Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Oxy.kiraly válasza Oxy.kiraly (#17599) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Na, tehát sikerült életre keltenem (nem volt egyszerű) Tv-n és telefonon is látom a MiniDLNA-t, meg is tudom nyitni a mappákat, viszont a "Video" mappa üres holott rengeteg videó van. A fényképek mappában lévő képeket simán látja, megjeleníti, lejátssza.

idézet a leírásból:
"Majd mc-vel, vagy nanoval szerkesszük a /ffp/etc/minidlna.conf -ot. Keressük meg ezt a részt és szerkesszük az elérési utakat, ha szükséges:"
Bocsi, de ehhez (is) hülye vagyok..... hol van a fent említett conf fájl? Win alatt mivel szerkesztem?

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17602) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17598) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp alá ilyen módosításokhoz root felhasználóval jelentkezünk be, nem adminnal

#17599
el sem hiszem......ELINDULT!

persze, mert ott már root alól csinálod.

#17601

Bocsi, de ehhez (is) hülye vagyok..... hol van a fent említett conf fájl? Win alatt mivel szerkesztem?

/ffp/etc/ alatt.

Keresni egyébként a find / -name <fájlneve> paranccsal lehet. Vagy ha karbantartod (updatedb) a locate adatbázist akkor lényegesen gyorsabban : locate <fajlneve>

(#17600) Nestor16

"Van itt még egyáltalán GUI vagy minden parancssoros?"

Amire neked kell, az gyakorlatilag majdnemhogy out-of box. Transmission (torrent) esetében azonban FFP kell a legfrissebb használatához. FFP amúgy sem árt, csak használ. FHD streamlésre, ha megfelel a Twonky (LG tv-kel szenvedős (majdnemhogy lehetetlen :F ) a felirat, ezért szoktuk javasolni a minidlna-t, ami megint ffps. Az hogy paranccsoros, csak akkor okozhat gondot, ha nagyon egységsugarú user vagy és a copy-paste sem megy. Már csak azért mert itt a fórumban minden többször le van írva, lényégben csak be kell szúrogatni azt a 2-3 parancsot.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17603) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17602) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget! :R
Ha lennél szíves segíteni még abban, hogy a filmek nem jelennek meg, viszont a nas-on tárolt fényképeket látom.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17604) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17603) üzenetére


Tonyk
veterán

állítsd be a filmek helyét a config fájlban.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17605) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Tervezek venni egy NSA310s-t. Torrentezni szeretnék vele így első körben. A kérdésem csak annyi lenne hogy be lehet állítani hogy csak egy bizonyos időben menjen a transmission? Csak éjszaka menne a seed.

(#17606) Mr Dini válasza Csokiii (#17605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Persze, a Transmission webes felületén van seed időzítő, ami több, mint tökéletes a feladatra! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17607) Csokiii válasza Mr Dini (#17606) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszi. Akkor veszem is aztán lehet neki esek az okosításnak erősebben :R

(#17608) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Zyxel nsa310S-el van egy olyan problémám, hogy áramszünet után nem érhető el a NAS. Amikor újraindítom, akkor csak pár percig érhető el. Reseteltem is már és a ledek zölden világítanak, de se kép se hang...
Mi leget a gond?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#17609) fadfasdf


fadfasdf
újonc

Sziasztok,

Van egy ZyXEL NSA-320S-m, mi a véleményetek, megfelelő lenne hozzá egy ilyen tápegység?

https://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/powerwalker/avr-1200-10120302-p100643429/#termek-leiras

Köszi

(#17610) Upo válasza fadfasdf (#17609) üzenetére


Upo
addikt

Jó bármelyik, de ha azt akarod hogy áramszünetnél állítsa le a nas-t akkor usb-n kommunikáló APC szünetmentest vegyél. Aprón is szoktak lenni akku nélkül pár ezrekért, 3-4000 egy új akku bele.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17611) fadfasdf válasza Upo (#17610) üzenetére


fadfasdf
újonc

Köszönöm!

(#17612) cszozo78


cszozo78
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném
Az alábbi problémával nem tudok megbírkózni!
Adatok:
Internet: DIGI 100/50 pppoe
Router: TP-LINK WR740-N
-LAN1: NAS - Dynamic IP (NAS-on belül)
-LAN2: PC - Dynamic IP
-WIFI: Telefon stb. - Dynamic IP
Router DHCP: Address reservation: Eszközök MAC címe alapján beállítva az IP.

