Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) s3toraph válasza szjoci (#17498) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm, sikerült. :R

Annyiban még tudnál segíteni, hogy miért írja ezt a sentinel? Letöröltem, majd NTFS-t hoztam létre a minitool-al. Aztán a windows lemezkezelővel letöröltem, GPT-be raktam, és gyorsformáztam alapértelmezett beállításokkal NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#17502) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Megőrülök a minidlna-tól, megint bedobta az unalmast.
Egyszer csak nem "látja" az összes zenei fájlt, csak egy bizonyos darab számig. A videók meg a képek meg teljesen eltűntek. Volt már minidlna start/stop, rescan, adatbázis törlés, NAS újraindítás, ki-be kapcsolás. Semmi nem segít. Kénytelen voltam bekapcsolni a Twonky-t legalább a zene legyen rendben, de azzal meg a filmek külső feliratait nem lehet a tévén megjeleníteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17503) szjoci válasza s3toraph (#17501) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Gondolom nem azzal a szektormérettel formáztad, mint ami az alapértelmezett ennél a hdd-nél. Bár ez csak tipp, annyira ehhez nem értek :B Amúgy mi a terv vele? Ha vissza akarod rakni a nasba, elég lett volna pl törölni a rajta lévő partíciót és a nas elintézi a többit. Ha pedig asztali gépbe rakod, akkor csinálj rá egy ntfs partíciót alapbeállításokkal. Van több hdd-s topik is, pl itt is rákérdezhetsz hogy miért problémázik a sentinel a szektorméret miatt.

Üdv,
Joci

(#17504) Upo válasza s3toraph (#17501) üzenetére


Upo
addikt

A mostani nagyobb hdd-k mind 4k szektorosak, ez az "advanced format". Azért írja, mert pl. xp /windows2003 nem támogatja, vista/win7 csak bizonyos szintű frissítésekkel, win8-tól natív a támogatása. 2014-től jöttek ki ilyen hdd-k, úgyhogy figyelni kell hogy milyen windows alá rakod be. Ha marad a nas-ban akkor nem számít, az úgysem ntfs-re formázza. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17505) petya80


petya80
tag

Srácok, inkább kérdezek mielőtt hülyeséget csinálok.

Adott egy 325v2 az imént dugtam bele egy 3TB HDD-t a már meglévő 2TB mellé. A célom, hogy a jelenlegi lemez adatai megmaradjanak és az új lemez legyen egy új kötet.

Nem teljesen egyértelmű, hogy melyik opciót válasszam. Az alábbi linken található PrintScreen-en az eldöntendő kérdés:

[link]

Köszi

(#17506) szjoci válasza petya80 (#17505) üzenetére


szjoci
őstag

Ahogy a képen be van jelölve, úgy jó lesz. A két hdd-t így külön kezeli, a régin (disk1) megmaradnak az adatok.

(#17507) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Sajnos megadta magát az FFP. (Vagyis a minidlna. Egy áramszünet utána nem hajlandó automatikusan újra indulni probáltam újratelepíteni meg minden de nem lett jó. )

Így gondoltam nem árt neki egy frissítés(FFPStick-2016-09-24). A kérdés az lenne hogy nekem 2.82-es Tr volt fent ez most vissza is ment rendben. Próbáltam frissebbet telepíteni de nem sikerül indításnál folyamatosan különböző elő követelményekre hivatkozva nem indul el. Esetleg tudni hogy miket kellene hozzá kézzel frissíteni?

Nekem csak Nsa 210 van bár, de ez a fórum ahogy néztem kicsit pörgősebb.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17508) Tonyk válasza feco93 (#17507) üzenetére


Tonyk
veterán

"sikerül indításnál folyamatosan különböző elő követelményekre hivatkozva nem indul el. Esetleg tudni hogy miket kellene hozzá kézzel frissíteni?"

