Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Petike168 válasza Mr Dini (#16300) üzenetére


Petike168
aktív tag

A gyári NFS-t nem is telepítettem. Most leszedtem nfs-utils-t, illetve unfs-t is. Töröltem az exports fájlokat mindenhonnét. Újraraktam unfs-t, beállítottam az exports fájlokat és most így el is indul, nem száll el hibával. A LibreElec-el mégsem látok semmilyen NFS megosztást.

(#16302) Mr Dini válasza Petike168 (#16301) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor használd az nfs-utils-t.

De egy showmount -e nasip egy másik linuxos gépről, kiadja, hogy megy-e a szerver.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16303) Tonyk válasza Mr Dini (#16277) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor én is fenntartom tévedés jogát. Én még a régi, bevált módszerrel telepítem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16304) Petike168 válasza Mr Dini (#16302) üzenetére


Petike168
aktív tag

Akár raspi is ssh alól? :) Más linuxos gép nem nagyon van ugyanis a nas, illetve raspi-n kívül. Vissza téve nfs-utils-t minden tökéletesen megy. Egyébként többen is írták külföldi fórumon, hogy 310S NFS megosztás eléggé döcögös.

(#16305) Syl


Syl
nagyúr

A NAS webes felületén létrehozott megosztásokat "bele lehet vinni" az NFS megosztásba?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16306) zsolt734 válasza zsolt734 (#16298) üzenetére


zsolt734
tag

Sziasztok!

Most, hogy működik a miniDLNA, lenne egy kérdésem. :)
Értem, hogy mini, de az összes konfigurációs lehetőség annyi, amennyi a conf file-ban van? Szeretném azt elérni, hogy a TV-n (E sorozatú Samsung smart TV), a forrás, majd video kiválasztása után rögtön a megosztott video mappa jöjjön be, ne kelljen még a Folder opciót még kiválasztani (tudom apróság, együtt tudunk vele élni, de ha be lehetne állítani, az jó lenne).
Előre is köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

(#16307) Tonyk válasza Syl (#16305) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyári felületen nem nagyon, mert az NFS gyökere egy külön helyre kerül és ez lesz minden NFS megosztás szülő könyvtára.
FFP alatt onnan hozol létre NFS-t ahonnét jól esik.
Jó lenne, ha lehetne symlinkelni, de nem lehet NFS-re. :D

(#16306) zsolt734

majd video kiválasztása után rögtön a megosztott video mappa jöjjön be, ne kelljen még a Folder opciót még kiválasztani (tudom apróság, együtt tudunk vele élni, de ha be lehetne állítani, az jó lenne).

minidlna.conf-ban keresd meg a root_container változót és állítsd B-re, mint ahogyan a felette lévő leírásban is látszik:
root_container=B

Persze attól is függ, hogy milyen módon nyitod meg a tv-n a forrás eszközt. Ha a source gomb megnyomásával választod ki a minidlna-t vagy a smart-ból férsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16308) Syl válasza Tonyk (#16307) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreérthettél.
Adva van pár gyári (smb) megosztás (filmek, admin stb.) amit itthon a család több gépről elér.
Ezeket szeretném én NFS-en keresztül elérni. Merthogy így linux alatt fstab-ban fel tudnám állandóra csatolni ezeket a mappákat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16309) Geripapa válasza Syl (#16308) üzenetére


Geripapa
aktív tag

ahhoz nem kell nfs...

//192.168.0.20/public /media/Public cifs credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,users,dir_mode=0777,noperm 0 0

nálam igy van beállitva.

a .smbcredentials tartalma:

username=<benutzer>
password=<passwort>

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16310) Syl válasza Geripapa (#16309) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt megnézem magamnak :R Köszi!
Persze attól még az NFS kérdés marad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16311) Tonyk válasza Syl (#16308) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem értettelek félre!
Gyári felületen nem tudod az NFS-t beállítani meglévő smb megosztásra, mert az NFS telepítéskor létrehoz magának egy könyvtárat NFS gyökérként és ebbe kerülnek bele majd az újonnan létrehozott NFS megosztások. Tehát nem tudsz az NFS gyökéren (ezen az újonnan létrejött könyvtáron) kívülre menni (ez kéne ahhoz, hogy a már meglévő könyvtárakat tudd megosztani.)