Előző beállítások:
-Router: Normál DHCP beállítás
-NAS: Statikus IP

És akkor a hiba: Amíg a NAS ki van kapcsolva, az internet szolgáltatás minden eszközön (vezeték és WIFI) megfelelően működik. Aminkor a NAS bekapcsol, az internet összeomlik (vezetéken is és WIFI-n is). NAS kábelt lehúzva ismét megfelelően működik.
Az "Előző beállítások"-al UPC és T-HOME szolgáltatóknál megfelelően működött.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Zoli

(#17613) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

sziasztok,

winchastert cseréltem a NASomban (NSA-310 TDC Homedisk verzió, tehát a vinyóra lett felgányolva ami amugy flash-ben lenne) de a fő meghajtómat "átmigráltam" az új, nagyobb vinyóra.
viszont a configokban valahogy benne maradtak a régi megosztások, amikre az újakat is szerettem volna átnevezni, viszont a régiek nem elérhetőek, ezért se törölni, se módosítani nem tudom őket:

mit javasoltok, hogy lehetne kigányolni mégis?

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#17614) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

A fórumban az utolsó pár hozzászólás szinte kivétel nélkül mind kérés-kérdés, ezért kicsit félve osztom meg a nyűgöm-bajom...
MiniDLNA telepítve, majd leállítva, ezt követően ellenőrizva a /ffp/etc/minidlna.conf ami szerintem teljesen megegyezik a leírással, majd miniDLNA elindítva, viszont az indexelésre (http://nasip:8200 )nem olvas be semmit, sőt nem is csatlakozik. TV, telefon látja a miniDLNA-t, viszont a mappák mind üresek. Az a kérdés, hogy hogyan tudom beolvastatni a fájlaimat?
A twonky látja és lejátsza a fájlokat.
Köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17615) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17614) üzenetére


Tonyk
veterán

A konfig fájlban megadott elérési útvonal helyes? Mert ha nem indexel, akkor valószínűleg vagy nincs ott semmi vagy nem jó az útvonal.

De ezt már egyszer leírtam....

Ha egylemezes nas, akkor szúrj be egy screenshoot-ot mc alól az /i-data/md0 tartalmáról, ha kétlemezes akkor az /i-data/md1 -ről is.

A másik, hogy a böngészős kép szerint, amit csatoltál a csatolt képen "nasip" névre hivatkozik, hogy nem találja.
Ugye nem mondod, hogy a leírásban szereplő, példaként megemlített linken próbálod elérni a nasod :Y (Még jó hogy nem kutyaf*sza lett megemlítve a 8200-as porton)

Inkább próbálkozz a nasod ip-címével és a 8200-as porttal, több szerencsével jársz majd! ;) :K

Gy.k.: ha a nasod ip címe 192.168.0.100, akkor ezt írd be: 192.168.0.100:8200. Ha a nasod ip-címe 192.168.48.17, akkor a 192.168.48.17:8200-et írd be

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17616) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17615) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

erre gondolsz?

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17617) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17616) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó. Melyik köteten vannak a minidlna-val lejátszani kívánt fájlok? Az md0-án vagy az md1-en? Mert úgy látom mindkettőn van music, photo, video

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17618) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17616) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó. Melyik köteten és hol vannak a minidlna-val lejátszani kívánt fájlok? Az md0-án vagy az md1-en? Mert úgy látom mindkettőn van music, photo, video

pl.: /i-data/md0/video -ban a videók?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17619) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17618) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Itt vannak a Transmissonon keresztül letöltött adatok:
/i-data/md0/admin/download

bemásoltam egy file-t a/i-data/md0/video -ba, tényleg látom, viszont nem tudom mit kell átírni a config fájlba, hogy lássa az "admin" mappa tartalmát.
Lennél szíves leírni mely sort módosítsam?
Köszi

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17620) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17618) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Köszönöm, :R :R végül sikerült..... :R :R :R (nem volt egyértelmű melyik sort kell átírni)
viszont a feliratokat ez sem kezeli semmivel sem jobban mint a Twonky, legalábbis egyenlőre.
Adott egy sorozat, letöltöttem az első évadot, és a hozzá tartozó feliratot. A twonkyval néztem a 6. részig, amikor indítottam a 7 v 8 részt ott már nem jeleníti meg a feliratot. Ha összefésülöm MKV merge tool (valami ilyen neve van) akkor meg simán betölti a feliratot. Az adott mappában van a videó fájl és a SRT kiterjesztésű felírt fájl is, pontosan avval a névvel ami a videó fájl neve, ugyan úgy mint az előtte lévő 6 résznél.
A felirat fájlok mind azonos kiterjesztésűek az egész évadra, csomagolva szedtem le egyben.
Letöltöttem egy másik sorozatot, ott pl egyik felirat sem jelenik meg, viszont ah összefésülöm, gond nélkül megjeleníti.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17621) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17619) üzenetére


Tonyk
veterán

Lennél szíves leírni mely sort módosítsam?