Esetleg jó lenne tudni, mik azok a "körülmények" amikre hivatkozva nem indul el.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17509) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Tonyk! Nincs véletlenül ötleted a minidlna kínomra?
Annyiban módosítanám a linkelt hozzászólást, hogy nem bizonyos darab számig dolgozza fel. Konkrétan Peter Gabriel-nél áll meg. Azóta már hoztam létre könyvtárakat tartalommal előtte is utána is, de mindig ott áll meg. Tehát egyre többet "talál meg", de ott megáll. Ha PG-t kitörlöm, akkor egyel előtte áll meg. Arra már rájöttem, hogy a conf fájlban lévő sorrend szerint dolgozza fel a sorokat, így előre hoztam filmes, meg fényképes megosztásaimat, így azok már működnek. Csatolom az aktuális log fájlt, de szerintem abban semmi olyan hibát nem ír ami okozhatja ezt, de lehet én gondolom rosszul.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17510) feco93 válasza Tonyk (#17508) üzenetére


feco93
tag

Szia

Az első ez volt:
-librtmp.so.1
Második ez:
-libevent-2.0.so.5
Harmadik pedig ez:
-Segmentation fault (core dumped)
Viszont erre már nem találtam megoldást sajnos. Viszont most hogy újra telepítettem mindent így se lett jó a minidlan szerver. Ugyan úgy nem indul el automatikusan.

Viszont szerintem valami jogosultsági probléma van mert a TR indításánál a transmission.sh fájlban bele kellet írnom ezt a 3 sort: (természetesen roottal működik.)

adduser -D transmission
chown -R transmission /ffp/tm/.transmission-daemon
chown -R transmission /i-data/md0/video/download/

Próbáltam azt is hogy a transmissinon.sh fájlban bele írtam a /ffp/start/minidlna.sh start sort. Ilyenkor ha ssh-ból indítom hogy /ffp/start/transmission.sh start így elindul, de automatikusan valamiért nem.

Pedig a root és webes felületen az admin fiók jelszavával lépek be ssh--án.

[ Szerkesztve ]

(#17511) Mr Dini válasza feco93 (#17510) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A segfault komoly hiba! Melyik csomagot próbáltad feltenni? Ugye nem egy 3**-ra gyártott TM binárist?

A usert pedig cseréld le a settings.jsonodban rootra!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17512) feco93 válasza Mr Dini (#17511) üzenetére


feco93
tag

Szia!

Innen töltöttem le ezt

Igen azt már vissza írtam. De ez nem jogosultsági probléma hogy nem tudok létrehozni egy felhasználót aki meg is maradna újraindítás után?

(#17513) Mr Dini válasza feco93 (#17512) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az a csomag sajnos nem fog működni NSA210-en, mivel egy 320S-en lett lefordítva. Próbáld meg esetleg KyLEK Transmissionját feltenni slackerből.

Nem, a létrehozott userek csak a ramba kerülnek eltárolásra. Így egy reboot után "eltűnnek" a létrehozott userek. Szóval érdemes magában a transmission start szkriptben létrehozni a usert (ahogy Te is csináltad), mert az lefut minden bootkor.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17514) feco93 válasza Mr Dini (#17513) üzenetére


feco93
tag

Azt sajnos nem érem el! [link]

(#17515) feco93 válasza feco93 (#17514) üzenetére


feco93
tag

Arra jutottam hogy vissza tettem mindent ami régen működött rajta nem kezdek frissítésbe. Viszont a minidlna nem hajlandó automatikusan elindulni a következő hibát produkálja:

]* /ffp/start/minidlna.sh ...
Running /ffp/sbin/minidlnad -v -f /ffp/etc/minidlna.conf
[2017/02/18 22:18:51] minidlna.c:610: No MAC address found. Falling back to generic UUID.
[2017/02/18 22:18:51] getifaddr.c:113: error: Network interface eth0 not found
[2017/02/18 22:18:51] getifaddr.c:113: error: Network interface eth1 not found
[2017/02/18 22:18:51] minidlna.c:993: No IP address automatically detected!
[2017/02/18 22:18:51] minidlna.c:1022: error: Usage:
/ffp/sbin/minidlnad [-d] [-v] [-f config_file]
[-a listening_ip] [-p port]
[-s serial] [-m model_number]
[-t notify_interval] [-P pid_filename]
[-u uid_to_run_as]
[-w url] [-R] [-V] [-h]

Esetleg ötlet valakinek?