FFP alatt viszont ott csinálsz NFS share-t ahol akarsz. Nincs kezdőkönyvtár.

És mint írják is, nem kell NFS az fstab-hoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16312) Mr Dini válasza Syl (#16308) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igaza van @Tonyk úrnak.

A gyári NFS szervert nem tudod rábírni, hogy bármit megosszon, mivel a chrootja azt hiszen a /i-data/azonosító/nfs mappára mutat...

De FFp alól a pár hsz-szel feljebb kitárgyalt unfs-sel, vagy nfs-utils csomaggal és a /ffp/etc/exports szerkesztésével olyan mappákat osztassz meg, amiket csak akarsz.

Persze ilyenkor a gyári nfs szervert le kell tiltani!

Ui.: azt viszont nem tudom, hogy ha kézzel a /etc/exports-ba beleszerkesztessz egy mappát, ami nem az nfs-en belül van, akkor menni fog-e... :U

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16313) Tonyk válasza Mr Dini (#16312) üzenetére


Tonyk
veterán

ami nem az nfs-en belül van, akkor menni fog-e...

az első restartig, asszem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16314) Mr Dini válasza Tonyk (#16313) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, az egyből leesett, hogy a /etc egy ramdisk, de én nem arra gondoltam. Hiszen ez pl egy "backup" exports fájl crontabbal/start szkripttel való felülírásával megoldható...

Hanem, hogy ha az nfs szerver konfigjában (ami tegyük fel, read only-ban van felcsatolva), chrootnak meg van adva a /i-data/md0/nfs például (ugye biztonsági okokból, l. FTP), akkor már nem megy az egész. Viszont azt nem tudom, most hirtelen, hogy hogy is néz ki a konfigja.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16315) zsolt734 válasza Tonyk (#16307) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm a segítséget! Remekül működik. :)

A source gombbal választunk forrást.

(#16316) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló Urak/Hölgyek!

Kettő kérdéssel fordulnék felétek:

1, A mostani NSA310s-ből áttudnám rakni úgy a merevlemezt egy NAS520-ba, hogy megmaradjanak rajta az adataim? Ha igen, hogyan?

2, Mennyit érhet manapság egy tavaly decemberben vásárolt NSA310s, (dobozával, mindenével, plusz a gyári hűtő cserélve lett egy sokkal halkabb és hatékonyabb Noiseblocker-re)?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#16317) Tonyk válasza Boxi88 (#16316) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez jó kérdés. A 3xx-es sorozatban elég volt átpakolni. Elképzelhető, hogy ez itt nem fog működni. De átrakod és megnézed, hogy mit szól hozzá.

A 310s 15 körül volt újonnan 2 év garival. 10 lehet a reális ára talán.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16318) calvin76 válasza Boxi88 (#16316) üzenetére


calvin76
tag

Sziasztok!

@Boxi88 Én is hasonló cipőben járok, tegnap akartam átpakolni a HDD-t (310S->520) De nem találtam olyan opciót a storage beállításoknál ahol importálni lehetne a meghajtót. ( A google sem segített :) ).
Ha Te több szerencsével jársz kérlek szólj :)

(#16319) Boxi88


Boxi88
őstag


Tonyk

Értem, remélem működni fog, vagy ha nem is működik, legalább nem kezdi el kapásból formázni...


calvin76

Hmm, aggasztó! Ha megérkezik a NAS520, megpróbálom áttenni, utána írok mire jutottam.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#16320) Tonyk válasza Boxi88 (#16319) üzenetére


Tonyk
veterán

Formázni semmiképp nem fogja!! Az azért nagyon durva lenne.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16321) Boxi88 válasza Tonyk (#16320) üzenetére


Boxi88
őstag

Ez biztató, bár az lenne a legjobb ha egyből tudnám továbbhasználni a mostani állapotában és nem kellene ide-oda szinkronizálni... :)

(#16322) calvin76 válasza Boxi88 (#16321) üzenetére


calvin76
tag

Feladtam, amit tudtam megpróbáltam, nincs több ötletem. Írtam a Zyxel supportnak mondjanak rá valamit. Remélem nem az lesz a vége, hogy 2 TB adatot USB-n kell másolgatnom :(

Az külön öröm volt, hogy az 520-as webes felülete nem szereti a Chrome-ot így a legfontosabb menüpontok használhatatlanok (pl. storage management) lettek a firmware (->5.11) frissítés után. Szerencsére Firefox alatt normálisan működik.