Olyan és annyi sort írsz bele/törölsz belőle amennyit akarsz.
- A sorok media_dir= -rel keződnek.
- Ez után jön az, hogy milyen tartalom A=Audio, V=Video, P=photo , vagy ezek variációi: AV=audio és videó, VP= videó és fotó, stb.
- Vessző: ,
- Teljes elérési út.

Ergó nézd meg mi az admin mapád elérési útja: Ha pl \i-data\md0\admin, akkor nyilván ezt kell megadni a vessző után.

Tehát csak video tartalom esetében pl.

media_dir=V,/i-data/md0/admin

A minidlna pedig fényévekkel jobban kezeli a feliratokat mint a twonky. Nézz bele a log-ba, hogy mi a baja vele.
A feliratokat egyébként sem a minidlna játssza le , épp úgy mint a filmeket, zenéket, képeket, hanem a klines, pl a tv. Tehát lehet hogy ott kellene szétnézni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17622) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17621) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

"A feliratokat egyébként sem a minidlna játssza le , épp úgy mint a filmeket, zenéket, képeket, hanem a klines, pl a tv. Tehát lehet hogy ott kellene szétnézni."
Az az érdekes, hogyha Pendrive-ra másolom ugyan azt a mappát, rádugom a TV-re, akkor meg megjeleníti a feliratot.

[ Szerkesztve ]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17623) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17622) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor meg a minidlna logjába nézz bele, hogy van-e benne valami a feliratra utalóan, ha nincs, akkor a loggolást állítsd debug-ra a config fájlban, indítsd újra a minidlna-t, nyomj egy rescan-t, hátha mond valamit róla.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17624) mobilizmo válasza Oxy.kiraly (#17622) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg az adatbázis még nem frissültbe és ténylegesen nem látja a tv a feliratfájlt. Mert egyébként a minidlna-val nekem mindig megjeleníti ha pontosan az a fájl neve, mint a videóé (kiterjesztést kivéve persze).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17625) Oxy.kiraly válasza Tonyk (#17623) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

log fájlban 7db upnphttp errort mutat
most hogy debugra állítottam, nagyon sok sort loggolt, de semmi extra, csak ilyeneket látok

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17626) Tonyk válasza Oxy.kiraly (#17625) üzenetére


Tonyk
veterán

database-t és scanner-t is debugra tetted?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17627) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok.
Nem tudom mi lett a kis 31-esemmel, a bekapcsolás után 1-2 perc múlva magától leáll. Kivettem a vinyót belőle, úgy nem áll le, de úgy meg nem enged a konfigba. A tápegységgel lenne valami baj? (egy 2,5"-os noti vinyó van benne)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17628) Tonyk válasza gabe_ (#17627) üzenetére


Tonyk
veterán

Könnyen elképzelhető, hogy tápegység lesz az, igen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17629) gabe_ válasza Tonyk (#17628) üzenetére


gabe_
őstag

Igen, tényleg az volt a baj, az új tápegységgel hibátlanul működik. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17630) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Ismét én.
Tegnap óta a miniDLNA szinte 100% fut mini1, mini2kisebb nagyobb szünetekkel. Ezt úgy vettem észre, hogy néha elérhetetlen a NAS,vagy 1-2 perc mire be tudok lépni. Az elmúlt pár napban rendben volt, semmit nem állítottam rajta. Leállítom a minit és minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Mit tehetek ilyenkor?

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#17631) noxika72


noxika72
tag

Sziasztok,

Milyen esata kábelt kellene használni "nagy" HDD-hez, van egy 1,5 terrás felesleges WD vinyom
gondoltam rendelek egy ilyen[link] kábelt második háttértárnak, de valahogy ne sikerül működésre bírnom, még laptop vinyoval sem :(
Vagy dög a kábel?