(#17516) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy a nsa 310s -ben létrehozok egy kötetet.Másolok vagy töltök rá valamit és egy nas ujraindítás után el tűnik a kötet. A vinyót ami benne van látja de már nem érem el és nem is jelez ki róla semmi infót csak ami a képen is látható! :(
Valami ötlet van valakinek ?
Köszi előre is!!!

[ Szerkesztve ]

(#17517) feco93 válasza feco93 (#17515) üzenetére


feco93
tag

A titok nyitja az volt hogy új router került és abba beállítottam hogy mac cím alapján osszon fix ip-címet a NSA-nak. Vissza állítottam az nsa felületén a fix ip címet és jó lett! :)

(#17518) Tonyk válasza mobilizmo (#17509) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez melyik minidlna? Próbáltad már a legfrisebbel?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17519) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A gondom a lassú másolás a nasra, de még a nason belül is.
A max másolási sebesség 1000 kbyte/s.
TC belül másolom a fájlokat hálózati kapcsolaton keresztül.
Az UTP kábelek CAT5e-sek.

Milyen megoldások lehetnek?

(#17520) #79335424 válasza Thomas16 (#17519) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem NAS -on belüli másolás. NAS -on belül a NAS fájlkezelőjével tudsz másolni. Vagy FFP alá telepített Midnight Commander -rel.

(#17521) Mr Dini válasza Thomas16 (#17519) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az elég kevésnek bizonyul még hálózaton belül is... A HDD milyen állapotban van?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17522) Thomas16 válasza Mr Dini (#17521) üzenetére


Thomas16
tag

A HDD is rendben van.

FFP meg vmiért nem működik, így a Midnight Commandert nem érem el.

(#17523) Upo válasza Thomas16 (#17522) üzenetére


Upo
addikt

Ez olyan, mintha a gép vagy a nas visszaváltott volna 10 megás hálózatra. Megnézted mind a két helyen hogy milyen kapcsolati sebességet jelez? Volt már gyorsabb is? Rossz sorrendben bekötött lan kábel okozhat ilyent.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17524) mobilizmo válasza Tonyk (#17518) üzenetére


mobilizmo
addikt

Néhány hónapja már egyszer előjött ez a hiba. Akkor frissítettem 1.1.6-ra, de, hogy mi a build azt nem tudom.
Akkor is próbálkoztam rescan, reload, files.db törléssel, a conf-ban állítgattunk dolgokat, de végül egy NAS újraindítás oldotta meg. Most az sem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17525) mobilizmo válasza Tonyk (#17518) üzenetére


mobilizmo
addikt

Felraktam Mr. Dini 1.1.5-ös verzióját, frissítettem minden függőséget. Elvileg jó lett, mert működik, de ugyanaz a hiba megvan. Mondjuk még csak rescan volt, files.db törlés vagy újra indítás még nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17526) djpundro


djpundro
aktív tag

Van egy Zyxel 325v2 es szeretnem a Plex serverkent hasznalni ,mivel egy Samsung 4k s lejatszot vettem es hogy birjam az MKV filmjeim coverrel ellatni.
Tudna e valaki segiteni ?Hogyan kell instalani vagy lehetseges e eggyaltalan a Zyxel 325v2 el a Plex rendes müködese?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#17527) Tonyk válasza djpundro (#17526) üzenetére


Tonyk
veterán

Fel lehet tenni, de sajna frissítés már 1.5 éve nem érkezik hozzá + a sebessége is hagy némi kívánnivalót maga után.

Feltöltöttem ide a két szükséges fájlt, töltsd le, majd tedd bele valamelyik könnyen elérhető megosztásba (pl. admin). Terminalban menj a fájlok helyére és telepítsd fel először a 0.9.12-est : funpkg -i plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz

Majd a 0.9.16-ot a saját menüjéből (mint netgear csomagot) update-eld:
/ffp/start/plexmediaserver.sh majd az update - Local File menüpontokból.

