, és a laptopban lévő ssd közti fogyasztás különbségből.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16440) zsolt734 válasza Tonyk (#16424) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm a tippeket, holnap kipróbálom.
Melyik tűzfal? A laptopon lévő tűzfal biztosan nem, esetleg a Router-em tűzfala?

(#16441) zsolt734 válasza Mr Dini (#16425) üzenetére


zsolt734
tag

A router-emen (ami egy ASUS RT-N56U) nem a gyári firmware fut, mert a gyárival gond volt az openVPN server-rel.
Céges tiltás nincs, mivel a laptop amin dolgozom, az enyém, az iroda pedig egy coworking iroda, alap beállításokkal rendelkező tűzfallal. Esetleg az otthoni router tűzfala lehet a ludas, de akkor meg az asztali gépen lévő megosztásokat miért érem el?

(#16442) interstate76 válasza M_AND_Ms (#16439) üzenetére


interstate76
addikt

2,5"-es hdd van a laptopban és ilyet lehet rakni a NAS520-asba is. Ráadásul a laptop aktív, netezek rajta, működik a kijelzője is, egy NAS esetén meg - látszólag - semmi nem történik idle üzemmódban, mégis többet fogyaszt. Na mindegy, nem ez a világ legégetőbb kérdése, csak azt hittem, hogy idle üzemmódban olyan NAS-specifikus folyamatok zajlanak, amik segítik a célhardverként való működést és valahogy indokolják a némileg magasabb fogyasztást.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16443) Syl válasza interstate76 (#16442) üzenetére


Syl
nagyúr

A NAS nem a nagyon alacsony fogyasztású laptopokat hivatott kiváltani, hanem az asztali gépeket. Meg aztán megnézném azt a laptopot ami négy évig 7/24-ben menne, mint pl. az én 310-esem ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16444) interstate76 válasza Syl (#16443) üzenetére


interstate76
addikt

Nem mondtam, hogy ezek helyettesítő termékek. Azt mondtam, hogy meglep, hogy egy idle állapotban lévő NAS többet fogyaszt, mint egy laptop, amin netezek, aminek 12" méretű kijelzője van és amin fut egy komplett windows, továbbá még néhány másik program is, és a válaszaitokat olvasva sem látom ennek az okát. Mindegy.

Amúgy nem tudom, mennyit gyűröd a NAS-odat, de nálam biztos kibírna 4 évet egy ilyen laptop, ha csak a megosztásaimat kezelné. Még non-stop Plexet futtatva is. De nyilván nem vesz laptopot az ember ilyen célra, szóval ez lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16445) Geripapa válasza docybacsi (#16434) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nézd meg a tápellátását a nasnak, könnyen lehet hogy nem tud elég deleyt adni a winyoknak, így nem tud elindulni... Ha meg kiveszed a vinyot együl nincs akkora fogyasztás...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16446) vanRobert válasza Syl (#16443) üzenetére


vanRobert
tag

:K :K :K

(#16447) Tonyk válasza interstate76 (#16435) üzenetére


Tonyk
veterán

A kis notebookban mennyi hdd van (nem ssd) és a nasban mennyi?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16448) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hogy tudom elérni a NAS-t ftp-n keresztül kintről? Mit állítsak be hozzá és hol?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16449) hodostamas válasza Mr Dini (#16438) üzenetére


hodostamas
addikt

Újraraktam, ugyan úgy cannot connect... Esetleg akinak nas520-a van és a gyári csomagok közül felrakta a phpmyadmin-t megnézhetné :D

Elfogadnám a csomagod, most van időn ezzel játszani :)

(#16450) interstate76 válasza Tonyk (#16447) üzenetére


interstate76
addikt

Nem értelek, mindketten tudjuk a választ: az NSA310-ben 1 db 3,5", a NAS520-ban pedig 2 db, 2,5/3,5" méretű hdd van, de pl. 2 db idle módban lévő 2,5"-es hdd miatt még nem kellene többet fogyasztania, mint egy működő laptopnak 1 hdd-vel. Én úgy tudom, hogy egy 2,5" 5200 rpm hdd idle módban kb. 1 wattot fogyaszt. Emiatt és a ventillátor miatt (az általam példaként felhozott laptop passzív) fogyaszt többet a NAS?

Magyarán a lényeg, hogy semmilyen NAS-specifikus, a hardvert idle módban is járató folyamat nincs, ami indokolná a kis pluszfogyasztást egy passzív laptophoz képest, csak a venti és az, hogy a 310-esben 3,5"-es HDD van, az 520-asban pedig 2 db? Hát, ez nekem továbbra is nagyon furcsa, de természetesen együtt tudok élni a tudattal. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.