[ Szerkesztve ]

(#17632) shteer válasza noxika72 (#17631) üzenetére


shteer
titán

Normált + külön tápot adni a HDD-nek mert a NAS-ból az nem jön

..szerintem jónak tűnik

(#17633) noxika72 válasza shteer (#17632) üzenetére


noxika72
tag

Köszi

Ez gennyóság :) a zyxel részéről, na mindegy, előbb keltett volna kérdeznem :W

(#17634) s4tch


s4tch
veterán

Urak, megint gondom van, ismét a régi, a topikban már egyszer részletezett hibajelenség. A lényeg: iszonyú lassú bármiféle írási folyamat a NAS-on. Ha másolnék rá, lassú, megszakad. Ha felcsatolom meghajtóként a NAS-t windows alá, és a NAS-on lévő mp3/flac fájlokat taggelném windows alatt futó programmal, hosszú perceket kell várni egy normál esetben pár másodperces műveletre. Egy pár gigás film néha szó szerint napokig töltődik le a beépített klienssel, pedig sávszél van, seed van. Az olvasás (legyen az másolás, vagy filmnézéskor, zenehallgatáskor stream) a NAS-ról normál, 30-40MB/sec sebességgel működik, az írás viszont lehetetlenül lassú. Most épp fél szemmel egy full HD koncertfilmet nézek a NAS-ról vezetékes kapcsolaton keresztül, akadás nélkül megy, de ha írni akarnék a NAS-ra, nem sikerülne.

Semmi extra nincs telepítve: ffp, minidlna, slussz. A beépített szolgáltatások közül twonky, itunes szerver és a többi kikapcsolva, csak az ftp szervert és a beépített letöltő szolgáltatást használom, de kikapcsolt ftp-vel is ugyanez a helyzet. Egyébként ha sikerül kivárni, mire letöltődik egy anyag, utána a seed már gyors... Próbáltam a beépített letöltő helyett transmissiont, az is iszonyú lassan tölt le.

Időközben HDD-t is cseréltem, egy idő után a friss vinyóval is ugyanez volt a helyzet. Ha kiveszem a HDD-t a NAS-ból, és beteszem egy linuxot futtató PC-be, az elvárt sebességgel működnek. HDD hibát nagyjából ki lehet zárni. Kábelt is többet próbáltam, de igazság szerint miután a másolás megfelelő, csak az írással van a gond, felteszem, nem itt van a hiba. Kábeleket is többször cseréltem. NAS-t többször reseteltem, van, hogy reset után rövid ideig gyors az írás, aztán jön a lassulás.

Bármilyen ötletet, megoldási javaslatot szívesen fogadok, köszi.

(#17635) s4tch válasza s4tch (#17634) üzenetére


s4tch
veterán

Annyival egészíteném ki a fentieket, hogy feltettem egy ubuntut a laptopra, onnan az látszik, hogy a NAS-ra történő másolás elején kb 11-12MB megy át elvárható sebességgel, aztán jön a lassulás. Több fájlt is próbáltam, és wifin keresztül, telefonról is ugyanennyi megy át a másolás elején. Hátha valakinek ez mond valamit...

(#17636) gduck válasza Mr Dini (#17405) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Most próbáltam ki, de sajnos ha be van kapcsolva akkor indulásnál nem tudja leindexelni az összes média fájlt. Sajnos a log fájlban nincs benne miért is hagyja abba az indexelést. Ha kikapcsolom a bélyegkép generálást, akkor simán leindexel mindent...

[ Szerkesztve ]

(#17637) djherby


djherby
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám: Töltöttem le egy sorozatot, és eddig minden a /i-data/md0/video mappába ment. Van egy TV_Series mappa is. Ide mindig átmozgattam a sorozatokat. Gondoltam megadom neki ezt az útvonalat is Transmission-ben. El is indult a letöltés, még feltöltésem is van. Nem is volt ezzel gond. De nem találom a file-okat.

Vkinek ötlete?

Köszi

(#17638) Joshi válasza djherby (#17637) üzenetére


Joshi
titán

A kis és nagybetűkre ügyeltél? Illetve biztosan jól adtad meg az elérési utat?

[ Szerkesztve ]

(#17639) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Régi 320-om van és mostanában elég sűrűn szaladok abba bele, hogy elérhetetlen a WEBUI, közben jellemzően a megosztások elérhetőek, tm, minidlna, ssh megy. Egyszer azért olyan is volt, hogy semmi nem működött. A felsoroltakon kívül mással nem terhelem, tm-el sem annyira túlzott igénybevétel. Általában egy újraindítás megoldja a problémát. V4.70 (AFO.3) van rajta, tudtommal ez az utolsó verzió. Kezdjek új NAS-t keresni mert ez halódik, vagy van egyéb ötlet mitől lehet?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17640) Anonymus23 válasza mobilizmo (#17639) üzenetére


Anonymus23
veterán

325-nél és 520-asnál is volt már ilyen, a webszervert kell újraindítani.
Dini leírásában volt róla szó.