Amikor ez megvan: http://nas-ip-címe:32400/web/index.html

Egyébként párszor már le lett írva, csak keresni kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17528) djpundro válasza Tonyk (#17527) üzenetére


djpundro
aktív tag

Köszönöm .Kerestem de a Google mindeg nekem itt Ausztriaban inkabb nemet oldalakat dob ki .

De megis gondolod nem olyan jo megoldas akkor a Samsung UBD-K8500 nem fogom annyira elvezni a filmezest ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#17529) djpundro válasza Tonyk (#17527) üzenetére


djpundro
aktív tag

Legyszives reszletesebben ird mar le ,Putty inal beleptem es hogyan erem el peldaul az admin mappat ?Hogyan irod azt be ? es utanna funpkg -i plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz csak ezt es mi lesz kimutat valamit a putty ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#17530) Tonyk válasza djpundro (#17529) üzenetére


Tonyk
veterán

Biztos vagy te abban, hogy ezt végig akarod csinálni? Minimális képességek azért szükségesek hozzá. (könyvtárváltás, listázás, stb. A könyvtárváltás pl u.a mint dos / windows paranccsor alatt: cd . De ezek szerint ez sem ismerős?

Az admin megosztás a /i-data/md0 alatt kell, hogy legyen : cd /i-data/md0/admin

De ha nem akarsz elmenni kézzel az adminig, akkor pontos útvonalt kell megadni a funpkg-nek:

funpkg -i /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz

ezt es mi lesz kimutat valamit a putty

Ja, "kimutat". :B

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17531) Thomas16 válasza mobilizmo (#17509) üzenetére


Thomas16
tag

Én is küzdöttem a minidlna-val egy darabig.
A média típusok sorrendje nem mindegy neki.
Nekem például csak a videó, fotó, zene sorrendben hívja be az összes fájlt :))

szerintem érdemes még variálni a sorokat :)

[ Szerkesztve ]

(#17532) Thomas16 válasza Upo (#17523) üzenetére


Thomas16
tag

Közben sikerült az ffp-t újraéleszteni, így az MC-vel már szépen másol nason belüli mappák között. (~20MB/s)
Ez már normális érték?

Pl. laptopról mivel érdemes másolni a nasra?
A TC iszonyat lassú.

(#17533) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok! :)

Sajnos továbbra is ezzel az e-mail értesítéses dologgal bénázok, és szeretnék segítséget kérni.

Az a helyzet, hogyha letöltődött a torrent, akkor utána egyből megkapom a mail-t.
Tehát ez a része működik a dolognak, de kb. semmi érdemlegeset nem tartalmaz a levél.
Kép: [kép]

Futtattam a következő parancsot: /ffp/etc/torrentsend.sh
Amire ezt kapom eredményül: [kép]
Ebben írja felül jobb szélen (amit sárgával is jelöltem), hogy Command not found
Arra gondoltam talán ez lehet a hiba forrása, azaz valami parancsot nem ismer/talál.

Megnéztem a torrentsend.sh fájl tartalmát, amiben a következő szerepel: [kép]

A kérdésem pedig az lenne, hogy lehetséges hogy a sárgával jelölt részt nem tudja értelmezni valami miatt?
Itt megszakad a script futása, és ezért nem küld normális email-t ???
Jól gondolom ? vagy más lehet a hiba ? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17534) Mr Dini válasza mtibusz (#17533) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Valamiért lemaradt egy echo a 'A Transmission befejezte' kezdetű sor elejéről. @Upo már jelezte a dolgot és ki is javítottam, de valószínűleg Neked még a régi van meg... Kézzel írd be az echo-t, és akkor menni fog!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17535) mtibusz válasza Mr Dini (#17534) üzenetére


mtibusz
tag

Köszönöm szépen :K
Ez volt. Működik :DD

Még annyi esetleg, hogy a dátum formátum az variálható ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#17536) mobilizmo válasza Thomas16 (#17531) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor sem csinálja meg, ha csak a zeneit hagyom benne, a többit kikommentelem. Nem tudom mit kezdjek vele. A twonky hiba nélkül lekezeli az összeset, de az meg a procit pörgeti 100%-on, ha kell, ha nem és nem kezeli a külső feliratokat. Elképzelhető valami lemezhiba? Létezik ext4 arm-re valami chkdsk-nak megfelelő program? HDSentinel nem mond semmit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17537) Tonyk válasza Thomas16 (#17532) üzenetére