(#16323) Mr Dini válasza Boxi88 (#16316) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos az 520 nem fogja szeretni a 3** szériára "felkészített" HDD-t. Bár ez igaz minden vasra (általában) főverzió váltásnál.

Szóval nem fog menni :(, max FFp-s trükközéssel. De akkor meg pár gyári funkció nem lesz elérhető (már ha az első HDD slotba pakolnád a mostanit).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16324) calvin76 válasza Mr Dini (#16323) üzenetére


calvin76
tag

Tartottam ettől, ezért közben el is kezdtem lemásolni a tartalmát.
Köszi a választ!

(#16325) lanszlo


lanszlo
csendes tag

Üdv,

Mostanság kezdtem el vadászni egy nsa310 vagy nsa310s-re, de semmi siker. Ha esetleg valakinek felszabadulna egy az kérem írjon rám és megpróbáljuk megbizniszelni. :)

Köszönöm!

(#16326) Boxi88 válasza Mr Dini (#16323) üzenetére


Boxi88
őstag

Helló!

Ez nagyon rossz hír! Viszont legalább mostmár biztos vagyok benne, hogy felesleges több órát beleölnöm a buherálásba... Úgyse fog működni a dolog.

De azért nyugtassatok meg, hogy nem csinálok hülyeséget a cserével?! Mindent amit tud az NSA310s azt a NAS520 is tudja?

(#16327) hodostamas válasza Boxi88 (#16326) üzenetére


hodostamas
addikt

Szia!

Ma jött meg nekem is az 520-as. Eddig SD kártyára felment az FFP, transmissiont felraktam, többi majd jövő hét elején. Ami nagyon tetszik hogy ventije nagyon csendes (vinyó még nincs átrakva). Kiváncsi leszek a sebességre. (főleg a plex-ére)

(#16328) Boxi88 válasza hodostamas (#16327) üzenetére


Boxi88
őstag

Helló!

Úgy látom sokan lettünk mostanában gazdagabbak a NAS520-al. :) Ez örvendetes!

Az itteni fórum lakóit kérdezném, hogy nem jelent e problémát ha továbbra is itt maradunk? Mert a saját fóruma nem nagyon pörög... De ha még is gond a maradásunk, akkor jelezzétek!

(#16329) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Én egy sebesség tesztre lennék kíváncsi :)
Mármint torrent szempontjából mit bír vajon?

A csomaglistában van Transmission és FFP?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#16330) Tonyk válasza lanszlo (#16325) üzenetére


Tonyk
veterán

Pár hozzászólással feljebb:

https://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_16316-16316.html

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16331) calvin76 válasza Tonyk (#16330) üzenetére


calvin76
tag

Megjött a hivatalos válasz a support-tól, ahogy várható volt, nem lehet egyszerűen áttenni a HDD-t.
Akit érdekel, ezt írták:

"
First of all, you won't be able to transfer data from NSA310S to NAS520, it won't work.

In this case, you should save all the information you need to forward to a PC, and afterwards save them all manually to NAS520.

In case you'll need further assistance, please contact us.

Kind Regards,

Adelka
Zyxel Technical Support
"

(#16332) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Miután megy a miniDLNA és örülünk, felvetődött bennem a következő kérdés. Munkahelyemről néha el kell érnem az otthon lévő NAS-t, amit openVPN-nel oldok meg, a NAS-ra FTP-vel kapcsolódva. Ennek van pár hátránya, ezért az lenne a kérdésem, hogy hálózati csatolt meghajtót hogyan tudok létrehozni, mert Win10 alatt hiába próbálok a NAS IP címével hálózati meghajtót csatolni, nem megy? VPN kapcsolat mellett az NSU sem látja a NAS-t, tehát ez sem járható út.
NSA-310 vagy hálózati beállítási probléma lehet ez? Mert ha utóbbi, akkor elnézést az off-ért!
Esetleg van ötletetek a megoldásra?