Nekem működött a 325v2-nél és most az 520-asnál is, minden reggel 6-kor újraindítja a webszervert, azóta mindig elérhető.

;) - The Power of the Light Side

(#17641) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség/ tanács. Adott egy NSA320. A venti már nagoyn elkezdett benne csörögni csattogni, rendeltem bele egyet, rendben meg is érkezett bele is fér be is lett szerelve meg minden. Ellenben mióta szétszedtem valami iszonyatosan zúg benne, olyan mintha az alaplapról jönne, visszakötöttem a régi ventit, azzal is. vinyókat kivettem úgy is. valami tipp hogy mi lehet? Kicsit olyan hang mint a régi betárcsázós modemé :D és tök jó lenne hogy végre nem csörög a venti az új szép halk de ez mindent elnyom még a vinyók dolgozását is.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17642) SutPet


SutPet
aktív tag

és ami még idegesítő benne hogy nem konstans, néha abbamarad 1-1 pillanatra :S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17643) SutPet


SutPet
aktív tag

Na mégis csak az új venti lesz a ludas. a régivel nincs zúgásos probléma. A gyári venti 0.13 amperes az ujjon viszont nincs feltüntetve valószínűleg több. Úgyhogy aki ventit cserélne ilyet ne vegyen :)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17644) Mec


Mec
aktív tag

Sziasztok, Plex-es kérdésem lenne. Felraktam a leírtak szerint, Samsung TV-működött is, aztán beraktam még a magyar ügynököket is, azóta a TV azt írja, hogy "hiba ennek az elemnek a lejátszásakor"
DLNA-n simán mennek a filmek, ugyanazt próbálom ami előző nap még ment. Lehet a nason valahogy kompletten újrarakni a plexet? A packages-nél ha uninstall/reinstall/update-t nyomtam akkor minden beállítás megmaradt.

mecsystem.uw.hu

(#17645) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valami egyszerű/gyors megoldást hdd cserére?
Nagyobb winyót szeretnék berakni ,de nem sok kedvem van újra kezdeni az egész telepítést,konfigurálást.Örülök ,hogy most minden működik :)
NSA-310-em van ...

Köszi

(#17646) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sziasztok!

Lassan 2éve használok egy Zyxel NSA320S NAS-t legnagyobb megelégedettséggel. Az utóbbi időben viszont előjött egy idegesítő hiba. A NAS bekapcsoláskor random az alábbi hibajelenséget produkálja: a hdd led folyamatosan világít, a felette lévő led pedig ütemesen elkezd villogni, a NAS-t nem lehet elérni, a kikapcs gomb 3x hosszan nyomásával kapcsol csak ki. Aztán van hogy következő bekapcsnál rendesen elindul, van hogy csak ötödik probálkozásra. Mi lehet a gond? Találkozott már vki hasonlóval? Köszönöm előre is.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#17647) shteer válasza JoHnni (#17646) üzenetére


shteer
titán

Ha tudod, először próbáld ki egy másik tápegységgel

..szerintem jónak tűnik

(#17648) JoHnni válasza shteer (#17647) üzenetére


JoHnni
senior tag

Sajnos nem tudom kipróbálni másik táppal. :(

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#17649) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Sajnos végleg megadta magát a szeretett NSA310-em, házon belül maradva így lett egy NAS326.
Az új nasba került egy új HDD az első helyre. A második helyre beraktam a régi nasban használt HDD-t.
Ha jól emlékszem az JBOD volt ( annak ellenére hogy csak 1 slotos volt :F ).
Az új nasnál viszont mindenképp kötetet akar kreáltatni.

Van valami workaround arra hogyan lehet lementeni az adatot a régi HDDről?

(#17650) Coc@s


Coc@s
őstag

Sziasztok!
Most kaptam egy NSA310-et ismerősömtől, aki nem őrizte meg a dobozban lévő CD-t, stb..., csak táp és a gép van.
RESET-el kezdtem, de a routerben nem találom nyomát.
Ez egy fix IP-címmel indul esetleg és nem DHCP-s?

18 éve itt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.