Tonyk
veterán

Írtad, hogy kábelek CAT5e-sek, de azt nem írtad, hogy a laptop wifin vagy kábelen csatlakozik. Ha kábel , akkor nem lehetséges az, hogy hiába van bedugva a LAN mégis a wifi kapcsolatot használja? (Kapcsold ki a wifi-t)
Amennyiben gépen keresztül másolsz az adat megjárja a nas-gép-nas útvonalat. Ez g-s wifi esetében tetves lassú lesz (n-nél sem sokkal jobb a helyzet). (Áthelyezés is ilyen, amennyiben két különböző hdd-n van a két kötet) Ha a nason belül akarsz másolgatni , akkor windows esetében putty és mc.

(#17528) djpundro

A keresést nem a google-ban kéne véghezvinni, hanem itt az oldalon, ebben a topicban, az oldal saját keresőjében :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17538) s3toraph válasza szjoci (#17503) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi, megkérdezem a topicban.

El akarom adni és nem tudom ez a kiírás jelent e bármit is, nem akarom hogy az új tulajnak bármi gondja legyen vele.
Az nem tudom számít-e, de egy sharkoon usb3-as dokkolóval csatlakoztattam a gépre.
Leformáztam már win8.1 lemezkezelővel többször, 4K szektormérettel, utána meg alapértelmezett beállításokkal, mindig NTFS-re, és továbbra is ezt írja a HDS.

(:#17504) Upo:
Szia!

Van a gépemben egy másik 3TB RED, egy 1 TB RED, egy 1 TB Blue, egyiknél sem írja ezt, sőt soha nem láttam még ilyet. Igaz ez az első eset, hogy nas-ból kivett vinyóval van dolgom formázás, partícionálás terén.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#17539) Thomas16


Thomas16
tag

Valaki tudja az okát annak, hogy a HDD led villog?
Zölden, 2 másodpercig világít, aztán 2 mp-re elsötétül.

Ja, és semmilyen módon (web, ftp, dlna,...) nem érem el a nast :(

(#17540) mobilizmo válasza mobilizmo (#17536) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ki lehet valahogy kapcsolni a thumbnail készítést minidlna-ban? Engem baromira nem izgat egy csicsa borítókép, viszont a generálása eszi az erőforrásokat.
Ha a status-ra két PID-el két sort hoz, akkor két installált minidlna-m ban?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17541) Tonyk válasza mobilizmo (#17540) üzenetére


Tonyk
veterán

minidlna generál thumbnail-t? :F Max letölt covert a zenékhez, de nem emlékszem, hogy generálna bármit is.
Nem a windows írogat bele bőszen, amikor belemész az adott könyvtrába?

Ha a status-ra két PID-el két sort hoz, akkor két installált minidlna-m ban?

könnyen lehet

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17542) mobilizmo válasza Tonyk (#17541) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az /ffp/var/cache/minidlna/art_cache-ben vannak a képek. Lehet nem generálja hanem letölti, de nekem akkor sem kellene. A conf-ban van egyébként egy Enable Movie thumbnail generation. De mást nem találtam ami a kikapcsolhatóságra utalna.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17543) Mr Dini válasza mobilizmo (#17542) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az én miniDLNA-m (minidlna_thumb) képes bélyegképeket generálni, de ez az funkció csak opcionális, ezt a konfigban tudod bekapcsolni (alapból nincs). Viszont az art_cache nem csak a generált thumbnailek tárolására van, hanem a CD borítókat, amik már eleve léteznek (cover.jpg/png), azokat is legyártja különböző felbontásban. De ez olyan csekély erőforrást emészt fel, hogy nem érdemes kikapcsolni...