Üdv.:
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#16333) mobilizmo válasza zsolt734 (#16332) üzenetére


mobilizmo
addikt

NAS IP címe plusz megosztás, valahogy így:
\\192.168.1.33\programok

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16334) Tonyk válasza zsolt734 (#16332) üzenetére


Tonyk
veterán

Namármost, ha openvpn, akkor mi a fenének még azon keresztül egy FTP is? Ha már hálón belül vagy, akkor simán fel kell tudni venned a mint hálózati meghajtót. HELYESEN konfigurált állapotban persze.

Első körben nézd, meg, hogy az otthoni hálód és a céges hálód nem esik-e egy tartományba. (pl.: mindkettő 192.168.0.x) Ha így van, akkor a a céges géped valószínűleg egy a céges tartományban lévő géphez próbál csatlakozni.
Három megoldás van:

1.: Az otthoni hálót elpakolod valami más hálózatba pl.: 192.168.100.x így nem fog a kettő kavarodást okozni.

2.: kézzel szépen routeolod a megfelelő hálókártyán keresztül a megfelelő hálózatba az oda szánt kérést. Így a géped tudja melyik kapcsolaton kell megszólítani a kívánt gépet. (paranccsor -> route add cél mask átjáró interface x )

3. Putty-al bessh-zol úgy natúr módon (nincs openvpn) és egy tunnel segítségével a 127.0.0.1:port -on garázdálkodsz smb-n, ftp-n, bármin. [link]

+1: NSU-t meg gyorsan elfelejted. Semmi szükség nincs rá.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16335) TomKiss


TomKiss
tag

Ugyan nem ffp-s téma, ezért előre is bocsánat, de hátha tud valaki segíteni.

NAS326, firmvare ma frissült, többek közt a GUI, Twonki server. Innentől kezdve a Transmission nem megy, Twinki nem látja a megosztásokat. A GUI alóli "Video" menüpont nem listázza a gyári video megosztást.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne életre kelteni ezeket? Esetleg hogy lehet egy korábbi állapotot visszarakni?

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#16336) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló

Bocsi, hogy itt teszem fel a kérdést, de a saját fóruma nem pörög!

Az NSA310s-ben betudtam állítani, hogy kívülről is elérjem a transmissiont, de a NAS520-ban sehogy se sikerül! Routeren megnyitottam a portot, a csomagok közül feltelepítettem a transmissiont és mégis csak hálózaton belülről érem el... Valakinek van ötlete?

Előre is köszi! :R

(#16337) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

No én is lecseréltem a jó öreg 310S-t ere az 520-ra.

Ugyes voltam, es formaztam a HDDt... Masolhatok/tolthetek ra vissza sok xart :)) de sokkal gyorsabb mint az elod pl PCrol ramasolasnal

Kérdés: miniDLNA-t hogy tudok rárakni? Twonky nem jegyzi meg pl, h hol jartam a filmben.

[ Szerkesztve ]

(#16338) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#16337) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Még egy kérdés: hogy tudnám azt megcsinálni, hogy Z: meghajtónak lássa a mappáim (zene, film, képek, doksik), de mikor média megosztást csinálok, akkor pl ha a TV-n filmet választok, akkor ne legyen ott csak a film mappa?
Vagy ez is miniDLNA orvosság?!

Első felére azt csináltam, hogy készítettem egy NAS nevű megosztást, abba a fenti mappák, így Z meghajtóban látom amit akarok...

(#16339) M_AND_Ms válasza CoolBoy323 (#16337) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt, hogy hol jársz, azt a kliens jegyzi meg és nem a szerver

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16340) Mr Dini válasza CoolBoy323 (#16337) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Elméletileg a MetaRepository-s FFp telepítés megy az 5**-okon is.