A két példány pedig nem gond, mivel két service fut alapból. Nem két minidlna. Kettő nem is tudna egy porton elindulni (8200), így el sem indul a második.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17544) mobilizmo válasza Mr Dini (#17543) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az a baj, hogy nincs ötletem, mit tudnék csinálni az alapproblémával, csak vagdalkozom. Vagyis, hogy a zenei fájlokat nem mind ismeri fel, Peter Gabriel mappájánál megáll. Ha conf-ba első sorba teszem a zeneit, akkor mást már nem ismer fel. Ha előre rakom a filmes meg a képes mappákat, akkor is ugyanannyit ismer fel a zeneiből, meg akkor is, ha a zenein kívül egyáltalán nincs más. HDSentinel (arm) szerint nincs lemez hiba.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17545) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok! van egy zyxel 320s em. és újabban azt csinálja hogy ha Transmission remottal csatlakozok, nézném meg hogy hogy áll a letöltés de nem tud rendesen rácsatlakozni. Időtúl lépésre hivatkozva leál. ugyan ez webes felületen is egy ideik látom hogy mi hogy megy aztán timed out.

(#17546) Mr Dini válasza mobilizmo (#17544) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs, hogy nem reagáltam rögtön! :B

A miniDLNA szkennerjének van egy olyan hibája, hogy, ha helytelen/sérült fájlt talál, akkor ott megáll a szkennelés... Érdemes a logot debuggerre állítani a miniDLNA konfigban, aztán meglesni, hogy hol akad el pontosan. Aztán azt a fájlt tedd át máshova és nézd meg, hogy így megy-e.

Ennek a HDD állapotához semmi köze. Akkor mások lennének a tünetek (sok weak/bad szektor esetén), pl a CPU maxon lenne terhelve, de ettől függetlenül lassan beindexelné a médiatárad, nem akadna meg.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17547) mobilizmo válasza Mr Dini (#17546) üzenetére


mobilizmo
addikt

A scanner-t debugger-re állítottam. Talált két hibát, történetesen Peter Gabriel előtt (Muse mappában), azokat átmozgattam PC-re. Sajnos nem változott semmit, ugyanúgy Peter Gabriel-nél áll meg.
Még egy hiba üzenet van a logban, de ezt nem tudom értelmezni:
[2017/02/25 21:45:17] tagutils/tagutils-plist.c:126: error: Playlist looks bad (unprintable characters)
A Tagutils egy függősége, nem? Nem tudom, hogy hol keressem, meg mit csináljak vele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17548) Mr Dini válasza mobilizmo (#17547) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, ez nem egy függőség, ez a forrás része. Megtennéd, hogy kipróbálod az én minidlna_thumb csomagom?

PS: Ezzel a paranccsal tudod ellenőrizni, hogy minden függőség a helyén van-e (bár, ha nincs, el sem indul a miniDLNA):

ldd /ffp/bin/minidlna

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17549) mobilizmo válasza Mr Dini (#17548) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze, bármit ami megoldhatja a problémám. Szedjem le az 1.1.6-ot vagy ezt csak mellé kell rakni?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17550) vanRobert


vanRobert
tag

Hali!

Most hétvégén futottam bele ismerős NAS-ával (szintén 310S), hogy a Twonky nem oszt ki minden tartalmat. Próbáltuk a miniDLNA-t de az valamiért meg a DVD formátumot nem volt képes kiosztani... Ki érti...? :F
Szóval maradt a Twonky, de bármit trükköztem is, csak nem akart rendesen viselkdeni. Próbáltam könyvtár átnevezést, file kimásolást, áthelyezést, könyvtár áthelyezést. Twonky adatbázis törlést, újrascannelést, aztán még vagy 3-szor, de az idő rövidsége miatt más már nem fért bele.
A NAS-on rendben vannak a cuccok, az eGreat mediaplayer simán látja a NAS tartalmát, csak a Twonky nem osztja.
Esetleg valami ötlet...?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.