Tehát lépj be a \\NASod hosztneve\admin\zy-pkgs mappába (ha a zy-pkgs mappa nem létezne, hozd létre!). Csinálj egy kiterjesztés nélküli web_prefix nevű fájlt ezzel a tartalommal:

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Aztán lépj be a webes felületre, frissítsd a csomaglistát, majd a megjelenő MetaRepository-t tedd fel. Aztán ismét frissíts és megjelenik (többek közt) az FFp is a listában, mint telepíthető csomag.

Onnan meg már gyerekjáték feltenni a minidlna-t.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16341) CoolBoy323 válasza M_AND_Ms (#16339) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajnos nem. Eddig megjegyezte, most nem, szoval szerver jegyzi, 100%

Ha vege a melonak nekiugrok a "gyerekjateknak" :))

(#16342) Mr Dini válasza CoolBoy323 (#16341) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De a kliens jegyzi meg.

Az, amit tapasztalsz azért van, mert a DLNA ugye HTTP linkeket generál stream elérési útnak. Nos, a minidlna pl egy számsorral látja el a médiát (pl 8195.avi), a Twonky pontosan nem tudom hogy, de úgy gondolom, hogy ezt a számsort változtatja minden stream lekérésnél. A TV pedig a fájlnév szerint jegyzi meg, hogy hol tartassz a filmben.

Nem 100%, hogy ez a magyarázat, mivel Twonky szerver forráskód még nem volt előttem, meg nem is nagyon foglalkoztam vele, de annó a mediatomb kapcsán szívtam vele eleget.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16343) adoks válasza Mr Dini (#16178) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia, Sziasztok!

Nekem a következő hibaüzenetet dobja:

Starting mpd.../usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/bin/mpd: can't load library 'libsmbclient.so.0'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: mpd can not start!!!

Mi lehet a gond?
Köszi.

(#16344) Mr Dini válasza adoks (#16343) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

slacker -UaA mz:samba

Ui: én a memiks félével rendelkezem, de azóta meghalt, így csak ez maradt. Nem tudom, hogy ezzel működőképes-e. Ha nem, felrakom Neked a backupot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16345) adoks válasza Mr Dini (#16344) üzenetére


adoks
aktív tag

Köszi, ez villámgyors volt :)

Felraktam, de nem megy ezzel sem, ugyanazt a hibát dobja.

(#16346) bezzegz


bezzegz
csendes tag

SZiasztok!

Egy kis segtség kellene :(
Behalt a 310-em :(
Elsőnek a transmission nem ment, majd a megosztásokat sem láttam win alól ,de a putty még igen...
KIvettem a winyót, a hdsentinel nem lát vele gondot, a nas winyó nélkül elindul..
win 10 alatt külső olvasóval felismeri a winyót ,de csak annyit ír ,hogy 1.8GB foglalt ,de adataot nem látok...
Most újból beraktam a winyót és se a putty se a webgui se a zyxel starter utility nem lát csak a felső zöld led villog....
Valami ötlet?
Jó lennének az adatok róla....
köszi

(#16347) Mr Dini válasza adoks (#16345) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, feltettem ide a csomagot.

Telepítés:

wget users.atw.hu/mrdini/packages/needed/samba-4.1.13-arm-1.txz -O /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz; funpkg -u /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz; rm /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz

De ez csak akkor működik, ha frissítessz egy régebbi smb csomagot. Egyébként ezt kell kiadni:

wget users.atw.hu/mrdini/packages/needed/samba-4.1.13-arm-1.txz -O /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz; funpkg -i /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz; rm /tmp/samba-4.1.13-arm-1.txz

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16348) adoks válasza Mr Dini (#16347) üzenetére


adoks
aktív tag

Köszönöm!

Felraktam, hiba nélkül lefutott, de az mpd továbbra sem indul.
A hiba üzenet kicsit módosult:

Starting mpd.../usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/bin/mpd: can't load library 'libavformat.so.55'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: mpd can not start!!!

(#16349) Mr Dini válasza adoks (#16348) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szuper! :)

Még pár függőség és menni fog!

slacker -aA br2:ffmpeg

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16350) adoks válasza Mr Dini (#16349) üzenetére


adoks
aktív tag

No packages found! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.